van der Feen en lArnold van der Capellen verrassende finalisten Slerk begin DIOK en LSRG Eerste overwinning voor Saturnus Goede dag voor Velocitas en Pernix SPELBREKER OP OLTC Vier maal goud Leidse zwemmers JjjDerde plaats voor neeWoubrugs zeilduo >traf*j ïntigl jrneij jurg-1 Kui- rwe-j wijk] fcor- I isa-j aan- LEIDEN DIOK heeft de nieuwe competitie op ivertuigende wijze inge vet. Het verjongde Leidse '""-tal onder leiding van nieuwe trainer Ton van der Loos heeft de sterke unner-up van vorig jaar NFC uit Amstelveen met 14-6 geklopt. Daar zag het echter in de eerste speel- helft niet naar uit. Want ondanks een sterk tech nisch overwicht konden de geel-blauwen toen niet tot scoren komen. De onervarenheid van een aantal jeugdige DIOK spelers en een te grote gretigheid naar het ovaal waren hiervan in be langrijke mate de oorzaak. Hierdoor werden kritieke fou ten gemaakt en kon NFC uit de toegekende penalties zelfs een 0-6 voorsprong nemen. Chris Gale schoot tweemaal van verre afstand met sterke wind mee raak. Eerst na de rust kregen de Leidenaars loon naar werk. In de zesde minuut van de tweede helft bekroonde Gideon van der Born een solo-actie met een gave try (4-6) en converteerde Ab Huisman excellent (6-6). Vanaf dit moment zagen de 200 toeschouwers een steeds sterker wordend DIOK. Wel probeerde NFC de bakens te verzetten door met kort sa menspel de Leidse aanval te ontregelen, maar geelblauw gaf geen krimp. Na knap samenspel in de drie kwart lijn van Jan Hamers en Gideon van der Born wist Knoert Paagman DIOK op voorsprong te zetten (10-6). Vlak voor tijd gaf Jan-Loek Vrijenhoek de eindstand zijn definitief en verdiend gezicht door alsnog een try te drukken (14-6). Het Leidse Studenten Rugby Gezelschap hééft het vertrek van de- sterke flanker Straa thof nauwelijks gevoeld. Met maar liefst 24-0 werd RC West-Friesland van het uni versitaire rugbyveld geveegd Vooral de nieuwe hooker Rob bie van Eekeren zorgde ervoor dat de Leidse Studenten veel vuldig aan de bal kwamen. Hierdoor konden o.a. Alexan der de Moll van Otterloo (2x) en Reinier Brouwer de try' drukken. Ernst Delfos wist on danks de sterke wind alle con versies voor LSRG raak te knallen. MAANDAG 5 SEPTEMBER 1983 LEIDEN De heren van Mercasol Saturnus hebben hun eerste overwinning geboekt als debutant in de eerste regio nale klasse. Het Rotterdamse Actief werd in de lastige uit wedstrijd met 612 verslagen. De dames van Oase, die ook in de eerste regionale klasse uit komen waren minder fortuin lijk: 45 tegen Westlandia. Mercasol Saturnus heeft het geen moment moeilijk gehad. Ongehinderd kon het al snel naar 15 uitlopen. Vanuit een gesloten verdediging opere rend, werd vooral door de snelle Hans Blansjaar uit een aantal fraaie break-outs ge scoord. Ook na de rust 637) speelden de Leidenaren een bekeken wedstrijd. Actief kwam aan schotkracht veel te kort, terwijl ook de cirkelspe lers niet los konden komen. Saturnus won met 612. Na het 1616 gelijkspel van afge lopen dinsdagavond tegen Sa turnus Ridderkerk was dit het eerste succes voor het team van trainer Frank Bonte dat de komende tijd zonder een coach zit, nu Henk Verwey is opgestapt. De dames van Oase hadden een zaterdagavond gespeeld toernooi nog in de benen zit ten. Verdedigend wisten zij het met een consequente 60 dekking nog wel gesloten te houden, maar aanvallend kwam er weinig uit. Voor de rust scoorde Oase maar één maal (31). Na de rust ging het, mede doordat enkele speelsters wegens blessures maar op halve kracht konden spelen, niet veel beter. On danks twee door Monique van der Meer gestopte penalties, kwam Oase niet verder dan 5—4. Een nederlaag was ook de ba lans voor het vernieuwde team van HVS uit Stompwijk. Thuis werd van Animo met 49 verloren. „Een terechte nederlaag", concludeerde trai ner Wim Jansen na afloop. „We moeten noodgedwongen een nieuw team opbouwen. We hebben twee nieuwe men sen van EHC. Waar het van daag aan schortte was de twee de lijn, die nog te zwak is. Praatjes als „binnen een jaar weer terug in de eerste klasse zijn dan ook voorlopig naar het rijk der fabelen te verwij zen". Voor de afdelingsteams was het afgelopen weekeinde de eerste speeldag. Veel ploegen hadden moeite het spelritme weer te pakken te krijgen. Plantenhoek De dames van Foreholte had den uit tegen Hercules ook zo'n moeilijke start. Er vielen veel gaten in de verdediging, hetgeen resulteerde in een 6 5 ruststand. Direct na rust wist Foreholte uit te lopen. Ellen van Dam had met vijf doel punten een groot aandeel in de uiteindelijke 1117 overwin ning. De damesteams van Mercasol- /Saturnus en Olympia'72 speelden een gelijkopgaande wedstrijd. Bij 77 zetten de Wassenaarse dames een slotof- fensief in. Dat resulteerde in vier doelpunten binnen vijf minuten. Omdat de Leidse ploeg vele break-out pogingen zag mislukken won Olympia met 812. In de tweede klasse verloor Rijnsoever met 510 van EHC. De dames van HVV kwamen tegen HMSH wel tot winst: 57. Ook de heren van HVV kon den in hun eerste thuiswed strijd twee punten pakken. VELO uit Wateringen werd naar een regelmatige 2517 nederlaag gespeeld. Een zege, die alleen in de tweede helft even wankelde toen VELO tot 2 doelpunten naderde, maar verder niet in gevaar is ge weest. In de tweede klasse begon het gedegradeerde Rijnsoever goecj. Westlandia 2 werd met maar liefst 266 verslagen. Vooral in de tweede helft wer den zij door de vele break-outs gedeklasseerd. De geblesseerde trainer/speler/coach Henk Si- monis ziet in zijn team een po tentiële kampioen, maar vreest wel de concurrentie van MSV uit Noordwijk. Deze ploeg kwam echter niet verder dan 1414 uit op het gras van CWP. De Noordwijkers waren echter nog verre van com pleet. De mannen waren dan ook best tevreden, hoewel het jammer was dat het winnende doelpunt voor hun net buiten het laatste fluitsignaal viel. In dezelfde klasse speelden ook SOS 2 en MMO tegen elkaar. De heren uit Hoogmade toon den zich, onder aanvoering van Gerard Elsgeest (7 doel punten) iets schotvaardiger en wonnen deze wedstrijd zonder veel hoogtepunten met 1114. In de parallelklasse versloeg HVV 2 Oase met 199. Van de kant van de Oud-Adenaren was het een tegenvallende partij, wat niet gezegd kon worden van de wedstrijd Plan tenhoek ForeholteOndo, die voor de heren uit Voorhout in een 1711 overwinning èin- AD VAN FESSEM •it Pd*bEGSTGEEST Slechts maar^wee onderdelen kenden rongv/innaars tijdens het der tig plus tennistoernooi van id la-de OLTC. Het damesdub- lel B had een verrassend Bad^vinnen<^ koppel in Anne- ;tandlies Koole en Ankie Tref- ider.jfers, die het favoriet ge achte duo Maureen Meij- '00™er/Josje van der Hoeven ns cin drie sets de baas bleef; 6-0, 4-6, 6-4. Tilly van Overloop was de toch wel Jerwachte winnares in artteret damesenkel D. De rong,|ummer negen van het ■letteLeidse Courant Tennis eidsefircuit bij de D-dames tand.Las met 6-4, 6-2 te sterk t joor mevrouw Prinsen. >e overige finales zijn we gens de hevige regenval naar aanstaande zondag verschoven. Het herenenkelspel B kent in Arnold van der Capellen en Robert Jan van der Feen twee verrassende finalisten. Van der Capellen versloeg de als eerste genoteerde Dick Bou- man. Toen de Unicummer een 4-2 achterstand in de eerste set had weggewerkt, was de te genstand van Bouman gebro ken; 6-4, 6-3. Ook Van der Feen moest tegen de papieren nummer twee Ben de Jel een 4-2 achterstand wegwerken en ook voor hem was er daarna geen vuiltje meer aan de lucht; 6-4, 6-2. Bouman bereikte met Frits Luyck wel de finale in het herendubbel door Rob Koggink en Koen Dekker - in zijn eigen hal - geen enkele game te gunnen. Tegenstan ders in die finale zijn Ruud Treffers en Hans Möller, die zich revancheerden voor het verlies van vorig jaar tegen Har Meijer en Philip van der Kwast. Möller ontpopte zich als de dubbelspeler van de B- dertigplussers, want ook in het gemengddubbel met Ankie Treffers acteert hij komende zondag. Annette Meininger, eveneens finaliste in het da mesenkel na de twee sets winst op Maureen Meijer, en Jan van der Maarel zijn hierin hun tegenstanders. Lodewijk Kallenberg en Dick Zaadnoordijk zijn de geplande finalisten bij de C-heren, hoe wel het niet veel gescheeld heeft of Jos Sampers was Kal- lenberg's finaletegenstander geweest. Sampers verspeelde in een urenlang duel tegen Zaadnoordijk vier matc hpoints; 7-5, 5-7, 5-7. Kallen berg was tegen Jan de Groot tot 6-0, 3-1 heer en meester. Een opleving van de Nationale Veteranenkampioen bracht Kallenberg nog in het nauw, maar de conditie van de Uni cummer bleek toch beter; 7-5. Een onderdeel dat toch goed verzorgd is bij de topspinspeci- alist, gezien zijn finaleplaats in het gemengddubbel. Samen met Anneke Wijnveldt verras te hij het als tweede geplaatste duo Barbara Luyck/Rob van Wijngaarden. De nummers één in dit onderdeel, Emmy van der Willige en Joost Ro denburg, maakten hun plaat sing waar door een zege op Van Zon/Brebde. De eindstrijd bij de dames in deze klasse zal gaan tussen Doris Knott en Marian Liefbroer, die niet ge plaatst aan de strijd was be gonnen. Knott won van de fa voriete Pat Heijligers (7-6, 7-5), Liefbroer bleef de papieren nummer twee Joan Zonnevyl- le de baas; 6-3, 6-2. In de halve, finale van het he renenkel D ontmoette de, enig overgebleven OLTC-er, Dan ny Klein de sympathieke Jan Kulk; 6-3, 6-4. Ook Koos Spek haalde de finale. Na een moei zame overwinning op Wim Meutstege (matchpoint tegen), bleef Spek in de halve eind strijd Pierre van Overloop voor; 3-6, 6-4, 6-2. Een opmer kelijke prestatie leverden Lies van der Laan en Roos Lacourt. Zij speelden zich in de dames- dubbelfinale van zowel de C- als de D-klasse. Het herendub bel tenslotte leverde een strijd op tussen het als eerste „onge plaatste" koppel Outshoorn- /De Jong en het duo Udo Ren- ner/Cees Spruyt. LEIDEN De start van het veldkorfbalseizoen ging ge paard met veel regen, maar de schade bleef tot één afgelas ting (De Danaïden tegen VEO) beperkt. Het was voor debu tanten Pernix (83 winst op Roda) en Velocitas (68 zege op ADO) een goede dag, ter wijl ook Fides Pacta (8^-6 te gen BEP), Ons Eiland (56 te gen Fiks) en Fluks (58 tegen ONDO) met de volle winst hun eerste competitiewedstrij den besloten. Kort na de rust stokte het doeltreffende spel van Fides Pacta tegen BEP. Het twaalf tal van Gerard Bos, waarin Ilonka van der Steen de plaats van Jacqueline Velthuyzen heeft ingenomen, had op dat moment een 72 voorsprong. Daarna liep het aanvallend veel moeizamer, niet in het minst door het windnadeel. Dit stelde BEP in staat om tot 86 terug te komen. Hierdoor beleefde de fusieclub nog een benauwd laatste kwartier, maar treffers van Robin Som- meling 63), Ronald van der Velden (2), Dick Onderwater, Nico Pikaar en Henny Piket bleken toch voldoende voor de overwinning. Het debuut van Pernix in de promotieklasse pakte goed uit, want met 83 werd er afgete kend gewonnen van Roda. Al leen in de eerste helft konden de bezoekers uit Westzaan te genstand van enige betekenis leveren: 52. Daarna gaven hun stereotiepe aanvallen wei nig problemen meer voor de Leidse verdediging. Zelf speel de Pernix veel gevarieerder en slagvaardiger, wat haar in staat stelde om via goals van Kees Brokaar (2), Eelco Kool haas (2), Hans Kuipers (2), Carla Kuipers en Janneke Mulder de eerste punten te be machtigen. De eerste derby in dit seizoen tussen Fiks en Ons Eiland was meer spannend dan fraai te noemen. Beide twaalftallen mikken op een hoge eindklas sering, maar zij konden de hooggespannen verwachtingen niet waarmaken. De Oegst- geestenaren, vorig jaar nog tweemaal winnaar, stelden in het bijzonder aanvallend te leur: zij kwamen na rust (54) helemaal niet meer tot scoren. Daarentegen bleef het team van de debuterende coach Gé van der Water gevaarlijker, al leverde dat ook maar twee doelpunten op. Deze werden vervaardigd door Jan van Kalkeren en Barry van Duyn, waardoor Ons Eiland verras send aan het langste eind trok: 56. Voor Fiks scoorden in de eerste helft Theo Vreeken (3), Robert van der Kraan en Die- derick van Veen, terwijl Olga Soudan, Huib en Rob Hassel- bach en nogmaals Jan van Kalkeren voor de latere win naars raak schoten. De 53 nederlaag van nieuwe tweedeklasser Tempo tegen Merwede viel grotendeels aan onwennigheid toe te schrijven. De Alphenaren stelden zich aanvankelijk te afwachtend op, hetgeen in een 41 achter stand resulteerde. Na de pauze kwamen zij nog wel (door Jan- nie Wielinga (2) en Rob Wil schut) tot 4—3 terug, maar de gelijkmaker bleef achterwege. Alleen de thuisclub scoorde nog uit het rondspelen. Beter verging het poulegenoot Velocitas, dat in haar eerste duel in de tweede klasse prompt zegevierde. Het slacht offer werd ADO, dat met 68 werd teruggewezen. De Lei derdorpers forceerden na rust (22) een 25 voorsprong en die marge bleef intact door schotvaardig optreden van Rien van Poelgeest (2), Heieen van Ommen, Toos van Poel geest, Lida Stegenga, Jeroen van Driel, Aad van Poelgeest en Jan Scheffers. Het sterk gewijzigde De Alge mene kon het niet bolwerken tegen Olympiaan: 46. Het grote manco was het gebrek aan stootkracht in de aanval, dat geïllustreerd werd in de ene treffer voor de rust: 13. Er kwam in het tweede deel wel herstel, maar het niet grootse Olympiaan werd niet meer achterhaald. Hier kwam de produktie op naam van Sannie Rusman, Martin Filip- po, Bert Molloy en Ruud van Vliet. Ook poulegenoot Crescendo bleef tegen Meervogels met lege handen: 65 verlies. De ploeg van l'Ami had eerst geen antwoord op het straffe voor- verdedigen van Meervogels, dat dan ook naar 51 uitliep. Met de wind in de rug kwa men de Leidenaren weliswaar tot 65 terug, maar door pech ontglipte hun een verdiend punt. Er werd gescoord door Henk Alberts (2), Anita Al berts, Marlies Brouwer en John Huigsloot. Het sterk verjongde Fluks kwam tot een 58 overwin ning op ONDO. In de eerste vijfenveertig minuten leed het team uit Noordwijk erg veel balverlies in het middenvak, omdat zij de wind tegen had. Na de pauze had zij echter in alle opzichten de wind mee. Binnen een kwartier bogen Kees Zwanenburg, Anne Pas- schier en Aad van Drongelen de 43 achterstand (tevens ruststand) om in een 46 voorsprong. Verder waren ook Marleen Passchier, Wim Hege man, Kees Imthorn, Tjaard Sypkes en opnieuw Kees Zwa nenburg trefzeker voor de jon kies van Kees van Vliet. MICHEL VAN GENT LEIDEN De eerste ronde van de MacDonald zwem wedstrijden, waarin slechts vrije-slagnummers werden afgewerkt, leverde vier maal goud voor Leidse zwemmers op. Ook voor andere regiona le sporters waren er eerste plaatsen weggelegd. Zo won Wendy Zoetemelk (Alkema de) de 100 meter vrije slag bij de dames. Mariette Beekman deed datzelfde bij de meisjes geboren in '69/'70 in een tijd van 1.12.2. In diezelfde leeftijdsgroep werd haar Zijl/LGB-clubgenote Douce van Beukering derde in 1.14.6. Marian Nieuwenburg en Antoine van Weerde (beiden LZ) wonnen res pectievelijk bij de meisjes '67/'68 (1.12.2) en de jongens '67/'68 (1.04.1). De vierde „Leidse" gou den plak was voor Jeroen Duvekot van de Zijl, die de 100 meter vrij- voor heren in 1.04 overbrugde. Zil veren medailles waren er voor Martin van Beukering (Zijl) en Karin Biesbrouck (Zijl). Van Beu kering werd tweede bij de jongens geboren in 1971-1972 in een tijd van 1.17.5, terwijl Biesbrouck haar plak bij de dames verdiende door 1.15.7 neer te zetten. Overige uitslagen. 100 i '71/72: le Yvonne van in 1.19.5, 2e Diana Pronk (GZC) 1.20 2. 3e Suzanne Peschier (NZ&PC) 1.21.1. Idem jongens: le Mare Roest (Sassenheim) in 1.174, 3e Onno Groeneveld (BZ&PC) 1.19.1. 100 meter meisjes '69/'70: 2e Debbie Mcerpoel (Sassenheim) in 1.13.2. Idem jongens: le Frank van Nobelen (Sassen heim) in 1.11.0, 2e Frans van der Hoeven Noordwijkerhout) 1.11.5, 3e Jeroen v; Tol (Gouwe) 1.11.8. 100 meter meisjes boren in '67/'68: 2e Martine Speis (BZ&PC) in 1.15.2, 3e Iris Dobben (Sassen heim) 1.16.3. Idem jongens 2e Jan van de Sande (Donk) in 1.05.0, 3e Rene van Beek (Alkemade) 1.05.9. 100 meter dames: le Wendy Zoetemelk (Alkemade) in 1.13.3, 3e Shirley Zwaan (BZ&PC) 1.17.7. Idem heren: 2e Bram Nugteren (Alkemade) in 1.05.3 en 3e Chris Waasdorp (DKD) 1.07.3. Theo Vreeken scoort voor Fiks in de derby tegen Ons Eiland. 6 ^j)UDE WETERING De Amsterdammer Van -Wessem is dit weekeinde op de Braassem Neder- Kartpnds kampioen in de Vrijheidsklasse geworden. >ormanet Woubrugse duo Harrit Wester/Evert Jan (Haar)Jooter eindigde achter de Fries Potma op de der- !™mje plaats. Ex-titelhouder Van der Zee werd vier- NK werd over twee weekeinden verzeild. De rste twee dagen leverden het Woubrugse twee een vierde plaats op. Na de ochtendwedstrijd gisteren, zaterdag werd er wegens het slechte niet gevaren, hadden Wester en Nooter nog kans op de titel. Ze finishten als eerste en wa- dat moment even kampioen. De titel ging aan hun neus voorbij, omdat ze in de niet verder kwamen dan een ne- Ir- De tinalistes in het damesdubbelspel B van het toernobi van OLTC: v.l.n.r. Annelies Koole, Ankie Treffers. Jos van der Hoeven en Maureen Meijer.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17