verkade G ROSKAM'S Beuk Reisbureau J. G. DE WITT DE ADMIRAAL ikd De Bondsspaarbank speelt gedurende het hele seizoen in zijn succesvolle opstelling BENTÜAL SUPPORTER? de echte bakker" SAAT VAN MARWIJK isieuK* N. van Duin 6 Zn. bv dfkkfr. C5 wmmm w*. j 2 September 1983 pagina 2 AUTOMOBIELBEDRIJF (Renault-dealer) Q. v. Uffordstraat 33-37 Noordwijk. Tel. 01719-12472 A. v. Royenstraat 91 2202 EM Noordwijk r r BONDSSPAARBANK Alle zaken voor alle mensen. i'! f" '7- 'J t,", - V 'f! ff Hoofdstraat 66 Noordwijk Tel. 01719-12506 Hotel Restaurant Q. van Uffordstraat 81 2202 ND Noordwijk Tel. 01719-12460 Voor het beste advies Assurantiën b.v. Hoogwakersbosstraat 16 Noordwijk Tel. 01719-19322 BOUWBEDRIJF G. VOGELAAR en Zn BV Offemweg 99 2201 HC Noordwijk Tel. 01719-11191 touringcar/ Wenst VV Noordwijk een voorspoedig voetbalseizoen 1983/1984. Zonder omweg de beste' Binnenweg 29 2202 GM Noordwijk Telefoon 01719-10100 mode textiel WAAR MEN PRETTIG WINKELT VOOR HET HELE GEZiN Aannemersbedrijf Nic. Barnhoornweg 9-11 - Noordwijk aan Zee Telefoon 01719-11400 Wilt u leren tennissen of uw spelpeil verbeteren? In september beginnen de nieuwe cursussen voor jong en oud. Op woensdagmiddag kieutertennis 5 t/m 7 jaar260.- mini-tennis 7 t/m 9 jaar300.- jeugdtennis 9 t/m 12 jaar380.- Oudere jeugd t/m 17 jaar maandag t/m vrijdag van 16.00 tot 19.00 uurƒ380.- Speciale seniorengroepen voor beginners op woensdagavond zondagochtend en zondagavondƒ490.- donderdag- en vrijdagochtend390.- Voor de gevorderde tennisser: semiklassikale groepen (4 personen) maandag t/m zondag overdag490.- 's avonds580.- - Algemene informatie Alle cursussen worden gegeven: - in de periode september '83 - april '84 - gedurende 24-26 weken Betaling in 2 gedeelten is mogelijk. Dekker Tennis College ook voor: teamtrainingen Thema trainingen o.a. het netspel topspin forehand etc. Bij Dekker Tennis Warmond bent u ledereen een slag voor INFORMATIE Nadere inlichtingen kunt u opvragen bij: nPKKFR TENNIS WARMOND Veerpolder 14 Warmond Selectie \Telefoon: 01711"19301 jeugdtennis/ Trainingen voor geselecteerde jeugd Selectie I (club/regio niveau) (t/m 19 jaar) 2 x 1 uur per week740.- Selectie II (fase niveau) t/m 15 jaar 2x1 1/2 uur per week975.-* t/m 19 jaar 2 x 2 uur per week1300.- inclusief zwerverskaart voor het onbeperkt vrij spelen op vrijliggende banen. Top selectie (verbinding min. 1 jaar) Uit selectie II wordt deze selectie groep samenge steld. Deze groep heeft een volledig programma van minimaal 10 uur tennistraining, conditie-, mental-, en taktiektraining, een zwerverskaart, deelname aan tournooien- en uitwisselingen. Inlichtingen bij hoofdtrainer Carel de Bruyn. 2 september 1983 pagina 15 C2 «G i - Theo Een voetbalkrant van de Leidse Courant zonder de kolom van vaste co lumnist Theo van Segge- len. Kan dat wel? Zoals de opmerkzame le zer inmiddels heeft kun nen constateren moet het antwoord in deze ..ja" luiden. Dit jaar geen Theo van Seggelen meent" dan wel ..Van Seggelen denkt" of „Theo en de AFC'ers, deel 1". WaaromAch. aan alles komt nu eenmaal een einde, dus ook aan deze verbintenis. Hetgeen voor ons echter geen reden vormt Theo in deze rubriek niet als nog even fotografisch mee te nemen. De omschakeling zou, zo beseffen wij, anders wel eens te groot kunnen Hallo Voordat deze krant gere aliseerd kon worden, dienden de LC-sportme- dewerkers overigens tal loze malen een greep naar de telefoon te doen. Zonder informatie im mers geen nieuws. Hoewel, soms konden zij zich toch niet aan de in druk onttrekken dat de bruingebrande trainer ook wel: oefenmeester of het juist van vakantie teruggekeerde bestuurs lid zich eigenlijk niet zo goed raad wist met het rijtje standaardvragen, dat hem als het ware in de maag gesplitst werd. Om U enig inzicht te ge ven in de problemen hier een paar voorbeelden van zulke gesprekjes. Hallo (2) -„Hallo, U spreekt met van de Leidse Courant. Wij zijn weer bezig met het maken van de voet balkrant, en ik zou daar om graag wat informatie van U willen hebben over het komende sei- -„Dat begrijp ik". -„De trainer, is dat nog steeds -„Ja, die plakt er weer een jaartje aan vast. -„En zijn er nog spelers wisselingen?" -„Uhhhh, voor zover ik weet is er niks veran derd... -„Is er dan soms door stroming vanuit de jeugd?" -„Nou, misschien een paar, maar dat bepaalt de trainer. wachtingen hoor. Dacht ik. Kijkt U eens, het ma teriaal is goed. Maar, tja, -„Leuk meedraaien dus, prachtig! Dan zijn we weer helemaal op de hoogte, hartelijk dank. -„Niets te danken hoor. Hallo (3) -„Hallo, sportredactie Leidse Courant hier. U bent de voorzitter van -„Dat klopt." -„Kunt ons misschien vertellen wie de trainer is komend seizoen". -„Ai, daar vraagt U me wat. Ik heb eigenlijk geen idee. Heeft U één moment? (Op de achtergrond: „Vrouw, weet jij wié er trainer is dit jaar? Nee, oh, jammer".) -Sorry heer, we weten het hier niet, maar belt U even met de secretaris, die is beter op de hoog- Hallo (4) -„Hallo, met Groen in 't Wout". -„Sportredactie Leidse Courant, U bent nog steeds bestuurder van Stompwijkse Boys?" -„Inderdaad". -„Kent het elftal nog wij zigingen het nieuwe sei- -,,Nee, er is niemand bij gekomen. Weet U, het is maar een klein dorp. Vroeger kregen we er hooguit een jongen bij, die hier verkering had, maar dat gebeurt blijk baar ook niet meer te genwoordig..... Prognoses Goed, genoeg uit de school geklapt, op naar ons traditionele onder werp in deze voetbal krant Hutspo(r)t: de prognoses voor komend seizoen én vooral, de te rugblik op de door ons gedane voorspellingen, aan het begin van de vo rige voetbaljaargang. En om maar direct met de deur in huis te vallen: het lijkt nergens op, die koffiedikkijkerij van vo rig jaar. Wat te denken immers, van de door ons voorziene ontknoping in de tweede klasse zondag? UVS en Alphense Boys zouden elkaar m een be slissingswedstrijd voor het kampioenschap ont moeten en de blauwwit- ten zouden dat op het SJC terrein af te werken duel met 4-3 winnen. Hadden we toch mooi buiten de waard (ADO en Verburch) gerekend. Voorts lieten we DOSR tweede worden, terwijl er naar ons idee- voor Noordwijk geen kampi oenschap in zat. Nou ja, ook dat verhaal is be kend. De Veners werden beslist geen tweede, de jeugdige garde van in middels vertrokken oe fenmeester Piet Buter wel degelijk kampioen. De prognoses dit jaar staan dan ook in het te ken van de revanche. Dat begrijpt een ieder. Prognoses (2) Nou ja, het jaar van de revanche... Neem nu die vier eerste klassers die de Leidse re gio in de top van het za terdagvoetbal vertegen woordigen. Echt eenvou dig is het natuurlijk niet om vooraf de juiste volg orde te bepalen. We hou den het op de volgende posities: Noordwijk (1), Rijnsburgse Boys (2), Quick Boys (4) en RCL (7). Maar het blijft een lastig geval. De bij Quick Boys heersende en door Anne Ouwersloot en Teun van der Plas zo duidelijk in beeld ge brachte perfecte team geest zou de Katwijkers eigenlijk best wel eens een paar treden hoger op de competitieladder kun nen doen eindigen. Ook de Leidse zondag toppers leveren een pro bleem op. Het altijd goed startende Roodenburg en het immer sterk fini shende Lugdunum, sa men in de Amsterdamse afdeling. Wij dachten, de voors en tegens pend, aan een derde stek. Maar twijfelen opnieuw. En besluiten bij deze niet verder te gaan. De bal is en blijft rond. Wij van Hutspo(r)t zullen ons er ook maar bij neer- Zoon De „Beer van de Meer", dan wel de „Bolle van Zwolle". De „Kromme". Het „Slangenmens". Zo maar wat voorbeelden l van uiterst bekende per- Ik ,De Leidse notariszoon' soonsbeschrijvingen uit de nationale (betaalde) voetbalwereld. Na enig denkwerk wordt duidelijk dat dit soort omschrijvingen in de „Leidse" voetbalwereld nauwelijks voorradig, dan wel zeer schaars zijn. „De besnorde middenvel der", het zou Van Segge len kunnen zijn. „Bluf", Kikker-goalie Wim Eradus. „Gento", de merkwaar dig genoeg rechtsbenige Kees van Herpen (ASC vijl). Maar dan houdt het ook wel op. Vandaar dat we er bij deze een gouwe, maar vernieuwde ouwe uitgooien én in beeld brengen: „De Leidse no tariszoon Dick Bij nader inzien missen we nog iemand in deze achtste uitgave van de Leidse Cburant Voetbal krant: Dick van der Bijl. De RCL 'er in hart en nieren die zo vaak de frontpagina van de voet- balbijlage sierde, maar dit keer plaats moest ma ken voor Noordwijk (en Cruijff natuurlijk). Bij deze derhalve alsnog Dick in een karakteris tieke pose. Karakteristiek, inder daad. Want routinier Van der Bijl mag dan in de loop der seizoenen wat trager zijn geworden, z'n hoofd zal hij in ieder geval altijd wel blijven gebruiken. Colophon Ook dit keer geen colop hon, een mens bespaarii en bezuinigt wat. Van daar nu even de mede werkers die er voor heb ben zorggedragen dat deze achtste voetbalkrant van de Leidse Courant bij deze het levenslicht ziet. Fotografisch kwam verreweg het meeste werk neer op de rug van Kees van de Burg, ook Wim van Noort leverde één foto aan. Tjeerd Scheffer.Leo Buck, Pie- ter Evelein, Willem Spierdijk en Arnold van der Capellen zorgden voor de begeleidende teksten. Het geheel stond onder eindredactie van eveneens meeschrijvende Maarten Nooter. Adri de Bruijn, tenslotte, tekende voor de vormgeving. Kees Kees:,Meedraaien mddenntqqt?:

Leidse Courant | 1983 | | pagina 21