Leids topscorer Rolf de Jong dient contract bij MVKV uit Voorschoten wil doorstoten Recreatie overheerst svow Onzekerheid troef in vierde klasse zondag LEIDEN Met vijfendertig doel punten was Rolf de Jong vorig sei zoen de absolute topscorer van de standaard-teams uit de regio Lei den. Iemand die dat weet te pres teren valt natuurlijk op, maar de 23-jarige speler van MVKV blijft er zelf erg nuchter onder: „Voetbal is voor mij plezier. Het is mijn hobby, maar mijn beroep zal het nooit worden. Ik sta liever op bei de benen in de maatschappij." Rolf de Jong begon vrij laat te voetballen. Hij was al zeventien toen hij voor het eerst de voetbal schoenen aantrok. Via zijn vader, die toen voorzitter was, had hij wat jongens leren kennen die ook bij MVKV speelden, en waagde hij de stap. Direct bleek dat hij vrij makkelijk scoorde, en het wekte dan ook geen verbazing dat hij op 18-jarige leeftijd, één jaar later dus al, debuteerde in het eerste elftal. Aanvankelijk kwam hij daarin uit als rechtsbuiten. Het bleek echter dat men niet over de juiste spits beschikte, en daarom werd hij op die plaats geposteerd. Met succes, want of hij de bal nu voor zijn rechter- of linkerschoen kreeg, hij schopte hem regelmatig in de tou wen. Koppend zie je hem zelden scoren: „Met het hoofd, dat ligt me niet zo." Dit seizoen werkte hij de bal dus al vijfendertig maal in de touwen, hetgeen betekent dat hij bijna de helft van de totale Katwijkse pro- duktie voor zijn rekening nam. Belangrijker is de constatering dat hij daarmee een groot aandeel had LEIDEN In de eerste klasse van de afdeling zaterdag kijkt bij na elke club hoopvol uit naar het volgende seizoen. Dat komt vooral omdat de promotieregeling gewij zigd is: naast de kampioen maken ook de drie winnaars van de nieuw ingevoerde periodekam pioenschappen een kans op promo tie. Vooralsnog lijkt de nog niet twee jaar bestaande SV Voorscho ten daar een goede kandidaat KRV Met oud-gedienden Huig van der Plas (Katwijk) en Maarten van der Oever (Quick Boys) in de gelede ren wil de Katwijkse degradant onder leiding van Wim Visser zo snel mogelijk terug naar de vierde klasse KNVB. SV Voorschoten Na de tweede plek achter Valken '68 ligt promotie in het verschiet. Trainer Jan van Bemmelen maak te plaats voor Aad Warmerdam, en die zal het zonder Rob Zonne veld (naar de Sleutels) moeten stellen. Woubrugge Onder het motto uithuilen en op nieuw beginnen verwacht men in Woubrugge een periodekampioen schap. De ongewijzigde selectie gaat dat onder de gedegen leiding van trainer Ab Kolkman probe ren. Alphia In Alphen "gooit" men dit seizoen alles op het zaterdag-elftal, en men verwacht dan ook het hoogst mo gelijke. Onder hernieuwde leiding van trainer Jaap Idelenburg zal daarvoor de nodige vechtlust moe ten worden aangekweekt. ZLC De blauw-gele selectie onderging nogal wat wijzigingen. Met nieuw komers als Ton Werner (Oegst- geest) en Jan de Ruiter (Sleutels) gokt men op een plaats in de mid denmoot. Sleutels Trainer Hennie de Haas maakte hier plaats voor Keereweer. Men gokt op één periodekampioen schap, te behalen na een zware oe fenperiode, waarin onder andere de amateurs van Sparta en het C- team van Den Haag op bezoek kwamen. Leiden Met wat geluk gaat ook de ver jongde formatie van Jan Pret een gooi doen naar de titel. Rob Hen- zing vertrok naar Docos, Wim Sie- ra (Lugdunum) en Henk Land- waart (UVS) naar De Morsch II. Kagia Bij Kagia doet men niet aan groot spraak. Voorlopig wordt consolida tie ten doel gesteld Oefenmeester zal opnieuw Jan Dorrestein zijn. Hij krijgt dezelfde selectie onder zijn hoede als vorig seizoen. TAVV Onder de zeer enthousiaste leiding van de nieuwe trainer Tromp moet er een redelijke klassering inzitten. Dick van Veen en Ron Broer keerden terug op Aardam West, terwijl Alwin Maas over kwam van de jeugd. MVKV De équipe van Leo de Jong zal na haar promotie allereerst proberen zich te handhaven. Misschien dat de verbrede selectie, waar Rolf de Jong niet uit vertrok, mee kan spelen in de strijd om een periode- titel. Meerburg De tweede promovendus is even eens voorzichtig: handhaven luidt ook hier het parool. Ruud Hale wijn krijgt nagenoeg dezelfde se lectie onder zijn hoede. LEIDEN Gevraagd naar de verwachtingen van dit seizoen, klinken de antwoorden van de af- delingsploegen uit de tweede klas se zaterdag opvallend voorzichtig Recreatieve aspecten, overheersen VVSB De gedegradeerde formatie van Van der Ploeg dicht zichzelf geen hoge kwaliteiten toe en wacht de zaken rustig af. GWS De Sassenheimers houden moed. Onder leiding van trainer Fokke van der Reijdt zal getracht worden een spoedige terugkeer naar de eerste klasse ter bewerkstelligen. Abbenes Na een pech vol seizoen, met de gradatie als resultaat, gokt men op de middenmoot. Het gebrek aan jeugd vormt daarbij echter een be langrijke hinderpaal. De brèdere selectie onder nieuwe leiding van de heer Gilian heeft een zwaar oefenprogramma achter de rug. Promotie is het doel waar naar men in Oude Wetering streeft. SVLV In Voorschoten wil men het op za terdag vooral gezellig houden. Promotie is natuurlijk welkom, maar écht nodig is het niet.... Kickers '69 De verjongde selectie zou graag iets hoger eindigen, maar wissel vallige prestaties hebben' dat tot nog toe verhinderd. LFC De Kanaries verkeerden vorig sei zoen in de onderste helft van de kldosci mg. Diuiiaai willen zij ho gere ogen gooien SJZ Met ééo A-junior erbij wil oefen- meester Van der Linden de Zoe- terwoudse ploeg naar de midden moot loodsen. LSVV '70 Ook de Leidse studenten hebben het onderin wel gezien. Wellicht dat Vrouwe Fortuna meeluistert. Unitas Leiden Aan de Boshuizerkade wordt heel geheimzinnig gedaan Zelfs de naam van de nieuwe trainer wen ste men nog niet prijs te geven. Extra Voor de teams in de eerste klasse is er dit jaar een extra promotieplaats naar de vierde klasse van de KNVB te verdienen. Dit omdat er in het district West II elk jaar een plaats extra vacant is en deze bij toerbeurt naar één van de vijf afdelingen (Den Haag, Rotterdam, Gouda, Dordrecht en Leiden) gaat. De afdelingleiden was dit jaar aan de beurt. Besloten is de extra plaats via een nacompetitie tussen drie periode kampioen te vergeven. De verschillende periodes bestaan uit 7,8 en opnieuw 1 wedstrijddagen. Ook vanuit de tweede klasse promoveren twee clubs; de kampioen en de winnaar van de nacompetitie. Uit de eerste klasse degradeert alleen de „nummer laatst". Rolt de Jong passeert. in het kampioenschap van zijn elf tal, dat nu is gepromoveerd naar de eerste klasse zaterdag van de afdeling Leiden. Heeft hij geen ambitie om op hoger niveau te spelen? „In zoverre dat ik het af gelopen seizoen met wat jongens van Quick Boys heb gepraat. Daar heb ik wat vrienden. Die eventue le overgang is echter zeker voor één jaar uitgesteld, omdat ik zo lang nog contractueel verbonden ben met het leger. Daar heb ik een verbintenis getekend voor zes jaar. Als ik nu al naar Nieuw Zuid zou verhuizen zou me dat gewoon te veel tijd gaan kosten. Bovendien had ik ook onze trainer min of meer m'n woord gegeven." Over een eventuele profcarrière zegt De Jong: „Absoluut niet. Je hoort via-via wel eens dat een club belangstelling voor je heeft, maar dat zijn allemaal geruchten. Als ze mij ooit zouden opbellen, zou ik ervoor bedanken. Ik vind een maatschappelijke loopbaan veel belangrijker. Zodra mijn contract bij het leger afloopt ga ik me daar dan ook helemaal op richten. Voetbal is én blijft een hobby voor mij." z septemoer 1903 pagina T Indeling 4A DOSR Hillegom Alkmania Foreholte LWDS Altior ASC Van Nispen Teylingen VTL ROAC'79 Alphen Indeling 4B Bernardus SJZ SVLV Meerburg Randstad Sport VVP DSO Cromvliet PDK RKSVM ODB HBS ASC kon in de oefenperiode al even een voorproefje op het voetballen in de vierde klasse nemen. Tegen het Zoeterwoudse SJZ kwamen de debutanten net iets tekort: 2-1. LEIDEN Zelden waren de ver schillen in de vierde klasse A zö klein als het vorige seizoen, toen vijf weken voor het einde van de competitie de koploper in principe nog had kunnen degraderen. In de felle strijd om de titel trok Docos uiteindelijk aan het langste eind, maar het had net zo goed Altior of Teylingen kunnen zijn die de sprong naar de derde klasse had gemaakt. Met deze wetenschap in het achterhoofd passen de meeste oefenmeesters en bestuursleden van de diverse verenigingen er dan ook voor boude uitspraken te doen. "Middenmoot" is bij hun het sleutelwoord. Naast deze klasse ring is ook "derby's" een veel ge bezigde kreet. Met enkele uitwis selingen tussen 4A en 4B - Meer burg en Randstad Sport ruilden met titelpretendent Alphen, VTL en DOSR - staan er dit seizoen de nodige „burenruzies" op het pro gramma. Vierde klasse A Teylingen De ploeg uit Sassenheim bestaat dit seizoen 60 jaar, en wat is nu een mooiere gelegenheid om kam pioen te worden? Vorig jaar al rook men op Sportpark "Menne- weg" aan de titel, maar éénmaal bovenaan liep het mis. Het spelers bestand onderging enkele wijzigin gen: John van Dorp vertrok naar het zuiden des lands, terwijl Hen nes Zoet terugkeerde van Ter Lee- de. Lichtenberg kwam over van FC Lisse. Foreholte Trainer Hennie Valent maakte plaats voor Henk Swaak, en die moest meteen al een tegenvaller incasseren: hij zal het dit seizoen zonder Fred Arroyo moeten stel len, die met een vertraging van één jaar zijn broer Ton volgde naar Rijnsburgse Boys. Met ze ven selectie-kandidaten uit de jeugd streeft men naar een positie in de middenmoot. LDWS Met een moeilijk seizoen achter de rug kent Henk Siera slechts één parool: handhaven. Daarvoor kreeg hij versterking in de perso nen van Cees de Roode (ZLC) en Van Berkel van Leidse Boys. Jan Hölper vertrok naar Lugdu- Van Nispen Voor de derde achtereenvolgende maal zal trainer Nanai de Zilke- naars onder handen nemen. Zijn selectie werd met zo'n negen jeugdspelers uitgebreid. Na de ge deelde tweede plaats van het vori ge seizoen denkt men op hetzelfde niveau te kunnen eindigen. Alphen Met het 75-jarig jubileum in het vooruitzicht, zijn de verwachtin gen in Alphen niet gering. Na drie opeenvolgende tweede plaatsen wil men daar erg graag één trede hoger. Dit zal dan wel met een sterk gewijzigd elftal moeten gaan gebeuren, want vier spelers ver trokken naar elders, terwijl er zes anderen voor in de plaats kwa- VTL De rood-witten pakken de zaken serieus aan: er stonden niet alleen negen wedstrijden op de oefenka lender, de selectie van trainer Kantebeen ging bovendien nog drie dagen naar het trainingscen trum Papendal. Cor Jongejan keerde na twee jaar terug van Al phen, terwijl Leen Struik en Reg- gy Douwes de voetbalschoenen weer hebben aangetrokken. Enke le jeugdspelers completeren de se- DOSR Een ongewijzigde selectie gaat pro beren de teleurstellingen van vo rig jaar te voorkomen. Naar hun mening horen de Veners thuis bij de eerste drie, waar zij zich onder leiding van Wim van Harskamp, opvolger van Noordwijker Kees Karstens voor gaan inzetten. ROAC '79 "Lekker meedraaien" is het ge zonde plan in Rijpwetering, waar Danny van der Weyden en Hans Vöordauw overkwamen van RCL. Oud-aanvoerder Kees van der Starre zal zijn terugkeer vieren na een langdurige rugblessure. Met het oog op de toekomst zal een apart tearq worden geformeerd waarin alleen jeugdspelers zullen worden opgesteld. Hillegom Ook hier houdt men zich op de vlakte. Men betreurt de degradatie van plaatsgenoot Concordia, waar mee de plaatselijke derby verloren ging. Positiever was de komst van jeugdspeler Aad van Roode (Tel star). Henk Visser hing zijn kicks aan de v/ilgen. Alkmania Na een onverwacht sterk debuut in de vierde klasse is de équipe van Wim Mugge van plan nog wat meer punten te behalen, echter zonder direct aan de titel te den ken. Cock Bouwmeester verliet de ploeg wegens verhuizing. Altior De aanstaande bouw van nieuwe kleedkamers en een jeugdhonk zal het elftal uit Langeraar zeker in spireren hoge ogen te gaan gooien. De nieuwe trainer Hennie Valent zal eerst nog op zoek moeten naar een nieuwe doelman, want Jan van der Jagt moest stoppen we gens werkomstandigheden. ASC De debutant is wel de laatste om met grote plannen op de proppen te komen. Vandaar dat men zich allereerst gaat richten op handha ving in de KNVB. De selectie werd uitgebreid met de senioren Luiks (VNL) en De Vriend (Do cos), en jeugdspeler Wim van Vin- kenstein. Vierde klasse B Randstad Sport Oefenmeester Frans van der Zeeuw zag zijn selectie aanzienlijk uitgebreid. Zo keerden de broertjes Rik en Cees Dreef (ASC) terug op het oude nest. Van Quick Boys kwam het trio Jaap van Duyn, Kees Zuiderduyn en Maarten Pronk. Deze versterkingen doen de hoop op een acceptabele klasse ring in Voorschoten stijgen. Meerburg Hennie de Klerk pakt de zaken se rieus aan en ziet zijn formatie ze ker bij de eerste vijf eindigen. Zijn selectie werd uitgebreid met nogal wat jeugdspelers, en dat biedt met het oog op de toekomst goede per spectieven. SVLV De overstap naar 4B werd positief ontvangen door de spelers van Jo- han van der Berg. Met het oog op de middenmoot gericht, openen zij het seizoen meteen met de plaatse lijke derby tegen Randstad Sport Harm Goossen vertrok om studie redenen naar Groningen. SJZ Ook de Zoeterwoudse ploeg ver wacht een positie in het midden van de rangschikking. De nieuwe oefenmeester heet Van der Lin den, en die krijgt onder andere ze ven spelers over vanuit de jeugd. Bernardus De Hazerswoudse selectie onder ging nagenoeg geen wijzigingen, ook al omdat de overschrijving van Sjaak van Dorp (Hazerswoud se Boys) geen doorgang vond. Trainer Tetteroo bleek honkvast. Hij zal het dit seizoen overigens zonder Sjaak Vrieskoop moeten stellen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16