ielerploeg incompleet Stunt van Lloyd Zeist wenst sterke man Willem II vrijwel zeker uit problemen ereld- Jecord oor igneron Houtman en Van Basten debuteren samen in spits Opstellingen PARIJS J"SIJTHOFFPERS CetdóeGoutont VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1983 PAGINA 11 Jelsen duels T Feyenoord iet het de komende Jr duels stellen zon de inbreng van Nielsen. De [ense verdediger door de tucht- jnmissie van de kVB naar aanlei- |ig van zijn derde Te kaart voor vier bis geschorst en g bovendien een van 500 gulden. Piasmans van t Twente kreeg vier Idstrijden en verder boete van 400 Éden. Badmintonbond moet geld op tafel leggen NIEUWEGIEN De Nederlandse Badminton Bond (NBB) heeft, naast het tekort van 300.000 gulden op de jaarre kening, ook nog een vordering op de Stichting Nationaal Badminton Cen trum (NBC) van ongeveer een miljoen gulden. De vordering is ontstaan, om dat, tegen afspraken in gemaakt op de algemene ledenvergaderingen, de NBB rechtstreeks betrokken is geraakt bij de exploitatie van het Centrum. De NBB heeft zich voor 1,3 miljoen gulden ga rant gesteld voor een gedeelte van de exploitatie door het tekenen van nota's. Dit bedrag moet nu door de badminton bond op tafel worden gelegd, al gaat daar nog iets af aan vorderingen, die de Stichting NBC op de bond heeft door onder, andere het huren van de accom modatie. TILBURG De meerderheid van de Tilburgse gemeenteraad zal aanstaande maandag akkoord gaan met het voorstel van B. en W. om de subsidiëring van Willem II te hervatten. Dat bleek gister avond tijdens een vergadering van de gemeentelijke commissie sportzaken, waarin een voorbespreking van het raadsvoorstel plaatsvond. Verder is de overheid van het belang van het voorbestaan van de club overtuigd en zal dit standpunt aan de ontvanger en de inspecteur der belastingen overbrengen. Beiden zullen in zake een belastingschuld van bijna een miljoen gulden die \yillem II nog moet voldoen een „redelijk" standpunt innemen. De belasting dienst zal deze positie ook ten opzichte van an dere betaald voetbalclubs met soortgelijke pro blemen innemen. Dit heeft staatssecretaris Ko ning (Financiën) in de Tweede Kamer gezegd bij de beantwoording van vragen die de Ka merleden Hennekam en Aarts (beiden CDA) hadden gesteld over het naderende faillisse ment van Willem II. Ook staatssecretaris Van der Reijden (WVC) liet weten dat het gewenst is dat Willem II ver der blijft bestaan. Hij noemde het voortbestaan sportief (wegens een breuk in de compëtitie) en financieel (begrotingen van andere clubs klop pen niet meer omdat de wedstrijden tegen Wil lem II vervallen) van belang. Ook Frankrijk trekt zich terug ZURICH Ook Frank- rijk heeft zich terugge trokken als kandidaat voor de organisatie van de eindronde om de wereldti tel voetbal in 1990. Dat heeft de- wereldvoetbal bond Internationale Voet bal Associaties (FIFA) in Zürich bevestigd. Eerder trokken West-Duitsland, Oostenrijk en Joegoslavië hun kandidatuur in. Vier landen komen nu nog in aanmerking voor de orga nisatie: Engeland, Grie kenland, de Sovjet-Unie en Italië. Happel pleit voor vier grensrechters KEULEN Trainer Happel van Hamburger SV gelooft dat het in het moderne voetbal noodzakelijk is bij een wedstrijd vier, in plaats van twee, grensrechters aan te stel len. „Omdat het tempo in een voet balwedstrijd steeds hoger wordt, ben ik er voorstander van twee grensrechters per speelhelft aan te wijzen", aldus Happel in een vraag gesprek met het in Keulen uitgege ven economische tijdschrift „Ak- tiv". „Met vier grensrechters is er tenminste altijd iemand in de buurt van de doelen zonder dat hij na een uur uitgeput raakt", zo stelt Hap pel. Bovendien is de Oostenrijker van mening dat ook een betere be oordeling van buitenspel mogelijk Droomcontract voor Schuster BARCELONA De 23-jarige Westduitse voetbalinternatio nal Bernd Schuster heeft be sloten zijn carrière in Spanje voort te zetten. Vier dagen voor de start van de competitie kwam Schuster met voorzitter Nunez van FC Barcelona overeen zijn in 1984 aflopende contract met drie jaar te ver lengen. Schuster zal per jaar een droomsalaris tussen de 750.000 en 1,1 miljoen gulden ontvangen. Nunez wil nu na Maradona en Schuster ook de Argentijnse trainer Cesar Luis Menotti voor een langere ter mijn aan de club binden. tESERVES BEDANKEN VOOR DE EER BIJ STRIJD OM WK ■kNKT GALLEN—AR- kWDN Een puinhoop van |É|welste. Dat is de situatie ^nd de Nederlandse wie- irploeg, die zondag deel- eemt aan de wereldkam- ioenschappen op de weg. I oor het eerst in de rijke L sschiedenis van de Ne- ^rlandse wielersport eedt door organisato- sch falen alsmede tegen- rijdige (zakelijke) belan- ?n een incomplete for- •latie aan. Zondag zullen bor Nederland slechts 11 aan de n Bart verschijnen, omdat Vee reserves Frits Pirard Jacclues Hanegraaf gd^bben geweigerd alsnog tus£ door de blessure van an Raas vrijgekomen in te nemen, taai 2rtyide coureurs zijn kwaad. Pi- nt yd, die tijdens de baankam- lenschappen nog is bena- d en toen positief heeft ge geerd kreeg volgens zijn ggen korte tijd daarna weer *nejhoren, dat hij toch thuis kon '%ven. De voor Post rijdende bllnners zouden de mening zijn gedaan, dat Pirard niet in ploeg past Jacques Hanegraaf, die in een eerder stadium een brief heeft gekregen, waarin zonder moti vering is aangekondigd, dat hij van eerste tweede reserve is geworden, bedankte nu ook stichtelijk voor de eer. Ook de Maastrichtenaar is woest. Mede omdat hij speciaal in de Ardennen heeft getraind om aan de nodige kilometers te komen. Hanegraaf vermoedt achter alles de hand van Post, bij wie hij uit de gratie is ge raakt. De Limburger heeft in middels een gesprek geëist met Hein Verbruggen, de voorzitter van de commissie beroepswielrennen. De officials van de KNWU, die in Zwitserland over de ontstane problemen ophelde ring zouden kunnen geven, zijn nog afwezig. Hein Ver bruggen blijkt onderweg te zijn, terwijl directeur Harry Meeuwisse na de baankampi- oenschappen in Zürich op va kantie is gegaan. Andere ren ners oproepen kan niet meer, omdat de ICU-reglementen dit niet toestaan. De in Arbon ge arriveerde geselecteerden worden voorlopig alleen bege leid door Gé Peters, die samen met Piet Liebregts de volgwa- gen achter het peloton zal be mannen. Het zijn zonder meer twee des kundigen, maar het tragische Frits Pirard wenst niet de plaats van Jan Raas in te ne men. is dat zij het hele seizoen met amateurs bezig zijn. Zij hebben het afgelopen seizoen de profs amper in actie gezien. Terecht stelt Gé Peters dan ook: „Het is jammer dat Post er niet is. Ik hoef niet zo nodig deze za ken te regelen. Het is eigenlijk zelfs helemaal niet leuk. Qua harmonie is de samenstelling van deze formatie de slechtste van de laatste tien jaar. De te genstellingen binnen de ploeg van Post wreken zich". Nuchter De 63-jarige Gé Peters, vroe ger een erkend en gerespec teerd professional, heeft een gezonde kijk op de zaak. Nuchter concludeert hij dat de KNWU weinig grip heeft op de professionele aangelegenhe den. De rel rond Pirard is daarvan een goed voorbeeld. Peters heeft begrip voor het standpunt van de Brabander. „Sommige renners hebben in derdaad gezegd dat hij niet goed in de ploeg zou liggen. Wij hebben bij de profs eigen lijk maar weinig te vertellen. Soms vraag ik me wel eens af waarmee ik bezig ben. Maar ja, het is een officiële KNWU- afvaardiging en dus moet er een begeleider aan worden toegevoegd. Daarvoor ben ik aangewezen.- Ik doe het deson danks graag, want persoonlijk kan ik best met de jongens op schieten, en ik moet zeggen dat er beslist geen rotsfeer bin nen de ploeg heerst". De „uitverkorenen", uitgezon derd Zoetemelk die wat later zou komen, zijn inmiddels neergestreken in Arbon in ho tel Metropole. Een verblijf plaats die gezien mag worden en waar terecht vier trots flon kerende sterren aan de gevel zijn bevestigd. De KNWU, die geen gfeld heeft kunnen vrij maken om een juniorenploeg naar de wereldkampioen schappen in Nieuw-Zeeland te kunnen afvaardigen, tikt voor het onderbrengen van de be roepscoureurs al of niet moei teloos de nodige dure Zwitser se franken af, om het de heren zo goed mogelijk naar de zin te maken. Gé Peters: „Dat is een uitvloeisel van het feit, dat Post zijn mannen meestal in het Hilton onderbrengt. Vorig jaar zijn de hotels hier beke ken en is voor Metropole ge kozen dat een vergelijking met Hilton kan doorstaan. De Ra- leigh-jongens zijn dit soort ho tels gewend. Wij hebben wei nig grip op dat soort dingen". Alles bij elkaar opgeteld Tijken de Nederlandse kansen om zondag weer eens een wereld kampioen te mogen begroeten, niet indrukwekkend groot. In de historie van de Nederlandse sport zijn echter tal van voor beelden voorradig, dat grote triomfen zijn geboekt op mo menten, die het hoogst on waarschijnlijk maakten. Wel licht zal het ook op het par cours rond Altenrhein van toepassing zijn. Voorlopig overheersen echter nog de twijfels. NEW YORK De Tsjechoslowaakse tennisser Tomas Smid, winnaar van het open toernooi om de Neder landse titel, is in de tweede ronde van de strijd om het Amerikaanse kampioenschap op Flushing Meadow uit geschakeld. Smid verloor in vijf sets van de Amerikaan Bruce Manson. John Lloyd, de laatste jaren meer be kend om zijn huwelijk met Chris Evert dan zijn uitzon derlijke tennisverrichtingen, heeft in de nadagen van zijn carriere voor een opvallende prestatie gezorgd. Lloyd, eens bij de toptwintig en nu 128 ste op de wereldranglijst, versloeg gisteren in de tweede ronde de als tiende geplaatste Spaanse gravelspecialist José Higueras: 6-3, 6-4, 7-5. Higueras werd het slachtoffer van het ouderwets goede serveer en volley-spel van Lloyd. Op de snelle baan kreeg Higueres met zijn spel van de achterlijn geen kans tegen Lloyd, die constant aan het net verscheen. De Brit kende steeds service-doorbraken op de belangrijkste momenten. In de derde stet brak hij bij de achterstand van 3-5 door de service van Higueras. Bij 6-5 voor herhaalde Lloyd dat karwei. „Ik speelde niet zo goed sinds 1978, toen ik voor de Davis beker van John Alexander wen", aldus de 29 jarige Lloyd. „Ik heb harder gewerkt dan ooit. Ik heb geprobeerd meer in mezelf te geloven. Higueras dreigde steeds terug te komen, maar ik heb voor elk punt gevochten. Daarom is het gelukt". Lloyd, op Flus hing tot het hoofdtoernooi toegelaten met een „wild card", werd de laatste jaar geplaagd door een armblessure. In december be gon de Brit aan zijn herstel te werken via training met gewich ten. „Ik wil voortaan weer rechtstreeks tot toernooien worden toegelaten. Niet meer via de kwalificaties. Dat is mijn doel". Vonk uitgenodigd voor UEFA-jeugd DEN HAAG De zeventien jarige spits Leon Vonk van ADO is uitgenodigd voor se lectiewedstrijden voor het Ne derlands UEFA-jeugdelftal. Ook de Hagenaar F red Bo- daan, vroeger speler van Rijs wijk, nu bij'Sparta, kreeg zo'n uitnodiging van de KNVB uit Zeist. Minder gelukkig is Marcel van Velse. De middenvelder van ADO kan voorlopig niet voet ballen vanwege het feit, dat hij een scheurtje heeft opgelopen in de knieschijf. adhierry Vigneron is opge ien over zijn knappe estatie. ipt udpME De Fransman plJiierry Vigneron heeft 'ens internationale atle- bkwedstrijden in Rome "h4t wereldrecord verbe- bij het polsstokhoog- [jj^ringen. Hij ontnam zijn jk indgenoot Pierre Qui- de eerste plaats op de met een van 5,83 meter. 'pinion was sinds 28 au- ustus jongstleden record- enbuder met 5,82 meter. bb Druppers kwam niet tot nst. Hij moest op de 800 me- r drie concurrenten voorla- p. De Amerikaan David ick, werd winnaar in de inig imponerende tijd van 15,79. Elliot werd tweede, ibado derde. i Hulst eindigde in ime op de 3000 meter als Jèede achter de Italiaanse rPgnese Possemai. De Italiaan- iirfwon in 9.09,09, Van Hulst fiishte in 9.12,39, waarmee ze jna twaalf seconden boven nationale record van 1 uitkwam RIJVERS HEEFT OPSTELLING ORANJE NOG NIET ROND ZEIST In het Neder lands elftal, dat volgende week woensdag in Gro ningen voor het Europees kampioenschap tegen IJs land speelt, maken twee spelers hun debuut. Het zijn de spitsen Marco van Basten (Ajax) en Peter Houtman van Feyenoord. De topscorers van de hui dige en de vorige competi tie moeten voor doelpun ten zorgen in een Oranje zonder specifieke vleugel spelers. Rijvers weigerde in Zeist in te gaan op de bezetting van de posities en het tactisch con cept. „Dat ga ik dinsdag in Gieten, als we met de groep samenkomen, met de spelers bespreken", zei hij. „Ik heb de speelwijze wel in mijn hoofd. Iedereen kan constateren dat dit een zeer aanvallend inge stelde groep is. De problemen zitten in de verdediging. Zwe den kwam vorig seizoen sim pel op een voorsprong van 2-0. De fouten, die toen gemaakt zijn, mogen niet meer voorko- De op Schrijvers (40 inter lands), Wijnstekers (22) en Van de Kerkhof (50) na oner varen elf van Groningen vor men een écht Nederlands elf tal. Niemand speelt competi tievoetbal in het buitenland. Rijvers kon of wilde geen „buitenlanders" oproepen voor het duel met IJsland. Muhren (Manchester United), Peters (Genua), Kieft (Pisa), Krol (Napoli), Tahamata (Standard Luik), Van der Gijp (Loke ren), Spelbos (Brugge) en Hof- kens (Anderlecht) zijn door hem niet afgeschreven. „Als van IJsland gewonnen wordt ZEIST Bondscoach Kees Rijvers heeft weliswaar nog geen opstelling bekend gemaakt van het Nederlands A-team, maar de elf namen van de spelers die tegen IJsland in het veld zullen verschijnen, heeft hij wel in de openbaarheid gebracht. De elf basisspelers zijn: Schrijvers (PEC Zwolle), Wijnstekers (Feye noord). Ophof (Ajax), Van de Kerkhof (PSV), Ronald Koeman (Ajax), Boeve (Ajax), Gullit (Feyenoord), Vanenburg (Ajax), Van Basten (Ajax), Houtman (Feyenoord) en Erwin Koeman (FC Groningen). Rijvers gaf Valke (PSV), Vermeulen (Feyenoord), Broeken (FC Groningen), Van Tiggelen (FC Groningen) en Met god (Haarlem) de rol van reserve. De opstelling van Jong Oranje, dat dinsdag in Venlo Jong IJs land ontmoet, is" Van Ede (FC Utrecht); Van Aerle (PSV). Rut ten (FC Twente), Duut (Feyenoord), Silooy (Ajax); Van de Ven (Roda JC), Kruys (FC Utrecht). Roord (FC Twente); Van t Schip (Ajax), Eykelkamp (Go Ahead Eagles), Been (Feyenoord). Reserves zijn: Snoei (Excelsior), Bosman en Godee (beiden Ajax). Van de Bogaard (PSV) en Laurs (Eindhoven). met goed spel is de ploeg van Groningen de basis, waarop ik voorlopig verder bouw", meende Rijvers. De bondscoach verklaarde gis teren de gehele dag bezig te zijn geweest met de opstelling. Hij had veel contact met de clubs, omdat de spelers woens dagavond nog volop in actie waren. Zo kreeg hij een ge1 ruststellend bericht over de Groninger Erwin Koeman, die zijn eerste competitiewedstrijd blessurevrij doorstond. Over Willy van de Kerkhof, die zeer matig speelde als libero van PSV in de verloren uit wedstrijd tegen FC Utrecht, hoefde Rijvers niets meer te weten. „Van hem heb ik me zelf genoeg overtuigd". Bevreemding De argumentatie voor zijn keuze van Houtman wekte be vreemding. Vorig seizoen stond de Feyenoorder hoog op de Europese schutterslijst en zag Rijvers hem niet staan. Nu mag Houtman debuteren, ter wijl hij zich in het Feyenoord- -met-Cruijff nog niet thuis- voelt en ook bepaald nog niet op schot is. Rijvers: „Ik ben geen fan van Houtman. Hij krijgt nu de kans me over te halen er wel een te worden" Rijvers neemt risico door de kopsterke Houtman te laten debuteren in een Nederlands elftal zonder vleugelspelers. De kans is groot dat de even eens sterk doelgerichte Aja- cied Van Basten en de Feye noorder elkaar in het centrum van de aanval in de weg zul len lopen De reactie van Rijvers, de ver liezende coach in de laatste in terlands tegen Spanje (0-1) en Marco van Basten is zeker van een plaats in de basis. Zweden (0-3) was laconiek: „Ach, wat kan mij in deze si tuatie van het Nederlandse voetbal nou helemaal gebeu ren?". Vervolgens sprak hij, enigszins denigrerend, over zijn beroep. Met de Groningers Broeken en Van Tiggelen zit ten nog twee onervaren inter nationals op de reservebank. „Het zijn echte B-spelers. Op het randje van A. Maar wie is wel een volwaardige A-inter national? Wat moet ik anders voor deze kwalificatiewed strijd? Welke speler moet ik op dit ogenblik kiezen, die erva ring heeft en ook nog de lei dersrol kan vervullen? Nie mand. Daarom heb ik voor deze jonge ploeg gekozen. Er is nog een mogelijkheid voor Ne derland om de eindronden van het Europese kampioenschap te halen. Daar moeten we in geloven en voor blijven wer ken". ZEIST Het sectiebe- stuur betaald voetbal streeft ernaar een „sterke man" te benoemen, die bij de KNVB de leiding krijgt over alle selecties van vertegenwoordigende elf tallen en er ook de ver antwoordelijkheid voor draagt. Volgens Renze de Vries, behalve voorzitter van FC Groningen ook belast met de portefeuille technische zaken binnen het sectiebestuur, deelde gisteren desgevraagd mede dat „gedacht wordt aan één bondscoach, die alle zeggenschap heeft over het totaal aan trai ners en selecties binnen de KNVB, die wij belang rijk vinden. Het hele be taald voetbal moet goed geleid worden, er dient één beleid te komen". In de huidige situatie staat „Zeist" nog regelmatig bol van conflicten, tussen b.v. de bondscoaches Kees Rijvers en Ger Blok, die elkaar liever in de haren vliegen dan een dienst bewijzen. Rijvers zelf is van de -voorgestelde constella tie een fervent voorstander en heeft zichzelf al min of meer op die positie ingevuld. „In Frankrijk met Michel Hidalgo en België met Guy Thijs werkt het op die manier ook voor treffelijk. Elke bondscoach heeft zijn eigen verantwoorde lijkheid. maar boven hen is er één die de knopen doorhakt als die er zijn". Het is echter twijfelachtig of het sectiebestuur het ook pre fereert Rijvers vérgaande be voegdheden te geven. Al meldde De Vries: „Rijvers is coach betaald voetbal Ik zou me kunnen voorstellen dat hij de leiding krijgt van het ge heel".De Vries ontkende nog eens dat de onlangs bij FC Köln opgestapte Rinus Michels op de loer ligt voor de voor- trekkerspost. Dave Morrison speler-trainer bij HIJS DEN HAAG Dave Morri son zal het nieuwe ijshockey- seizoen bij HIJS optreden als speler-trainer. Zoals bekend gaat HIJS in de tweede divisie spelen De Haagse ijshockey- vereniging, die begin oktober aan de competitie begint, moet bij de Nederlandse ÏJshockey Bond een schuld van 29.000 gulden betalen. Nikon Stars speelde vorig seizoen met de licentie van de vereniging HIJS. De Stars kwamen hun verplichtingen niet na en nu moet de vereniging voor de schulden opdraaien, anders mag men niet aan de competi tie mee doen. /sportuitslagen ATLETIEK Internationale wedstrijden, Rome: Mijl: 1. Juan Manuel Abascal (Spa) 3.51,71; 2. Pierre Deleze (Zwi) 3.51,83; 3. Jose Marajo (Fra) 3.52,97. 3000 meter: 1. Alberto Cova (Ita) 7.47.42; 2. Wodajo Bulti (Eth) 7.48,1; 3. Gidemus Shahanga (Tan) 7.48,26. Hoogspringen: 1. Franck Verzy (Fra) 2.25 meter; 2. Marco *Tamberi (Ita) 2.25; 3. Dwight Stones (Vst) 2.25. Polsstokhoog: 1. Thierry Vigneron (Fra) 5.83 (wereldrecord); 2. Tadeusz Slusarski (Pol) 5.60; 3. Patrick Abada (Fra) 5.50. 800 meter heren: 1. David Mack (Vst) 1.45,79; 2. Peter Elliot (Gbr) 1.46,05; 3. Coloman Trabado (Spa) 1.46,32, 4. Rob Druppers (Ned) 1.46,35. 100 meter: 1. Emmit King (VSt) 10,21 sec., 2. Pierfrancesco Pavoni (Ita) 10,26, 3. Stefano Tilly (Ita) 10,28. 200 meter: 1 Pietro Mennea (Ita) 20,32, 2. Carlo Simmionato (Ita) 20,78, 3. Don Quarrie (Jam) 20,79. 400 meter: 1. Clinton Davis (VSt) 45,88, 2. Aldo Cani (Ita) 45,91. Hink-stap-sprong: 1. Zdzislaw Hoff man (Pol) 16,60 meter. 2. Bela Bakosi (Hon) 16.01 110 meter horden: 1. Artto Bryggare (Fin) 13,63 sec., 2. Javier Moracho (Spa) 13,64, 3. Daniele Fontecchio (Ita) 13,88. 400 meter horden: Ed Moses (Vst) 48,74; 2. David Lee (Vst) 49,02; 3. Dia Ba Amadou (Sen) 49,03. Discus: 1. Dagiusz Juzyszyn (Pol) 64,72 meter; 2. Art Burns (Vst) 63,54; 3. Knut Hjeltnes (Noo) 62.86 Dames: 3000 meter: 1. Agnese Possemai (Ita) 9.09,09, 2. Elly van Hulst (Ned) 9.12,39, 3. Patricia Deneufville (Fra) 9.34,17. Hoogspringen: 1. Louise Rit- ter (VSt) 2,01 meter, 2. Debbie Brill (Can) 1,90. 3. Olga Juha (Hon) 1.90. 100 meter: 1. Grace Jackson (Jam) 11,36 sec., 2. Angela Bailey (Can) 11,37, 3. Marisa Masulo (Ita) 11,39. TAFELTENNIS Wereldbeker, heren: Jan-Ove Waldner (Zwe)-Robert Earl (Bar) 21-12, 12-21, 21-11; Eric Bog- gan (Vst)-Dragutin Surbek (Jsl) 21-18, 21-23, 21-12; Mikael Appelgren (Zwe- )-Mario Alvarez (Dom. Rep.) 21-10, 21-15; Cai Zhen-Hua (chi)-Erik Lindh (Zwe) 17-21, 21-15, 21-19; Jian Jia-Li- ang (Chi)-Sunday Ebon (Nig) 21-17, 21-14; Istvan Jonyer (Hon)-Park Lee Hee (Z-Kor) 8-21, 21-19, 22-20; Zoran Kalinic (Jsl)-Paul Pinkewich (Aus) 21-14, 21-13; Carl Prean (Eng)-Kim Ki Taek (Z-Kor) 18-21, 21-14, 21-13. TENNIS De uitslagen van Flushing Meadow Herenenkelspel: Eerste ronde: Gomez (Ecu)- Gitlin (Vst) 6-4, 6-1, 6-2; Sadri (Vst)- Smith (Vst) 7-6, 6-3, 7-5. Tweede ronde: Connors (Vst)- Hog- stedt (Zwe) 6-1, 6-2, 6-3; Mayer (Vst)- Steyn (Zaf) 3-6, 6-1, 2-6, 6-4, 6-2; Dickson (Vst>- Purcell (Vst) 6-3, 6-2, 6-4. Tweede ronde: Gottfried (VSt)- Mayotte (VSt) 7-6, 2-6, 7-5, 6-2; Lioyó (GBr)- Higuears (Spa) 6-3, 6-4, 7-5; Guenthardt (Zwi)- Fromm (VSt) 6-2, 6-4, 4-6, 6-4; Visser (ZAf)- Tarr (ZAf) 7-6, 6-1, 7-5; Cash (Aus)- Mlchibata (Can) 6-4, 1-6, 7-6, 6-4; Moor (Vst)- McNamee (Aus) 6-4, 3-6, 4-6, 6-3, 7-5; Teltscher (Vst)- Giammalva (Vst) 6-2, 6-3, 5-7, 4-6, 6-2; Holmes (Vst)- Simonsson (Zwe) 6-2, 6-1, 6-3. Jarryd (Zwe>- Meister (Vst) 6-4, 6-7, 6-4, 5-7, 6-3; Manson (Vst) - Smid (Tsj) 6-3, 3- 6, 7-5, 3-6, 6-4; Vilas (Arg)- Cain (Vst) 6-7, 6-3, 6-3, 2-6, 6-2. Damesenkelspel: Eerste ronde: Navratilova (Vst>- Ra- poni-Longo (Arg) 6-1, 6-0; Turnbul- l(Aus)- Walsh (Vst) 6-3, 6-3; Bassett (Can)- Antonopolis (Vst) 5-7, 6-1, 6-3; Rush (Vst)- Klitch (Vst) 6-3, 6-7, 6-3; Horvath (Vst)- Huber (Oos) 6-0, 6-3; Piatek (Vst)- Acker (Vst) 6-4, 6-4; Monteiro (Bra)- Fernandez (VSt) 6-4, 2-6, 7-6; Rinaldi (VSt)- Nelson (VSt) 4-6, 6-4, 6-3; Hanika (WDI)- Arraya (Per) 6-1, 6-3; Jaeger (VSt)- Burgin (VSt) 6-2, 6-3; Jausovec (Joe)- Gilbert (VSt) 6-4, 6-2; Paradis (Fra)- Regy. (Ita) 6-3, 6-1; Kiyomura (Vst)- Uys (Zaf) 4-6, 7-5, 6-1; Bassett (Can)- An tonopolis (Vst) 5-7, 6-1, 6-3. Tweede ronde: Hy (Hko>- Simmonds (Ita) 6-3. 6-1; Vasquez (Per)- Tanvier (Fra) 6-3. 3-6, 6-1; Sukova (Tsj)- Forood (Vst) 6-1. 6-3; Suire (Fra)- Delhees (Zwi) 6-3, 7-5; Jaeger (Vst)-Burgin (Vst) 6- 2, 6-3; Hanika (Wdl)- Arraya (Per) 6-1, 6-3; Temesvari (Hon) -Wade (Gbr) 6- 2, 6-3. Udo Quick en Uno Hazelaar favorieten DEN HAAG Op de Wasse- naarse baan Duindigt komen zondagmiddag in het dravers- kampioenschap van Nederland zeventien paarden aan de start. Als grote favorieten ver trekken Udo Quick en Uno Hazelaar achter de startauto over een afstand van 2600 me ter. Ook veteraan Monty Buiten zorg, die deze draverij in 1980 en 1981 won, is weer van de partij. Hij zal trachten zich te scharen bij de paarden, die de titel in het verleden driemaal wisten te veroveren. Dat wa ren Priola, Double Six M, Hai- ros II, Quicksilver S en Spee dy Volita. Voor het eerst in de historie van de Nederlandse drafsport zal op 4 oktober in Hilversum een seriedraverij over een af stand van één kilometer wor den gereden. Deze internatio nale draverij omvat twee se ries met een finale, waarin maximaal zestien paarden zul len starten. De gemiddelde ki lometertijden kunnen niet als record worden erkend omdat daarvoor internationaal een minimum afstand van 1600 meter geldt. Het Drafcentrum heeft een sponsor bereid ge vonden het totale prijzengeld van 20.000 gulden op tafel te leggen. Daarvan is 4000 gulden bestemd voor elke serie en 12.000 gulden voor de finale. Vanuit het buitenland blijkt veel belangstelling te bestaan voor de ren om de Grote Prijs der Nederlanden, die 18 sep tember op Duindigt zal wor den gereden. Met uw krant naar: 23 september i MAASKANT v<x zondagavond terug). Gelogeerd wordt in Motel Relais des Chartreux bi) Parijs. Vrijdagavond be zoeken we de beroemde Folies Bergères met een onvervalste Franse show zaterdag wordt het prachtige vroegere palels van Lodewljk XIV te Versail les bezocht en is er gelegenheid tot winkelen, 's Avonds wordt een llcht- jestour door Parijs gemaakt. Zondag volgt een bezoek aan de Notre Dame en het Louvre (o.l.v. Nederlands sprekende gids) en wordt de thuisreis De prils van deze trip is 225.- op basis van tweepersoons kamer met douche en tollet en half pension logies, ontbijt eenvoudige avondmaaltijd), inclusief entrees Toeslag 1- persoonskamer 30.-. Combinatie reisverzekering ft- p.p 5.- kosten. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder nr. 070-«0882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk In onze vfestigingen Spuistraat 71. Den Haag (op de hoek van het Spui) en Coolslngfel 67. Rotterdam (t o stadhuis). POSTBUS 16050 2500 AA 'a-GRAVENHAGE TEL. 070-190862 'riiiHt (MAANDAG T/M VRIJDAG TUSSEN 9 EN 13 UUR)

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11