Excentrieke vader centraal in eugdherinneringen van zoon l&DIO/TELEVÏSlË £aidóa<2owuvnt VARA-directeur Koopman: We konden niet anders" Wonderkinderen treden op in Rondom Tien rjederlandse fogramma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1983 PAGINA 17 PRO-radio over benauwde tijd fT,VERSUM „Berichten uit een benauwde tijd" geldt als ti- van de dertien programma's die de VPRO-radio in de maand r0jtember uitzendt. Programma's waarin wordt nagegaan wat er VJ5 jaar is veranderd en wat hetzelfde is gebleven, wie wij wa- T en hoe wij zijn geworden. Met morgenochtend vanaf half- op Hilversum 2 een afwisselend programma met veel histo- t :h geluidsmateriaal en de nieuwsberichten van toen over es ties als de Algerijnse oorlog, rassenrellen in Little Rock en ^jden. het vertrek van de 100.000ste emigrant naar Australië, h~strijd tegen de woningnood, ontgroeningsrituelen en de op- v^st van de ruimtevaart. Op zondagmiddag, van vier tot half op Hilversum 3 o.a. „de muziek uit 1958", becommentarieerd fjr Chris Howland en Jan Donkers (4 september), en „de sport ^958", over hoe Nederland toen nog meetelde in de sport. Op Jrjdagavond. van acht tot tien uur op Hilversum 1, iedere week brave radio", waarin Jeanne Roos. H. J. A. Hofland. J. L. dring en Arie Kleijwegt ingaan op de stijl en inhoud van ra- fragmenten anno 1958. Tussen negen en tien: documentaires r o.a. de koude oorlog, de verhouding tussen Nederland en onesië en de Moraal. (Vervolg van de voorpagina) Zoals bekend heeft enkele dagen geleden re dacteur B.Brugsma ontslag genomen, omdat volgens hem niet met Nagel viel en valt samen te werken. Jan Nagel heet een figuur, die van nature mensen tegen elkaar opzet. Bij monde van waarnemend voorzitter Jan de Troye (voorzitter Albert van den Heuvel was wegens vakantie afwezig) werd het besluit „Achter het Nieuws" op te heffen nader toegelicht. „Het is een kwestie van verenigingsdemocratie, ik zit bij de VARA om de wensen van de vereni gingsraad gestalte te geven". TV-directeur Maurice Koopman viel De Troye bij: „We kon den niet anders". Hij vervolgde: „De leiding van de VARA heeft „Achter het Nieuws" alle ruimte gegeven, maar er kwam geen goed produkt uit. waarmee ik niets ten nadele van de individuele medewer kers wil zeggen. Omdat de meerderheid van de redactie zich bleef verzetten tegen een nieuwe opzet met Jan Nagel als voorlopige eindredac teur, moesten we deze beslissing nemen", aldus Koopman. Namens de Vereniging van Nederlandse Jour nalisten NVJ zei Hans Ploeg: „We hebben de VARA-leiding laten weten, dat er acties op komst zijn In de praktijk betekent dit, dat we onze leden (waaronder ook free-lance journalis ten) zullen vragen niet aan de nieuwe opzet van de rubriek mee te werken. Het is volgens onze opvatting besmet werk". Frans Gottmer van de Dienstenbond FNV zei dat de gang van zaken bij de VARA over dit onderwerp iedere beschrijving tart. „Het is een unicum. Stel je voor dat een directie van een krant het dagblad zou opheffen als de redactie niet accoord zou gaan met de nieuwe hoofdre dacteur. Dat zou toch ondenkbaar zijn. Wat de VARA doet getuigt van onfatsoenlijk onderne merschap". Inmiddels heeft de ondernemingsraad van de VARA een kort geding tegen de directie en het bestuur aangespannen over de hele gang van zaken. Dat geding zal maandag dienen. De OR voelt zich buitenspel gezet en constateert dat de beloofde medezeggenschap het veld heeft moe ten ruimen ten koste van brute uitoefening van macht. Grote afwezige was VARA-voorzitter Albert van den Heuvel. Waarnemend voorzitter Jan de Troye zei dat Van den Heuvel in de beslis sing „Achter het Nieuws" op te heffen was ge kend. „We wilden hem niet storen tijdens zijn vakantie, ook niet voor deze kwestie. Ik zou niet weten waar hij zit", aldus De Troye, die daaraan toevoegde: „De VARA-leiding is er vast van overtuigd dat zij het beleid dat in de democratie van de vereniging is ontwikkeld, niet kan en mag laten frustreren door tegen werking van enkelen". De ontevreden medewerkers van Achter het Nieuws hebben drie keuzes: blijven meewerken aan AhN, ander werk binnen de VARA of op stappen. Jan Nagel wil meer actualiteit in de rubriek, terwijl de redactie hecht aan uitgediept achter grondwerk. Daar lig het verschil van mening. Ontkend werd, dat de hele opzet van de nieuwe actualiteitenrubriek te maken heeft met de dit voorjaar afgekondigde afslanking binnen de omroep, het werken met minder personeel. JOCHEM GREVEN va LCLVERSUM De En- Ijse televisie-makers «steren het steeds weer 11 met verbluffend l^oie spelen en series kir de dag te komen. Jltuurlijk wordt daarbij Jftr de Hilversumse om- Bpen het kaf van het ïren gescheiden waar- Mr de Nederlandse tele- i ie-kijker zoveel moge- li t de beste produkten Ifjgt te zien. „Brides- Jld Revisited" zal me- kleen nog levendig voor geest staan. De serie Bk miljoenen kijkers ■\r de hele wereld. Van fcelfde schrijver John Drtimer, die het boek i Evelyn Waugh tot te- Eisie-reeks bewerkte, is spel dat de VARA Itrgenavond (Ned. I om «10 uur) uitzendt. ,.A voyage around my fa- ar" beschrijft John Morti- M zijn eigen jeugd. De een- He figuur in het verhaal is blinde vader, die met zijn ia tirannieke houding en "a^nzinnige ideeën een heel 50:pngrijke rol speelde in het 65-en van Mortimer. Onder P4e van Alvin Rakoff groei- ?.erjde handelingen heel snel J, tot een wonderschoon jltJdverhaal in de beste tra- jigifi van Engelse tv-spelen. 5io| veel smaak worden de ^"tnneringen verfilmd, die -jïjn aan zijn vader heeft. De 24» is geen reeks van specta- ♦3. ure gebeurtenissen, maar aaneenschakeling van jeugdherinneringen. Vader Clifford Mortimer was een bekend advocaat, die op latere leeftijd blind werd en deze handicap gebruikte om het hof voor zich in te nemen. Hij was excentriek, humeurig, wijs, maar ook heel geestig. Mortimer jr. heeft geprobeerd in die trand ook het verhaal te schrijven met als centrale thema's de generatiekloof, die blijkbaar tussen beide bestond en zijn vaders blindheid. Vooral het gemis van ge zichtsvermogen en de manier waarop zijn vader er mee om ging, blijken een onuitwisbare indruk op de jonge Mortimer gemaakt te hebben. Nu was het ook zo dat er thuis niet over werd gesproken. Het be stond gewoon niet. Voor de rollen werd een ster- bezetting bijeengebracht. Sir Laurence Olivier schittert in zijn karakterrol als de blinde advocaat. Zijn spel in „A voy age around my father" ver toont raakvlakken met zijn rol als lord Marchmain in „Brideshead" en is overtui gend echt in al zijn facetten. Alan Bates speelt de oudere John, die in een prachtige overgang de jonge John, ge speeld door Alan Cox, ver vangt. De scène werd gefilmd in de tuin tijdens een gesprek waarbij de schooljongen rustig uit beeld loopt om vervolgens als een volwassen kerel (Alan Bates) terug te keren. Johns vrouw Elizabeth wordt gespeeld door Jane Asher, ja renlang de vriendin van Beat- le Paul McCartney. Zijn moe der wordt in beeld gebracht door Elisabeth Sellars, die in het geheel een minder opval lende rol speelt, ook omdat het voornamelijk om de uitla tingen van zijn vader gaat. die overigens zo z'n eigen manier had om iets aan iemand dui delijk te maken. Als er visite was die hem niet aanstond bijvoorbeeld, begon hij na eni ge tijd, wanneer hij het lang genoeg had gevonden, heel hard te vragen of ze nog niet naar huis waren. Of hij ver schuilde zich in de tuin. Zo probeerde hij ook op een heel subtiele manier de aantrekke lijke schrijfster Elizabeth er van te weerhouden met zijn zoon te trouwen door een niet al te fraai beeld van hem te schetsen. Wat echter speelde was het feit dat zij al eerder getrouwd was geweest. De beelden die het verhaal vertellen, kennen weer een grote authenticiteit. Met En gelse nauwkeurigheid en pronkend met oude tradities zijn de auto's, kleding, straat beelden enz uit de tijd van koning Edward. Mortimers eerbetoon aan zijn vader werd bovendien grotendeels op lo- katie opgenomen. Dat was ge makkelijk te doen omdat John nog in het ouderlijk huis woont, de school er nog staat en er aan oude rechtbanken in Engeland geen gebrek is. Het verhaal toont een aristo cratische familie, die op en top Engels zijn. Ze bezitten een prachtige landhuis met een gigantische tuin. Boven dien laat Mortimer door mid del van het zeer fraaie taalge bruik horen, waarom hij zo wordt bejubeld in eigen land. Vooral Anglofielen kunnen beter niet naar de ondertitels kijken om zo, niet gestoord door vertalingen, te kunnen genieten. Het spel is bovendien door spekt van humor, anekdotes en goede raadgevingen. Zo leerde Mortimer dat wanneer hij wilde gaan huilen hij het woord „rats" moest zeggen. Door de spierbewegingen in het gezicht kon hij dan niet huilen. John Moritmer, die het auto biografische spel in 1980 schreef wilde altijd al schrij ver worden. Zoals uit dit spel blijkt, vond zijn vader het echter beter als hij advocaat werd. Na zijn studie afge maakt te hebben, ging hij zich toch ook bezighouden met schrijven. In beide vakken blijkt hij uit te blinken want hij is tevens een befaamd ju- HANS PIËT HILVERSUM De NCRV-rubriek „Rondom Tien" is morgen middag (Ned. I om 16.00 uur) gewijd aan wat door buitenstaan ders wel wordt omschreven als wonderkinderen. Samensteller- presentator Hans Sleeuwenhoek ontvangt in deze aflevering (Ned. I om 16.00 uur) een aantal van deze kinderen en hun ou ders. Een van de gespreksonderwerpen is natuurlijk wat won derkinderen moeten doen en (vooral) laten om hun bijzondere talenten te kunnen ontwikkelen. Een van de vele vragen daar bij is of de geïnvesteerde tijd en de opofferingen wel in verhou ding staan tot het uiteindelijke resultaat. Eén van de kinderen die aan het woord komt is 12-jarige An- gelique. Al zeven jaar staat ze elke dag op het ijs. Ze wil name lijk kampioene kunstrijden worden en daar heeft zij alles voor over. Behalve naar school gaan en trainen doet ze vrijwel niets anders. Ze kan ook niet met vakantie want dan loopt ze trai ningsachterstand op. Angelique zit in de zesde klas van de lage re school. Volgens kenners is ze een groot talent. Haar ouders en haar trainer gaan er vanuit dat je alleen maar „aan de top" komt, als je er alles voor over hebt. Een ander toptalent is Richard. Ook hij is twaalf jaar en nu al Nederlands kampioen tennis in de categorie veertienjarigen. Onder leiding van zijn trainer is hij vele uren per week op de tennisbaan te vinden. Borg, Connors en McEnroe (tegen wie hij al eens een kwartiertje heeft gespeeld) zijn z'n grote voorbeel den. Richards ouders hebben alles over voor zijn tenniscarrière. Richard zit in de vijfde klas van de lagere school. Maar op schoolreisje gaan is er voor hem niet bij. Op last van zijn ouders gaat hij dan tennissen. Zelf heeft hij het daar wel eens moeilijk mee. En dan de 4-jarige Matthias. Hij zit op de kleuterschool en kent maar één passie: orgelspelen. Hij is een natuurtalent, kan geen noten lezen en ook niet lezen of schrijven. De 13-jarige Stephan, een getalenteerd pianist, wil niet meer studeren, want dat kost hem te veel tijd. Hij gaat trouwens ook liever „de pop muziek in". Zijn ouders weten niet goed wat ze moeten doen: hem dwingen om met z'n studie door te gaan of hem z'n gang laten gaan? Tenslotte is er de dertienjarige Willem. Door vele kranten is hij beschreven als een rekenwonder. Zijn ouders waren van me ning dat hij maar eens wat anders moest gaan doen dan op z'n kamer met rekenen bezig te zijn. Daarom wekten zij z'n belang stelling voor de muziek. Toch gaat bij Willem de school voor. De muziek gebruikt hij om voor anderen wat te betekenen. Zijn ouders vinden dat het zo moet blijven. Hun zoon hoeft niet de grootste en de beste te worden, „als hij maar met z'n talenten voor anderen iets blijft doen". In het programma komen ook Daniël Wayenberg, Herman Krebbers en Joan Haanappel aan het woord. Deze bekende Ne derlanders kijken terug op hun jeugd vol studie en vol verplicht oefenen. Op wonderkinderen is misschien van toepassing wat Godfried Bomans eens zei: „Wie boven het maaiveld uitsteekt, wordt een kopje kleiner gemaakt". -90" Smolder» praat onder meer gee de eerate Europe»» astronaut gqeeft het over da raaultaten van co lederland»» kunstmaan in „Eu- om( jn de ruimt»". N»d. II om 21.00 petj oDERLAND 1 D; d ifpJl Kessler. De Duitse industrieel .45-jred Dorf, die openlijk voor de te- too'ie ervan is beschuldigd dat hij de a iizi Ludwig Kessler, voormalig )20f van de Gestapo In België zou 3n Ibegint te sterk de aandacht te asla*en- H'i ontvangt van kolonel wcpdracht zich een poosje schuil te -82^n- Wanneer Kessler Duitsland I isJat met als reisdoel Engeland 1# hij gevolgd door de Duitse ge- ciegént Bauer en het Israëlische 2ie Mical Rak, de dochter van een jsei) oorlogsslachtoffer. Bauer, die mfijn jacht op Kessler het onge- 10; pn van zijn superieuren op de 70-heeft gehaald en op vakantiever- >10, gestuurd, hóópt in Engeland op agojedewerklng van de Engelse ge- ■29;B dienst, i 1(1 ni|b) Kerkepad. De fraaie streek de 140^en strekt zich van Noord-Bra- 320-fot °ver de grens in Belgie uit, l0n;aar dat route 12 van Kerkepad (ook begeeft naar de Abdij van tl, de kloostergemeenschap van orbertijnen, die in 1137 werd ge- W. Een groot gedeelte van de uit- auing wordt aan dit klooster be- ?rgl, dat In de geschiedenis bekend gQ_|door de „speendagen", waarop jjedsel aan de armen werd uitge- «DERLAND Freule Juli». Zijn beroemdste Istuk „Freule Julie" schreef de August Strindberg naar aan- gi$ van eigen ervaringen. Het ver- p^de ontmoeting met fatale gevol- u ian de neurotische freule Julie en vitale bediende Jean. Het op dit J'Jsllstuk geente ballet van Birgit oolerg met muziek van Ture Rang- sla»" ging in 1950 in wereldpremie- in 1981 mocht het ballet van ireografe op film worden gezet. ial hiervoor werd de uit Rusland :hte ballerina Galina Panowa itrokken. ïo-E Televisie vandaag NEDERLAND 1 VARA 16.00 Poldark. Engelse serie naar de gelijknamige boe ken van Winston Graham over Cornwall tussen 1783 en 1793. Deel 1: Anno 1783 - De Amerikaanse Onafhan kelijkheidsoorlog is voorbij. Ross Poldark keert terug naar zijn landgoed Nampa- ra.... (herhaling). 16.51 Tarzan, heerser van de jungle, tekenfilmserie. Afl.: De witte olifant. NCRV 16.55 De Roze Panter, teken filmserie. 19.00 De schat van „De Gou den Valk". Australische jeugdserie. Afl. 2: Drie kin deren beleven avonturen rond het wrak van het Hol landse galjoen De Gouden Valk. 19.25 Wild-west op z'n Best, komische avonturen in het Wilde Westen. Afl. 2: De onhandige sheriff Sam Best krijgt problemen met de Blackmore Boys. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Kessler. Engelse serie over de jacht op ex-nazi Kessler. Afl. 2: Kessler (Clif ford Rose) wijkt uit rïfear En geland, maar wordt op de voet gevolgd. 21.20 Hier en Nu, actualitei tenrubriek. 22.00 Kerkepad 1983: De Kempen. 22.25 Hill Street Blues. Ameri kaanse politieserie. In deze aflevering o.a.: Furillo zet zijn promotie op het spel als hij een gemeenteraadslid laat arresteren. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Zomerhits 1983: Muzi kaal afscheid van een zo mer vanuit Zeeland. Met o.a.: 10 CC, Eruption en Guys 'n' Dolls. 20.00 Derrick, Duitse politie serie. Afl.: De man uit Kiel. Karf Waginger wordt tuin man en chauffeur bij de fa milie Korin. Dezelfde avond wordt meneer Korin in de tuin neergestoken.... 21.00 TROS Aktua special: Europa in de Ruimte, docu mentaire over de zowel be mande als onbemande Eu ropese ruimtevaart. Pro gramma van Paul Wallen burg en Piet Smolders. NOS 21.30 Freule Julie. Ballet van Birgit Cullberg naar het to neelstuk van Strindberg. Uitvoerenden: Het ensem ble van het Cullberg-ballet, het Zweeds Radio Symfonie Orkest o.l.v. Carl-Rune Larsson en solisten. 22.17 Omnibus Bericht, cultu rele informatie. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Vrouwanver- halen. Portret van Ingrid van Bergen. 17.00 Malt en Jenny. Jeugdserie. 17.25 De onzichtbare man en de re genboog, die geluk brengt. India- nenlegende uit Canada. 17.50 Jour naal. 18.00 Actualiteiten. Streek- nieuws. 18.15 Curiosa - made in USA. 19.00 De bullebak en zijn vlo. Misdaadkomedie. 20.00 Journaal. Aansl.: Het zevende zintuig (verkeers- tips). 20.18 Wat ben ik? Beroepen raden met Robert Lembke. 21.00 Concert franco thuis. Solo-show Ag- netha Faeltskog. 21.30 De televisie- -diacussie. 22.30 Achtergrondinfor matie. 23.00 Hét warme hart. Tv-spel van John Patrick. 00.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Muziek en techniek. Documentaire serie: Li- ve-electronica. Aansluitend: Journaal. 16.35 Yankee Doodle. Amerikaanse tekenfilm. 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele- -magazine. Aansl: Journaal. 18.20 De paragrafenwaard. Serie van Thomas Fantl. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Onze mooiste jaren (1). Zesdelige serie van Franz Geiger. 20.15 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 21.00 Actualiteiten. 21.30 Liedercircus. Openingsgala Funkausstellung in Berlijn. 23.00 De piraat. Amerikaanse musical van Vin- cente Minnelli (1948). 00.35 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 08.10 Schooltelevisie. 18.00 Jim Knopf en de wilde 13 (4). Pop penspelserie. 18.30 Het programma met Muis. Kleuterprogramma. 19.00 Het aktuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Heerser der zeven zeeen (The sea hawk). Amerikaanse speelfilm van Michael Curtiz (1940). 21.55 Tus- •y, dat ben ik. Documentaire over Karl Marx en zijn dochter. 22.55 Tus sen het dagelijks leven en de inrich ting. Reportage psychiatrische kli niek. 23.40 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Bollie en Billie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05' Galactica 1980 (7). Amerikaanse SF-serle. 18.50 Jukebox. 19.00 Tijdrover: Bridge - stap voor stap (11). Herha ling. 19.10 Maar niet met ons. Pro gramma van de VNO. 19.40 Over zicht programma's en mededelin gen. 19.45 Journaal en sportberich ten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractuallteiten. 20.15 The best of midnight special show. Gastheer: Paul Anka. 21.00 Panorama. Actuali teiten. 21.50 McKenzie. Engelse serie naar Andrea Newman. Eerste afleve ring. 23.15 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleur». Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 L'argent des autres. Franse dramtische komedie van Christian de Chalonge (1978). 21.45 Le carrousel aux images. Filmrubriek. 22.35 Le syndrome de Barchoff. Korte film van Jacques Raket. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.10 Zie België Frans 1. 19.00 Poli tieke uitzending. UDRT. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.50 Flying boats. 17.20 Play school. 17.45 Heidi. Jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Charlie Brown. 18.40 Journaal 19.00 Southeast at six. 19.25 Teken film. 19.40 Dr. Who. Black orchid (2). 20.05 World of wildlife. Het verdwij nende oerwoud. 20.35 Top of the pops. 21.10 Fame. Amerikaanse se rie. 22.00 Journaal 22.25 The life and times of David Lloyd George. Serie. 23.35 Secrets. 00.08 Journaal. 00.10 Sinatra. De man en zijn muziek. 01.00 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 F.A.C.T.S. (1). Ruimte creeren. 19.05 Tekenfilm. 19.45 Distant guns. 20.35 Journaal en nieuws voor doven en slechtho renden. 20.40 Wheels of Fire. Serie over India. 21.10 Harry en Tonto. Amerikaanse film (1975). 23.00 Eif: Handel's Fireworks from Princess Street. 23.30 Wembley country festi val. 00.03 Newsnight. 00.51 Science. 01.15 Social sciences. ENGELAND ITV 17.00 Heggarty Haggerty. 17.15 Bugs Bunny. 17.20 On safari. 17.45 Home. 18.15 Bygones. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Arena. 19.45 Crossroads. 20.10 Looks fami liar. 20.40 To catch a spy. Britse film 22.25 The winds of war. 22.30 Euro pean connections 23.00 News at ten. 23.30 House calls 00.00 I simply can't see. 00.30 Mannix. 01.30 Sha ping tomorrow. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV: 16.00 Rondom Tien: „Een wonder kind..., Kom nou". Themaprogramma van Hans Sleeuwenhoek. Gesprekken met o.a. Daniel Waaijenberg, Joan Haanappel en wonderkinderen van nu. 16.50 Sherlock Schmidt en Co, Duitse detectiveserie voor de jeugd. Afl. 3: Verwikkelingen rond een paar verdwenen rolschaatsen. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Liedercircus. Herhaling. 11.40 Concert franco thuis. Herhaling. 12.10 Kenteken D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 14.45 Videotex! voor iedereen. 15.00 Lem- mi en de oude boeken. Kinderpro gramma. 15.30 Kanalligator. Teken film voor kinderen. 16.00 Journaal. 16.05 IFA Folklore-show 1983. Mu ziekprogramma. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.45 Video text voor iedereen. 14.55 ZDF-Uw programma. 15.00 Gevraagd - gewe ten - gewonnen. Kwisprogramma. 16.00 Artistenarena. Circusprogram ma. 16.45 Enorm in vorm. Aerobi c-oefeningen. Herhaling. 17.00 Jour naal. Aansluitend: Nieuws uit de deel staten. 17.15 Tele-magazine. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.30 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00 Cham pion the wonder horse. 10.25 Jacka- nory. 10.40 Willo the wisp. 10.45 Take hart. 14.45 The new foresters. Vacht en veders. 15.15 Jordan chan ce. Amerikaanse tv-film (1978). 16.45 Flying boats. 17.20 Play school. 17.40 Captain Zep. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.25 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The Woofits. 13.10 Rainbow. 13.30 Out of school. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.30 Paardenraces. 17.00 Rainbow. Radio vandaag HILVERSUM 1 w - 16.30 NCRV: Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Stappen in de Jungle. 17.55 NOS: Meded. NCRV: 18.06 Hier en nu. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Vierkant. 21.02 Op de vrije zomertoer. 22.02 NCRV-Donder- dag-Sport. 22.55 Eerlijk gezegd. NOS: 23.00 Nieuws en meded. 23.07 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Agen da. 19.15 De radiomakers van mor gen. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Het platenantiquariaat. TELE- AC: 21.30 Kantoorinnovatie (herh. 14). 22.00 De Antieke Wereld: Rome I. (herh.) KRO: 22.30 Nws. 22.40 Li turgie rond de vredesweek. 23.00 Het kastje van oma, (47). 23.45 Ter over weging. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 - NOS: 18.04 De Avondspits. TROS: 19.02 Poster 20.02 Soul Show. 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-Show. HILVERSUM 4 - 16.00 (EO) Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen. NOS: 20.00 Donderdagavond Muziekmaga- zine: Schubertiade Rotterdam 1983: Kleinkoor „Toonkunst Rotterdam", met solisten: kamermuziek van Schu bert. 21.00 Onder de groene linde. 21.15 Nederl. muziek. 22.00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 - leder heel uur nieuws. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02 Ontbijtshow. (6.50 Het levende woord. 7.02 Echo). 8.06 Echo. 8.16 Muziek om op te schieten, een kwes tie van accent. 8.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 9.03 Adres Onbe kend. 10.03 Muziek op bestelling. II.03 Ratel. 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Vakantiewerk. 13.06 Echo. 13.16 Souvenirs. 14.03 Zomer in. 15.03 Pas op de plaat. 16.02 De jaren 70. NOS: 17.53 Markt berichten i.s.m. K.N.B.T.B. 17.55 Me ded.. HILVERSUM 2 - VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30. 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Werk bank. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 1958: Berichten uit een benauwde tijd. VARA: 11.00 Theater zonder franje. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 Regio-lokaal. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder. (13.30 Nws.) 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 De eerste 365 dagen uit het le ven van het kind (herh. 11). VARA: 15.03 Zomer-Radioweekblad. (15.30, 16.30 en 17.30 Nws.) 15.10 De Media. 15.32 De Rode Draad over de grens. 16.32 De Stem des Volks. 17.00 On der Vuur speciaal. 17.36 Dingen van de dag HILVERSUM 3 - leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitman. 10.03 Muziek Mo tief. NCRV: 10.30 Popstation, (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO: 12.03 Mono 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40. (16.30 Popjourn. 17.30 Con certagenda). HILVERSUM 4 - VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstem ming (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's Meesterwerken (op compact-disc). 10.30 Muziek voor miljoenen, lichte klass. muziek. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica Klassiek: A. Ensemble Bella Musica: klass. mu ziek. B. Pianorecital. VPRO: 14.30 Muziek-op-vier: Muziek als Extase (3): Portret van de pianist Glenn Gould. 16.00 Willem de Ridders Radiola Im provisatie Salon. DUITSLAND 1 Scène uit „De landing van de Silonen", een aflevering uit de science-fic- tion-serie „Galactica 1980" met Kent McCord als Troy, Robyn Douglass als Jaime en Barry van Dyke als Dillon. BRT 1 om 18.05 uur. Milva, Ingrid Caven, Georges Mousta- ki en Charles Dumont mee. 23.00 De piraat. Gene Kelly en Judy Garland zijn de sterren in de verfil ming van de Broadway-musical „De piraat", waarvan de muziek werd ge maakt door Cole Porter. Het meisje Manuela heeft een voorliefde voor avonturenromans, waarin de zeerover Mack the Black de hoofdrol speelt. Tot over haar oren verliefd op de ro manheld, ziet ze zich plotseling met de werkelijkheid geconfronteerd, als ze Serafin ontmoet, die de ster is van een toneelgroep. 21.00 Concert franco thuis. Sinds enige tijd probeert de tweede A van Abba, Agnetha Faltskog. als soliste carrière te maken. De eerste solo-el pee, die zij in het Engels heeft opge nomen, draagt de titel „Wrap your arms around me". De titelsong staat op het ogenblik op de hitlijsten en daarvoor scoorde het nummer „The heat is on". Deze en andere nummers van haar elpee presenteert Agnetha in dit door de Zweedse televisie op genomen programma. 23.00 Het warme hart. De Schot Lachlen McLachlen in het tv-spel van John Patrick is een echte gierige Schot, zuinig met geld en zuinig met gevoelens. Van jongsaf aan heeft hij zich altijd de spreuk voor ogen ge houden: „een warm hart brengt al leen maar verdriet". Nu is hij serge ant bij het regiment van de Cameron- -Highlander6. Maar hij heeft geen geld voor de kilt, die bij feestelijke gelegenheden gedragen dient te wor den. Dat hij tenslotte zijn kilt krijgt en voor korte tijd zelfs een beetje geluk kig wordt, dankt hij aan zuster Mar- DUITSLAND 2 21.30 Liedercircus. Ter gelegenheid van de opening van de Internationale Funkausstellung in Berlijn presenteert Michael Heltau live het „Liedercir cus". dat gewijd is aan Edith Piaf. Hieraan doen o.a. Herman van Veen. DUITSLAND 3 20.15 Heerser der zeven zeeën. Errol Flynn als kapitein Thorpe behoort tot die mannen, die op eigen houtje te gen de machtige Spaanse Armada vechten.. Ook het schip van ambassa deur Don Jose de Corboda, die met zijn nichtje Dona Maria op weg is naar Engeland, schiet hij aan flarden. Don Jose en zijn nicht moeten nu met Thorpe mee naar Engeland En dan komt Amor om de hoek kijken. BELGIE BRT 1 21.50 McKenzie. In de nieuwe Engel se serie McKenzie komen de verhou dingen tussen drie verschillende fami lies op de buis. Roberl McKenzie, ei genaar van een kleine bouwonderne ming in Glasgow verhuist met zijn vrouw Jean en hun twee zoons naar Londen, waar makelaar David Isaacs een geschikt huis voor hen zoekt.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17