larcel Piket snelste ugdschaker van Nederland VIVAX ORGANISEERT GROOTS OPGEZET WATERPOLOTOERNOOI Gonnie van Koert: „Als een halve zool" Kallenberg/Van Wijngaarden: een opmerkelijk koppel... Korfballende speeltuin vereniging groeide uit tot bloeiende club Jan Laan (NSL) heerst op de 5000 meter CeidoeSoiucmt j jodenburg i [pletter t :C: 8-2 Opnieuw winst gehavend Leiden Voetbal- programma Afdeling Leiden AGI^gJ DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1983 PAGINA 15 Djwlers in :dorp i een i erdag ter zo WilhDORP De Bowling urgseiiderdorp houdt mor- len verdag en zondag voor, »r de maal het toernooi om de alsnkelhofbokaal. Een, ïn kwnternationaal getint ntvingebeuren met een tota- ïunteenpot van negendui- k nieiden, waaraan ook nu m de or vele nationale top- 1 tussiworden deelgenomen, 'uideres van dit evenement, -1 vaiworden afgewerkt op eventing Tenn-Bowl in de 10-0:>rpse Winkelhof, wor- idag vanaf 20.00 uur ein-HJd. OEGSTGEEST De water- polovereniging Vivax organi seert komend weekeinde een groots opgezet nationaal wa- terpolotoernooi. De toernooi- commissie van de Oegstgeester. club is er in geslaagd een groot aantal teams uit het gehele land voor dit evenement te in teresseren. In totaal zullen achtentwintig heren- en da- mesploegen van vijftien vere nigingen in het water van „Poelmeer" actief zijn. Wet houder Kohlbeck zal het toer nooi zaterdag om 13.15 uur of ficieel voor geopend verkla ren. Bij de organisatie van dit ge beuren heeft de uit André de Haas, Dick van de Bosch, Anja van de Voort en Louise Krayo bestaande toernooicom missie van Vivax opnieuw veel me dewerking ondervonden van de gemeente Oegstgeest, waar door de vereniging de beschik king zal hebben over het gehe le zwembad Poelmeer. De wedstrijden worden derhalve zowel in het binnen- als het buitenbad afgewerkt. Zelfs de zonneweide staat de Oegst geester club tot de beschik king, absoluut noodzakelijk overigens, omdat de deelne mende teams daar hun tenten zullen opslaan. Het in totaal zesenzestig wed strijden tellende toernooi, zal worden opgeluisterd door een demonstratie van de Leidse onderwatersportvereniging „Calypso". Leden van deze vereniging zullen hun kunsten zaterdagavond in het overdek te bad (met onderwater ver lichting) vertonen. De deelnemende clubs: Nauti lus, Veghel; Flevo, Nijker k: AZU, Uitgeest; Raket, Delft; Zeus, Nijmegen; Numansdorp; De Warande, Oosterhout; De Amer Amersfoort; OZV '57, Oisterwijk; Watervlo, Vleuten; HZPC, Horst; Hydrofiel, Nij megen; Natando, Arnhem; Katwijk; Vivax, Oegstgeest. 6 aRDORP Het l nationale jeugds- 3 takkampioenschap 2 2 ?n overwinning ge- I 1 voor de Philidor- Marcel Piket. Voor 16 publiek bleef de dorper een vol punt d Johan de Wolf uit burg en verbeterde i«p ae zijn tweede van vorig jaar. samenwerking met de georganiseerde toernooi i öim 400 deelnemers en i sdaarmee de Munnik- tennishal tot aan de nok. Het grote aantal schakertjes leek in eerste instantie enige pro blemen voor de wedstrijdlei ding te geven, zeker toen eén der jeugdleiders het liet afwe ten, maar dankzij de gebruike lijke inzet en improvisatie kwam alles toch op zijn pootjes terecht. In de categorie tot 20 jaar deed zich de eerste grote verrasing al in de voorrondes voor: titel houder Piet Peelen uit Am sterdam verloor een keer te veel en miste daardoor de hoogste finalegroep. Voor Marcel Piket betekende dit dat in de twaalfkamp alle remmen los konden en afgezien van een salonremise tegen jongere broer Jeroen scoorde hij punt op punt. Pas in de voorlaatste ronde knakte er iets. De on deraan bungelende Erik Ha- ringsma ontfutselde Marcel een vol punt, maar wist een soortgelijke stunt tegen achter volger De Wolf in de laatste ronde te herhalen, zodat de eindzege toch naar Piket ging. Eindstand: l.Marcel Piket 8.5 uit 11; 2.De Wolf en Smeele 7.5. De wisselvallig spelende Jeroen Piket kwam met 6.5 punt niet verder dan een vijf de plaats. Piet Peelen legde met 9 uit 11 beslag op de eerste plek in groep 2 en bleef daar mee een punt voor op runner- up Roel Piket. De categorie tot 16 jaar werd een prooi voor Toine Prangers uit Oosterhout. Prangers be haalde 8.5 uit 11, gevolgd door Eugene Rebers uit Velp met 8 punten. Bij de groep tot 13 jaar was de eindoverwinning voor Bert den Boer uit Nieuwegein met 10 uit 11. Alleen Marcel Benten kon nog enigszins in zijn kielzog blijven en scoorde 9 punten. Voor de deelnemers uit de Leidse schaakbond wa ren hier geen plaatsen op het erepodium weggelegd. Raoul van Ketel behaalde 5 punten, terwijl Hajo Landheer op 4 bleef hangen. In de traditioneel afgescheiden meisjesgroepen kwam Jessica Harmsen (Nijmegen) in de hoogste categorie als eerste uit de bus (15 uit 16) en bleef een halfje voor op het Amsterdam se talent Heieen de Greef. In de groep tot 16 jaar zegevierde Franka van Hall (Baarn), ter wijl in de groep tot 13 jaar deze eer te beurt viel aan Ani ta van Loon (Udenhout). N Roodenburg toon- volledig gereed te zijn competitie. LFC werd laar liefst 8-2 afge- Quick Boys ontmoette dunum een zwakke op en won eenvoudig met insburgse Boys bereikte eindstand tegen Wil- terwijl UVS met 4-2 i7P won. FC Lisse (zat) etzelfde bij Hoofddorp n) en de zondagéquipe remise (2-2) tegen Ab- Ook Blauw-Zwart dit (2-2) klaar tegen •30-3 i regelrechte kat- en ïdstrijd' was het LFC, —~"ar de slachtbank werd Roodenburg stond met ^■r, toen Nico van As uit r^-afschop kon tegensco- es Zuma zorgde voor de kanariegele treffer. Je blauwzwarten scoor- ^Kennie Koet (driemaal), r I Jansen (tweemaal), Verver (tweemaal) en Pouw. Quick Boys Sjotte in Lugdunum geen :ander van formaat en Spmakkelijk naar een 3-0 426^onS* Floor van Duyn, van der Plas en Cees tooyen scoorden. Leo ^rmaar maakte de eind- rt iraagliik voor de Leide- iuncRijnsDurgse Boys was 1 Si voor de pauze op dreef. |®'8jillessen en Arie van gor epaalden de tussen- en n »nd op 2-0. De tweede ngevas minder, terwijl ook ;7 ('mus niet veel terug kon '3^ UVS verzuimde meer nten te maken. Leen de iris [tweemaal), Mario Faber nes is van Leeuwen schoten duel met VVP dan wel ^het eenrichtingsverkeer score echter nog forser ■e 7n laten uitvallen. Het MO 4-2. De zaterdagploeg C Lisse was op visite bij cdorp en had geen kind 1 yle thuisclub. Jan van rd-P, Theo Godyla, Peter rinf en Gert van der Hulst kerïntten. Verdedigingsfou- jplaakten twee tegentref- ^ie^ogeüjk. De zondagfor- it kwam tegen Abcoude 2. als van Laurens van der itwign Wim van Beek voor Prian. Na de pauze waren ysieve missers verant- Paielijk voor de 2-2 eind- M Ook Blauw-Zwart be- it gRonald Heemskerk doel- ajdid bezig. In Naaldwijk 1 3 Ter Leede tegen die p6;niet verder dan een 1-1 spel. André de Gier te eerst 1-0, waarna Wim leest via een eigen doel- de Sassenheimers op ge- rjjhoogte bracht. De Sleu- g.erloor kansloos bij DIOS. ukde pauze kon Frans Sjar- rcoide stand gelijktrekken. >hWerd echter 1-3. VNL JS tegen de reserves van ro4sse tot een roemloze 5-0 ietlaag. Ook KRV had niet 'sfete avond: 7-0 verlies bij ™ieer. Loek van der Wal Vj de eer voor Meerburg lei VVSB: 1-2. Oranje 1 was heel wat beter dan jj* maar kwam niet verder a^rie doelpunten. Meindert Yaier Kaay (tweemaal) en I; i de Ridder waren de Ts, terwijl André Hansen *Sn ten Bosch tegenscoor- Br SIZO overwon ZVFC. icfennie Kamphorst en Pe- ol werd het 2-0. LEIDEN Elmex Leiden bond gisteren opnieuw een Belgisch team aan de zegekar. In eigen huis werd dit maal Merksem met 80-74 verslagen. En ook al was die overwinning aanzienlijk minder spectaculair dan die van zaterdag tegen de Belgische kampioen Sunair Oos tende, de gehavende Harrewijn-équipe bleef toch ook nu maar weer overeind. De winst op Merksem was de zevende Leidse oefenzege op rij. Dat deze Belgische opponent afgetroefd werd, was op zich niet zo verrassend. Merksem speelt in de competitie in eigen land een uiterst bescheiden rol. Ook al omdat bij die Belgische club uit principiële overwegingen niet met Amerikanen gespeeld wordt. Desalniettemin mocht de Leidse overwinning er weer zijn. Bert Kragtwijk, Ron Richel en de met een proefcontract spelende en, zoals gisteren na afloop besloten werd, voorlopig nog niet verdwenen Don Cox ontbraken wegens blessures immers op het appèl. De daardoor danig uitgedunde ploeg van Ruud Harrewijn kwam in de eerste helft echter nauwelijks in gevaar en haalde de rust met een 48-42 voorsprong. Ook na de hervatting leken Hagens en de zijnen b^as in eigen huis, maar halverwege de tweede helft staakte de Leidse score en kon de Belgische ploeg binnen vier minuten van 64-58 terug komen tot 64-64. Dat Leiden op dat moment in de wedstrijd „dood" zat, was niet zo vreemd. Harrewijn kon immers over een beperkt aantal wissels beschik ken. Na vijf minuten doorbrak Randy Wiel, die ook nu weer (met 28 punten) topscorer werd, de ban: 66-64. Die verlossende score gaf Leiden weer vleugels en dankzij het goed profiteren van balverlies aan Belgische zijde en de preciezie waarmee Jim van Dam te werk ging, leverde dat een 80-74 overwinning op. i T" Z .r t Randy Wiel eiste ook tegen Merksem weer een hoofdrol op. HAZERSWOUDE De zesde jaarmarktronde van Hazerswoude Dorp kreeg in Gonnie van Koert niet alleen een bijzonder ster ke, maar ook een bijzon der spontane winnares. Op de vraag hoe zij ont snapt was, antwoordde de 18-jarige inwoonster van Nieuwkoop: „Gewoon. Ik ben gaan demarreren als een halve zool. En natuur lijk niet omgekeken, want. daar krijg ik altijd een klap in mijn benen van." Het was zeker niet de eerste keer dat die benen zo driftig tekeer gingen. Al bij de nieu welingen-dames passeerde Gonnie van Koert practisch na elke koers die zij betwistte als eerste de streep. Vandaar dat zij al voor de overstap naar de dames verzekerd was van een contract bij Batavus. Gisteravond stonden er voor de 40 dames 27 ronden van 1500 meter op het programma over een parcours, dat voor velen te zwaar bleek te zijn. Het was dan ook niet vreemd dat de tien sterkste deelneem sters elkaar reeds voor half- koers vonden. Met rensters als Petra de Bruin, Hanneke Lie- verse, Els van Leeuwen en Connie Meyer was snel een beslissende voorsprong opge bouwd, waarna het tactisch steekspel om de zege kon be ginnen. Met nog 15 kilometer te gaan sloeg Van Koert op ge noemde wijze haar slag. Ter wijl haar ploeggenote Betsy van Yken het afstoppingswerk verrichtte, reed de Nieuw- koopse zeer soepel naar een comfortabele voorsprong. Het applaus dat haar op de streep wachtte was alleszins ver diend. Connie Meyer spurtte op rui me afstand naar de tweede plek, voor Hanneke Lieverse die derde werd. De Hillegomse kreeg precies in de laatste bocht nog een lekke band, maar wist zich keurig staande te houden. Els van Leeuwen (Lisse) kwam als zesde over de streep, Petra de Bruin (Nieuw koop) werd achtste. Vooraf aan de dames streden 100 liefhebbers en veteranen, die eveneens 27 ronden af dienden te leggen. Vier ren ners ontsnapten aan de groep, die uiteindelijk nog uit 35 man zou bestaan. Arie de Groot (Stolwijk) klopte zijn mede vluchters Kers, Horvath en Overmeer in de spurt. Daar achter kwam de eerste Swift- renner, Katwijker Adrie Kru- ger. Met zijn vijfde plaats be zorgde hij de organisatie, Swift i.s.m. de winkeliersvereniging MICO, nog enig genoegen. De overige Swiftrenners zaten buiten de eerste 15. PIETER EVELEIN OEGSTGEEST Enige jaren terug werkten ze als tegenstanders een ze nuwslopende, vier uur du rende single af. Deze week treden ze, op het dertig plus toernooi van OLTC, samen in het strijdperk en vormen di rect een wel erg opmerke lijk koppel in het heren- dubbel C. De werkelijk alles slice spelende Rob van Wijngaarden en de slechts (top)spinnende Lo- dewijk Kallenberg werk ten zich gisteren ook nog eens een ronde verder. Van Veen/Verduin (2-6, 6-7 verlies) slaagden er dus duidelijk niet in zich op het zo gevarieerde speltype van hun tegen standers in te stellen; een lot dat op tennispark „De Krogt" best nog wel eens meerdere opponenten van de als vierde geplaatste Leids/Wassenaarse gele genheidscombinatie zou kunnen wachten. In diezelfde categorie verzorg den Thomas de Mooy en Dick Heemskerk overigens een knappe prestatie. Jan de Groot en Jan van der Lippe werden met 4-6, 6-2, 6-1 geklopt. Favo rieten Peter Brebde/Bierling bleven eenvoudig overeind te gen Bijvoet/Sloff (6-0, 6-1), terwijl Hinnen/Guyt in de tweede set wel degelijk proble men kenden met Hooghoudt- /Pieters: 6-1, 7-5. Het herenen kel C begroette in Leo Links een verrassende kwartfinalist. Leo van Tongeren werd voor af als de sterkere speler be schouwd, maar dat was een. stelling die na de 6-1, 6-1 zege voor de andere Leo niet meer te verdedigen bleek. Bij de dames in deze categorie drongen opnieuw drie speel sters tot de laatste acht door. Joanne Zonnevylle gunde Sa bine Bruin slechts twee games, Doris Knott had tegen Janny Goudsmit ook al geen moeilij ke dag (6-4, 6-1), .maar Marjo lein Goldstaub had tegen I. ten Hage wel een derde set nodig: 1-6, 7-5, 6-4. Bij de dubbelende C-dames tenniste wedstrijdleidster Gitta Kuntze zich met Linny Seckei een ronde verder. Francis Timmer en Gerda Suuren- broek werden met 6-1, 7-6 te ruggewezen. In het gemengd dubbelspel C ontmoetten eerstgeplaatsten Emmy van de Willigen en Joost Roodenburg van Teekens/Beugelsdijk wei nig tegenstand van betekenis (6-3, 6-0) en ook Swaan/Blietz liepen eenvoudig door: 6-2, 6-1 tegen Hilde Krul en Henk ten Bosch. De combinaties Tineke Mulder/Huub Dankmeyer en Inge van Zuuren/Bas Ploos van Amstel hadden het wat lastiger tegen resp. Honsbeek- /Van Hensbergen (6-4, 6-3) en Schoutsen/Van Gerven (6-3, 7-5). John Manuputty plaatste zich bij de D-heren als eerste voor de kwartfinales. Cock Zeven hoven, vorig jaar nog finalist en daarom bovenaan de lijst geplant, werd met 6-2, 7-5 ge klopt. Tilly van Overloop, in het Leidse Courant Circuit met een negende plaats net buiten de dames D-boot geval len, versloeg mevr. Ruygrok (6-1, 6-3), terwijl C. Huigen verraste met een overtuigende 6-4, 6-0 op Tine Huffnagel. Martin van der Broek en Nico van Biemen streden in het HDD een dappere, maar ver geefse strijd. Dibbetz/Willems bleken met 7-6 (10-8) en 7-5 maar net de meerdere. Hoewel het B-geweld in het Oegstgeestse pas vandaag echt losbarst, werden ook gisteren nog wat partijen afgewerkt. Leontien Poots (6-1, 4-6, 6-3 tegen Ingrid Voskuyl) en Ani ta Vermeulen (6-4, 3-6, 6-1 te gen Els Gerrese) doorstonden de eerste krachtproef in het dames enkelspel B. Zuiderkwartiers kampioensteam uit het seizoen '67-'68, dat promotie naar de Overgangsklasse afdwong en een periode van sportieve hoogtepunten zou inluiden. Op de onderste rij (tweede van rechts) huidige voorzitster Thea van der Kaay. 50 jaar Zuiderkwartier LEIDEN Voor het Leidse korfbal is 1983 een bijzonder jaar, want naast De Algeme ne viert ook Zuiderkwartier haar vijftigjarig bestaan. De blauw-gelen hebben een be wogen levensloop achter de rug, maar ze zijn altijd over eind gebleven. Dat tekent de kracht van deze vereniging, die tegenwoordig beschikt over een grote, talentrijke jeugdafdeling en een fraaie accommodatie aan de Mont- gomerystraat. En dat is in die halve eeuw wel eens anders geweest. Op 1 september 1933 is Zui derkwartier opgericht in het portiershuisje van de gelijk namige speeltuin aan de An jelierstraat. „Het was een tijd waarin veel activiteiten ont plooid werden op het gebied van korfbal", vertelt de hui dige voorzitster Thea van der Kaay. „Veel speeltuinvereni gingen gingen met een on derafdeling korfbal van start, zoals Noorderkwartier en Oosterkwartier, het latere Vicus Oriëntis (later met Fluks gefuseerd tot Fides Pacta). En ook De Algemene is natuurlijk in hetzelfde jaar begonnen. Er werden toen folders uitgedeeld aan de kinderen van de Tuinstad- wijk, waarin stond dat ze in de speeltuin konden korfbal len. De contributie bedroeg tien cent per kind per week, waarvan er drie centen aan de speeltuinvereniging afge dragen werden. Die bekostig de namelijk ons materiaal en ons veld." Niettemin maakte het jonge korfbalgezelschap zich al gauw los uit deze ver bintenis, zoals bestuurslid Wim Broers aangeeft: „Het bestuur wilde minder afhan kelijk zijn van de speeltuin; tenslotte was die niet altijd beschikbaar voor het korfbal. Vandaar dat het ging uitkij ken naar een ander speelveld en het was toen nog heerlijk simpel: je ging naar een boer toe en je vroeg of je op z'n veld mocht spelen. In ons ge val was dat het weiland van boer Teske aan de Tromp straat. Maar daar mochten we enkel het weekeinde op en de overige dagen liepen daar de koeien. Er bleef dus wel wat liggen en dan moest de bal schoongemaakt wor den in de nabij gelegen sloot." Ondanks deze primitieve om standigheden kreeg Zuider kwartier het spel van bal en mand snel onder de knie. Dat was in belangrijke mate de verdienste van Jaap van Nie- rop, die tegenwoordig voor zitter is van de afdeling Rijn delfland. Hij was de eerste trainer van Zuiderkwartier, dat toen al in het blauw en geel gestoken was. In 1940 behaalde het standaardteam het kampioenschap van de Leidse Korfbalbond, een prestatie die in 1949 herhaald werd. Inmiddels verhuisde de vereniging van de Tromp straat naar de Da Costastraat en vervolgens door naar de Zoeterwoudsesingel, alwaar ook Fluks en De Algemene gehuisvest waren. „Dat was een goed terrein, dat nauwe lijks werd afgekeurd en er werd^ toch druk op gekorf bald," weet de voorzitster nog wel. „Wij namen ons clubhuis mee van het oude veld, want daar hadden we veel geld ingestoken. Het moest vanwege de ruimte half op het veld, half op de sloot gebouwd worden. Dat was een heel karwei en me nig lid hield er een nat, pak van over." Nog eenmaal moest Zuiderkwartier ver kassen en wel in 1958 naar het huidige complex aan de Montgomerystraat. „Wij gin gen er eigenlijk met tegenzin heen, want op de Zoeter woudsesingel zaten we pri ma", bekent Thea van der Kaay achteraf, „en hier was nog niets, omdat de wijk in aanbouw was. Dat bood ons wel de kans veel nieuwe le den te winnen. We kwanten hier met vier teams en vier jaar later waren er zes jeugd- ploegen bijgekomen." Mede door deze sterke onder bouw is Zuiderkwartier na 1968 sterk naar voren geko men. Het eerste senioren- team heeft een tijdlang in de overgangsklasse gespeeld, zo wel op het veld als in de zaal. Tegenwoordig speelt zij pro motieklasse op het veld en eerste klasse in de zaal. „Zui derkwartier heeft altijd het geluk gehad dat zij steeds goede trainers bezat, die lan gere tijd gebleven zijn. Zo hebben Wim Wagenaar, Jan van der Kaay en Ruud van der Horst hier jarenlang trai ningen gegeven, om maar een paar namen te noemen. Bovendien zaten er altijd wel een paar schutters in ons eer ste en het gaat ook bij korf bal om de doelpunten," pro beert Wim Broers de sportie ve opkomst te verklaren. Momenteel telt Zuiderkwar tier ruim tweehonderd leden, die voor de komende veld- competitie verdeeld zijn over zeven senioren-, twee junio ren-, drie adspiranten- en twee pupllenteams. Naast het korfbal ontwikkelt de vere niging veel activiteiten in en rondom het eigen clubhuis. Dit onderkomen is niet ten onrechte de trots van Zuider kwartier, dat het twaalf jaar geleden liet optrekken. On langs werd het clubhuis voor de tweede maal uitgebreid en dat is een duidelijk bewijs, dat de jubilaris kerngezond en optimistisch de respecta bele grens van vijftig jaar korfbal zal overschrijden. Michel van Gent LEIDEN De wedstrijden op de kunststofbaan van de Leidse Hout, door Bataven-Leiden georganiseerd, brachten pas tegen het eind van de avond volwaardige series aan de start. Uiteraard betrof het een lang loop- nummer, de 5000 meter, waarop Jan Laan een voor treffelijke race liet zien en veruit winnaaar werd in 14.35.2 minuten. Laan was superieur tijdens deze 5000 meter waarin hij bijna van het begin af aan kop liep. In een strak tempo zijn rondes draai end bleef hij een groepje volgers met daarin toch snelle mannen als Bram Wassenaar (B) en Jan Verloop (B) duidelijk voor. In de laatste rondes nam Wassenaar de kop van het achtervolgende groepje en trok Verloop mee. De allerlaatste ronde lukte het Verloop om zijn trainer voorbij te gaan en een stuk in te lopen op Laan. De beloning was een ruime verbetering van zijn per soonlijk record (14.45.7 minuten nu). Winnaar Laan was met geen mogelijkheid meer te achterhalen en kwam met een tijd van 14.35.2 minuten nog beter uit de bus dan zaterdag tijdens nationale wedstrijden in Roosendaal waar hij 14.40 scoorde. Bram Wassenaar (B) scoorde met 14.48.7 minuten een uitsteken de tijd gezien zijn werk als club- en vooral bondstrainer. Zijn tempowerk tijdens de race bracht ook Jaap Duivenvoorde (B) tot 14.51.5 minuten. In de tweede serie werd Henk Ravensber- gen (B) winnaar met 15.39.0 gevolgd door Koos Verhoeven (B) 15.41.0 en Kees van Beelen (B) 15.42.8 minuten. Eerste Holland man werd Tony Pracht met 15.47.4 minuten. De overige nummers brachten enkele regionaal goede presata- ties en zelfs een van nationaal topnivo. Haarlem atleet Erik Rol- lenberg kwam bij het hoogspringen tot 2.13 meter en liet toen de lat op 2.21 meter leggen. Hierop faalde hij echter zodat het ver schil met de nummers twee Vincent van Stijn (S) en Martien Heemskerk (S) beperkt bleef tot 28 centimeter. Bij de dames een goede hordentijd van 14.6 seconden voor Marian van de Niet (B). Edith Radder (trainend bij Bataven) kwam tot 15.1 seconden. Op de langste afstand voor junioren, de 3000 meter, goede tijden van Co Jansen (S) en Henk van de Oever (B). (8.50.0 en 8.50.5 minu ten na een erg leuke race om naar te kijken met een spannend slot Zaterdag 3 september Dames: Interregionaal: HOV - Ter Leede. MVV'27 - LSVV'70 1: Hazerswoudse Boys - Monster, SVLV - 's Gravenzande. RAS - KRV. Lugdunum - Maasdijk. 2: KRV 2 - Valken'68, Woubrugge - Siveo'60, Ter Leede 2 - Randstad Sport, SVOW Hazerswoudse Boys 2, LSVV'70 2 - SVLV 2. Junioren: 1: Altior - SVLV, LFC - Iduna, SJZ - Alkmama, Teylingen - Kickers'69. 2: Alkmania 2 - SJZ 2, Kickers'69 2 - Lugdunum, Bernardus - KRV. Regionale jeugd: 1: Xerxes - UVS, Katwijk - VUC, Quick Roodenburg. Rijswijk - Quick Boys, FC Lisse - BI: Quick Boys - RVC, Roodenburg - RKAVV, UVS - ARC. B2: Floreant - HOV, VVSB - Alblas- serdam. Heren: senioren 1 MVKV - KRV. Meerburg - Sleutels. Leiden - ZLC, Voorschoten - Alphia, Woubrugge - TAVV 2: VVSB LFC. HVZ - Kickers'69. LSVV'70 - SVLV. SVOW - SJZ. Uni- tas Leiden - Abbenes. Zondag 4 september Dames: Interregionaal: Texas DHB - Alkmania. Groeneweg - NSV'46. 1: Iduna - UDO. Kickers'69 - Stomp- wijkse Boys, Sleutels - FC Lisse, Randstad Sport - SJZ. 2: Alkmania 2 - Doe os 2. LFC - Fore- holte, Iduna 2 - Altior. SJZ 2 - LFC 2. 3: Altior 2 - Sleutels 2. ROAC '79 2 - ROAC '79 1. UDO 2 - UVS. Foreholte 2 - Bernardus 2 Heren: Overgangsklasse: VNL - MMO, Kickers '69 - Warmunda 1: Leidse Boys - VNA, Oranje Groen - Stompwijkse Boys, ZLC -Unitas Leiden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15