!riels betaalt :igen graftak £eidóc6omant FEESTELIJKE VIERING VAN TIEN JAAR SJJO brieven lezers Katwijkse advocaat verwijt Noordwijks college willekeur Nieuw postkantoor aan Sint Jeroensweg Dick Bouman in Oegstgeest favoriet Doortrelddng Mauritssingel kost half miljoen per jaar Wereldteam cricket speelt in Den Haag „KLEINTJES" 071-122244 Bergman Caravans hrrn5 tf?h hmeexsehqol NA-INSCHRIJVING MEAB TROEF!! tfcê" STUS1 LEIDEN/ SPORT DINSDAG 30 AUGUSTUS 1983 PAGINA 7 /f red Florusse in Fieri" na dood acteur AMSTERDAM De cabaretier Fred - 'lorusse gaat de rol van Nap de la Mar pelen in de musical "Fien" van Jasperi- de Jong en Eric Herfst. Florusse ver- igt hiermee de Vlaamse acteur Willy i Heesvelden, die zondag op 50-jarige eeftijd overleed. 'lorusse maakte vroeger deel uit van de abaretgroep Don Quishocking. Door het verlijden van Van Heesvelden moest de indagavondvoorstelling van "Fien" in Haagse Koninklijke Schouwburg [orden afgelast. De voorstelling van inavond in Den Haag gaat wel door, al- n woordvoerder van Cabaret Lu- ;lei. de maatschappij van het echtpaar jerfst-de Jong. Bezuinigingen geen beperking voor uitgaan in Amstelveen AMSTELVEEN „Hoewel het Cul- tureel Centrum Amstelveen het ko mend theaterseizoen 90.000 gulden moet bezuinigen, zal publiek daar niets van merken. Het aantal pro gramma's blijft hetzelfde, het seizoen wordt niet korter zoals bij veel andere theaters en ook de toegangsprijzen gaan niet omhoog". Volgens Bary zullen de 90.000 gulden worden bespaard op onder meer ener gie, de technische dienst, door langere looptijden van de exposities, beperkte openingstijden van het restaurant en het zo min mogelijk werken met tijde lijk personeel. Persprijs voor „De vierde man' AMSTERDAM De speelfilm „De vierde man" van producent Rob Houwer is op het filmfestival Knokke-Heist in België bekroond met de persprijs voor de beste festivalfilm. Dit heeft de Vere nigde Nederlandsche Filmcom pagnie gisteren meegedeeld. Eind juli ontving een andere Houwer- produktie, de Bommelfilm „Als je begrijpt wat ik bedoel", op het Internationale Filmfestival van Moskou de Grote Prijs van de kinder- en jeugdfilmjury. Spaanse schrijver Bergamin overleden SAN SEBASTIAN De Spaanse schrijver Jose Bergamin Gutierrez, die litterair naam maakte tijdens de culturele opbloei die voorafging aan de Spaanse burgeroorlog (1936-1939), is op 86-jarige leeftijd in San Sebasti an overleden. Bergamin, één van de belangrijkste Spaanse schrijvers van de „Generatie van '27", werd in Ma drid geboren en groeide op in Malaga. Om politieke redenen week Bergamin aanvankelijk uit naar Uruguay, later naar ander landen. Bergamin keerde in 1970 definitief naar Spanje terug, maar hij vestigde zich in San Sebasti an, de hoofdstad van de Baskische provincie Guipuzcoa. ÈGSTGEEST Tien jaar kleden werd het jeugd- en ^ngerenwerk in Oegstgeest "er één noemer samenge- Zo ontstond de Stichting feugd- en Jongerenwerk. Ge- Wende het tienjarig bestaan fijn er ontelbare activiteiten [ntplooid en heeft de SJJO >ed gefunctioneerd. Dit viert met een feestweek, die jorgenavond om acht uur be- jnt met een receptie in Ta- lan de Julianalaan. ionderdag wordt er in het lemeentecentrum aan de Lijt een voorstelling gegeven de tekenfilm „Water- khapsheuvel", aanvang 18.30 uur. De vrijdag staat in het te ken van een grote kermis voor de jeugd van 5 tot 12 jaar. Dan is er ook een echte miniatuur kermis te zien in het Gemeen tecentrum. Het feest gaat rond 16.00 uur beginnen en wordt besloten met een optreden van de kindertheatergroep „Passé Partout". De entree is gratis. Vrijdag is er voor de tieners van 12 tot 16 jaar een optreden van de Oegstgeester tiener band SGF. Deze band is spe ciaal voor het lustrumfeest van de SJJO samengesteld. De zaal gaat open rond 19.30 uur. Zaterdag 3 september wordt er een spel gespeeld dat is geti teld „Door en Door Oegst geest". Iedereen die ouder is dan 15 jaar kan er aan deelne men. Het is de bedoeling een ploeg van zes personen te for meren en in Oegstgeest een aantal aktiviteiten te bezoe ken. Daaraan wordt deelgeno men door de brandweer, de winkeliers- en de buurtvereni gingen. Het spel wordt ge speeld van 11.00 uur tot 16.00 uur 's middags. Er zijn geen kosten aan verbonden. Het klapstuk van de festivitei ten op 3 september is een op treden van de Nederlandstali ge popgroep „Toontje lager" in een feesttent aan de Lijtweg te Oegstgeest. Toegangsprijs: 10 gulden. Kaarten verkrijgbaar bij VVV-leden, John Han- kaart, Lange Voort 33, Oegst geest en de SJJO, Julianalaan, Oegstgeest. Het feest wordt besloten op zondag 4 september met een fotoreünie van kampdeelne- mers(sters) en een muziekhap- pening rond Taberna. Aan vang 13.30, einde 1A00 uur. Ie dereen, die een muziekinstru ment bespeelt, wordt verzocht dit mee te nemen. RLEM In een fcpen brief aan de stich ting van de Gijsbrecht van Aemstel in Haarlem be klaagt de weduwe van de [dit jaar overleden produ cent en regisseur Carel iriels zich over de manier kaarop dit stichtingsbe stuur de Gijsbrecht-mani- istatie 1982-1983 in Haar- fem gemeend heeft te poeten afsluiten. Zij ioemt die ronduit „sma- leloos". fcarel Briels was met het stich tingsbestuur overeen gekomen zijn honorarium als sluit- >t op de begroting zou wor- n opgenomen: „Een dergelij- Ike positie prefereerde hij bo- "i de gebruikelijke participa- in het gesubsidieerde cir- t, waaraan hij zijn hele le- een oprechte afschuw leeft gehad'aldus mevrouw Iriels in haar open brief. De it de hele onderne- ling overschreden de begrote 150.000,-, zodat de sponsors garantiebieders formeel icht hebben op teruggave tn de door hen gedeponeerde lelden. In totaal gaat het om en terug te geven bedrag van 3.099,98. In zijn verantwoor ding aan de Erven Briels spe cificeert het stichtingsbestuur een aantal kleine bedragen waarover de weduwe zich in het bijzonder beklaagt. Het be treft bedragen van 89,08, f 36,63, en 53,45 respectievelijk terug te betalen aan de Sla venburg Bank, de Nederlandse Crediet Bank en Pierson, Hel dring en Pierson. Verder zijn in rekening gebracht een ren terestant van 103,51, een no tarisattentie van 27.01, als mede de post „graftak voor Carel Briels" groot 53,50. Mevrouw Briels in haar brief: „En dat is precies wat ik met „smakeloos" bedoel. Het zij zo, dat men met de kilte van een rekenmachine meer compassie betoont aan de Slavenburg Bank, de Nederlandse Krediet Bank en Pierson, Heldring en Pierson, dan met de nabe staanden van Carel Briels. Maar dat men een zo genereus man als wijlen mijn echtge noot in feite zijn eigen graftak laat betalen, voor een bedrag van 53,50 daar kan ik geen woorden voor vinden". angegracht ?n deel van de cityring van ïiden is de Langegracht. Ja- en geleden was er nog water, met zijn drie rijen bomen is en haast schilderachtige zoals men in de stad weinig heeft. Niet alles er echter even schilder- fhtig genoemd worden. De [asberm in het midden toont i winters dichte baggerige vo lzomers dorre randen. ;n gevolg van de totaal Irkeerde indeling van het egdek: de rijbanen zijn te ial gehouden, waardoor het drukke autoverkeer bij ïlstaan van vrachtauto's vaak de berm passeert. De toe- i van deze middenberm is In ook erbarmelijk. Natuur- jk is het toe te juichen, dat wielrijders en voetgan- aan weerskanten ruimte gelaten, maar een trottoir in drie tot vijf meter breedte de weinige voetgangers, hoeft nu ook weer niet. men de voetpaden zowel de ene als aan de andere een halve tot driekwart er smaller gehouden, dan Buden de autorijbanen aan kant dezelfde mate bre- geworden zijn. Tussen Bakjes: schrijver dezes brengt te berde omdat hij au- ïobilist is, want dat is niet geval. Maar wel omdat hij i mening is, dat het ge- ïntebestuur de bewoners in straat inspraak dient te ^ven. Nu zegt men: niets n te doen! De gemeen- vindt, dat zij het met haar skundigen wel af kan. Dat jkt niet zo te zijn. Enfin, be- een verrotgereden berm, helemaal geen berm. Het 'tenminste nog wat. NOORDWIJK „Nu richtlijnen ontbreken opent u de weg naar willekeur". Dit zei de Katwijkse advocaat mr. Jan van der Plas gisteravond tijdens een hoorzitting van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Hij trad daarin op als pleitbezorger van de autohandelaar B. C. Groenheijde aan de Herenweg, die eerder bij de gemeente het bouwplan had ingediend, dat door de gemeente was afgewezen. Thans lag bij de gemeente een soortgelijk plan op tafel, inge diend door Koenes Car Charter, en aan dit plan zou de gemeen te wel haar fiat willen geven. Formeel diende de Katwijkse ad vocaat een bezwaarschrift in, zei hij, maar in werkelijkheid was het hem te doen om de richtlijnen, die het gemeentebestuur hanteerde bij een afwijzing c.q. inwilliging van verzoeken om een bouwvergunning in het betrokken bestemmingsplan. Mr. Van der Plas trok het bestaan van deze richtlijnen in twij fel, temeer omdat voor de vestiging van een schildersbedrijf aan de Herenweg als enig motief was aangevoerd dat het uit het dorp diende te verdwijnen. Wat mr. Van der Plas ook dwars zat was het uitblijven van een antwoord op een brief die hij aan het gemeentebestuur van Noordwijk had geschreven. Ook zou een telefonisch verzoek voor een gesprek met de wethouder van de hand zijn gewezen. Allemaal zaken waarover de jurist uit de buurgemeente bijster slecht te spreken was. Uit de voorschriften kon niet opgemaakt worden wat nu wel en wat niet mocht en daarom kon z'n cliënt nooit met een bouwplan komen, dat voor de gemeente acceptabel was. Mr. Van der Plas kondigde aan, dat hij deze zaak tot aan de Kroon toe zou doorzetten. Wethouder Van Duijn ontkende te hebben gezegd, dat hij niet met de juridisch adviseur van Groenheijde had willen praten. De beslissingen van het college waren genomen na afweging van belangen, aldus de wethouder. Sterkste wielrensters afwezig in Hazerswoude LEIDEN Door de concur rentie van het WK in Zwitser land ontbreken morgen de sterkste dames in het criteri um dat Swift daar organiseert in samenwerking met de win keliersvereniging MICO. In de voorwedstrijd voor liefhebbers en veteranen staan echter de nodige kleppers aan de start. Het programma bevat drie on derdelen. Ten eerste vindt om 17.30 uur een wedstrijd plaats voor niet-licentiehouders, die strijden om het Kampioen schap van Hazerswoude. Eén uur later trekken zo'n 100 lief hebbers en veteranen de toe- clipsriempjes aan. Koerswin- naars als Adrie Kruger en Piet Kralt zullen er alles aan doen om de zege in eigen huis te houden. Om 19.45 uur is het de beurt aan zo'n 40 dames om hun kunnen te tonen, en met het ontbreken van "grote na men" als Mieke Havik en Hennie Top zouden zij best wel eens voor een interessante koers kunnen gaan zorgen. Het gehele gebeuren staat in het teken van de jaarlijkse jaarmarkt, die plaats zal vin den op 1, 2 en 3 september. Start en finish van de wed strijden is op de Breitnerlaan. NOORDWIJK Het gemeen tebestuur is van plan om het terrein van het huidige JOIN- centrum aan de Sint Jeroens weg beschikbaar te stellen voor de bouw van een post kantoor. Uiteraard nadat JOIN is verhuisd naar de leeg staande Jeroensschool aan de Zeestraat. Wethouder Cees van Duijn deelde dit gister avond tijdens een gecombi neerde vergadering van de raadscommissies ruimtelijke ordening en verkeerszaken mee. Tegen de keuze van de plek werden gisteravond bezwaren aangevoerd. Van Rijnberk (D'66) vond dat destijds bewust gekozen was voor de Kerk straat als hoofdwinkelkern. Daaruit vloeide naar zijn me ning voort, dat de nieuwbouw van het postkantoor zo dicht mogelijk bij dat winkelgebied diende plaats te vinden. In het plan voor de bouw aan de Sint Jeroensweg wordt re kening gehouden met vijftien parkeerplaatsen, terwijl de reeds beschikbare plaatsen bij de Jemo-winkels gehandhaafd zullen blijven. Arno Bos (PvdA) deelde de bezwaren van Van Rijnberk. Hij atten deerde op het feit, dat de raad inbreuk maakte op een der uitgangspunten van het ver keerscirculatieplan, met name het éénrichtingverkeer in de Molenstraat. Ook Willems (CDA) had bedenkingen tegen een ontkrachting van het win kelgebied Kerkstraat door het postkantoor elders te bouwen. Hij zag echter geen andere mogelijkheden. Ook Alkemade (CDA) en Verwey (PPR/PSP) hadden vraagtekens, doch deze waren van meer verkeer stechnische aard. OLTC OPNIEUW SLUITSTUK VAN LEIDSE TOERNOOIENREEKS OEGSTGEEST De reeks open tennistoernooien in het District Leiden wordt ook dit jaar weer besloten met het ge beuren van OLTC. Een dertig plus toernooi, waarin, sterker nog dan bij andere evenemen ten, de gezelligheid en het so ciale aspect voorop staan; ge gevens die evenwel niet weg nemen dat er deze week ook op het Oegstgeester tennispark „De Krogt" wel degelijk op ni veau om de punten zal worden gestreden. Het toernooi van de Oegstgeester Lawn Tennis Club onderscheidt zich overi gens duidelijk van andere „Leidse" 30+ toernooien. In Oegstgeest komen niet alleen C- en D-spelers/sters in actie, maar ook de wat ouderen in de B-categorie. Dick Bouman begint bij de B- heren als favoriet aan het ge beuren. Bouman zal die papie ren toppositie echter niet „zo maar" kunnen waarmaken. Als alles volgens plan verloopt stuit Bouman in de halve fina le immers op de op OLTC „de buterende" en als vierde ge plaatste Arnold van der Capel- ien, terwijl Ben de Jel (2) en Robbert Jan van der Feen (3) onderin de lijst ook al geen eenvoudige tegenstanders mo gen worden genoemd. Met partner Jan Wiebe Dommers is Bouman voorts als tweede geplaatst in het HDB. Har Meijer en Philip van der Kwast worden op dit onder deel als winnaars gezien. Bij de B-dames voert Joly Drok de ranglijst aan. Annette Meininger wordt met haar in de eindstrijd verwacht, maar dan zullen beide dames in de halve finales wel eerst met Maureen Meijer (3) en Mariël- le Oort (4) moeten afrekenen. Het damesdubbelspel zou op OLTC een prooi moeten gaan worden voor Maureen Meijer en Jos van der Hoeven. Joly Drok en Ingrid Voskuyl zijn hier de voornaamste concur rentes. In de mixed is de eer ste plek op de ranglijst gere serveerd voor Ankie Treffers en Hans Möller. Maureen Meijer en Arnold van der Ca- pellen moeten zich als tweede koppel voor de eindstrijd gaan plaatsen. De heren in C, die overigens Thomas de Mooy reeds door Hans Snik uit het toernooi ge tikt zagen (6-1, 5-7, 6-4), ken nen Lodewijk Kallenberg als nummer één. Dick Zaadnoor- dijk (2), Jan van Duyn (3) en Rob Alting Siberg (4) moeten hier voor de meeste tegen stand zorgen. Het enkelspel bij de C-dames kan in de halve fi nales twee spannende partijen gaan opleveren. Favoriete Pat Heiligers moet het dan opne men tegen nummer vier Doris Knott, terwijl Joanne Zonne- vylle (2) Ans Vink (3) op haar weg naar de eindstrijd ont moet. Het koppel Peter Breb- de/Bierling staat in het HDC als eerste genoteerd. Joost Roodenburg en Jan van Duyn volgen als tweede. Het als der de geplaatste duo Stan Walen kamp/Knol werd inmiddels reeds uitgeschakeld door Hans Hinnen en Piet Guyt: 2-6, 5-7. Bij de dubbelende C-dames wordt een finale verwacht tus sen Lidy Adriaanse/Joanne Zonnevylle en Truus Tönjann- /Goldstaub. In de mixed moe ten Emmy van den Willigen en Joost Roodenburg hun top positie waarmaken, ten koste van Barbara Luyk en Rob van Wijngaarden. In de eveneens vijf onderdelen tellende D-categorie is dit jaar op OLTC officieel niet ge plaatst. Het feit echter dat Cock Zevenhoven en Koos Spek bij de D-heren eigenlijk de posities van één en twee bezetten, het gegeven dat Nieuw Vennep voorzitter Outshoorn met Cees de Jong bovenaan de HDD-lijst is neer gezet en de wetenschap dat Doris Renner en Cees Spruyt de eerste plek in de mixed in nemen, maakt echter duidelijk dat er wel degelijk naar de speelsterkte is gekeken voor dat de lijsten werden ingevuld. Zoals eerder dit seizoen onder meer in Noordwijk en op Zee en Duin, mag men zich dan ook afvragen waarom de rode stiften voor die, op deze ma nier wel erg stiefmoederlijk behandelde D-categorie niet alsnog ter hand zijn genomen. Een gegronde reden om geen poging te wagen ook de min sten onder de toernooitennis- sers van een officiële plaatsing te voorzien, is immers eigen lijk niet aanwezig? GERT-JAN ONVLEE den per jaar gaan kosten. Deze waarschuwing hield het VVD- raadlid W. Scheffer gister avond het college voor. Het college heeft het ambtelijke apparaat opdracht gegeven de middelen te zoeken om de aanleg van de weg binnenkort toch mogelijk te maken nu de provincie haar toezegging 75 procent te betalen van de jaar lijkse kosten voor haar reke ning te nemen niet gestand kan doen. De kosten van het werk wor den namelijk over een aantal jaren uitgesmeerd. Pas in 1992 wil de provincie nu echter met een jaarlijkse bijdrage over de brug komen. Scheffer had zelfs daar zo zijn twijfels over. „Zakelijk gezien moeten we nergens op rekenen. In plaats van 130.000 gulden moeten we nu 470.000 gulden ophoesten en dat misschien 40 jaar lang. Waar halen we dat geld van daan?", zo vroeg de financiële specialist van de VVD-fractie zich af. Wethouder Meerburg was niet bang dat de provincie zich niet aan de nieuwe af spraak, die overigens nog schriftelijk moet worden be vestigd, zou houden. „Wij moeten niet bij voorbaat het hoofd in de schoot leggen, zo stelde hij. Voor de weg zullen vermoedelijk de reserves van' het grondbedrijf worden aan gesproken. Wethouder Beze- mer sprak tenminste over ver borgen middelen. De gemeen te heeft inmiddels opdracht gegeven de weg met de brug over de Does besteksklaar te maken. Tegelijkertijd zal het gebied ten oosten van de Does op de centrale riolering van de geméente worden aangesloten. DEN HAAG Vijftien wereldsterren zijn gecon tracteerd voor de cricket wedstrijd van komende zaterdag in Den Haag, waar een versterkt Neder lands team tegen een we reldelftal onder aanvoe ring van de Westindiër Clive Lloyd zal spelen. Het is het topevenement van de vele festiviteiten ter viering van het 100-ja- rig bestaan van de Ko ninklijke Nederlandse Cricket Bond. De KNCB stelde zich terecht op het standpunt dat een elftal van louter Nederlanders zon der meer door het sterrenteam zou worden weggevaagd. Daarom werd, mede op advies van Clive Lloyd, besloten twee buitenlanders in Oranje op te stellen. Een van hen is Faoud Bacchus, speler-coach van het Amsterdamse VRA. De twee de man is nog niet bekend. Het wereldelftal zal uit de vol gende veertien spelers worden gekozen: Clive Lloyd, Mike Holding en Malcolm Marshall (allen West-Indie), David Go- wer, Allan Lamb, Geoff Mil ler, Phil Edmonds, Graeme Fowler en Jack Richards (al ien Groot-Brittannie), Sunil Gavaskar en Kapil Dev (bei den India), Rodney Hogg en Graham Wood (beiden Austra lië) en Richard Hadlee (Nieuw-Zeeland). Het Nederlandse negental is als volgt geformeerd: Dik Abed (HBS, aanvoerder), René Schoonheim (WK), Ron Elfe rink, Rob van Weelde, Robert Lifmann (allen VOC), Peter Entrop, Mark van Heyningen (beiden HCC), Steven Lubbers (Quick Hg.) en Diederik Visee (HBS). De wedstrijd (aanvang 10.30 behulp van sponsors garant stelde voor een bedrag van 80.000 gulden. Voor vrijdag 2 september staat een individue le competitie (single-wicket) op het programma. Hierin ko men acht testcricketters uit. Spelers van het Nederlandse jeugdteam fungeren als fiel ders. Wielrijdster krijgt klap met stok LEIDEN Een 14-jarig Leids meisje heeft gistermiddag een klap met een stok gekregen, omdat ze een opmerking maakte over het rijgedrag van een haar snijdende automo- blist. Het meisje reed met twee. vriendinnetjes over de Thor- beckestraat toen hen de auto- mobist passeerde. Deze wilde vlak voor de meisjes rechts af de Roodenburgstraat in slaan en sneed zo de weg af voor de fietssters. Het 14-jarige meisje maakte daarover een opmer king, waarna een vrouw die naast de bestuurder zat, uit stapte en het meisje een klap met een stok uitdeelde. De meisjes namen het kenteken nummer van de auto op. De politie stelt een onderzoek in. Ruim een ton schade aan gymzaal Juffermansstraat OEGSTGEEST In de maand juli heeft zich tijdens het leggen van een vloer in de gymzaal aan de Juffermans straat een ontploffing voorge daan die gevolgd werd door brand. De schade die is aange richt bedraagt ruim één ton, aldus wethouder Van Hazel gisteravond «tijdens een verga dering van de raadscommissie openbare werken. Het bedrag wordt volledig door de verze kering gedekt. LEIDSE COURANT CARAVANS Chateau Home Car 1200 m2 overdekte show bij Paradiso Leldsevaart 189, Noordwijkerhout. Tel. 02523-2649. BIJ hotel „Piet GIJs" plm. 500 m. langs het water richting Noord- wijk. Ruime keus in occasions, accessoires, reparatie en onder houd. Verhuur van nic Chrispijn van de H.C.C. Wassenaar Biedt aan div. nieuwe caravans uit de verhuur met duizenden gul dens korting, en volledige fabrieksgarantie. Ook hebben wij vele leuke OCCASIONS ingeruild van klein tot groot, en natuurlijk met safe garantie. Evt. afleveren voorjaar 1984 zonder prijsverhoging. Kom kijken, dit mag u niet missen. Haagsche Caravan Centrale Rijksstraatweg 179 - Wassenaar - 01751-12561 Te koop tourcaravan merk TE, bwj. '70, lengte 3.80 m. met voortent en koelkast. Prijs 1400.-. Tel. 01718- 75872. op woensdag 31 augustus van 17.30-18.30 uur voor de 3- en 4-jarige dagopleiding voor onderwijs gevenden in het kleuteronderwijs en het toekomstige basisonderwijs voor de 1-jarige part-time opleiding tot hoofdlei der/ster in het kleuteronderwijs Vliet 8 Leiden-Centrum Postbus 11024,2301 EA Leiden, Tel. 071r123945 T.k. CARAVAN I.T. 480 luxe t. '77 incl. voortent, koelkast en stalling. Vr.pr. 4950,-. Tel. oude metalen lood, koper, zink, RVS, aluminium, kabelafval, ijzer, oud papier etc. Zaterdags zijn wij tot 12.00 uur geopend. Tel. 071-766426, Fa. J. de Nobel, Zoeterwoudseweg 9-11, Leiden. Gezond eten, goed voor u. Groot assortiment onbespoten groenten, granen van biologisch! dynamise,.e kwaliteit. Ook brood en zuivel. Uw garantie Is deme-j ter en blodyn. Zaailing. Hooigracht 41, Leiden. Tel. 071-146917. Gezond eten, goed voor u. Gevarieerde dagschotels keuze uit 4. Producten die wij verwerken zijn van een onbespoten, dagvers biologisch dynamische kwali teit. Prijzen vanaf 11,50. Diëten en groepen tot 100 pers. mog, bij reservering. Open van di. t/m vrij. Zaailing. Hooigracht 41, den, 071-146917. HELDERZIENDE mevr. Durant van ouds bekend, tel. afspr. 070-930004, v. 12-20 uur. Suc- Kom eten In De Braadpan. Hol landse en Franse keuken. Ge rechten vanaf 5,50, bestaan de uit verse groenten, vlees, gekookte of gebakken aardap pelen. Gourmet tot 80 perso nen. Ook voor bruiloften en par tijen. Koude buffetten, kunnen afgehaald worden. Ook snacks om af te halen. Geopend vanaf 12.00 uur, zondag vanaf 17.00 uur. Noordeinde 44, Leiden, tel. 071-144000. Gordijnen gratis gemaakt. Gor dijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Tel.beantw. k te huur. Tel. 02522-10063. T.k.a. afstandsbestuurder racewagen met alle toebeho ren, plus stereo-installatie me boxen. T.e.a.b. Tel. 02521 13669. ADVERTEER MEER! STUDIEPLANNEN?? MEAB's studiewijzer ligt voor u kla op de administratie: Herengracht 4, Leiden vraag 'm vrijblijvend aan! maandag t/m vrijdag van 9.30-17.30 uur télefoon 071-130660 Mondelinge cursussen voor: (heus, daar gaat echt nog niets boven!) Getuigschrift Bedrijfseconomische Basiskennis Ondernemersdiploma Detailhandel Ijzerwaren Ondernemersdiploma Detailhandel Sportartikelen Informatica-cursus „U en de computer" Nieuw: Computerboekhouden Talencursussen „op maat" voor bedrijven Middenstandsexamen Marketing Bedrijfseconomie Algemene ontwikkeling Beroepsgoederenvervoer Steno Talen- Engels Frans i Duits ook overdag I Spaans Praktijkdiploma boekhouden Moderne bedrijfsadministratie Staatspraktijkdiploma Examen Accountant- Administratieconsulent Engels correspondentie Frans I Duits Vanavond tussen 7 en 9 uur speciale in lichtingenavond in de Technische School, Alkemadelaan 17, Roelofarendsveen 01713-2646. Hier kunt u cursussen volgen voor: Middenstand, Engels en Duits! De lessen beginnen al over 14 dagen!

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7