Suprematie van Oostduitse dames benauwt concurrentie Alleen roeisucces dames dubbel-twee .onder loep Lendl jaagt op titel ZWEMCOACH RICHTER: ..ANDERE LANDEN ZWAKKER GEWORDEN" Tips voor Duindigt Gerald Vanenburg mag spelen tegen IJsland nN' Nazomer-vakantie op Texel SPORTWERELD SPORT LEIDEN CekWSouAOiit DINSDAG 30 AUGUSTUS 1983 PAGINA Opnieuw dode in motorsport POZNAN Bij internationale motorraces in het Poolse Poz- nan is de 41-ja- rige Oostduitser Klaus Schulz om het leven gekomen. Hij bezweek giste ren aan de ver wondingen, die hij zondag bij een valpartij opliep. Forse boete voor Vooys. Boete voor Gerrit Vooys VENLO Het bestuur van de eerste- -divisieclub FC VVV heeft doelman Gerrit Vooys een boete opgelegd van vijfhonderd gulden. Bovendien werd hij door de clubleiding geschorst voor twee wedstrijden. Vooys kwam in aanmerking voor deze disciplinaire maatregelen toen hij vorige woensdag tijdens de wedstrijd tegen FC Den Haag het veld verliet en naar de kleedkamer ging. Het gebeurde direct na het moment dat FC Den Haag de leiding had genomen door een blun der van de Venlose doelman. Vooys was niet meer te bewegen de wed strijd uit te spelen. Trainer Vergoos- sen moest hem vervangen door Roox. West-Duitsland trekt kandidatuur voor WK voetbal '90 in FRANKFORT Na Joegoslavië heeft ook West-Duitsland de kan didatuur voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal in 1990 ingetrokken. De Westduit- se voetbalbond (DFB) geeft de voorkeur aan het Europees kam pioenschap in 1988. Het is aanne melijk dat de mondiale titelstrijd aan Italië wordt toegewezen. Ook Engeland, Frankrijk, Grieken land, Oostenrijk en Sovjet-Unie zijn nog kandidaat. Tot morgen kan er worden ingeschreven. De wereldvoetbalbond (FIFA) wijst op 8 december het organiserende land aan. Ontvoering van volleybalspelers CARACAS Twee Vene zolaanse volleybalspelers zijn in Caracas, waar mo menteel de Panamerikaanse Spelen worden gehouden, ontvoerd. Alix Suarez en Julio Latiegue, de 19-jarige zoon van de voorzitter van de Venezolaanse volleybal- bond, verdwenen op weg van hun hotel naar de sporthal. Hun verdwijning werd onmiddellijk gemeld bij de politie, die later be kendmaakte dat het tweetal vrijwel zeker is ontvoerd. NEW YORK Ivan Lendl en Martina Navratilova beginnen vandaag tijdens de open Ame rikaanse tenniskampioen schappen op Flushing Meadow aan hun jacht op de vooral door hen begeerde titel. Hun uitgangspositie is niet hele maal identiek. Navratilova veroverde in haar met vele dollars gelardeerde carriere al de nodige grand slamtitels, Lendl wacht nog steeds op de eerste en daarmee tevens alge mene erkenning. Niemand trekt de capaciteiten van de 23-jarige Tsjech in twij fel, maar ook door zijn colle ga's wordt hij toch nog steeds niet voor „vol" aangezien, om dat de grand slamtitel hem nog ontbreekt. Dit jaar was Lendl er op Wimbledon dicht bij, maar in de halve finales werd hij verrassend eenvoudig uitgeschakeld door de latere winnaar John McEnroe. Op Flushing Meadow is Lendl tweede geplaatst, vóór titelv dedigc-r Jimmy Connors die de wereldranglijst wat is ruggevallen door zijn vroe uitschakeling op Wimbled door Kevin Curren. McEni is eerste op de plaatsingsli en lijkt favoriet om de pres tie van Connors van vo jaar, winst op Wimbledon in de „US Open" te kopiëre if Martina Navratilova, die z bekend in 1975 Tsjecho-Slo^ kije ontvluchtte en enige jai geleden de Amerikaanse i tionaliteit kreeg, kan die di bel ook realiseren. De eni Nederlandse vertegenwooriit ger, Marcella Mesker, ontmqdi in de eerste ronde enkelspel i j; Amerikaanse Andrea Leandni Rc *ilv: Achte pl; lacteu i'ergac s De boi net d< tfagel. ;o; de c ■ledac lomei ling ROME De ongekende suprematie nam welhaast frustrerende vormen aan. Op de Europese zwem- kampioenschappen (afge lopen weekeinde in Rome afgerond) was het dames- toernooi eigenlijk amper interessant. Enige verras sing bleek immers al bij voorbaat uitgesloten: on omstotelijk stond vast dat de afloop toch wel weer het zo langzamerhand stukgedraaide Oostduitse volkslied zou worden ge speeld. De fors uit de kluiten gewassen meisjes uit de DDR toonden zich stuk voor stuk (en dat slaat meestal niet op hun verschijning) ongenaak baar. Telkens namen de Oostduitsen behalve de^ gouden medaille ook maar meteen het zilver voor hun rekening. En omdat per land nu een maal hooguit twee verte genwoordigers mochten aantreden, bleef voor hun dikwijls op grote achter stand gezwommen „con currentes" slechts een bronzen troostprijs over. Weinig problemen met deze si tuatie had uiteraard Wolfgang Richter. Hij is de verantwoor delijke man achter de scher men van de steevast in het fantasieloze blauw gestoken delegatie. „Maar het heeft me' wel verbaasd", opent hij. „Wij hebben precies hetzelfde pro gramma afgedraaid als in voorgaande jaren. Dezelfde trainingen, dezelfde voorberei dingen. We zijn echt niet zo veel sterker geworden. De grote verschillen moet men eerder zoeken in de verzwak king bij de overige deelne mende landen". De aanloop naar Rome be stond uit een weekje trainings kamp in Oost-Berlijn. Geen (tijd- en geldverslindende) am bitieuze aanpak zoals van de Nederlanders, waar de presta ties tenslotte danig onder het verwachtingspatroon bleven. „Topsporters hebben het vaak al moeilijk genoeg. Die moet je niet nog eens vijf weken op sleeptouw nemen. Ze hebben er veel meer aan, zolang mo gelijk in hun eigen, vertrouw de omgeving te blijven. Ook voor de Olympische Spelen zullen we volgend jaar maxi maal een week voor aanvang van het toernooi naar Los An geles afreizen", aldus Richter. Na het vorige Olympische toernooi in Moskou stopte een groot aantal Oostduitse vedet tes met de aktieve wedstrijd sport. De doorstroming is evenwel zonder mankementen verlopen. „Wat je hier aan het werk hebt kunnen zien, was het topje van een grote berg", spreekt Richter betekenisvol. „Ons selectiesysteem staat daar wel garant voor. We be ginnen met circa achtduizend talenten in de leeftijdsgroep van acht tot tien jaar. Daarna worden de sterken van de zwakken gescheiden. Voor de allerbesten hebben we twintig bondscoaches aan het werk om hen op internationale niveaus te laten schitteren". Toch kan een relatief klein land als Oost-Duitsland niet uit een uitgebreid arsenaal, zo als in bijvoorbeeld de Verenig de Staten of de Sovjetunie, putten. „We moeten erg zuinig zijn op onze talenten. Vandaar dat we ook geen waterpolo-' team op de been brengen. Dat zou namelijk weer het verlies van tenminste zeven bekwame zwemmers betekenen", weet Wolfgang Richter. Meineke Het paradepaardje van de trot se rondstappende Oostduitse vertegenwoordiging in Rome was ongetwijfeld Birgit Meine ke. Evenals haar meeste land- genotes uitgerust met een op merkelijke basstem. Richter daarover: „Dat heeft niets met het gebruik van eventuele verboden middelen te maken, zoals vaak door jaloerse tegen standers wordt beweerd. Het is een gevolg van ons selectiesys teem. Alleen grote, krachtige meisjes bereiken de absolute top. Daar wordt al in een vroeg stadium op gelet". Terug evenwel naar Meineke, die in de Italiaanse metropool vijf gouden medailles verza melde. Haar grote voorbeeld was de inmiddels gestopte Bar bara Krause, nog altijd de ei genares van het wereldrecord op de 100 m vrije slag. „Ik ver eerde haar", aldus Meineke. „Bij onze club Dynamo Berlijn deed ze geweldig goed werk. Geen enkele vedetteneigingen, ze stond altijd klaar om ons. nuttige adviezen te geven. Bo vendien was haar formidabele mentaliteit een voorbeeld door de jongeren". Gehoopt had Meineke in Rome revanche te kunnen ne men op Annemarie Verstap pen, die haar vorig jaar tijdens de wereldtitelstrijd in Guaya quil te snel af was. De vorm crisis van de Brabantse effen de het pad voor Meineke ech ter al vroegtijdig. „Ik heb me het hele jaar op die wedstrijd voorbereid. Jammer dat het niet tot een hernieuwde con frontatie kwam, anders waren er beslist wereldtijden ge zwommen. Dan volgend jaar in Los Angeles maar", klonk het sonoor. In de schaduw van hun land genoten zorgden ditmaal ook de Oostduitse heren voor posi tieve resultaten. Het tweetal medailles van de vorige Euro pese kampioenschappen in Split anno 1981 werd ruim overtroffen. „Wij hebben nu een juiste oplossing gevon den", aldus bondscoach Wolf gang Richter. „Tot nu toe wer den onze heren in vergelijking met de dames onvoldoende be last. Daar is nu verandering in gekomen. De trainingsintensi teit is opgevoerd. Het gaat nu aanmerkelijk beter, maar te vreden zijn we zeker nog niet". DICK KIERS WASSENAAR Op de renbaan van Duindigt vinden morgen weer ren nen en draverijen plaats. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: HOLLANDIA-PRIJS: Vlieland, Wis- ty Fortuna, Wieske uit Best. WESTLANDI A-PRIJS: Wisconsin, Vos S. Willie Snel. VICTORIA-PRIJS: Vico Buitenzorg, Wendely Belwin, Ustilago. BEAUMONT-PRIJS: Los Jameos, Gadina. Notre Fleur. WESTLAND-PRIJS: Umalek, Vita Top, Wilwy. HANOVER-PRIJS: Wil van de Len te, Vrouwe Fortuna, Vincent D. BERNAY-PRIJS: Songs Pride. Sir Henri. Dial A Disc. BERKENHOF-PRIJS: Voila Cartou che, Urani Westfrisia, Wanda Pluto. BUITENZORG-PRIJS: Poelje Patje, Pijlsnel. Torro Achton. FORTUNA-PRIJS: Terry Buiten zorg, Vera van Cornjum, Wilma Star. AXKIT-PRIJS. Udo Boy, Tinker. Reine de Pomme. Het paard Utopia Fortuna zal wegens kreupelheid niet meedoen aan de su pertrio-draverij om de Jojo Buiten zorg-prijs, die zondag 4 september wordt gehouden op renbaan Duin- digt. Het paard met startnummer 8 moet derhalve van de deelnemerslijst worden geschrapt. ZEIST Gerald Vanen burg kan door bondscoach Kees Rijvers worden gese lecteerd voor de interland tegen IJsland voor het Europees kampioenschap, die op woensdag 7 sep tember in het Oosterpark- stadion in Groningen wordt gespeeld. De Aja- cied, die door de wereld voetbalbond (FIFA) voor twee bindende wedstrij den is geschorst voor zijn rode kaart tijdens het we reldkampioenschap voor junioren te Mexico mag in Europees verband echter wel spelen. Op aandringen van de KNVB heeft de afgelopen dagen druk overleg plaatsgevonden tussen de FIFA en de UEFA. Dat leidde ertoe dat de Ajacied werd vrijgegeven. De regle menten voorzien namelijk nog niet in het overnemen van el- kaars straffen. Volgens de UEFA zijn onderhandelingen gaande om tot een wederzijdse erkenning van straffen te ko men. Op dit moment kan de KNVB op geen enkele wijze bestraft worden als Vanenburg voor de kwalificatiewedstrij den van het Europese voetbal toernooi wordt opgesteld. Gerald Vanenburg zal toch worden geselecteerd. Bondscoach Kees Rijvers toon- Nu Vanenburg vrij is en ook de zich gisteren zeer verheugd, Jan Peters en Wim Kieft heb- nadat het positieve nieuws uit ben laten weten eventueel be- Zürich was binnengekomen, schikbaar te zijn, wil ik over „Aanvankelijk wilde ik mijn mijn selectie nog een avondje selectie reeds bekend maken, nadenken". „Zodra ze thuis is, maak ik een analyse van wat er alle maal is fout gegaan. Het liefst was ik begin deze week nog naar Rome gevlogen om haar moed in te praten, dat is het enige waar ze behoefte aan heeft. Dat kost me maar tien minuten, dat weet ik zeker. Maar de tijd was te kort. Ik weet als enige hoe ze zich bij zo'n kampioenschap voelt en hoe ze moet worden aange pakt. Niet zo vreemd natuur lijk als je vijf jaar lang haar trainer bent. In m'n hart heb ik diep medelijden met An nemarie. Ze leefde na het be halen van de wereldtitel, vo rig jaar in Guayaquil, nog in een roes". (Honk Veltman, trainer van zwemster Annemarie Verstappen, in de Haag- sche Courant) „In sommige landen wordt voor de overheidsassistentie bij het handhaven van de orde op een sportterrein geld gevraagd. In ons land zou dit een zeer slechte ontwikke ling zijn. Onder meer rechts ongelijkheid en beïnvloeding van de openbare orde-hand- having zou het gevolg zijn. Ondanks zo nu en dan hoor bare andere geluiden blijft de Nederlandse overheid zich gelukkig in deze materie on afhankelijk opstellen. De consequentie van dit stand punt betekent voor de sport organisatie een grotere ver antwoordelijkheid en daarom zullen in de sfeer van accom modatie en organisatie meer preventieve maatregelen ge troffen 'moeten worden. Re- pressief optreden blijft van zelfsprekend voorbehouden aan de politie, hierbij van richtlijnen en begeleiding voorzien door bestuur en jus titie". (H.W. de Boer, lid Begelei dingscommissie Bureau Veiligheid KNVB, in het Algemeen Politieblad) „Ja, daar stond ik dan als aanvoerder met die schaal boven mijn hoofd. En dat, nadat ik maar een paar mi nuten had meegedaan. Maar ja, het moest. Ik ben er trou wens dolgelukkig mee, maar ik had natuurlijk liever in het veld gestaan. Vlak na het begin ging ik op een voet van een Russische tegenstander staan. Ik wilde versnellen, maar klapte finaal door mijn enkel. Bandages hielpen niet meer. En ja, als het in het veld dan verkeerd lijkt te gaan (we hebben twee keer achter gestaan) dan zit je je op te vreten. Dat is het ergste wat er is. Aanvankelijk was het nog de bedoeling, dat ik tijdens die strafballen ook mee zou doen. Maar het kon niet. Ik kon op dat moment niet eens op mijn voet staan. Maar wat ben ik blij, dat het allemaal goed is afgelopen". (Hockeyer Ties Kruize in De Telegraaf) „Ik ben nu aan mijn achtste Ties Kruize: „dolgelukkig". seizoen als bondscoach bezig en geen van mijn toenmalige collega-bondscoaches is nu nog in functie. Toen ik kwam, was ik van plan om mijn tweejarig contract uit te dienen en daarna weer terug te gaan naar Denemarken. Maar alle omstandigheden werkten èraan mee. dat ik graag wilde blijven. Ik kreeg steeds betere werkomstandig heden en ook financieel ging ik er op vooruit. Het belang rijkste was echter dat ik in volledige vrijheid het techni sche werk kon verrichten. Ik ben in mijn eerste vijfjaren plan te optimistisch geweest wat de resultaten betreft. Ik zat nog teveel met de Deense situatie, die ideaal is voor topsport, in mijn hoofd. Sindsdien ben ik wat voor zichtiger geworden. Wat ik al eerder zei: het heeft niet veel zin om verwachtingen te wekken, die misschien toch niet uitkomen". (Bondscoach Steen Sören- sen in het blad van de bad- mintonbond) „Nederland is niet het ge schikte land om op grote schaal internationaal te pres teren, daar is de volksaard niet naar. De sport moet ge zellig blijven, anders kunnen we niet presteren. De Neder landse sporter is een spellet jesmens. Misschien, is dat ook wel een reden dat we niet onder druk kunnen preste ren. De concurrentie in eigen land is te klein. Bij het roeien moeten we ons helemaal blij ven richten op incidentele successen. De top kunnen we alleen bereiken door uit schieters en talent. Voor een centrale figuur, die de trai ning coördineert is geen plaats". (Bestuurder roeibond, Jan Willem Pennink, in het Pa rool) „In Belgie staat Sercu op het zelfde punt als ik. Maar hij krijgt veel geld en steun van de bond. Ik moet me maar behelpen. Als ik bij de bond ergens om kom vragen wordt er steeds gezegd dat er geen geld voorhanden is. Ik heb voor dit jaar 10.000 gulden gekregen voor mijn materi aal. Daarmee doe ik niets. Als ik speciale banden wil heben kan dat evenmin. Dan moet ik het met conventio neel materiaal doen. Zo kom je nooit hogerop". En: „In volledige dienst kan ik toch niet komen.. In Zurich is me gebleken dat het plafond in feite is bereikt. Maar ik ben ambitieus en wil hogerop. Torres: „Heim- Dat kan onder de huidige omstandigheden niet. Zonder geld moet je niet op toppres taties rekenen". (Bondscoach René Pijnen in het Algemeen Dagblad) „Ik heb altijd gezegd dat ik graag bij een topclub, en dat is Real toch, wilde spelen en dat ik toch nog eens naar mijn geboorteland wilde te rugkeren. Heimwee? Ach, ik weet niet of je dat wel heim wee kunt noemen, maar be paalde dingen in Spanje zijn me altijd blijven trekken. De hele sfeer daar is anders, de mensen leven er veel gemak kelijker dan hier, zijn ook ge moedelijker. Hier is het alle maal veel zakelijker, zo van iedereen voor zich en laat de ander maar zien hoe ver hij komt. Ze hebben me gezegd dat ze een keer contact met me zouden opnemen en daar wacht ik op". (Voetballer Sanchez Torres van FC Twente in VI) Greet en Nicolette Hellemans zijn verzekerd van een plaats in de halve finale. over sche groe ;als Igekl jben -izesti mak - slaa DUISBURG Greet en Nicolette Hellemans heb ben zich geplaatst voor de halve finale van de dub bel-twee bij het wereld kampioenschap roeien in Duisburg. Zij eindigden in de series als tweede achter een Roemeens duo. Het was overigens het enige Nederlandse succesje op de tweede dag van de wedstrijden op de Wedau- -baan, want de overige ploegen kunnen zich al leen nog via de herkan singen plaatsen. De beslissing bij de dubbel- twee viel al in een vroegtijdig stadium. De eerste drie boten in een race van vijf wisten zich zeker van een plaats in de halve finales. De zwakke Ja panse twee was eigenlijk al in de start verslagen. De Oosten rijkse ploeg viel na amper 250 meter reeds af. De roeisters van De Hunze voeren van start tot finish in tweede posi tie. Ruim achter Roemenië, maar ook ver voor de Bulgaar se boot. De overige Nederlandse deel neemsters, die bij voorbaat wisten dat in de sterke velden waarin zij roeiden winst niet tot de mogelijkheden behoor de, krijgen morgen een nieuwe kans. De twee zonder stuur- vrouw van Nereus, Lijnda Cornet-Harriet van Ettekoven, werd derde achter Roemenië en de Verenigde Staten. Skif- feuse Jos Compaan eindigde als vierde en de combinatie dubbel-vier werd vijfde. waa De i i(Ned Ook voor de Nederlandse litjfBeN te vier zonder stuurman lcxp ge het toernooi via de herkaTRC sing. In deze categorie zjendc overigens de voorwedstrijdkond en de herkansing louter eivu^> formaliteit. Dertien boten zjJien voor dit FISA-kampioenscht»Th< ingeschreven; twaalf daarvkzoeti gaan over naar de halve ei^i!) strijden. Het zwakke Inirzijn leed al in de eerste serie éheef grote nederlaag. jwon j muz Een derde plaats in een wa,^ strijd met slechts vier deelit Als mers was voor de lichte GTan< as-Phèta-Asopos-De Vliet-vf- zo'r nog voldoende om de herkafly I sing te ontgaan. Die klasseuj. die werd op 800 meter voor deT nish behouden. Toen zettenfc Denen een langdurige aani in, die de Nederlanders f laatste positie bracht. e:: "Ui Profiteer nü van extra lage prijzen. 3-, 5- en 8-daagse hotelvakanties bijvoorbeeld halfpension al vanaf resp. f97,-, f185,- en f 317,- incl. bootvervoer etc. Extra reducties op arrangementen voor 60+ Bungalows en appartementen honderden guldens korting op de seizoenprijzen. Sportieve vakanties, b.v. 3 dagen fietsen vanaf f 126,- Campingaanbiedingen bijvoorbeeld één week 2 personen plus tent/caravan al vanaf f 43,- Inlichtingen en boekingen: Volledige prijsinformatie over de nazomer-vakanties vindt u I in de Texel-Vakantie-Reisgids. Bel 'm gratis in de bus. WV Texel, Postbus 3,1790 AA Den Burg. Tel. 02220-4741 nenwerHing met het Nationaal 8ureau voor Toerisme in Den Haag. WELLICHT TOCH DUEL TUSSEN RIBLI - SMISLO V BOEDAPEST De Hongaarse schaakbond heeft bekend ge maakt dat de Internationale Schaak Federatie (FIDE) bereid is de halve-finalematch in het kandidatentoernooi tussen de Hon gaar Zoltan Ribli en Wassili Smislov uit de Sovjet-Unie alsnog te organiseren. Volgens het Hongaarse persbureau MTI is deze overeenstemming bereikt door het bezoek van FIDE-voorzitter Florencio Campomanes aan Boedapest. Campomanes had. daar enkele langdurige besprekingen met of ficials van de Hongaarse schaakbond. De Filippijnse voorzitter heeft hen beloofd alles in het werk te stellen de match Ribli-S- mislov nog voor oktober, wanneer de FIDE zijn congres heeft in Luzern, te laten spelen. Het wachten is nu nog op een positieve reactie uit de Sovjet-Unie. Smislov weigerde vorige maand te spelen in Aboe Dhabi, waar het duel met Ribli was vastgesteld. De FIDE wees toen de Hongaar als winnaar aan. Vorige week bood de Oostenrijkse schaakbond aan de wedstrijd in dat land doorgang te laten hebben. De FIDE heeft nog niet op dat aanbod gereageerd. BELGRADO Gary Kasparov heeft na vijf ronden tijdens het schaaktoernooi in Niksic nog steeds de leiding. Timman staat derde, achter de Brit Miles. PUCK Na de tweede regatta staan Henk van Gent en Cees van Bladel op de negende plaats in het Europees kampioenschap zeilen in de Olympische 470-klasse. HAMBURG In de Westduitse lotto zijn de volgende winnen de getallen getrokken: 3-18-19-27-41-47. Reserve: 29. SANKT-GALLEN Hennie Top uit Wekerom heeft in het Zwitserse Olten een wielerwedstrijd over 60 kilometer gewon- JERICHO De Amerikaanse tennisser Gene Mayer heeft het invitatietoernooi van Jericho gewonnen. Mayer versloeg in de finale de Zwitser Heinz Günthardt in drie sets, 6-7, 6-4, 6-0. CHICAGO Het Britse paard Tolomeo, bereden door Pat Ed- dery, heeft verrassend de derde aflevering gewonnen van de be roemde Arlingtonpark-race, met drie miljoen gulden de hoogst gedoteerde paarde-ren voor volbloeds ter wereld. 4L /sportuitslagen ROEIEN WK, Duisburg: Vier zonder stuurman, tweede sci (lichte roeiers): 1. Spanje 6 mintF§ 33,69 seconden; 2. Denemarki 6.34,05; 3. Groot-Brittannië 6.35il 4. Nederland 6.36,42. Dames dubbel-twee. tweede serie: Ciobanu/Oleniuc (Roe) 45,89 seconden; 2. Greet en Nlcc Hellemans (Ned) 3.49.04; 3. Potsjii va/Welinova (Bul) 3.53,91; 4. Nied mayer/Sommerbauer (Oos) 4.07jj 5. Kikuchi/Koike (Jap) 4.32.79. Dames twee zonder stuurvrout Arba/Horvat (Roe) 3.44,9 /Procter (VSt) 3.47.06; 3. Cornet/Vu Ettekoven (Ned) 3.51,63; 4. SmPr /Craig (Can) 3.52,52; 5. MorrissL /Ryan (Ier) 4.09,21. Dames dubbel-vier, tweede serie: Sovjet-Unie 3.13,43; 2. Oost-DuL land 3.16,21; 3. Bulgarije 3.20,47; |.|C Verenigde Staten 3.21.16; 5. NedfNE land 3.27,24; (Vermulst, EikelenbooBH Van Kuffeler, Donkervoort); 6. ItL,. 3.32,57. T20., J.R Dames skiff, tweede serie: 1. ValetsPe Racila (Roe) 3.51,99; 2. Jutta HarrfSCh (ODI) 3.55,60; 3. Lise Justesen (D*spa 3.56.01; 4. Jos Compaan (Nfcty.f 4.07,60; 5. Irena Soukupova (D- 4.10,99. Hij, VOETBAL Engelse competitie: Aston Villa-Se* derland 1-0; Everton-West Ham C ted 0-1; Manchester United-Notti^: ham Forest 1-2; Southampt Queens Park Rangers 0-0; Wolvt hampton Wanderes-Arsenal 1-2; i ke City-West Bromwich Albion Tottenham Hotspur-Coventry 1-1. Hongaarse competitie: Raba AtO:|bel deoton 2-1, Ferencvaros-Nyiregyhiper 2-1, Volan-Tatabanya 2-1, Haladf Honved 2-1, Szeged-Csepel 2-2. I VM-Ujpest Dozsa 3-4, Zalaegers: Diosgyor 1-1. Stand aan kop: 1. pel 5 punten, 2. Honved Boedapi en Raba Eto 4. Deense competitie: Koege-Naestfc 5-1, Herning-Ob Odense 1-1, V€* AGF Aarhus 2-0, Esbjerg-lkast Lyngby-Hvidovre 2-0, Broenshi. Kolding 1-1, Broendy-B. 1903 Kool hagen 0-2, Frem Kopenhagen-B" Kopenhagen 1-1. Stand aan kop Ob 20-29, 2. Lungby 20-27.;. Broendby 20-23. Tsjechoslowaakse competitie: SI Praag-RH Cheb 3-0, Lokomotiva slce-Sparta Praag 0-4, Dukla Bu ca-TJ vitkovice 2-0, Slovan Bral" va-Bohemians Praag 0 Ostrava-Tatran Presov 3-0, Plas Nitra-SVL Zilina 2-0, SU Tepl Sparta Trnava 4-1, Dukla Praag-lr Bratislava 2-1. Stand aan kop? Sparta Praag 6 (8-1), 2. Dukla Pi 6 (10-3). Dukla Bystrica 6 (5-1). Turkse competitie: Besiktas-Denizj por 3-1, Sakaryaspor-Saiyer 0-0, karaguzu-Adana Demirspor 3-0, <t duspor-Antalya 0-0, Fenerfahce-BlAal' saspor 2-0, Galatasaray-Adanaspini 3-1, Boluspor-Trabzonspor 1-0, Z^J0 guldakspor-Kocaell 2-1. jjg

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14