Estafette-kwartet volgt uitstekend sportuitslagen Van der Reijden zet sportbeleid vast Anton Heiden mist droomkans René Kos gedeldasseerd Kunstzwemsters afgescheept met brons Grote dag voor Fons Van Katwijk SPORT ftzldoeSoimwit ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1983 PAGINA li McEnroe favoriet NEW YORK John McEnroe en Martina Navratilova, het zege vierende Amerikaanse duo van Wimbledon, bezetten de eerste posities op de plaatsingslijsten voor de volgende week begin nende strijd om de open Ameri kaanse tennistitels. John McEn roe won zijn thuistoernooi in 1979, '80 en 81. Vorig jaar was de toernooiwinst op Flushing Mea dow voor Jimmy Connors. De ti telverdediger staat nu als derde geplaatst, de tweede plaats is voor Lendl. Bij de dames ont breekt Billie Jean King in het enkelspel. Judowinst De Kok en Van Unen LEONDING Op de eerste dag van een sterk bezet internationaal judotoernooi in het Oostenrijkse plaatsje Leonding hebben Neder landse dames twee overwinningen behaald. Marjolein van Unen uit Vlaardingen zegevier de bij de zwaargewichten (boven 72 kilogram), Irene de Kok uit Tilburg was de sterkste in de klasse tot 66 kilogram. Van Unen, de Europe se titelhoudster van 1982, versloeg in de eind strijd de pas zeventienjarige Oostenrijkse Re- nate Feyrer. De Nederlandse heren behaalden geen hoofdprijzen. Bij de zwaargewichten won de Westduitser Schnabel, in de klasse tot 95 kilogram de Oostenrijker Kostenberger en bij de middengewichten diens landgenoot Seisen- bacher. Aan de wedstrijden doen 183 judoka's uit negentien landen mee. (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG Het sportbeleid van de overheid zal meer dan tot nu toe het geval was afgestemd moeten worden op het positieve effect dat sporten heeft voor de gezondheid van mensen. Dit mede gezien de noodzaak de kos ten voor de volksgezondheid te rug te dringen. Daarnaast zal het beleid erop gericht moeten zijn zoveel mogelijk mensen in staat te stellen aan sport deel te nemen en die deelname ook betaalbaar te houden. Vooral het sporten van mensen tussen 35 en 40 jaar zal gestimuleerd moeten worden. Over enkele jaren zal ook het sporten door jongeren meer aan dacht moeten kriijgen. Dit staat in een Notitie accenten sportbeleid 1984 en verder die staatssecretaris Van der Reijden (WVC) gisteren aan de Kamer heeft gezonden. Van der Reijden geeft aan dat er niet meer geld voor de sport komt. In de notitie wordt geen onderscheid gemaakt tussen sport, recreatieve sport en sportieve recreatie, Vier miljoen Nederlanders spor ten frequent binnen 30.000 vere nigingen. In de verenigingen werken 600.000 vrijwilligers ten bate van de sport. De overheid in het algemeen - rijk, provincies en gemeenten - geven jaarlijks ruim 1 miljard gulden uit aan de sport. Vanuit die bijdrage kan de over heid in het algemeen eisen stel len aan het doelgericht besteden van de gelden. Gezien de finan ciële noden van vooral de rijkso verheid zal de bijdrage de ko mende jaren niet verhoogd kun nen worden. Over het verloop bij de jongeren zegt de bewindsman dat die sa menvalt met het voortgezet on derwijs. Volgens hem is het dan ook nodig de relatie tussen on derwijs, lichamelijke opvoeding en sport nader te bezien. Van der Reijden pleit voor voorbereiding op blijvende sportbeoefening. Initiatieven tot meer sport over dag van gemeenten en provincies zullen gesteund worden. Om vol doende kader te krijgen is de be windsman bereid vrijwilligersop leidingen financieel te ondersteu nen. Over het sporten buiten sportver enigingen zegt Van der Reijden dat de overheid een taak heeft in te spelen op deze „vrije" sportbe oefening. Accommodaties Over sportaccommodaties zegt de bewindsman dat de gemeenten niet in staat zijn nog langer de verliezen daarop (700 miljoen gulden per jaar) te dekken. Om dat de behoefte aan accommi ties nog stijgt pleit de bewiffl man ervoor „vrijetijds-accomm daties" op te gaan zetten waar" ciliteiten voor de sport worclt samengebracht met kantinj bowlingbanen, discotheken of drijfsruimten. Er wordt overwogen eisen gaan stellen aan sportmateri; via de Warenwet. Bekeken worden hoe het gebruik van ping, alkohol en tabak in de bestreden kan worden. Voor roepskrachten in de sport woi gestreefd naar het gelijktrekkj van arbeidsvoorwaarden met ai dere werknemers. CAREL GOSELIN ROME Aan de absolute kwaliteit hebben inge- top mag het Nederlands boet, in de breedte kan dameszwemmen dan aan een vergelijking met an- ROME Het zilver verkleurde alsnog tot brons. Marijke Engelen en Catrien Eijken, samen al jarenlang het onbetwist beste duet van het Nederlands kunstzwemwereldje, eindig den gisteravond tijdens de Europese kampioenschappen op een onverwachte derde plaats. Eigenlijk was op zilver gere kend, maar het Westduitse jurylid bevoordeelde de eigen landgenotes Hanisch en Scheller uiteindelijk dermate, dat het Oranje-tweetal één plaats op de ranglijst zakte. Eerste werden de Engelsen Wilson en Dodd, zonder concur rentie het beste duet in Rome. Het verschil tussen de num mers twee en drie was echter gering: 168.834 tegen 168.600 punten. Terwijl Marijke Engelen de teleurstelling vrij nuchter ver werkte, maakte Catrien Eijken zich boos over deze onfor tuinlijke afloop. Vooral toen hun Westduitse opponentes lie ten blijken dat er geen fair spelletje was gespeeld, kwam de teleurstelling boven. „Het was een grote puinhoop", consta teerde Engelen, de doktersassistente uit Nijmegen. Haar partner, studente scheikunde uit Alphen aan de Rijn, knikte bevestigend. Volgend jaar hopen Engelen en Eijken tijdens de Olympi sche Spelen revanche te kunnen nemen. Maar dan zal de voorbereiding nog heel wat professioneler moeten verlopen. Op de centrale trainingen in Zeist of op Papendal worden beide kunstzwemsters met zo minimaal mogelijke facilitei ten afgescheept. „Ten aanzien van Los Angeles willen we ons wat harder gaan opstellen", aldus Marijke Engelen. „Want anders hoef je eigenlijk helemaal niet te gaan. Bij ons kan echter niets. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld het waterpolo-team. Ja, dat is wel eens tamelijk frusterend". ROME Anton Heiden moet zich gisteravond niet al te gelukkig hebben gevoeld. De jonge Hagenaar verscheen 20 seconden voor het einde van de be langrijke wedstrijd tegen Spanje alleen voor de vij andelijke doelman Delgado. Een droomkans om het Nederlands waterpoloteam alsnog aan een gelijk spel te helpen. Het te zwakke schot van de speler van ZIAN/Vitesse werd evenwel gekeerd en de Spanjaarden mochten spontaan de overwinning vie ren: 8-7. Zo verloor het Nederlands team na een enerverend duel een cruciaal punt. In de laatste wedstrijd (vanmiddag tegen Roe menië) zal toch echt gewonnen moeten worden om over twee jaar zeker direkt naar het hernieuwde Europees kam pioenschap (in Sofia) te kunnen afreizen. Lukt dat niet, dan zal Nederland samen met nog een ander A-land opnieuw promotie-degradatiewedstrijden tegen de nummers 1 en 2 van de B-groep moeten gaan spelen. Achteraf kon gisteren gerust worden gesproken van een on nodige nederlaag. Niet alleen de verprutste mogelijkheid van Heiden, ook een eerder bereikte voorsprong (de tweede periode met 4-2) had het Nederlands team meer profijt moe ten brengen. Daar stak Manuel Estiarte echter hoogst per soonlijk een stokje voor. De Spaanse schutterskoning scoor de vijfmaal, waarbij drie strafworpen. In het Nederlands team werd Ton Buunk opnieuw topscorer met vier doelpun ten. dere tegenstandsters dan Oost-Duitsland nog altijd aardig worden doorstaan. Terwijl vedette Annema- rie Verstappen tijdens de Europese kampioenschap pen gebukt ging onder de haar opgedrongen favorie- tenrol, wordt in estafette- verband nog steeds naar volle tevredenheid ge presteerd. Bereikte de viermaal 100 meter vrije slag toch eerder deze week een zilveren medail le, die prestatie werd gis teravond geëvenaard door het wisselslagkwartet. Daarmee kwam de nationale balans van deze vandaag de laatste séance belevende titel strijd voor Oranje op tweemaal zilver en driemaal brons. Ge voegd bij de gisteren behaalde derde plaats van het kunst- zwemduet Marijke Engelen en Catrien Eijken en de eerder behaalde derde plek van schoonspringster Daphne Jon- gejans, geeft dat toch al een respectabel aantal onderschei dingen voor de Nederlandse afvaardiging in Rome. Het 4 x 100 meter wisselslag viertal was fel belust op een revanche voor de nederlaag tegen de Sovjet-Unie, vorig jaar tijdens de WK. Ditmaal knokten Jolanda de Rover (rugslag, 1.04,09), Petra van Staveren (schoolslag, 1.10,49), Annemarie Verstappen (vlin derslag, 1.01,84), en de haar vijfde medaille ophalende Conny van Bentum (vrije slag, 56.36) zich verdiend naar een tweede positie: 4.12,78. Uiter aard ruim achter Oost-Duits land, dat en passant ook het wereldrecord tot 4.05,79 terug bracht. Niet alleen de Oostduitsen zwommen daarmee sneller dan ooit tevoren, ook veel vraat Michael Gross verbeter de maar weer eens een mondi ale toptijd. Zijn derde al, goed voor de vierde gouden medail le. Ditmaal sloeg de Westduit ser zijn slag op de 200 meter vlinderslag, waarop hij al Eu ropees en wereldkampioen was. Het wereldrecord van de Amerikaan Craig Beardsley (1.58,01) werd door de bijna Huldigingsceremonie 4 x 100 meter wisselslag: Links (naast de DDR en West-Duitsland) de Neder landse dames met v.l.n.r. Annemarie Verstappen, Petra van Staveren, Conny van Bentum en Jolan da de Rover. een volle seconde snellere Gross definitief uit de officiële boeken verdreven: 1.57,05. „Ik ben zelf onwaarschijnlijk ver rast door deze tijd", stelde Gross na afloop. „De laatste vijftig meter zat ik helemaal kapot, maar uiteindelijk toch nog een fantastisch wereldre cord. Of ik nog sneller kan? Praktisch onmogelijk. Het is een fantastisch gevoel om zo snel te Jkunnen zwemmen". Voor een persoonlijk record (maar met toch minstens even veel vireugde begroet) zorgde lange afstandszwemster Jolan- de van der Meer op de 800 me ter vrije slag: vierde in 8.40,77. De Britse Sarah Hardcastle was slechts een fractie sneller: 8.40,44. Ook de finale haalde Haps Kroes op de 100 meter rugslag. Daarin kwam de Lissenaar evenwel niet verder dan een achtste plaats in 58,32. In de series was hij zeshonderdste seconde langzamer geweest. Edsard Schlingemann (in de series 59.20) sloot de rij in de troostfinale. De zwemmer uit het Gelderse Vierhouten reali seerde een tijd boven de mi nuut: 1.00,07. Op de 200 meter vlinderslag bleef Frank Drost net buiten de eindstrijd met 2.04,62. In de B-finale eindigde de Amers- foorter als tweede in 2.04,43. Zover reikte Patrick Dybiona niet. Hij werd in de series uit geschakeld met een eigen tien de tijd: 2.11,65 en was daarmee de langzaamste van het hele deelnemersveld. De 200 meter wisselslag persoonlijk dames leverde evenmin een Neder lands succes op. Saskia van der Kolk 19e met 2.25,61) en Wil- ma van Velsen (23e met 2.30,26) eindigden ver in de achterhoede. DICK KIERS ZUTPHEN De mini-ronde van Nederland beleefde een grote dag van een kleine cou reur. Piet van Katwijk (30), van het nietige ploegje van Ton Vissers, won de 208 kilo meter lange tocht van Box meer naar Zutphen in een on verwachte massasprint. De twee Belgen op het erepodium naast hem waren al even on bekend. Luc Colijn werd twee de, Luc de Decker derde. Na de onverwachte ontknoping van de langste rit in de kortste ronde trok Jos Lammertink de Oranje-leiderstrui van Bert Oosterbosch over de schou ders. Deze feiten betekenden deuk in het prestige van de ploeg Post. De Raleighs zijn het positieve tegenovergestel de van Vissers' formatie. Is bij Post alles voortreffelijk gere geld en staat er elke dag een complete staf gereed voor de renners, bij Vissers rijden wielrenners voor wat in het milieu heet: „een broek en een trui". Profs zijn het eigenlijk niet, meer liefhebbers met een proflicentie. Bij Vissers verdie nen slechts enkelen een, zeer bescheiden, salaris. Onder hen: Fons van Katwijk. Als ama teur behoorde de jongste van drie Van Katwijks uit Oploo tot de nationale top. lIBlIlllIiSStSSIf |PJ Fons van Katijk wint de tweede etappe van de Ronde van Nederland, Jos Lammertink wordt leider in het alge meen klassement. De finale van de tweede etap- pe van de Ronde van Neder land behelsde zes ronden in de straten van Zutphen. De sprin ters taxeerden hun kansen voor het geval de vluchters Veldscholten en Emonds (uit België) ingelopen zouden wor den. Fons van Katwijk reken de uit, dat de sprintwinnaar als eerste door de laatste bocht moest komen, omdat het stuk je rechtte eind erg kort was. Van Kcitwijk deed het met doodsverachting, sprak al zijn reserves aan en werd als win naar gehuldigd, nadat hij vijf minuten half bewusteloos over de ploegl eidersauto had gehan gen. Monique Kauffman uitgeschakeld ZÜRICH Na een protest van de Italiaanse ploeg is de Nederlandse profstayer René Kos als winnaar van de eerste serie bij de wereldkampioenschappen in Zu rich gedeklasseerd naar de zesde en laatste plaats. Kos had vlak voor het startsein van fiets gewisseld en dat is volgens de reglementen van de UCI niet toegestaan. Hierdoor kwam wereldkampioen Martin Venix, die in zijn serie slechts vierde was geworden en een herkan- singrit leek te moeten maken, toch rechtstreeks in de finale. In de tweede serie eindigde Martin Havik als zevende en laatste. De achtervolgende dames Petra de Bruin en Monique Kauffman zijn (er) uitgereden. Petra de Bruin, vijfde in de kwalificaties, had aan de beste tijd uit haar loopbaan, 3 minuten 53,18 secon den, niet genoeg in de kwartfinales. De Amerikaanse Cynthia Olavarri was twee seconden sneller en maakte niet 3.51,29 de beste tijd uit het toernooi tot nu toe. Monique Kauffman reed haar kwartfinale niet beter dan dé eerste rit en eindigde op nieuw boven de vier minuten. Dat zijn tijden die op de baan van Oerlikon niet meetellen. Het Nederlandse tandem Pieters en Vrolijk won hun eerste duels met overmacht en rijdt in de halve finales tegen de Fran sen Depine en Vernet. Hans Orsted, die in de halve finales van de achtervolging bij de profs een zekere overwinning op Dill-Bundi prijsgaf door een nonchalante laatste ronde, kreeg met brons veel minder dan binnen zijn mogelijkheden lag. Wereldkampioen uit het toer- nooitje van zeven profs werd de 32-jarige Australische brand weerman Steele Bishop. Hij bewees in de 5 km-finale een gewel dig kampioen te zijn door zijn tegenstander, de Zwitser Dill- -Bundi, voor 8000 toeschouwers in te lopen. Zo iets was in 33 jaar niet gebeurd in de eindstrijd van het achtervolgingstoer- Structuurnota fat°s betaald voetbal foup en DEN HAAG Van der Reiegii den van WVC is voorneme Go< binnen drie maanden de stru larti tuurnota betaald voetbal ai/an te bieden. Aan het einde v okl het huidige voetbalseizoen, offe mei, denkt Van der Reijdf ulin tot definitieve afspraken m ebt de KNVB te komen ten aa an zien van het vergoedingensj ige teem en het vereveningsforu ers „Tenzij de KNVB weer ee iaa van bestuur wisselt", voeg< ich. de staatssecretaris er aan to mul „Dat zou minder gunstig zij inde want ze hebben nu een goei Ie k voorzitter". Martijn Krans in twee halve ®a1r finales Sht< 'RC LEIDEN Martijn Kranerp heeft zich tijdens het jeugdtei iche nistoernooi van de Merenwij ich voor twee halve finales weteiche te plaatsen. Bij de veertien ji lant rigen gunde de Unicummi dssi Philip Nagtegeller slechts dri!0.3 games en een leeftijdscategor - hoger was hij veel te ster voor Onno van Paridon; 6-1, f 0. Ook Robert van Splunte mag tweemaal proberen tot d finales door te dringen. Na d moeizaam gewonnen partij te gen André Weening (4-6, 7-! 6-2), plaatste hij zich wel he< gemakkelijk bij de laatste vie t/m zestien jaar, omdat zijn tel genstander, wederom Weei Sc ning, zich geplaagd door een fjlr oude armblessure terugtrok,] Ar Krans ontmoet bij de veertietf jarigen niet de tweede geplaaö|an' ste Thomas Koemans, maal ongeplaatste Richard Oskan»a^ die Koemans met 7-6, 7-6 veiT sloeg. Krans en Koemans ora moeten elkaar wel in de ouf ste leeftijdsklasse. In de jonL ste categorie blijft Merenwijjr speler Menno Poots goed prei teren. Hij versloeg Mark Jas Westerlaken met 6-0, 6-3. het meisjesenkel t/m veertiei! jaar verraste Irma van dej] Oudenrijn de papieren num mer twee Jacqueline Pauw (6) 2, 7-6). Zoeterwoude De grootste verrassingen dens het Drie Klaver D toernooi deden zich voor i het damesfront. De eerste g9Ï plaatste bij de C-dames Joajjroerr Zonnevylle had duidelijk r moeite met de Mateco-baam'i.n dan Diana Euser; 4-6, 6-1, 3-6 De veertien jarige Floriety Westhof plaatste zich finale door de favoriet geacht| Ariënne Vos op vastheid verslaan; 6-3, 2-6, 6-4. Haiyj finalist in D Marcel van Gaaj en plaatste zich eveneens de laatste vier in C via eelj'P M' zege op de als vierde genoteerf de Patrick Chin a Fung. Nun% mer één op de lijst Harold vartria: Offeren was op eigen terreiltige te sterk voor Karl van Udeii 1®m 6-4, 6-4. De andere halve firrèr le gaat tussen René Cardinaal^e die Raymond Nieuwenburjdelljl met 6-1, 6-3 weinig kans liet en Sjaak Roumimper. D E Seghwaert-speler ondervom opmerkelijk weinig tegenstam f van Ron Engel; 6-0, 6-2. Tin] van Velzen moest ervaren, dar, wedstrijdleiden en wedstrijd tennis twee moeilijk te combi U neren zaken zijn. Weliswajï won zij, maar had daarvoor te gen Marjolein Goldstaub we een lange derde set nodig; 6-3k j 4-6, 7-5. WIELRENNEN Profronde van Nederland Tweede etappe: 1. Fons van Katwijk (ploeg Vissers) 208 km in 5 uur 9 min 10 sec (tijdvergoeding 10 sec/gemid delde snelheid 40,366 km per uur) 2. Colijn (Bel/Reybroeck) op 2 sec (5 sec); 3. De Decker (Bel/Van Vaeren- bergh) (3 sec); 4. Piet van Katwijk (Danguillaume); 5. Lemond (Vst/Gui- mard); 6. Lammerts (Post); 7. Hoste (Bel/De witte); 8. Krikillion (Bel/Van Vaerenbergh); 9. Gayant (Fra/Gui- mard); 10. De Rooy (Post); 11. Coc- quyt (Bel/Van Vaerenbergh); 12. Po lak (Elen); 13. Van Meer (Reybroeck); 14. Schepmans (Bel/Elen); 15. Jan Wijnants (Bel/Jossart); 16. Bogaert (Be./De Witte); 17. Heirweg (Bel/Van Vaerenbergh); 18. Manders (De Bruy ne); 19. Lubberding (Post); 20. De Mol (Bel/De Bruyne); 32. Lammertink (De Goede); 39. Zoetemelk (Danguil laume); 55. Oosterbosch (Post) allen in dezelfde tijd als Colijn. Algemeen klassement: 1. Lammer tink (De Goede) 6.44,55; 2. Ooster bosch (Post) z.t.; 3. Fons van Katwijk (Vissers) op 7 sec; 4. Jan Wijnants (Bel/Jossart) z.t.; 5. Van der Poel (De Bruyne) z.t.; 6. Lemond (Vst/Guimard) op 9 sec; 7. De Rooy (Post) op 10 sec; 8. Andersen (Den/Danguillaume) z.t.; 9. Adri van Houwelingen (Post) op 11 sec; 10. Colijn (Bel/Reybroeck) op 12 sec; 11. Van Gerwen (Vissers) op 14 sec; 12. Zoetemelk (Danguillau me) z.t.; 13. Van Bindsbergen (De Bruyne) z.t.; 14. Somers (Bel/De Wit te) z.t.; 15. Hoste (Bel/De witte) op 15 sec; 16. Manders (De Bruyne) z.t.; 17. Lubberding (Post) z.t.; 18. Gayant (Fra/Guimard) op 16 sec; 19. Van Meer (Reybroeck) z.t.; 20. Herety (GBr/Danguillaume) z.t. WK in Zürich Achtervolging dames, kwartfinales: Olavarri (Vst) 3.51,29 wint van De Bruin (Ned) 3.53,18. Galblati (Ita) 3.54,29 wint van Kauff man (Ned) 4.01,50. Longo (Fra) 3.52,11 wint van Hegstad (Noo) 4.04,07. Carpenter (Vst) 3.52,80 wint van Col lins (GBr) ingelopen na 8,5 ronde. Prof8tayer8, eerste serie (eerste drie naar finale, overigen naar herkansin gen): 1. Kos (Ned/gangmaker Walrave) 50 km in 42 min 40,96 sec (gemiddelde, snelheid 70,286 km per uur); 2. Kanel (Zwi/Abi) op 20 m; 3. Perani (Ita/De Lillo) op 30 m; 4. Venix (Ned/Koch) op 330 m; 5. Clemente (Fra/Lacroix) op 1 ronde; 6. Betz (Wdl/Durst) op 3 ronden. Ploegachtervolging amateurs: West-Duitsland (Gölz, Günther, Marx, Strittmatter) 4.19,03 wint van Oost- -Duitsland (Dittert, Hernig, Pohl, Wolf) 4.19,64. Om de derde plaats: Tsjechoslowa- kije 4.23,20 wint van Australië 4.26,28. Individuele achtervolging profs: Finale: Bishop (Aus) wint van Dill- -Bundi (Zwi) ingelopen na elf ronden. Om de derde plaats: Oersted (Den) 5.53,97 wint van Doyle (GBr) 6.04,94. Ronde van Overbosch Liefhebbers: 1. John Tettelaar (Vlaar dingen), 2. Jan van de Meer (Noord- wijk), 3. Frans van der Ende (Monster. Veteranen: 1. Cees de Boer (Heen- vliet), 2. H. Staas (Rotterdam), 3. H. van der Oever (Wassenaar). HOCKEY EK landenteams in Amstelveen 5e-8e plaats: Frankrijk-België 2-1 (1-1). 9e-12e plaats: lerland-Oosten- rijk 4-0. AUTOSPORT Eerste trainingsdag op Zandvoort Formule 1: 1. Elio de Angelis (Ita) Lo tus-Renault 1.16,411; 2. Alain Prost (Fra) Renault 1.16,611 3. Nigel Man- sell (Gbr) Lotus-Renault 1.16,721; 4. Patrick Tambay (Fra) Ferrari 1.16,857; 5. Nelson Piquet (Bra) Brab- ham-BMW 1.17,194; 12. René Arnoux (Fra) Ferrari 1.18,202; 16. Niki Lauda (Oos) McLaren-Tag Porsche 1.20,169; 20. Keke Rosberg (Fin) Williams 1.20,666. Renault 5 Turbo: 1. Jan Lammers (Ned) 1.51,084 (gem. 137.798 km. p/u); 2. Joel Gouhler (Fra) 1.52,005; 3. Wolfgang Schutz (WDI) 1.52,248 WATERPOLO EK in Rome Spanje-Nederland 8-7 (0-2, 4-3, 3-0, 1-2); Sovjet-UnieJoegoslavië 8-8; Hongarlje-Roemenië 9-5; West-Duits- land-ltalië 9-8. Stand groep A: 1. Sovjet-Unie 6 11; 2. Hongarije 6 9; 3. Joegoslavië 6 8; 4. Spanje 6 8; 5. West-Duitsland 6 5; 6. Italië 6 3; 7. Nederland 6 3; 8. Roe menië 6 1. ZWEMMEN EK in Rome 200 meter vlinderslag heren: 1. Mi chael Gross (WDI) 1.57,05 (wereldre cord); 2. Siergej Fesenko (Sov) 1.59,74; 3. Paolo Revelli (Ita) 1.59,84; 4. Marcel gery (Tsj) 2.00,02; 5. Philip Hubble (GBr) 2.02,36; 6. Thophile Da vid (Zwi) 2.02,52; 7. Harri Germendia (Spa) 2.02,78; 8. Giulio Sartorio (Ita) 2.03,33. 100 meter rugslag heren:; 1. Dirk Richter (ODI) 56,10; 2. Vladimir Sje- metov (Sov) !56,38; 3. Sergej Zabolot- nov (Sov) 5(5,95; 4. Sandor Wladar (Hon) 57,16; 5. Frank Baltrusch (ODI) 57,52; 6. Benet Baron (Zwe) 58,08; 7. Ricardo Aldabe (Spa) 58,19; 8. Hans Kroes (Ned) ï»8,32. 200 meter wisselslag persoonlijk da mes: 1. Ute Geweniger (ODI) 2.13,07; 2. Kathleen Nord (ODI) 2.15,55; 3. Irl- na Gerassimova (Sov) 2.16,72; 4. Cin- zia Savi Scéirponi (Ita) 2.,18,07; 5. Svetlana Koptsjikova (Sov) 2.18,25; 6. Petra Zindler vTWDI) 2.18,78; 7. Maria Kardum (Zwe) 2.19,32; 8. Laurence Bensimon (Fra)i 2.20,11. 800 meter vrije slag dames: 1. Astrid Strauss (ODI) 8.32,12; 2. Anke Son- nenbrodt (ODI) 8.37,72; 3. Sarah Hardcastle (GBr) 8.40,44; 4. Jolande van der Meer (Ned) 8.40,77; 5. Carla lasi (Ita) 8.43,40; 6. Ina Beyermann (WDI) 8.48,21; 7. Irina Laritsjeva (Sov) 8.49,20; 8. Aneta Petrascoiu (Roe) 9.01,14. 4 x 100 meter wisselslag estafette dames:; 1. Oost-Duitsland 4.05,79 (wereldrecord); (Kleber, Geweniger,; Geissler en Meineke); 2. Nederland 4.12,78; (De Rover, Van Staveren,; Verstappen, Reyers); 3. West-Duits land 4.13,25; (Schlicht. Hasse,; Beyer mann, Seik); 4. Sovjet-Unie 4.13,51; 5. Zweden 4.14,78; 6. Groot-Brittan- nie 4.16,17; 7. Italië 4.16,23; 8. Zwit serland 4.17,78. ATLETIEK Van Damme Memorial in Brussel HEREN: Verspringen: 1. Lewis (Vst) 8,36; 2. Grimes (Vst) 8,15; 3. Honey (Aus) 8,01; 4. Stekic (Joe) 8,01. Speerwerpen: 1. Petranoff (Vst) 93,48; 2. Evallko (Vst) 84,66; 3. Elde- brink (Zwe) 84,10. 800 meter: 1. Druppers (Ned) 1.44,90; 2. Ovett (Gbr) 1.45,25; 3. Eliott (Gbr) 1.45,32; 4. Mack (Vst) 1.45,53; 5. Mai- na (Ken) 1.46,04; 7. Ndiwa (Ken) 1.46,19; 8. Robinson (Vst) 1.46,45, 400 meter: 1. Cameron (Jam) 45,26; 2. Mc Coy (Vst) 45,30; 3. Nix (Vst) 45,60; 4. Smith (vst) 45,86. 1500 meter: 1. Steve Cram (GBr) 3 minuten 31,66 seconden. 2. Jose- -Louis Gonzales (Spa) 3.33,44, 3. Jose Abascal (Spa) 3.35,23, 4. Syd ney Maree (VSt) 3.35,39, 5. Mike Bolt (Ken) 3.36,45, 6. John Walker (NZe) 3.36,97. Polsstokhoogspringen: 1. Patrick Abada (Fra) 5,70 meter, 2. Tadeusz Slusarski (Pol) 5,70, 3. Thierry Vigne- ron (Fra) 5,60, 4. Felix Boehni (Zwi) 5,60. Hoogspringen: 1. Eddy Anys (Bel) 2,27 meter. 2. Jim Howard (VSt) 2,27, 3. Milton Goode (VSt) 2,24, 4. Ronald Dalhauser (Zwi) 2,24, 5. Carlo Traen- hardt (WDI) 2,24. 100 meter heren (- 2,26 m/sec): 1. Smith (Vst) 10,04; 2. King (Vst) 10,21; 3. Wells (Gbr) 10,23; 4. Krulee (Vst) 10,36. 3000 meter hindernisloop: 1. Ma- minski (Pol) 8.21,80; 2. Daenens (Bel) 8.23,11; 3. Reitz- (Gbr) 8.28,62; 9. Koeleman (Ned) 8.49,05. 200 meter: 1. Baptiste (Vst) 20,54; 2. Krulee (Vst) 20,80; 3. Quarrie (Jam) 20,88; 4. Sharp (Gbr) 20,92. DAMES: 800 moter: 1. Melinte (Roe) 2.00,26; 2. Mc Roberts (Can) 2.00,78; 3. Mc Cabe (Zwe) 2.02,25.; 400 meter hor den: 1. Phillips (Vst) 48,09; 2. Patricl (Vst) 49,35; 3. Lee (Vst) 49,75; Tommalein (Bet) 49,94. Speerwerpen: 1. Tiina Llllak (FinL 71,10; 2. Anna Verouly (Grl) 70,90. 100 meter (- 1,72 m/sec): 1. William (Vst) 11,03; 2. Griffith (Vst) 11,06; 3 Bailey (Can) 11,17; 4. Jackson (Jam; 11,31. Verspringen: 1. Cusmir (Roe) 6,79 2. Joyner (Vst) 6,77; 3. Lewis (VsL 6,76. 200 meter: 1. Griffith (Vst) 22,72; 2^ Jackson (Jam) 22,79; 3. Briscoe (Vst 23,23; 4. Callender (Gbr) 23,40; 5. Vf der (Ned) 23,80. 400 meter: 1. Scutt (Gbr) 51,48. 3000 meter: 1. Possamai (Ita 8.456,07; 2. Van Steenbroek (Bel?- 8.57,40; 3. Peel (Gbr) 9.02,25; 4f'LV Brouwer (Ned) 9.04,32; 8. Van Hulsl^12- (Ned) 9.22,26. 3ent Hoogspringen: 1. Ritter (Vst) 1,91 [Pen meter; 2. Brill (Can) 1.88. DAMMEN WK dames in Sandomierz ni Stand na drie ronden: 1. Mieke HeiHj®9; meier (Ned) 6 punten; 2. Elena Alts-19-?' hoel (Sov), Roza Kawczynska (Pol) Zhivilla Sakalauskajte (Sov) 5; 5. Olg8 Levina (Sov) en Lenie Toonen (Ned) W 7. Karen van Lith (Ned) 3; 8. Ann. Debska (Pol) en Zoja Sadovska (SO)/ 2. derlE „De VAR HILV

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10