e>eter Falk als een ongeneeslijk zieke In gevoelig tv-verhaal ederlandse programma's „Rififi in Amsterdam" matige misdaadfilm PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's 1» /ÜDIO/TELEVISIE >e Maar video .VERSUM Van populaire Neder- jstalige groep Doe e ar verschijnt in dófi ern^>er een ^on- k minuten durende assette. Behalve jLS i. tn ;n studio-opnamen, at de cassette ook en live-nummers, onder meer wer- opgenomen tij- 5 het Pinkpopfesti- 1983, waar de >p als uitsmijter jeerde. Op de band N' Ccidóe Qowuvnt DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1983 PAGINA 3 5 Brugsma weg bij „Achter het Nieuws" HILVERSUM W.L. Brugsma gaat weg bij de VARA-tv-actua- liteitenrubriek „Achter het Nieuws". Brugsma stapt op omdat hij het niet eens is met de plannen die de VARA met de actualitei tenrubriek heeft, aldus een woordvoerster van de VARA. De VARA betreurt een en ander maar is inmiddels akkoord met het vertrek van Brugsma. De VARA-woordvoerster lichtte gis teren toe, dat er bij de VARA al enige tijd onvrede is over het functioneren van „Achter het Nieuws". Men vindt bijvoorbeeld dat de actualiteitenrubriek minder de nadruk zou moeten leggen op de buitenlandse berichtgeving en dat is voor Brugsma een van de redenen om op te stappen. Op 9 september is Brugsma voor het laatst op het VAR A-scherm als presentator te zien. Brugsma had een 'free-lance'-contract met de VARA. Eindre dacteur Joop van Zijl van „Achter het Nieuws" gaat zoals ge meld, binnenkort ook de actualiteitenrubriek verlaten, maar hij gaat weg omdat hij meende dat hij bij „Achter het Nieuws" jour nalistiek te weinig aan zijn trekken kon komen. Van Zijl keert terug in zijn oude functie als eindredacteur bij het NOS-jour- naal. Hans Phol hoofd amusement TROS HILVERSUM Mr. J.M. Pohl is door de TROS be noemd tot hoofd amusement televisie, hij volgt hiermee de 44-jarige Robert A. Aerdse op, die zes maanden op deze stoel heeft gezeten. Hans Pohl trad op 1 september 1971 bij de TROS in dienst en is sinds 1 november 1975 plaatsvervan gend hoof amusement. Hans Pohl werkte als producer aan het tot stand komen van tallo ze TROS-televisie-produkties. NOS-televisie wint Nipkov- schijf voor kunstbeleid AMSTERDAM De afdeling culturele programma's van de Neder landse Omroep Stichting (NOS) heeft de zilveren Nipkov-schijf 1983 gewonnen. De jury vindt dat de NOS „de goede hand van zelf mak^n en kopen heeft, onder meer waar het schitterende balletprogramma's betreft", aldus een woordvoerder van de jury. De Nipkov-schijf wordt jaarlijks door de Nederlandse televisiecritici toegekend aan een programma of aan programmamakers die, naar het oordeel van de jury, werk van uitzonderlijk peil hebben afgeleverd. In dit verband kreeg de Oudejaarsavondconferènce van cabaretier Freek de Jonge (uitgezonden door de IKON) een eervolle vermelding, even als het werk van scenario-schrijver Hugo Heinen, verantwoordelijk voor het tv-spel „Titaantjes". De zilveren Reis-microfoon, de onderscheiding in de sektor geluidsom- roep, wordt toegekend aan Burny Bos van de AVRO voor zijn bijdrage aan de kinderprogramma's van deze omroep. Hier was een eervolle vermelding het deel van de programmaserie „Wie in het Nederlands wil zingen" van Herman Stok (VARA). De prijzen worden op vrijdag, 16 september in Hilversum uitgereikt. meiLVERSUM De in- isbi ngende vraag: wat doe cht ils je nog een jaar te le- md i hebt, heeft door de ja- koi heen menige film in 3t bioscoop en op het tele- iescherm opgeleverd, 'de jaren zeventig werd rond dit thema zelfs detective-achtige tv- ie gemaakt. Dat het ge- varyen ook kan leiden tot zeer sentimenteel ver- al bewijst de film „Grif and Phoenix", die za- dag (Ned. 2 om 20.30 eterr) door de TROS wordt "ij6 gezonden. De omroep °-|Jos de film niet zomaar, tam deed dit in het kader 'oorii een inzamelings-actie 35In het Koningin Wilhel- meina Fonds. Na de film Jy! irdt dan ook het giro- mmer van het Fonds toond. ien ongeneeslijk ziek zijn. 34-jarige Sarah Phoenix oo 11 Clayburgh) heeft een do- Kanker vorm van kanker. De -jarige Geoffrey Griffin (Pe- Valk) heeft ook niet lang re(jieer te leven. Hoewel het jorop beider tongen ligt om it de wereld te laten weten, iden ze het verborgen, ook r elkaar. Zo onstaat een verhaal vol ontroerende mo menten, met zo nu en dan iets te lang uitgerekte scènes om de gevoelige snaar van de kij ker te raken. Hoewel het sen timent ook door uitspraken van de twee hoofdrolspelers de boventoon voert is er een goede balans gevonden tussen ernst en humor. Schrijver John Hill weet de kijker heel knap bij het spel te betrekken door direct aan het begin dui delijk te maken hoe Geoffrey Griffins toestand is. Op die manier krijgen uitspraken als: „We zullen niet zo heel lang meer samen zijn" meer ge wicht als zijn twee zoons liever televisie kijken dan zich met vader bezighouden. Zijn zoons weten van niets. Zijn vrouw trouwens ook niet, maar die bekommert zich al enige tijd niet meer om hem. Ze leven dan ook gescheiden. Tijdens een vakantie/verzoenings reisje blijkt wat een kreng het is. Hij laat haar dan ook met zijn twee zoons langs de kant van de snelweg achter, nadat hij haar heel subtiel heeft wil len duidelijk maken wat er met hem aan de hand is. De enige die hij op de hoogte brengt, is zijn broer die hem spontaan geld aanbiedt en zegt: „Vlieg van mijn part van dat geld voor een ontbijt naar Sara Phoenix heeft een onge lukkige liefde in New York achter de rug als de kijker met haar kennis maakt. Zij is ook hevig geëmotioneerd, in tegen stelling tot Geoffrey, als de dokter haar'vertelt, dat ze nog een jaar heeft te leven. Sara ontmoet Geoffrey op de uni versiteit van Californië wan neer beiden een avondklas psychologie over de dood vol gen. In eerste instantie wil vooral Sara zich niet binden, wanneer Geoffrey toenadering zoekt. Het feit dat ze stervende is, speelt daarbij natuurlijk een rol. Gaandeweg voelen ze echter meer genegenheid voor elkaar en beleven ze de avonturen die ze altijd al hadden willen meemaken. Dat levert een aantal komische situaties op, waarbij ze meerdere keren door de politie achterna wor den gezeten. Er bloeit een lief de op, die de pijn van de nade rende dood voor beiden ver zacht. Er blijven echter de zor gen. Zo vraagt Geoffrey zich af of zijn kinderen wel goed verzorgd zullen achterblijven. Zich voorbereidend op de dood bezoekt Sara een vriendin, die net is verhuisd en kinderen heeft. Dat alles levert een aan tal voorspelbare scènes op: Ge offrey, die een afscheidsbrief tikt voor zijn zoons, maar deze weer verscheurt, Sara, die de baby van haar vriendin om klemt en moet aanhoren: wan neer trouw jij en neem je kin deren? Jill Clayburgh als Sara en Peter Falk als Geoffrey in de smartlap „Griffin and Phoe nix". Columbo De rollen van Phoenix en Griffin worden prachtig ge speeld door Jill Clayburgh en Peter Falk. Jill, met haar gro te ogen, heeft mede door de vorm van haar wangen de trieste gelaatsuitdrukking, die pijn verraadt. Ze speelde eer der in films zoals „Silver Stre ak", „La Luna" en „An Un married Woman". Voor de rol in laatst genoemde film ont ving ze in 1979 een onder scheiding op het filmfestival van Cannes als beste actrice. Voor ze in 1976 „Griffin and Phoenix" maakte, dwong ze bewondering af in de tv-film „Hustling". Ook Peters rol als vader en minnaar is groots. Hij doet echter onder alle omstandig heden denken aan een rol die hij eerder speelde namelijk die van detective Columbo. Als hij op een afstand zijn zoons ob serveert, heeft hij het verwar de haar en de verfromfaaide kleren die hij als detective ook droeg. Zijn manieren zijn ook dezelfde. Er zijn het gekke loopje en de stereotiepe gelaat strekken, die hij als speurder produceerde als hij over be paalde toegespeelde gegevens nadacht. „Griffin and Phoenix" werd gemaakt vlak nadat de eerste Columbo-serie was afgelopen. Misschien heeft hij zich niet hele maal van zijn tv-serie-rol kunnen losmaken. Aan de andere kant heeft hij mis schien té vaak de detecti ve gespeeld en is het voor de kijker moeilijk gewor den hem met andere ogen te bekijken. Waneer het verhaal kor ter zou zijn, was het kijk plezier groter geweest. Eeij aantal scènes had met het grootste gemak weg gelaten kunnen worden, zonder afbreuk te doen aan het verhaal. Nu sleept het zich iets te veel voort. HANS PIËT 'n^DERLAND 1 Op een moment dat de Nederlandse speelfilm een kwakkelend bestaan leed en dreef op subsidie van het produktiefonds, werd naarstig gezocht naar een succesformule. Men dacht die te heb ben gevonden in de verfilming van W H. van Eemlandt's „Schatgravers aan de Amstel" en Jan Blokker, Harry Muliseh en Ed Hoornik werden aan het werk gezet om van deze Neder landse onderwereldgeschiedenis een bruikbaar scenario te schrijven. Het werd tenslotte mijn in 1961 overleden oud-collega Emile Brumsteede, toen filmcriticus van „Het Vaderland", die het werk mocht afmaken. „Rififi in Amsterdam" zaterdagavond om 23.45 uur op Neder land 2 vertoont duidelijk alle barensweeën, die aan de film voorafgingen. Wat een aardige misdaadkomedie had kunnen worden, is een slechts bij vlagen door persoonlijke acteer-presta- ties onderhoudende film. Dat was niet de schuld van regisseur Johnny Korporaal, die in Mexico wonend daar al een zeer verdienstelijke speelfilm had gemaakt, maar van al het geknutsel aan het scenario. De titel waaronder de film destijds werd uitgebracht, spreekt al boekde len. In 1954 had Jules Dassin het in Frankrijk met „Du rififi chez les hommes" gemaakt en al zei het woord „rififi" de Neder lander niets, het moest in de titel verwerkt worden. Producent van de film was Lou Landré, die zich via Polygoon en de Jlijksvoorlichtingsdienst, met de Nederlandse speelfilm bemoeide, voor hij zich inzette voor de TROS. Vandaar ook dat de TROS dit twijfelachtige Nederlandse produkt nog een keer onder de aandacht brengt. Voor wie wil weten waar het over gaat het volgende. Een zeke re Bert Oliemans, gespeeld door Maxim Hamel, heeft net vier jaar in de Haarlemse gevangenis gezeten. Vlak voor zijn arresta tie had hij nog juist een collectie juwelen weten te verbergen, die hij had gestolen van een oud-SS'er, die de kostbaarheden weer tijdens de Duitse bezetting aan joden had ontfutseld. Na Oliemans' vrijlating wordt hij door politie en onderwereld dus scherp in de gaten gehouden. Als het bovenstaande wat de waardering van de film betreft nogal negatief klinkt, is dat omdat we afgaan op wat we er ten tijde van de première in 1962 over schreven. Misschien valt het allemaal, twintig jaar later, best mee. In ieder geval is het wel gek om bijvoorbeeld nog eens een jonge Rijk de Gooijer als de Bijenkorf, een jonge Ton van Duinhoven als Manke Karei, Steye van Brandenberg als Blauwbaard en een jonge Jan Blaas- er als Lauwe Freek aan het werk te zien. En natuurlijk niet te vergeten wijlen Johan Kaart als commissa ris Van Houthem. Schakelt daarom maar in op Ned. 2. U kunt de knop altijd nog omdraaien als u Willy Alberti en Anton Geesink heeft gezien. „Rififi in Amsterdam" mocht dan geen commercieel succes zijn, toen Nederland in Gerard Soeteman een echte scenarioschrijver kreeg, legde hij daarmee de basis voor de publiektrekkers van regisseur Paul Verhoeven en producent Rob Houwer in de jaren zeventig en een opleving in de nationale speelfilmproduktie. De Nederlandse bioscoopbezoeker kreeg toen weer geloof in het produkt van eigen bodem. MILO Enkele onderwereldfiguren trachten Maxim Hamel in „Rififi in Amsterdam klem te rijden maar hij weet aan zijn belagers te ontkomen. ,OODe schat van de „Gou- n Valk". De NCRV brengt komende 13 weken een annende Australische serie or de jeugd, getiteld „De ïat van de Gouden Valk", afleveringen spelen zich af het subtropische eilandje or de Australische westkust. Icon, dat wordt opgeschrikt lor plannen voor een zandaf- aving. De drie kinderen Jock Kon, Paul en Kate Ellery zijn ar absoluut op tegen, want vrezen dat door het afgra- n het wrak van het oude Hol- idse galjoen, de „Gouden Ik" zal worden beschadigd. .25 Wild West op z'n best. tweede nieuwe serie van de !RV is een Amerikaanse onturenreeks over een she- in het Wilde Westen, waar es nog bij het oude is geble- n. In het met kranten dicht- plakte dorp Copper Creek stigt zich de jonge winkelier imuel Best (Joel Higgins) met n bruid Elvira (Carlene Wat- -0):pis) en hun zoon Daniel (Mee- Puluce). Meteen al staat hij ■eetóg in oog met de gangster juwjalico Kid, die zijn meerdere oet erkennen in Best. Als de uitdamp is opgetrokken eft Copper Creek in Sam n sheriff erbij. -] );28 Kessler. De Engelse se- „Kessler", die een aanslui- ig vormt op het populaire üeheim commando", de serie Urfer Bö'g'sche verzetsorga- satie Lifeline, start vandaag. ,j0f Bt is dertig jaar na de oorlog. m Belgische tv-reporter in- ir rviewt de Duitse industrieel r( anfred Dorf uit Zuid-Amerika, wie hij Ludwig Kessler eent te herkennen. .20 Hier en Nu. NCRV's ac- iliteitenprogramma besteedt haar uitzending aandacht ech|?n toestand in de Tsjecho- 05 owakije vijftien jaar na de Jssische inval. Redacteur - - ^art Zeeman slaagde er in, on- Toneelschrijver Vaclav Havel komt aan het woord in de uit zending van Hier en Nu over de toestand in Tsjecho-Slo- wakije, vijftien jaar na de Praagse lente. Ned. I om 21.20 uur. danks consequente achtervol ging door de geheime politie, gesprekken te voeren met vooraanstaande leden van de Charta '77-beweging. Aan het woord komen o.a. toneelschrij ver Vaclav Havel, de voormalig journalist Jiri Dienstbier en de Charta-woordvoerders Palous en Hejdanek. De geluidsband van een interview met de dissi dent Vaclav Benda werd door de politie in beslag genomen. NEDERLAND 2 19.55 S.P.Y.S. In navolging van de oorlogsklucht MASH heeft regisseur Irvin Kershner een soortgelijke komedie op spio- nagegebied willen maken, eveneens met het duo Elliott Gould en Donald Sutherland in de hoofdrollen. Douglas Griffin en Eric Brulard, twee ClA-a- genten in Parijs, krijgen nadat ze aan een bomaanslag zijn ontsnapt, de opdracht een Rus te begeleiden, die wil overlo pen. Als zij hun opdracht ver knoeien besluiten ze onder te duiken in het anarchistische kringetje van Sybil (Zou Zou), een oude vriendin van Brulard. Nitza Saul speelt de rol van Mical Rak in de eerste aflevering van de Britse serie Kessler. Ned. I om 20.28 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 De beklimming van de Matterhorn. Filmverslag van Eric Lehmann. 16.22 In de sporen van Madi- gan. Reconstructie eer ste expeditie door Simpson Woestijn in Australië. 17.10 Hoogtepunten uit de wereld-muzieklitera tuur (7). NCRV 18.55 De roze panter. Teken filmserie. 19.00 De schat van de „Gou den Valk" (1). Australi sche jeugdserie. (Zie toelichting). 19.25 Wild West op z'n best. Amerikaanse komische serie. (Zie toelichting). 20.00 Journaal. 20.28 Kessler. Engelse serie over ex-nazi. Eerste af levering. (Zie toelich ting). 21.20 Hier en nu. Actualitei ten. (Zie toelichting). 22.00 Kerkepad '83. Route 11: Haarlem. 22.30 Hill Street Blues. Ame rikaanse politieserie. 23.20 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. NEDERLAND 2 18.40 19.00 KRO 19.12 19.30 19.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Journaal. Tom en Jerry. Teken film. Op de praatstoel. Kin deren praten met mevr. Ien Dales. S.P.Y.S. Engels-Ameri kaanse spionageklucht van Irvin Kershner (1974). (Zie toelichting). Master musicians of Jajouka. Documentaire. Journaal. Studio sport extra. WK Wielrennen en EK Zwemmen. 1 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Onze winkels luitingswet. Over verplichte winkels luiting. 17.00 Matt en Jenny (8). Jeugdserie. 17.25 Geen dag als alle andere. Jeugdserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.15 De toekomst in het verschiet. Afl.: Eindstation San Bias 18.40 Als jeblieft officeel. Serie. 19.00 Frans Liszt. Serie. 20.00 Journaal. Aansl.: Het zevende zintuig (verkeerstips). 20.18 Tijdelijke welvaart. Reportage over de economie. (Zie toelichting). 21.00 Bij Bio. Programma van Alfred Biolek. 22.00 Souvenirs, souvenirs. Muzikale herinneringen. (Zie toelich ting). 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 ARD Sport extra. EK Zwem men en WK Wielrennen. 23.45 Jour- DUITSLAND 2 16.35 Vakantiekalender. Vakantie- -activiteiten. 17.00 Muziek en tech niek. Serie over klank en akoestiek. 17.30 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazine. Aansl: Journaal. 18.25 De paragra- fenwaard. Serie van Thomas Fantl. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Dalli Dalli. Spelpro- gramma met Hans Rosenthal. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Nadenken over Duitsland. Reportage. 22.05 Muziek uit de USA. Programma t.g.v. 65ste veriaardag Bernstein. 22.55 Het ver haal van de nacht. Tv-film van Cle mens Klopfenstein. (Zie toelichting). 23.55 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Jim Knopf en de wilde 13 (3). Poppenspelserie. 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Het aktuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Prins Valiant. Amerikaanse speelfilm van Henry Hathaway (1954). (Zie toe lichting). 21.50 Dat zijn wij. Amuse mentsprogramma. 22.50 Stenen, spreekt: Parijs - Frankfurt. Over het leven in de grote stad. 23.35 Jour- BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Galactica 1980 (6). Amerikaanse SF-serie. 18.50 Juke box. Met: Steve Miller Band. 19.00 Tijdrover. Bridge stap voor stap (9). Herhaling. 19.10 Librado. Pro gramma van de Liberale Omroep. 19.40 Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 The best of midnight special show. Gastvrouw: Blondie. 21.00 Panorama zomeredititie. Afl: De televisie in Chi na. 21.50 Boos opzet (Malice Aforet- hougt). Engelse serie naar boek van Francis lies. Vierde aflevering. 22.40 EK Zwemmen in Rome. Samenvat ting. 23.10 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Le soleil des voyous. Franse politiefilm van Jean Delannoy (1967). 21.40 Le carrousel aux images. Film rubriek. 22.35 L'immortel. Korte film van Gerard Frydman. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.00 EK Zwemmen in Rome. 19.30 Un autre regard. Madeleine de Veze- lay. 20.00 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Heidi. Jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Charlie Brown. 18.40 Journaal 19.00 Southeast at 19.25 Tekenfilm. 19.30 Dr. Who. 19.55 Top of the pops. Engelse hitlij sten. 20.30 Fame. Amerikaanse serie. 21.20 Tomorrow's world at large. 22.00 Journaal 22.25 The life and ti- of David Lloyd George. Serie. 23.25 Secrets. 23.55 Cricket 00 18 Journaal. 00.20 Walter Cronkite's 1984. 01.10 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.15 Cricket. 19.15 Tekenfilm. 19.20 Pop carnival. 19.50 Journaal en nieuws voor doven en slechtho renden. 19.55 Distant guns. 20.25 Wheels of Fire. Serie over India. 20.55 Discovering hedgerows. 21.20 The prime of Miss Jean Brodie. Amerikaanse film (1969). 23.10 Edin burgh Festival 00.00 Newsnight 01.01 Science. 01.25 Social scien ces. 01.50 Continuing education. ENGELAND ITV 17.00 Heggarty Haggerty. 17.15 Bugs Bunny. 17.20 On safari. 17.45 Home. 18.15 Bygones. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Arena. 19.45 Crossroads. 20.10 At home with Larry Grayson. 20.40 Billion dollar treat, tv-film. 22.30 European connections 23.00 News at ten. 23.30 House calls 00.00 I simply can't see. 00.30 Mannix. 01.30 Epi loog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Open school- -ROF. Fries programma. 13.00 Nieuws voor doven en slechthoren den. NCRV: 16.00 „Op zieken zullen zij de handen leggen..." Documen taire over gebedsgenezing. 17.00 Sherlock Schmidt en Co. Duitse de tective-serie voor de jeugd. Tweede deel. NOS: 18.00 Studio sport extra. Met: EK Hockey en Zwemmen en WK Wielrennen. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 ARD-Sport extra. 11.10 Muziek uit de USA. 11.55 Umschau. 12.10 Tijdelijke welvaart. Herhaling. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 15.15 Videotex! voor iedereen. 15.30 De man in de bergen (Grizzly Adams). Avonturenserie voor de jeugd. 16.15 Journaal. 16.20 Jaarmarkt van de snelheid. Documentaire over het Amerikaanse stadje Wendover. 17.05 Appelvink. Jeugdprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.15 ZDF-Uw programma. 15.17 Journaal. 15.20 Captain Future. Amerikaanse SF-se- rie. 15.45 Het eerste geld. Franse jeugdfilm (1979). 16.30 Vakantieka lender. 16.50 Boomer, de zwerver. Jeugdserie. 17.15 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelsta ten. 17.45 Tele-magazine. DUITSLAND 3 WDR: 08.10 Schooltelevisie. 18.00 De mensen van het Domplein (13). Serie. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 17.05 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.20 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 12.00 Teletekst. Nationaal magazine. 17.10 Zie België Frans 1. 17.55 EK Zwemmen in Rome. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00 The monkees. 10.20 Jackanory. 10.30 Willo the wisp. 10.35 Take hart. 11.55 Cricket. 14.05 Journaal en fi nancieel nieuws. 14.25 Fingerbobs. Kinderprogramma. 14.40 Cricket. 17 25 Play school. 17.40 Captain Zep. ENGELAND BBC 2 07.05 Tv-cur9ussen. 11.30 Play school. 14.35 Paardenraces. 17.15 Cricket. ENGELAND ITV 07.25 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The Woofits. 13.10 Rainbow. 13.30 By the way. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 Make me laugh. 15.30 Paardenraces. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen Ensem ble - 16.30 Kletsmajoor - 16.40 Van stact en land - 17.02 Rozegeur prikkeldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in vrije tijd - 20.03 Vier kant - 21.02 Op de vrije zomertoer - 22.02 Sportprogramma - 22.55 Eerlijk gezegd - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Niemandsland - 6.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 - 18 10 (KRO) Goeie uit die ouwe tijd - 18.30 IKON-programma - 19.00 (KRO) Berichten uit het achterland - 19.15 (RKK) Wat geen oog heeft ge zien - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Het platen-antiquariaat - 21.30 Teleac - 22.40 (RKK) Liturgievieren met gees telijk gehandicapten (4) - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overwe ging- HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondspits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren- '50 en '60 - 20.02 Ferry Maats soul show - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Puttens lp-show. HILVERSUM 4 - 16.00 (EO) Licht en uitzicht - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Schubertiade 1983 - 21.40 Onder de groene linde - 21.50 Nederlandse mu ziek - 22.00 Muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.02 (KRO) Ontbijtshow - 8.06 Actu aliteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 (RKK) Pater Adri Maat - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Mu ziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 (RKK) Pater Adri Maat - 12.03 Vakantiewerk met Hans van Willigen- burg - 13.06 Actualiteiten - 13.16 Souvenirs: programma van Knopper en Kool - 14.03 Zomer in. Toeristisch programma - 15.03 Pas op de plaat - 16.02 De jaren zeventig - 17.53 Marktberichten HILVERSUM 2 - 7.10 (NOS) Ochtendgymnastiek - 7.20 (VPRO) De zomer van 1983. Se rie vanaf vakantieterreinen - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.24 Waterstanden - 9.33 Onafhankelijkheid hoezo? - 10.45 Overheidsvoorlichting - 11.00 (VARA) Theater zonder franje - 11.33 (NOS) Homonos - 12.00 Regio-lokaal - 12.36 Tussen het nieuws - 13.10 Meer over minder - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Zomer-radioweekblad HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Ronduit op drie - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek-motief - 10.30 (NCRV) Popstation - 12.03 (VOO) Mono - 13.03 Tipparade - 15.03 Veronica top 40 HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 9.00 Veronicas Meesterwerken - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Strauss en Co - 13.05 Veronica klas siek - 14.30 (VPRO) Muziek als extase (2). Programma over Glenn Gould - 16.00 De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00. 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om T.00, 8.00 en 13.00 uur. Robyn Douglass en The Polecats zijn te zien in de aflevering Honkbal uit de Amerikaanse science-fiction- reeks Galactica 1980. België BRT 1 om 18.05 uur. DUITSLAND 1 20.18 Tijdelijke welvaart. De econo mische perspectieven van de Bonds republiek vormen het onderwerp van een beschouwing in de film van Hans Jürgen Frischhut. Het schijnbaar on aangetaste welvaartsbeeld is in vol komen tegenspraak met de ruim twee miljoen werklozen in West-Duitsland en het record aantal faillisementen. Bovendien heeft het zijn branches als de camera-, horloge- ol motorindus trie aan de Japanners verloren. Hoe dik is het „ijs van de welvaart", waar op nog bijna iedereen zich zorgeloos beweegt? 22.00 Souvenirs, souvenirs. Voor de vierde aflevering van „Souvenirs, souvenirs" heeft Chris Howland ge deelten van showprogramma's uitge zocht, waarin o.a. onze Blue Dia monds met Ramona optreden en ver der Hildegard Knef. Esther Ofarim, Rex Gildo, Heidi Brühl. Alice en Ellen Kessler, Wencke Myhre, Peter Alexander, Bill Ramsey met het Hazy Osterwald Sextett, Rene Kollo, Max Greger en Freddy Brock. DUITSLAND 2 22.55 Het verhaal van da nacht. Cle mens Klopfenstein is een van de wei nige cineasten, die het thema „nacht" hebben aangegrepen voor een documentaire film. De moderne stadsmens is weinig vertrouwd met het verschijnsel nacht. Het verhaal werd samengesteld uit nachtbeelden van diverse steden in Europa. Het is vooral een film over de leegte der steden, waarmee Klopfenstein ge tracht heeft het irreele beeld, dat ste den 's nachts oproepen, over te bren- DUITSLAND 3 20.15 Prins Valliant. De avonturen film van Henry Hathaway „Prris Valli ant" vertelt het verhaal van een ko ningszoon (een plep|onge Robert Wagner), die naar Camelot, het hof van koning Arthur komt om een test af te leggen, voordat hij kan toetre den tot de Ridders van de Ronde Ta fel. Zijn vader, koning Aguar. heeft zijn koninkrijk Thule verloren en voor dat de Vikingzoon vertrekt zweert hij zijn vader plechtig de troon terug te bi-zorgen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15