Leids baan- kampioenschap atletiek: een veredelde dualmeet Henny Fehling bij laatste acht Eerste nederlaag basketballers Leiden LEIDSE COURANT TENNIS CIRCUIT Telstar verrast bij SC Cambuur TW - èl VERLOOP EN GRIMBERGE SNEL OP 1500 METER f V. <'-;V - UVS ten onder tegej^ Rijnsburgse Boys 2M SPORT CcidócScvtvumt DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1983 PAGI1 •kV. LEIDEN Elmex Leiden heeft z'n eerste (oefen)wedstrijd voor eigen publiek verloren. Maccabi Brussel, dit weekeinde in eigen huis nog verslagen door de ploeg van coach Ruud -Harrewijn, won met één punt verschil: 82-83. Voor het publiek in de Vijf Meihal was het gister avond even wennen. Van de ploeg van vorig jaar resten immers nog slechts vier man: Ron Richel, Randy Wiel, aanvoerder Emill Hagens en Bert Kragtwijk, die gisteren overigens geblesseerd aan de kant bleef. Nieuwkomers zijn Toon van Helfte ren, Frank Wessels, Jim van Dam, Rudolf Ouds hoorn en Erik Paul van Weeren, al is die laatste speler natuurlijk niet geheel onbekend. Hij speel de vorig jaar nog bij Trotters. Voorts is er nog de Amerikaan Don Cox. Deze uit Indiana afkomstige basketballer speelt twee weken op proef bij Lei den en lijkt afgaande op de wedstrijd van gis teravond goed in het team te passen. Cox is weinig sensationeel, hij werkt gewoon hard en in dienst van het team. En precies zo zal Leiden ko mend jaar spelen. Hard werken is het parool. Tegen Maccabi Brussel gebeurde dat dan ook. Halverwege leverde een 48-45 voorsprong op, maar aan het einde liep het toch nog fout. Bij de stand 81-81 en nog slechts 24 seconden te spelen mocht Hagens twee vrije worpen nemen. De Leid- se spelverdeler, die bij tijd en wijle weergaloze dingen liet zien, miste er één en daardoor was het laatste doeltreffende schot van de wedstrijd van Brusselaar Van Meerbeek goed voor een 82-83 overwinning. Topscorers aan Leidse zijde waren Hagens en Wiel met ieder 19 punten. Cox produ ceerde 16 punten, terwijl Wessels en Van Helfte ren goed waren voor respectievelijk 14 en 12 pun ten. Morgen speelt Leiden in Monnickendam tegen Noordkop, zaterdag ontvangt de ploeg de Belgi sche kampioen Sunair Oostende. ie M vid LISSE Jan Verloop en Paul Grimbergen zorgden gisteren tijdens een door de Spartaan georganiseerde instuifwedstrijd voor een uitste kende 1500 metecserie. Het werd weer een be kende race tussen deze twee rivalen. Op de helft ging Grimbergen (Spartaan) er vantussen. Op de laatste meters profiteerde Jan Verloop (Bataven) van het verhoogde tempowerk en won in een nette 3.55.9 minuten. „Grimmie" volgde op precies één seconde, terwijl Aart Stigter (AAV'36) vierde werd in 3.58.6 minuten. Kees van Klink gebruikte deze wedstrijd als test voor de 5000 meter tijdens de zaterdag te houden strijd om de Red Band bokaal. Hij fi- ,VER! popu nishte in 3.59.8 minuten. Op de 400 mete 'sta^ den twee Spartaan mannen onder de m 'r hv John van Loon viel zelfs iets tegen, dooijeme soonlijke omstandigheden niet meer zo rr"n centreerd op atletiek, met 56.1 seconde, dere John, van der Zwet, liep 58.2 secon< het verspringen Kees Justus Vogel (A) 11.6 seconden op de 100 meter 6.24 sprong, kort gevolgd door Tom de Konii met 6.21 meter. De Koning werkte een programma af door ook 11.7 op de 100 m lopen en 1.80 meter hoog te springen, sprong ook Marinda van der Meer (S) mef1 meter. onde jeerdi de lc LEIDEN Na twee jaar organiseren de Leidse at letiekverenigingen van daag, morgen en zaterdag weer een baankampioen- schap, wat na het Scftnen- gaan van AV Leiden met De Bataven overigens een andere naam is voor een dualmeet tussen Bataven Leiden en Holland. Dat heeft de atleten er toch niet van weerhouden mas saal in te schrijven. In vroeger jaren waren de uitslagen van de Leidse baankampioenschappen sterk gevarieerd door de grote hoeveelheid vereni gingen. Nadat als laatste _AV Leiden in de Bataven opging, kwam er een dis cussie op gang over het organiseren van deze kampioenschappen. Moest men de regio Leiden mee laten doen (met daarin ook Spartaan en NSL) zo als Bataven dacht of blij ven het de plaatselijke kampioenschappen zoals Holland dat wil. Eind 1982 werd de knoop door gehakt door de besturen van beide verenigingen en sloeg Holland aan het organiseren. Bij de inschrijvingen valt op dat een aantal atleten wel op zeer veel nummers heeft inge schreven. Zo zijn er liefst drie heren en twee jongens die niet minder dan zeven nummers willen verwerken. Hoewel bij beide clubs wordt getracht op een zo breed mogelijk front at letiek te bedrijven, is ook nu weer een heel duidelijke split sing te maken bij de inschrij vingen. De loopnummers ge ven een heel contingent Bata ven te zien met slechts hier en daar een Holland man, terwijl Holland weer op de technische nummers overheerst. Maar op de specialiteiten van de beide verenigingen komen toch en kele geduchte tegenstanders uit het andere kamp uit. Op de 1500 meter zullen naast de Ba taven cracks Jaap Duyven- voorden, Bram Wassenaar (ja wel, hij doet zelf weer eens mee) en Kees van Beelen ook de Hollanders Theo van der Veer, Jan Jansen en Martien van den Hoorn meedoen. Deze wedstrijd, die om ongeveer 20.40 uur op vrijdagavond ver werkt gaat worden, belooft dan ook een van de hoogte punten van deze kampioen schappen te worden. Andere hoogtepunten, maar dan van avond al, zullen de 400 meter horden en de 800 meter bij de heren worden. Snel zal er op de horden gelopen moeten worden, terwijl het ongetwij feld spannend zal worden om de laatste medaille. Michel Mol (H) en Gert Velthuizen (B) za ten elkaar op 14 augustus op de hielen terwijl Roel Hen- driksen (H) voor hen zal eindi gen. Hij staat nu tweede op de ranglijst achter Menno Swier, wat hij kan tijdens deze wed strijd zo vlak na zijn vakantie is echter de vraag. De 800 me ter geeft slechts een Hollander met serieuze plannen aan de start en dat is weer Michel Mol. Hij zal het waarschijnlijk niet kunnen klaren tussen de Bataven geweldenaars Jan Verloop (al 1.52.2 dit jaar), Hans Minnee (al 1.56.0) en Rob Zwetsloot (ook al 1.56.2). Wat daarnaast Maarten Gijsbers weer kan is een grote verras sing. De sprintnummers tot en met 400 meter lijken op het eerste oog allemaal naar Frans Blom te gaan, die misschien alleen van good old Alfred Verhoef nog enige tegenstand mag ver wachten. Hans Baljet heeft voor de junioren races gekozen waar hij onbedreigd zal win- *'!Sftafev* Frans Blom van AV Holland is tijdens de Leidse baankampioenschappen de favoriet op drie nummers: de 100, 200 en 400 meter. nen. Outsiders zijn natuurlijk altijd gevaarlijk en daar vallen bij die sprints Jaap Dirkx (200 meter), Maarten Gijsbers (400 meter), Kees Tieleman (100 meter), Michel Mol en Gert Velthuizen (beide 400 meter) onder. Op de werpnummers zullen vooral Bataaf Ed de Vos en de Hollandwerpers Kees Riemers, Matty Noordberg en Henk Rosdorff de degens kruisen. Bij het springen Theo Brusche en Mark van Vliet (pols) en Rob Ultzen en John Bakker (ver) en Henk Rosdorff en Gert Jan Palm (hoog). Bij de dames lijkt het best be zette nummer de 400 meter te worden waarop de bij Bataven trainende Edith Radder de meeste kans maakt. Waar schijnlijk gaat Jenny Litjens met zeker drie titels naar huis, maar de strijd om de andere plakken zal achter haar rug uiterst spannend zijn. Vooral de 200 meter waarop de twee aartsrivalen Esther Wezel (B) en Dorothe Ernste (H) elkaar weer treffen is zo'n spannend nummer. Overigens zullen de wedstrijden bij de dames in het teken staan van de compe titiefinale die voor vier sep tember op het Leidse kunststof verwerkt gaan worden. GERT VELTHUIZEN Tweemaal winst voor Marcel van Gaaien ZOETERWOUDE C-heren René Cardinaal en Marcel van Gaaien speelden zich gisteren bij de laatste acht van het Drie Klaver Drie Toernooi van de Zoeterwoudse Tennis Club. Van Gaaien tenniste zich keu rig langs Hein Jan Salman (7- 5, 6-4), Cardinaal klopte Maar ten van Hagen zoals mocht worden verwacht met ruimere 'cijfers: tweemaal 6-2. Van Gaaien kwam overigens ook bij de D-heren als win naar uit een tennisstrijd. Andy van Rijn kon de opmars van Van Gaaien naar de kwartfi nales niet verhinderen: 6-3, 6- t 1. Cees van Velzen comple teerde in D de laatste acht _door J. Bakker kansloos te la ten: 6-0, 6-2. M. Uiterwijk werkte zich bij de D-dames eenvoudig in de kwartfinales. Esther Pley kwam niet verder dan vier ga mes: 6-1, 6-3. Florieke Wester hof versloeg in deze klasse Hanneke Elderhorst met 6-1, '6-2, terwijl Bernadette Kort man Rijnkanter Koster klopte: 6-2, 6-3., Kortman was even als Van Gaaien gisteren ook in C actief en succesvol. Janny Goudsmit werd met 6-3, 6-4 teruggewezen. Eenzelfde uit slag als Cynthia Volten en Pe ter van Paridon, de favorieten in de C-mixed, tegen Klein- /Klein op het bord brachten. ,Ook Ed Hedeman en Esther van Zuuren (6-3, 6-1 tegen Booy/Ruigrok) en Diane en Mare Euser (6-3, 6-2 tegen Krul/Hoekstra) kwamen in deze discipline tot winst. LEIDEN Hoewel Hen ny Fehling op de Leidse Hout in de finale ten on der ging tegen Tine Lan geveld, veroverde de Uni cum-speelster wel vol doende punten om zich als achtste en laatste speelster voor de Masterseindstrijd van de B-dames te plaat sen. De dit seizoen sterk teruggekeerde Langeveld steeg, na haar overwin ning op het laatste voor het Leidse Courant Circuit meetellende B-toernooi, ten koste van Jacqueline van Wijk van de derde naar de tweede plaats. Bij de B-heren is het onzeker welke speler als achtste aan de eindstrijd op Unicum (22 t/m 25 september) zal deelnemen. Marcel van Rijn en Jos Koe mans delen die achtste positie op dit moment, maar of er daadwerkelijk een beslissings wedstrijd gespeeld gaat wor den staat nog niet vast. De mo gelijkheid bestaat immers dat Koemans zich eveneens voor de Haagse Circuitfinale plaatst en dat hij aan dat toernooi de voorkeur zal geven. Ondanks het feit dat in Zoe- terwoude op dit moment nog het Drie Klaver Drie C/D- toernooi wordt afgewerkt, kunnen de eerste acht C-heren van dit moment zich gaan op maken voor de eindstrijd. Bij de C-dames kan Joan Zonne- vylle zich in Zoeterwoude nog in de top acht spelen. De D- heren zagen Mare Euser en Cees van Velzen oprukken naar respectievelijk de vijfde en de achtste plek. Standen de Jong (Unicum) 420; 3 Hei Guyt (Unicum) 162; 6 Margot van Overloop (De Munnik) 150; 7 Nancy Toole (OLTC) 140; 8 Henny Fehling (Unicum) 127; 9 Manon Beltgens (TV Sittard) en Patricia van der Steen (Breda) 100; 11 Marion Hoogeveen (Nieuw Vennep) en Brigitte Pardoel (Leimonias) 90; 13 Christel Verwoert (De Munnik) 77; 14 Inge van der Loo (Nieuwesloot) 75; 15 Conny Lugt (Leimonias) en Sylvia Steen voorden (Zandvoort) 70; 17 Annette Hins (Leidse Hout) 55; 18 Namatha Aparao as) en Meggi Tas (Victoria) 40. HEC: 1 René Cardinaal (TEAN) 469; 2 Mi chael van der Berg (Unicum) 450; 3 Olav ten Bosch (OLTC) 440; 4 Ruud Warmerdam (Hillegom) 372; 5 Freek Tanis (Merenwijk) 349; 6 Dick Zaad- noordijk (Leidse Hout) 340; 7 Tim van Dijk (Animo) 337; 8 Rien Booy (TEAN) 332; 9 Lodewijk Kallenberg (Unicum) 270; 10 Wil Albers (Lisse) 207; 11 Harold van Offeren (ZTC) (Roorr,burg) Henny Fehling benutte het laatste voor het Leidse Cou rant Circuit meetellende B-toernooi (van de Leidse Hout) om zich voor het Masterstoernooi te plaatsen. Victoria) 87; 16 Waldo Jansen (Leid- e Hout) 85; 17 Robbert Jan van Baal. .eon Damen (Hillegom) en Adriaan 'anman (Mijdrecht) 75; 20 Joost van 190; 8 Jos Leeuwen (Roomburg) 60. Hout) 170; 10 Hardy Meer (Unicum) i beeke (Unicum) 110; R (Hoofddorp) 107; 15 Noi DEB: 1 Ingelise Driehuis (Unicum) 289; 2 Tine Langeveld (TEAN) 267; 3 Jac- Rob Ubink (TEAN) 115; 19 Jan de r Maarel (De Mun- cum) 242; 4 Margot van den Ouden rijn (Botesa) 207; 5 Marion Post (De Munnik) 197; 6 Madeion Verdegaal senhout), Ellen de Jong (Hillegom), Martine Steinberg (Essen) en Joan Zonnevylle (De Munnik) 100; 19 Nel- leke Weijermans (Roomburg) 95; 20 Marja Kuipers (Lisse) en Trees van der Voort (Merenwijk) 90. John van Overloop (De Munnik) 397; 3 Teus van Tonnekreek (Nieuw Ven nep) 372; 4 Johan van der Lippe (Seghwaert) 224; 6 Jan de Ridder (NIJC) 200; 7 Harry Brandenburg (Zee en Duin) 191; 8 Cees van Velzen (Zoeterwoude) 167; 9 Gerard Otto (Ter Aar) 162; 10 Rob Koeleman (Ter Aar) 160; 11 Piet Hein Dekker (WOC). Koen Frese (Nieuw Vennep) en Ronald Vonk (Sassenheim) 150; 14 Arno Vonk (Artesia) 145; 15 Maarten Esselink (Maneskamp). Marcel van Gaaien (Alkemade), Michiel Kareis (Kieviten). Jeroen Koppert (Sik- kens), Hans Kosters (Seghwaert), Joost Moerel (TV De Hartel), Coen van Santen (ALTV) en Wilco Spijker (Mijdrecht) 125. DED: ■an den Oudenrijn (Botesa) ce Keuning (Sassenheim) 212; 5 Mar got van de Haak (Boekhorst) 170; 6 Ariënne de Vos (OLTC) 165; 7 Anne- miek Kalf (TEAN) 155; 8 Tilly van Overlpop (De Munnik) 150; 9 Nelleke Guyt (Zee en Duyn) 147; 10 Mattie Hofland (Botesa) en Bernadette Kort- mann (Boskoop) 140; 12 Yvonne Hoo geveen (Ter Aar) 132; 13 Wil van der (NIJC) 130; 14 Jacqueline senhout) 125; 17 Roxane Beur (MLTC), Cateleine Kranend (Buijtenwegh), Karin van Reeuwijk Duin) 362; 5 Mare Euser 100. (HTC) en Heidi Lakeman (Voorhout) nt Je tie *- -■ LEIDEN Rijnsburgse Boys ontmoette in UVS een te klc tegenstander: 2-0. Dezelfde cijfers bereikte SJC tegen Doet wijl FC Lisse (zondag) in Katwijk geen waardige opponeni moette: 2-6. Teylingen hield UDO (2-1) van zich af binatie van Quick Boys versloeg Valken'68 met 2-6. Mei Leede ging het weer mis. SV'35 won gemakkelijk met 2-0. daarentegen speelde goed tegen competitieconcurrent Dr" won met 3-1. Leiden won met 4-1 van een ARC-combinatii wijl Oegstgeest Kagia op een verlies tracteerde: 2-3. LF VTL (zon) speelden 2-2 remise. VVSB overwon TAVV ge kelijk (2-0). Meerburg bereikte in Moerkapelle een 4-4 gelij Alkmania verloor met 1-0 van Texas DHB. De dame: Iduna deelden met het technisch betere Haastrecht: 2-2. Het technisch redelijk spelende UVS werd door Rijnsbi n§^r Boys eenvoudig aan banden gelegd. Te kort spel ie!LVE hl ils je biosi oorzaak van veel balverlies van de Leidenaars. Huug Aand 1 hel opende de score, waarna de blauwwitten gelijk konden ko hei Mario Faber schoot de bal echter vanaf de stip naast het Arie van Dijk bepaalde nog voor de pauze de eindstand maar verzuimde vervolgens verschillende kansen te beni Peter Ruygrok begon voor SJC met doelpunten in de strij gen Docos. Weliswaar pas in het tweede part, want de Ni wijkse start was vanwege het 'agressieve' Leidse spel moe 1 de Ruud Alkemade schoot de üiteindelijke stand naar 2-0. Kat je g( had geen u~* i_ -i_.-_ir._i Lisse. Met wezen. De Lisser goals werden achtereenvolgens gemaakt Wim van Beek, Ron Mesman, Albert van de Burg, Jan der Voort (tweemaal). Martin van! anc de ji ron ven i Wim Guyt 1 waren de doeltreffende Katwijkers. dag Peter r) dc [ezo n he lingen was de betere tegen UDO. Kees Langerak^ Rijn schoten voor de thuisploeg raak, Wilbert Witteman de eer redde. Valken'68 oefende tegen Quick Boys-combinatie. Weliswaar werd de Valkenbi équipe met 2-6 verslagen, er werd toch behoorlijk tegenstani' dee boden. Theo van Rijn zorgde voor de Valkentreffers. Voor Leede zijn de problemen nog lang niet voorbij. Bij SV'35 1 men de Sassenheimers er niet uit en gingen derhalve me ten onder. Jan van Harskamp en Frits Hoekstra raakten wel de paal. SIZO ontmoette competitieconcurrent DWV name na de pauze, Peter Bol had toen al gescoord, kwam de legomse formatie los. Met goed voetbal en doelpunten var toon en Jos de Gier werd de Amsterdamse club een 3-1 nedi toegebracht. Leiden kende geen problemen met een pr< riffin risch samengestelde ARC-combinatie. Richard Bink, Fra haal Geus en Willem Siera (tweemaal) bepaalden de zegecijfers den 1. Kagia moest het onderspit delven tegen Oegstgeest. 1 34-; van Iterson en Jan Zandbergen (tweemaal) zorgden voop Cl« roodgele productie, terwijl de twee Kagia treffers kwamenjhjke Herman Brouwer en Harrie Mesman. LFC kwam tegen Harif= (zondag) niet verder dan een 2-2 remise. Jan Kromwijk en F van As brachten 2-0 op het bord. Martin de Jong en Fred'eer 1 Haarlem doelpuntten voor de roodwitten. VVSB had porop moeite met het zwakke TAVV. John Jansen schoot tweêf1 de raak en bekroonde daarmee de veelvuldige aanvallen vjpuoeo thuisclub: 2-0. Moerkapelle en Meerburg profiteerden beid#01" e' de zwakke defensies en maakten er 4-4 van. Kees Hagei (tweemaal), Joep Duyndam en Peter Beukeboom namen de terwoudse productie voor hun rekening. Alkmania speeld|0( delijk en kreeg kansen genoeg. Toch werd van Texas DHB 1-0 verloren. De dames van Iduna kwamen tegen Haast niet verder dan een 2-2 remise. Deborah Vreugdenthal van der Steen maakten de Idunadoelpunten. 1 EDE .00 c Va DEN HAAG Hoewel SC Cambuur van alle eer- ste-divisieclubs de meeste steun kreeg van zijn aan hangers, er zaten 6500 toe schouwers op de tribunes die ook het grootste aantal doelpunten in een eerste- -divisiewedstrijd van gis teravond zagen, verloor de ploeg uit Leeuwarden zijn thuiswedstrijd tegen Telstar. Anema zette zijn elftal al vroeg op voorsprong (8e mi nuut), maar door toedoen van Meijer (2x), waarna Carlo de Leeuw nog uit een strafschop gelijkmaakte, en Wildschut won Telstar. In totaal waren er bij de acht duels 31.500 toe schouwers, die 25 treffers za gen en zes gele kaarten. Brui nen van Eindhoven kreeg van arbiter Verhoef zijn derde gele kaart, hetgeen een schorsing betekent. De karakteristieken zijn: SVV - Eindhoven 3-1 (1-1): 19. Janssen 0-1, 26. Kroos 1-1, 71. Kroos 2-1, 86. Van Hemert 3-1. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 1800. Gele kaarten voor Bruinen en Van Tongeren (beiden Eindhoven) NEC - Heerenveen 3-1 (0-1): Icon, or pl aving i 1 n. In 21. Van den Wildenberg 46. Aalbers 1-1, 60. Hoek plakl 2-1, 83. Janssen 3-1. Schi stigt rechter: De Schepper, schouwers: 2000. NAC - Vitesse 2-1 (l-0):bs) De Schepper 1-0, 71. Boere 89. Kraay 2-1. Scheidsrecl ig Van der Niet. Toeschouw ilico 3500. De Graafschap - RBC (1-0): 17. Wanders 1-0, Gorree 1-1. 63. Peitsman Scheidsrechter: Bannet. 1 schouwers: 6000. Gele k voor Trentelman. v' Wageningen - Veendam 3en® (1-1): 22. Koops 0-1, 43. Uri,erl.d' 1-1, 87. Van der Pol flie Scheidsrechter: Roelof IS Toeschouwers: 2100. 'n. kaarten voor: Van Zar™'®v (Wageningen), Koops (V< - SC™ Cambuur - Telstar (1-0): 8. Anema 1-0, 48. M 1-1, 53. Meijer 1-2, 73. a,'te' Leeuw (strafschop) 2-2, Wildschut 2-3. Scheidsrecl J" Smeenk. Toeschouwers: 65 a' FC VVV - FC Den Haag *s|s (0-1) 31. B. Romberg 0-1,arl z Cox 1-1, 90. Bouwens Scheidsrechter: Hobé. 1 schouwers: 5100. Gele k voor Treling (FC Den Haa Heracles - MVV 0-0. f rechter: Hartland, 4500.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14