Annemarie Verstappen opgelucht DRIE MAAL ANDERS. DRIE MAAL HKT7FT FDFI Matthé Pronk langs achterdeur in finale stayers Hockeyteam in laag tempo poule winnaar yi VA. F 10,250,- SPORT CcidóeSoutmit DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1983 PAGINA 01 IJ jaar Goed heroptreden van Green Galore WASSENAAR Green Galore op Duindigt niet in actie geweest. Maar gisteren was de hengst van eigenaar Groot uit Veldho ven duidelijk goed terug van weggeweest. Nadat de Amerikaanse import enkele weken geleden als voorbereiding op deze ren op Schaesberg derde was geworden, nam hij gisteren gelijk na de start in handen van Jan Luyten de leiding en stond deze niet meer af. Green Galore zegevier de voor de verrassende tweede Liana Raaphorst en Lucky Amber. De tweede ren van de middag werd gewonnen door de merrie Lady Sarah met Mario van Gisteren. Voor Lady Sarah was dit haar derde achtereenvolgende overwinning. Iets wat met een volbloed op Duindigt niet dikwijls ZURICH Zelfs een betrekkelijk kleine ploeg bij de wereldkampi oenschappen wielrennen op de baan kan nog te groot zijn. Giste ren, tijdens de lange dag van de amateursprinters, waarbij Neder land niet was vertegenwoordiga, toonde de nationale sprintkampi oene Sandra Rolfing-de Neef aan dat de KNWU zonder enige risico een nog zuiniger beleid had kun nen voeren. De Rotterdamse renster verloor de serie van de Francaise Isabelle Nicoloso en de herkansing van Rosanna Piantoni uit Italië. Omdat er toch acht rijdsters nodig waren voor de kwartfinales kreeg Rol- fing nog een extra kansje. Als achtste van de tien ingeschreven deelneemsters haalde zij de ritten tegen wereldkam pioene Connie Paraskevin. Het resultaat in de kwartfinaleritten was even voor spelbaar als hard. Sandra Rolfing had vijf ritjes gereden en vier nederlagen ge leden. 45 seconden langzamer ging. Als naar van die rit haalde de Belg Jos Simons de eindstrijd. Pronk bevindt zich vanavond in de finale in het gezelschap van zijn landgenoten Minneboo, Gese- rick en De Nijs. de Italianen Dotti en Gasparotto, Podlesch (West-Duitsland), Baumgartner (Zwitserland) en Simons. Het achtervolgingstoernooi eindigde in een geweldige triomf voor de 20-jarige Viktor Koepovets. In de finale versloeg de Sovjet-rijder, die vorig jaar debuteer de op de baan, de Oostduitse kampioen Bernd Dittert met bijna zeventig meter verschil. Koepovets maakte tijdens het gehele onderdeel keirin geworden. De Zwit$< achtervolgingstoernooi de beste tijden, se beroepsrenner, die ook nog voor* behalve in de halve eindstrijd, toen de ploeg van Peter Post heeft gereden, i winst op Mario Hernig al vroeg zeker sloeg in de sprint van de Japan afki was. stige discipline de wereldkampioen 1980 en 1981 Danny Clark uit Austral in M. uitl De nieuwe wereldkampioen verbaasde deze zomer door in de kwalificaties van De Amerikaan Gibby Hatton bezette de achtervolging bij de Spartakiade op derde plaats. Het betekende voor Frevde de houten baan van Moskou het wereld- Ier de derde wereldtitel op de baan record op 4.37,68 te brengen. In de eind- zijn carrière. Eerder werd de 24-jarij het 1 strijd van dat evenement overtrof de stu- coureur uit Glarus wereldkampioi Iruijf dent van de sporlacademie van Rostov puntenkoers in 1981 en 1982. De Canniing aan de Don zichzelf nog met 4.36,349. dees Gordon Singleton verdedigde ovei it Ze Urs Freuler is wereldkampioen op het gens in Zürich de keirin-titel niet. Jrnom ROME Over opluchting gesproken. Ontspannen giechelend zaten ze zus terlijk bijeen, de vier zwemsters die Nederland gisteravond een zilveren medaille op de viermaal 100 meter vrije slag esta fette bezorgden. Wilma van Velsen, Elles Voskes en Conny van Bentum waren dolgelukkig met de zojuist geleverde prestatie. Maar het meest straalde toch Annemarie Verstap pen. De Brabantse kon na een reeks teleurstellingen eindelijk voluit lachen. En', met haar de rest van de nationale vertegenwoordi ging in Rome, want de re habilitatie van Verstappen had duidelijke positieve uitwerkingen. De tweede plaats achter het in Rome op de damesnummers nog steeds ongeslagen Oost- Duitsland (3.44,72) werd als een overwinning gevierd. En terecht, want tijdens de laatste twee grote kampioenschappen (EK '81 in Split en WK '82 in Guayaquil) had Oranje telkens genoegen met brons moeten nemen. Maar nu liet Neder land zich niet meer door het twee jaar geleden net iets snel lere West-Duitsland verschal ken. Verstappen opende de reeks met een redelijke 56.55. Daarmee was ze weliswaar maar 0,2 seconden sneller dan in de persoonlijke finale 100 m vrije slag, maar het geloof in eigen kunnen was niettemin weergekeerd. Wilma van Vel sen (een normale 57.55), Elles Voskes (iets tegenvallende 58.16) en Conny van Bentum (imponerende 55.98) deden na dien wat van hen werd ver langd en de tweede plaats in 3.48,24 was een feit. Annemarie Verstappen even later: „Dit betekent een hele opluchting voor mij. Ik hoop nu helemaal over die vormcri sis heen te zijn. Al weet ik nog steeds de oorzaken daarvan niet. Op de 100 m vlinderslag kan ik donderdag misschien weer wat beter gaan. Dat moet ook wel eigenlijk, want ik heb natuurlijk geen jaar voor niets getraind. De laatste twee da gen heb ik veel uitgerust. Kennelijk heeft dat geholpen. Bovendien had ik nu het voor deel in een estafette te zwem men. Dan pep je elkaar toch op". En Jan Schouten, die zich re centelijk als een soort be schermheer voor Verstappen had opgeworpen: „We hebben de laatste dagen veel op haar ingepraat. Dit is weer prima toch". Politie Na de prijsuitreiking wachtte het Nederlandse viertal over- gens een minder aangename verrassing. De grijpgrage Ita lianen hadden zich in korte tijd van hun reservekleding meester gemaakt. Maar ja. de Italiaanse politie is dan ook al lesbehalve te prijzen. Wel wordt streng op allerlei futili teiten gelet. De Belgische tv- verslaggever Carl Huijbregts werd eerder deze week na een onschuldig incident zelfs met een pistool bedreigd, maar in Kunstzwemster Marijke Engelen op achterstand ROME Terwijl gisteren een stevige onweersbui bo ven Rome losbarstte werd in het overdekte gedeelte van het Olympisch bad begon nen met de wedstrijden kunstzwemmen. Tijdens de verplichte figuren sneuvel den al direct enige Neder landse illusies. Zo kan Ma rijke Engelen, bij de vorige Europese kampioenschap pen in Split nog goed voor brons, het behalen van een medaille waarschijnlijk wel vergeten. De 22-jarige Nij meegse kwam niet verder dan de 6de plaats met 78.167 punten en een ruime achter stand op haar voornaamste concurrentes. Het klassement wordt voor lopig aangevoerd door titel verdedigster Carolyn Wil son. De 24-jarige kunst- zwemster uit het Engelse Farnborough kreeg een tech niekscore van 86.333 punten. De Westduitse Gudrun Ha- nisch is tweede met 82.000 punten, Muriel Hermine uit Frankrijk verrassend derde met 80.367 punten. Vierde is de Nederlandse Catrien Eij- ken (79.433) die vandaag echter niet aan de solowed strijden zal deelnemen. Haar techniekscore telt ech ter wel mee voor de soli van De Zweed Per Johansson is dolgelukkig met zijn verrassende zege op de 100 meter vrije slag heren. morgen, Waar ze samen met Engelen wel enige medaille kansen mag koesteren. Al lijkt Groot-Brittannië met zwemsters bij de eerste 9. op alle drie onderdelen (soli, duetten en teams) onge naakbaar. andere gevallen geven de he ren carabinieri meestal niet thuis. Bovendien ligt het Olympisch zwembad in de Ita liaanse hoofdstad pal naast het gerechtsgebouw waar normali ter de processen tegen de le den van de Rode Brigade plaatsvinden. Insinuerende grapjes (alweer trouwens door onze zuiderburen) over in ge lijkgekleurde kledinggehulde hostesses werden evenmin op prijs gesteld. Behalve het estafettekwartet bereikten nog twee zwemsters op individuele nummers res pectievelijke finales. Jolande de Rover werd op de 100 m rugslag zesde met 1.04,16: exact eenhonderdste seconde langzamer dan in de ochtend series. Haar grote kans ligt echter op de 200 m, die voor de laatste toernooiseance (za terdag) op het programma staat. In de B-finale werd Kit ty Oude Nijeweme (de Dinkel) eveneens zesde. Na in de series 1.05,63 te hebben laten note ren. tikte de Denekampse nu vijftienhonderdste seconde la ter aan. Ook Jolande van der Meer kwalificeerde zich gister avond, op de 400 m vrije slag, als zesde. Haar finaletijd (4.15,82) was bijna 2 seconden rapper dan in de series: 4.17,81. „IK heb me vooral op de viermaal 200 meter vrije slag estafette geconcentreerd", aldus de 18-jarige Delftse. „Daarbij kwam het trainen voor de 400 m enigszins in de verdrukking. Maar ik ben niettemin tevreden. Deze Eu ropese kampioenschappen be tekenen voor velen eigenlijk een tussenstation, een aanlei ding om dit jaar niet te ver slappen. Maar ik richt me vooral op de Olympische Spe len van volgend jaar in Los Angeles". Reggie de Jong werd op de 400 m vijfde in de B-finale met 4.21.62 na een matige 4.24.22 in de series. De op een na langste damesafs-* tand werd gewonnen door de 14-jarige Oostduitse Astrid Strauss. Een talent, dat dit jaar uit het niets te voorschijn is gekomen. Eerder won ze al in een Europees record (4.08.25). ditmaal was ze nog 18/100e se conde sneller. Zoals gebruikelijk richtten de Nederlandse ogen zich ook gis teren vooral op de dames. De twee actieve heren. Hans Kroes en Edsard Schlinge- mann, zorgden er evenwel ook zelf voor, meer naar de achter grond te worden gedrongen. Laatstgenoemde, woonachtig in Vierhouten, werd in de se ries uitgeschakeld met een achttiende plaats in 52.31. Lis- senaar Kroes bereikte via 51.71 nog wel de troostfinale, maar werd daarin ongemoti veerd zesde met 52.23. DICK KIERS Eredivisie Fortuna S PEC Zwolle AZ "67 G A Eagles Roda JC FC Groningen Sparta DS '79 FC Utrecht Haarlem Helmond Sp 2 2 0 0 2 2 0 0 2 110 3 2 0 111 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 Eerste divisie SW - Eindhoven NEC - Heerenveen NAC - Vitesse De Graafschap - RBC FC Wapeningen - SC Veendam m ten AMSTELVEEN Voor het Nederlands hockey team gaat de strijd om het Europees kampioenschap morgen pas écht begin nen. Dank zij de winst van 7-1 op België werd gisteren de eerste plaats in de poule plichtmatig ze ker gesteld, waardoor in de halve eindstrijd West- Duitsland de tegenstander zal zijn. Spanje, de verras sende triomfator in groep A, zal met de Sovjet-Unie om een plaats in de finale gaan twisten. zege Ondanks de gisteren was bondscoach Wim van Heumen voor de zoveelste keer niet geheel tevreden over de prestaties van zijn spelers. Terecht oordeelde hij, dat het tempo te laag had gelegen en hij zei: „Het combinatiespel kwam er wederom niet goed uit. We hebben behoudens tegen de Russen eigenlijk nog niet optimaal gepres teerd". Wederom ook bleek dat de strafcorner minimaal mar cheert. Het was aan het zwak ke optreden van de Belgische doelman Schuermans te dan ken, dat Ties Kruize een doel punt uit een korte hoekslag Tom van 't Hek tikt de bal langs de doelman van België. kon verwezenlijken i ;en en Van de gelegenheid stelde op indirecte wijze te doelpun ten. Kruize kon trouwens an dermaal niet opvallen tegen de Belgen, die zich redelijk posi tief opstelden en veelvuldig de buitenspelval met succes han teerden. „Ik hoop", sprak Van Heu men, „dat mijn spelers' een deel van hun kwaliteiten ver- borgen hebben gehouden. Want dan zie ik tegen West- Duitsland zeker winstmoge lijkheden". Nederland heeft inderdaad een reële mogelijk heid-de finale te bereiken, om dat West-Duitsland. dat in ne genenveertig onderlinge duels met Oranje tot nog toe zestig punten veroverde, ook nog is tegengevallen. Coach Kleiters veen zijn rentree zal vieren. De nieuwe spits van Amster dam. die werd geplaagd door een voet- en spierblessure, kan weer redelijk aanzetten bij het lopen. De verwachting is dat daarom Arno den Hartog op de bank wordt neergeplant, aanvaller Maarten van Grim bergen zijn plaats behoudt en Theodoor Doyer, die gisteren al na elf seconden doel trof, afzakt naar het middenveld. Nederland zal zich bij de ko mende twee belangrijke wed strijden in elk geval gesteund zien door veel publiek. Finan cieel lijkt het EK voor de or ganisatie, die quitte speelt bij twintigduizend toeschouwers, op een succes uit te draaien. Tot gisteren werden zo'n ze ventienduizend kaarten ver kocht en de verwachting is dat ruim zevenduizend mensen morgen op de tribune zullen verschijnen. Voor de finaledag loopt de kaartverkoop goed en waarschijnlijk zal het Wage- ner-stadion met bijna negen- daarom behoeft Patsen zijn uitver- Ties Kruize zich niet zaam te voelen. Van Heumen wilde gisteren echter niet toe geven dat hij blij is met West- Duitsland als tegenstander. Wel zei hij al eerder, dat hij van de Spanjaarden fensieve. en dus voo ongunstige speelwijze wachten Zeker lijkt ook dat Roderik denkbaar. kocht. En dan zou het ook wel eens kunnen gebeuren, dat Oranje toch weer de Russen treft, waarmee de voorzichtige voorspelling van Van Heumen zou uitkomen. Dat het Neder lands elftal morgen West- Oranje Duitsland verslaat en de Sov- ii i ver_ jet-Unie te sterk zal zijn voor Spanje is immers zeer wel i Schmidt hebben nog weinig Bouwman morgen in Amstel- DENNIS MULKENS sportuitslagen EK In Rome vrije slag estafette and 3.44.72, (i Link, Cornelia en Birgit Meineke): 2. Nederland 3.48,24, (Annemarie Verstappen. Wil ma van Velsen. Elles Voskes en Con- i); 3. West-Duitsland 3.51,76; 7. Frankrijk 3.52,63; 8. Italië 3.54.68. 400 meter vrije slag dames: 1. (Odl) 50.90: 6. (Sov) 51,16; 7. (Wdl) 51.24; 8. Fabnzio (Ita) 51.50. VOETBAL Westduitse competitie: Hamburger SV-Bayer Ürdi Br," eg'" 4.13.01; 5. Andrt (Gbr) 4 17.44; 8. Jackie Willmott (Gbr) 4.19.59. rugslag dames:' 1. Ina 1-1, Clu ge-FC Luik 2-1. SK Beveren-waï» u. schei 2-2. Beringen-Cercle Brug ,n' 0-1. Mechelen-Lokeren 1-1, An de werp-Waregem 1-0. StandaifbutZ Luik-RWDM 3-0. Stand aan kop: 1. Standard Luik 3- 2. FC Seraing 3-4; 3. SC Lokere 4. Beerschot 3-3; 5. Kortrijk 3-3; Club Brugge 3-3; 7. Bevi FC i 3-3; ust (Wdl) 1.03,74; 5. Larisa (Sov)- 1.04,06; 6. Jolanda de Rover (Ned) 1.04,16; 7. Katalin Viragh (Hon) z (Pol) 2.05.13; 6. Frank Emba cher (Odl) 2.06.42. Z Michael Soeder- dovskaja (Sov) 2-0: AlKjoel (Sovl-S, lund (Zwe) 2.07,30; 8. Frederic Del- 100 meter vrije slag heren: 1. Per Johansson (Zwe) 50,20"seconden; 2. Jörg Woithe (Odl) 50,29; 3. Sergej Smirjagin (Sov) 50,35; 4. Pelle Hol- mertz (Zwe) 50,71; 5. Dirk Richter Eerste herkansing: 1. Gasparotto (It), achter De Lillt km in 33.09.94 (gemiddelde snelhei 72.363 km/uur); 2. Pronk (Ned Koch, op 130 meter; 3. Gewiss (Wdl Dippel, op 240 meter 4. Van Hoof (Bel), De Backer, op DAMMEN WK dames in Sandormierz Tweede ronde: ADebska (Pol)-F dakova (Tsj) 2-0; Levina (Sov|-Sa kalaoeskaite (Sov) 1-1; D. Debsk (Pol)-Toonen (Ned) 0-2; Stolai (Pol)-Heitmeier (Ned) 0-2; Van (Ned)-Kawczynska (Pol) 1-1. Stand 1. Heitmeier 4 punten. 2. Altsjoel Van Lith, Kawczynska, Sakali kaite 3; 6. (gedeeld) Toonen 2. (MAAR ALTTD ÉÉN DIE PAST.) FHM; 3ef nd oei -gt 'Hetzelfde: z'n zuinigheid en z'n degelijkheid. Anders: z'n prijsklasse, z'n kompaktheid, z'n vormgeving. De Cuore De aardige, felle, geinige, speelse, sportieve benjamin van Daihatsu. Net boven de f 10.000,-. En todi met een heleboel snufjes. Hetzelfde: z'n zuinigheid en z'n degelijkheid. Anders: z'n prijsklasse, z'n uiterlijk, z'n ruimte, z'n veelzijdigheid. De Charade. In feite de zuinigst rijdende Japanner die er in N ederland te koop is, maar verder verre van zuinig uitgevoerd. Is er als3-of 5-deurs, met naar keuze een 4-bak, een 5-bak of een automaat. VA. F 13.295,- Hetzelfde: z'n zuinigheid en z'n degelijkheid. Anders: z'n prijsklasse, z'n luxe, z'n ruimte, z'n comfort. De Charmant, lhla< De fraaie, stijlvolle sedan in de middenklasse. Opvallend chique zonder s protserig te zijn. Keuze uit 2 motoren, 1300 of 1600 cc, en uit 3 versnel-,hou lingsbakken, een 4-bak, een 5-bak of een automaat. VA. F 16.395,1 ALPHEN A/D RIJN, Auto Ekon, Prins Hendrikstraat 64. Tel. 01720- 73438 LEIDERDORP, Autobedrijf Herman Mulder, Weversbaan 10, Tel. 071-894200/01 LISSERBROEK, Autobedrijf L Onderwater, Kruisbaak 24, Tel 02521-14835. EEN STERK STAALTJE AUTOVERNU UFl£

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12