Gloria doet in eigen serie Archie Bunker rui el vergeten gekleurd gezien Mensen filmen als spiegel van het echte leven ïderlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's DIO/TELEVISIE Ccid&iQowiant DINSDAG 23 AUGUSTUS 1983 PAGINA 13 Los Vast" in september nuit de studio 'n 'éVERSUM Het NCR V-radioprogramma uitw'j Vast", dat elke zaterdagmiddag op Hilver- geno|3 wordt uitgezonden, verzorgt in de maand ^en fcmber niet de gebruikelijke live-uitzendin- len t( vanuit een stad of dorp in Nederland. In g més hiervan krijgen de vier uitzendingen een e e*fale invulling. Op drie september worden tegetrpop-live-opnamen uitgezonden van Mas- ec*e tSpargo, Doe Maar, Urban Heroes, The Mo, iet djitje Lager en The Golden Earring. Op 10 lbleskmber is er een Rob de Nijs-special, die aar- wil [samenvalt met het uitkomen van Rob's i HaUe elpee „Roman". Op 17 september staat ooliitzending in het teken van Dik Voorme- iet 'I. 24 september tenslotte wordt de uitzen- vanj gevuld met muziek van Normaal. vo p r STER eist verbod illegale reclame in haar zendtijd AMSTERDAM Het wegdrukken van de STER-reclames op de radio met andere, illega le, reclame is een buitengewoon sluwe methode omdat een niet erg oplettende luisteraar het verschil niet hoort. Het is een onrechtmatige daad, waardoor de STER, de reclamebureaus en de adverteerders worden benadeeld. Dit heeft mr. F. Bannier gisteren gezegd namens 'zijn cliënten in een kort geding voor de president van de rechtbank in Amsterdam. Het was aan gespannen door de STER, enkele reclamebu reaus en adverteerders tegen drie Amsterdamse bedrijven, waarvoor radiopiraten reclame heb ben gemaakt in de zendtijd van de STER op de radio. De piraat drukt de echte reclamespotjes van de Amsterdamse kabel met boodschappen van o.a. de drie gedaagden, een tapijthandel, een edelsmid en een autoshop. Net als in eerde re gedingen over dit soort zaken ontkenden de drie gedaagden opdracht te hebben gegeven voor de reclameboodschappen en beweerden zij niets van de advertenties af te weten. De auto shop-eigenaar noemde het te gek dat hem een dwangsom van tienduizend gulden boven het hoofd hangt als de piraat „zijn" spotje uitzendt. Hij vond dat de eiser dan maar naar de piraat moet stappen. Mr. Bannier zei dat de piraat on bekend is en het aanpakken van de adverteer ders dus de enige manier is de illegale reclame te stoppen. De rechtbank doet op 1 september Het Algemeen Nederlands Persbureau bekijkt inmiddels welke juridische stappen zij moet on dernemen om het overnemen van berichten van de Radionieuwsdienst door etherpiraten te gen kan gaan, aldus heeft algemeen directeur C.N.F. van Ditshuizen van het ANP meege deeld. Het gebruik van de ANP-berichten is voorbehouden aan kranten en andere media die bij het persbureau zijn aangesloten. Ton Planken naar Veronica HILVERSUM Ton Planken gaat naar Vero nica. De vroegere presentator van de parlemen taire NOS-rubriek „Den Haag Vandaag" en sinds het behalen van zijn doctoraal economie werkzaam als wetenschappelijk medewerker aan de Erasmus Universiteit gaat twee pro gramma's voor deze omroep maken. In de uizendingen, gemaakt voor een publiek tussen de achttien en vijfentwintig jaar, zal de jeugd werkloosheid centraal staan. Ton Planken gaat ook de eindredactie voeren van de Ombudsman-items, die dit wintersei zoen in het live-programma van Tineke Vos op maandagmiddag zitten. Veronica zou hem ook hebben gevraagd een actualiteitenrubriek op poten te zetten. Hij blijft echter bij alle pro gramma's buiten beeld. HILVERSUM De er jAmerikaanse actrice Sal- meely Struthers, die twaalf e a,iaar geleden voor het Dat ^erst furore maakte als Gloria in de komische op^Vmerikaanse tv-serie <ant„All in the family", heeft heiegenwoordig in Ameri- ;°£hka haar eigen televisie- ;^athow. Daarin speelt ze Wiet>pnieuw de dochter van jS\yVrchie Bunker met dit —verschil dat zij nu de jioofdpersoon is in de greeks. De serie, die in- Vfcniddels één (succesvol) seizoen op de Ameri- fcaanse televisie achter de rug heeft, is vanaf anavond (Ned. I om 8.55 uur) bij de TROS te :ien. )e omroep heeft voorlopig Keven afleveringen gekocht. (Het ligt aan de reacties van pe kijkers of ook de andere zeven delen worden uitge vonden. Sally, die in 1979 zei genoeg te hebben van haar Gloria-rol, pikte eind vorig jaar, na een aantal misluk kingen op het toneel en in de film, de draad als Gloria Bweer op toen haar een eigen Itv-serie werd aangeboden. Na haar scheiding, haar mis lukte Broadway-debuut in „Wally's café" (met Rita Mo- Yeno) en de weinig succesvol- De hoofdrol spelers uit de serie „Gloria" met v.l.n.r. Clark Uhley jr., Gloria, haar zoontje Joey, dr. Willard Adams en zijn mede werkster dr. Maggie de Winter. le tv-films „And your name is Jonah" en „A gun in the house", nam ze het aanbod met beide handen aan. In de nieuwe serie speelt ze de inmiddels van „Meathe- ad" Mike Stivic gescheiden vrouw, die werk vindt als veearts-assistente-in-wording bij de vriendelijke dierenarts dr. Adams. Samen met haar inmiddels achtjarige zoontje Joey probeert ze er het beste van te maken. Ze woont in een kamertje boven de prak tijk en krijgt in eerste instan tie de taak de hokken van de dieren schoon te houden. Haar gebrek aan kennis van het veeartsenvak, de tegen werking die ze ondervindt van dr. Maggie Lawrence, (Jo de Winter) de feministi sche medewerker van dr. Adams en de klungelige as sistent Clark V. Uhley jr. (Lou Richards) leveren de nodige komische situaties op. Een vrouw die met haar bij- terige hond langskomt, horen we zeggen: „Hij is niet meer dezelfde sinds de tv-serie met Lou Grant is gestopt". Wan neer een dier een spuitje moet krijgen en Gloria wordt gevraagd om het hoofd vast te houden vraagt ze verwon derd: „Waar zit die", waarop dr. Adams antwoordt: „Dat is het gedeelte dat bijt". Er valt in de eerste afleve ringen van „Gloria" echter minder te /achen dan in „All in the family" en de solo-se rie van Archie Bunker „Ar chie's place". In de serie zit ten geen harde grappen ver werkt zoals in „All in the fa mily". De lachwekkende si tuatie moet vooral ontstaan door de verhouding mens- dier. Het feit dat Gloria ge scheiden is en voor alles al leen staat, levert ook de no dig sentimentele beelden op. In de serie keert niemand uit „All in the family" terug. Over Gloria's man Mike wordt verteld dat hij in een commune in Californié ver^ blijft. Het enige contact dat ze met hem heeft, speelt zich af via de telefoon. Dat geldt ook voor de andere „familie leden". Archie Bunker (Car roll O'Connor) heeft perti nent geweigerd als gast op te treden. De serie, die is gesi tueerd in het plaatsje Dut chess in de staat New York, is gemaakt naar het oude „All in the family"-recept. Er wordt dus gebruik gemaakt van een aantal standaard-de cors waarin het gebeuren zich afspeelt. Hierdoor zijn de afleveringen wat fragmenta risch van opbouw. De afleve ringen worden opgenomen voor publiek, dat op de juiste momenten voor de lachsal vo's moet zorgen. In hoever re dat lukt is vanavond te zien bij de TROS. HANS PIËT Opeens is het er weer even: het gevoel dat de televisie heel góéd kan zijn als transportmiddel van heel particuliere emoties en heel kleinschalige privé-gebeurtenissen. Dat gevoel is opgewekt door de toevallige samenloop van een aantal buitenlandse produkties op de Nederlandse televisie. In de tijd gemeten was daar als eerste een filmcyclus die de VARA toonde rond werk van de Zwitserse regisseur Claude Goretta (ik moet bij die naam altijd aan een scootermerk denken, ik weet niet hoe het komt....). Goretta is een meester in het laten zien van gewone, echte men sen, zonder enige glitter of andere opsmuk. Mensen beleven in zijn films ook geen avonturen, maar ondergaan met meer of minder gelatenheid het leven zoals dat zich aan hen voordoet; zoals dat over hen heen spoelt ook. in de meeste gevallen. Dat doet Goretta met een heel subtiel soort fijngevoelige humor en *in een heel strakke chronologische verteltrant. Dat alles le vert films op die op een heel aparte manier heel indringend zijn en door hun overtuigingskracht ook kunnen ontroeren. Wat die VARA verder ook allemaal voor rare dingen doet (of van plan is), voor het uitzenden van die drie Goretta-films verdient ze onversneden waardering. Een beetje in dezelfde sfeer, maar getuigend van geheel andere aanpak en andere uitgangspunten, kan melding worden ge maakt van de serie Middletown bij de VPRO. Daar gaat het heel concreet om het laten zien van ecnte mensen, in hun eigen om geving en met hun eigen bezigheden. En niet te vergeten: hun eigen emoties. Samensteller Peter Davis volgde met de camera de belevenissen van een aantal gezinnen en personen in de Amerikaanse pro vinciestad Muncie, in het kader van een projekt dat beoogde aan geschiedkundig onderzoek te doen. Het resultaat was een serie portretten van grote klasse, onthutsend in hun doorleefdheid en tegelijk schokkend en ontroerend door de ongekende direktheid van de menselijke gevoelens, zoals die door Davis konden wor den geregistreerd. In dit verband wil ik even terugwijzen naar de twee afleverin gen die de VPRO vorige week woensdag liet zien. Die handel den over een gescheiden man en een gescheiden vrouw, die sa men een nieuw leven willen beginnen en over een zetbaas in een pizzarestaurant, die met zijn gezin maar ternauwernood het hoofd boven water kan houden. In beide films was vooral ver rassend de mate waarin de hoofdpersonen bereid waren zich voor de camera geestelijk bloot te geven. Dat is een heel groot compliment aan de manier waarop Davis met zijn „slachtoffers" is omgesprongen; ook later, nadat de films op de Amerikaanse televisie waren vertoond, hebben de hoofdpersonen geen spijt gekregen van hun deelname aan dit projekt. En dat is een ver- volg-compliment aan Davis en zijn team. Anders heeft het gelegen met de eerste film van de serie, over jongelui op een Amerikaanse highschool. Die film is door de school en de ouders verboden en dus nboit publiekelijk vertoond (behalve dan in Nederland). Beetje voorspelbaar was dat wel, want het was geen aangenaam, beeld dat daar werd geschetst. Je kunt je goed indenken dat je niet graag jezelf of je kinderen op die manier aan de openbaarheid prijs geeft, hoe waarheidsge trouw de registratie ook geweest mag zijn. Daarmee kom ik weer terug op het uitgangspunt van Claude Goretta, die in een interview liet weten, dat hij niet zo kapot is van de manier waarop mensen in elkaar zitten en met elkaar omgaan. Zijn visie is dan ook: „Ik laat de mensen zien zoals ze zijn, in de hoop dat ze daar wat van leren, dat ze zelf ook inzien hoe raar ze doen. en dat ze daar dan beter van worden". Dat kun je dan, blijkens de ervaringen van Peter Davis, meestal alleen doen met acteurs als het gaat om de minder aangename kanten van het menselijk handelen. Want als je de échte men sen in hun falen laat zien, kun je de grootste trammelant krij gen. Behalve kennelijk als je dat op een heel speciale manier aanpakt, zoals Davis dat met het echtpaar en de pizzabakker deed. RENE DE COCQ ^DERLAND 1 es 20 Simonskoop. Onder de „Hollandse Nieuwe" be- k^ekt Simon van Collem een jen.tal Nederlandse speelfilms, ne binnenkort in de bioscopen n. #n verschijnen. Hierbij is ke 'debuut van regisseur Peter Vestfthoek „An Bloem", een e pi die gebaseerd is op het feelstuk „Scheiden". Verder loont Simon fragmenten uit ovanni" van Annette Apon,. andende liefde" van Ate de g met Monique van de Ven „De illusionist" van Jos Hing met Freek de Jonge. 28 Krakatoa - east of Java. uitbarsting van de Krakatau )rde de Amerikaanse regis- i Bernard L. Kowalski een gnifiek decor voor zijn nturenfilm „Krakatoa - east lava". In 1883 ligt in de ha- van Singapore het schip „Batavia Queen" klaar om speurtocht te beginnen r gezonken schatten bij het nd Krakatau. Aan boord inden zich behalve kapitein ison (Maximilian Schell), de uw van de kapitein van het Dnken schip, Laura (Diane ler) en een aantal duik- ex- ts, ook nog dertig gevange- i, die naar een ander eiland Bten worden overgebracht, het schip de Krakatau be lt, staat de vulkaan op het It uit te barsten. 55 De Mastreechter Staar. DS-regisseuse Kitty Knap- t maakte ter gelegenheid I het 100-jarig bestaan van beroemde Limburgse koor Mastreechter Staar een ju- Lumprogramma rond dit ge- Ichap. Werken die worden longen zijn o.m. het Jagers- )r uit Der Freischütz, Séré- le d'Hiver van Camille Saint ins, het Rebellenkoor uit de Ira Ernani van Giuseppe 'di en het Reiterlied, een be lde Russische volksmelodie. NEDERLAND 2 20.05 3 x M. Beelden van de Keniaanse concertreeks van de Amerikaanse gospelzanger Jessy Dixon. Het programma werd vorig jaar opgenomen. Daarbij zien we Jessy ook op treden voor de huidige presi dent van Kenia Arab Moi. Jes sy Dixon werd geboren in San Antonio (Texas) en begon zijn muzikale carrière in de plaat selijke kerk. Na een studie mu ziek aan de universiteit, speel de hij vier jaar, naast Billy Preston, piano in de band van James Cleveland. In 1965 for meerde hij de Jessy Dixon Sin gers. Met deze groep is hij o.m. te horen op platen van Paul Simon. 21.40 Hungry to paint. Op het ogenblik loopt in het Tropen museum te Amsterdam een expositie van de Javaanse schilder Affandi, naar aanlei ding waarvan de NOS een do- cumentair-portret van Affandi uitzendt. De ongeveer 75-jari- ge schilder zijn precieze ge boortedatum is niet bekend uit Cheribon op Java is een van de weinige Indonesische schilders, die internationaal bekend zijn geworden. Zijn werk omvat behalve schilderij en ook muurschilderingen en vooral veel zelfportretten. Al veertig jaar lang maakt hij por tretten van zichzelf. Gospelzanger Jessy Dixon is te zien in „3 x M". Ned. II om 20.05 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 22.20 22.55 De alles is anders show. Compilatie oude programma's. Smokkelaar. Engelse avonturenserie. Negen de aflevering. Studio sport extra. EK Zwemmen en Hockey. Gloria. Amerikaanse ko mische serie over Archie Bunkers dochter. Simonskoop extra. Hol landse nieuwe films. (Zie toelichting.) i Journaal. Krakatoa - east of Java. Amerikaanse avonturen film van Bernard L. Ko walski (1969). (Zie toe lichting.) TROS Aktua tv. Actuali teiten. De Maastreechter Staar. Opnamen t.g.v. het honderdjarig be staan. (Zie toelichting.) Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. NEDERLAND 2 20.05 20.40 21.10 21.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Journaal. De verdediging van het grondgebied. Natuur film. 3 X M. Special over de gospelzanger Jessie Dixon. (Zie toelichting.) Christenen vandaag. Willem Glashouwer praat met Malcolm Muggeridge. Wheaton Male Chorus. Muziekprogramma. Tenslotte. Kort slot woord. Hungry to paint. Portret van de schilder Affandi. (Zie toelichting.) Omnibus bericht. Kunstrubriek in 't kort. Journaal. Studio sport extra. Met: WK Wielrennen, EK Zwemmen en Hockey. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Inzichten: de mishandelden. Vrouwenhuis in Frankfurt. 17.00 De goudvis. Kinder programma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.15 Contact alstublieft... Serie. 18.40 Ge construeerde dromen. Serie over on gewone architectuur. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Ameri kaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 De magische show van David Cop- perfield. Magie-show. (Zie toelich ting.) 21.00 Report. Actualiteiten. 21.45 Quincy. Amerikaanse detecti veserie. 22.30 Achtergrondinforma tie. 23.00 ARD-sport extra. Met: o.a. Bundesligavoetbal. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.20 Vakantiekalender. 16.45 De Smurfen. Tekenfilmserie. 17.00 Mo zaïek. Seniorenmagazine. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazine. Tips en informatie. 18.25 Raden maar met Rosenthal. Spel voor schrandere mensen. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Moordzaak „De dunne man". Amerikaanse mis daadkomedie van W.S. van Dyke (1934). (Zie toelichting.) 21.00 Actua liteiten. 21.20 Zijn de Duitsers ge zonder geworden? Reportage van Rudolf Blank. 22.05 Onze kosmos. Amerikaanse populair-wetenschappe- lijke serie van Carl Sagan. 22.50 De oorzaak. Tv-fllm van Michael Verhoe ven. 00.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Marco. Tekenfilmserie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actue le uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Tochten door de DDR (2): De Mec- klenburgische Seenplatte. 21.00 ARD-hitparade. 21.45 Design: bin nenhuisarchitectuur. Over Massimo en Leila Vignelli. 22.40 Veertig jaar geleden. Oude weekjournaals. 23.00 Journaal. 23.05 Soap of Gezellig thuis. Amerikaanse serie. BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmserie. 18.05 Sesamstraat. 18.20 De rooien en de blauwen. Tekenfilm. 18.25 Jukebox. Met: Barbra Streisand. 18.30 Met het museum de lucht in (2). Herhaling documentaire over de luchtvaart. (Zie toelichting.) 19.25 Tijdrover: Zelf wijn maken (2). 19.35 Kijk uitl Verkeers- tips: Ridders van de weg. 19.40 Me dedelingen. Overzicht programma's en lotto. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuuractualitelten. 20.15 Benny Hill show. Programma rond de Engelse komiek. 20.45 Op zoek naar Adam. Serie over paleontologie. Elfde afl.: Over oude en nieuwe Belgen. 21.45 Centraal Station (11). Tv-serie van Hans Keuls. 22.45 EK Zwemmen te Rome. Samenvatting. 23.15 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17,25 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Les sentiers du monde. Over Pygmeeen en chimpansees. 2i.05 Le tourbillon des jours (5). Tv-serie. 22.00 L'aventure de l'art moderne (12). Documentaire serie. 23.00 Jour- BELGIE FRANS 2 17.10 Zie België Frans 1 17.55 EK Zwemmen. Reportage uit Rome. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.15 Take another look. 16.35 Songs of praise. Religieuze liederen van Wight. 17.20 Play school. 17 45 Battle of the planets. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Animal magic. Serie. 18.40 Journaal. 19.00 Southeast at six. 19.25 Dr. Who. Se rie. 19.50 The funny side of Christ- man. 21.10 The Freddie Starr show case. 22.00 Journaal. 22.25 Permis sion to kill. Engelse film (1975). 23 58 Journaal. 00.05 Flamingo Road. Amerikaanse serie. 00.55 Weerbe richt. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 The Elephant Man. Circusprogramma. 19.25 Vi kings. Serie. 19.55 Six fifty five. 20.25 Journaal. Met: Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.30 Open space. Over nationale gezondheid. 21.00 Arthur Negus enjoys. 21.25 Scruples. Amerikaanse tv-film. 22.55 Top Crown Pairs. 23.40 Newsnight. 00.31 Arts. 00.55 Technology. ENGELAND ITV 17.00 Moschops 17.15 Victor and Maria. 17.20 Hold tight. 17.45 Duran Duran. 18.15 Private Benjamin. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Video entertai ners. 20.30 Bring 'em back alive. 21.30 Affairs of the heart. 22.00 Sto ry board. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 I'm Gaynor, I'm me. 00.30 The mysteries of Ed gar Wallace. 01.40 Tuesday Topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA: 15.30 VARA's Filmclub met. De schat van de Maori's, jeugdfilm uit Nieuw Zeeland. 16.45 Bob en Bobek, twee konijnen in een hoed. Deel 9: De voorstelling, Tsjechische serie. 16.53 Bamse, serie tekenfilms. 17.13-17.50 De film van Ome Wil lem, kleuterprogramma (herh. 10 maart 1982). NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal en actualiteiten. 10.23 Sport. 11.25 Documentaire-se rie. 12.10 Actualiteiten. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Vi deotekst voor iedereen. 14.30 Der Mann in de Bergen tv-serie (herh.) 15.15 Sportmagazine. 16.10 Jour naal. 16.15 Professor Muliars Böh- mischstunde. tv-serie (herh.) 17.00 Kinderfilm. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Tele- tekst-overzicht. 15.15 ZDF-Uw Pro gramma. 15.17 Journaal. 15.20 Cap tain Future. science-fictionserle. 15.45 Die Honcho-Bande. jeugdfilm. 16.30 Vakantietips. 16.50 Mork van Ork. tv-serie. 17.15 Aerobic. 17.30 Journaal aansluitend: Nleuwsuit de deelstaten. 17.45 Tele-magazine. Tips en informatie. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 18.00 Apple, tekenfilmserie. BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacances. va kantieprogramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 12.00 Teletekst. 15.55 E.K. zwem- ENGELAND BBC 1 7.30 Breakfast Time. 10.00 Blue Pe ter goes silver. 10.25 Jackanory. 10.40 Willo the wisp. 10.45 Take hart. 14.00 Journaal en financieel nieuws. 14.30 King Rollo. 14.35 Bric- a-brac. 14.45 Pauze. 14.50 Cusden on Avon. 15.20 Torpedo run. speel film. 16.50 Take another look. 17.20 Play school. 17.45 Boss cat. 18.05 John Craven's newsround. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.25 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Button Moon. 13.10 Rainbow. 13.30 The Electric Theatre Show. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Emmerdale Farm. 15.00 A plus. 15.30 A country practice. 16.30 Definition. 17.00 Rod, Jane and Freddy. Radio vandaag HILVERSUM 1 16 30 (AVRO) Vakantie op Stillness - 17.52 Per saldo - 18 06 EK Zwem men - 18.09 Radiojourrlaal - 18.25 Schaduwparlement - 19.02 Pim Ja cobs' platenscala - 20.03 Promenade Orkest - 21.02 De ondergang (slot). Hoorspelserie naar Emil Zola - 21.45 Lichte grammofoonmuziek - 22.02 Sportpanorama Eretribune - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Aktua - 18.10 De woeste hoog te (8). Hoorspelserie - 18.30 Humanis tisch Verbond - 19.00 Tros-klanten- service - 20.30 Onder de mensen: op reis met Kees Brusse - 21.00 Om het boek: schrijvers terug naar hun jeugd - 21.30 Teleac - 22.40 Finale. HILVERSUM 3 - 15.30 Popkrant - 18 04 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) Overlast. Jongerenprogramma - 21.02 Moon- HHLVERSUM 4 - 16.00 (NCRV) De Hobbit (7). Hoor spel naar Tolkien - 16.35 Entr'acte - 16.45 Overdenking - 16 45 Overden king - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Concertante muziek van Camille Saint-Saens (1) - 20.45 De vier symfoniëen van Schumann (4) - 21.30 Literama - 22.25 Orgelconcert door Rene Saorgin. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VOO) Ook goeiemorgen. 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10.32 Klets kop. 12.03 Will wil wel met om 13.06 (NOS) E.K. Zwemmen en waterpolo in Rome. 14.03 De Jukebox. 15.03 Toe ters en bellen. 17.02 (EO) Ronduit-ex- tra. 17.55 (NOS) Mededelingen. 18.05 7.20 (VARA) De wekkerradio. 8.40 De vooruitgang. 9.05 (NOS) Gymnastiek voor de vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Waterstanden. 9.33 (Teleac) Planten verzorgen in huls en tuin (herh.). 10.03 (VARA) Voorbeelden van lokale radio. 10.23 Vrouwen-agenda. 10.33 Hoor Haar. 11.33 Leef-tijd-genoeg. 12.16 Overheidsvoorlichting: tekst en uitleg. 12.26 (NOS) Mededelingen voor land en tuinbouw. 12.36 (VARA) Dingen van de dag. 13.10 Kinderen een kwartje. 13.50 reactietelefoon. 14.00 Schuurpapier 14.33 (NOS/RVU) Oorlogsvoorbereiding en vredesver- wachting. 15.03 (NOS) Zo kan het ook. 15.32 (NCRV) Hier en Nu 16.32 Studio 55. 17.36 Hier en Nu. 18.30 (Hum. Verb.) Het voordeel van de twijfel. HILVERSUM 3 - 7.02 Manneke pop. 8.34 Paraplu. 10.34 Weg met de generatiekloof. 12 34 Vraag en antwoord. 13.30 Weeshuis van de hits. 14.34 K-rock. 16.34 Nieuws-box. 18 04 (NOS) Avondspits. HILVERSUM 4 - 7.10 (NCRV) Preludium. 8.05 Platen- nieuws. 8.45 Musica Sacra. 1.15 On der de hoogtezon. 10.00 McGibbon Ensemble: kamermuziek. 10.30 Or- kestpalet. 12.00 De symfoniëen van Mozart (XV) door de Academy of An cient Music. 12.30 Promenade Or kest: klassieke muziek. 13.05 uur Or gelconcert. 13.30 (AVRO) Muziek van Hëndel. 14.30 Kamermuziek van Schubert. 15.25 Osud, opera van Ja- nacek uitgevoerd door het Brno Ja- nacek Opera Koor en Orkest. 16.45 Spel met poëzie. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7 30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00. 8 00, 13.00, 18 00. 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8 00 en 13.00 uur. William Powell speelt de hoofdrol als speurder Nick Charles in de speelfilm „The thin man". Duitsland 2 om 19.30 uur. DUITSLAND 1 20.15 De magische show van David Copperfield. De uitgestelde show van de beroemde illusionist David Cop perfield is vanavond alsnog op de Duitse televisie te zien. De jonge Amerikaanse tovenaar wordt een van de grootste magiërs van onze tijd ge noemd. Daarenboven is hij ook nog een allround showtalent. Hij speelt, danst en voert een schitterende to- vershow op. waarin hij ook gasten ontvangt, o.a. Catherine Bach, Jason Robards, Susan Anton en Sammy Jackson. DUITSLAND 2 19.30 Moordzaak „De dunne man". In 1966 ontdekte de Duitse televisie, dat er een Hollywoodfllm bestond van de thriller van Dashiel Hammett ,,De dunne man", een film, die In 1934 door regisseur W.S. van Dyke werd gemaakt, maar nooit tot het Duitse publiek was doorgedrongen. „De dunne man" wordt door Amerikaanse filmhistorici in een adem genoemd met Frank Capra's beroemde kome die ,,lt happened one night". Van avond start het ZDF met het eerste deel van het tot een komedie omge werkte verhaal. De twee andere delen worden vrijdag en 2 september uitge zonden. De uitvinder Wynant (Edward Ellis) is van plan op reis te gaan, maar hij vertelt niemand waarheen, zelfs zijn dochter Dorothy (Maureen O'Sul- llvan) niet. Hij belooft haar echter voor haar huwelijksdatum terug le zijn. Hoewel de huwelijksdatum steeds dichter bij komt. keert Wynant niet terug. Een en ander wekt de nieuwsgierigheid van Nick Charles (William Powell), een meester-detectl- ve. die vier jaar geleden uit zijn be roep stapte om het vermogen van zijn vrouw Nora (Myrna Loy) te beheren. BELGIE BRT 1 18.30 Met het museum de lucht In. Het tweede deel van de documentaire over de luchtvaart begint bij de perio de. die voorafging aan de oorlog 1940-45. In Amerika waren alle vlieg tuigen van voor 1940 verwerkt in de oorlogsindustrie of bij het uitbreken van het oorlogsgeweld op de vliegvel den platgebombardeerd Weinig exemplaren kunnen dus getuigen van de periode tussen de twee wereldoor logen. maar gelukkig bestaat er ge noeg filmmateriaal van deze tijd Er worden beelden vertoond, die nooit eerder op het scherm zijn geweest

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13