Anne Jan van der Meer klopt Hans Tönjann Strenger optreden tegen vandalen „KLEINTJES" 11 071-122244 ■I "jJYlJyfilH Interdean B.V. Interdean B.V. Winterstalling m M.O.van1923" praktijkdiploma boekhouden m.b.a.-s.p.d.-boekhouden m.o. accountant administratie consulenl gediplomeerde binders administratief medewerker m/v SPORT CcidócSowant ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1983 PAGIt PC LEIDEN Hans Tön jann, die als favoriet van start ging tijdens het toer nooi van Leidse Hout, heeft zijn plaatsing niet waargemaakt. De Leider dorper trof een zeer ge motiveerde Anne Jan van der Meer, die een plaatsje in het overgansklasse A team van Unicum op het oog heeft. De Voorhouter diende in de tiebreak van de tweede set wel twee matchpoints weg te wer ken, maar liep vervolgens soepel door naar de over winning: 2-6, 7-6, 6-3. Van der Meer mag nu met Waldo Jansen in de strijd voor een finaleplaats. Jansen toon de zich veel te sterk voor Sjoerd van Duinen: 6-0, 6-2. Bij de dames is de eerste fina- liste bekend. Henny Fehling boekte een regelmatige over winning op Marijke Guyt: 6-3, 6-2. In C voegde Brigitte van der Maarel en Hetty Bosch zich bij Evelien Krul en Tiny van Vel- zen in de halve finales. Brigit te van der Maarel klopte daar toe Joan Zonnevylle met 6-4, G-0. Hetty Bosch diende tegen Ilonka van Riet eerst een 2-5 achterstand weg te werken voor ze de felicitaties in ont vangst kon nemen: 7-5, 6-0. Bij de heren plaatsten Olav ten Bosch en René Cardinaal zich bij de laatste vier. Cardi naal was te sterk voor Karl van Uden (6-1, 6-3), Olav ten Bosch bleef Ruud Warmerdam vrij gemakkelijk de baas: 6-4, 6-1. Jeugdtoernooi Artesia Tijdens de Koudekerse jeugd- strijd is de eerste finaliste be kend. Bij de tienjarige meisje plaatste Lizette van der Meij zich ten koste van Miriam Sie- merink: 6-4, 6-2. Die finale plaats is niet weggelegd voor de eerste geplaatste in de klas se t/m 12 jaar, want Fleur Meijer verloor met 6-4, 6-1 van Carola Geerlings uit Klaas waal. Bij de veertienjarigen werd de tweede geplaatste Wil den Hollander aan de kant ge schoven door Irma van den Oudenrijn: 6-4, 6-1. Bij de jongens t/m 12 jaar plaatste Erik Bakker uit Nieuw Vennep zich voor de halve eindstrijd. Dat lukte de derde geplaatste Jan Pieter Hartwijk niet; hij werd versla gen door clubgenoot Martijn van Rooijen: 6-1, 6-2. Ook de papieren nummer vier werd uit het toernooi geslagen. Gert Jan Egberink was sterker dan Onno Guineau: 7-5, 6-1. Eén categorie hoger verraste André Weening met een zege op Thomas koemans: 6-1, 3-6, 6-2. Martijn Krans was goed op dreef met een 7-5, 7-6 over winning op Robbert van Splunter. Bij de zestienjarigen bleven de verrassingen uit; drie geplaatse spelers bereik ten de halve eindstrijd, nadat Eric Snellenberg al eerder in de week Robbert van Splunter had geklopt. Hanegraaf en Pirard niet naar WK WOERDEN Jacques Hane graaf en Frits Pirard zijn afge vallen als deelnemers aan het wereldkampioenschap wiel rennen op de weg, dat op zon dag 4 september in Altenrhein (Zwitserland) wordt gehouden. Zeven renners van de defini tieve ploeg zijn lid van de for matie van Peter Post. De ploeg van Fred de Bruyne is met drie man vertegenwoordigd. Steven Rooks en Joop Zoete melk zijn eenlingen in het ge zelschap. Zij komen beiden uit voor een Franse équipe. De samenstelling van de ploeg is: Hennie Kuiper (ploeg De Bruyne), Johan Lammerts (ploeg Post), Henk Lubberding (ploeg Post), Henri Manders (ploeg De Bruyne), Adrie van der Poel (ploeg De Bruyne), Jan Raas (ploeg Post), Steven Rooks (ploeg De Gribaldy), Theo de Rooy (ploeg Post), Ge rard Veldscholten (ploeg Post), Leo van Vliet (ploeg Post), Pe ter Winnen (ploeg Post) en Joop Zoetemelk (ploeg Dan- guillaume). pngs em ana; irley. ZEIST De overheid en het betaalde voetbal gaan nauwer samenwerken in de strijd tegen de voetbal vandalen. Het uitgangs punt hierbij is, dat ook de veroorzakers van rellen zich supporter van een club voelen. Het verwij derd worden uit een sta dion of de plicht zich te melden bij een politiebu reau ten tijde van een wedstrijd van hun favo riete club wordt derhalve als een zware straf erva ren. De clubs hebben thans de gele genheid eerder dan voorheen een bezoeker bij ordeversto ring buiten de hekken te zet ten. Ook als niet sprake is van een zuiver strafbaar feit. Daar naast zal ook het openbaar mi nisterie sneller reageren. Be halve onder meer de mobiele eenheid, die geen aanhou dingsbevoegdheid heeft, zullen politie-agenten in burger, die deze mogelijkheid wel bezit ten, aanwezig zijn op de tribu nes om raddraaiers te identifi ceren en te doen voorgeleiden voor de Officier van Justitie. De mogelijkheid bestaat thans onmiddellijk na een vergrijp een geldboete te eisen van maximaal vijfhonderd gulden. Ernstiger vergrijpen zullen versneld door justitie worden Ultg kust. behandeld en kunnen li j Do tot meldingsplicht. Daai ntha hebben alle Officieren Justitie gele kaarten on gen. De vandalen die zich uitspraak van de politiere moeten melden, zullen d; op het politiebureau de uitgereikte gele kaart, de meldingen worden gei teerd, moeten KNVB heeft zijn voorschi voor de clubs die betrel hebben op orde en veilij inmiddels verscherpt, verenigingen dienen ei ligheidscoördinator te men. Hij moet tijdens de strijd voortdurend staan met de politiecomj dant en het hoofd gen ordedienst. LEIDSE COURANT Bon voor gratis Studiegids. Bellen kan ook. Naam Straat Plaats - JOok schriftelijk mogelijk. @|/K Zoetermeer. Tel. 079-511014. Het éxamen'cafébedrijf wordt op 5 januari 1984 in 10 plaatsen afgenomen. eoh ïnlichtingcn:Tel.079-511Ö14. HANDELS-KANTOOR PERS. GEVR. Internationale verhuizingen en transporten is een toonaangevend bedrijf met vestigingen in geheel Europa. Op het direktie- en verkoopsecretariaat is plaats voor een akkurate medewerker m/v 20-25 jaar Niveau bij voorkeur MEAO secretariële richting aangevuld met di ploma Schoevers of gelijkwaardig. Goede spreek- en schrijfvaardigheid in de Engelse taal. Steno Nederlands en Engels. Woonplaats bij voorkeur omgeving Leiden/Zoeterwoude. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectie procedure. Geïnteresseerden wordt verzocht schriftelijk reacties met rele vante gegevens ten spoedigste te zenden aan: Interdean B.V. Postbus 17 2380 AA Zoeterwoude DIVERS PERS. GEVRAAGD s verhuizingen Zoeterwoude/Rijndijk heeft op korte termijn plaats voor een emballeur/verhuizer met gedegen ervaring, kennis van Engels, chauffeursdiploma. Schriftelijke sollicitatie met opgave van leeftijd, ervaring, etc. ge lieve u te zenden aan Interdean B.V., Postbus 17.2380 AA Zoeter- woude, t.a.v. personeelszaken, m Leer nu KUNSTHARSNAGELS maken. 2-daagse cursus 225,-. Nu ook in Den Haag. Gevraagd monteur voor het plaatsen en van kunststof ramen - deuren - puien. Ervaring verlangd. Weru- dealer, Wesselman, Zuideinde 40, Roelofarendsveen. Tel. 01713-2908.- I KUNST EN ANTIEK T.k.a.: FRANSE PENDULE, vuurverguld, plm. 1830; Zaanse klok, bloemmahonie, 1924. T.e.a.b. Tel. 070-542170 na 19.00 uur. De hoogste prijs voor goud en zilver Goudmunt, Haarlemmerstr. 124, Leiden. Tel. 071-125280. TANDENGOUD. Wij geven 21.- contant per gram. Van Ruiten, antiquair, Kort Rapen burg 12, Leiden. (Geopend van Meer dan 100 oude en antieke KLOKKEN vanaf 125.-, 12 mnd. garantie, inruil elke klok mog. Klaren, Molensteeg 11, Hillegom, tel. 02550-15204 tot 6 I WATERSPORT Vouwwagens, tenten, voortenten, 1001 kam peer accessoires. Ton van Bem- melen, kampeersport, Rijndijk 2, Hazerswoude-Rijndijk, schuin t/o Heineken naast Cas- ba, tel. 01714-4909. ruime parkeergelegenheid. Winterstalling enkele zomerligpl. tegen scher pe prijzen. De Ruiter Geluk's, werf- en winterstalling, Aals meer, 02977-27602. Wegens vergevorderd seizoen a korting op alle nieuwe avans 1983, w.o. de Franse CARAVELAIR en vouw- ragens: Granada Camp en Re- iet. Nu ook extra koopjes in oc- asion vouw- en toercaravans .a. 1750. Caravanbedr. De Trekvogel, Zekkenstr. 15, I Binnen en buiten, kraan aanwe zig. R. v. Berkel, Roelofarends veen, Noordeinde 144, tel. 01713-3059. Te huur houten stacaravans, plaats voor caravans en tenten. Jaarplaats 940, seizoenplaats 600. Zwembad, speeltuin, kantine, sport en spel. Camping „De Goede Hoop", Eibergen, 05440-1601. Caravans 1983. Nieuwste mo- dellen-Bürstner TEC Stercke- man Roller. Lichtgewicht Cara vans. Ook vouwwagens en div. leuke occasions. Kom eens langs. Campo b.v., Teylingerlaan 74,' Sassenheim. tel. 02522-12597. Te koop houten overnaads kajuitjacht met 20 pk Evinrude met v acc. Prijs n.o.t.k. Te bevr. 01713-2852. desgewenst inbouw. Wij leveren keerkoppë- lingen, watergekoelde spruit-' stukken, oliekoelers enz. Stip- donk, Heerenweg 3. 2231 CK Rijnsburg. Tel. 122525. Privé RUBBERBOOT met Yama 4 pk. b.b. motor var >300.-. uiterste pr. 1000,- Vr.pr. 4000,-. Tel. 01827- CARAVANS T.k.a. STACARAVAN op plm. 300 m' grond, nabij de Nieuw- koopseplassen in het plaatsje Het Noorden. Waterl. en riole ring aanwezig. Voor nadere inl. Tel. 01726-16222. R.K. Pedagogische Academie "Cor Mariae" Iraat 11, 2595 HA 's-Grat telefoon (070) 839416 avondcursussen en nascholing Besprekingscolleges voor de C-cursussen: L.O. Wiskunde ma. 5 sept. 1e jaars 18.00 u. 2e jaars 19 00 u. L.O. Engels ma. 5 sept. 1e jaars 17 30 u. 2e jaars 19.00 u. L.O. Spaans 1) ma. 5 sept. alle cursisten 19 00 u. L.O. Frans ma. 5 sept. alle cursisten 19.30 u. Akte U wo. 7 sept. 2e jaars 18 00 u. 1e jaars 18 30 u. Akte K wo. 7 sept. 20.00 u. Cursusgeld Akte K f 355,-; de overige cursussen f 435,-. i regulier Mavo- Op de volgende nascholingscursussen zijn nog enkele plaatsen open: Applicatie: volledig bevoegd onderwijzer (dit jaar voor het laatst). Schoolleiderscursus (Engels in basisschool is volgeboekt). Aangifte voor alle cursussen schriftelijk of telefo nisch aan de school, onder opgave van naam, adres en gewenste cursus. Tegen eind 1984 zal de bouw van een uniek theaterconcept in Den Haag aan de President Kennedylaan gereed zijn. Een Omnimax® 70 mm projectie in een gekantelde halve bol van 23 m diameter in combinatie met een verscheidenheid aan audio-visuele technieken maakt voor een breed publiek een intense beleving mogelijk van astronomie, ruimte-onderzoek, aardkunde, geologie, meteorologie, oceanografie en cultuur terreinen als archeologie, geografie en geschiedenis. Het ruimtetheater zal nauw samenwerken met het op net zelfde terrein in aanbouw zijnde Museum voor het Onderwijs, direct naast het Haags Gemeentemuseum. Met onmiddellijke ingang wordt gezocht naar een drietal medewerkers, die in teamverband de operationele fase van het ruimte theater zullen voorbereiden. Met de initiatiefnemers en aan de hand van de ervaringen van enkele succes vol opererende ruimtetheaters in deVerenigde Staten, zullen zij de zakelijke, programmatische en technische taken in kaart brengen en deze met later terecruteren medewerkers uitvoeren. Enthousiasme, inzet en ambities voor een uiterst professionele werkwijze zijn hier belangrijker dan specifieke ervaring. Programmaleider m/v Hij/zij is primair verantwoordelijk voor vormgeving, inhoud en presentatie van de programma's voor een breed publiek en geeft hierbij leiding aan part time presentatoren. Hij/zij verzorgt de selectie van programma's binnen het team in overleg met het Museum voor het Onderwijs. Hij/zij dient te beschikken over: - het didactisch vermogen om wetenschappelijk ver gaarde gegevens en inzichten voor een breed publiek toegankelijk te maken - ervaring in net samenstellen van educatieve audio-visuele programma's - opleiding op academisch niveau met natuurweten schappelijke achtergrond - organisatievermogen en leidinggevende capaciteiten - goede contactuele eigenschappen - enige ervaring in computerprogrammering en kennis van optica en electronica - beheersing van vreemde talen, waarbij Engels in woord en schrift voorwaarde zijn. Bedrijfsleider m/v Hij/zij dient een tactvol, inspirerend en initiatiefrijk persoon te zijn, die als eindverantwoordelijke commercieel inzicht combineert met management kwaliteiten. Hij/zij dient te beschikken over: - organisatorisch talent en beleidsmatige bekwaam heden - leidinggevende capaciteiten, die hem in staat stellen staf en medewerkers tot een hecht team te vormen - ervaring in het leiden van een commerciële organi satie bij voorkeur in de recreatieve sector - ruimte ervaring op het gebied van marketing en public-relations - goede contactuele eigenschappen - beheersing van vreemde talen, waarbij Engels in woord en schrift absolute voorwaarde is. - opleiding op HBO-niveau Voor deze drie functies geldt een salariëring die vanzelf sprekend aansluit bij de gestelde eisen. Een psychologische test kan onderdeel zijn van de selectie procedure. Sollicitaties dienen schriftelijk, binnen 14 dagen gericht te worden aan de Directeur van het Sijthoff Planetarium en Haags Ruimtetheater B.V., p/a Hemsterhuisstraat 2e, 2513 RD 's-Gravenhage. Hoofdtechnicus m/v De hoofdtechnicus is verantwoordelijk voor de totale configuratie van audio-visuele middelen waarmee het ruimtetheater wordt uitgevoerd. Met name de toepassing van nieuwe technische ontwik kelingen en het ontwerp van special purpose equipment in eigen beheer behoren tot zijn taken. De hoofdtechnicus geeft leiding aan operateurs en audio-visuele technici. Hij/zij dient te beschikken over: - een brede technische interesse en ervaring in optica en electromechanische systemen, electronica, hardware en software - kennis van professionele audio-visuele installaties - creatief vermogen om optische/electro- mechanische apparatuur te construeren - een hoge mate van improvisatievermogen en een duidelijke service-bereidheid - opleiding op MTS- of HTS-niveau - enige kennis van gebouwinstallaties - goede kennis van de Engelse taal Iï i i '50. van hobbyist. Tel. Heren voor een modieus of klassiek kostuum, kolbert of pantalon, nieuwste mode trend. Ook in grote en extra grote maten. LEIROPA herenkleding. Cor v Valderen, Haarlemmerstraat 269, Leiden. T.k.a. witte trouwjurlHST maat 42, gedragen in Li""°P( den. Tel. 071-143341. (ckej Gezocht: droge STALLljnSte leutelruimte in Zoeterwjg al Bent ley R-typejor fc, turnt i), Johan Zwetkade 5, Zoeterwoudi 1491 nu bis pk c jopei E2QE19ZX332 HJ.'-Hi'HIJ'' in augustus/september 1983 aanvang nieuwe en herhalingscursussen voor prospectus en inlichtingen bij: K.J.A. v.d. Broek. Vondelweg 123,3031 PV Rotterdam. Tel. 010-137526/1381 li bg.g. 01807-1293q Mevr. H.T.M. v.d Maarel. Karperdaal 53.2553 PB Den Haag. Tel. 070-977102. Mevr. W.M. van Berkel, Bosscheweg 125, 5015 AB Tilburg. Tel. 013-421719. Mevr. M.P.D. de Reyer, Delbergen 24,4834 AE Breda. Tel. 076-651774 Mevr. C. van Noppen, Hulstbosakker 33.5625 VR Eindhoven. Tel. 040-419157. Insta irlan jert, ïaro: et hc Het Staatsdrukkerij- en Uitgeverij- bedrijf te 's-Gravenhage verzorgt dtgg^, produktie en uitgave van publikatiesri-cjrL van de Rijksoverheid. Sj- In onze afdeling Binderij', waar metjor d, behulp van moderne machines de niste produkten van de drukkerij worden iar k, afgewerkt, bestaan momenteel tweirich Deze funktionarissen zullen worden belast met het zelfstandig bedienen van diverse binderijmachi nes, waaronder snij- en vouwmachi- Gegadigden voor deze funkties dienen in het bezit te zijn van het diploma Grafisch Technicus Bind en Afwerkingstechniek of een gelijkwaardig diploma. Het salaris is - evenals de overige arbeidsvoorwaarden - volgens Rijksregeling maximaal f2554,- bruto per maand. [mnl./vrl.] pi Schriftelijke sollicitaties kunt u tot uiterlijk 14 september 1983 richten!11 aan de afdeling Personeelszaken, r Nadere informatie over deze L funktie kunt u verkrijgen bij de heer G. J. van der Linden, Hoofd Binderij, tel. 78 94 05, of bij de heer® J. P. R. Zoons, personeelskonsu- A lent, tel. 78 92 32. P Door de gunstige ligging, dicht bij de stations van Den Haag. is ons iw bedrijf gemakkelijk met het j openbaar vervoer te bereiken. f Christoffel Plantijnstraat I fa" 2515 TZ 's-Gravenhage STICHTING VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN NOORDELIJK ZUID-HOLLAND Ons Centraal Bureau dat gehuisvest is in Leiden, biedt een werk plek aan direktie, sekretariaat en administratie. Voor de afdeling administratie, welke wordt gevormd door 5 mede werkers, zoeken wij op korte termijn kandidaten voor de vervulling van de funktie van Na een inwerkperiode zal deze medewerker o.a. de volgende taken verrichten: -- het voeren van de deels geautomatiseerde financiële administratie; - het verrichten van voorbereidende en controlerende werkzaam heden ten behoeve van de extern gevoerde salarisadministratie (IBM, ASAP programma); het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van de perso neelsadministratie. Opleidingsniveau en ervaring: MEAO; HAVO met handelswetenschappen; het bezit van of het studerend zijn boekhouden strekt tot aanbeveling; i of i het praktijkdiploma i de bovengenoemde taken Gehandicapten is van Sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan de heer T.L.J. van Emmerik, direkteur van de Stichting, Rijnsburgerweg 158, 2333 AJ LEIDEN.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8