ieuw waterski protest egen verkeersbeleid Koor kleine klusje*- 'ÊekLeSouwmt ^$DËN CeidócOotruMit Zwemvierdaagse in twee Leidse baden [ET IS TOCH ONGELOOFLIJK WAT DE GEMEENTE DOET' Automobilist vliegt uit bocht Wandeling door herstelde binnenstad VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1983 PAGINA 3 Deksel van put gehaald LEIDEN Een grote ijzeren deksel van een rioolput aan de Hoge Woerd is gisteravond door onbekenden van zijn plaats ge haald. Vooral voor voetgangers ontstond door het grote gat in de weg een gevaarlijke situatie. Een houthandel aan de Hoge Woerd heeft snel een houten deksel gemaakt en daarmee het gat provisorisch afgedicht. De politie heeft de gemeentereiniging vanmorgen gevraagd er weer een ijzeren deksel in te zetten. LEIDEN In de zwembaden De Vliet en De Zijl wordt van maandag 29 augustus tot en met vrijdag 2 september de jaarlijk se zwemvierdaagse gehouden. Vorig jaar namen er in Leiden meer dan 2000 mensen aan dit evenement deel. Het is de bedoeling van de zwemvierdaagse dat in de aangegeven periode er op vier avonden 500 meter per avond in het zwembad wordt afgelegd. Er is één vrije avond. Wanneer deze prestatie is volbracht, wordt een medaille uitge reikt. Ook bij slecht weer zal de zwemvierdaagse doorgaan. De beide baden zijn voor dit spektakel dagelijks open van zeven uur tot half negen. De organisatie is in handen van de directie sport en recreatie van de gemeente en de Leidse zwemverenigingen. Inlichtingen via tel. 141945. Deelname aan de zwemvierdaagse kost zes gulden per persoon. STAND LEIDEN Geboren: Mariitie Elisa beth, d.v. N. Cu sell en E J. van Bie zen; Niels Willem, tv. E. M. C G. Himmelreich en J. M. Boers; Danny, z.v. C. Krijgsman en C. J. Haasnoot. Matthijs Olfert. z.v. O. R. Dekker en Y. Waasdorp; Abraham Cornells, z.v. C. de Mooij en J. Meijer, Charles Ro berto Martin, z.v. J. Sprangers en A. C. M. Stoop; Simon Kamiel. z.v. V. F. Thunnissen en R. A. Paulus; Jasper Nikander Martijn, z.v. R. N. M Maas en Y. P. H. Lignac; Nicolina Andrea, d.v. J. van Leeuwen en K. van den Oever. Pieter Paul. z.v. P P M. M. Wittgen en M. A. Wiersema, Anne Marjolein, d.v. M. A. Schrijver en M. K. de Boer Marieke, d.v R. M. Post- ma en D. A. E. Louwrier. Overleden: M. de Bruin, geb. 14-2- 1896. vrL; W. Bink, geb. 19-8-1925. man; H. Westerdiep, geb. 7-8-1933. man; H. Laven. geb. 24-2-1900, vrl.. geh. gew. met J. van Soeren; H. J Geerlings, geb. 17-3-1943, man; H Labordus. geb. 28-3-1925, man; A. M. Jasperse, geb. 2-1-1893, vrl.; F. Hay- ward. geb. 5-7-1983. vrl.; R H. Lui ten. geb. 26-5-1932. man, C Risber- gen, geb. 2-11-1915, man; L. Sneij- ders, geb. 22-8-1915, vrl., echtgen. van A van Duijvenbode; J. H. Korte- kaas. geb. 19-4-1919. man. Lawi Ebbel op tweede Van der Werff-festival LEIDEN De bekende Belgi sche popgroep Lawi Ebbel is één van de trekkers op het tweede Van der Werff-popfes- tival, dat zaterdag 27 augustus in het gelijknamige park wordt gehouden. Het gratis toegankelijke festival wordt georganiseerd door het Leids Vrijetijdscentrum, de Leidse Vereniging van Popmuzikan ten en de gemeente Leiden. De organisatie heeft getracht een aantal groepen te contrac teren die representatief zijn voor de verschillende, heden daags populaire, muziekstijlen. Het spits van het festival wordt om twee uur 's middags afgebeten door de Katwijkse groep 'Mimicry', een drie- mans-formatie bestaande uit Arie van Duyvenbode (bas en zang), Aad Zuiderduin (gitaar en zang) en Hans Loos (drums en zang). Mimicry bestaat pas een jaar en speelt stevige rock waarin de nadruk op het ritme ligt. Om circa kwart over drie treedt de Haarlemse groep Nexda op. De muziek van deze negen muzikanten tellende groep is afgestemd op verschil lende, aan de reggae verwante, soorten ritmes waarbij een grote hoeveelheid percussie- instrumenten wordt gebruikt. Het middagprogramma wordt afgesloten met een optreden van de Amsterdamse groep 'It Lives', een zevenmans-forma tie die onvervalste reggae in de meest uiteenlopende vor men ten gehore brengt. De groep speelt alleen eigen num mers. Het avondprogramma begint om half acht met de Noord- wijkse groep To-Lips. De mu ziek van deze groep kan het best worden omschreven als een dansbare combinatie van eenvoud, kracht en emotie met een knipoogje naar de Simple Minds en de Au Pairs. De groep heeft inmiddels een 12-inch single 'Desire/Attack' uitgebracht. De bezetting van de groep is: Patty Trossel en Ellen Martens (zang en strings), Wim van der Haak (drums), Onno Lakeman (gi taar) en Hans de Witt (basgi taar). Het festival wordt muzikaal afgesloten met een optreden van Lawi Ebbel om negen uur. De muziek van deze 11 personen omvattende Belgi sche groep staat als dansbaar, bedrijvig, funky, ritmisch en nerveus te boek. De groep nam reeds diverse platen op, de laatste elpee 'Kiss me Kate' kwam onlangs van de persen. Het festival wordt om half elf afgesloten met de vertoning van de film 'Duck Soup', één van de aardigste films van de Marx Brothers. Foto: De Belgische groep Lawi Ebbel. Prestatieloop De Brandweersportcommissie houdt zaterdag 27 au gustus de derde Meren wijkloop. Iedereen kan aan deze prestatieloop over vijf of tien kilometer meedoen. In schrijven kan vanaf tien uur bij de brandweerkazerne aan de Gooimeerlaan en de start is om elf uur. Tijdens deze prestatieloop wordt er door teams van een aantal Leidse cafés gestreden om een wisselbokaal. Molenwandeltocht De Wandelkring Leiden en omstreken houdt morgen en overmorgen de 26e Rijnstreek-Molenwandeltocht. De rou tes voeren de wandelaar langs de molens ten noordoosten van Leiden. Men kan kiezen uit vijf afstanden, 5, 10, 15, 25, en 40 kilometer. Gestart wordt vanaf het terrein van Meerburg aan de Laan de Goede Herder in Zoeterwoude. Voor de 40 kilometer is de starttijd tussen negen en tien uur, voor de overige afstanden is dat tussen negen en twee uur. De inschrijfkosten bedragen een rijksdaalder, voor de 25 en 40 kilometer kost deelname vier gulden vijftig en bij die prijs is enige verzorging inbegrepen. Men kan in dit weekeinde ook aan de Molen-tweedaagse meedoen. Dit be tekent, dat de deelnemers twee keer 25 of twee keer. 40 kilometer lopen. Matilo In het clubhuis Matilo aan de Zaanstraat 126 worden volgende week activiteiten gehouden voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Maandag 22 augustus wordt de film „Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn"gedraaid. De filmvoorstelling begint om twee uur en de toe gangsprijs bedraagt twee gulden vijftig. Dinsdag volgt een uitstapje naar de Linnaeushof in Bennebroek. Het vertrek heeft plaats om tien uur, de kosten bedragen tien gulden. Woensdag is er van tien tot twaalf uur ge legenheid om allerlei spelletjes in het buurthuis te doen. Woensdagmiddag is er vanaf twee uur een crea tieve middag terwijl donderdag vanaf half twee een speurtocht wordt gehouden. Vrijdag tenslotte, gaan alle deelnemers picknicken met vijf roeibootjes, ge trokken door een sleepboot. Het vertrek is om elf uur en bet kost twee gulden vijftig. Het is ook mogelijk om a raison van vijftien gulden een weekkaart aan te schaffen, waarmee alle activiteiten gratis toegankelijk zijn. Pandero De SSL (Stichting Surinamers Leidenhoudt zaterdag avond 27 augustus een feest in het restaurant van de Groe- noordhallen aan de Willem de Zwijgerlaan. De groep Pan dero zorgt voor de muziek en er is disco. Het feest begint om kwart over tien en duurt tot vijf uur. De toegang be draagt zeven gulden vijftig per persoon. Huisvrouwen De afdeling Leiden/Oegstgeest heeft het najaarspro gramma vastgesteld. Op het programma staan onder meer muziek, lezingen, bingo en een demonstratie van het slagersbedrijf. De meeste activiteiten worden in het gebouw „In 't Want" aan het Noordeinde 2a of in het gemeentecentrum in Oegstgeest gehouden. Nadere inlichtingen zijn telefonisch verkrijgbaar, nummer 121777 of 215903. itodief door ^enaar aangehouden DEN Een 29-jarige vrouw uit Hazers- de heeft gisteravond op de Garenmarkt sa il met twee kennissen een 27-jarige man uit hen aan den Rijn gepakt en aan de politie [gedragen, toen de Alphenaar probeerde de van de Hazerswoudse te stelen. ouw liep even na een uur naar haar auto •fen zag er een vreemde man in zitten. Toen Aan haar zag, ging hij er vandoor. De vrouw Jvervolgens naar een café in de buurt van Warenmarkt en ging met de kennissen terug de auto. Daar bleek de Alphenaar op- bij de auto aanwezig en kon hij in de j worden gepakt. De Alphenaar heeft te- jjver de politie bekend dat hij met de auto r huis wilde rijden. Inbraak in supermarkt LEIDEN Bij een inbraak in een su permarkt aan de Langegracht is van nacht koffie en sigaretten gestolen. De politie kreeg een tip dat er het een en ander bij de winkel niet pluis was. In de winkel stonden zakken met koffie en sigaretten klaar om meegenomen te worden, maar er werd niemand in de winkel aangetroffen. Volgens het personeel van de winkel waren er wel al goederen gestolen. De dieven kwamen het pand binnen door een raam van de voordeur in te gooien. Een onderzoek in de omgeving van de winkel leverde niets op. Drie Hagenaars aangehouden LEIDEN De politie heeft gisteravond in de Haarlem merstraat drie Hagenaars van 16, 20 en 24 jaar oud aange houden wegens de diefstal van schoenen. Het drietal stapte een winkel aan de Breestraat binnen en twee van hen trok ken sportschoenen aan met een gezamenlijke waarde van 200 gulden. Vervolgens wan delen ze de winkel uit. De ge waarschuwde politie kon ze even later aanhouden. De 24- jarige Hagenaar is later weer vrij gelaten toen bleek dat hij niets had gestolen. Tuinlieden blijken oplichters LEIDEN Twee onbekend gebleven mannen hebben gistermorgen een 37- jartige bewoonster van de President Steijnstraat opgelicht door zich voor tuinlieden uit te geven. De mannen belden bij de vrouw aan en zeiden, dat zij haar tuin zouden op knappen. Ze zouden onder meer 20 zakken compost a 25 gulden per stuk in de tuin gooien. Ze wisten de vrouw zo ver te krijgen om voor 600 gulden giro betaalkaarten uit te schrijven en gin gen aan het werk. Ze strooiden twee zakken compost in de tuin en gingen er vervolgens vandoor. Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Noteer m.i.v« I van 4e Leidse Courant als nieuwe abonnee |ostcode/Plaats_ neid' Stuur een miniatuur bankschroefje naar: IS »aam ïtaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: laats/Postcode Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998, N| ÏÏOO VDDenjlaag. Een 21-jarige automobilist uit Den Haag is gisteravond omstreeks zeven uur gewond geraakt bij een ongeval op de afslag van rijksweg 4 ter hoogte van Zoeterwoude. De automobilist vloog, waarschijnlijk door te hoge snelheid de bocht uit en ramde met de linkerkant van de auto de vangrail. De bestuurder Is met armletsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. LEIDEN De gemeente heeft een speciaal nummer van 'Stadswerk' uitgegeven met daarin de beschrijving van een wandelroute door de binnenstad onder het motto 'een stadsvernieüwingspad door de Leidse binnenstad'. De wandelroute, die begint en eindigt bij het VVV-kantoor op het Stationsplein, is 8 kilo meter lang en voert langs tal van interessante objecten van de Leidse stadsvernieuwing. De route voert door vrijwel alle wijken in de Leidse bin nenstad waar de wandelaar onder meer het nieuwe uni versiteitscomplex, de nieuwe bibliotheek en het Heren gracht/Zijlsingel gebied pas seert. De. verklarende tekst geeft uitleg over de voortgang van de stadsvernieuwing in Leiden en is verlevendigd met foto's van de belangrijkste pro jecten. Het boekwerkje is uit gegeven door bureau Voor lichting van de gemeente en het is onder meer verkrijgbaar bij de bibliotheken, de VVV, de Lakenhal, de NZH, V&D- klantenservice en aan de in formatiebalies in het stadhuis en het stadbouwhuis. IDEN Omdat het de ige keer allemaal een •tje de mist in ging, de ze het gisteren nog een keer. Twee dse middenstanders gden opnieuw voor een terski-spektakel in de nenstad. Met een ldt d edboot en daarachter \e waterskiërs ging het grote snelheid vanaf Nieuwe Rijn naar de De boot scheerde ibud^der ongelukken onder Koornbrug door. Uit- delijk keerden de wa- voor sportliefhebbers weer ïval louden op het vertrek- n. St it terug, lat k waterskiërs vormden een ist tegen het verkeersbe- van de gemeente Leiden. is echt ongelooflijk wat jemeente ervan maakt", Ton van Berge Henegou- van de 'initiatiefne- Irs van de actie. Hij heeft Kam( garagebedrijf aan de Hoge dit l|erd en hij blijkt van me- ombg dat zijn bedrijf in grote m eijte wordt benadeeld door iteri verkeersbeleid van de ge- lente. „En dat geldt niet al- in voor mijn bedrijf. De be ven in de hele binnenstad •den de dupe van wat de ïeente doet. Het kan zo It niet langer doorgaan, it de klanten blijven weg". rgeten lerdag 6 augustus werd de ste waterski-actie gehou- Als een variatie op de be de door de autolobby be- v< ihte slagzin „Blij dat ik rij" JI en de Leidse middenstan- s voor „Blij dat ik glij". Ze en vervolgens hun boot te r ter en scheurden door de nenstad. Toen hadden de jla en het echter niet zo goed L igepakt. De speedboot er akte weliswaar een hoop la ai en trok wel de aandacht, ar de heren hadden verge- dat de met zeildoek afge- el ite marktkramen aan de e' ;uwe Rijn tot gevolg zouden ?4>ben, dat de actie voor me- marktbezoeker onopge- yy rkt zou blijven. Daar komt hij dat er wel een opval- 1 de boot met waterskiërs de grachten scheurde, ar het werd niet erg duide- wat nu precies de bedoe- j van het geheel was. Het k meer op doelloze geluids- irlast van een paar waters- De waterskiërs op de Nieuwe Rijn in actie. kifanaten, die waren vergeten dat grachten niet zijn bedoeld om in te skiën, dan op een dui delijke actie, die aanslaat. Gisteravond was het allemaal iets beter in elkaar gezet. Weer een speedboot, weer wa terskiërs maar dit keer ver sterkt met spandoeken en met een (gebrekkige) geluidsinstal latie. Maar menigeen leek zich ook gisteravond nog af te vra gen wat het doel van de actie was, al was de drukke donder dagse koopavond een wat be ter gekozen tijdstip. Deze keer geen marktkramen, die het zicht op het water belemmer den en deze keer werd ten minste geprobeert uit te leggen waar het goed voor was. De heren hopen dat de actie tot gevolg zal hebben dat het ver keersbeleid drastisch ten gun ste van de auto wordt gewij zigd. Verder moet de waterski stunt het verzet tegen het hui dige verkeersbeleid van de ge meente stimuleren. De politie heeft de actievoer ders onderhouden, maar geen proces verbaal opgemaakt. „De stunt met de boot moet het Leidse gemeentebestuur en de Leidenaars duidelijk maken dat het zo echt niet meer gaat", legt Van Berge Henegouwen uit. „Wat ze in Leiden allemaal durven te doen, ik word er echt doodziek van. Elke keer sluiten ze weer een straat af met paaltjes, of er wordt weer ergens eenrich tingsverkeer ingesteld, terwijl je de vorige dag die weg nog gewoon in kon. Ik begrijp soms echt niet waar al die maatregelen voor nodig zijn. Volgens mij wordt iedereen er slechter van en de klanten van de Leidse binnenstad gaan naar Winkelhof en of naar Leidsenhage". Teveel Het werd de heren allemaal wat teveel toen de gemeente deze zomer overging tot een aantal werkzaamheden, die vaak ingrijpende gevolgen hadden of nog steeds hebben voor het verkeer. Het Kort Rapenburg en de Breestraat werden eenrichtingsverkeer, het Noordeinde loopt dood, de Zijsingel werd twee weken als doorgaande route afgesloten door een opknapbeurt van de Schrijversbrug en van de Sin- gelbrug, bij de Leiderdorpse brug is men deze week maan dag weer aan het werk ga- gaan, nadat het werk daar we ken had stilgelegen en tenslot te werd maandag de Lamme- burg afgesloten. Het gevolg daarvan is dat het verkeer rond de Wilhelminabrug en op de Hoge Rijndijk regelmatig vast staat. Van Berge Henegouwen: „We begijpen echt wel dat je het re pareren van een brug niet ein deloos kan blijven uitstellen, maar we snappen niet waarom het allemaal tegelijkertijd moet. Wanneer het wat meer gespreid zou worden, waren de gevolgen ook wat minder ernstig". Een woordvoerder van de ge meente blijkt niet erg onder indruk van het ski-protest: „Als de gemeente niets doet, is het niet goed en als we wel wat doen ook niet. Er zijn een aantal werkzaamheden die ge woon moeten gebeuren en dat alles tegelijkertijd gebeurt, is niet waar. We hebben nu een maal een binnenstad waar veel onderhoud nodig is. We kunnen toch niet wachten tot ergens een walmuur instort, omdat er tientallen jaren niets aan is gedaan Volgens de woordvoerder pro beert de gemeente de laatste jaren door tijdige voorlichting zoveel mogelijk en zo uitge breid mogelijk bekend te ma ken, waarom bepaalde ingre pen worden gedaan. Die voor lichting zou ook goed werken, want de klachten zouden de laatste tijd een stuk minder zijn dan vroeger wel eens het geval was. Hij wijst erop dat het voorlopig nog niet afgelo pen is met opbrekingen in de binnenstad: „Er zijn nog ge noeg straten waar de riolering hoognodig aangepakt moet worden. Dat zullen we dan ook doen".

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3