Cosmetische kleurtjes Peugeot kruipt met 205 uit het dal Ceidóc Commit Lichaam in goud Gehoor- beschermer Pientere pannen ALS DE HERFST EN WINTER KOMEN Zelf sausjes maken Tatoeages CONSUMENTENINFORMATIE Met de nieuwe mode lopen ook de cosmetische kleurtjes in de pas. Shiseido beet de spits af met „moisture Mist Shadow", een tikje mystiek en Oos ters. Hoe krijgen we zulke mistige ogen Breng op de bovenste oogleden met een grote kwast een diep donkerblauw aan, van de binnenste ooghoeken uitlo pend naar de buitenste ooghoeken. Voorzichtig aan, de lijn moet ijldun eindigen. Met een fijne kwast wordt nu een dramatisch zwart op de onderoogleden aangebracht. Tegen de wimperrand gestreken moet het zwart van het midden ooglid naar de buitenooghoek worden gevoerd om zich precies op die plek te vermengen met het nachtblauw. Tikje blusher op de wangen en met lipstick goed gevulde lippen vormen. Dan is er ook een „Shadow Dance" (schaduwendans), ont worpen door Serge Lutens en aangepast aan het nieuwe donkere modebeeld. Veel contrastkleuren in elke duo doosje eye-shadow; naast bijvoorbeeld een schaduwachtige violet, pink, turqoise, eigeel, fuchsia ook diep zwart. (T. F.). Het menselijk lichaam kent net zoveel geheimen als goud. Dat was de ge dachte van goudsmid Emili Armengol, toen hij een puur gouden keuslijf ontwierp, uiteraard geïn spireerd op het vrouwe lijk lichaam. Emili be perkt zich echter niet al leen tot deze lijfelijke vormen, maar maakt ook voorhoofd- en neusjuwe- len. Het gehele menselijk lichaam kan in goud ge vat worden, zegt goud smid Armengol, die be weert dat hij perfect maatwerk kan leveren. De maten moeten zich daartoe uiteraard wel le nen. Aardige, maar onbe taalbare grapjes. Wel be taalbaar zijn bijvoorbeeld de bikini-kettingen (om het middel) en enkel bandjes, waarmee juwe liers zonnebadende scho nen laten schitteren. WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1983 PAGIN Ie r rl f T BK komt op de markt met een nieuw(taal pannenserie van roestvrij staal, een onverjjdel woestbare kook- en serveer-serie. HetgeeiP"' betekent, zo van het vuur op (een onder]**! zetter) tafel. Deze pannen zijn geschild voor gas-, elektrische en keramische kook!1' plaat en kunnen rustig in de oven en vaatj." wasmachine gestopt worden. De vorm v de roestvrij stalen handgrepen, stelen dekselgrepen is zodanig dat hierin geeiF v I water achterblijft, een belangrijk punt voofcjj1 gebruikers van een afwasmachine en hanh dig bij het afdrogen. Stapelbaar en compact zijn de pannen makkelijk op te bergen1 Prijsindicatie kookpan 16 cm (circa 1 litern/ (circa 5 liter): 115,-. OolPC- 68, verkrijgbaar pan. i steel-, koekepan en hapjes] duidelijk op weg naar herstel. Men denkt de bedrijfskosten nog te kunnen drukken door 3200 man (in Frankrijk) ver vroegd te pensioneren. Voor Talbot ziet het er nog steeds minder rooskleurig uit. De Tagora, het vlaggeschip dat drie jaar geleden de presenta tie van de merknaam Talbot luister bijzette, is min of meer geruisloos uit produktie geno men. Ook hier wil men door vervroegde pensionering per soneel kwijt, maar dat is nog niet genoeg om de voorgeno men 4100 man af te voeren. In Nederland heeft men de dalende verkooplijn ondanks, het aantrekken van de auto markt als geheel (naar ver wachting ca. 10 procent groter dan vorig jaar) nog niet hele maal kunnen ombuigen. Het zal dus nog wel enige jaren duren voor de PSA-groep de klap van de aankoop van het vroegere Simca-Chrysler te boven zal zijn gekomen. Voor Peugeot zelf kan de 205 een flinke stap in de goede rich ting zijn, maar bij Talbot moet nog op de kortst mogelijke termijn een moderne midden klasser worden gemaakt ter vervanging van de 1510-Sola- ra. Met alleen de Samba (in wezen de 104 die Peugeot aan Talbot heeft „overgedaan") komt Talbot er niet, terwijl er ook geen reden is waarom de miskenning van de Horizon Kort vierkant geknipt kopje, coupe „Romain". Terug naar de natuur Zoveel zinnen, zoveel kapsels. Parijzenaar Patrick Ales heeft een „natuurlijke" win- tercoiffure bedacht, die beslist niet ieder een zal aanstaan. Al moeten we wel toege ven dat het niet alledaags is. Voor wie erop valt: het haar is in etages carré (vierkant) geknipt. De haarpunten krullen hier en daar, teneinde een soort golfje te vormen, dat de indruk wekt „ongedwongen" aan het kapsel te ontspringen. Een toevallig be weeglijke lok, die er echter wel terdege met kunstmatige middelen (friseertang of lichte permanent) in is aangebracht. Om de „ongedwongen" val van het haar vast te leggen, worden de haren bewerkt rnet een fixerende gel, „Phytofix". De lichte perma nent voor de haarpunten heet „Dulcia". De kleur van deze haren is donkerblond in verschillende schakeringen. Grappig, maar niet voor iedereen. Make-up: Rubinstein; kleren: Claude Montana. Bekend is de molton onderdeken, die de matras moet beschermen en de slaper(ster) hei comfort moet bieden van een zachte ondergrond. Op de markt is nu verschenen de MediwEi alana, een onderdeken met een vulling van zuivere scheerwol. (Goedgekeurd door hefceli Internationaal Wolsecretariaat). Het tijk is gemaakt uit poreuze, zachte 100 procent kajs d toen voor af- en aanvoer van lucht. Het lichaam produceert tijdens de nachtrust warmt( ge en geeft vocht af. Dit wordt zonder onderdeken niet naar beneden afgevoerd. Boven- en onderdeken moeten gezamenlijk de juiste warmte- en isolatiebron vinden. Medialanj' heeft een schriftelijke fabrieksgarantie van twee jaar. L 16 In september zal er voor het danig in verval geraakte Peu- geot/Talbot-concern weer een belangrijk lichtpuntje ver schijnen, in de vorm van de Peugeot 205. In Frankrijk is de auto sinds de introductie in het voorjaar zo'n doorslaand succes dat de export in de knel kwam. Vandaar dat we hier in september pas de ste 205's krijgen, waarbij dan 'n Frankrijk dieselversie de gepresenteerde zal zitten. Deze 205 heeft een iets ver kleinde versie van de 1905 cm3 diesel die al in de 305 en de Talbot Horizon wordt ge bruikt. Deze opmerkelijk stil le en krachtige motor wordt voor de 205 op 1768 cm3 ge bracht. waarbij het vermogen met slechts 4 kW daalt tot een (voor een auto van dat for maat) zeer gezonde 44 kW-60. Dat de 205 feitelijk de 104 op volgt, blijkt wel uit het vanaf heden drastisch afgeslankte 104-programma. Er is alleen nog een driedeurs 104 Z met 954 cm3 of een wat luxueuze re ZL met 1124 cm3. Daarbij is de standaarduitrusting van beide modellen ten opzichte van hun voorgangers wat uit gebreid. De Z heeft bijvoor beeld een gelaagde voorruit BANDENSPANNING In de laatste Info-rubriek is een storende fout geslopen in het artikel over het „bepakken" van de vakantie-auto. Aanbevolen werd bij een zwaar beladen auto waarmee snel wordt gereden de bandenspanning met 20 procent te verminderen. In dat ge val moet de bandenspanning echter met 20 procent worden verhoogd. (hoog tijd!) en nieuwe bekle ding en de ZL heeft standaard een ruitewisser achterop. De 305 onderging kleine wijzigin gen, onder andere om de on- derhoudsbehoefte te vermin deren (alle benzinemotoren krijgen elektronische ontste king). De luxe-typen SR-SRD krijgen een licht gewijzigd in terieur met andere bekle- dingsstof (niet meer zo krie belig als de oude en heten De Peugeot 205 GRD. tevens voortaan GR-GRD. Dat laatste is wat onbegrijpe lijk, want in Frankrijk be staan zowel SR als GR types, waarbij net als in het 505- gamma de SR een stapje ho ger staat dan de GR. Herstel -Alles bij elkaar is Peugeot SLAPEN OP WOL Wie durft en geen genoegen neemt met traditionele make-up kan zich uitleven met de uit Amerika overgewaaide minitatoos, verkrijgbaar in allerlei kleurcombinaties en uitvoeringen (hartjes, roosjes, bijtjes, vlindertjes enz). Toe te passen op elk plekje van de huid, van top tot teen. De nieuwe huidversiering is simpel en snel met wat water aan te brengen en ook weer eenvou dig te verwijderen met wat alcohol of door middel van een stukje plakband. De mini tatoos zijn watervast en blijven dagenlang perfect zitten. Ze zijn verkrijgbaar in drie verschillende sets met elk minimaal 29 verschillende tatoeages. Bij parfumerieza ken, drogisterijen, modeboetieks, giftshops en kappers. Prijs f 7,95. Het augustusnummer van „De Ingenieur" (Kivi-Mis- set) maakt melding van een geheel nieuw type gehoorbe- schermer voor mensen die blootstaan aan lawaai in fa brieken en werkplaatsen. Langdurige kwelling van de gehoororganen kan, zoals bekend, ernstige gehoorbe- schadigingen veroorzaken. De nieuwe „Caboflex 600", een produkt van Cabot Safe ty Ltd. in Engeland, wordt geïmporteerd door Groene- veld, Dordrecht. Ze bestaat uit twee oordopjes, die via een plastic beugel met el kaar verbonden zijn en snel kan worden opgezet. Dit in tegenstelling tot de gewone oordopjes. Daardoor is de Caboflex 600 vooral ge schikt voor situaties waarin mensen met tussenpozen aan lawaai worden blootgesteld. De oordoppen zijn in alle richtingen beweegbaar op de beugel bevestigd en er bo vendien makkelijk van af te halen om bijvoorbeeld te worden gereinigd met water en zeep. De dopjes zijn ge maakt van siliconenrubber en gevuld met „ear schuim- plastic". Het geheel weegt slechts 13 gram. Een test van TNO toonde aan, dat de ge luidsverzwakking van Ca boflex 600 duidelijk meer is dan het gemiddelde van der tig eerder geteste oordoppen. - Ruiten gaan de dienst uitmaken, vaak ook in sprankelendf Een verrukkelijk warme wollen jas in grijs met bruine voering en kleurencombinaties als zwart-grijs-rood-winterwit. Nieuwe col een enorme assymetrische kraag. lectie Claire Mode, Amsterdam. Hoe zonnig de zomer ook is, herfst en winter zal het brengt, gegroeid. Het silhouet is het beste te vergelif ook weer worden. In de confectie is men al druk be zig met nieuwe lijnen en lengtes. De Franse confectie- collecties zijn zwierig, de kleren hebben volume; de zullen in de dessins veel strepen zien. Visgraat rokken zijn, in tegenstelling tot wat de couture tweeds gooien hoge ogen. ken met de vorm van een fikse Y. Er is veel wol, mij ten hebben de voorkeur (van groot tot gigant) en wL Een sausje wil het simpelste eten iets uitheems ge ven. Sauzen zijn in flessen en potten in alle delica tessen winkels te koop, maar je kunt ze ook zelf maken. De meeste in de handel zijnde sauzen zijn gemaakt op mayonaisebasis en daardoor erg vet. Ze liggen minder zwaar op de maag als zuivelproduk- ten worden gebruikt. Daarom is het een goed idee zelf in de pan te gaan roeren om warme- of koude sausjes te verzinnen op basis van bijvoorbeeld boter (80 procent, slagroom 35 procent zure room 20 pro cent, yoghurt 3,2 procent en kwarkt 0,2 procent). Ze kunnen bij gerechten als koud vlees, ei, koude vis, salades, vleesfondue en als extraatje bij de barbecue een feestelijke toevoeging zijn. Waarom zouden we ons menu niet eens wat opsmukken Als u daarin gelooft, maak dan eens een koude, hartige „steak- saus" van 225 gr kwark, 0,5 dl melk, 3 eetlepels pit- tige tomatenketchup, zout, 1 eetlepel fijngeknipte peterselie, de onmisbare paprikapoeder, tijm, Wor- cestersauce en flink wat peper. Doe het mengsel in een potje en serveer het bij gegrilld vlees. Lekkere zoete saus is b.v. yoghurtsaus, bestaande uit 2 bekertjes Bulgaarse yoghurt, 0,5 dl limonade stroop en vruchtensaus, basterdsuiker. Prima bij bijvoorbeeld flensjes. Bij appelpannekoeken smaakt de alternatieve ka neelsaus grappig ouderwets. Gemaakt van de meest eenvoudige ingrediënten: 30 gr. bloem, 40 gr. sui ker, theelepel kaneel, 0,5 dl melk. Pak de garde en meng bloem, suiker en kaneel met melk tot glad papje. Breng de rest van de melk aan de koolj U raadt het al: bindt de hete melk (pan van vuur) met het bloemsausje en laat het geheel e1 lekker doorkoken. Een goed recept verspreidt 2 als een mop. Wilt u een makkelijk hapje voor in tuin of als kluif op de knie Wrijf gehalveerde ba I nanen ruimschoots in met peper. Rol ze elh plak ham of spek om uit te bakken. Garneer di I met veel mosterd. Stop de ingepakte bananenhelf* 1 ten 20 minuten in de oven en serveer met Cumber i landsaus (kant en klaar te koop, liefst vers; per c verkrijgbaar in een delicatessenwinkel ii 2,25). Verwacht van de sauzen geen tovenari, maar sluit ze wel in uw hart. Ze kunnen een gewo ne maaltijd zeer respectabel maken. TINY FRANCIS

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12