Provincie legt kassenbouw Langeveld beperkingen op jpampenbestrijding Leiderdorp te duur Reinigen van gifgrond kost Katwijk een miljoen gulden &£eïdóeëowumt Nieuwe directeur gemeente werken in Zoeterwoude Engelse zenders binnenkort op Noordwijkerhoutse kabel pag JDEN QzidócOowiant DINSDAG 16 AUGUSTUS 1983 PAGINA 5 iedkope isolatie Isenheimse flats ■■kSENHEIM Bewoners van bijna negentig ^^^Taan de Gladiolenstraat in Sassenheim kun- voor een huurverhoging van ongeveer vijf gulden per maand dubbele ramen en een uvvmuurisolatie krijgen. Volgens directeur 'e f'jnbare werken J. van de Merwe is dit te le fliken aan een renovatie die in de flats plaats zersM j vinden. Hij zei dit gisteravond tijdens een eft 1 iscommissievergadering. Door het rijk is rem* geleden ruim een half miljoen beschikbaar farcl eid om een groot aantal reparaties aan de tsu. lingen te verrichten. Zo wordt onder meer irtscl lakbedekking vernieuwd en de betonrot be- van jen. Tevens worden de kozijnen gerepa- Ugdd. Voor deze ingreep moet het glas er toch de Daarom is het plaatsen van dubbel glas rras Idkoper dan gewoonlijk. De bewoners krij- het isolatievoorstel binnenkort voorgelegd. POLITIE SASSENHEIM: „Kruispunt Noord levensgevaarlijk' SASSENHEIM Het kruispunt Noord in Sassenheim is door de slechte staat van het wegdek levensgevaarlijk. Tot deze conclu sie is de Rijkspolitie in die plaats gekomen in een advies aan burgemeester en wethouders. De leden van de raadscommissie openbare werken waren het er gisteravond dan ook over eens dat er snel wat moet gebeuren aan de weg. Volgens directeur openbare werken, de heer J. van der Merwe, kan iemand die een ongeluk op dat kruispunt krijgt door het slechte wegdek, met succes een schadeclaim indienen bij de gemeente. Met name voor motorrijders zijn de ongelijke stukken asfalt gevaarlijk. Wethouder P. Westerbeek maakte bekend dat zodra er geld van het rijk komt, de gaten provisorisch gestopt gaan worden. Een ingrijpende renovatie is niet lonend omdat er een reconstructie van de hele weg op stapel staat. Zieke iepen worden geveld NOORDWIJKERHOUT Deze week wordt begonnen met het omhakken van tweehonderd zieke iepen in Noordwijkerhout. Vooral de bomen aan de Dr. Schaepmanlaan en de Tespellaan blijken te zijn aangetast. De kosten bedragen 18.000.-. Ben W waren gedwongen het werk uit te besteden omdat veel eigen personeel met vakantie is. Met het omhakken moet haast wor den gemaakt omdat anders nog meer bomen worden aangetast. Wethouder Heemskerk deelde gisteravond tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en open bare werken mee dat de kosten voor het onderzoek op de belt aan de Tespellaan ongeveer 130.000.- minder zullen bedragen. De gemeente heeft namelijk bij het rijk gedaan gekregen dat de belt wordt gezien als één giflokatie. Oorspronkelijk was het rijk ervan uitgegaan dat er twee van dergelijke lokaties waren op de vuilnisbelt. De onderzoekskosten zouden daardoor voor de ge meente kunnen oplopen tot ƒ370.000.-. Daartegen heeft de ge meente ernstig bezwaar gemaakt, met gunstig resultaat zoals gis teren bleek. Inbrekers betrapt ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft vannacht om kwart over een twee mannen van 30 en 23 jaar uit deze gemeente op he terdaad betrapt in een super markt aan de Concertweg. Toen de inbrekers de politie naderbij hoorden komen, probeerden ze de goederen die ze mee wilden nemen weer in de rekken terug te zetten. Ze waren daar bijna mee klaar toen de politie binnenviel. Al 37 woningen in Postwijk verkocht SASSENHEIM De gemeente Sassenheim heeft al 37 van de 62 te bouwen goedkope vrije sector woningen in de wijk Postwijk verkocht. De eengezinswoningen gaan tussen de 120.000 en 135.000 gulden kosten. De gemeente wil ze ten westen van de Hoofdstraat en ten zuiden van de Zandslootkade bouwen. De tot nu toe verkochte woningen gaan alle naar Sassenhei- mers. Wethouder P. Westerbeek zei gister avond tijdens de raadscommissie vergadering openbare werken dat de woningen waarschijn lijk volgend jaar rond deze tijd zullen worden opgeleverd. Hij is optimistisch over de verkoop van de 25 resterende kavels. „Ik ben blij dat we in ieder geval al 37 Sassenheimers aan een vrij goedkoop huis hebben kunnen helpen", zei hij gisteren. De gemeente gaat de grond binnen kort bouwrijp maken. - '3: ju j wa V 3135*' Het pro- pjjciaal bestuur heeft de omwaren tegen het be- «rsommingsplan Cultuur- en 5 nden Langeveld 1981 de gemeente Noord- dat vooral betrek- Jig heeft op het inrich- b van een kassengebied is; ibr bollenteelt, verwor- 52- 11. Niettemin is door de ivincie zelf wel een ital beperkingen ge ld aan de groei van de lenbec^rijven. Het pro- iciaal bestuur gaat er ar iih uit dat Langeveld niet '"Ken een agrarische ïctie heeft, maar maar ook landschappelijk ge zien waardevol is. Kassen ontsieren het landschap, stelt de provincie. Het plan voorziet in het bou wen van kassen tot een maxi male oppervlakte van 3000 vierkante meter, met vrijstel ling tot 6000 vierkante meter. Om die vrijstelling te krijgen is naast het advies van een agrarisch deskundige ook het advies van een landschapsdes- kundige vereist, stellen GS. Verder wordt aan een aantal bedrijven de mogelijkheid ge geven 10.000 vierkante meter glas op te richten, met vrijstel ling tot maximaal 20.000 vier kante meter. Die regeling wordt door de provincie afge wezen omdat bedrijven van die grootte duurzaam voor de intensieve tuinbouw ingericht moeten zijn, hetgeen niet altijd mogelijk is, zo is gebleken uit onderzoek. Verder wijzen GS het wegbe- stemmen van een veehouderij aan de Kapelleboslaan van de hand. De bezwaren tegen het bestemmingsplan zijn inge bracht door de vereniging voor natuur- en vogelbescher ming Noordwijk en het land bouwschap. De vereniging verlangt dat de grote kassen door middel van groenstroken aan het oog zouden worden onttrokken. De gemeente wees dat van de hand omdat daar door minder licht de kassen zou bereiken. De provincie wijst op een onaanvaardbaar verlies van cultuurgrond. Het Landbouwschap wil min der beperkingen aan de kas senbouw. De regel dat kassen pas 30 meter achter de voorste bebouwingsgrens mogen wor den gebouwd, wordt door het schap van de hand gewezen. Verder zouden bedrijven van één hectare zonder meer moe ten kunnen groeien naar twee hectare. Voorts is het schap van mening dat Langeveld niet exclusief voor bollenteelt bestemd zou moeten zijn en dat de bouw van windmolens mogelijk moet worden ge maakt. dicht langs de weg mogen ko men. Een afstand van 30 me ter wordt aanvaardbaar ge acht. Provincie en gemeente willen de groei naar twee hec tare in de hand houden, ook uit landschappelijke overwe gingen. Het gebied is afge stemd op bollenteelt omdat de grond er erg geschikt voor is. Voor bollenteelt zijn nauwe lijks uitwijkmogelijkheden, voor andere agrarische bedrij ven wel. Volgens het provinciaal be stuur is niet gebleken dat de bollenbedrijven in Langeveld behoefte hebben aan windmo lens, maar dat die er door een planherziening altijd nog kun nen komen. IDERDORP De ram- )e I bestrijding in Leiderdorp veel te veel kosten. Dat logde CDA-fractievoor- J. den Boeft gister- verk id tijdens de vergadering v] de raadscommissie be- rszaken. „Ik ben me een dje geschrokken", aldus jreactie van Den Boeft op investeringsschema voor jaren 1984 tot en met 1986 arin de uitgaven voor het Ischaffen van materialen en het opleiden en oefenen van personeel op ƒ240.000.- werd begroot. Den Boeft meende dat de jaarlijkse las ten van gemiddeld ƒ50.000.- moeilijk binnen de gemeen telijke begroting gevonden kunnen worden. Ook het PPR-raadslid H. van der Zande vond dat er flink in de begroting moet worden gesnoeid. Volgens het investerings schema moet in 1984 alle communicatieapparatuur worden aangeschaft. Leider dorp beschikt nu niet over enig verbindingsmiddel tus sen het beleidscentrum in het gemeentehuis en het coördinatiecentrum op het rampterrein, waardoor de burgemeester niet in staat is in geval van een ramp de noodzakelijke beleidsbeslis singen te nemen. Het ligt in de bedoeling de verbindingsapparatuur pro ductief te maken binnen de dienst gemeentewerken door het uitrusten van de gemeen telijke werkwagens met een mobilofoon. De mededeling van de groepscommandant van de rijkspolitie de heer Hij, dat rampenbestrijdingsmiddelen ook van de rijkspolitie in Driebergen kunnen worden verkregen, werd met enige vreugde door de commissie ontvangen. Burgemeester M.A. van der Have wees er echter op, dat Leiderdorp toch over een aantal eigen voorzieningen moet kunnen beschikken om een eventue le ramp effectief te kunnen bestrijden. Met de luchthaven Schiphol, de rijksweg en de Oude Rijn in de onmiddellijke nabijheid moet een ramp niet denk beeldig worden geacht. /erkzaamheden ■an omleidingsweg in start werk aan de westelijke jleidingsweg in Lisse is uiveJ,eren van start 9e9aan ijliha de Heereweg aan de "rdkant van Lisse. Na aantal voorbereidende zaamheden is nu met ^e! aanleg van de weg zelf s jonnen. Verwacht wordt de weg in de zomer 1984 kan worden ingesteld. Dan zal de rpskern van Lisse ein- lijk van het vele door- nde verkeer zijn ver- weg gaat 15,6 miljoen }n kosten, waarvan de helft door de ge- ente zelf moet worden jebracht. De provincie :aalt drie miljoen gulden, provinciaal werkgele- nheidfonds twee miljoen Iden, de rest wordt be- ild door het rijk. Alle goede dingen bestaan in drieën. Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant Am izen hebt dres_ >r bl ïegk ostcode/Plaats_ i noteer m.i.v. I§ de Leidse Courant. als abonnee van •eeld etaald wordt: 0 per maand met automatische afschrijving van bank/girorekening,nr: 0 per kwartaal ituur een set tennisballen naai: j,dr< i, vi ostcode/PlaatsTelefoon sze bon in open envelop-geen postzegel plakken- naar: Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag b. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een xinnement worden geweigerd. ZOETERWOUDE De heer T.J. van Wijk is gisteren zijn werkzaamheden begonnen als directeur gemeentewerken van Zoeterwoude. Hij is de op volger van H.J. Cooijmans die begin van dit jaar vertrok naar de gemeente Hoeven in Noord-Brabant. Tjapko Johan van Wijk, 34 jaar oud, is zijn ambtelijke loopbaan begonnen bij een kleine gemeente, Die- men, nadat hij zijn studie aan de HTS (weg- en waterbouw) succesvol had afgerond. Vier jaar later maakte hij de over stap naar Amsterdam om in dienst te treden bij het ge meentelijk havenbedrijf. Ze- senhalf jaar later maakte hij binnen die gemeente de switch naar de hoofdafdeling wegen. Hoewel het „grote Amster dam" wel een goede leerschool was, voelde de heer Van Wijk toch de kleinschaligheid die hij in Diemen zo had gewaar deerd, als een gemis. Een ge mis dat steeds nadrukkelijker voelbaar werd. Daarom ook solliciteerde hij destijds naar de post van directeur-gemeen tewerken en niet zonder resul taat. Het gezin Van Wijk - va der, moeder, zoon en dochter - woont thans nog in Westzaan maar men hoopt op korte ter mijn een woning te betrekken in Zoeterwoude. De nieuwe directeur Gemeentewerken. Halve eeuw trouw in Lisse Het echtpaar A.J. van Rooy- en-Look uit de Lissese Ka naalstraat viert woensdag het gouden huwelijksfeest. Die zelfde dag wordt tussen half zes en zeven uur een receptie gehouden in De Nachtegaal van Lisse. De heer Van Rooy- en is wijd en zijd bekend van uit de tijd dat hij een brand- stoffenhandel dreef: Hij was „kolenboer Van Rooyen" voor veel Lissers. Hij maakte kennis met zijn vrouw toen zij met een vriendin vanuit Duitsland een dagje uit was in Haarlem. Enige tijd woonde het jonge paar in de Wagen straat, doch na een maand of wat verhuisde men naar het huis in de Kanaalstraat 218 en tot op heden woont men daar nog steeds. De kolenboer en zijn vrouw hadden niet alleen een druk ke zaak, maar ook een steeds drukker huishouden. Er wer den drie zoons en twee doch ters geboren. De tweede ver andering was een heel ingrij pende: na de turf, kolen en olie kwam het gas door de buizen aan huis en bovendien werd de oude wijk gesloopt voor nieuwbouw. Van Rooyen moest plaats maken voor de nieuwbouw en besloot toen met pensioen te gaan. TEN KOSTE VAN FRANSTALIGE BELGISCHE ZENDERS NOORDWIJKERHOUT De exploitant van kabeltelevisie NV Casema wil binnenkort ook Engelse zenders in het programma opnemen. De Franstalige programma's van België wil men dan laten ver vallen. Deze wisseling zal geen extra tariefsverhoging voor de abonnees tot gevolg hebben. Al enig tijd werd de Engelse televisie door de kabelexploi tant als extra programma doorgegeven bij wijze van proef. Uit een enquête bleek dat maar liefst 72 procent van de abonnees voor een wisse ling in het programmapakket was. Door de RTBF-2 (Fran stalig België) te laten verval len is geen extra verhoging van de tarieven nodig. Het be stuur van de gemeenschappe lijke regeling Kabeltelevisie Bollenstreek heeft met NV Ca sema deze overeenkomst ge sloten. Nu krijgen de deelne mende gemeenten drie maan den de tijd om over deze wijzi ging een oordeel uit te spre ken. Het college van B en W van Noordwijkerhout zal de gemeenteraad vragen aan dit plan zijn toestemming te ge ven. Niet alleen is het college tevreden over het feit dat er geen financiële consequenties voor de abonnees zullen zijn, maar ook acht men het een goede zaak dat er een speciaal informatiekanaal komt waar op eventuele storingen en ta riefswijzigingen kunnen wor den doorgegeven. Deze infor matie kan later nog worden uitgebreid en dit kanaal kan tevens van belang zijn voor de toekomstige regionale en plaatselijke omroep. Boven dien kan deze informatie op ieder telvisietoestel ontvangen worden. Van Engelen bedankt als commissielid VOORSCHOTEN Drs. D. J. van Engelen, vice- voorzitter van de commis sie sport en recreatie, heeft aan burgemeester en wethouders laten we ten te willen bedanken als lid van deze commissie. D. J. van Engelen is bijna 13 jaar lid geweest van deze functionele commis sie, die bestaat uit raadsle den en deskundige bur gers. Al eerder heeft de heer Van Engelen te kennen gegeven met zijn commissiew.erk te willen stoppen. De heer Van Engelen is directeur van de ANWB. Hoogtepunten tijdens zijn commissieperiode, noemt de heer Van Engelen, de uit breiding van het sportpark Adegeest, de aanleg van het kunstgrasveld voor de hockey, de realisatie van het zwembad „Het Wedde", de verplaatsing van het volkstuinencomplex en de verandering in het be heer van het tenniscomplex. Menigmaal heeft de heer Van Engelen de vergadering van de commissie sport en recrea tie voorgezeten. Deze commis sie heeft niet alleen een advi serende taak, maar tevens een beheerstaak ten aanzien van alles dat met sport en recreatie te maken heeft Voorschoten verliest in het bestuur een ter zake kundige burger, die zon der aanziens des persoons trachtte ieder het zijne te ge ven. KATWIJK Het onder zoeken van de vier a vijf locaties in Katwijk die mogelijk door chemisch afval verontreinigd zijn, kan het gemeentebestuur in het meest ongunstigste geval wel een miljoen gul den kosten. Dat werd gis termiddag becijferd door de raadscommissie voor fi nanciën. De onderzoeken naar mogelijk vervuilde locaties zal in de komende jaren op last van het pro vinciaal bestuur plaatsvin den. Voor 1983 staat al een saneringsonderzoek in de wijk Synthese op het programma waarvoor de raad in juli al 172.000 gul den ter beschikking stel de. De gemeente moet per sane ringsonderzoek tien gulden per inwoner bijdragen, telkens met een maximum van 200.000 gulden. Met deze uitgaven is op geen enkele wijze rekening gehouden in de meerjarenbe groting en voor elke onder zoeksbijdrage zal dan ook een dekking moeten worden ge zocht. De 172.000 gulden voor het onderzoek in de wijk Syn these zal bijvoorbeeld worden gehaald uit de reserves van het grondbedrijf, aldus deelde wethouder J. van der Plas gis teren mee. Verder zal het geld voor het onderzoek op het ter rein van de voormalige gasfa briek, dat ook op het sane ringsprogramma staat, worden gehaald uit de reserves van het gasbedrijf. Wethouder J. van der Plas: „Zoveel mogelijk zal getracht worden de uitga ven niet ten laste van de alge mene dienst te laten komen. Maar of we daarin zullen sla gen..." Van der Plas suggereerde gis termiddag dat de bijdrage voor het onderzoek naar het terrein van de vatenhandelaar Van Beelen aan de Wassen aarse- weg wellicht op de handelaar zal worden verhaald. Ook voor de overige uitgaven die de gemeente moet doen, zal worden getracht de kosten zo veel mogelijk op de vervuiler te verhalen, wanneer die ten minste te achterhalen is. Voorhoutse verongelukt VOORHOUT Een 54-jarige inwoonster van Voorhout is gis termorgen verongelukt op de 's Gravendamseweg in Voorhout De vrouw reed op het fietspad in de richting van Noordwijker hout en werd aangereden door een vrachtwagen, bestuurd door een 51-jarige inwoner van Noordwijkerhout. Deze reed vanaf een uitrit de weg op en zag de Voorhoutse over het hoofd. Het slachtoffer kwam onder de wielen van de vrachtwagen en werd zwaar gewond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden, waar ze korte tijd later overleed.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5