Kostuumverzorging helpt actrices en acteurs in het pak gekleurd gezien VAAK WERKEN ZE ZICH HET SCHOMPES" Zure praatjes bij prima beelden van atletiek lederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's ^inDIO/TELEVISIE CcidócSommtt DINSDAG 16AUGUSTUS 1983 PAGINA 13 edeling Komen ten- voren, s hun koren- Ie pro- ïr ook weg te uurlijk limtekwis bde AVRO pVERSUM In samen- king met de Europese ite-organisatie ESA lan de AVRO vrijdag op II om 19.12 uur een ruim- aardig wis, die wordt gepresen- d door Chriet Titulaer. kwis gaat vooraf aan de itzending van 24 septem- waarin uitgebreid it wordt besteed aan de ht die de Nederlander >bo Ockels samen met de of een Iser Ulf Merbold zal rijtjes- in het Amerikaanse ruim- er Space Shuttle. In het [ramma wordt ook d geschetst van de jaren e training van Ockels. Elsink en lbo wekelijks met cabaret op de radio HILVERSUM Henk Elsink en Wim lbo krijgen beiden een eigen cabaret- programma op Hilversum 1. Henk El sink zal de komende wintermaanden op vrijdagmiddag te beluisteren zijn. Het programma dat vanaf 7 oktober wekelijks om vijf uur 's middags be gint, zal opgeluisterd worden door een cursiefje, een liedje en een sketch die door Elsink worden geschreven. De ca baretier wil daarbij vooral jong talent een kans geven in zijn radio-program ma. Wim lbo gaat met ingang van 12 sep tember wekelijks op maandagavond voor de TROS een cabaretprogramma maken. Hij behandelt hierin de ge schiedenis van het cabaret. Radio Caroline morgen in de lucht zender Radio Caroline, die afgelopen vrijdag voor anker ging in Keltish Nock, 25 mijl uit de kust van het Britse havenplaatsje Felixstowe, begint mor gen haar uitzendingen. De bedoeling was geweest om dit weekeinde al de eerste radioshows te brengen, maar een doorgebrande isolator aan de voet van de 90 meter hoge zendmast doorkruisde deze plannen. Radio Caroline, die uit zendt vanaf het zendschip Ross Reven ge, zal dag en nacht in de lucht zijn op 962 KHz (311,9 meter). Behalve zender technicus Peter Chicago zijn nog tien andere mensen aan boord onder wie de disc-jockeys Andy Archer, Tom Ander son, Steve Gordon en Mike Simmons. Europees hockey-kampioenschap uitgebreid op radio en tv HILVERSUM De NOS zal vanaf donderdag tot en met 28 augustus op radio en televisie uitgebreid aandacht besteden aan het toernooi om het Euro pees hockey-kampioenschap. „Studio sport" van de NOS brengt bijna dagelijks in extra uitzendingen beelden van het toernooi. In deze periode valt overigens nog een aantal andere evene menten zoals het WK zwemmen en waterpolo (20 t/m 27 augustus), het WK wielrennen op de baan (23 t/m 28 au gustus), het CHIO te Rotterdam (19 t/m 21 augustus), diverse atletiekwedstrij den en de Grand Prix Formule 1-wa- gens op Zandvoort (28 augustus). Re portages van al deze evenementen wor den voortdurend (bijna dagelijks) door „Studio sport" in verschillende uitzen dingen gecombineerd. Hoe het hockey-aandeel in die pro gramma's precies zal uitpakken zal ui teraard afhangen van het toernooi-ver- loop. Zo zal als Nederland de finale haalt deze wedstrijd op 28 augustus rechtstreeks worden uitgezonden. Als Nederland om de derde plaats speelt, zal die wedstrijd uitgebreid worden sa mengevat. De tv-verslaggevers zijn Hans Brian en Frans Henrichs. Voor de NOS radio zal verslaggever Geerhard de Grooth in de reguliere sportrubrieken van de omroe porganisaties (dagelijks via Hilversum 1 van 22.00 t/m 23.00 uur) het verloop van het toernooi schetsen met nabe schouwingen en interviews. IILVERSUM Renee frins behartigt de belangen jan de vakgroep kostuum- lerzorging van de afdeling jrtistieke voorzieningen. On- ler haar hoede heeft zij tien faste kostuumverzorgsters wandeling nog steeds leedsters genoemd) en een isselend aantal freelance leedsters, vijf part-time ba- ekrachten en vier dames in et kostuummagazijn (de zo- üheten kostuum fundus), let uitzondering van het ostuummagazijn is de afde- ng kostuumverzorging ge- uisvest in de kelders van et NOS-gebouw, waar ook artiestenkwartier zit. 'ientallen kleedkamers, de amen op de deuren wisse- ind met het programma dat p dat moment wordt opge- omen. In het midden van en lange gang de balie. In- ercom, monitor, telefoon, fan hieruit kunnen de regie- uimte, alle kleedkamers, de lostumièrekamer, de chminkkamers en de toneel- leesterstransito worden be- •ikt. Jitvoerend I De kleedsters hebben alleen I ;en uitvoerende taak, vertelt I Renee. „Bij kostuumstukken er een kostuumadviseur I die de mensen aankleedt. Bij B^e draaidagen wordt die ad viseur ondersteund door een aantal kleedsters. Dat wordt bepaald bij de voorbesprekin gen. Bij een show of iets der gelijks zijn ook een kostuum- adviseur en kostuumontwer pers aanwezig. In overleg met de programmamaker be palen zij wie wat gaat dragen en ze zorgen dat die kleren aanwezig zijn". „Bij een programma als Top- pop is geen kostuumadviseur aanwezig. Wel een kleedster. De groepen dragen over het algemeen wat ze zelf mooi vinden, maar er kan natuur lijk wel eens iets scheuren, of een knoop losraken. Behalve als er erg veel groepen ko men is er bij Toppop één kleedster bij, voor twee draaidagen. Maar je kunt nooit erg goed van te voren inschatten, hoe druk het wordt". De kleedster ondersteunt de kostuumadviseur. Er kan van te voren een doorpasdag worden gehouden, dan kan het blijken dat er bepaalde dingen aan een kostuum ver anderd moeten worden. Of dat een kostuum pasklaar ge maakt moet worden. Dat doet de kleedster. De acteur of actrice „in het pak hei- De kleedsters kunnen zelfs, als de kostuumadviseur bij voorbeeld voor een bepaalde tijd weg moet, een stuk conti nuïteit bewaken. Er voor zor gen dat in opeenvolgende scènes (die vaak met grote tussenpozen worden opgeno men, red.) de mensen dezelf de kleding dragen. „Ik zal nog een ander voor beeld geven: De Tedshow, daar zitten verschrikkelijk Het kostuummagazijn van de NOS. Twee kleedsters aan het werk in de kelder van het Hilversumse NOS- complex. veel verkledingen in. Tot voor kort waren daar drie, nu zijn er vier kleedsters bij, alleen al bij het doorpassen bij de repetities. Dan moet er ook nog snel worden ver kleed. Om het in mijn woor den te zeggen: die kleedsters werken zich het schompes". Het beeld van de kleedster is vaak dat van een oudere dame, die ergens in de cata combe van een theater moe derlijk over haar kleren en artiesten waakt. „Ja, daar zit wel een grond van waarheid in. Kleedsters kunnen ook een beetje moe derlijk zijn. Ga maar na: er zijn vaak lange wachttijden voor artiesten. Ze kennen de kleedsters. Gaan daar een praatje mee maken. De mees ten zijn voor de opnamen na tuurlijk nerveus. Wat die ca tacombe betreft: de lokatie is in negen van de tien gevallen inderdaad in de kelder. De kostuumverzorging staat niet zo „in the picture". Kostuummagazijn Het kostuum magazijn is ruim drie jaar geleden gestart. Alle zendgemachtigden leveren nu hun kleding daar in. Re nee: „Het groeit steeds verder uit. Sinds kort hebben we hier ook een schoenmaker zitten. We repareren zoveel mogelijk zelf". De kostuumfundus is een soort gigantisch klerenar- chief. Hoeden, schoenen, hel men, broeken, bontjassen, alle denkbare kledingstuk ken hangen keurig gesor teerd. Hoeveel precies is on bekend. Iemand schijnt ooit eens met tellen begonnen te zijn, maar heeft na vijftien honderd overhemden de moed maar opgegeven. BAS MARTENS Het zit er zo'n beetje op voor de jongens van Studio Sport: de zomer, met al die rare afwijkende sportsoorten. Tennis, wielren nen, atletiek: het is maar behelpen nartuurlijk zolang er niet se rieus wordt gevoetbald en we weer gewoon elke zaterdag en elke zondag de vertrouwde tabellen te zien en te horen krijgen, liefst met een rustig achtergrondmuziekje. Overigens wil ik met genoegen constateren dat de wereldkampi oenschappen atletiek een aangename kijkactiviteit vormden voor de thuisblijver. Al die bezigheden op en binnenin de sintel- baan in Helsinki (en niet te vergeten de buitenbeelden van de marathon) waren het aanzien dubbel en dwars waard, mede en vooral door de hoogst bekwame manier waarop de Finse televi sie het evenement volgde. Met inzicht en met veel zorg bracht men de essentie van de yele onderdelen in beeld, waarbij niet werd verzuimd aandacht te besteden aan het tonen van de emoties van de atleten zowel bij winst als bij verlies dat laatste vooral na de ettelijke spec taculaire valpartijen in de loopnummers. Plezierig waren ook de herhalingen van de finishbeelden en de close ups van de verbeten strijd om de eerste plaatsen. Kortom: de televisiebeelden van het eerste atletiek wereldkampioen schap waren van uitzonderlijk hoog peil. De begeleidende tekst van Nederlandse afkomst is natuurlijk weer een heel ander verhaal. Wat commentator Theo Reitsma ervan maakte kon de toets der kritiek nog best doorstaan, maar van de krakerige praatjes van Ben de Graaf wordt een gewoon mens lichtelijk onpasselijk. Niet alleen omdat De Graaf zich, volstrekt ten onrechte, uitge breid verdiept in het al dan niet aanwezige uiterlijk schoon op de baan als het gaat om damesatletiek, maar ook omdat hij alles wat er tijdens het kampioenschap wordt verricht afzet tegen de wereldrecords die er op de verschillende onderdelen bestaan. Dat is volstrekt niet aan de orde; het gaat er bij een wereldkam pioenschap nu eenmaal om als eerste over de streep te komen of het hoogst te springen of het verst te gooien. En dan doet het er helemaal niet toe of op het desbetreffende onderdeel een andere meneer of mevrouw ooit ergens anders sneller heeft gelopen of verder heeft gegooid of hoger heeft ge sprongen, want die verrichtingen kwamen veelal tot stand in een heel andere situatie, waarbij het behalen van zo'n record voorop stond. Pikant was in dit verband dat De Graaf in de uitzending ter plekke terecht werd gewezen door Reitsma - juist ook op dit on derdeel van zijn zure commentaar. Het komt niet zo vaak voor dat collega-presentatoren elkaar afvallen ten aanhoren van het publiek, maar het was in dit geval heel terecht en bovendien hoogst verfrissend. Ben de Graaf moet zich maar houden bij het opschrijven van zijn mening in de krant waarbij hij in dienst is, en de NOS moet er zich nog maar eens over beraden of iemand als deze zeurkous wel als televisiecommentator moet worden ingehuurd. Nog afge zien van zijn via de microfoon nogal slecht overkomend neuze- lig stemgeluid. Veronica toonde zondagavond een wedstrijd van geheel andere allure: de verkiezing van Miss Universe (het heelalmeisje dus) in een galavoorstelling op Amerikaanse leest geschoeid. Daar zijn maar weinig woorden voor: je gelooft je eigen ogen niet. Wat een holheid, wat een glitter, wat een, ja, wat is het eigenlijk: on zin natuurlijk. Je blijft alleen met wat vragen zitten: wat is het verschil tussen Miss World en Miss Universe, zo lang er niet ook meisjes mee doen die van andere planeten komen? Wie deed er voor Neder land mee en hoe hoog of hoe laag scoorde die landgenote? En vooral: waarom wordt zoiets uitgezonden, zonder dat er enig woord wordt besteed om uit te leggen hoe het allemaal in zijn werk gaat achter de schermen? En ook: hoe bestaat het dat al die meisjes die de finale niet halen zo aardig blijven klappen voor de winnares, die ze eigenlijk liever de ogen zouden uit krabben. RENE DE COCQ éne uit het spectaculaire TROS-programma „Achteruitrij- n", waarbij een van de onderdelen de caravan-race is. Ned. I 20.28 uur. alsook de risico's van het kunstbrein aan de orde. 21.35 De Haagse School. Tot eind oktober biedt het Haagse Gemeentemuseum een over zichtstentoonstelling van de Haagse School, de schilder kundige beweging die bij het grote publiek lange tijd heeft gegolden als het toppunt van vaderlandse schilderskunst. In verband hiermee heeft de NOS een documentaire samenge steld onder regie van Jan Wouter van Reyen. De Haagse School kende de laatste vijfen twintig jaar van de negentien- de eeuw zijn grootste bloeitijd. Schilders als Mesdag, Jozef Is- raëls, Jacob Maris, M. Mauve en J.H. Weissenbruch behoor den hiertoe en ook Vincent van Gogh en Piet Mondriaan heb ben in hun jonge jaren in de stijl van de Haagse School ge schilderd. EDERLAND 1 .02 Walt Disney presen- Irt. De aflevering uit de Walt Iney-serie „Het verhaal van Blanco" komt voort uit een de legende van de Azteken. Blanco was de beroemde (te hengst van de Spaanse erheerser van Mexico, Her- ndo Cortez, die werd be- fiouwd als de reïncarnatie h de Regengod. Als het ard zou verdwijnen, zou het id door droogte worden ge- sterd en zou er een ver- hrikkelijke hongersnood ko- ïn. De oude boer El Viejo, i geloof hecht aan de oude (enden van zijn voorvaderen. It op een avond dat er regen mt. Hij gaat naar de tempel h El Blanco om te bidden, |ar hij tussen de ruïnes een srrie met een veulen ziet lo in. Hij denkt dat de Regen- |d in de veulen is teruggeko- 128 Te land, ter zee en in de cht. Het meest spectaculaire iderdeel van de „Te land, ter e en in de lucht"-shows was I het Euro-circuit in Valkens- lard te zien, namelijk het ichteruitrijden". Vanavond u we de beelden hiervap ge- Jsenteerd door Tom Mulder commentaar van Tom Volgens traditie zijn de fteruitrijders verdeeld in de goriëen DAF's in originele (at en specials. Het carava- inderdeel bestaat uit een (avanrace en een slalom. EDERLAND 2 >50 Help! De computers ko- >n. De mens als slaaf van Ij eigen schepping, dat gelo- i de meeste mensen al niet als ze de voor- en nade- I van de computer overwe- „Op het duin", een aquarel jp. In de documentaire, die Van Jozef Israels is te zien in EO uitzendt, komen alle as- de documentaire over De van de vooruitgang Haagse School. Ned. II om de computertechniek, 21.35 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Wat geen oog heeft ge zien. Serie over gods diensten. Afl.: Ontmoe ting Oost-West. 16.50 Smokkelaar. Engelse avonturenserie. Achtste aflevering. TELEAC 18.25 Voorlichtingsprogram ma cursussen. TROS 18.55 Circus Gusto. Serie te kenfilms. 19.02 Walt Disney presen teert: Het verhaal van „El Blanco". 20.00 Journaal. 20.28 Te land, ter zee en in de lucht. Vierde afl.: Achteruitrijden. 21.20 Oppenheimer. Engelse serie van Barry Davis. Laatste deel. 22.30 TROS Aktua tv. Actuali teiten. 23.05 Falcon Crest. Ameri kaanse wijnboerenserie. 00.00 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. NEDERLAND 2 EO 19.12 19.30 20.20 20.40 20.50 21.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Journaal. EO Zomerkrant. Jeugd programma. De Waltons. Ameri kaanse familieserie. Huifkarren door de bocht. Reisverslag. Klankkleur. Programma met zanger Siegfried Fietz. Help! De computers komen. Documentaire. Tenslotte. Kort slot woord. De Haagse School. Kunstdocumentaire. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Droomland met een barrière. Reportage over Nleuw-Zeeland. 17.00 Een koningin voor Blondel. Jeugdfilm. 17.50 Jour naal. 18.00 Actualiteiten. Streek- pieuws. 18.15 Contact alstublieft... Serie. 18.40 Geconstrueerde dro- nwn. Serie over architectuur. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 Wat ban ik? Beroepen raden met Robert Lembke. 21.00 Monitor. Actualiteiten. 21.45 Quincy. Ameri kaanse detectiveserie. 22.30 Achter grondinformatie. 23.00 ARD-Talk show. Fuchsberger praat met Max Schmeling (1). 23.45 Journaal. billon des jours (4). Tv-serle. 22.05 L'aventure de l'art moderne (11). Documentaire serie. 23.00 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.10 Zie België Frans 1 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Zie Belgie Frans 1. DUITSLAND 2 16.20 Vakantiekalender. 16.45 Da Smurfen. Tekenfilmserie. 17.00 Mo- zaYek. Seniorenmagazine. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazine. Tips en informatie. 18.25 Raden maar met Rosenthal. Spel voor schrandere mensen. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 De jager uit Fall. Duitse heimatfllm van Harald Reinl (1974). 21.00 Actualiteiten. 21.20 Kimono en computer. Repor tage over de jeugd In Japan. 22.05 Onze kosmos. Amerikaanse populalr- wetenschappelljke serie van Carl Sa- gan. 22.45 Una histoire simple. Fran se speelfilm van Claude Sautet (1978). 00.30 Journaal. ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Battle of the planets. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Animal magic. Se rie. 18.40 Journaal. 19.00 Southeast at six. 19.25 Tekenfilm. 19.30 Dr. Who. Serie. 19.55 Wonderful world of Disney. 20.45 The Freddie Starr showcase. 21.30 Only foola and hor se*. Komische serie. 22.00 Journaal. 22.25 Old score*. 23.15 The dawn ia dead. 00.03 Journaal. 00.05 Flamin go Road. Amerikaanse serie. 00.55 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 DUITSLAND 3 18.15 Cameo. 19.25 Vikings. Serie. 19.55 Six fifty five. 20.25 Journaal. 20.30 Open space. Nationale gezond heid. 21.00 Arthur Negus enjoys. 21.30 Scruples. Amerikaanse tv-film. 23.05 Top Crown Pair». 23.50 News- night 00.40 Cricket. 01.16 Techno logy. 01.40 Social science*. WDR: 18.00 Marco. Tekenfilmserie. 18.30 Sesamstraat 19.00 Het actue le uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Tochten door de DDR: langs de Saaie. 21.00 ARD-hitparade. 21.45 Design: mode en accessoires. Over ontwerper Karl Lagerleld. 22.40 Veertig jaar geleden. Oude week- journaals. 23.05 Journaal. 23.10 Soap of Gezellig thuia (21). Ameri kaanse serie. ENGELAND ITV 17.00 Moschope 17.15 Victor and Maria. 17.20 Hold tight. 17.45 Musi cal youth. 18.15 Private Benjamin. 18.45 Nieuw*. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroad*. 20.00 Video en tertainer*. 20.30 Bring 'em back alive. 21.30 Don't rock the boat. 22.00 Story board. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late new*. 23.30 The Bronx. 00.30 The mysteries of Edgar Wallace. 01.40 Tuesday To pic. Televisie morgen BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmserie. 18.05 Sesamstraat 18.20 De rooien en de blauwen. 18.25 Popeye. 18.30 Met het museum de lucht in (1). Herha ling documentaire over de luchtvaart. 19.25 Tijdroven Zelf wijn maken. Herhaling. 19.35 Kijk uitl Verkeers- tips: Walkman. 19.40 Mededelingen. Overzicht programma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuur- actualiteiten. 20.15 Benny Hill show. Programma rond de Engelse komiek. 20.45 Op zoek naar Adam. Serie over paleontologie. Tiende afl.: Eind van de trek. 21.40 Centraal Station (10). Tv-serle van Hans Keuls. 22.25 Journaal. Aansluitend: Coda (mu ziek). NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV: 15.30 De drie marmotten (1). Tsje chische tekenfilmserie. 15.35 Er was eens een egel... Zweedse natuurfilm. 16.05 De drie marmotten (2). 16.10 Bokkesprongen-extra. Jeugdpro gramma. 16.30 De drie marmotten (3). 16.35 De wolf. Franse jeugdfilm. 17.25 De drie marmotten (4). BELGIE BRT 2 Z» MgM BRT 1. BELGIE FRANS 1 NEDERLAND 2 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.25 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleur*. Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.26 Lotto-be richten. 19.30 Journaal. 20.00 Les Rentiers du monde. Afl.: Amazone gebied in Venezuela. 21.05 Le tour- NOS: 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 MozaYek. Voor de derde leeftijd. 10.35 Wat ben Ik? Herhaling. 11.25 Onze kosmos. Se rie. t12. 10 Monitor. 12.55 Persover- zicht. 13.00 Journaal. 13.15 Video tekst voor iedereen. 15.10 Video tekst voor iedereen. 15.25 Onze kleine farm. Amerikaanse familiese rie. 16.10 Journaal. 16.15 Avontuur aan een meer in Namibia. Dierendo- cumentalre. 17.00 Wat is wat. Kinder programma. 17.20 Alpha 5. Compu terspel voor de jeugd. 17.50 Jour naal. 18.00 Actualiteiten. Streek- DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.15 ZDF-Uw programma. 15.17 Journaal. 15.20 Captain Future. SF-serie. 15.45 Pa pa's vrouw en ik. Amerikaanse jeugdfilm. 16.30 Vakantiekalender. 16.50 Mork van Ork. Komische SF-serle. 17.15 Enorm in vorm. Aero bic-oefeningen. 17.30 Journaal. Aan sluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazine. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Marco. BELGIE BRT 1 17.30 Take it easy. Les 1, deel 1. 18.00 Appie. Tekenfilmserie voor de jeugd. BELGIE BRT 2 Zia Batg» BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.15 Blue Pe ter goes silver. 10.40 Jackanory. 10.55 The Wombles. 11.00 Why don't you. 11.25 Cricket. 14.00 Jour naal en financieel nieuws. 14.30 King Rollo. Kleuterprogramma. 14.35 Brfc-e-brac. 14.50 Cricket. 17.20 Play school. 17.45 Boss cat ENGELAND BBC 2 07.05 Tv-cursussen. 11.05 Gharber. 11.30 Play school. 11.55 Cricket 13.30 Tv-cursussen. 14.20 Cricket. ENGELAND ITV 07.25 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Button Moon. 13.10 Rainbow. 13.30 The Electric Theatre Show. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Emmerdalo Farm. 15.00 A plus. 15.30 Paardenraces. 17.00 Rod, Jane and Freddy. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 Vakantie op Stillness - 17.52 Per saldo - 18.06 WK Atletiek - 18.09 Radiojournaal - 18.25 Toppers van toen - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20.03 Operette-musical- fragmenten - 21.02 De ondergang (7). Hoorspel- serie naar Emil Zola - 21.40 Lichte grammofoonmuziek - 22.02 Sportpa- norama Eretribune - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) El pee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Aktua - 18.10 De woeste hoog te (7). Hoorspelserie - 18.30 Humanis tisch Verbond - 19.00 Tros-klanten- service - 20.30 Onder de mensen: een reis met Kees Brusse - 21.00 Om het boek: schrijvers terug naar hun jeugd - 21.30 Teleac - 22.40 Finale - 23.16 Inclusief. Luisterspel. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) VARA Lijn Drie - 21.02 Moon- dogs. HILVERSUM 4 - 16.00 De Hobbit (6). Hoorspel naar Tolkien - 16.35 Entr'acte - 16.45 Overdenking - 17.00 Overname Hil versum 2 - 20.00 (NCRV) Werken voor koor en orkest, Brahms (4) - 20.45 De vier symfoniëen van Schu mann (3) - 22.25 Orgelconcert door Rene Saorgln. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VOO) Ook goeiemorgen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 De ju kebox - 15.03 Toeters en bellen - 17.02 (EO) Ronduit extra. 2.02 Nachtexpress - 6.09 Vandaag - 7.10 (NOS) Ochtendgymnastiek - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.40 Consumenteninformatie - 9.05 Gym nastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.24 Waterstanden - 9.33 Teleac - 10.03 Voorbeelden van loka le radio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haar! - 11.33 Leef-tijd ge noeg - 12.16 Overheidsvoorlichting - 12.36 Actualiteiten - 13.10 Kinderen een kwartje? - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Radiovolksuniversiteit - 15.03 Zo kan het ook - 15.32 NOS-wereld- wljzer - 16.00 Wat een taal - 16.32 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualitei ten. HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu - 10.34 Weg met de genera tie-kloof - 12.34 Vraag en antwoord - 13.30 Weeshuls van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nleuws-Box. HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium - 8.05 Platennieuws - 8.45 Musica Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Susanne Mebes. gitaar - 10.30 Orkestpalet: Beethoven - 12.05 Symfonieën van Mozart (14) - 12.30 Promenade Orkest - 13.05 Or- gelconcerwerken van" Franz Schubert en tijdgenoten - 13.30 (AVRO) Muziek van Robert Schumann - 14.30 Werk voor fluit en plano - 15.05 Requiem van Dvorak - 16.45 Gedichtenpro gramma - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00. 8.00. 13.00, 18.00, 20.00. 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7,00, 8.00 en 13.00 uur. Romy Schneider «peelt Marie in de tv-film „Eine Einfache Geschichte". Duitsland 2 om 22^45 uur. DUITSLAND 1 23.00 ARD-Talkshow. De vroegere wereldkampioen boksen Max Schme- ling is de speciale gast van Joachim Fuchsberger. Als 19-jarige besloot Schmeling beroepsbokser te worden en twee jaar later had hij het al tot, Duits kampioen in het halfzwaarge- wicht gebracht. Weer een jaar later was hij Europees kampioen. Na zijn zege in de zwaargewichtklasse ver trok hij naar Amerika en werd daar in 1930 wereldkampioen. DUITSLAND 2 19.30 De jager uit Fall. Film van Ha- rald Reinl uit 1974. Het verhaal gaat over de jonge jager Friedl. die na drie jaar militaire dienst in zijn geboorte dorp Fall terugkeert en moet consta teren dat zijn bruid inmiddels een kind vah de stroper Toni heeft. De ja ger en de stroper bevechten elkaar op leven en dood met als uiteindelijk resultaat, dat de stroper een doods mak maakt en Friedl met zijn bruid 22.45 Una histoire simple. Niet het eerste vrouwenportret, maar wel de eerste film, waarin regisseur Claude Sautet aan de kant van de vrouwen staat is ,,Une histoire simple" met Romy Schneider, een film over rela tieproblemen. Hoofdfiguur is Marie, een 39-jarige gescheiden vrouw, die met haar vijftienjarige zoon samen woont. Ze verwacht van haar vriend Serge een kind, maar de liefde is reeds bekoeld, zodat ze abortus als de enige consequentie ziet. Als ze op nieuw haar vroegere man ontmoet-- komt het weliswaar tot intimiteiten, maar geen vaste band, want Georges heeft inmiddels een andere partner. Ze weet in ieder geval, dat ze het kind. dat ze verwacht, nu wil behou den. BELGIE BRT 1 18.30 Met het museum de lucht in. Met de herhaling van de driedelige documentaire over de luchtvaart van Herman de Wulf komt de BRT tege moet aan vele verzoeken. De eerste aflevering is gewijd aan de afdeling lucht- en ruimtevaart van het Konink-- lijk Museum van het Leger, waar een Interessante collectie vliegtuigen be waard wordt uit de periode 1914-18. Ook de jaren daarna zijn goed verte genwoordigd en de verzameling bur gerlijke en militaire toestellen Is lang zamerhand uit gegroeid tot 135 waar devolle exemplaren.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13