Wraak Schutte en Moos Nog geen Ajax tegen Feyenoord Voetballerij blijft een boeiende wereld Terug in Zeist SPORT £cidóc(3ou/umt ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1983 PAGIt pi SCHEVENINGEN Het was wel een kermis gisteren tijdens de Nederlandse tenniskampi oenschappen. Eerst viel met de nederlagen van Marcella Mesker (24) en Hellas ter Riet (15) de top van het heden en de toekomst van de Hellas ter Riet. de jeugdige belofte van het nationale damestennis, slaagde draaimolen. er njet jn 2jCh te plaatsen voor de finale. .Direct daarna werd een finan ciële goocheltruc vertoond door de KNLTB en een spon sor tijdens een conferentie over een nieuw soort tennis- fonds. En die act, waarin vier spelers (bekend zijn al Menno Oosting en Judith Warringa) jaarlijks elk 25.000 gulden krij gen en dat met hun prijzen geld gedeeltelijk moeten terug betalen) werd prompt over troffen door de privétrainers van Hellas ter Riet en haar overwinnaar Karin Moos, die op het terras van de Mestba- nen hun hart luchtten over de tennisbond. Om met de sport te beginnen. De damesfinale gaat morgen tussen Nanette Schutte en Ka rin Moos. Leuk voor de bond? Nee. Schutte en Moos worden niet door de bond begeleid en maken ook geen deel uit van een vertegenwoordigend team. Schutte was nota bene door een blessure lange tijd van het veld verdwenen en had via kleine toernooien in Zuid- Frankrijk weer rustig leren winnen. De bond was haar in feite helemaal vergeten en toen Nanette Schutte onlangs KNLTB-voorzitter Hehen- kamp opbelde met de vraag, waarom zij slechts als vijfde was geplaatst bij de NK, wist deze niets meer te zeggen dan: „Zo, tennis jij nog?" Waarna Schutte verbouwereerd de hoorn op de haak had laten vallen. Verpletterd Afgelopen zondag versloeg ze Marcella Mesker in Leiden, gisteren verpletterde ze de protégé van bondscoach Jan de Rook met 5-7 (pracht-set), 6-3, 6-2 in de halve finales van de nationale titelstrijd. „Je moet ook je sterke punten trai nen en daarom is mijn fore hand nu nog beter en harder", aldus de 21-jarige Amsterdam se, die dank zij privétrainer Cees Houweling, maar vooral door veel eigen inzet uit een diep dal naar de top is terugge- klauterd. Een dal waarin Mes ker alleen in Nederland schijnt te vallen, want net als vorig jaar tegen Astrid Suur- beek was de Haagse ook dit keer op van de zenuwen, stok te haar opslag en verdween menige forehand laag in het Schutte dus in de finale, wraak nummer één. Wraak nummer twee kwam van Ka rin Moos en haar dissidente privécoach Martin Simek. Deze Tsjech gaf zijn pupil van af de tribune met gebaren aan wijzingen. Dat mocht niet van de bond. Auke Dijkstra, de trainer van tegenstandster Hellas ter Riet, deed hetzelfde. Maar alleen Simek werd ge waarschuwd. Zelfs Hehen- kamp had geroepen: „Simek, nog één keer en Martin Simek: „Die spanning is voor haar en mij ongelofe lijk. Als zij hier had verloren van Hellas, hadden we ook weer een half jaar trainingsar- beid verloren". Zo slecht als de nederlaag van Marcella Mesker kan worden betiteld, zo enthousiast mag worden gesproken over het optreden van Hellas ter Riet. De Apeldoornse ging in het ze nuwenduel tegen Moos dan wel ten onder, maar zij deed dat vooral met haar aanval lende, gesneden backhand met ere: 6-2, 3-6, 7-9. Gelet op haar leeftijd (15), haar beheer sing en perfecte en gewaagde plaatsing, is het geen gok dat met Hellas ter Riet het groot ste tennistalent op de Metsba- nen is genoemd. HERMAN JANSEN Herhaling in Eindhoven EINDHOVEN PSV en Club Brugge spelen morgenavond in Eindhoven de finale van het PSV-toernooi. Dat is een herhaling van vorige week zondag in Brugge, waar PSV de finale won van de Brugge- naren met 6-1. De Eindhoven- se ploeg bereikte gisteren de eindstrijd door tegen Zaragoz- za in de eerste helft bijzonder knap en gemotiveerd voetbal te laten zien. Bij rust was het al 5-0 voor PSV, dat het na de hervatting kalm aan deed (5-2). De openingswedstrijd tussen Club Brugge en Nottingham Forest boeide nauwelijks. Brugge nam de strafschoppen beter nadat de reguliere speel tijd bij 1-1 was geëindigd. sportuitslagen DAMMEN Europees kampioenschap heren in Deventer vierde ronde Scholma (Ned) - Krista (Tsj) Damesenkeltpel halve finales: Nanette Schutte-Marcella Mesker 5-7. 6-3, 6-2, Ka- Horendubbolepol halve tinales: Thung/Theo Gorter - Oosting/Vekemans 3-6, 7-6, 6-2, 7-6, Koek/Sie - Albert/Van Boeckel 6-4, 4-6, 7-5, 7-5. Gemongd dubbelspel ,1-1. Schwarzman (Isr) - Cordler (Fra) 1-1, Dubois (Fra) - Stokkel (Ned) 0-2. Simonelli <lta) - Tsjegolev (Sov) 0-2, Berle (Ita) - Wirny (Sov) 0-2, Letsjinskl (Sov) - Conard (Bel) 2-0, Stand: 1 Stokkel en Wirny 7 punten; 3. Tsjegolev 6: 4 Letsjinki 5; 5. Dubois. Krista en Scholma 4; 8. Cordier, Berte en Simonel- lo 3; 11. Schwarzman 2; 12. Conard 0. SCHAKEN Open Nederlands kampioenschap In Dieren: afgebroken partijen Fritz - KOhler (Wdl) 1-0. Budde (Wdl) - Carller 1-0, Böhm - Both 1-0. - Stand aan kop na acht ronden: 1. Peelen, H. KuijfFritz en Budde 6 1/2 punt; 5. Kremer. kohlweijer. Kerkmeester. Bohm en Leer 6. VOETBAL 'Oefenwedstrijden: Gasselternijvem (4e klas se zondagamateurs) - FC Groningen 0-11 (0-4). Doelpuntenmakers: Roosien (2), De Jonge (2). Van Di|k (2). Hiddlnk. McDonald, Broeken, De Haan en Steenge. Valthermond (1e klasse zondagamateurs) - SC Veendam 0-4 (0-1). ■Doelpuntenmakers: Metz, De Vries (eigen |SC Heerenveen - Universitatea Craiova 1-0 (0-0). Doelpunt: Nijgh. Lokeren - FC Utrecht 2-0 (0-0). Doelpunten: WIELRENNEN Peter Winnen; 4. Adrie van Houwelingt Jean-Luc Van den Broucke (Bel); 6. Piet n Katwijk; 7. Ad Wljnands; 8. ran Dongen; 3. Gilbert Du- frits van Bindsbergen; 5. Jac. van Meer. 6. Wim do Ruiter; 7. Jac. Hanegraat. 8. Jos Aammerlink, op 25 seconden; 9. Ad Tak; 10. Angel Arroyo (Spa). AMSTERDAM Ajax heeft het eigen internatio nale voetbaltoernooi op dezelfde wijze geopend als Feyenoord dat vorige week in Rotterdam deed. De Amsterdamse formatie kon door een nederlaag van 3-1 tegen het Italiaan se AS Roma de finale wel vergeten. Dat laatste gold ditmaal wél voor Feye noord, dat met 2-1 beter bleek dan een niet al te imponerend Manchester United. Door die resulta ten zullen Ajax en Feye noord elkaar nog niet voor de aanvang voor de competitie treffen. Een domper voor het bestuur van de landskampioen, dat morgen ongetwijfeld heel wat minder toeschou wers langs de poorten van het Olympisch Stadion zal zien gaan. Voor Ajax was de eerste pre sentatie voor het eigen publiek een bepaald niet prettige erva ring. Het eerste half uur stel den de jongelingen van trainer Aad de Mos zich weliswaar aanvallend en enthousiast op, lieten Vanenburg en Olsen in dividueel ook zeer aardige dingen zien, maar de van vele vedetten voorziene Italiaanse tegenstander, kon het hoge tempo eigenlijk moeiteloos bij benen. Om vervolgens vlak voor de rust een versnelling hoger te gaan spelen, waar door de verdediging van Ajax binnen vijf minuten met de te kortkomingen werd gecon fronteerd. Cerezo, Angelotti en Graziani zorgden voor drie fraaie treffers, die zo makke lijk konden worden geprodu ceerd omdat de Amsterdamse defensie niet ingreep en doel man Hans Galjé eveneens niet zeker optrad, al konden de doelpunten hem niet écht wor den aangerekend. Aad de Mos wil met Ronald Koeman de competitie ingaan als laatste verdediger, maar daardoor ontbreekt bij Ajax wel een spelbepalende figuur op het middenveld. Weliswaar is Felix Gasselich aangetrok ken - de zo fel begeerde „link- spoot" van De Mos - maar de Oostenrijker heeft tot nog toe alleen maar getoond de bal in derdaad met links te kunnen raken. Enig redelijk resultaat leverden zijn acties echter (nog) niet op. Versterking Aad de Mos smeekt al enige tijd om versterking, maar het bestuur meldde éérst het eigen toernooi te willen afwachten. Daarom beleefde De Mos gis teren misschien innerlijk toch een goede avond, omdat het voorzitter Harmsen duidelijk moet zijn geworden dat Ajax buiten de landsgrenzen voorlo pig niets te zoeken heeft. Het is dan ook niet uitgesloten dat De Mos zijn bepaald smalle se lectie binnenkort toch iets mag uitbreiden, al blijven de moge lijkheden - door de zuinige koers - uiteraard beperkt. Het beleid van Harmsen werd tijdens de tweede helft door het supporterslegioen nog maar eens nadrukkelijk aan de orde gesteld, via een verba le stortvloed van verwensin gen. Maar nadat Jan Mölby met een schitterend afstand schot voor 3-1 had gezorgd en Ajax zo waar nog voor een slo- toffensief kon zorgen - óók doordat Roma het verder wel Johan Cruijff in duel met Remi Moses van Manches ter United. had gezien - klonken in het met 40.000 toeschouwers ge vulde stadion dan even later toch nog wat aanmoedigingen. Feyenoord kende met Man chester United, dat Arnold Miihren geblesseerd moest thuis laten, niet al te veel pro blemen. Johan Cruijff was op nieuw de beste speler bij de formatie van trainer Thijs Li- bregts, al legde hij wat minder risico's in zijn acties dan een week geleden in de Kuip. Fey enoord kwam door een fraaie, maar zeker ook gelukkige knal van Wijnstekers op een voorsprong, die door Stapleton echter werd teniet gedaan. Dank zij een schitterende pass van Cruijff, precies op het hoofd van Jeliazkov, werd het door een kopbal van de Bul gaar toch 2-1. Cruijff kon te vreden zijn, voor Feyenoord gold dat evenzeer. DENNIS MULKENS RUITENHEER Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan er morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. Onze tips voor de meeting die om 13.00 van start gaat luiden. RIEKA HANOVERPRIJS: Vi negar Joe, Walnut Liesbos, Vriend van Metz. NURSINGOPRIJS: Winnie T, Wattaqueur en Valuable Star. KHALI DE VRIEPRIJS: Van essa, Venus Volanda en Vite Bloemenlust. MEYENDELPRIJS: Wally- fred, Detonation, Golden Lisle en Sacha. UNO HAZELAARPRIJS: Utopia N, Upsalin H en Vanka Pride. CLINGENDAALREN: Box berger Ster, Boxberger Mekka en Boxberger Nancy. UDO QUICKPRIJS: Uresco Double, Vic Hanover en Tom my. LEANDER BLUE CHIP- PRIJS: Utahbon, Udetto Ha nover en Udet Ulandia. SCEPTREPRIJS: Boxberger Beauty, Miomo en Carmona. SNACK BARPRIJS: Sola van Alphen, Star Laguna en Rick Hanover. LAPITOPRIJS: Vira P, Wil- ma Axkit en Turner. In de reeks artikelen als aanloop naar het vol gende week zaterdag beginnende betaald-voetbal- seizoen publiceert deze krant vandaag een inter view met het nieuwe lid van het sectiebestuur be taald voetbal. Jacques Hogewoning. Enige jaren geleden werd Hogewoning van zijn voorzitters öd stoel gewipt door Eric Vilé, die op zijn beurt on, langs vertrok omdat zijn naam te zeer was bezoe *6 deld door publicaties omtrent zijn vermeend, 'e< aandeel in de zwart-geldaffaire bij FC Utrecht ggc Hogewoning dus terug in Zeist na enige jaren at ,nal wezigheid. Een vraaggesprek met de man die tefeef rugkwam. HOGEWONING ZIET EEN NIEUW VOORZITTERSCHAP NIET ZITTEN AMSTERDAM Eigen lijk wel opmerkelijk: an dermaal slaagde de logge voetbalbond er niet in een voorzitter voor het sectiebestuur betaald voetbal uit eigen rijen voort te brengen. Even min als zo'n vijf jaar ge leden. Gelukkig was er toen een overambitieuze hockeyer voorhanden, die met een bezielende geestdrift het „adieu- vaarwel" van mr. Jac ques Hogewoning en diens gezelschap iedere dramatiek ontnam. Mr. Eric Vilé zag het volledig zitten. Tot aan de voor bije lente; bij de voor jaarsvergadering. Gedes illusioneerd leverde Vilé de voorzittershamer in. „Omdat de stroom nega tieve publiciteit mij in mijn maatschappelijk functioneren als advo caat schade doet". Opnieuw kreeg de bond een leider, die nimmer tot de voetbalsekte behoorde, maar er ambtshalve wel iets mee te maken had gehad. Als minis ter van CRM had hij onder meer de gelegaliseerde schop- en trapperij onder z'n berusting. Overigens niet on middellijk een functie van waaruit het betaald voetbal begeleid werd, zoals de pro fessionele gebruikers het graag wilden zien. Die man, André van der Louw, heeft inmiddels duidelijk afstand genomen van de aantijgin gen, dat hij als bewindsman stellingen had betrokken, die het welzijn van het gehono reerde voetbalgebeuren blok keerden. Hij zou slechts het meerderheidsstandpunt in de Tweede Kamer hebben ver tolkt; zonder persoonlijke noot. De aanstelling van Van der Louw was een complete ver rassing. Ook voor Jacques Hogewoning; de gewezen voorzitter, die in november 1978 weigerde de opdrachten van de Federatie Betaald Voetbal Organisaties (FBO) uit te voeren en z'n zetel be schikbaar stelde. De banane- schil, waarover hij uitgleed, heette shirtreclame. Eenvou dige voetballers zijn intussen tot reclamezuil verheven en Jacques Hogewoning is terug in het sectiebestuur. Wie in de voetballerij ooit nooit zegt, maakt de vergissing van zijn leven. Heeft Hogewoning vijf jaar popelend door de 'Wachtka mer geijsbeerd „Oh nee hoor. Verre van dat. Zo heb ik het nooit beleefd. Ik had afscheid van het voet ballen genomen. Ik had er een groot aantal jaren met erg veel plezier in gewerkt. Dan komt op een gegeven ogenblik het moment, dat er wordt gekapt. Bovendien was ik degene, die afstapte. Ik heb gezegd: ik wens niet uit te voeren wat jullie willen". Niet direct een afscheid om met veel genoegen op terug te zien. „Toch wel. Je weet, als je in een vereniging zit, dat er een verschil in opvatting kan ontstaan, dat zo principieel wordt, dat er consequenties uit getrokken moeten wor den. Veel besturen stappen op, op principiële gronden". Ziet u in uw terugkeer een erkenning, dat u het in 1978 goed zag? „Dat weet ik niet. Ik denk niet graag in kwesties als er kenning. Nogmaals, een aan tal jaren terug was de situatie zo, dat wij het niet verstandig vonden op dat moment de shirtreclame in te voeren. Onze opvolgers hebben dat artikel toch aangenomen. Het heeft evenwel nog wel even geduurd, eer het zover was. De discussie gaat nog steeds over de voorwaarden, die er aan worden gesteld. Er is be paald niet gezegd: u mag shirtreclame gaan voeren. Er is duidelijk bij gezegd: u moet bovendien zorgen, dat een gedeelte van de opbrengsten voor het gezondmakingspro- ces wordt gebruikt. En dat er wat gedaan wordt aan het stuk van het vergoedingssys teem. De opbrengst moet ver evend worden. Dat is bijna veertig procent; dat is nogal wat. Dat de shirtreclame er is gekomen is natuurlijk een verdienste van het nieuwe bestuur geweest. Ik weet niet, of ze niet was gekomen, wanneer wij waren aangeble ven. Ik denk van wel. Ik ge Het weergekeerde beeld in Zeist: mr. Jacques Hogewoning (midden) in vergaderir jreo met het bestuur betaald voetbal. Links van hem zitten voorzitter Ton Harmsen v Ajax en diens collega Renze de Vries van FC Groningen. Rechts van Hogewoni zit André van der Louw. loof, dat de shirtreclame niet te stuiten was. Bovendien zou het zeker een rol hebben ge speeld, naarmate de overheid minder geld ter beschikking krijgt voor het gezondma- kingsproces. De neiging be staat dan eerder, akkoord te gaan, dan wanneer het niet het geval is. In Nederland zijn we bovendien meestal zo, dat we uiterst principieel be ginnen, doch lang niet zo flink eindigen. Dat is maar goed ook". Waarom bent u teruggeko men? „Omdat ik het leuk vond het weer te gaan doen. Er is een discussie op gang van wie de 5,6 miljoen uit de SNS-pot is. Ik stel mij op het standpunt, dat ze de KNVB toebehoort. Anderen denken er anders over. Aan ons, Ton Zwikstra, Cor van Rijn, Max Tribbels en mij is de vraag voorge legd, wat wij van die 5,6 mil joen vonden. We hebben er een pre-advies over uitge bracht. Daaruit blijkt al, dat je je nog altijd zo aan die voetballerij verslingerd voelt dat, als er een beroep op je wordt gedaan, je niet nee zegt. Tijdens een bespreking van het bewuste rapport met een delegatie van het bestuur Betaald Voetbal, taxeerde Cor van Rijn, dat het sectie bestuur het bij de voorjaars vergadering heel moeilijk zou krijgen. De vergadering was niet echt tevreden over de vergoedingssystemen en het vereveningsfonds. Er had een zekere vervreemding plaatsgevonden. Zwikstra en ik hebben daar tegen Cor van Rijn gezegd: dan moet jij maar als voorzitter gaan fun geren. Van Rijn verwierp het niet, maar verlangde, dat an deren eveneens mee zouden gaan. Wij hebben erin toege stemd. Het leidde ertoe, dat Cor van Rijn inderdaad als kandidaat werd voorgedra gen. Met onder meer Harm sen en De Vries. Van Rijn heeft mij gevraagd. Ik heb één restrictie gemaakt: als Cor niet meedoet, ik ook niet. Ik stond niet te trappe len van ongeduld; was 4 1/2 jaar weggeweest en had me heel behoorlijk kunnen ver maken. Ik kende Van Rijn als een zeer kundig man. Niet dat ik het met hem meer zag zitten dan met Harmsen en De Vries, doch ik wilde gewoon in een com binatie, waarin ook Van Rijn zou zitten. Cor trok zich na derhand helaas terug; voor mij derhalve een reden even eens af te haken. Enige tijd later werd ik gebeld en er werd gezegd: jij wilde alleen maar meedoen als Van Rijn de wagen bestuurde, maar we hebben nu een andere koetsier en die is ook niet slecht. Dat was dus André van der Louw. Inderdaad een krachtpatser. Ik had er nooit op gerekend. Hij mag dan evenmin als Vilé een voetbalman zijn, maar hij is natuurlijk een kundig be stuurder. Hij kan het uitste kend en heeft dat bewezen. Als je daarnaast een voetbal liefhebber bent kun je het wel snel aanleren. Temeer omdat hij als gewezen minis ter van CRM weet wat er leeft". „Los van de vraag of ik er voor gevraagd zou worden, heb ik in de aanloop direct te kennen gegeven geen voor zittersfunctie te ambiëren. Ik wilde bij voorkeur een secre tariaatachtige taak; mij wat met de organisatie bemoeien. De afstemming van de pro blemen binnen de bond vraagt een voortdurende aandacht. Het leek mij van belang daar iemand mee te belasten, die er kaas van heeft gegeten en ik ben zo ei genwijs te denken, dat ik het kan". Niettemin hangt u dicht te gen een hernieuwd voorzit terschap aan. Van der Louw heeft gezegd, blij te zijn met een ambtsperiode van ander half jaar. „Hij heeft dat inderdaad ge zegd, om zich op dat moment te kunnen beraden of hij wil doorgaan of niet. Maar ik voorspel, dat hij gewoon blijft zitten. Het is net een zwaan- kleef-aan; als je eenmaal met die voetballerij bezig bent, vind je het toch een heel boeiende wereld. Vanzelf sprekend heeft hij de vrij heid ermee op te houden. Hij heeft heel duidelijk gezegd: ik weet niet of ik het kan blijven combineren. Ik weet evenmin of ik het leuk vind. Dat hangt van tal van facto ren af". Dan dreigt voor u opnieuw de voorzittersfunctie. „Dat hoeft niet. Hoe is het met dat vice-voorzitterschap gegaan. Dat is volstrekt hel der. De politiek speelt na tuurlijk een grote rol. Van der Louw vindt terecht, dat het niet altijd even verstan dig is, dat hij constant de kar trekt. Er zal heus wel eens een keer behoefte zijn aan een vice-voorzitter". In de vier jaar, dat u buiten spel stond, is er nogal wat veranderd. De bomen groei en bepaald niet meer tot de hemel. Is dat bezwaarlijk? „Nee. Ik sta midden in de sa menleving. Daar heb je met dezelfde problematiek te ma ken. Ik vind het trouwens niet erg als het eens wat min der wordt. Des te meer ver nuft en inventiviteit moet je ontwikkelen om van een keisteen soep te koken. Als je het over het negatief vermo gen hebt, staat één ding vast: het geld is niet naar de aan deelhouders gegaan, omdat de clubs zulke enorme wins ten maakten. Het is naar de spelers gegaan. In ons voet balbedrijfje hebben de werk nemers te veel verdiend. Dat is niet een op zichzelf staande zaak. De voetballerij is een deel van onze samenleving en in deze samenleving zijn we er ook eindelijk achterge komen, dat de bomen niet tot de hemel groeien. Toen we in de normale maatschappij alle voorzieningen zijn gaan tref fen, hebben we er te weinig bij stilgestaan, of er wel op urn steeds voldoende middel zouden zijn, alles te betali Zo was het ook met de clul fc Fe Je moet zoeken naar bestuursleden; naar managers. Het voorbeej komt uit het noorden. Ik l zo vrij te zeggen, dat mij collega De Vries een goe manager is. Enkele jaren leden was de dood f en nu worden er zesduizeJj kaarten in de voorverkoT verkocht. Je moet de mensj de tijd gunnen, dat ze bea zijn. Je moet een heel ster! rug hebben het vol te ho| den. Langzaam maar zekj wordt iedereen zich bewuj dat we wat minder lichtzil nig moeten zijn. We dient binnen het budget te blijve Dat is de oogst van de laats jaren. Ik taxeer, dat er van jaar ongeveer quitte wori gespeeld in het betaald voe og 1 bal. Het eerste doel v an hjkipv gezondmakingsproces is eelnze bepaalde stabilisatie. Blijft 4laP'' ellende van het negatie) in: vermogen. Dat is minder, leuk". ,o!t •urnrr ntwo b Daar kom je natuurlijk noi weer uit. „In ieder geval is het uite mate moeilijk. Daar moetelg' regelingen voor worden g troffen. Van veel belang daarbij, dat de huidige situ tie sluitend is. Ik ga erva uit, dat we over vier ja# geen subsidie meer hebbe H althans geen overheidssubs V die. We moeten trachten, u b de commerciële activiteit! A zoveel te halen, dat we rf* H overheidssubsidie kunnf j* S compenseren. Daarop is on; V politiek duidelijk afgestemd U bent een voorstander vï minder nauwe banden mb F de overheid. „Ik wel. Ik vind het ge£ goede zaak, dat de overhe ons voortdurend zou subs 3 diëren. De taak van de ovi heid is, samen met ons, wi zaak op de rails te zette éfal maar als ie er staat, moete we het zelf verder doe Doch dan behoren er w voorwaarden geschapen worden, dat we het kunne Zoals die 5,6 miljoen SNS". Daarmee kun je de laste van de oude schuld niet eei dekken. „Dan moet je zien, dat je commercieel terrein w kunt doen. De eerste fase stabilisatie. Daarmee samei hangend: het cc beleid zo goed mogelijk on wikkelen. En in het kad van de stabilisatie de kostf drukken. Wij vinden het e( goede zaak, dat niet elke cli precies vijftien contractspf Iers heeft. We gunnen d I clubs ze wel, maar het moflf ft opgehoest worden. In ons bi leidsplan staat, dat de vod waarden voor de eredivia en de eerste divisie moetf verschillen. De kosten in I eerste divisie moeten geriï ger zijn. Wanneer de voorzieningen niet meer zij op te brengen, moet je je a vragen of er iets moet vera) deren. Anders gaat het t koste van de hele handel"! e «ld) IS! hn< mu

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8