Bollen vak-orakels maken overuren KLEINE" VEILING E.M.M. GROOT IN DADEN Klopjacht op derde verdachte van hotel- moorden in Avignon Shultz: Joodse nederzettingen mogen blijven IN EN OM DE KAS Dronken man sterft in politiecel EOD maakte zware Duitse vliegtuigbommen onschadelijk LAND EN TUINBOUW/ BINNENLAND/BUITENLAND CeidaeSoivumt MAANDAG 8 AUGUSTUS 1983 PAGINA ■IAD ■V#N :K Rentabiliteit anjers uit Israël valt mee De Nederlandse landbouwattaché in Athene, die ook Israël onder diens ambtsgebied heeft, rapporteerde dezer dagen aan het Nederlands Produktschap voor Sierteelt (P.V.S.) over de gang van zaken in het snijbloemenseizoen 1982-1983 een aan tal gegevens. Door het slechte weer gedurende de winter maanden met veel regen en kou en zeer lage temperaturen werd er bijzonder weinig geoogst. Van anjers was de aanvoer bijna dertig procent beneden de verwachting, terwijl van de meeste andere soorten de aanvoer tien tot vijftien procent achterbleef bij de planning. Economisch was het resultaat voor de Israëlische telers evenwel minder ongunstig. Door de kleinere aanvoer, gecombineerd met het voor de afzet juist gunstige weer in Noord-Europa, lagen de verkoopprijzen in dit seizoen aanmerkelijk hoger, namelijk gemiddeld tien of twaalf procent. Op de Nederlandse veilingen betaalde men voor Israëlische anjers zeven procent en voor rozen acht procent meer. On danks de zeer slechte oogst is de rentabiliteit voor de meeste telers dus wel meegevallen. Ondanks de problemen met El-Al ondervond het transport dit seizoen geen moeilijkheden. Het transport wordt verzorgd door de maatschappij C.A.L. die .'met gecharterde vliegtuigen werkt. Gemiddeld kwamen de transportkosten op US 800 per ton vracht. Ook dit seizoen waren er nog problemen met privé-exporteurs. Het lukte nog niet deze exporteurs wettelijk te verplichten alle export via de Board te laten verlopen. Wel sloot men een aantal privé- exporteurscontracten af om via de Board (Carmel) de bloe men af te zetten. Voorbeeld hiervan is het contract tussen Shela dat één van de grootste trosanjer-exporteurs is en de Board, dat Agrexco is. Alle bloemen worden nu bij laatstge noemde aangeleverd, vervoerd door Agrexco en in West- Duitsland ook weer aangekocht voor de daar geldende prijs. Resultaat bij dit contract is dat prijsconcurrentie wordt voor komen en normaalheffingen worden betaald. Shela heeft daartegenover goedkoper vervoer. Verdere nieuwe ontwik keling is dat voor de Carmel-lijn de bloemen nu .centraal wor den gesorteerd en verpakt. De teruggang van de rozenteelt in Israël de laatste jaren, lijkt enigszins af te nemen. Enerzijds is de stijging van de energie kosten minder geworden, anderzijds zijn de overgebleven be drijven structureel de sterkste. Ook de gemiddelde bedrijfs omvang is groter geworden. Voor rozen berekent men gemid deld op een opbrengst van 80-90 stuks per vierkante meter, op bepaalde bedrijven worden evenwel 120-140 stuks per vierkante meter gesneden. De teelt is dan goed rendabel. Tot zover het rapport van onze landbouwattaché. Overigens is reeds eerder geconstateerd dat de telers vijftig procent van de totale produktiekosten uitgeven aan brandstof. Redenen ge noeg om aan energiebesparend onderzoek te doen. Er is dan' ook onlangs een onderzoek begonnen dat is gericht op het ge bruik van katoenstelen als goedkope brandstof voor de kas- sen. Men schat dat in Israël 400.000 ton katoenstelen per jaar beschikbaar zijn. Dit vertegenwoordigt een verbrandings- waarde die overeen komt met 200.000 ton olie. Bovendien wordt gezocht naar een systeem dat deze brandstof econo misch kan verbranden. De Israëlische onderzoekers zijn ook bezig met verschillende methoden om warmte die overdag te veel is, op te slaan. De teelt van snijbloemen is in Israël ge bonden aan vergunningen. Het ministerie van landbouw heeft deze regeling een aantal jaren geleden ingesteld om ernstige uitbreidingen van goedlopende teelten en dus moge lijke marktverstoringen tegen te gaan. Voor het volgende sei zoen heeft de Flower Board voorgesteld dezelfde limieten aan te houden die voor dit teeltseizoen golden. Overigens is het bekend dat er met betrekking tot import van Israëlische snij bloemen in ons land nogal verschillende opvattingen bestaan. De orakels van het bloembol lenvak maken overuren. Eerst was daar de start van het veilingseizoen met wild steigerende prijzen. Onmid dellijk waren daar de geruch ten over grote tekorten en speelden de exporteurs een soort paniekvoetbal om be paalde soorten te kunnen ko pen. Inmiddels is die paniek stemming wel wat geluwd en is de prijs van een aantal ras sen weer naar een redelijk ni veau gedaald. Nauwelijks was men van die schokken beko men of men kreeg de cijfers van de lelie-statistiek onder ogen. En die vertelde dat er maar liefst 157 ha meer was opgeplant dan in 1982. Ook toen liep men binnen de kort ste keren tot op kniehoogte door de prognoses, de pole mieken en de betogen. Gladiolen Om het allemaal nog feestelij ker te maken zijn nu ook de gegevens van de beplante op pervlakte van de gladiolen uit de computer gerold. De pro ducenten van gladiolenknol- len zijn voorzichtig uit de startblokken gegaan. Ze plantten 148 ha minder dan vorig jaar, maar de kralente- lers hebben dat nobele stre ven niet gevolgd. Zij stopten 25 procent meer in de grond dan ze in 1982 deden. En dat zal, zo voorspellen de geleer- Prognoses zonder waar de Nu kan men aan de hand van al die cijfers heel gewichtige prognoses gaan opstellen, maar al het water van de zee wast niet af dat er vrijwel geen gladiool gerooid zal wor den voor de derde week van oktober. En men kan rekenen wat men wil, maar de om vang van de oogst wordt be paald door de weersomstan digheden en die heeft nie mand in de hand. Het is een feit dat de meeste gladiolen regenbuien van april en zorgden er voor dat tal van gladiolen eind mei pas de grond in gingen in plaats van eind maart/begin april. De" knollen hebben na het plan ten een periode van grote droogte en warmte gekregen en daar pleegt een gladiool niet ongunstig op te reageren. Per slot van rekening is het een knolgewas van subtropi sche kom-af. Bloemproduktie De statistiek vertelt verder dat er beduidend meer gladio len zijn opgeplant voor Er zijn meer gladiolenknollen geplant voor bloempro duktie. bloemproduktie. Om precies te zijn: vorig jaar 143 ha en nu 206 bunder. Nu lijkt 200 ha inderdaad heel wat, maar in feite hebben die cijfers alleen waarde voor... de statistiek. Wat is namelijk het geval? De knollen die zijn geplant om er straks de bloemen van te snij den, worden alleen geoogst als de prijzen van de gladiolen- bloemen goed zijn. Is dat niet het geval dan laat men ze vrolijk uitbloeien en ziet men welke knol er nog onder komt? Het omgekeerde is ook waar: als de gladiolenbloemen duur zijn, wordt er ook gesne den in percelen die niet voor bloemproduktie waren ge plant. En dat alles onder het motto: „wat je hebt, kun je tellen". Men moet immers maar afwachten wat de bol- lenhandel in het najaar voor de knollen over heeft. Niet niks Heeft zo'n gladiolenstatistiek dan helemaal niets om het lijf? Toch wel. Een krimp van 148 ha is natuurlijk niet niks. De afname tikt het hardst aan bij de rode cultivars, terwijl ook in het gele en witte genre behoorlijk is gekrompen. De rose soorten konden zich veel gemakkelijker handhaven. Tot de grootste rassen beho ren de lichtrode Hunting Song met 114 ha, de rode Tra- derhorn met bijna 100 ha, de oranje Peter Pears die met 245 ha de allergrootste is de rose Spie and Span wai van 110 ha is geregistreerd. Kleinbloemigen Grootbloemige gladiolen wil len nog wel eens sterk groei- dat het geval met kleinbloemige sen. Ook is er weinig of niets gedaan aan veredeling in dil type. Dit jaar is er sprake van een heel lichte groei van de witte Colvillii's die voor snij bloem zeer gewild zijn. Het is een gladiooltje dat in... 1872 werd gewonnen en nog nooit is er in dit type een betere ge- van dan 5 ha. Met de sierlijke Nanus-gladiolen is het zelfde laken een pak. De uit deze groep is nog de sierlijk hangende takken en de witte, roserood gevlekte bloemen. Een soort 1914 werd gewonnen daag is het areaal niet groter dan 10 ha. En dan te weten dat de bloemenhandel deze gladiool altijd pleegt „weg te likken" voor goede prijzen. Van de grootbloemigen geldt: er kan tussen nu en half okto ber nog zoveel gebeuren, dat er vandaag geen zinnig woord kan worden gezegd omvang van de oogst. Daar kunnen ook de orakels aan veranderen. ROELOFARENDSVEEN De coöperatieve Veiling E.M.M. (Eendracht Maakt Macht) in Roelofarendsveen is veel kleiner dan de bekende veilinggiganten in Rijnsburg of Aalsmeer. Tóch kan E.M.M. beschouwd worden als één van de financieel meest gezonde bedrijven in de regio. De totale bezittingen van deze veiling zijn voor 90% eigen dom van de leden; slechts tien procent bestaat uit vreemd (=gefinancierd) vermogen. Het risico voor de leden is dus bijzonder klein. Niet zonder trots vertellen Theo Akerboom en Hans Ver del, leden van de E.M.M.-con tactcommissie, over het be staansrecht van hun veiling. De omzet ervan bedraagt jaar lijks ruim 36 miljoen gulden. Als handelscentrum verwerkt E.M.M. echter voor een totale waarde van circa 60 miljoen gulden, waarvan 48 miljoen alleen al aan exportwaarde. „Derhalve mag E.M.M." vol gens Theo en Hans „best een exportveiling genoemd wor den. Dat de Veense veiling een financieel kerngezond be drijf is, blijkt uit een onlangs gedane investering van niet minder dan anderhalf miljoen gulden ten behoeve van de bouw van een nieuwe koelhal en de aanschaf van een nieu we, zeer uitgebreide computer en stapelwagens. Dit bedrag kon uitgegeven worden zon der enig vreemd vermogen aan te trekken en zonder aan tasting van de niet geringe re serves van E.M.M. Voor de 216 leden van de E.M.M.-vei- ling betekent dit dat de vei lingprovisie op het bijzonder lage niveau van 4.9% kan blij ven staan. Op de verplichte storting van een half procent op de ledenrekening (het werkkapitaal van de veiling), krijgt de kweker jaarlijks 7% rente uitgekeerd. „Tel daarbij op de geringe afstand die de kwekers hoeven af te leggen, dan zijn de leden van E.M.M. bijzonder goedkoop uit", aldus de Contactcommissie. Maar E.M.M. doet nog veel meer. In en rond de veiling is een werkgelegenheid ge creëerd voor 250 i 1981 het A.B.P. (=Aanvullend ten. Door diverse maatregelen Bureau Potplanten). Dit servi- »s bereikt met de verwerking ce verlenende bureau voorziet thans ongeveer veertig pro- de kopers van planten. Dat cent sneller plaats vindt dan het A.B.P. goed functioneert, twee a drie jaar geleden. Het blijkt uit de spectaculaire om- behoeft geen betoog dat de zetstijging van potplanten kojie veiltijd en de geringe binnen de Veense veiling. Be- bijkomende kosten uiteinde- clusief de toeleven ngsbed rij - d de omzet aan potplan_ lijk van het grootste be ang r>A voii.na oppft Rn^infa. ten dat eerste'jaar nog één z,Jn voor de detailhandel en miljoen gulden; dit jaar zal de koPers- vrijwel zeker het vijfvoudige van het in 1981 bereikte re sultaat gehaald worden. Ter bevordering van de export stelt de veiling ruimte ter be schikking en verzorgen TheoAkerboom" doélTn E.M.M.-medewerkers de ex- portpapieren. Een snelle en uiterst correcte verwerking van de verhandelde produk- ten zijn voor exporteurs De veiling geeft Roelofa rendsveen een duidelijke cen trumfunctie voor de tuinbouw en fungeert als gesprekspart ner bij overheidsinstanties. Hierdoor konden, in het ver leden (en nu nog steeds), di verse tuinbouwprojecten van de grond komen. Hans Verdel en Theo Akerboom doelen hierbij vooral op de ruilver kaveling, de werkzaamheden van de Stichting Ontwikke ling Tuinbouw. Alkemade en de nu op handen zijnde Re- belangrijke faciliteiten, constructie. Ter bevordering gensjde leden van de aktiviteiten E.M.M. is een speciale Vol de Contact- de Veense vei ling worden deze faciliteiten bêlasTmet^afzêtbevör- biJ E.M.M. gewaardeerd. Ove- dering" teneinde de afzet optimaliseren ten gunste van de leden. Zo "ook bestaat sinds rigens is ook de binnenlandse handel gebaat bij een snelle verwerking van de produk- De Contactcommissie, waar van behalve Theo Akerboom en Hans Verdel, ook Ger en Fred Bakker deel uitmaken, is in het leven geroepen om dat bleek dat er binnen E.M.M. behoefte bestond aan onafhankelijke jonge kwekers die de problemen tussen de leden en het bestuur naar weerszijden zouden verduide lijken en bespreekbaar ma ken. Bovendien kreeg de Contactcommissie tot taak de Public Relations te verzorgen. Vorig jaar regelde de commis sie een gesprek met de direc teur Akkerbouw bij het mi- landbouw, de ;e hoge tenaar had eens gezegd dat al leen grote veilingen overle vingskansen zouden hebben. Na de gesprekken met een delegatie van het bestuur en de Contactcommissie van de E.M.M. werd bereikt dat de heer Duffues zijn meest ker nachtige uitspraken enigszins afzwakte. De Contactcommis sie is er dan ook van over tuigd dat er aan een grote vei ling heel wat nadelen kleven ten opzichte van een kleinere veiling. Zo vinden de leden van de Commissie dat grote veilingen door hun enorme omvang onpersoonlijk en niet meer te overzien zijn. De prijsval aan het einde van een lange veildag is vaak aanzien lijk. Tot slot vinden de com- missielden dat de academici te beg gustus volgei levinj Amer veligl zing het al relign liefde werd rikaa mer zorgt. stad, Amei heid de di Dit 1< tiene kaan tinge hadd afha Die 1 de 1 ten Amc het top-management 'eilingen de neii grote veilingen de neiging hebben geheel anders tegen kwekers aan te kijken dan de leiding van een kleinere vei ling (veelal zelf kwekers) dat doet. AVIGNON De Franse politie zoekt met man en macht naar de 35-jarige Christian Paris, een man die mogelijk als derde da der betrokken was bij de moordpartij in een hotel in Avignon, waarbij afge lopen vrijdag zeven men sen werden vermoord. De politie dacht eerst dat de overval door twee mannen was gepleegd: Jean Roussel, die kort na de moordpartij kon worden aangehouden, en een zekere Jacques Gouttenoire. Maar toen zaterdag in de buurt van Arles het lijk van Goutte noire werd gevonden, kwam de politie met ei Vermoed wordt dat Paris Gouttenoire heeft doodgescho ten om zijn eigen vluchtweg te vergemakkelijken. Gouttenoi re had bij de vlucht uit het ho tel, toen hij van de tweede verdieping naar beneden sprong, zijn enkel gekneusd of gebroken. In elk geval vormde hij een belemmering voor een snelle vlucht. Het lijk van Gouttenoire werd gevonden in een bevloeiings- kanaal in de buurt van Arles, zo'n 30 kilometer van Avig non. Naast zijn lichaam lag een cassette-recorder en een bandje met een Vivaldi-con- cert. Hij was volgens de politie in koelen bloede geëxecuteerd. Nader onderzoek van de poli tie bracht vervolgens de naam van Christian Paris aan het licht. Hij behoort tot de be ruchte onderwereld van Lyon en staat bekend als een bloed dorstig en wreed heerschap. Vorige week was hij in gezel schap van Jean Roussel, de vrijdag aangehouden verdach te, gesignaleerd in de Zuid franse badplaats La Grande Motte. Roussel heeft bekend dat hij zich in de nacht van donder dag op vrijdag bevond in het Sofitel in Avignon, maar ont kent ten stelligste aan de over val te hebben deelgenomen. Er Een Franse agent leidt Jean Roussel (r) weg. Hij wordt ervan verdacht samen met twee anderen vrijdagmorgen het bloedbad te hebben aangericht in het Sofitel van Avignon. Veel vermisten na schipbreuken in de Javazee JAKARTA Na twee schipbreuken in de Java Zee, die vorige week don derdag plaatsvonden, wor den ongeveer 160 j vermist. Het grote zeiljacht „Sumber Maju" verging ten zuiden van Borneo en het motorschip „Kraka- tau" zonk tussen de eilan den Madura en Bawaen, ten oosten van Java. Een woordvoerder van de In donesische reddingsdienst zei dat meer dan 150 men sen uit het water zijn ge haald. Ravage in café na vechtpartij DEN HAAG Te veel alco hol is de vermoedelijke oor zaak van het vernielzuchtige gedrag van twee Hagenaars die afgelopen vrijdag in een café aan de Badhuisstraat een behoorlijke ravage wis ten aan te richten. Op het moment dat de twee mannen 's avonds binnenkwamen, hadden zij al aardig wat ge dronken. Het duurde niet lang of zij kregen het aan de stok met enkele van de stam gasten. De woordenwisseling ontaardde al snel. Bij de vechtpartij die volgde werd de barkeeper door een glas aan zijn been verwond. De gealarmeerde politie wist een van de twee vechtersbazen, een 31-jarige Hagenaar zon der beroep, in de kraag te grijpen, terwijl zijn vriend zich nog net uit de voeten wist te maken. De omvang van de schade is op dit mo ment nog niet bekend. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Winkels moeten tot zeven uur open zijn" (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De slui tingstijden van winkels moeten meer in overeen stemming worden ge bracht met de veranderde maatschappelijke situatie. Staatssecretaris Van Zeil (Economische Zaken) is deze mening toegedaan en wil hierover na het zo merreces gaan praten met de betrokken commissies van de Tweede Kamer. Van Zeil wil gemeentebestu ren de vrijheid geven om zelf, in overleg m^t de Kamers van Koophandel, vast te stellen wanneer de winkels in hun gebied open mogen zijn. Te denken is aan een sluitingstijd van zeven uur 's avonds. De staatssecretaris wijst erop dat tegenwoordig veel mensen, die zelf boodschappen moeten doen, een volledige werkkring hebben. Een sluitingstijd van zes uur is voor hen te vroeg. de totaal langer open zijn. Het maximum dient 52 uur per week te blijven en het winkel personeel mag ook straks niet langer dan 48 uur werken. Volgens een woordvoerder van Economische Zaken zal het nog wel even duren eer het een en ander kan worden verwezenlijkt. Vermoedelijk is het nodig de winkelsluitings wet te wijzigen. De huidige wetstekst zegt dat winkels, be halve op koopavonden, om zes uur gesloten zaterdag om vijf EN EEN COMPLETE AGENDA. AMSTERDAM In een politiecel op het bureau Warmoesstraat in Amsterdam is zaterdag de 42-jarige A. de Kruijf overleden. Volgens een politiewoordvoerder is zijn dood vermoedelijk ver oorzaakt door overmatig drankgebruik. De man, die een zwer vend bestaan leidde, was in de nacht van vrijdag op zaterdag dronken op het bureau binnengebracht. Na onderzoek verklaar de een arts dat er geen bezwaar tegen was hem in een cel zijn roes te laten uitslapen. Zaterdagavond rond zes uur was de man gevraagd of hij wat wilde eten, maar hij vroeg toen of men hem nog even wilde laten liggen. Twee uur later bleek hij te zijn overleden. Bukman: CDA moet nog wennen aan VVD-stijl DEN HAAG CDA-voorzit- ter Piet Bukman vindt dat het CDA nog moet wennen aan de manier waarop de VVD poli tiek bedrijft. Die stijl moet het CDA echter niet na gaan apen, zo stelde de partijvoorzitter gisteren voor de AVRO-radio. In het kabinet is de samen werking met de VVD-minis- ters overigens wél goed, aldus Bukman. Hij zei zich net als de CDA'ers Eversdijk en Weij- ers in recente publicaties wel te ergeren aan de luid ruchtige wijze waarop de VVD-fractie, onder leiding van voorman Ed Nijpels, de VVD-politiek uitdraagt. VVD- voorzitter Jan Kamminga noemde de aanval van Evers- dijk op de VVD zeer onver standig. Uit dat optreden van het CDA blijkt geen zelfver trouwen, zo zei hij. Beide par tijvoorzitters bleken het giste ren erover eens dat de coalitie geen gevaar loopt. Drie slachtoffers na gebruik van heroine AMSTERDAM In Am- sterdam zijn dit weekein de drie mannen na ge bruik van heroïne overle den. Het eerste slachtoffer werd zaterdagavond aan getroffen op een pension kamer aan het Hekelveld. De dode is de 25-jarige C. Bruné, geboren in Alphen aan den Rijn. Op hun kamer in een jeugdho- tel in de Warmoesstraat stier ven zondag een 20-jarige Duit ser en een 22-jarige Oostenrij ker. De recherche vermoedt dat zij de heroïne niet spoten maar snoven of rookten. Omdat zich de laatste tijd een concentratie van heroïnedo- den in de hoofdstad voordoet acht hoofdinspecteur E. Jager man van het bureau War moesstraat een uitgebreid on derzoek naar de herkomst en de aard van de gebruikte he roïne gewenst. In ieder geval zal sectie worden verricht op de beide buitenlanders, die er volgens hem gezond en stevig uitzagen. „Daarom maakt hun overlijden mij toch een beetje angstig", aldus Jagerman. Hij zei dat uit de sectie en een toxicologisch onderzoek zal moeten blijken of de slachtof fers te sterke, te veel of smeri ge heroïne hebben gebruikt. WASHINGTON De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Shultz, heeft gisteren ge zegd dat de Verenigde Staten er geen tegenstan der van is dat de bestaan de Israëlische nederzettin gen op de bezette westelij ke Jordaanoever gehand haafd blijven. Wel voegde hij eraan toe nieuwe ne derzettingen „niet con structief" te vinden. ke Jordaanoever en de Gaz< strook zei Shultz dat deze afhangen van onderhandelid gen over een algehele vrede! regeling voor het Midden-Ooi tenconflict. De bestaande jood se nederzettingen kunnen hoT" 'dan ook blijven, aldus de VS| minister. Shultz zei verder dat joden hef; recht hebben om op de westej lijke Jordaanoever te levera De Israëlische regering heel1), de uitlatingen van Shultz i grote instemming begroet. EeiJ'i regeri ngs woord voerder klaarde dat het standpunt vai Shultz blijk geeft van waarderen „pragmatisch^ denktrant". ARNHEM De Explosie ven Opruimingsdienst heeft zaterdag op het Ro- zendaalse Veld bij Arn hem twee Duitse vlieg tuigbommen van elk 500 kilo onschadelijk ge maakt. Eén bom moest ter plaatse tot ontploffing worden gebracht. De explosie ontwortelde drie bomen, sloeg een krater van vier meter diep en 15 meter doorsnee en was tot in Arn hem te horen. De EOD was er eerder op de dag in geslaagd het ontstekingsmechanisme van de andere bom te verwij deren. Die bom zal elders ver der worden gedemonteerd. Het onschadelijk maken van de explosieven kostte de EOD een hele dag. Tijdens de werk zaamheden werd een groot deel van het bos- en heidege- a an< bied rondom de vindplaats de bommen door de rijkspi tie hermetisch afgesloten. He publiek werd vanuit een poli tiehelikopter gewaarschuwd8. zich op veilige afstand te hou H den. 's Middags moesten enkel zweefvliegers van het nab gelegen vliegveldje Terle^ vanuit de helikopter wordei^e weggestuurd. De twee Duits#>dd vliegtuigbommen werden don 0n derdag gevonden bij graaf 2.1i werkzaamheden op een ter ent rein waar de gemeente Rheen den bezig was met compost n V proeven. Volgens een woord voerdei van de rijkspolitie is het schijnlijk dat zich in dat ge-feze bied nog meer explosieven be vinden. Duitse vliegtuigei zouden er hun bomladingen it de oorlog hebben afgeworpen1 voor de landing op een nabijWI gelegen vliegveld.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 6