Demonstratie Katwijkse reddingsbrigade brengt duizenden op de been T Zoeterwoudse werkgroep Casa Materna weer terug Katwijks voetbalfestijf brengt twintig mille om CetebeSouxa/nt >dienstuerlening dagpuzzel Hoog water Oranjefeest afgesloten O MEISJE TWEE KEER LASTIGGEVALLEN LEIDEN MAANDAG 8 AUGUSTUS 1983 PAG 3]] Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Blue Thun der (12); 14.30. 19.00, 21.15. LIDO I (Steenstraat 39. tel. 124130): Octopussy (12); 14.30. 19.00. 21.15. LIDO II: Flesh dance (a.l.); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: De lift (16); 14.30, 19.00. 21.15. LIDO IV: Sop hie's choice (16); 20.15. STU DIO (Steenstraat 39, tel. 133210): Merry Christmas mr. Lawrence (16); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): Heidi (a.l.); 14.30. Hot bubblegum in het le ger (16); 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414); Schot in de roos (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: 101 Dalmatiërs (a.l.); 14.30. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Oc topussy (12); 18.30, 21.15. EUROCINEMA II: Octopussy (12); 13.30, 18.30, 21.30. EU ROCINEMA III: Blue thunder (12): 13.45, 19.00, 21.15. EU ROCINEMA IV: Firebird tornado (12); 13.45. 18.45, 21.00. KINDERVOORSTELLING: EUROCINEMA I: Frank en Frey (a.l.); 13.45. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b. tel. 01717-4354): Annie (al); 14.00. De lift (16); 20.00. Stripes (al); 15.45. WASSENAAR ASTRA (Lang straat 32, tel. 01751-13269): One from the hart (al); 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN: ASTRA: Geheim agent Fred Flintstone; 14.00. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 12 augustus waargeno men door de Apotheek Reyst in Leiden en de Apotheek Beker in Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuls). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. De bezoektijden-regeling van het di aconessenhuis wordt met ingang van 1 juli as gewijzigd. Met in gang van 1 juli zijn de bezoektij den van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Sint Elizabeth-ziekenhuia: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14 30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 16.00-18.30 Horizontaal: 1 zanggroep; 4 ademha lingsorgaan; 7 vorm van neerslag; 9 soort grammofoonplaat (alk); 11 bloeimaand; 12 muzieknoot; 13 be jaard; 15 vrouwelijk rund; 16 vogel; 19 dieregeluid; 20 titel (afk.); 21 Euro peaan; 26 glansloos; 27 tovergodin; 28 verbrandingsrest; 29 hectdgram; 31 landbouwwerktuig; 32 uitbouw; 34 pantserwagen; 35 deel van de voet. Verticaal: 1 reusachtig beeld; 2 uit roep; 3 mannelijk dier; 4 gesteente; 5 oosterlengte (afk.); 6 Europeaan; 8 niet èèn; 10 gegraven diepte; 12 in- sekteneter; 14 bespreking van het voor en tegen; 15 sierlijke lafelfles; 17 telwoord; 18 over, langs; 21 verdriet; 22 st'ap; 23 vaartuig; 24 dier met ge wei; 25 schermwapen; 29 zwaardwal vis; 30 onderdeel v e. tennispartij; 32 voegwoord; 33 muzieknoot. Oplossing bi CG ZZ U9S oe :>PO 62 ua6ap S2 taaj f2 :>|uof G2 'sed zz Ujbujs iz :e|A 8i :uaa :jeje>t gi ueqap fi :|oiu zl Und oi 'uaaB 0 is^auo 9 ITO S :iai f :uiej e :Mo z :so|0>t 1 :|««ouj®a uaaj SE ->IU9» fC ZZ '69 IC :suo 62 ;se gz :aa» LZ Heiu gz ;P-iee| -ueds 12 J! 02 :9q 61 ^IBAuaets 91 :ao>i si :pno ei :iw zi :|9iu u d l 6 'ia6eq :6uoi f ijooh l :|B»|uozmoh Siegenlaan in Rijnsburg RIJNSBURG Burgemeester Reinhardt van Siegen, burgemeester De Roos en loco-burge meester Noort van Rijnsburg hebben zaterdag middag rond drie uur het straatnaambord „Sie genlaan" onthuld. De Siegenlaan ligt in plan de Hoek. Deze straatnaamgeving is speciaal nu onthuld omdat het dit jaar twintig jaar geleden is dat Rijnsburg en Geiswied nu Siegen een vriendschapsband aangingen. Ter gelegenheid van de opening van het corso en de Oranje- feestweek was er de delegatie uit Siegen aan wezig, zodat de onthulling zaterdag kon plaats hebben. Loco-burgemeester C. Noort vertelde dat de straat ook nog een symbolische betekenis had. In plan de Hoek zijn er louter bloemennamen en al deze straten komen uit of zitten vast aan de Siegenlaan. Loop jeugdrecreatie groots gebeuren SASSENHEIM De traditionele prestatie- en wedstrijdloop van de jeugdrecreatie, die zaterdagmiddag werd gehouden, was weer een groots sportief gebeuren. Naar schatting tweehonderd deelnemers meldden zich aan de start. Zij waren niet alleen uit de omgeving afkomstig, maar uit het hele land. Bij de jeugdloop van 2 km kwamen eerste Wim Keuning, en Ilse van Vliet aan de finish. Bij de prestatieloop voor dames tot 35 jaar werd Ada Steenvoorden uit Noordwijk eerste. Bij de dames boven 35 jaar eindigde Gerda Vink uit Noordwijk als eerste. Bij de heren tot 40 jaar kwam Leo van der Vlugt uit Voorhout als winnaar uit de bus. Bij de veteranen I (40/50 jaar) eindigde Koos Verhoeven uit Leiden als eerste. Bij de veteranen II (50/60 jaar) kwam Theo van der Kraan uit Leiden als eerste over de finish en bij Veteranen III (60 jaar en ouder) Cees Noordermeer uit Sassenheim. De beker voor de eerste Sassenheimer die binnenkwam was voor Anton Hens. KATWIJK Een 22-jarige Leidenaar klopte vannacht om drie uur in paniek aan bij een strandexploitant aan het Katwijkse strand. De jongen vertelde, dat hij zijn auto op het strand was kwijt geraakt. Hij was met zijn auto het strand opgereden. Op een bepaald moment sloeg de motor af. Hij liet zijn vriend, die diep in het glaasje had gekeken, in de auto achter en ging hulp halen. Nadat hij een tijdje had gezworven wist hij niet meer waar zijn auto was. Met de politie ging hij op zoek en men vond de auto terug in het water. Het was inmiddels hoog water geworden. De vriend stond naast de wagen. De auto is op het droge gesleept. RIJNSBURG De Oranje feesten 1983 zijn weer voorbij. Zaterdagmiddag werd voor het raadhuis de zeskamp gehou den waarbij buurtverenigin gen met elkaar de strijd aan bonden op onder meer de hel- lingbaan en de hindernisbaan; tevens werd er per fiets ring- gestoken. Uiteindelijke win naar werd de Kanaalstraat, 's Middags werd op het sport veld Middelmors de voetbal wedstrijd Rijnsbrugse Boys- Volendam gespeeld met in het voorprogramma de Dik voor mekaarshow. De kinderen ge noten. De opbrengst van deze wed strijd is bedoeld voor de Stich ting Ondosa. De aftrap werd verricht door mevrouw Swan- Hogewoning, wier werk in de Derde Wereld, vooral in Nton- da-Malawi door deze stichting wordt gesteund. De feestweek werd afgesloten met een dave rende taptoe. Hieraan werkten mee de Florband, de Jongflo- raband, de majorettes, midi's en mini's van de Florinettes, muziekvereniging Concordia uit Leiden en de muziekvere niging DVS uit Katwijk. Driemaal is scheepsrecht OEGSTGEEST Driemaal is scheepsrecht moeten au todieven in de nacht van vrijdag op zaterdag hebben gedacht. Op het parkeerter rein aan de Aert van Nes- laan ontvreemdden zij een auto, die al twee keer eer der dit jaar werd gestolen. Beide voorgaande keren kon de politie het vehikel weer aan de eigenaresse te rugbezorgen. Zij ontdekte zaterdagmidag pas dat haar vervoermiddel voor de der de keer in een jaar gestolen was. Ju bi Ia te - rommelmark t ION Tijk fiië z Het Katwijks christelijk mannenkoor Jubilate ho^en dinsdag een grootse IVaterlooplein-achtige romnvoor markt ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van Jnelb koor. Van acht uur 's morgens tot negen uur 's avoijn Er zal de Princestraat in Katwijk gevuld zijn met on&ect z meer honderden bankstellen, koelkasten, lampen, sfeuldt len, kledingstukken en boeken. Verder zijn er veel spit len en een enorme moon walk voor de kinderen en ishet muziek in de grote tent. Om elf uur 's morgens wor<gunc curiosa geveild. Gekochte grote artikelen kunnen blad gen een vergoeding worden thuisbezorgd. bron haal. een Concert 'm In de hervormde kerk aan de Hoofdstraat in Noord\ wordt vanavond een concert gegeven door de ..Downtol Huntsman Band'' uit Downstown (G1:B) en het Noordwi Dubbelkwartet. Het concert begint om acht uur. KATWIJK Naar schat ting rond de dertigdui zend toeschouwers be volkten afgelopen zater dag het strand en de bou levard tijdens de jaarlijkse door de reddingsbrigade georganiseerde demon stratie. Een demonstratie met een speciaal tintje want ter gelegenheid van het zestig-jarige jubileum van de brigade was met behulp van de opsporings- en reddingsdienst van het vliegveld Valkenburg een zeer spectaculair program ma in elkaar gedraaid. Met name tegen het eind van de middag was het spitsuur in het Katwijkse luchtruim toen vijf heli copters, twee Nederland se, een Belgische, een Duitse en een Amerikaan se, samen met een Orion- vliegtuig een grootscheep se reddingsopdracht uit voerde. Gedurende de hele dag gonsde het rond het demonstratieter rein van de activiteiten. Het programma dat door de jubile rende brigade was opgesteld begon al om tien uur in de morgen en zou duren tot half vijf in de middag. Het zwaar tepunt lag uiteraard op de gro te reddingsoperatie die in de namiddag verzorgd zou wor den maar voor het publiek viel er ook al eerder op de dag volop te genieten. Zo werd bij voorbeeld de roeiwedstrijd tus sen verschillende ploegen van de KRB door de hoge zee een waar spectakelstuk waarbij verschillende vletten al in de branding kapseisden. Daar naast trok ook de tent waar de marinevoorlichtingsdienst een uitgebreide tentoonstelling over het reddingswezen had ingericht erg veel publiek evenals de landing van de De Super Jolly Green Giant verblindde de toeschouwers ij zijn landing op het strand. Lynx-helicopter op het terrein voor de Oude Kerk. Zorgde de harde wind en de hoge zee voor een imposant decor waarin de demonstratie zich afspeelde, aan de andere kant waren zij er ook de oor zaak van dat verschillende programma-onderdelen moes ten worden afgelast. De offi ciële opening van het middag- gebeuren, met het droppen van drie parachutisten, kon om deze reden bijvoorbeeld niet doorgaan. Het hoogtepunt van deze dag, waarvoor het op het strand, de duinen en de boulevard zwart zag van de mensen, werd daarom ingeluid met het laag overvliegen van een Orion terwijl het marine fregat Van Kinsbergen, de hele dag dicht onder de kust aanwezig, vuurpijlen afschoot. Het eerste deel van het mid dagprogramma, dat werd bij gewoond door de commissaris van de koningin, de heer M. Vrolijk, werd door de KRB verzorgd met onder meer een drievoudige redding op zee en demonstraties zwinafzoeken, redstokredden en kettinggre pen. Het uitvoeren van de op drachten werd veelal bemoei lijkt door de hoge zee wat voor de bezoekers een mooi schouwspel opleverde maar de brigade kwam te staan op nog al wat materiaalschade. De reddingsoperatie met het vliegend materieel van de ma rine werd opnieuw ingeluid door de Orion die markerings boeien afwierp op de plaats waar een dertigtal slachtoffers De Belgische helicopter stijgt op. van een (gefingeerde) vlieg ramp in het water lagen. Het werd het sein voor een groot scheepse actie waarbij een Lynx en een Alouette helicop ter (respectievelijk van de ma rine en de luchtmacht), een Belgische- en een Duitse Sea King helicopter en een Ameri kaanse Super Jolly Green Gi ant betrokken waren. De vijf helicopters pikten de drenke lingen op van de reddingsbo ten Bernhard van Leer (Sche- veningen) en Casparis (Kat wijk) terwijl ook uit zee slnati offers werden opgehesen en beurten landden de helic^vriji vervolgens op het strancjdon hun vracht af te zetten, h' van de toeschouwers verblirtpro) met de door hun rotors oorzaakte zandstormen. E helicopterbemanninge: sloten met een korte show waarna tegen vijl het laatste toestel de tiji" thuisbasis Valkenburg opzocht. NA TWEE WEKEN WERKEN BIJ RUIM 40° C. ZOETERWOUDE Het Italiaanse weeshuis Casa Materna in Napels ziet er weer aanzienlijk beter uit dan twee weken geleden. Niet minder dan 25 leden van de Zoeterwoudse werkgroep Casa Materna hebben namelijk veertien dagen van hun zomerva kantie opgeofferd om deel te nemen aan het zoge naamde werkkamp. Het was alweer voor de elfde maal dat een dergelijk kamp werd gehouden waarvan de belangrijkste werkzaamheden bestaan uit het verrichten van (veelal) achterstallig on derhoud. Het was voor de vrijwilligers in het begin geen eenvoudige opgave want werken onder een temperatuur van boven de 40° celsius valt niet mee. Maar het werkkamp is geen zomervakantie; de handen moesten uit de weliswaar opgestroopte mouwen. Lange dag De 25 deelnemers aan het werkkamp maakten lange da gen. Dagelijks om zes uur liep de wekker af en om half ze ven ging het gezelschap aan het werk. Na twee uur werd ontbeten en volgde voor de kinderen van het weeshuis de dagopening. Vervolgens werd van kwart over negen tot zo'n uur of twaalf weer flink aan gepakt. Dan was de tempera tuur inmiddels zo hoog dat werken vrijwel onmogelijk was en van twaalf tot drie uur hield iedereen siësta. Na de thee werden er tot half zeven uur opnieuw allerlei noodza kelijke werkzaamheden ver richt om vervolgens zo rond de klok van half acht te genie ten van een welverdiende maaltijd. In de avond was ie dereen vrij en dan was er tijd om met de kinderen van het weeshuis spelletjes te doen. Niet al te laat gingen de leden van de werkgroep naar bed want de volgende dag moest men weer vroeg uit de veren. Dit jaar bestonden de werk zaamheden hoofdzakelijk uit saus- en schilderwerken en het aanbrengen van plastic-be schermlagen aan de onderste gedeelten van de muren. Een moeilijk karwei vanwege de slechte kwaliteit van de mu ren. Het gereedschap vrij wel alles uit Holland was gelukkig wel goed. Ook de uit Italië afkomstige materialen waren van goede kwaliteit en dat maakte het werken toch weer wat gemakkelijker. Debutanten In de groep van 25 personen waren er negen die voor de SUSKE EN WISKE DE GOUDEN GANZEVEER En nojeen W^EUEnmoEnLHPm^bon I TEbfn ctn boon mem En eerste maal deelnamen aan het werkkamp: Pauline Jonker, Rob van Lier, Ger van Nossel, Marijke Olsthoorn, Jan Vis, Simone Verschoor, Bart Vreeddaal, Susanne Wolthaus en Rob Hockx. Laatstgénoem- de was vorig jaar één van de deelnemers aan de fietstocht naar Napels. De groep werd aangevoerd door Tineke de Joode die voor de vierde maal aan het werkkamp deelnam. Ook Jan van der Loo (hij wist pas op de dag van het vertrek dat hij van zijn militaire supe rieuren verlof kreeg om mee te gaan naar Napels), Erik Hulsbos, Jan Dorrepaal en Loes Dorrepaal waren voor de vierde keer van de partij. De overige deelnemers waren Otto Bekers, Eric Degreef, Jaap Dorrepaal, Monique van Haasteren, Conny Jansen, Ilse Kamphuis (op de terugreis sloot zij zich in Rome aan bij haar ouders om nog van een heerlijke vakantie te gaan ge nieten), Hans Kulik, Marja van Klink, Margot Olsthoorn, Anneke Voshol en Liesbet Winkelmolen. Honger Er zijn feitelijk twee minpun ten te melden van het werk kamp. Nadat na een énigszins moeizame start de gahg en de sfeer er goed in zaten werd de groep onaangenaam verrast door diefstal van diverse ei gendommen. Diverse horloges, een fototoestel en enkele por temonnees met kleingeld wer den ontvreemd. De vermoede lijke daders zijn wel gesigna leerd doch konden niet in de kraag worden gevat. Jammer van dit incident met een scha depost van zo'n 700 gulden maar gelukkig bleef de stem ming goed. De terugreis per trein duurde niet alleen dertig uur maar tevens bleek op het gehele trajekt geen restaura tiewagen te worden aangekop peld. Degenen die dachten on derweg eens lekker een flinke hap te eten kwamen dus be drogen uit. Zaterdagavond te gen het midden nachtelijk uur arriveerde men op het station Lammenschans om vervolgens de laatste meters richting Zoe- terwoude te voltooien. Het artiestenelftal. VOI KATWIJK Een door de stichting evenementen Kat wijk georganiseerde voetbal middag op het sportpark Nieuw-Zuid heeft volgens or ganisator T. van Duijn rond de ,20.000 gulden opgebracht. Dit bedrag, dat bestemd is voor het gehandicapte kind, werd bijeengebracht door naar schatting 5500 toeschouwers. Het evenement, met een wed strijd tussen Quick Boys en NEC, een optreden van Scott Fitzgerald en André Hazes en een duel tussen een artiesten en politiek elftal, had zaterdag veld een aantal van zijn ilari "zes duidelijk te lijden van de tege- cesnummers zong. Hazes lijkertijd plaatsvindende red- ook de aanvoerder van hel dingsdemonstratie en het Rijn- tiestenteam dat het met burgse corso. De heer Van sterking van oud-profs Duijn toonde zich achteraf Wim van Hanegem en I evenwel niet ontevreden. „Als nieuwkomer hebben wij toch een, zij het wat bescheiden, plaatsje verworven tussen twee gebeurtenissen die al een hele lange traditie kennen". Het hoogtepunt van het pro gramma was voor het meren deel van het publiek het optre den van André Hazes die op de middenstip van het hoofd- Boskamp, tegen het eind de middag opnam tegen elftal samengesteld uit pol Hij leidde zijn ploeg uiteil lijk naar een 42 overi ning. De voetbalprestaties 'de beide elftallen konden publiek overigens niet boeien want al tijdens de verliet een groot aantal hen het sportcomplex. LEIDERDORP Een 17-jarig meisje uit Leiderdorp is in de nacht van vrijdag op zaterdag tot twee maal toe lastig gevallen door een man op de Van der Valk Boumanweg. Het meisje fiet ste richting Leiderdorp en werd aangesproken door een man met een buitenlands uiterlijk, die gebrekkig Nederlands sprak. Hij trok haar van de fiets en ontdeed haar van haar jas en trui. Het meisje kreeg hulp van de bemanning van het benzinestation langs de weg. Daar werd zij weer op de fiets geholben. Toen zij verderop de weg kwam, werd zij voor de tweede keer door de zelfde man lastiggevallen. Deze keer kon zij zich door te schop pen en te slaan bevrijden. Eei Hond gered NOORDWIJK De N<j wijkse politie heeft gisterd dag een hond van de dood) red. Het beestje was door eigenaar in een afgesloten achtergelaten in de Juli! straat. De politie werd om I drie door voorbijgangers I waarschuwd en bevrijdde dier. In de auto bleek de t{ peratuur te zijn opgelopen 45 graden. Het hondje, I poedel, was er zeer slecht! toe. Op het politiebuij moest hij worden bijgebra De eigenaar kwam pas I half zeven op het bureau! zijn viervoeter af te halen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4