gehoordgezien Ik heb iedere uitzending toch weer de zenuwen SaidóaQowiamt Voor Radio Tour 43.121 brieven VIDEO-VERVAARDIGER PETER RUMP: Jederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's ■ÜjiADIO/TELEVISIE DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1983 PAGINA 13 IILVERSUM In de eerste drie weken jan de maand juli kwamen er bij de NOS- 43.121 briefkaarten, brieven en wens- anise-parten binnen als antwoord op het spelle- wonje dat in het programma „Radio Tour de rrance" werd uitgezonden. Dagelijks schet- nnin-F Theo Koomen het profiel van een van Kaag |e aan de wielerronde deelnemende ren- Ge- ers. De luisteraars moesten daarop laten -eten wie volgens hen werd bedoeld. Het ianks|3ntal antwoorden varieerde van 1600 tot met enkeie uitschieters naar boven en ■neden. wed- fet m'nst aantal briefkaarten kwam binnen op het rofiel van 10 juli, toen Pierre Bazzo omschreven rerd: 441 inzendingen. Een week later, zondag 17 juli, dachten bijna tienmaal zoveel luisteraars het goede antwoord te weten. Toen beschreef Theo Koomen de spectaculaire afdaling van de Span jaard Pedro Delgado, zoals die enkele dagen daar voor op alle televisieschermen te zien was. Het le verde 4367 reacties op, een absoluut record. Op 19 juli werd het profiel geschetst door Gerrie Knete- mann. Hij beloofde als extra prijs een etentje met de te raden persoon. Bedoeld werd Theo Koomen en 1277 luisteraars wisten dat en wilden wel een avondje met de verslaggever op stap. Zeer populair werd daarbij de Hagenees Arie Theunisse, die volhardde in het inzenden van niet leesbare foutieve antwoorden. Theunisse was in werkelijkheid een creatie van Ferry de Groot die van een stem werd voorzien door de sportredac teur van NOS-Teletekst, Hank Kalkman. Spleen met concerten op VPRO-radio HILVERSUM Gedurende de maand augustus zal het VPRO-radio- programma „Spleen" elke zondagmid dag van 14.00-16.00 uur op Hilversum 3 direct worden uitgezonden vanaf het Marktplein in Almere/Haven. Wekelijks zal daar een optreden plaatsvinden, dat direct te beluisteren is tussen 14.30-15.00 uur via Hilver sum 3. Verder wordt er veel aandacht besteed aan nieuw platenmateriaal. Concerten zijn er op de volgende data: 7 augustus - Feit (Engelse formatie); 14 augustus - The TWO (Amsterdam se formatie); 21 augustus - Blue Mur der (Amsterdamse formatie); 28 au gustus - Sammie America's Mam (Til- burgse formatie). Strandnacht op KRO-radio HILVERSUM KRO-radio zal in de komende nacht uitzenden vanaf het strand van Bergen aan Zee. Het programma „Niemandsland" zal dan te horen zijn van 1 tot 6 uur op Hilversum 1, komend vanaf het terras van strandpaviljoen Surfside, in het niemandsland tussen land en zee. De presentatoren Edvard Niessing en Peter van Dam brengen alle benodigde techniek mee: draaitafels, platen en jingle-machine. De repor tagewagen van de NOS kan niet op het strand komen en zal van z'n technische inhoud ont daan moeten worden, die dan per jeep naar het paviljoen gebracht wordt. Behalve de presenta toren en hun platen zijn er een combo, genode en ongenode gasten en een flinke barbecue. Be halve in deze nachtuitzending staat morgen Noord-Holland ook centraal in het KRO-radio- programma „Zomer in, winter uit" van 14.03 tot 15.00 uur op Hilversum 1. HILVERSUM De baan van video-vervaardiger Peter Rump is pas on langs tot stand gekomen, j „Vanaf het ontstaan van de televisie kenden we het vak schakeltechnicus. Iemand, die op aanwijzin- j gen van de regisseur de I beeldwisselingen ver zorgde. Vanaf 1961-1962 kregen we de mogelijk- I heid iets op beeldband vast te leggen en later I ook te monteren. Pro gramma's werden toen vaker in stukjes opgeno men. Toen het aan het begin van de jaren zeven tig ook mogelijk werd om op één beeldje nauwkeu rig te monteren, raakte het vak van schakeltech nicus een beetje uitge hold. Hij hoefde eigenlijk alleen nog maar camera's in en uit te schakelen. De montagemensen hadden daarentegen vreselijk veel werk. Vanaf 1976 zijn die beide vakgroepen daarom geïntegreerd en om daar een naam voor i te hebben noemden ze ons video-vervaardigers". De 55 mensen van de afdeling hebben een combinatie met veel voordelen, meent Peter Rump. „Vroeger werd veel gemonteerd, zonder dat de montage-man bij de opnamen was geweest. Er zitten dan dingen in waarvan je zegt: waarom is dat niet anders ge daan? Als een programma ge schakeld wordt door degene die het monteert, kan hij daar rekening mee houden". „Bij de montage maakt de re gisseur een opzet. Hij heeft zo z'n ideeën over hoe het er uit moet gaan zien. Iets wat niet goed gegaan is in de studio, moet bijvoorbeeld bij de mon tage worden rechtgezet. De deskundigheid van de video man kan dan uitkomst bren gen. Dat is een samenspel". Veel tijd „Soms gaat daar heel wat tijd in zitten. Ik heb pas geleden nog twee dagen gemonteerd aan een stukje programma van zes minuten. Dat is een uitzondering hoor. Je kunt ook een heel programma in een half uur monteren. Je moet wel de grote lijn in de gaten houden, maar sommige programma's moet je er ge woon op smijten. Als je gaat draaien op routine ga je door het behang. Je moet iedere keer weer heel geconcen treerd werken. Vooral bij di- Het werk aan de montagetafel, waar alle beelden moe ten worden doorgespoeld. rekte uitzendingen. Iedere fout is zichtbaar". „Neem bijvoorbeeld de Wil lem Ruis Lotto Show. Dat zijn zes camera's, een beeldband, een titelmachine. Dan moet je echt anderhalf uur op het puntje van je stoel zitten. In live-uitzendingen gaan dingen vaak beter, omdat iedereen dat heeft. Bij opnamen heeft men meer het idee: het kan altijd nog over. Kijk, ik doe al vier jaar het Eurovisie Kerst concert. Dat wordt in vijftien landen uitgezonden. Daardoor wordt werk wat op zich vrij gemakkelijk is. toch moeilijk. Er kijken zoveel mensen, je moet een hoge concentratie- graad hebben. Nee, tot op de dag van vandaag heb ik iede re keer weer de zenuwen voor wat ik moet doen". Filmbewerker Zijn werk, zo zegt filmbewer ker Louis Spoelstra, is in principe gelijk aan dat van een video-man. „We zijn alle bei bezig met een programma, dat uit ruwe delen bestaat en moet worden samengevoegd". De ongeveer vijftig NOS- filmbewerkers monteren van alles. Van kleine filmpjes tot speelfilms, van klusjes van enkele uren tot drie maanden. Zeer simpel gezegd bestaat die montage eruit, dat de filmbe werker een grote stapel film en geluidsfragmenten onder de neus geduwd krijgt. Al dan niet in samenwerking met de regisseur van die fragmenten dient hij een samenhangend geheel in elkaar te zetten. „Geluid en beeld komen in derdaad meestal gescheiden", vertelt Louis. „Dat is een kwestie van kosten. Ze moe ten natuurlijk wel synchroon lopen, dus je begint met beeld en geluid bij elkaar te zoeken. Alleen daarvoor al ben je ver plicht alles een keer door te draaien. Het komt vaak voor dat ik een lijst maak van wat er is. Dan weet je ook beter wat er mogelijk is". „Je hebt natuurlijk allerlei gradaties. Bij de meest een voudige interviews is er één geluidsband. Is er wat meer zorg aan besteed, bij bepaalde documentaires of een speel film, dan kunnen er wel drie geluidsbanden zijn. In de der de worden dan de speciale ef fecten gezet. Je begrijpt, dat bij een speelfilm alleen de se lectie van het materiaal al twee weken in beslag neemt". Haalbaar „De volgende stap is dat je al les ruw in elkaar gaat zetten. Soms is niet alles wat de ma ker wil ook haalbaar. Bij de beoordeling daarvan spelen wij een belangrijke rol. We kunnen wat meer afstand ne men en zijn ook niet zo ge hecht aan een bepaalde shot. Een regisseur kan dagen aan één scène bezig zijn geweest, waarvan ik dan vind dat-ie er niet in moet. Dat gevecht le ver je vaak. Voor mij is dat Video-vervaardiger Peter Rump: „Wat in de studio niet goed gaat, moet bij de montage worden recht gezet". het punt waarop je echt met een programma bezig bent". Louis demonstreert zijn werk wijze aan de hand van een kort filmfragment. Na een wilde achtervolging rijdt een Volkswagentje een gracht in. Na alle verkeersgeluiden op hun plaats te hebben gezet moet uiteraard een dikke plons volgen. „Die scène kun je natuurlijk maar één keer doen. Op zo'n moment staat de regisseur aanwijzingen te schreeuwen, dus je kunt het geluid niet di- rekt opnemen", zegt Louis. Uit het geluidsarchief heeft hij daarom een „losse plons" gevist, die met enig kunst- en vliegwerk keurig bij het goe de stuk film wordt gezet. Het lijkt eenvoudig. „Nou, het is heel gebruikelijk dat alles twee of drie keer door elkaar wordt gegooid. Dat ligt ook een beetje aan de montageman. Zoiets betekent natuurlijk dat er veel extra werk in zit, maar je bent nauw bij een programma be trokken". BAS MARTENS RIEN Ik klim niet zo vlug in de pen, maar toen ik las over kritiek op de herhaling van de serie „Stiefbeen" werd ik genoopt tot dit briefje. Al dus moest een lezer van het hart in de NCRV-gids, waar over Rien Stiefbeen-van Nunen een hele geschreven discussie ontstond. Met haar verheugen vele mensen zich op die herhalingen, want wijlen Rien blijft een leuke man en Piet Römer mag er trouwens ook we zen. Schrijft dra. R. Heintz uit Voorburg ook nog, dat zij wel eens een ander ge- luid wil laten horen tegen over die klagers over her halingen. Zij ziet graag ge waardeerde programma's opnieuw terug. Dat is voor haar hetzelfde als het herle zen van een goed boek. Het steeds opnieuw bekijken van mooie schilderijen en het luisteren naar overbe kende muziek. Mevrouw Heintz heeft diepe bewon dering voor mensen, die herhalingen afwijzen, om dat dezen over een zo feno menaal geheugen beschik ken, dat zij alles nog precies weten. Tegelijkertijd heeft zij om die reden diep mede lijden met dezelfde mensen, medelijden omdat zij na één uitzending alles weten en alles onthouden. Die weten het dan verder voor de rest van hun leven. Zij wijst er bovendien op, dat het voor de omroepen onbetaalbaar zou worden om uitsluitend met nieuwe spelen te ko men. Voorlopig vindt zij Rien Stiefbeen-op-herha- ling onbetaalbaar. ALEXANDER In de afgelopen nacht op Hilversum 3 tussen twaalf en één bracht NCRV-radio in „Volgspot" hoogtepunten uit het repertoire van klein- kunstartiesten als Paul van Vliet, Wim Sonneveld, Henk Elsink en Fons Jan sen. Op die toer gaat dit programma nog even ver der. Volgende week (zelfde nacfrt, zelfde tijd) komen Alexander Pola en Jan Fil- lekers vertellen over het schrijven van geestige tek sten. Inspiratie, techniek, schrijf- en lachlust, hoe grijpt dat allemaal ineen tot er teksten ontstaan, waarin behalve de schrijvers ook de luisteraars plezier heb ben. In die nacht zal van deze sluier een tipje worden opgelicht. DORIS Doris D krijgt aandacht in het blad „Video-totaal". Zij heeft zich gevoegd bij die populaire figuren, die het vandaag de dag helemaal zien zitten in de aerobic dancing. Op de Belgische buis mocht een professor komen vertellen, dat de we tenschap de ritmische dans al lang geleden als nutteloos terzijde heeft geschoven. Doris heeft laten weten zich van die professor niets aan te zullen trekken. lederland 1 )pnieuw verwoestende botsingen als filmstunts in „Firebird Tornade" op Ned. I om 16.5o uur. adelaar. Terug in zijn dorp wordt hij zo geplaagd, dat de adelaar opnieuw moet ingrij pen. 20.00 Derrick. Hoofdinspec teur Derrick denkt aanvankelijk met een verkeersslachtoffer te maken te hebben. Hij is ge dwongen op onderzoek uit te gaan als een getuige zich komt melden, die gezien heeft, dat de 28-jarige Berthold Dettmers moedwillig door een auto werd overreden. In de woning van het slachtoffer verbaast Der rick zich overo de luxe. Plotse ling gaat de telefoon en een vrouwestem informeert naar de gezondheid van Dettmers. 21.30 De maffia van Sicilië. De tweede aflevering over de Italiaanse maffia duikt in de geschiedenis van be Ameri kaanse mafiosi, Lucky Luciano en Frank Coppola, die in het begin van de zestiger jaren naar Italië verbannen waren. Volgens Amerikaanse metho den stortten zij zich in zaken, wegenbouw en onroerend goed. Het gevolg hiervan was, een bloedige strijd tussen de I6.50 Filmstunts uit „Firebird "omado". Toen de schroot- indelaar H.B. Halicki in 1970 ithousiast aan een filmscript 1 spectaculaire stunts, ach- rvolgingen en crashes bezig nas, slaagde hij er niet een ilmmaatschappij voor de kos- en van drie miljoen bollar rarm te maken. Vandaar dat lalicki „Gone in 60 seconds" elf produceerde. In het Neder- ands heette de film „Inpikken m wegwezen" en bracht uitei- lelijk 40 miljoen dollar in de assa. Zijn nieuwe film „Fire- )ird Tornado" is een soortge- ijke film geworden. 11.55 Kerkepad. Op zijn tocht angs de kerken in ons land loet het NCRV-team ditmaal iet Westland aan. Hier staan 'ele monumenten van kerken, lie herinneren aan een rijk en eligieus verleden. Naaldwijk, Schipluiden. Maassluis, De .ier, Maasland en 't Woudt be ften schitterende kerken. Die tennen ook hun eigen geschie- lenls, zoals de kerk van Schip- diverse families van Palermo, uiden, die door brand werd ferwoest, maar met geld uit leel Zuid-Holland weer werd ipgebouwd. Voor De Lier is lijvoorbeeld bepalend de icheve kerktoren zonder spits. Jaar zit een heel verhaal ach- er, net ais de kerk in Naald wijk. waarvan de justitie en politie profiteerden door verklikkers te laten infiltreren. Geweldda dige wraakacties konden niet uitblijven. Nederland 2 19.12 Walt Disney presen teert. Dit verhaal uit de „Won- ,n derful world of Disney" is ge- ,rJ baseerd op een oude legende ik an de Hopi Indianen. De klei- 0q ne Hopi krijgt de verzorging van de heilige gouden adelaar toevertrouwd. Uit medelijden laat hij het dier vrij, hetgeen in de ogen van zijn stamgenoten een oneervolle daad is. Hopi wordt voor „twaalf manen" de woestijn ingestuurd en over leeft dankzij de hulp van de De Hervormde Kerk in 't Woudt krijgt bezoek van het NCRV-team op Ned. I om 21.55 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 16.50 17.10 21.15 21.55 22.25 Toots. Australische film over een reizende vrouw. Filmstunts uit „Firebird Tornado". Filmdocu mentaire. Hoogtepunten uit de wereldmuzieklitera tuur. Vandaag: „Mol- dau" van Smetena. Jeugdtennis. Samen vatting finales Ned. Kampioenschappen. De uitvinder. Poolse te kenfilmserie. De jonkvrouw van Avignon. Modern sprookje in zeven delen. Vijfde aflevering. Journaal. Mary Benjamin. Ameri kaanse serie rond een hoofdverpleegster. Hier en nu. Aktualitei- ten. Kerkepad '83. Route 8: Westland. Hill Street Blues. Ame rikaanse politieserie. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Walt Disney presen teert: Het verhaal van de adelaar en de kleine Indiaan. 20.00 Derrick. Duitse politie serie. 21.00 Nationale Taptoe Bre da. Flitsen van vorig jaar. NOS 21.30 De maffia van Sicilië. Documentaire serie over de Cosa Nostra. 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Vrouwenvar halen. Portret van Jil Sander. 17.00 Matt en Jenny (5). Jeugdserie. 17.25 Geen dag ala alle andere. Jeugdse rie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualitei ten. Streeknleuws. 18.15 De toe komst in het verschiet. Afl.: Schep selen uit 18.40 Alsjeblieft officieel. Afl.: Aan de bloem herkenbaar. 19.00 Frans Liszt. Afl.: Toekomstmuziek. 20.00 Journaal. Aansl.: Het zevende zintuig 20.18 Gezichten van Azie. Do cumentaire over Bangladesh. 21.15 Weet u het beter; Spel program me. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Oe kiat en het epook. Franse tv-film van Roger Hanin naar Stendhal. 00.25 Journaal. DUITSLAND 2 16.35 Vakantiekalender. Vakantie- -activiteiten. 17.00 Muziek en tech niek (2). Serie over klank en akoe stiek. 17.30 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazi- ne. Aansl: Journaal. 18.25 De para- grafenwaard (1). Serie van Thomas Fantl. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Hat zoete le ven van Graaf Bobby. Oostenrijkse muzikale film van Geza von Cziffra (1962). 21.00 Actualiteiten. 21.20 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 22.05 Sterven met 30. Frans tv-spel van Romain Goupil. 23.40 DUITSLAND 3 WDR 18.00 Jim Knopt en Lukaa de machinist (4). Poppenspelserie. 18.30 Het programme met de muia. 19.00 Het aktuete uurtje. NDR-WDR 20.00 Journaal. 20.15 Robin en Mari an. Amerikaanse speelfilm van Ri chard Lester (1975). 21.55 De gou den hongerjaren. Tv-serie van Hans Borgelt. 22.55 Parijs zegt u? - U be doelt zeker Parijs? Filmreportage. 00.10 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Galectica 80 (3). Amerikaanse SF-serle. 18.50 Bew- ging. Kort filmpje over sport. 18.50 Jukebox. Met: Abba. 19.15 Tijdroven Bridge, stap voor atap (7). Herhaling. 19.25 Uitzending door darden. Pro gramma van de Groene Omroep. 19.40 Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. Aansluitend: Weer bericht. 20.10 Kunst-zaken. Kunst en cultuuractualitelten. 20.15 The beat of midnight apecial show. Gast vrouwen: The Pointer Sisters. 21.00 Panorama zomeredititie. Afl: 1984 revisited. 21.50 Boos opzet (Malice Aforethougt). Engelse serie naar boek van Francis lies. Eerste afleve ring. 22.40 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacancea. Vakantieprogramma voor be Jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië at a Bruxellea an couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Grains d'amour. Amerikaans melodrama van Boaz Davidson (1980). 21.30 Le carrousel aux ima ges at le monde du cinema. 22.20 Tupilak. Korte film over Groenlandse kunst. 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.10 Zie Belgis Front 1. 19.30 Nieuwe voor doven en slechthoren den. 20.00 Zie Belgis Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.30 Missing. 17.20 Ptay echoot. 17.45 Heidi. Jeugdserie. 18.05 John Craven's nawaround. 18.10 We are the champion». 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 20.00 Tekenfilm. 20.05 Top of the pop». 20.40 Fame. 21.30 Tomorrow's world at large. 22.00 Journaal. 22.25 The life and times of David Uoyd George. Serie. 23.25 Campus. 23.55 Tom Jones nowl 00.18 Journaal. 00.20 20th century remembered. Lord Hailsham. 00.50 So you want to stop smoking. ENGELAND BBC 2 gramma. 19.25 Distant guna. Solda ten van de koningin. 19.55 Six Fifty Five. 20.25 Journaal en nieuwe voor doven en slechthorenden. 20.30 Wheels of Fire. Serie over India. 21.00 Attenborough's experiment 21.10 Reintree county. Amerikaanse film (1957). 23.50 Newsnlght. 00.41 Science. 01.05 Social sciences. ITV 18.15 Bygones. 18.45 Nieuwe. 19.00 About Anglis. 19.30 Arena. 19.45 Crossroads. 20.10 P.S. It'e Paul Squire. 20.40 Murder, mystery, sus pense. 22.30 European connections. 23.00 News at tan. 23.30 Look what we've found. 00.00 Me end my ca mera. 00.30 Mannix. 01.30 Vantage point Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuwe voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuwe voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 Oudera van niks...? Documen taire van Ferry Brand en Ruud Daat- selaar over ouders van geestelijk ge handicapten. 16.50 De uitvinder. Poolse tekenfilm- NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Het zoete le ven van Greet Bobby. Herhaling. 11.35 Het volk van Nuer verliest zijn land. Herhaling. 12.10 ksntaken D. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor iedereen. 15.15 Videotex! voor ledereen. 15.50 Onze kleine farm. Amerikaanse famlliese- rie. 16.15 Journaal. 16.20 De vuur- bommenmensen. Documentaire uit Hiroshima. 17.05 8chluchtenflitzar DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.15 ZDF-Uw programma. 15.17 Journaal. 15.20 Captain Future. SF-tekenfilmserie. 15.45 Papa en ik. Amerikaanse jeugdfilm (1976). 16.25 Vakantieke- lender. 16.50 De rose panter. Teken film. 17.15 Tele-aerobic. 17.30 Jour naal. Aansluitend: Nieuws uit de deel staten. 17.45 Tele-magazine. BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.05 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.15 Ageton sax. 10.40 Jackanory. 10.55 The amazing adventures of Morph. 11.00 Kinderprogramma. 14.45 Jeugdpro gramma. 17.20 Play school. 17.45 Jigsaw. ENGELAND BBC 2 07.05 Tv-curausaen. 11.30 Play ENGELAND ITV 07.00 Breakfast. 10.25 Saaama Street. 11.25 Indoor bowlt. 12.05 Stingray. 12.30 Sport Billy. 13.00 The woofits. 13.10 Rainbow. 13.30 By the way. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Bri tain. 15.00 Filmmatinee. 17.00 Chit- drens tv. 17.20 Victor and Maria. 17.25 Animals in action. 17.50 Free- time. Radio vandaag NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. HILVERSUM 1 16.02 (NCRV) Goudenregen Ensem ble 16.30 Kletsmajoor - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in vrije lijd - 20.03 Vier kant - 21.02 Op de vrije zomertoer - 22.02 Sportprogramma - 22.55 Eerlijk gezegd - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Niemandsland bouwt een „strand- feestje"- 6.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 18.10 (KRO) Goeie uit die ouwe tijd - 18.30 IKON-programma - 19.00 (KRO) Berichten uit het achterland - 19.15 Wat geen oog heeft gezien - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Het plate n-antiquariaat - 21.30 Teleac - 22.40 Liturgievieren met geestelijk gehandi capten (1) - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 18.04 (NOS) De vakantiespits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 - 20.02 Ferry Maats soul show - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Puttens lp-show. HILVERSUM 4 16.00 (EO) Woord en lied - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Schubertiade Rotterdam 1983 - 21.25 Onder de groene linden- 21.35 Ne derlandse muziek - 22.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio morgen NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. HILVERSUM 1 6.02 (KRO) Ontbijtshow - 6.50 Het le vende Woord - 7.02 Actualiteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pater Adrl Maat - 9.03 Adres onbe kend 10.03 Muziek op bestelling Willigenburg - 13.06 Actualiteiten - 13.16 Souvenirs: programma van Knopper en Kool - 14.03 Zomer In. Toeristisch programma - 15.03 Pas op de plaat - 16.02 Terugluisteren in de jaren zeventig. HILVERSUM 2 7.10 (NOS) Ochtendgymnastiek - 7.20 (VPRO) De zomer van 1983. Serie vanaf vakantieterreinen - 9.05 Gym nastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Onafhankelijkheib hoezo? Over Suriname en de Antillen -11.00 (VARA) Theater zonder franje - 11.33 (NOS) Homonos - 12.00 Re gio-lokaal - 12.36 Forum van omroep medewerkers - 13.10 De stem van de sprekende minderheid - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Zomer- radioweek blad. HILVERSUM 3 7.02 (EO) Ronduit op drie - 8.03 Tijd sein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek Motief - 10.30 (NCRV) Popstation - 12.03 (VOO) Mono - 13.03 Tipparade - 15.03 Veronica top 40. HILVERSUM 4 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 9.00 Veronica's Meesterwerken - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Strauss en Co - 13.05 Veronica klas siek - 14.30 (VPRO) Je toegenegen Frederic (slot) - 16.00 Willem de Rid ders Radiola Improvisatie Salon - 17.00 Overname Hilversum 2. In de Britse thriller „Boos op zet" speelt Judy Parfitt de rol van Julia op België 1 om 21.50 uur. Duitsland 1 23.00 De kist en het epook. Naar een novelle van Stendhal regisseerde Ro ger Hanin de tv-film „De kist en het spook", waarin de beruchte polltie- prefect Arnaud de Lourmel de hoofd rol speelt. Het is 1814 in Marseille. Lourmel krijgt van de mooie Laetitla d'Arbanville het verzoek haar verloof de Philippe Larrivière vrij te laten. Lourmel weigert, maar hij Is intussen zo door haar gefascineerd geraakt, dat hij belooft Philippe vrij te laten als zij met Lourmel trouwt. Duitsland 2 19.30 Het zoete leven van Graaf Bobby. Graaf Bobby, alias Peter Alexander, moet zich als speurder vermommen in vrouwenkleren. In de Oostenrijkse film uit 1962 meent hij een handel in vrouwen op het spoor te zijn. 22.05 Sterven met 30. Het tweede net brengt een gefilmd portret, dat de Franse regisseur Romain Goupil van zijn vriend Michel Recanati gemaakt heeft. Recanati organiseerde tijdens de mei-onlusten in Parijs als lid van de revolutionaire jeugd talrijke bij eenkomsten. Zijn politieke activiteiten eindigden In 1973 mpt een korte ge vangenisstraf. Vijf jaar later pleegde hij zelfmoord. 30 jaar oud „Sterven met 30" werd in 1982 in Cannes als de beste debuuttilm met de Gouden Camera onderscheiden. Duitsland 3 20.15 Robin en Marien. In de histori sche liefdesfilm van Richard Lester uit 1975 speelt Sean Connery een oud geworden Robin Hood, die na twintig |aar verbitterd het Heilige Land verlaat en terugkeert in Sher wood Forest. Daar ontmoet hij zijn oude vrienden en Marian, die Inmid dels non Is geworden. Belgie BRT 1 21.50 Boos opzst. In het bekende boek van Francis lies. Malice Aforet hougt. waarvan deze Engelse serie is gemaakt. Is Edmund Bickleigh een dorpsdokter, die met een 8 jaar ou dere vrouw is getrouwd. Julia behan delt haar man met onverholen min achting en Edmund vlucht weg in naï eve dagdromen over gezelligheid met lokale vrouwen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13