Academisch gevormde vrouwen moeten nog heel veel leren „Liturgie van Lima" bracht eenheid tot leven in dienst Wereldraad van Kerken ficklócSomcwife ij II II PAUS VEROORDEELT AANSLAG SICILIË Vooruitstrevende tendens zet door in kerk van Brazilië kerk wereld ra _L ACHTERGROND Ceid&iQowuvnt MAANDAG 1 AUGUSTUS 1983 PAGINl? De avondmaalsdienst gis teravond in de grote tent die de Wereldraad van Kerken voor de gods dienstige plechtigheden heeft opgericht, mag als een hoogtepunt in de as semblee worden gezien. Duizenden christenen uit de gehele wereld en van allerlei richtingen en kleur, vierden een feest van eenheid, inspirerend in het vol overgave mee zingen, maar ook in spon taan handgeklap en di rect na de laatste zegen een applaus uit dankbaar heid. De dienst werd geleid door de aartsbisschop van Canterbury, de primaat van de Kerk van Engeland. Er was een vierta lige liturgie, gebaseerd op het zogenaamde ..BEM"-rapport (Baptism. Eucharist and Mini stry - doop. avondmaal en ambt) dat anderhalf jaar gele den in de Peruaanse hoofd stad Lima werd samengesteld door de commissie van de Wereldraad voor geloof en kerkorde en waarin verre gaande overeenstemming werd bereikt over genoemde drie theologische punten, waarover de christenheid eeuwenlang verdeeld is ge- In het rapport is bezinning te vinden vanuit de gehele christenheid: hervormd, ang licaans. luthers, methodis tisch. rooms-katholiek, oos- ters-orthodox. baptist enzo voorts. Het rapport bevat zo als gebruikelijk voor theologi sche documenten een liturgi sche tekst, voor het eerst hier gebruikt. De dienst werd voorbereid door de theoloog van Tal zé. Max Thurian. Aartsbisschop Runcie werd gesecondeerd door ambtsdra gers van verscheidene kerke lijke traditie Oosters-ortho- doxen en rooms-katholieken namen deel aan het lezen van teksten en uitspreken van ge beden. maar niet aan viering van het avondmaal. De delegatie van de kerken uit de DDR heeft de Neder landse delegatie op de alge mene vergadering van de we reldraad steun gevraagd voor haar vredesvoorstel. Dit houdt in. dat de algemene vergadering de produktie. het bezit en het gebruik van kernwapens veroordeelt. Te vens komt de delegatie met het plan een vredesconcilie van Europese kerken in te stellen, zo vertelde het delega tielid dr. Heino Falcke. Ne derlandse gedelegeerden be vestigden de ontvangst van het verzoek. Het voorstel van de DDR-delegatie zal dezer dagen besproken worden. ,,Op vredesgebied hebben de ker ken uit Nederland wel vaker samengewerkt met die uit de DDR", zo zei dr. G. K. Koch. een van de hervormde afge vaardigden op de vergade ring. Kernproeven De kwestie van de kernbewa pening k>vam ook ter sprake toen de vraag aan de orde werd gesteld of de Verenigde Staten en Frankrijk het recht hebben de Stille Zuidzee te gebruiken voor het testen van kernwapens. Dat gebeurde za terdag door eilandbewoners uit de omgeving van de test gebieden. Zij vroegen de ker ken over de hele wereld te bevorderen, dat er een einde komt aan deze proeven, die de gezondheid van de bevol king ernstig in gevaar brengt. De antropologe, mevrouw Darlene Keju-Johnson van de Marshalleilanden vertelde, dat bij haar drie tumoren wa ren geconstateerd. Als gevolg van de 66 Amerikaanse kern proeven zijn sinds de jaren vijftig honderden bewoners en Amerikaanse militairen door straling aangetast. Kan ker, leukemie, staar en pro blemen met de zwangerschap zijn het gevolg. Bij haar onderzoek naar de gevolgen van de kernproeven heeft zij veel vrouwen gespro ken die tot vier maal toe een miskraam hebben gehad. Deze babies worden op de ei landen ..kwallen" genoemd, vanwege het ontbreken van iedere menselijke vorm. Hen is meestal geen langer leven beschoren dan enkele uren. Alsof dit allemaal nog niet ge noeg is. zo zei mevrouw Keju. gebruiken de VS sinds kort het Kwajaleineiland als doel wit van lange-afstandsraket- ten die vanaf de basis Van- denberg in California worden gelanceerd. Voor de zoveelste maal moesten bewoners van een eiland in de Stille Zuidzee verhuizen, aldus mevrouw Keju. ..De VS zeggen dat ze dit alles doen om ons te kun nen verdedigen. Maar wij hebben helemaal geen vijan den. In de taal van de bewo ners van de Marshalleilanden bestaat het woord vijand niet eens", zo zei Keju. ,,De Ame rikanen hebben onze vriende lijkheid misbruikt. Vlak na de Tweede Wereldoorlog onder tekenden zij het verdrag van de Verenigde Naties betref fende de Stille Zuidzee. Daar bij beloofden zij onze gezond heid te beschermen en het verlies van ons land en onze natuurlijke rijkdom te voor komen. Het is een belofte waaraan de Amerikanen zich nooit hebben gehouden", al- Keju. Paus Johannes Paulus II heeft de bomaanslag in Pa lermo op Sicilië, veroordeeld als een nieuwe uiting van bloedig geweld. In een tele gram aan kardinaal Pappa- lardo. de aartsbisschop van Palermo, noemt de paus zich solidair met het leed van de bevolking van Palermo en geheel Sicilië. Hij spreekt de wens uit. dat Sicilië zal ko men tot een sociale vooruit gang op basis van echte rechtvaardigheid en een harmonieus samenleven. Bij de aanslag in Palermo kwamen vier personen om het leven, onder wie Rocco Chinicci. hel hoofd van de openbare aanklagers in Paler mo die processen voorbereid de tegen leden van de Maffia. Bij de uitvaartmis voor de slachtoffers van de bomont ploffing beschreef kardinaal Pappalardo zaterdag de aan slag als een aanslag tegen de mens. tegen de menselijke sa menleving en tegen de kerke lijke gemeenschap. De staat moet nu laten zien. dal hij zich vastberaden in dienst van de burgers stelt, aldus de kardinaal. Hij riep de christe nen op Sicilië opnieuw op zich niet bij het kwaad neer te leggen, maar actief het kwade door hel goede te overwinnen en zich te weer te stellen te gen de corruptie op Sicilië. De vereniging van oversten van de Braziliaanse klooste rorden en congregaties heeft de bevrijdingstheoloog Clau- dino Falqueto tot nieuwe pre sident gekozen. Elders in Bra zilië werd de vooruitstreven de bisschop Erwin Krautler gekozen tot voorzitter van de missieraad voor de indianen (CIMI). Eerder dit jaar is ook de leiding van de Braziliaanse bisschoppenconferentie onder vooruitstrevende leiding ge komen. De nieuwe CIMI-voorzitter, die voor vier jaar is benoemd, zei. dat hij een evenwichtig beleid zal voeren, waarin plaats zal zijn voor zowel de lijk willen evangeliseren als voor degenen, die in plaats daarvan de indianen alleen maar willen helpen iii hun ..sociale, economische en cul turele bevrijdingsstrijd". Volgens bisschop Krautler, die vorig jaar tijdens demon straties in het Amazonegebied door de politie was afgeran seld en gearresteerd, moeten de indianen worden geholpen een eigen leven te leiden. ..Missioneren betekent niet het veranderen van de cul tuur van de indianen. Het evangelie moet rekening hou den met hun duizendjarige autochtone cultuur", aldus deze nieuwe CIMI-president. Volgens de scheidende voor zitter bisschop José Gomes zal de kerk zich vooruitstrevend blijven opstellen, „want men kan niet alleen spiritueel be zig zijn op het moment waar op de Braziliaanse samenle ving op de klippen aan het lo pen is. Hoe kun je aan een in diaan vragen, dat hij bidt en Christus aanneemt, terwijl men bezig is hem uit te roeien en hij zijn gronden verliest ten gevolge van het beestach tige kapitalisme". Tachtig bisschoppen en mis sionarissen beschuldigden tij dens hun vijfde algemene vergadering van de CIMI. de regering ervan niet de belan gen van de indianen te verde digen maar die van de groot grondbezitters. In dit verband werd erop gewezen, dat al tien jaar lang een wet bestaat die veilige grenzen aan india- nengebieden moet garande ren. maar dat in werkelijk heid slechts vijf procent van die gronden is afgebakend. SPAANSE BISSCHOPPEN: Regering wijkt van katholieke leer De Spaanse regering tracht de invloed van de kerk sterk te beperken en wijkt op belangrijke punten van de rooms-katholieke leer af. Dat schrijven de Spaanse bisschoppen in een docu ment. waarin zij ingaan op het bezoek van de paus in 1982 aan Spanje en op het geloof van het Spaanse volk. Volgens de bisschoppen kan de houding van de socialisti sche regering ertoe leiden, dat de godsdienst wordt te ruggedrongen tot het gebied van de privé-sfeer. Zij wijzen erop. dat Spanje sinds de dood van dictator Franco in 1975 een van de spectaculair ste veranderingen in zijn ge schiedenis beleeft en dat de Spanjaarden zich duidelijk voor de democratie hebben verklaard. Dat heeft de socia listen de kans gegeven een regering te vormen, aldus de bisschoppen. Zij menen, dat in het gedrag van de regering waarden op basis van een agnostisch hu manisme te ontwaren zijn, die naar hun opvatting we zenlijk verschillen van de culturele en morele erfenis van het Spaanse volk. De bis schoppen roepen alle gelovi gen op de tradities niet over boord te gooien en gewend te raken aan een omgeving die niet altijd het geloof en de morele maatstaven van de roonis-katholieke Kerk deelt. Zij hebben zich de afgelopen tijd onder meer gekeerd te gen een voorstel van de soci alistische regering om abor tus in bepaalde gevallen toe te staan. Chinese nasi goreng met komkommersla tweekleurenvla. Voor twee personen heeft u nodig: nodig voor twee: 250 g droogkokende rijst, 4,5 dl water, zout 2 eie ren, zout, peper, 2 lepels olie, 50 g gekookte ham. 1 flinke sjalot. 1 paprika, selderij, ketjap; komkommer, 1 lepel olie, 2 lepels azijn, zout, suiker, 1 theelepel ketjap, bieslook; 0,5 liter melk, 25 g custard, 30 g suiker, 1 theelepel op- loskoffie. Zet het water op met zout en was de rijst met koud water tot dat helder blijft. Laat de rijst op een zeef uitlekken en strooi hem vervolgens in het koken de water. Roer tot het weer kookt, temper het vuur, dus danig dat het water net blijft koken en sluit de pan. Laat na twintig minuten de gare rijst nog even droogdampen en stort hem dan op een ruime schaal om af te koelen. Klop de eieren met zout en pe per. Laat de olie warm worden in een ruime braadpan en bak er al roerende de eieren in. Bak vervolgens al omschep pende de rijst mee en de klein gesneden ham, sjalot en papri ka. Maak de nasi goreng op smaak njèl fijngeknipte selde rij. ketjap en zout. Rasp de gewassen of geschilde komkommer en meng er olie. azijn, zout. suiker en ketjap door. Strooi over de komkom mersla wat fijngeknipte bies look. Zet de helft van de melk op. Maak van custard, suiker en weinig koude melk een glad papje, schenk daar wat hete melk bij en doe het in de pan. Laat de vla steeds roerende even doorkoken. Voeg van het vuur de overige koude melk toe. deel de vla, roer door één helft de koffie en koel de vlaas af. Schenk de twee kleuren te gelijk in de schaal, bij even vlug schenken rechte afscheiding. JEANNE DEN HAAG/GRONIN GEN „Nederlandse vrouwen vergeten naar onze stellige indruk nog wel eens dat ze er iets voor over moeten heb ben om zich naar een ho gere positie op te wer ken". zeggen mr.P.Wes- terhof en mr.A.Blom in mild bestraffend koor. Ze zijn respectievelijk voorzitster en coördina trice internatinale be trekkingen van de vere niging van vrouwen met een academische oplei ding, die reden voor het gesprek van 3 tot 11 augustus in Gronin gen een internationale conferentie over emanci patie-problemen organi seert. Achthonderd geti telde dames uit 52 lan den komen er bijeen om, zoals het programma zegt, gezamenlijk het hoofd te buigen over de vraagstukken die hen al len raken: opvoeding en onderwijs, communicatie en het verbeteren van het lot van de vrouw. „Om van elkaar te leren ook", vult voorzitster Wester hof zuinig aan. „Nederlandse vrouwen kunnen op de con ferentie van collegae uit an dere landen ik denk aan Amerika bijvoorbeeld le ren dat ze even hard voor een carrière dienen te knok ken als mannen. Ze vatten dat nog te licht op. Ze veron derstellen dat een tien- tot vijftienjarige periode waarin je de nodige ervaring voor een goede positie moet op doen, alleen voor mannen geldt en niet voor vrouwen. Ze missen de ambitie, de wil om zich in te zetten. Geen wonder dat er een boel vrou wen uit de boot vallen". Voorkeur Nu ze zelf deze voorzet voor eigen doel durven geven, Maar ik vir vrouwen moeten evenveel toegang tot hogere posities hebben en daarbij mag alleen de kwaliteit de doorslag ge- Voorzitster P. Westerhof (rechts) en de coördinatrice internationale betrekkinggen A. Blom bezig met de voorbereidingen van de internationale conferentie die overmorgen begint. mag de kans niet blijven lig gen. Wat vinden de dames van het standpunt dat me vrouw Van Leeuwen, voor zitster van de Emancipatie- raad. onlangs heeft verkon digd? „Vrouwen dienen bij sollicitaties altijd de voorkeur te genieten", zei mevrouw Van Leeuwen. „Zelfs wan neer ze minder kwaliteiten hebben dan mannelijke kan didaten, moet de vrouw gese lecteerd worden en niet de man". Missen is onmogelijk. De bal gaat onhoudbaar in de hoek. „Onzin", knalt mr.Westerhof en zij kan het weten, want zij leidt sinds kort de afdeling perso neelszaken van het ministe rie van WVC. „Als je een maal aan een selectie toe bent, moet je gewoon de bes te kandidaat nemen die voor handen is. Het kan nooit goed zijn een lagere kwaliteit te kiezen. De voorkeur dient altijd uit te gaan naar de bes te kandidaat, ongeacht het geslacht. Misschien valt het standpunt van de Emancipa- tieraad te begrijpen vanuit de wetenschap dat men al jaren lang bezig is met pogingen om vrouwen op hogere posi ties te krijgen zonder dat men er veel succes mee heeft. Misschien is dat de achtergrond; men kijkt van uit een kwantitatieve optiek. Goed figuur De vereniging met academische opleiding is geen jonge loot van de eman cipatie-beweging. maar be staat al 65 jaar. Aletta Jacobs, de eerste afgestudeerde vrouw in Nederland, hielp in 1918 nog bij de bevalling. Sinds 1926 echter geen inter nationale conferentie meer in Nederland. Groningen gaat dat veranderen en het werd tijd. De Nederlandse vereni ging komt met 4600 leden na Amerika en Canada op de derde plaats in de rangorde van de internationale federa tie van academisch gevormde vrouwen en laat dus 49 naties achter zich. Een goed figuur. Hetgeen het gesprek brengt op de huidige zin van het zusterschap. „Nog steeds be langenbehartiging in zo breed mogelijke zin", ant woordden de dames Wester hof en Blom. „Maar het ka der is anders. In 1918 ging het om enkele tientallen bui tenbeentjes die moesten vechten voor maatschappelij ke erkenning. Nu zijn er 50.000 demische titel in Nederland. En toch, als er een boekje zou bestaan, zou je zien dat met vrouwen niet alles volgens het boekje verloopt. Om daarin verandering te bren gen is daadkracht nodig. Ie dereen probeert het op zijn manier, actiegroepen, de vakbeweging, koepelorgani saties. In die lijn zeggen wij: met ons kennispakket leve ren wij onze bijdrage aan de verbetering van de positie van de vrouw. Zeker hebben wij het imago van een gezel ligheidsclub. Zeker wordt er gespot: ze proberen vanuit hun studentenleven de corps geest door te trekken.. Nou: die gezelligheid ontken ik niet. Zo'n vereniging doe je vrijetijdsbesteding. Hoewel we de zaken de laatste jaren steeds professioneler probe ren aan te pakken, moet het wel leuk blijven. Maar ken merkend is dat de groep met maatschappelijke betrokken heid binnen de vereniging zich zeer verbreedt. De ach terban wordt steeds actie- Pluriform Mevrouw Blom benadrukt de pluriformiteit van de vereni ging. „Dat is het interessante. Vrouwen die hebben gestu deerd om te kunnen gaan werken naast vrouwen die hebben gestudeerd voor hun plezier. Vrouwen die eerst een positie wilden en daarna pas een gezin naast vrouwen die eerst een gezin wilden en daarna een carrière. Ze vin den elkaar allemaaj rond de tafel van de belangenbeharti ging. Op het ogenblik krijgt de post-academiale opleiding veel nadruk. De cursussen springen als duveltjes uit het doosje. Er is veel verborgen werkloosheid onder acade misch gevormde vrouwen; collegae met een gezin die weer willen agan werken, maar die geen aansluiting meer kunnen krijgen bij hun vak. Vandaar de enorme be hoefte aan nascholing". Werkloosheid Ook op dit terrein blijken Nederlandse vrouwen op de internationale conferentie in Groningen van hun buiten landse evenknieën te kunnen leren. „Als je onze werkloos heid van academisch ge vormde vrouwen afzet tegen die in sommige andere lan den. zie je dat wij achterop lopen", stelt mevrouw Wes terhof vast. „In Aziatische landen liggen de verhoudin gen heel anders. We kunnen van India of Sri Lanka nog veel opsteken. Daar zit men juist te springen om ons soort vrouwen, want daar is het de gewoonste zaak van de we reld dat ook vrouwen altijd op alle niveaus meedraaien in het arbeidsproces. Een kwestie van traditie. Het zou een erg gevaarlijk standpunt zijn wanneer wij dachten dat ontwikkelingslanden alleen maar van ons kunnen leren. Het omgekeerde geldt even goed. Iedereen komt op zo'n internationale conferentie met de ervaringsfactoren uit zijn eigen land en daar moet je voor open staan in plaats van in je eigen straatje te blij ven denken. Je kunt dingen oppakken en meenemen doorgeven op je werk, in je huis. aan je kinderen. Dat verrijkt enorm". PIET SNOEREN *rm Doorbraak in Midden-Amerika Na drie mislukte pogingen een ontmoeting te organiser^^™ tussen vertegenwoordigers van de Amerikaanse regering naars( het Salvadoraanse verzet is het er dit weekeinde onvlenerg wachts toch van gekomen. De Amerikaanse gezant vjversit Midden-Amerika Richard Stone, heeft twee uur lang besd|j^on' kingen gevoerd met Ruben Zamora, een van de meer gen 001 tigde leiders van het verzet dat strijdt tegen de door Wj hington gesteunde Salvadoraanse regering. n AIV DEZE ontmoeting heeft alle problemen in het door gewi verscheurde El Salvador natuurlijk nog lang niet opgell maar betekent desondanks een doorbraak. Het w niet gewapende, zij het indirecte contact tussen de verzetsl^ weging en de. regering van El Salvador, aan wie Stone i middels verslag heeft uitgebracht. Het ziet er i alle betrokken partijen streven naar een rechtstreekse moeting tussen de Salvadoraanse regering en de verzetsl weging in dat land, waarbij Stone als bemiddelaar kan opt den. In de gespannen situatie in Midden-Amerika lijkt het ijs: te breken. Dat succes is vooral te danken aan de Colorri aanse president Belisario Betancour, die de bijeenkomst he^_ georganiseerd. Maar de ontmoeting zou zinloos zijn gewet en waarschijnlijk ook niet tot stand zijn gekomen, indien n alle betrokken partijen ervan overtuigd zouden zijn, dat v leen door onderhandelingen een eind kan worden gemat aan het jarenlang zinloos bloedvergieten. DEZE ontwikkeling vormt een ware opluchting na het mLEU lukte overleg van de ministers van buitenlandse zaken vjs 1 negen Latijnsamerikaanse landen. Na drie dagen vruchtel(pom besprekingen over de gespannen situatie in Midden-Ameriover bereikten zij dit weekeinde slechts overeensteming over gron datum van de volgende vergadering. ter r er v NAAST het gesprek van Stone met het Salvadoraanse vl6rori zet zijn er overigens nog meer lichtpunten. De Cubaanse jkoel der Fidel Castrp heeft zich bereid verklaard een voorstel steunen de wapenleveranties aan landen in Midden-Amen maa te beëindigen en Cubaanse militaire adviseurs terug te tr«baar ken. Van Amerikaanse zijde is dat terecht een vooruitga genoemd. Indien deze ontwikkeling doorzet, stelt het WiSlag hington in staat zijn aanwezigheid in Midden-Amerika te jen d perken, in plaats van uit te breiden. Nicaraqua herbergt e Leid groot aantal Cubaanse „adviseurs". Washington had te v.Proe staan gegeven het aantal Amerikaanse „adviseurs" in El Sneer vador te willen versterken, hoewel steeds meer Amerikaatwari Congresleden president Reagan hebben gewaarschuwd tegln. c een verdere escalatie in dat gebied. Mogelijk kunnen die o! blijk wikkelingen nu worden tegengegaan. Daarbij kan men zi tech overigens afvragen of deze doorbraak in Midden-Amerimaa tot stand is gekomen ondanks, of dankzij het militaTess; machtsvertoon van de VS in dit gebied. mUj' rech Het Weersvooruitzichten voor van Europese landen, met'wore gedeeld door het KNMI, gel'naar - dinsdag en woensdag, voor Noorwegen: wisselend wat wolkt en een enkele bui, mlgie dagtemperatuur ca. 15 gradi stopj Zweden: morgen veel bew te vc king en regen- of onweersbschij en, woensdag ook opklaringHs middagtemperatuur ca. 20 gide t den. begii Denemarken: eerst nog e:wor< enkele bui, later meer zon werl droog, middagtemperatuur i Een 18 graden. daar Britse Eilanden: morgen u aan selend bewolkt en een enk) dag i bui, middagtemperatuur vlijk 14 graden in Schotland tot wint graden in Zuid-Engelai irici' woensdag half tot zwaar Tzonn wolkt en plaatselijk regtyaal middagtemperatuur 16 tot 'sav graden. naar Benelux, Duitsland: wis' land lend bewolkt en eerst nog per enkele bui, later meer zf men middagtemperatuur 18 tot maa graden. gebr Frankrijk: zonnige periodf middagtemperatuur van Juis graden in het noordwesten t tralt ca. 28 graden in het zuidoi-kun Alpenlanden: verander! legg bewolkt en regen- of onweéfe w bui, middagtemperatuur ca. dat traden. cent panje, Portugal: overM.kert gend zonnig en droog, middj de s temperatuur van ca. 20 grad latei aan de Golf van Biscaje pari rond 30 graden in het binntganj land en aan de Middelland chir Zee. i latei Italië, Joegoslavië: zonnl ren perioden maar ook enkele 1; teit. gen- of onweersbuien, middi terii temperatuur van 28 graden een het noorden tot plaatselijkwan graden in Zuid-Italië. KOELER DE BILT-KNMI Nachtelij ke temperaturen boven de 20 graden komen niet zo vaak voor in ons land, maar in de afgelopen nacht kwam het er vrijwel nergens onder. Op sommige plaatsen bleef het zelfs 25 graden in de nacht. Een hittelaag was toen vanuit Bretagne boven ons land aan gekomen. Vanavond zal deze bij Denemarken liggen. Er kwam al vroeg onweer voor in de nacht, maar door gebrek aan vocht in de lucht viel er aanvankelijk weinig regen uit. Een groot deel van de dag handhaafde de warme lucht' zich vandaag nog boven ons land, maar koelere lucht dringt vanavond vanuit Enge land tot ons door. De onweers kans wordt dan snel kleiner, maar een regenbui blijft ook morgen nog mogelijk, naast perioden met zon. Bij een noordwestelijke wind wordt het dan niet warmer meer dan ongeveer 19 graden. In de rest van de week bljft de regen kans klein en zal de tempera- op de Beurs va n Amsterdam Amro-bank Elsevier'-NDU6' 12470 122.00 134^50 Gist Brocades Holl.Beton.Gr. 125.50 112.50 5 KLk\ SS! 85? 164^00 163.00 136.20 Nedlloyd Gr. 100:10 15500 Oce v Grinten 209!00 28 00 Pakhoed Molding 54 70 5470 Rodamco Rollnco Unilever Ver.Bez.VNU 20^00 204.00 98,00 «MTS'.,!» 120,50 Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabe zorgd. kon teit Sf 2 Fl i£

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2