n ioland Stadler n herkansing; egen Taroczy f)irk Maasen van den Iprink kansrijk op NK TURBO-PREMIERE JOORZANDVOORT a8"SIJTHOFFPERS SSmf sportuitslagen Westduitser R°lf Ge- I PA( 5ÖRTT ftzidoeSouoont VRIJDAG 22 JULI 1983 PAGINA 9 aalf gewonden etbalwedstrijd is daqROBI Na afloop van voetbalwedstrijd in de /m ze^jaanse hoofdstad Nairobi hmid et tot gewelddadigheden en. Schjmen, waarbij twaalf categ^Sen zijn gewond. Buiten i° d<stadion gingen voetbale- e Jolkorters van Gor Mahia 2, 6-l.[mara (de wedstrijd ein- moetiqe gelijk: 1-1) elkaar met ans ojen en flessen te lijf. De r vanpe zette vervolgens de n- ten in de omgeving van stadion af, zodat de kij- es die te voet huiswaarts den afeten. 5eda di loudt; f can de >ngens' iïsiËÊË Gerrit Wolsink. Afscheid van Gerrit Wolsink AMSTERDAM Moto- crosser Gerrit Wolsink zal zaterdag 27 augustus, tijdens de derde interna tionale stadioncross in het Amsterdams Olym pisch Stadion, afscheid nemen van de actieve wedstrijdsport. Wolsink, inmiddels 36 jaar oud en sinds kort praktiserend tandarts in Den Haag, krijgt een afscheidscross aangeboden met vrijwel alle ex-wereldkampioe- nen en collega's uit zijn loopbaan. FC Den Haag tegen Heerlen DEN HAAG De A- selectie van FC Den Haag onderbreekt vanavond het trai ningskamp in Lim burg voor een oefen wedstrijd tegen zon dag-tweedeklasser Heerlen. De gemeente Heerlen wil het ter rein weliswaar nog niet vrijgeven, maar de voetbalvereniging onttrekt zich aan dit verbod. Het duel in Heerlen begint om 19.00 uur. Els Vader niet bij NK atletiek VUGHT Els Vader zal niet deelnemen aan de Nederlandse atletiekkampioenschappen, die dit weekeinde in Vught worden gehouden. De Zeeuwse heeft ruim een etmaal voor de titel strijd afgezegd. Vader, die zich al verzekerde van een startbewijs voor de wereldkampioenschap pen, heeft reeds geruime tijd last van een virusinfectie aan de lon gen. Daardoor startte zij ook niet op de FBK-games in Hengelo. Voor de titelstrijd in Helsinki mikt Vader met name op de 100- meter. Voor de dubbele sprint zou zij inmiddels te veel conditie hebben verloren. Westduitse ruiters niet in Geesteren GEESTEREN De Stichting Concours Hippique Gees teren is danig in zijn wiek geschoten over het wegblij ven van de Westduitse topruiters Gerd Wiltfang en Pe ter Luther bij het negende CSI. Inmiddels is een protest onderweg naar de overkoepelende hippische organisatie, de FEI, waarin Geesteren zijn beklag doet over de hou ding van het tweetal, dat volgens zeggen present is bij een in Londen plaatsvindend evenement. De ergernis van de organisatoren is juist daarom zo groot omdat de Westduitse ruitersportbond een rol heeft gespeeld bij de samenstelling van haar deelnemersveld. De eerder ge contracteerde Norbert Koof kreeg geen toestemming in Geesteren te starten omdat hij samen met Europees kampioen Paul Schockemöhle acte de presence moest geven op Wembley. Over een startverbod van de voor malige wereldkampioen Gert Wiltfang en Luther werd echter niet gerept. Zuidafrikaanse golfers boos DEN HAAG Van Zuidafrikaanse zijde is scherp gereageerd op de weigering van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Zuidafrikaanse golfspelers een visum te verlenen om in Zandvoort aan de open kampioenschappen van Nederland deel te nemen. De voorzitter van de Zuidafri kaanse associatie van beroepsspelers, Jim my Hemphill, noemde de beslissing „zie kelijk". De Zuidafrikaanse ambassade in Den Haag onthoudt zich voorlopig van een reactie. Het gaat om negen Zuidafri kanen die geen visum hebben ontvangen voor het toernooi, dat van 4 tot 7 augustus wordt gehouden. Bij het ministerie van Buitenlandse Zaken is alleen de naam van Ian Palmer bekend, die vorige week al de toegang tot Nederland werd geweigerd. i| 3 'i kei ijk#' eerens eerstej raël) \NeOfVERSUM De al" ïheerschappij van Ba- Taroczy dreigt inder- d met nog een jaartje Ivorden geprolongeerd. ligt, want de zes vorige ir de Hongaar behaalde 07i-7^s °P het Melkhuisje dt menigeen welletjes, 'ge variatie is welkom, ar vooralsnog kan nie- nd Taroczy stoppen op niskampioenschappen i Nederland. Gisteren eikte hij vrij eenvoudig laatste vier door een s oemae met tweemaal 6-2 op ng, die geen moment eba indruk maakte werke- iat 214 *n z*jn dansen te wil- i. geloven. armer terwijl Taroczy de ene na tegels, andere overwinning boekt aanre<het weer snikhete Hilver- kt. Wfl, laten zijn voornaamste Hofcurrenten steeds weer ste en. li vallen. Werd de als eerste ilaatste José Higueras al in Braadi vroegtijdig stadium van >e keu illusies beroofd, gistermid- 5,50,was het de beurt aan Eliot roentetscher, de nummer twee >akker\ de plaatsingslijst. De Ame- tot öaanse krullebol was tegen Dolgelukkig was Roland Stadler met zijn overwinning op Eliot Teltscher. zijn Zwitserse opponent Ro land Stadler van begin tot ein de de spelbepalende figuur, maar Teltscher verzuimde de nodige punten te scoren. Mo gelijk als gevolg van de wel erg trage ballen wist hij niet te profiteren van de zwakke op slag van Stadler, die in elk an der toernooi prompt afgestraft zou worden. Maar de atletische Stadler, vaak onmogelijke ballen toch nog halend, kon in de wed strijd blijven en zijn tomeloze inzet deed Teltscher wanke len. De Amerikaan werd steeds nerveuzer van de vaak halfhoge returns, verloor de controle over zijn eigen spel en moest uiteindelijk constate ren dat Stadler hem de weg Een tweetal vrouwelijke toeschouwers op het Melkhuisje be schermde zich op een wel zeer bizarre wijze tegen de brandende zon. naar de laatste vier had ver sperd: 6-4, 6-3. Een geweldige vreugdekreet en dito sprongetjes maakten duidelijk, dat de dolgelukkige Roland Stadler zijn tot nu toe meest opmerkelijke overwin ning had behaald. Een ver diende beloning voor noeste arbeid. Nadat hij in april van dit jaar een rechtenstudie met succes had afgerond, concen treerde Stadler zich volledig op de tennissport. Met veel hulp van zijn vijf jaar oudere broer Roger (minstens even gelukkig met zege op de norse Teltscher, die weinig commen taar op zijn uitschakeling wil de geven) stond Roland Stad ler dagelijks urenlang op de baan. Na Hilversum volgen enkele weken vakantie. Bij de gedachte daaraan gaf Stadler een herhaling van zijn blijd schap ten beste. „Ik heb ont zettend veel aan mijn broer te danken. Als hij er niet was ge weest, had ik al die arbeid nooit op kunnen brengen", al dus de 24-jarige Zwitser. Loopsnelheid Roland Stadler, die eerder dit seizoen in een wedstrijd voor de Davis Cup de Nederlanders Huub van Boeckel en Michiel Schapers klopte en vanmiddag in de halve finales favoriet Ba- lasz Taroczy ontmoet (een her kansing voor 1981 overigens, toen Stadler slechts drie games werden gegund), moet het vooral van zijn enorme loops nelheid hebben. Voorts pleegt hij zowel de fore- als back hand met twee handen te slaan. „Maar ik kan ook met één hand spelen en dan maakt links of rechts me niets uit. In Zilrich runt mijn familie een tennisschool waar we kinde ren deze technieken proberen bij tc brengen. In principe ben ik linkshandig, maar als ik niet bij een bal kan, gebruik ik ook net zo gemakkelijk mijn rechterhand. Daar serveer ik ook wel mee. Alleen die op slag, daar moet nog wel iets aan verbeterd worden. Een kwestie van oefenen, oefenen en nog eens oefenen. En dat heb ik er, wanneer het tot zul ke resultaten leidt, graag voor over". Werkte Roland Stadler gister middag ondanks de extreme temperaturen hard voor zijn welverdiende centen, dat kon zeker niet gezegd worden van Rolf Gehring. De 27-jarige Westduitser leek zich al bij voorbaat bij de suprematie van Taroczy te hebben neergelegd. In een vervelende partij werd het dan ook gladjes tweemaal 6-2 voor de ongeïnspireerde Hongaar, die alleen in de tweede set even in moeilijkhe den leek te komen. Taroczy gaf toen bijna een voorsprong van 2-0 uit handen. Gehring brak door een opslagbeurt van zijn tegenstander heen en dacht even de gelijkmaker te hebben geproduceerd toen zijn tweede opslag bij 40-30 niet door Taroczy werd geretour neerd. De scheidsrechter had de bal echter over de lijn ge zien, corrigeerde de lijnrechter en gaf de amper protesterende Gehring twee nieuwe ballen. Toen bleek evenwel de weini ge concentratie van Gehring helemaal te zijn verstoord en de Westduitser produceerde een dubbele fout. „Dat was het breekpunt in de wedstrijd. Misschien had ik daarna nog een kansje gehad. Al weet je het natuurlijk nooit", sprak de onverschillig klinkende speler uit Düssel- dorf. Nadien was de strijd snel beslist en voegde Taroczy zich souverein bij de laatste vier. En bij winst vandaag op Stad ler en een zege morgen op de winnaar van het andere hal- ve-finaleduel Smid-Maurer op weg naar zijn zevende Neder landse titel. DICK KIERS antw. 0252? RKO! ^i~^GHT Als vandaag lAAGtWarmond de rekreatie- ÜTüSiers en de wegatleten h in het zweet zullen imer rken tijdens de Kaag- cte 0/p van de Bataven, zul- Piest enkele Leidse baanat- 3ï Doen zich vermoeien op Lnationale kampioen- ekl ruiappen voor senioren te 6të(ftght. Van de Leidse at- Tei. «en die aan medailles innen denken is de snel- kuns^ndelaar van av Hol- "9" ®7id, Dirk Maasen van LeKjein Brink, de meest kans- »-155(jce. rans 3 kame de 20 km snelwandelen, ti onderdeel dat op een vroeg en dus niet te warm tijd stip verwerkt zal worden, is Maasen dit jaar ruim de snel ste geweest wat kan betekenen dat hij ook in staat'moet wor den geacht de titel te pakken. De titel is hem al enkele ma len voorbij gegaan en door het grote aantal tweede plaatsen in zijn carrière wordt er al enigszins medelijdend van de Joop Zoetemelk onder de snel wandelaars gesproken. Maar per slot won ook Zoetemelk de Tour eens... Op de andere nummers zullen erg weinig plakken verdiend worden door Leidse atleten of Han Kulker (B) zou eindelijk eens wat zelfverzekerder moe ten gaan lopen. Op de 800 me ter waarop Kulker en clubge noot Jan Verloop starten, is Rob Druppers uiteraard de grote favoriet, maar de strijd om de zilveren plak wordt naar alle verwachtingen he vig. Voor Jan Verloop is het gelukkig dat een aantal min dere kandidaten zich afgemeld hebben, zodat hij toch aan de wedstrijden mee mag doen. Met een gunstige serie-inde ling en een wedstrijd waarin gelopen wordt en niet geboe meld, moet het voor hem mo gelijk zijn zich te plaatsen voor de finale; Plaatsen in de eind strijd zijn verder binnen be reik van Marian van de Niet (B) op de 100 meter horden, Yvonne van Dorp op de 200 meter (met wellicht nu einde lijk die tweede EK-limiet), Jenny Litjens bij het hoog springen, Theo van der Veer op de 5000 meter en Nico van Noort bij het diskuswerpen. Door het uitvallen en gebles seerd zijn van een groot aantal toppers maakt ook Frans Blom op de 400 meter een uitsteken de kans. Daarnaast is hij tij dens de indoorkampioenschap pen door Henk Brouwer uit de baan gezwiept waarvoor hij sportief revanche wil nemen. Van de Spartaan voelt Peter van Noort bij het kogelslinge ren de hete adem van de con- curentie in de nek, zodat hij tijdens deze kampioenschap pen wel een nieuw nationaal record zal moeten realiseren om de achtervolgers voor te blijven. auguiNDVOORT Het circuit h Zandvoort krijgt op 28 au- f Stus, bij de race om de Grote ijs van Nederland, de pre- 'in9-(ère van de nieuwe, tur- ^aangedreven formule- or wagens van de McLaren- mer nstal. De bolides van de En- |se stal, bestuurd door Niki ida en John Watson, wor- voorzien van een door __jrsche/TAG ontwikkelde ^^bomotor. Niki Lauda heeft pBensdag, na de presentatie Jn de nieuwe wagens in Sil- Ijrstone, de nieuwe turbowa- ÈHÊm. type MP4, getest. Lauda vam op Silverstone tot een eiste ronde van 1.15,08. Gis- mer teren zijn op het circuit van Zandvoort de tweedaagse F 1- bandentesten begonnen en een aantal teams gaf acte de pré- sence. Ferrari verkoos zoals zo vaak een eigen locatie. Onver wachte afwezige was het Wil- liams-team met wereldkam pioen Keke Rosberg en Jac ques Laffite. De kans is niet denkbeeldig, dat men extra met turbo's bezig is na de tur- bo-suprematie op Silverstone. Het organisatiecomité van de 32e formule 1-race om de Gro te Prijs van Nederland heeft op zondag 28 augustus 50.000 betalende bezoekers nodig om uit de kosten te komen. Bij elke toeschouwer meer rinkelt de kassa voor de organisatoren van de Grand Prix, die in to taal 2,6 miljoen gulden moeten uitgeven om de autosportwed strijd van het jaar in ons land te laten verrijden. De Braziliaanse oud-wereld kampioen Nelson Piquet was gisteren op het circuit van Zandvoort met zijn Brabham BMW de snelste tijdens de bandentests voor de Grote Prijs van Nederland. Met een tijd van 1 minuut 16,90 secon den, gemiddelde snelheid 192,169 km/uur, bleef hij meer dan twee volle seconden van het trainingsrecord. Terugkeer Boy Hayje ZANDVOORT Boy Hayje, ex-Formule 1-coureur, zal voor drie races het Nederlands team in de Europese Renault- turbo-competitie versterken. Hayje, die dit jaar de autosport bedreef in de Verenigde Sta ten, is aangetrokken om rang lijst-aanvoerder Jan Lammers te steunen bij diens pogingen de Europese beker binnen te halen. De 34-jarige Amster dammer, die verschillende Amerikaanse races won, rijdt de turbo-wedstrijden in Hoc- kenheim (7 augustus), Zand voort (27 augustus) en Monza (11 september). Hayje miste in 1981 de eindoverwinning in deze klasse door een losge raakt slangetje tijdens de fina le-race. Met uw krant naar het Odenwald: Vertrek zaterdag 20 auguatua 1903 n zaterdag 20 auguatua 1903 tot an mat vrij- Het door een overweldigend mooi natuurschoon bekende ODENWALD. plm. 50 km. ten zuiden van Frankfurt am Main, daagse luxe touringcarreis v dag 20 augustus 1983. Onze standplaats is BEERFELDEN. gelegen aan de zacht fluisterende bron van de rivier de Mumling. Het ligt midden in het Odenwald. de schatkamer van moeder natuur en is een stokoud, maar kras plaatsje, vol antiek, oude vakwerkhuizen en leuke steegjes en doorkijkjes. In de omgeving zijn fraaie wandelroutes uitgestippeld, die langs rijke landerijen, door bossen en voorbij sfeervolle kastelen voeren. Gelogeerd wordt in Hotel Odenwald. rustig gelegen slechts 100 meter van het centrum. Het beschikt over een groot restaurant, een T.V.-kamer, lees- ruimte. lift en een zwembad op het dak. Er is een heerlijk terras en alle ka mers zijn voorzien van douche en toilet. ONS REISPROGRAMMA IN HET KORT: zaterdag zondag - morgen vrij. middag bezoek aan de bekende abdij van AMORBACH en vervolgens langs de Main naar MITTEN- BERG met fraaie vakwerkhuizen, maandag - dagtocht via de romantische Strasse, Walldurn en de schit terende Taubervalfeien naar ROTHENBURG.een ommuurde Middeleeuwse stad, nog geheel in oorspronkelijke staat. Op de terugweg nog korte bezoeken aan de stadjes SCHWABISCH. HALL en HEILBRONN. ochtend vrij. middagtocht naar GUTTENBERG met bezoek aan Ridderslot en roofvogelpark alsmede aan een kristal slijperij. volle dagtocht naar het romantische HEIDELBERG Bezoek aan de stad met rondleiding door het beroemde slot Te- kunt u (voor eigen rekening) een boottocht op de Nec- n die eindigt in Neckarsteinach. ochtend vrij, middagtocht naar het Anton Pieckachtige. sfeervolle MICHELSTADT, waarbij vooral een bezoek aan het poppenmuseum en het oude raadhuis niet moeten wor den vergeten. dinsdag woensdag - De retssom voor deze romantische reis bedraagt slechts ƒ465.- per persoon op basis van volpension en een 2-persoonskamer mefdouche en tollet. Dus vanaf de lunch op de eerste dag t/m het afscheidsdiner op de laatste dag. De toeslag voor een 1-persoonskamer bedraagt /40 -. Reisverzekering 14.- per persoon 5.- kosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de relssom 6.- kosten. Niet inbegrepen zijn de uitgaven van persoonlijke aard en de eventuele entree's en boottocht. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk in onze vestigingen Spulstraat 71. Den Haag (op de hoek van het Spui) of Coolsingel 67, Rotterdam (t.o. Stadhuis). POSTBUS 18050 2500 AA 'a-GRAVENHAGE TEL 070-190882 Tips voor Duindigt WASSENAAR Zowel van middag met de eerste start om 13.30 uur als morgenmiddag om 13.00 uur zijn er rennen en draverijen op de Wassenaarse baan Duindigt. Morgen staat het sprintkampioenschap van Nederland van de volbloeds op het programma. Het is thans zeker dat de paarden die in beslaggenomen zijn van Stal de Postduif niet aan de start zullen verschijnen omdat Mar- morera en Big Trouble een startverbod hebben gekregen. In het sprintkampioenschap gaat King als groot favoriet van start. Onze tips voor he denmiddag. ZORGVLIETPRIJS: Wendi Corosa. Wilco Staaweide en Willem Junior. WESTDUINPRIJS: Wodan Victoria, Veroza W en Wiet G. HAMILTONPRIJS Moonbat, Rex- fort Bryant en Golfstar. MARLOTPRIJS: Sultan Fortuna, Vincent Ulandia en Vico Spencer. WAALSDORPPRIJS Upstar H. Whisful Oostwijck en Vrede Wuiver hof. KINGPRIJS: Redress, Royal Ballet en Rober. TER WEERPRIJS: Worthy Boy La ren. Vino Buitenlust en Video Bui tenzorg. EIKENHORSTPRIJS: Sultana Nor ton, Rusty Oostwijck en Uniek Bos- OOSTERBEEKPRIJS: Sigolino, Teetje Ossewaard en Tovaritsj. DE KIEVIETPRIJS: Torpedo Fortu na, Sebastiaan en Parioca S. ZORGVLIETPRIJS: Winston Jac, Wilma Notice en Voni Westfrisia. Tips voor zondag BORDEAUXPRIJS: Wiclcy Hazelaar, Very Good en Wayona la Fusee. LA BAULEPRIJS: Walkover, Walko B en Valco van Hulsel. RIPONPRIJS: Tavita, Le Corridor en Chantes. VICHYPRIJS: Worry Buitenzorg. Vite Bloemenlust en Wesley Cup. CAGNESPRIJS Unsere Madel. Sil ver Lady en Vidon Hazelaar. SPRINTKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: King, Dom Perignon en Boxberger Trix. DEAUVILLEPRIJS: Vuno W. Whopper Oostwijck en Wimbert S. MARSEILLEPRIJS: Usta Hanover. Tinker en Udetto Hanover. TEESIDE PARKPRIJS: Sir Marcel. Duke en Romeo Raaphorst. TOULOUSEPRIJS: Serge Buiten zorg, Robin Buitenzorg en Brilliant H. Nederlaag bridgeteam WIESBADEN Het Nederlands bridgeteam is er tijdens het toernooi om het Europese kampioenschap niet in geslaagd de tot oppermachtige Franse ploeg de eerste nederlaag toe te brengen. De Fransen, die in acht ronden slechts 22 punten hadden laten liggen, speelden in hun sterkste opstelling en kwamen bijna weer aan de maximale score: 18-2. Nederland bezet nu een ze vende plaats. In Wiesbaden werd de Nederlander André Boek horst gekozen tot vice-voorzitter van de Europese Bridgeliga, de Zweed Nils Jensen werd als voorzitter herkozen. Sportwereld PEKING China zal 25 sportlieden afvaardigen naar de eerste wereldkampioenschappen atletiek, die in de tweede week van augustus in Helsinki worden gehouden. Kopman van de Chine zen is de 20-jarige Zhi Jianhua, die dit seizoen het wereldrecord hoogspringen op 2,37 meter bracht. HOORN De Leidse zeiler Tas is met bemanningslid Roorda Nederlands kampioen in de Stern-klasse geworden. Het duo ze gevierde gisteren ook in de zesde en laatste race van de titel strijd, die deze week op het IJsselmeer bij Hoorn is gehouden. DEN HAAG Uitslagen oefenwedstrijden profclubs: Lang- weer-Ajax 1-7; lives Tampere (Fin)-NEC 4-3; PJC (Oude Peke- la)-Feyenorod 0-15. HONKBAL Intercontinentale Beker in Ant- Nederland-Nicaragua 16-10; Cuba- Nederland 11-0. PAARDESPORT CSI in Geesteren Springconcours, tabel A: 1. Markus Fuchs (Zwi). Fiance 0 strafpunten- 67,63 seconden; 2. Thomas Fuchs (Zwi), Itosk 0-70,38; 3.Thomas Frllh- mann (Oos), Benmur 0-70,44; 4. Al- bert Voorn (Ned), Action 0-70.61; 5. Jan Tops (Ned), Little Madame 0- 72,23; 6. Sue Bates (Eng). Wendy 0- 73,76; 10. Rob Ehrens (Ned). Oscar Drum 0-81,32; 11. Dion van Groesen (Ned), Ne Soucie 0-81.47, 13. Rob Eras (Ned), Learco S 0-82,98. Kwalificatieconcours EK jeugd: 1 Carl Edwards (Eng), Morecandy 0 strafpunten-45,09 seconden; 2. Eric van der Vleuten (Ned). Expo Holland 4-42,42; 3. Markus Durrer (Zwi), Lord O'Connell 4-44,63; 4. Roger-Yves Bost (Fra), Jorphee du Prieur 4-45,85; 5. Patrice Delaveau (Fra) Ina-A 12- 44,40; 6. Ludo Philippaerts (Bel). Vandour 12-48,07. Zonder barrage: 16. Gertjan Mooy (Ned), Clac-Sou 4- 85,10; 23. Marcel Dufour (Ned). Ra- mona-D 7-95,93; 34. Ad van de Wete ring (Ned), Partoonist 11,75-100,65; 44. Johan Lasseur (Ned), Sandor J 16 25-98,59. Springconcours, tabel A: in barra ge: 1. Willibert Mehlkopf (Wdl) Salut. 0 strafpunten-36,61 seconden; 2. Wil ly van der Ham (Ned) Feinschnitt Z, 0-39,45; 3. Viktor Poganovski (Sov) Prospekt 0-41,73; 4. Hugo Simon (Oos) Gladstone 0-47,72; 5. Rob Eras (Ned) Isocratus S 0-48,07; 6. Janusz Bobik (Pol) Szampan 4-37,94; zonder barrage: 16 Sven Harmsen (Ned) Dy namic 4-81,99 (zonder barrage); 18. Albert Voorn (Ned) Impertinent 4- 82,37; 19. Emiel Hendrix (Ned) Pier rot 4-84,42; 20. Rob Ehrens (Ned) Po ker P 4-85,74. TENNIS Internationale kampioenschappen van Nederland Enkelspel, kwartfinales: Balasz Ta roczy (Hon/4)-Rolf Gehring (Wdl) 6- 2, 6-2; Roland Stadler (Zwi)-Eliot Teltscher (Vst/2) 6-4, 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Tomas Smid/Jan Kodes (Tsj/4)-Haroon Is mail/Peter Johnston (Zim/Aus) 6-1, 6-2; Heinz Gilnthardt/Balasz Taroczy (Zwi/Hon/l)-Helmut Beerman- Frank Laprt (Wdl/Ned) 7-6 (7-5), 6- 2' WIELRENNEN Tour de France 20e etappe: 1. Leleu (Fra-Boishardy) 291 kilometer van Morzine naar Dijon in 7.22,56; 2. Gauthier (Fra- Danguillaume) 7.32.13; 3. Kelly (Ier- De Gribaldy) 7.32.17; 4. Glaus (Zwi- Girard); 5. Van der Poel (Ned-De Bruyne); 6. Pirard (Ned-Poggiali); 7. Manders (Ned-De Bruyne); 8. L. Wij- nants (Bel-Jossart); 9. Fignon (Fra- Guimard); 10. Vanoverschelde (Fra- Crepel); 11 Roche (Ier-Berland); 12. Russenberger (Zwi-Girard); 13. Win nen (Ned-Post); 14. Van Impe (Bel- Poggiali); 15. Urbany (Lux-Jossart); 16. Bernaudeau (Fra-Boishardy). 17 De Rooy (Ned-Post); 18. Gallopin (Fra-Crepel); 19. Linard (Fra-Ber- land); 20. Van den Broucke (Bel-Cre- pel); 24. Lubberding (Ned-Post); 34. Van Houwelingen (Ned-Jossart); 47. Zoetemelk (Ned-Danguillaume); 68. De Keulenaar (Bel-Post); 76. Veld- scholten (Ned-Post); 87. Lammerts (Ned-Post) 76.32 53; 88 en laatste. Ju les (Fra-Guimard) 7 37.35. Opgegeven: Poisson (Fra-Guimard). Algemeen klassement: 1. Fignon (Fra-Guimard) 98.25,18; 2. Winnen (Ned-Post) op 2.59; 3. Van Impe (Bel- Poggiali) op 3.08; 4. Arroyo (Spa- Echevarri) op 3.29; 5. Alban (Fra- Crepel) op 4.35; 6. Bernaudeau (Fra- Boishardy) op 5.16; 7. Kelly (Ier-De Gribaldy) op 10.11; 8. Madiot (Fra- Guimard) op 11.34; 9. Boyer (Vst-De Gribaldy) op 15.21; 10. Anderson Aus-Berland) op 15 43; 11. Lubber- ding (Ned-Post) op 16.54; 12. Agoslin- ho (Por-De Gribaldy) op 17.45; 13. Ji menez (Col) op 18.37; 14. Millar (Gbr- Berland) op 19 23; 15. Roche (Ier-Ber- land) op 20.53; 16. Corredor (Col) op 21.32; 17. Delgado (Spa-Echevarri) op 23.26; 18. Michaud (Fra-Danguillau- me) op 31.03; 19. Criquielion (Bel-De Kimpe) op 31.40; 20. Bazzo (Fra-Dan- guillaume) op 35.38; 23. Zoetemelk (Ned-Danguillaume) op 44.33; 27. Veldscholten (Ned-Post) op 53.16, 29. De Rooy (Ned-Post) op 57.15; 41 Van der Poel (Ned-De Bruyne) op 1.28,32; 43. .Pirard (Ned-Poggiali) op 1.35.42; 71. Lammerts (Ned-Post) op 2.12.59; 72. De Keulenaer (Bel-Post) op 2.13.50; 80. Van Houwelingen (Ned- Jossart) op 2.42.38; 81. Manders (Ned- De Bruyne) op 2.44.21; 88. en laatste Laurens (Bel-De Bruyne) op 3.52.20. Dagploegenklassement: 1 Boishar- dy 22.27,30; 2 Danguillaume 22.36 47; 3. Jossart 22.36.51; 4. Crepel; 5. Post Algemeen ploegenklassement: 1. Danguillaume 302.24,46; 2. Post op 0.25; 3. Berland op 10 38; 4. Guimard op 35.56; 5. Ploeg De Gribaldy op 39 56 Bergklassement: 1. Van Impe 267 punten; 2. Jimenez 191; 3. Millar 157; 4. Delgado 133, 5. Michaud, Bernau deau, Arroyo 117; 9. Winnen 102 pnt. Puntenklassement: 1 Kelly 330 punten; 2. Pirard 126; 3 Lubberding 96; 4. Van der Poel 95; 5 Andersen 93, 6 Fignon 91. Debutantenklassement: 1 Fignon; 2. Arroyo op 3.29; 3. Jimenez op 18.37; 4. Millar op 19.23. Amateurronde van Rijnland Palts 10e etappe: 1 Kluge (Wdl) 147 kilo meter in 3.26;57; 2. Muckenhuber (Oos); 3. Wekema (Ned); 4. Muller (Wdl); 5. Skoda (Tsj); 6. Theunisse (Ned); 7. Imboden (Zwi); 8. Zellhofer (.Oos); 9. Meier (Wdl); 10. Hilse (Wdl). 39. Verhoeven (Ned) op 0.49; 40. Daams (Ned); 57. Boom (Ned) op 6.21; 58. Ducrot (Ned) op 6.44. Eindklassement: 1. Radtke (Odl) 38 06,20; 2. Jurco (Tsj) op 0 49; 3. Hilse (Wdl) op 0.52; 4. Wyder (Zwi) op 0.53; 5. Drogan (Odl) op 2.05; 6 Rottier (Wdl) op 2.25; 7. Traxler (Oos) op 2 41; 8 Skoda (Tsj) op 2 48; 9 Peter- mann (Odl) op 3.13; 10. Lotzsch (Odl) op 6.37, 17. Verhoeven (Ned) op 12.52; 20 Wekema (Ned) op 15 48. 32 Du crot (Ned) op 35 13. 43 Theunisse (Ned) op 46.10; 51 Daams (Ned) op 54 27. 52 Boom (Ned) op 55 32.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9