"/an Impe jedreiging mor Winnen EBU:Koopmans onschuldig HONKBALLERS BU LAATSTE VIER Van kilometer tot kilometer Op de losse Tour Opnieuw zeilrace over lange afstand vanuit Rotterdam ORT £«idóe(3om(Mit ZATERDAG 23 JULI 1983 PAGINA 7 G:tlA'nrte van de Toekomst ptember 1984 De Ronde van de Toekomst, de Tour de France voor amateurs en wordt volgend jaar gehouden van 7 september. De start is in Lorient, de Martigues. De ronde heeft een i 1914 kilometer. Felix Levitan één rustdag ingelast. In het program- een ploegentijdrit over 75 kilometer ■n individuele tijdrit over 28 kilometer tomen. In totaal moeten 23 hellingen en beklommen. Het aantal amateur- pn, dat aan de start van de Tour de 1' iir mag verschijnen, hangt mede af van •langstelling van de profformaties. Ui- k 28 juli moeten de verschillende Jeiders van profploegen laten weten of or de proloog in Lorient willen aantre- Dl JON In Morzine startten gistermorgen 89 renners voor de twintigste etappe van de Tour de France over 291 kilo meter naar Dijon. Het is op nieuw zeer warm. 7 km: Doorkomst op de Cote de Gets (3e categorie): 1. Gal- lopin, 2. Vigneron, 3. Cheval- lier, 4. Glaus, 5. Berard. 31 km: Eerste bonificatie-tus- sensprint: 1. Kelly (12 sec), 2. Fignon (8 sec), 3. Pirard (4 sec). 70 km: Tweede bonificatie-tus- sensprint: 1. Kelly, 2. Fignon, 3. Van Impe. 74 km: Linard, Clerc en Gaig- ne in de aanval. 83 km: Kopgroep ingelopen. 93 km: Doorkomst Cote Lon- geray (4e): 1. Van Houwelin- gen, 2. Delgado, 3. Lammerts. 101 km: Vluchtpoging Bernau- deau mislukt. 106 km: Doorkomst op Cote Chatillon (4e): 1. Lammerts, 2. Bernaudeau, 3. Berard. 112 km: Leleu ontsnapt. 123 km: Doorkomst op de Cote Echallon (3e): 1. Leleu, 2. Ber naudeau op 4.15, 3. Vigneron, 4. Delgado, 5. Van Impe, 6. Winnen. 153 km: Doorkomst op de Cote Cernon (4e): 1. Leleu, 2. Ber naudeau op 7.30, 3. Berard. 172 km: Derde bonificatie-tus- sensprint: 1. Leleu, 2. Kelly, 3. Fignon. 187 km: Poisson staakt de strijd. 232 km: Vierde bonificatie-tus- sensprint: 1. Leleu, 2. Kelly op 17.00, 3. Fignon. 256 km: Thalmann in achter volging. 271 km: Thalmann ingelopen. 276 km: Duclos-Lassalle, Mo- reau, Prieto en Dierickx in achtervolging. 284 km: Achtervolgersgroep ingelopen. 287 km: Vijfde bonificatie-tus- sensprint: 1. Leleu, 2. Gauthier op 10.25, 3. Arnaud. 291 km: Leleu winnaar 20e etappe met voorsprong van 9.17 op Gauthier. Fignon be houdt gele trui. ROME De Europese boksu- nie (EBU) zal geen actie onder nemen naar aanleiding van de beschuldiging dat Rudy Koop- mans verboden stimulerende of spierversterkende middelen heeft gebruikt voor zijn wed strijd om de Europese titel tegen de Westduitser Manfred Jass- Een woordvoerder van de EBU zei dat gisteravond in Rome als com mentaar op de berichten, dat de Westduitse bond van beroepsbok sers van plan is te protesteren bij de EBU tegen de uitslag van de wedstrijd omdat Koopmans na het verplichte urine-onderzoek positief werd verklaard. Volgens de zegs man in Rome komen adrenaline en testosteron, welke hormonen ook door het menselijk lichaam worden geproduceerd, niet voor op de lijst met verboden preparaten van de Europese bond en de wereldorgani saties. „De Westduitse bond heeft zich tot ons gericht en we hebben geantwoord, dat het niet om verbo den stoffen ging. Het is een pro bleem dat door de Westduitse en Nederlandse bond moet worden op gelost. De EBU heeft er niets mee te maken". Koopmans neemt deze maand op de lijst van uitdagers van de World Boxing Council (WBC) de zevende plaats in. Wereldkampioen half- zwaargewicht Michael Spinks mag als eerste worden uitgedaagd door de Amerikaan Dwight Muhammed Qawy. Op de lijst moet Koopmans verder voorrang verlenen aan ach tereenvolgens Eddie Davis (Vst), Oscar Rivadeneyra (Per), John Da- vis (Vst), Willie Edwards (Vst) en José Maria Flores (Uru). DN Een fikse pre- bleek gisteren van 5 invloed op het ver van de twintigste pe, van Morzine naar tl. Ondanks de zinde- le hitte toonden de eurs zich vanaf de bijzonder strijdvaar- Pas toen na veel de- rages Philippe Leleu litief uit het zicht was Iwenen, keerde de in het peloton enigs- terug. Zij het dat het 50 met name door de g met gele trui-drager rent Fignon constant j werd gehouden. Zo zelfs dat de finish half uur eerder werd ikt dan volgens het ste schema voor mo lk was gehouden. Le- werd in Dijon de grote naar. Hij pakte name lijk niet alleen de dagze ge, maar ook 6000 gulden mee. Dat was het door een speelgoedfabrikant in Oy- onnax uitgeloofde bedrag dat in de aanvangsfase voor zoveel onrust zorgde. De ploeg van Peter Post slaag de er niet in de lange solo van Leleu hij had op een bepaald ogenblik zelfs ruim veertien minuten voorsprong - te on derbreken. Het was trouwens toch een slechte dag voor Ra leigh. De positie van Peter Winnen werd enigszins onder mijnd omdat Fignon en ook Van Impe de nodige seconden verzamelden via de bonifica tie-sprints. Fignon pakte 24 se conden op Winnen, die voorts moest toestaan dat Van Impe vier seconden dichterbij kwam. Het leek niet veel, maar het was toch wel degelijk belangrijk. Van Impe zelf zei het volgen de daarover: „Ik heb aan die rushes meegedaan omdat ik meen Winnen in een tijdrit over vijftig kilometer te kun nen verslaan. Als ik als 37-ja- rige beslag kan leggen op de tweede plaats in het eindklas sement mag ik niet ontevre den zijn". Peter Winnen voelde de hete adem van de Belgische vete raan dus in zijn nek. Het kwam zijn humeur niet ten goede. Aan de finish reageerde hij zijn ongenoegen op zijn om geving af Boos klonk het: „Het was belachelijk wat er gebeurde. Ze vlogen er als idioten in. En dat tijdens zo'n lange etappe. Er werd als gek ken gereden". Getorpedeerd Winnen had een uiterst ver moeiende dag achter de rug en volgens verzorger Ruud Bak ker geen goede benen. Daarbij kwam bovendien dat alle be raamde plannen werden getor pedeerd. De bedoeling was te pogen de positie van Winnen nog wat te verbeteren, met het oog op de komende individue le tijdrit en tevens toe te slaan in het ploegenklassement. In Dijon bleek evenwel ook van dit laatste aspect niets terecht te zijn gekomen. Zelfs liep de grote rivaal, de ploeg van Jean-Pierre Danguillaume, weer wat verder uit omdat Gauthier in de laatste meters wegsprong en beslag legde op de met bonificatie genoteerde tweede plaats. Theo de Rooy was niet ver baasd. „We hadden het moei lijk. Peter Winnen moest zich zo koest mogelijk houden. Ludo de Keulenaer draaide niet, dus moesten we het met zijn vieren doen. Toen Leleu een keer weg was, kregen we geen kans van de ploeg van Fignon. Die hield het tempo zo hoog dat er voor ons geen en kele mogelijkheid was om iets te doen". De individuele tijdrit. Daar zal het vandaag dus moeten ge beuren. Op de vijftig kilome ter rond Dijon zal duidelijk worden welke hooggeplaatste Zoetemelk naar rechter Het peloton deed het gisteren af en toe rustig aan. De dragers van de verschillende truien bleven evenwel telkens In de voorste regionen. Lucien van Impe, Laurent Fignon en Sean Kelly (in gesprek met Robert Millar) controleren het tempo. coureurs in het algemeen klas sement nog iets kunnen. Voor de dagprijs zullen zij ech ter niet in aanmerking komen. Die strijd zal vermoedelijk worden gevoerd door Jan van Houwelinen en Jean-Luc Van- denbroucke. De Nederlander die vorig jaar een keer onver wachts Hinault in het nauw dreef, is gematigd optimistisch. „Ik zeg niet dat ik ga winnen, want ik ben geen bluffer. Ik weet zeker bij de eerste tien te zullen rijden, maar als ik tien de word ben ik wel teleurge steld. Mijn grootste rivaal is, nu Oosterbosch, Willems en Gorospe zijn verdwenen, Van- denbroucke. Hij verkeert in de vorm van zijn leven. Maar je kunt nooit weten. Bij een tijd rit spelen zoveel factoren een rol. Ik probeer in ieder geval wel de zege te pakken. De ki lometers gaan voor mij ook tellen, maar ik kan tegen de warmte en herstel steeds goed. Eens kijken of er wat geld kan worden verdiend". PETER VAN PUTTEN Rechts: Slechts domme pech kan Laurent Fignon nog van de eindzege In deze Tour afhouden. Maar zelfs dan Is ploegleider Cyrille Guimard bliksemsnel aanwezig om de schade te herstellen. Na lang aarzelen bijt Joop Zoetemelk toch van zich af. Hij heeft besloten niet te berusten in de uitslag van de doping controle na de ploegentijdrit in Fontaine au Piré. Mede op aanraden van de KQIWU beeft hij thans zijn advocaat mr. Bitoum opdracht gegeven de president van de rechtbank in Parijs te verzoeken een onderzoek in te stellen. Dit on derzoek zou komende maandag moeten plaatshebben. In een aanvullend commentaar verklaarde Zoetemelk's echt genote Francoise dat tot dit besluit mede is besloten omdat er kennelijk mensen waren die er belang bij hadden Joop Zoetemelk voortijdig voor de eindzege van de Tour de France kansloos te maken. Agostinho komt toch terug Joaquin Agostinho heeft zich bedacht. De inmiddels 40-ja- rige Portugees, die had aangekondigd dat hij dit jaar zijn laatste Tour de France zou rijden, is op die gedachte terug gekomen. „Het gaat zo gemakkelijk allemaal dat ik van plan ben om volgend jaar terug te komen. Voor welke ploeg ik dan zal rijden, weet ik nog niet. Natuurlijk moet ik ook mijn echtgenote nog zo ver krijgen dat zij toestem ming verleent, want de zaken op de boerderij thuis moeten ook doorgaan". Breu ontgoocheld Beat Breu, die voor de Tour behoorde tot de selecte groep coureurs van wie veel werd verwacht, bereikte volledig ontgoocheld Dijon. Hij had wederom veel last gehad van een dijbeenblessure. „Ik heb geen moraal meer", klaagde hij. „Ik wilde een goede Tour rijden, maar er kwam niets van terecht. Ik kon maar niet wennen aan de manier waarop dit jaar werd gekoerst Iedereen vloog er in. Er was geen enkele discipline. Het leek af en tóe wel een amateurkoers. Bovendien kreeg ik nog last van harde spie ren in mijn dijbeen. Maar beschouw dat niet als een ex cuus. Ik maakte er gewoon te weinig van. Volgend jaar zal ik proberen een betere prestatie te leveren. Deze ronde is voor mij in ieder geval mislukt". Crepel zoekt winnaar Ploegleider Philippe Crepel is een teleurgesteld man. Hij is er tot nu toe niet in geslaagd de naam van zijn sponsor goed in beeld te krijgen. Zeker, Robert Alban heeft in het hooggebergte goed gereden, maar niet voldoende om op het erepodium te komen. Inmiddels staat vast dat de spon sor die van alle aan de Tour deelnemende Franse ploegen de minste publiciteit heeft gehad, volgend jaar toch door gaat. Crepel wil zijn ploeg echter wel versterken. Hij gaat op zoek naar een zogenaamde winnaar. Hij vreest dat het anders volgend jaar niets wordt. FC Volendam contracteert Ton Blanker VOLENDAM Ton Blan ker heeft een overeenkomst voor één jaar getekend bij FC Volendam. Indien Real Zaragoza toestemming geeft, speelt Blanker komend sei zoen bij de nieuwe eredivi sieclub. Tot het einde van het voetbaljaar 1983/1984 staat de 22-jarige Blanker nog onder contract bij de Spaanse vereniging. „De toe stemming van Zaragoza is echter slechts een formali teit", aldus Cor van der Hart, de trainer van FC Volen dam. Aangezien de voetbal ler momenteel in Nederland zijn militaire dienstplicht vervult, zal het Zaragoza van pas komen dat Blanker een club heeft gevonden. Vorig jaar speelde de vroegere Aja- cied op uitleenbasis bij Ex celsior. Arnesen Anderlecht heeft gisteren de onderhandelingen met Frank Arnesen en Valencia afgesloten over de transfer van de Deense international. De 26-jarige oud-Ajacied te kende voor drie jaar bij de Brusselse vereniging na twee seizoenen bij Valencia, waar hij het laatste jaar door een knieblessure, nauwelijks speelde. ROTTERDAM Ondef de naam „Rotterdam Mi- d-Atlantic 1984" organi seert de Stichting Spece rijen Race volgend jaar wederom een zeilrace over lange afstand vanuit Rotterdam. De bestem ming is Ponta Delgada op de Azoren. Voor 1984 is het kortere traject naar de Azoren gekozen om een nog groter aantal jachtei- genaren in de gelegenheid te stellen aan deze race deel te nemen. In 1982 deden in totaal zeventien Nederlandse jachten mee aan de „Rotterdam Trans atlantic 200" die toen van Rot terdam naar New York en te rug g>ng- Volgens de organisa tie is de afstand naar en van de Azoren binnen een tijdsbe stek van een vakantie af te leggen. Evenals in 1982 zal naast de race een cruise geor ganiseerd worden. De startda tum voor zowel de race als de cruise is vastgesteld op 14 juli 1984 vanuit Hoek van Holland. De terugreis vanuit Ponta Del gada is voorlopig vastgesteld op 5 augustus. JSKE EN WISKE DE GOUDEN GANZEVEER Hnmum eommnniL iwne m«i«t ii/n m mi/n mint m dumitmi wrlirtf ANTWERPEN Het Neder lands honkbalteam heeft giste ren via een zege op Nicaragua (16-10) de play-offs bereikt van het toernooi om de Inter continentale beker en daarin, geheel volgens de verwachtin gen, de eerste wedstrijd verlo ren: 11-0 tegen Cuba. Het win nen van Nicaragua was nood zakelijk, omdat bij verlies Zuid-Korea zich zou hebben geplaatst bij de laatste vier. Nederland heeft het tegen Ni caragua bepaald niet eenvou dig gehad. Oranje nam welis waar snel een voorsprong via een home-run van Charles Ur ban us en een knappe twee- -honkslag van Hennie Jenken, waarop in totaal vijf punten werden gemaakt. Maar het slaggeweld stopte, Nicaragua achterhaalde Nederland en nam in de zesde slagbeurt een voorsprong van 6-5. Nederland hervond zich echter in de ze vende innings stootte door naar 10-6, maar ook dat was nog niet voldoende om van werd weer gelijk Nicaragua verlost te zijn. Het Nederland had de li beurt nodig om de play-offs binnen te stappen. Dat gebeurde toch al met ge mengde gevoelens. Enerzijds was daarmee natuurlijk het bewijs geleverd, dat de zesde plaats tijdens het laatste we reldkampioenschap geen uit schieter was geweest, maar aan de andere kant kwamen er drie extra wedstrijden op het programma. De eerste daarvan moest onmiddellijk achter de wedstrijd tegen Ni caragua worden gespeeld. Na een duel, dat drie uur en 20 minuten in beslag nam. wacht te Cuba en het mocht dan ook geen verwondering wekken dat de Nederlandse ploeg, met eerst Remmerswaal en daarna Kruys als werpers, niet tot in de vingertoppen geladen aan de start kwam voor die tweede wedstrijd. De Cubanen hadden er kennelijk ook niet zoveel zin in en staakten het vuren in de vierde inning bij de stand 11-0, voldoende om na zeven innings de spullen te kunnen inpakken.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7