TAFEL 8CTÏI71 CDA na verkiezingen in oppositie HP kerk wereld brieve lezers Lutherse Wereldbond vergadert volgend jaar in Boedapest Jongeren uit Rotterdam en Roermond met bisschoppen bij paus KORTE METTEN CcidócSoUAOTl^ DE TIJD dt&ENE vr>\ ACHTERGROND Ceidóc Gouumt DONDERDAG 21 JULI 1983 PAGI [Dl Elfduizend mensen worden op 22 juli volgend jaar in het nieuwe stadion van Boedapest verwacht wanneer daar de ze vende algemene vergadering van de Lutherse Wereldbond, die tot 5 augustus 1984 zal du ren. wordt geopend. De alge mene vergadering is het hoog ste orgaan van de bond met beslissingsbevoegdheid Er zijn 97 kerken bij aangesloten, die samen ongeveer 54 miljoen le den hebben. Ze komt elke ze ven jaar bijeen. De gedelegeerden van de We reldbond komen samen onder het motto ,.In Christus hoop voor de wereld". Er moet een opvolger worden gekozen voor de huidige voorzitter van de Lutherse Wereldbond, de in 1977 in Tanzania gekozen dr. Josiah Kibira uit Bukoba. De ontvangende Hongaarse lu therse kerk. die 430.000 leden telt. heeft het voorstel gedaan nu eens een voorzitter uil een Oosteuropees land te kiezen. Dat zou dan voor de eerste keer zijn. Van de achthonderd officiële deelnemers aan de al gemene vergadering hebben er slechts 320 stemrecht. Er moet ook een nieuw uitvoe rend comité worden gekoze- n.Op de bijeenkomst in Boeda pest moeten de grondslagen worden gelegd voor het werk van de Lutherse Wereldbond in de jaren negentig. Er zullen negentien werkgroepen aan de slag gaan. die aanbevelingen doen over onderwerpen, waar over de algemene vergadering dient te beslissen. Tweede huwelijk gescheidenen kan bij anglicanen Anglicanen die gescheiden zijn. kunnen hun tweede huwe lijk voortaan in de kerk laten inzegenen. Dat heeft de syno de van de Anglicaanse Kerk tijdens haar laatste vergade ring besloten. Het is de bedoeling, dat het.aanstaande echtpaar zich eerst in verbinding stelt met de plaatselijke pastor. Deze dient een voorstel om het huwelijk al dan niet in te zegenen in bij een forum van vertegenwoordigers van verscheidene bis dommen. dat op zijn beurt advies uitbrengt aan de bisschop van het diocees waaronder de desbetreffende gemeente valt. De bisschop kan dan naar eigen inzicht de partners of een van beide partners ontheffing verlenen van de eerste hu welijksgelofte. Als de beslissing van de bisschop negatief uitvalt, heeft het aanstaande echtpaar geen mogelijkheid om beroep aan te tekenen. Nederlandse jongeren gaven gisteren tijdens de generale audiëntie van de paus op het St.-Pietersplevn in Vaticaan stad de toon aan. aldus meldt onze correspondent in Rome. Cees Manders. Het was een groep van 250 jongens en meisjes uit de bisdommen Rotterdam en Roermond, die onder leiding van de bis schoppen Gijsen en Simonis naar Rome waren gekomen voor de viering van het Heilig Jaar. Vertegenwoordigd wa ren gebeds- en katechesegroe- pen uit Den Haag. Waddinx- veen. Berg en Dal en Roer mond. Het feit. dat mgr. Gijsen en mgr. Simonis waren meege komen. duidt volgens het Va- ticaan „op de bijzondere aan dacht. die de twee bisdommen besteden aan de jeugd". De Nederlanders maakten hun aanwezigheid op het met 35.000 pelgrims gevulde plein en ondanks de grote hitte (36 graden) kenbaar met enthou siaste uitroepen en applaus. vooral nadat de paus hen spe ciaal in het Nederlands had toegesproken. De paus zei: „Van harte groet ik alle Nederlandse pelgrims en met bijzondere vreugde de jongeren uit de bisdommen Rotterdam en Roermond die naar Rome zijn gekomen sa men met de aartsbisschop- -coadjutor van Utrecht mgr. Simonis en de bisschop van Roermond mgr. Gijsen. Moge jullie bezoek aan Rome bijdra gen tot groei en versterking van jullie geloof en van jullie trouw aan de kerk. de paus en de bisschoppen. Graag ver leen ik speciaal daarvoor mijn apostolische zegen". De Nederlandse groep is maandag in Rome aangeko men en gaat tegen het eind van deze week weer naar huis. na eerst nog een bezoek te hebben gebracht aan Cas- telgandolfo. waar de paus de zomer doorbrengt. Een twee de ontmoeting met de paus is dus niet uitgesloten. Met een groots opgezette verkondigingscampagne wil de islam in Afrika de tot het christendom bekeerde isla mieten voor het eigen geloof terugwinnen. In Koeweit zei Abdoel Rahman Al-Sumait als vertegenwoordiger van het „Programma ter verkon diging van de islam in Afri ka". dat het hoog tijd wordt, dat de islam uit haar lethargie ontwaakt en verloren terrein herwint. In het bijzonder' doelde hij op de toestand in Malawi, waar de islam in de afgelopen tien jaar is terugge lopen van 65 tot nog geen 25 procent van de bevolking. Volgens gegevens van de we reldbond van moslims wonen in Afrika ongeveer 141 mil joen christenen en 190 miljoen moslims. De bisschoppen van België hebben in een verklaring het gebruik van kernwapens ver oordeeld. Zij menen, dat er binnen bepaalde grenzen ruimte is voor uiteenlopende keuzen. Zij tonen begrip voor het vreedzame protest tegen kernwapens, maar wijzen er ook op. dat bezorgdheid over de defensie eveneens legitiem is. Het kan onder bepaalde omstandigheden legitiem zijn te bewapenen maar alleen on der de uitdrukkelijke voor waarde. dat er wordt gewerkt aan ontwapening, aldus de bisschoppen, die zich verder uitspreken voor een gecontro leerde en evenwichtige ont wapening en de nadruk leg gen op de onvervangbare rol van de kleine en middelgrote staten. De Witte Paters. Stieltjes- straat 30, 6511 AC Nijmegen en de Witte Zusters. Anton Derkinderenlaan 18, 5212 AB Den Bosch, organiseren voor jongeren boven achttien jaar een „internationale missionai re route" naar het Belgische Thy-le-Chateau (ten zuiden van Charleroi). Jongeren uit verscheidene landen trekken samen met missionarissen op in deze voettocht, die duurt van een tot en met elf augus tus. Het is de bedoeling, dat men zich onderweg en tijdens het verblijf van een week in Thy-le-Chateau onder meer met elkaar onderhoudt over het leven en werken van de deelnemende missionarissen in verscheidene landen van Afrika. De Franse arts Hubert Mi- chon (56) is benoemd tot aartsbisschop van Rabat, de hoofdstad van Marokko. Dok ter Michon werkte al sinds zijn priesterwijding in april 1957 in Rabat, sinds 1968 als bisschoppelijk vicaris. Hij deed dit naast zijn werk in de parochie van de Heilige Fran- ciscus van Assisi in Fez, ter wijl hij ook zijn beroep als arts bleef uitoefenen. Paus Johannes Paulus II heeft de uit het aartsbisdom Freiburg stammende zakelijk leider van de Westduitse bis schoppelijke actie „Adveniat". prelaat Emil Stehle, benoemd tot wijbisschop van Quito in Ecuador en tot titulair-bis- schop van Eraclea. Mgr. Steh le blijft echter directeur van „Adveniat". De Apostolische Stoel, zo wordt in de aanstel- lingsbrief gezegd, is ervan overtuigd, dat door dit samen gaan op bisschoppelijk niveau de verbondenheid tussen de plaatselijke kerken van La- tijns-Amerika en Duitsland bijzonder tot uiting zal ko- Hongerstaking Deense bisschop niet vergeefs De hongerstaking van de r - k. bisschop van Kopenhagen, Hans Martensen, ten gunste van de Filippijnse Eludvi- minda Cagara Hansen is niet voor een verloren zaak ge weest. Een rechtbank in Ko penhagen deed gisteren de uitspraak, dat de Filippijnse in Denemarken mag blijven, nadat ze haar gevangenis straf van vier jaar en zes maanden wegens handel in verdovende middelen heeft uitgezeten. Mevrouw Hansen is ge trouwd met een Deen en heeft een kind. Bisschop Martensen was in december 1982 in hongerstaking ge gaan, omdat hij het ermee oneens was. dat bij het be sluit tot uitwijzing van de Fi lippijnse na het uitzitten van haar gevangenisstraf geen re kening was gehouden met de vader en het kind. Bokshandschoen voor paus Tijdens de algemene audiën tie op het St.-Pietersplein heeft de paus gisteren van een groep Engelse pelgrims een reusachtige bokshand schoen gekregen. In grote letters staat erop: Johannes Paulus II - de kampioen voor de wereldvrede. RONDREIZENDE EVANGELISTEN: Vraag om vrede en inspiratie De internationale conferentie voor rondreizende evangelis ten in Amsterdam heeft gis teren in een slotverklaring de wereldwijde kerk opge roepen samen te werken aan en te bidden voor de vrede en voor nieuwe inspiratie. De christenen wordt voorts ge vraagd zich opnieuw te wij den aan evangelisatie een bijbelse prioriteit in de kerk en aan de eenheid van de fan 12 juli tot vandaag zijn te Amsterdam bijna vierdui zend rondreizende evangelis ten, merendeels afkomstig uit de derde wereld, bijeen ge weest op initiatief van de Amerikaanse evangelist Billy Graham. Afgelopen zondag zijn de meeste evangelisten in de Randstad actief geweest om via persoonlijke gesprek ken mensen tot het geloof te brengen. Bij de verkondiging van het evangelie moet volgens de verklaring worden aange drongen op het nemen van de beslissing tot het volgen van Christus. De evangelis ten zeggen hun werk te wil len doen zonder mensen te dwingen of te manipuleren. „Wij zijn verantwoordelijk voor de kerk en zullen trach ten onze bediening zo te ver vullen dat de plaatselijke ge meente erdoor wordt opge bouwd en wij de kerk erdoor dienen." De evangelisten spraken voorts hun diepe bewogen heid uit met het persoonlijke en maatschappelijke lijden van de mens. „Wij aanvaar den onze verantwoordelijk heid als christenen en als evangelisten om onze uiterste best te doen dergelijke nood te verlichten. De verklaring werd door Bil ly Graham voorgelezen in aansluiting op zijn slottoe spraak. waarin hij onder meer zei: „Wij hebben nog veel te doen en er is weinig tijd. God heeft een leger van evangelisten doen opstaan over de gehele wereld. U zult grotere dingen kunnen doen dan ik ooit gedacht heb te kunnen doen." Graham drong sterk aan op eenheid en samenwerking. Als ie mand wedergeboren is door de Heilige Geest noem ik hem of haar. ongeacht de kerkelijke achtergrond, mijn broeder of zuster. Gesmoorde kabeljauw met sla en peterselie- aardappelen gierstevla Voor twee personen hebt u nodig: 300 g gefileerde ka beljauw, zout, peper, 2 le pels olie, uitje, laurierblad, 1 lepel citroensap, 1 lepel water, dille of peterselie; sla, 2 lepels azijn, zout, pe per, suiker, verse tuinkrui den zoals bieslook, peterse lie, borage of lavas, 1 hard gekookt ei. 0,5 1 kg aardappelen, 2,5 dl water, half bouillon tablet, 10 g boter, peterse lie; 3 dl melk, 30 g gierst, 12 g maizena, 2 dl karnemelk, bruine basterdsuiker Spoel de vis af met koud water en verdeel hem in porties. Strooi er zout en peper over. Fruit de kleingesneden ui licht in de olie. bak de stukken filet even aan alle kanten mee zon der dat ze bruin worden. Doe er vervolgens laurierblad, ci troensap en water bij en sluit de pan. Smoor de vis op een tamelijk kleine pit gaar in on geveer tien minuten. Schep de vis met ui op een schotel en strooi er fijngeknipte dille of peterselie over. Kook de kleine aardappelen of kleiner gesneden aardappelen gaar in het water met het bouillontablet. Giet de aardap pelen niet af. schep er de boter en fijngeknipte peterselie door. Spoel de gierst af in een zeef onder de koude kraan, strooi haar al roerende in de aan de kook gebrachte melk en laat die 20 minuten zacht door ko ken. Maak de maizena aan met weinig koud water en kook dit papje even mee met de gierst. Laat de pap lauw worden en meng er de karne melk door. Presenteer de vla zo koud mogelijk met de brui ne basterdsuiker. JEANNE Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122248 en üw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. )en/ prijs ver nstaa W erklozenprojecten In Scheveningen bewaken zes werklozen in wisseldierj^ouc durende de zomervakantie bij het strand een tot vooi iets onbeheerde fietsenstalling. Aan het eind van de zonje kr kantie gaan fn het Friese Opsterland twintig pas afgestaan de, werkloze onderwijzers een schooljaar lang hun diew001 verlenen aan evenzoveel scholen. In beide gevallen m^' den deze vrijwillige werkers hun uitkering. Allerlei grt c en organisaties beraden zich op soortgelijke regelingertesec, is te hopen dat er ook meer van de grond komen, wantrestir projecten zijn bedoeld om werklozen een zinvolle bez%ze r te geven, hun isolement te doorbreken en jongeren wee boi varing te laten opdoen. Of, zoals een werkloze Schever fietsenbewaker zijn motivering bondig formuleerde: „r in elk geval beter dan in de kroeg hangen". MAAR dan moeten die vrijwillige werkzaamheden we' vol zijn. De onderwijsvakbonden in Den Haag, die nog wijzend stonden tegenover het experiment in het Fries( sterland, stuurden er aanvankelijk op aan dat de vrijwilk op de scholen uitsluitend belast zouden worden met onU lige klusjes. Het kaften van boeken bijvoorbeeld en hej ten van koffie voor hun collega's, die in de gelukkig* standigheid verkeren wél een normaal betaalde baan te ben. Voor dat soort karweitjes hebben die jongeren na lijk geen onderwijsopleiding afgemaakt. Het onderwijsadviesbureau in Opsterland, dat het initi tot het unieke werklozenproject heeft genomen, zet de 1 loze onderwijzers echter óók niet zonder meer voor delf In de Friese gemeente denkt men aan het werken metr pen kinderen in de schooltuin, het geven van bijzoL gymnastiek aan kinderen die met dat vak moeite hebbef wat kokkerellen met vijfde en zesde klassers. Dat zijv tuurlijk al heel wat zinvoller bezigheden. Maar de blijft waarom men het splitsen van grote klassen. ookQElS dat dan op een tijdelijke basis, beschouwt als een gevang v pertinent vermeden moet worden. Zelfs wanneer dergt e werklozenprojecten in het onderwijs op wat ruimere stogii zouden worden toegepast, dan behoeft men toch niet s$ er te vrezen dat de minister van onderwijs zijn landelijk bnve daarop zou afstemmen. >er, Ie wi In onderwijskringen is men echter vastbesloten de wertfer onderwijzers voor de klas te weren. Men verwijst daar rfen meer naar de eigen plannen om door middel van arbeid»en- verkorting duizenden werklozen in het onderwijs tegen !van ling aan de slag te krijgen. Het is natuurlijk de vraag o,niee idee ooit verwezenlijkt zal worden, maar het is duidelijl jaa het werklozenproject in Opsterland en zeker een ve£e uitwerking ervan die plannen zal ondermijnen. DeE de ver, die in brede kringen tegenover al dit soort projecteÊen staat, is dus best te begrijpen. Een beslissing zal wellicl°en tijd een keuze tussen twee kwaden moeten inhouden. Vrfntel moet in elk geval blijven staan, dat een werklozenp/ te nooit ten koste mag gaan van bestaande werkgelegenhcal 1 het drukgebied, dat via de Eilanden, de Noordzee en land langzaam naar het oosten trekt. De middagteL P raturen bereiken m4te v esj '5^ SOIW b<* Dj y ZONNIG waarden rond de 28 gra\" Vannacht daalt de _tem;ug DE BILT-KNMI Morgen is tuur tot ongeveer 14 gr. het zonnig zomerweer. Bepa- De wind is matig en waafj^' lend is nog steeds een hoge- het oosten maar in dep1™ 'van de dag kan de wintLte KAMERLID WEUERS HEKELT KRUIDENIERSMENTALITEIT FRACTIE In Elsevier zegt CDA-Ka- merlid Steef Weijers te ver wachten dat zijn partij na de volgende verkiezingen in de oppositie komt te zitten. Er is volgens hem namelijk een grote kans, dat de PvdA en de VVD er dan in zullen sla gen een regeringscoalitie te vormen. „Het CDA spreidt nu het bed voor de liberalen en de sociaal-democraten. Zeker als het CDA in zijn schulp blijft zitten en bij de volgende verkiezingen wordt geconfronteerd met een forse terugval van het aantal ze tels". Volgens Weijers is de verhouding tussen het CDA en de VVD ronduit slecht. „Dit is een bloedeloze coali tie. Tussen de twee partners ontbreekt iets van lotsver bondenheid". Hij vindt, dat de fractieleiders De Vries (CDA) en Nijpels (VVD) na de vakantie de koppen bij el kaar moeten steken om deze situatie te verbeteren. Als zo'n gesprek tot niets leidt, dan zit het kabinet Lubbers volgens Weijers niet de volle dige termijn tot 1986 uit. En over zijn eigen partij oordeelt hij: „Er zijn eenvoudigweg te veel kruideniers in onze frac tie. Personen die hun eigen enge belangetjes de boven toon laten voeren. Daarom kan een oppositierol een lou terend effect hebben. De rol van Lubbers is het grote di lemma. Hij gedraagt zich te veel als minister-president en te weinig als CDA-leider". Een gesprek ook met voor man Chin A Seng van het Surinaams verzet. „Suriname is één groot concentratie kamp. Niemand die daarte gen protesteert. Men heeft in Nederland alleen maar aan dacht voor indianenverhalen over invasie-plannen. Maar ik herhaal: we hebben geen enkele geheime organisatie en we hebben ons ook niet bezig gehouden met geweld dadige acties". uitblik ten slotte op de ko mende Assemblé van de We reldraad van Kerken in Van couver. „Er is een levens groot gevaar aanwezig. De derde wereld vreest, dat haar problemen van honger, on derdrukking en gebrek aan ontwikkelingskansen niet aan bod komen, wanneer te eenzijdig de aandacht wordt gericht op de kernbewape ning". „De groepsmoraal is er niet meer. De wereld veranderen en verbeteren - dat wilden we. Maar geleidelijk ga je je eigen drijfveren meer onder kennen. Je beseft dat je het zelf ook niet allemaal weet en kunt. En dat zaagt de po ten onder die verbeteraars- drift uit". Eveline Herfkens in De Groe ne Amsterdammer: „Een ge heime verhouding tussen twee Kamerleden kan eigen lijk niet". Steef Weijers in Elsevier: „CDA-VVD is een bloedeloze coalitie". Hervormd Nederland praat met Dam Backer, de nieuwe voorzitter van Amnesty In ternational Nederland. „Het benauwt me dat in de pers en in de regeringsnota's het denkbeeld wordt opgeroepen: als er maar verkiezingen worden gehouden in een land, is de democratie her steld en dus zal het wel goed zitten met de mensenrechten. Dat verband is helemaal niet automatisch". Elders aan dacht voor chronische spijbe laars, die door het psycholo- gisch-pedagogisch instituut te Amsterdam onder de vleu gels zijn genomen. „Ik geloof niet in luie kinderen. Je bent in Nederland lui als je niet doet wat binnen het maat schappelijk patroon valt. Maar moet je zien als er een rel is, dan hoor je niemand meer klagen over de luie jeugd". Een uitvoerige voor- Het omslagartikel van de Haagse Post gaat over het op rukken van de groene eetcul tuur. „Achter de succesvolle opmars van het vegetarisme gaat meer schuil dan een hang naar eerlijk, echt en ge zond. Niet langer staat de vervreemding van de stads mens centraal, maar de poli tiek van het eten. De nieuwe maatschappij begint met wat je eet". Commentator W.L. Brugsma was in de Sovjet- Unie. Zijn conclusie: „We moeten Europa geduldig los- wurmen uit de houdgreep van de supermachten en er een nieuwe civiliserende kracht van maken, die met de Russen leven kan. Dat is niet gemakkelijk, maar het verdient de voorkeur boven met de Russen te sterven". Het blad sluit zijn serie over tien jaar economische crisis af. De econoom prof. Schou ten: „Het is nu zo ver ver worden, dat we de crisis al leen nog maar kunnen laten uitzieken. Het duurt heel lang voordat het marktme chanisme alle onevenwich tigheden weer heeft opge ruimd. We komen wel uit het dal, maar we hebben pas weer volledige werkgelegen heid in het jaar 2010". Hugo Claus in Vrij Nederland: „Ik heb alle schurkenrollen aan Nederlanders gegund". In Vrij Nederland bekent Pvd A-fractiemedewerker Rob Baars: „Je moet hier dingen doen waarvan je zegt: waar zijn we in vredesnaam mee bezig? Het probleem van de Haagse politiek is, dat het allemaal korte-termijnwerk is. Van een visie op de lange termijn, die er wel is in het beginselprogramma en het verkiezingsprogramma van de PvdA, komt hier weinig terecht. Mijn mening is dat de partijtop naar rechts aan het opschuiven is". Een grote reportage ook over de specta culaire verfilming van De Leeuw van Vlaanderen. Re gisseur Hugo Claus: „Ik heb alle schurkenrollen aan Ne derlanders gegund. Voor de Vlaming is het Nederlands de taal van de onderdrukker. En in de situatie van toen waren de Fransen de onder drukkers. Het is dus allemaal zeer logisch". Voorts wordt gepraat met acteur Cas En- klaar van het Werktheater. Het omslagartikel van De Tijd gaat over Ferdy Heine- ken. „Hij heeft geen zoon, wel een dochter van 28, die wat vermogen betreft na prins Willem Alexander de meest lucratieve partij van Nederland is. Van betrouw bare zijde kan men verne men, dat Heinekens dochter in een buitenlandse vestiging wordt klaargestoomd om over een paar jaar haar vader op te volgen". Een gesprek ook met Pierre Gallois, vader van de Franse kernmacht. „De kerk heeft zich nauwe lijks opgewonden over de 140 conventionele oorlogen, die sinds 1945 zijn gevoerd. Zo is het toch? Maar nu heeft de kerk ineens begrepen, dat ze met kritiek op kernwapens succes heeft. Dat is demago gisch". Voorts een interview met Ben Holthuis, de ster verslaggever van het amuse mentsblad Story. „Den Uyl kan niet. We hadden tijdens de verkiezingscampagne een advertentie van Den Uyl. Tot onze grote spijt leek die qua opmaak nogal op een artikel. opzeggingen. We konden onze lezeressen niet uitleg gen, dat het een advertentie was. Uyl in Story, dat hoorde simpelweg niet". In de Groene Amsterdammer zegt Eveline Herfkens, PvdA-Kamerlid en burge meestersvrouw van Amster dam: „Een geheime verhou ding tussen twee Kamerle den kan eigenlijk niet. Daar om besloten we te trouwen. Toen Ed (van Thijn) voor het burgemeesterschap koos, zei ik: laten we dan maar niet trouwen; als jij geen Kamer lid meer bent, valt de reden om te trouwen weg en kun nen we evengoed een ver houding hebben. Maar ja, de datum was al afgesproken, de mensen waren uitgenodigd, en mijn zusje had de liedjes al gemaakt". Elders de vraag waarom Nederland achterop blijft bij het op gang geko men economisch herstel. „Is het vooral te wijten aan hoge lonen, aan een technologisch gebrek van de industrie? Aan de starheid van het sociale paradijs of juist aan het fana tieke bezuinigen? De laatste twee verklaringen zijn de sterkste". Een groot gesprek ook met Margret Brügmann, die aan de Amsterdamse Universiteit vrouwenkunde doceert. „Moeten we dan al tijd borduren? Natuurlijk hoeft dat niet. Maar als je het breien meteen uitsluit als. mogelijke kunstuiting, dreig je ook een stuk geschiedenis van vrouwen tot tweede rangs te degraderen". de kust uit zee gaan Ook overmorgen is het^ n warm, maar daarna wordtuw koeler. Een depressie Lrote vanuit het zuiden het ^,ercj binnen en er vallen eijen buien. Amsterdam zw.bow. Dealen h.baw Eelde zw bew. Eindhoven l.bew. Den Helder h bew Vlissingen I bew. Z.-Limburg onbew Frankfort l.bew Innsbruck h.bew. Klagenfurt geh bev Kopenhagen I bew. temp temp u Mallorca Malta MUnchen Stockholm Wenen Zürlch Casablanca Brieven graag kort l duidelijk geschreven redactie behoudt zi het recht voor mgezc den stukken te bekort» Mensenrechten Het Russisch Staatscircus binnenkort naar ons lanl een ochtendblad, dat tocl| „nogal rechts" bekend vindt het nodig om aan show-onderwerp een hele gina te besteden. Naar Rus gaat Nederlandse boter, di subsidieerd is, zodat de N< landse belastingbetaler di verantie in feite finan steunt. Het matrozenkoor ook naar dit communisf land om er concerten te ge en daarbij blijven bezw m var. socialisten en andere 1 Ig se groeperingen uit. CDA-dwarsligger J.N. S< ten houdt zijn mond; nu p.. protesten en kamervragen p hem en zijn politieke m standers, die altijd onmit lijk in het geweer komei Év het bewind in Zuid-Afrik gV het geding is. P. de Jong, DEN HAAG.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2