Frans Grimbergen moeizaam langs Marcel Gerritsen LEIDSE COURACT TENNIS CIRCUIT SPORT/BINNENLAND Kermis in Oude Wetering „KLEINTJES" 071-122244 Te huur Alle goede dinget^ bestaan in drieën^ £e\d&i Souront Ce«lóeSou/uwit DONDERDAG 21IULI1983 PAGItf llC TIJDENS TENNISTOERNOOI HILLEGOM LEIDEN In het heren- enkelspel B het be langrijkste onderdeel van het meer dan 830 partijen tellende, immense tennis toernooi van Hillegom werden gisteren slechts drie wedstrijden afge werkt. De traditionele stilte voor de storm overi gens, want vanaf nu zul len de zestien sterkste B- spelers uit het oorspron kelijke deelnemersveld van vijfenveertig er dage lijks fors tegen aan moe ten. Onder die zestien had zich bijna Marcel Gerrit sen bevonden. De OLTC- er trof in Frans Grimber gen een minder gedispo neerde tegenstander en profiteerde bijna. Met 6-7, 7-5, 7-6 diende Gerritsen echter uiteindelijk toch de winst aan de Unicum-spe ler te laten. I Districtskampioen Bub van der Zee kwam tegen C-topper Tim van Dijk geen moment in problemen (6-2, 6-1), terwijl Leon Damen Anne Jan van I der Meer in twee sets voor- bleef. Een 6-3, 7-6 zege met mogelijkheden op meer voor thuisspeler Damen. In de vol- gende ronde dient de Hille- gommer het immers op te ne men tegen de als achtste ge plaatste Arthur Ludlage en die speler van Groenendaal maak te op het negentien banen gro te park tot nu toe maar weinig indruk. De dames in B zullen het de komende dagen zonder de als papieren nummer twee aan het toernooi begonnen Petra Wessels moeten doen. Bra bantse Patricia van der Steen bleek met 6-2, 7-5 sterker. Ma rijke Guyt wees Rosemarie Verdegaal wel eenvoudig te rug (6-2, 6-1), terwijl Willie den Hollander licht gebles seerde Marlies van Balen eveneens simpel versloeg: 6-2, 6-0. In het herendubbelspel B bezorgden Han de Jong en Ruud Warmerdam Ed van Rhijn en Robert van de Waal een onplezierige verrassing. Het gerenommeerde C-koppel won met tweemaal 6-3. Ook in het C-dubbelspel een opmer kelijke uitslag. Tim en vader Tim van Dijk (derde geplaatst) schoten tekort tegen de combi natie Goemans/Thuis: 3-6, 4-6. TeHaDo Ilonka van Riet heeft zich in het dames enkelspel C-toer- nooi van TeHaDo reeds in de eindstrijd gespeeld. Van Riet bleef Trees van der Voort in twee zware sets voor: 7-5, 6-4. De tweede finaliste moet ko men uit het duel tussen C. van der Wiel en favoriete Margot van den Oudenrijn. De speel ster van Botesa had het giste ren één gedeelte moeilijk te gen Karin Berg: 7-6, 6-2. Bij de heren in C kwam Dick Zaadnoordijk nog niet in actie. De lijstaanvoerder kreeg van L. Hendriks een „vrije loop" toebedeeld. Rien Booy (tweede geplaatst) haalde de kwartfi nale door Edo Weening met 6- l, 6-2 te verslaan, terwijl num mer drie Hans Schiphorst een ronde eerder de tweede Wee ning (André) met 2-6, 6-2, 6-2 uit het toernooi kegelde. De vierde geplande halve finalist, Rick Koemans, zal die laatste vier niet halen. K. Schouten was Koemans in twee sets de baas: 6-3, 7-5. In datzelfde HEC bereikte Gerrit van Tol overigens niet zonder moeite de derde ronde. Zowel in de eerste rondgang, als in de tweede diende Van Tol een driesetter af te werken. Met name het duel in de tweede ronde moet Van Tol de nodige inspanning hebben gekost. Te genstander Leunissen wenste pas na 5-7, 6-4, 7-5 te capitule- werd in twee sets teruggewe zen: 6-1, 6-4, na een 0-4 achter stand. Irma van den Ouden rijn liet E. van der Berg op dit onderdeel kansloos: 6-0, 6-3. Het bij de dubbelende D-da- mes als hoogstgeplaatste duo aan het toernooi begonnen koppel Sanders/Leertouwer speelde zich via Hoogervorst- /Pieterse eenvoudig bij de laatste acht: 6-1, 6-1. Bij de heren in D kwalificeer den vijf spelers zich tot nu toe bij de sterkste zestien. P. Koek en J. Blokdijk deden dat bijna freewheelend, terwijl Hans Ei bers ook al weinig moeite had met Hazerswoudse clubgenoot Peter Streng: 6-3, 6-1. M Brouwers had een derde set nodig om Martin Kallenberg er uiteindelijk nog duidelijk onder te krijgen (5-7, 6-3, 6-0) en M. Eikenhout was René Steenbeek in het beslissende deel verrassend te slim af: 6-4, 1-6, 7-5. Unicum Op het Jaap Noordman jeugd- toernooi konden gisteren de eerste prijswinnaressen reeds Marijke Vleesdrager plaatste zich bij de D-dames als eerste voor de halve eindstrijd. Ho ger ingeschaalde TeHaDo- clubgenote Lucian van Cleef OUDE WETERING De kermis in Oude Wetering be gint vanavond om zeven uur met een ballonnenoptocht, die aansluit op de slotavond van de wandelvierdaagse. Begeleid door drie muziekkorpsen (Door Gunst verkregen uit Nieuwe Wetering, Noméro uit Rijpwetering en Liefde voor Harmonie uit Roelofarends- veen) komen de deelnemers als een kleurige sliert door heel Oude Wetering. De inwo ners van deze plaats zullen drie dagen de vlag in top han gen. wat een extra feestelijk tintje geeft. Ter hoogte van het kermister rein gaan de balonnen de lucht in. De eigenaartjes van de ballonnen die het verst ko- menv worden beloond met een prijs. De prijsuitreiking is half september. Overigens moeten de kinderen voor hun ballon tijdig de kaartjes afhalen om dat ze recht geven op gratis oliebollen en een poppenkast-, goochel- en sprekende pop voorstelling door Henk Dries- sen morgenmiddag. Deze laat ste heeft reeds diverse kinder shows in Alkemade verzorgd, zoals bij de opening van de AMRO-bank en bij CNS De Wegwijzer. Het programma vermeldt voor morgenmiddag vanaf twee uur het jaarlijkse straattekenen voor kinderen tot en met twaalf jaar. Henk Driessen verzorgt om drie uur de kin dervoorstelling op het par keerterrein van de Nederlands hervormde kerk en café El Barco. Een aantal parachute- springers komt morgenavond tussen zeven en half acht neer aan de overkant van de Oude Wetering ter hoogte van de Houttuin. Van half negen tot twaalf uur 's avonds is er gele genheid voor een gratis dansje bij disco USM in de openlucht, op dezelfde parkeerplaats als het parachutespringen. Zaterdag staat Oude Wetering in het teken van een braderie met negentig kramen Verdere activiteiten zijn: volksdansen door de groep Nirkoda, schaapscheren, draaiorgel, de monstraties houtbewerking, spinnen, een poffertjeskraam, het spel 21-en. Jongerensocië- teit Farm House verzorgt wed strijden in paraplu hangen en zak slaan Rommelmarktjes, boekenverkoop rad van avon tuur, wafelbakkerij en een theetuin zijn er te vinden rond de remonstrantse kerk en de gereformeerde kerk. Op de braderie is drop gratis ver krijgbaar als het juiste gewicht van de zak wordt geraden. Men kan er een t-shirt laten bedrukken en de festiviteiten ook vanuit een kano meema ken. Ter hoogte van „Felix" is een gezellig terras met barbe cue ingericht, 's Avonds wordt daar Egerlander muziek ge speeld door de Veens blaasska- pel „De Aarebeye plukkers". Tussen half negen en half tien verzorgt de Woubrugse hobby club een demonstratie met ra diografisch bestuurbare bootjes in samenwerking met de Ne derlandse kampioenen op dit gebied. Dit evenement vindt plaats in het water van de Oude Wetering ter hoogte van de Nederlands hervormde kerk. Een knallend vuurwerk vanaf een boot ter hoogte van het pont besluit om ongeveer elf uur de jaarlijkse Oude We- teringse kermis. A vond puzzel tocht zeer geslaagd RIJPWETERING De gis- teravond gehouden zeven kilo meter lange avondwandelpuz- zeltocht door heel Rijpwete ring is goed aangeslagen; in to taal meldden zich 77 deelne mers. Het evenement kwam in de plaats van de avondwandel vierdaagse in Rijpwetering en Oud Ade, waarvoor zich de laatste jaren nog geen twintig deelnemers meer aanmelden. De „wandelpuzzelaars" of „puzzelwandelaars" van gis teravond moesten vragen be antwoorden, die betrekking hadden op allerlei elementen van het dorp Rijpwetering. Het antwoord op de vraag, in welke plaats pastoor Nijman is geboren, moesten de meesten kennelijk schuldig blijven, want vrijwel alle deelnemers belden bij de pastorie aan. Ei genlijk was dit niet de bedoe ling, maar de pastoor liet de belangstelling voor zijn ge boorteplaats Rotterdam) heel rustig over zich heen gaan. De naam van een pop werd slechts tweemaal gera den (Eveline Het antwoord op een vraag over de hoogte van de plaatselijke kerktoren, moest zijn: 45 meter. De deel nemende kinderen hadden er kennelijk geen idee van, want hun antwoorden varieerden van 25 tot 63 meter. De winnaars werdén uiteinde lijk: 1. Wendy van der Geest (14 jaar); zij krijgt een waarde bon. Als tweede eindigde Bi- anca Volwater (8 jaar); zij mag pop „Eveline" hebben. Derde werd de twaalfjarige Ruud van Schie; hij had het aantal stuiters in een pot exact gera den (215) en heeft ze daarmee gewonnen. LEIDSE COURANT WOONRUIMTE TE HUUR AANGEB. gadigden kunnen zich doen inschrijven. De huurprijs bedraagt 651.60 p.mnd. (vrije vestiging) T.h.: KABINET in het Staten kwartier. met gebr. keuken. douche. Tel, na 17 uur: 554969. Op BOVENETAGE aan de Re- gentesseln. D.H.. leuke kmr. met eigen kookgelegenh. en koelkast 350.- Incl. g.l.w. Tel. 1 VAKANTIEVERBL. BINNENLAND Loenen - Veluwe Verhuur en verkoop van caravans. Tevens toeristische staan plaatsen, vrij, in bosrijke omgeving. Tel. 05765-1610. C Marshoeve. Reuweg 51. Loenen. Hotel-pension Lentebloei Walem 15, Schin op Geul. Rustig gelegen in een zeer land. omg. Oagtochten met de huifkar 05413-1534. 3 of 4 dagen geheel verzorgd v.a. 175 p.p. Inl.: 05490-18765 Provinciale VW Met de huifkar door Twente t. 7 pers., per huifkar 135. Inl.: Z.-Limo.. comr. vak.-apparte menten 3 km. v. Epen. uniek uit zicht op Geulvallei Pr. wandelgeb.. terras, parking, speelweide. Tel. 04457- 1864/1643. WATERSPORT Stuntaanbieding rakkerboten. speel-, roei-, vis-, volg- en zeilboten met kortingen van 14 tot 22%. Handelsonderneming Meerco Oude Wetering, Plantage 14-16 Oude Wetering, tel. 01713-5338. Hotel „Os Heem" Epen. Veel sfeer en comfort, uit stekende keuken. Alle kamers, douche, toilet, k.-t.v., tel. en mi nibar. Log. en ontb. v.a. 37,50 p.p. Volp. v.a. 57.50 p.p. Geh. jaar geop. Wilhelminastr. 19, 04455-1623. T.k. SURFPLANK Mistral comp., 2 selz. gebr.. 3 zeilen 1.750,-. Tel.: 070-838393, na 18 u. Te koop nieuwe stalen ROEI- /VISBOOTJES. Tel. 02260- 4092 b.g.g. 7051. T-k.a.: SPEEDKRUISER merk Owens. 7.60x2.40 mtr.. 110 pk Volvo Penta. Moet iets opge knapt worden. Vr.pr. 6000 - Tel. 070-633561. SURFSCHOOL dag- en avond cursus. inclusief droogtraining en theorie. Tevens verhuur. Ook 's avonds, 't Meerhuis. R.a- .veen. 01713-2132. Polyester KILKRUISER, I. 5.35, br. 2.20. 25 pk, Archimedes Penta. b.b.-motor. elektr. star tend. vr.pr. 5250.-. Tel. 070- 851835; na 17.00 u.: 070- 475710. Harry's surfshop biedt aan surfpakket 1075.- bestaande uit surfplank, surf- pak, surfschoentjes. Imperiaal, spanbanden, surtkoker, alles onder volledige garantie. Harry's surfshop Ommen, te huur ZOMERHUIS in bosrijke omgeving. Vrij na 20/8, tel. 05498-42916. WOONRUIMTE TE I HUUR GEVRAAGD Te koop stalen TEN BROEKEKRUISER 7.65x2.65 m. 40 pk Peugeot diesel. 4 vaste sl.pl.. prijs 17.500.-. Telef. 01718-25143. 1e jaars student astronomie zoekt met spoed een kamer in Leiden of directe omgeving. Brieven aan H. A. Piest. Kano straat 115,1784 ST Den Helder. Tel. 02230-31863. T.k. motoraakscheepje 12 m. fraai opgebouwd. Lz.g.st., 50.000.-; Palan-kruiser, 10.50x3.30 m. gesl. stuurhuis met a.k.. 75.000.-; idem met korte open kuip. 75.000.-. Ten Broeke kruiser, gesl. stuur hut, pl. a.k., f 32.000.-. Gebr. Van der Laan. Vrouwgeestweg 71, Woubrugge. Telef. 01729- 8113/8177. Onderwijzeres zoekt ruime kamer ol etage in het centrum. Tel. na 17.00 uur. 070-863126. Hechthouten toerkano's vanaf 895,-; polyester toerkano's vanaf 595.-; peddels vanaf f 55.-. Tevens kanóverhuur. Fa. Elshout. Oude Trambaan 142B. Leidschendam. Tel. 070- 668015. Jongeman zkt. WONING, flat of appartement, gemeub. of onge- meub., zo spoedig mogelijk in Den Haag. Tel. 05978-15002. LESSEN EN CLUBS KAMER t.h. gevr. in Den Haag. student 17 jr.. liefst centrum bij hospita. Tel. 013-673468 (18.00-20.00 uur). Manege de Poelruiters Aanvang nieuwe paardrijcursussen voor junioren en senioren. Inl. tel. 01711-10471 Haariemmertrekvaart 37 Oegst geest. ONROEREND GOED AANGEB. 4-kmr. appartement. 2e etage. Beekbergenstr., Den Haag. Vr. pr. f 70.000.-. Geheel gerenoveerd. Tel. 070-643888, b.g.g. 070-467290. Spoedcursus autorijden binnen twee maanden rijexamen en een volledige rijles. Decentrale Tel. 895908 - Katwijk 01718- 71109. WONINGRUIL Hazerswoude-R Chopinlaan 9, praktisch nw. hoekherenhuis met c.v., voor- en achtertuin, 5 kamers pl. zol der. i.v.m. vertr. naar buiten land. spoed! Vr.pr. slechts 149.000.- k.k. Inl. Mak. Z. en R. b v tel. 071-212141. Aangeb. 4/5-kamerflat. huur 256,- p.m. In Alphen a.d. Rijn. Gevr. flat met lift of ééngezinswoning, huur tot t f 500.- p.mnd. In Lelden. Tel. 01720-94347 ONDERHOUD EN REPARATIE Radio of tv DEFEKT. bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen dl- rekt. ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. worden genoteerd. Bianca Bonnet en Pascal Jongmans werkten ook hun laatste wed strijd in het (in poulevorm ge speelde) meisjesdubbelspel t/m zestien jaar winnend af en werden door die zege onbe reikbaar voor de concurrentes. De overige kanshebbers en kanshebsters op eerste plaat sen zullen overigens wél tot zaterdag (de finaledag) moeten wachten, voordat de hoofdprij zen kunnen worden geïnd. Onder die favorieten vanzelf sprekend nog altijd Thomas Koemans. Zowel bij de veer tien- als bij de zestienjarigen ondervond Koemans tot nu toe nog maar weinig tegenstand van betekenis. Bij de jongens t/m veertien bereikten Ernst Verduin en Pieter Scheringa verrassend de laatste acht. Scheringa bleef Paul Stroes in drie sets verrassend de baas. Verduin zag Maarten Kallen berg bij 7-6, 5-5 de strijd opge ven. In de oudste meisjesgroep drong Martina Steinberg uit Duitsland door tot de halve fi nales. De C-winnares op De Boekhorst maakte tegen Edith Willemse echter geen overtui gende indruk: 7-5, 6-3. Het jongensenkelspel t/m tien jaar zal zaterdag in ieder geval één verrassende finalist te zien geven. Patrick de Jong ver sperde de als vierde geplaatste Robert Jan Aalderen de weg naar de halve finale en ont moet daarin Thomas Pack- zkowski. De tijdens het toer nooi van De Munnik al goed spelende Packzkowski profi teerde optimaal van het gege ven dat eerstgeplaatste Dennis van Benschop eerder in het gebeuren een walk over aan Wouter Parlevliet had moeten geven, door diezelfde Wouter Parlevliet in de kwartfinale met ruim verschil te kloppen: 6-1, 6-3. Apeldoorn Het in Apeldoorn en Dieren gehouden tweede toernooi van het (inter)nationale jeugdten- niscircuit heeft de Leidse af vaardiging geen eerste plaat sen opgeleverd. Ingelise Drie huis en Margot van Overloop hadden daarvoor wel kunnen zorgen, maar gingen in de eindstrijd van het meisjesdub belspel t/m zestien jaar verras send onderuit tegen de Gel derse combinatie Claire Wee- gink en Cynthia Arnoldus: 4-6, 4-6. De Consolation t/m veertien jaar (een troosttoernooi waarin alle verliezers tot en met de kwartfinale een plaats vinden) kwam zowel voor Annemarie Jtinger als voor Mare Nagel - kerken in de halve finale tot een vroegtijdig en vrijwel identiek einde. Jünger liet te gen Caroline Neuprez uit Bel gië de overwinning glippen (6- 2, 6-7, 1-6), terwijl Nagelker- ken tegen Hylke Bakker goe de winstkansen onbenut liet: 6-1, 5-7. 0-6. Het inmiddels begonnen derde en laatste toernooi in Don- Leon Damen versloeg gisteren Anne Jan van der veI Een 6-3, 7-6 zege met mogelijkheden op méér'P „thuisspeler" Damen. [O T gen en Veghel bracht Ma- Pedrozo (Portugal) bescy rius Pieters tot nu toe twee Pieters de laatste zestien-.^, knappe uitslagen. Via Tobias leeftijdsgroep t/m ve^ Stodte (Duitsland) en Manuel jaar. GERT-JAN ONeT lelf Middelbare Technische School van „Het Koninklijk Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix" Gediplomeerd na volbracht praktisch iaar 1983: Werktuigbouwkunde Allard J. A. G.. Bastiaans L. J.. Beele G. v.. Brandt P W A. M.. Bruggeman E.. Oeckers T.^L. A.. Dijk Plas v.d. K.. Putten M. C. P. v.d.. Roem R Stelt A. v.d.. Tijssen C. M. J.. Valstar H. C. L.. Veen J. C. P. v.. Velde J. H. v.d.. Vos E. de. Vlugt G. F. v.d.. Wijsman J. Th.. Zand bergen R. F. M„ Zwan A. v.d. A. Elektrotechniek (energietechniek) Braakman A. I. M.. Ouys J. W., Hulst v.d. J. A. J.. Kamerman G. A. H., Klink F. P. M. van. Kuipers R. W.. Lemmers J. W.. Ruiten A. P. E. van. Stokman M. G. M.. Vaneveld P. J. A. M.. Weijden S. P. v.d., Wetjers F. J. G. ders P. C.. Velzen F. J M. van. Vonk K. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van het eindexamen 1983: Bouwkunde 8lonk M. W. M.. Born P. J. H. v.rj,. Braun J. H. M.. Dorst O. J Francken G A.. Graaf R. J. v.d.. Guyt G., Schoons A J.. Urlus J. B.. Vos P. J.. Vrijburg W. L.. Weyden W. A. J. v.d., Wul|ster R. H. C.. Zaal C. J.. Zwet R. H. v.d.. Bosch K. v.d.. Gerrits E. J. C.. Griespoort C. J.. Hooymans R. G.. Horsman A.. Leeuwen C. J. M., Noorlander E G.. Onwezen R W.. Ouwehand P., Overdevest J. W.. Peschier J. A. N.. Poelgeest D. v.. Verkerk J. D.. Visser B. P.. Vogelzang R.. Wetering P. J. v.d.. Bat stra E., Blnnenkamp R., Blok A. C.. Dubbel den J. C. den. Geerlings R. P.. Groothedde H. A.. Haaring E.. Keizer W. G., Klaverveld R. W. H., Kuipers S. J.. Lucassen A„ Rhijns- burger Joh.. Ruiten E. S. v., Schrama E.. Stei|n J. Th. M. v.. Voet N. P. v.d.. Wessels E. C. M. Gediplomeerd na volbracht praktisch jaar 1983: Bouwkunde Akerboom M. P Bruin A. de. Buwalda A Graaf J. de. Haar M ter. Hartog M. C. den. Haverkort J. A. J.. Hoekelen J. J. M. v.. Hoorn G. J. v.d.. Kam steeg A Laroo M. T Leeuwen I. v.. Loon J. F. C. v.. Looren de Jong R.. Rossum E. A. A. v.. Scherphof G. J. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van het eindexamen 1983: Elektrotechniek (energietechniek) Alferink P. J. G„ Alfe- rlnk P. J. G.. Bet P. A. M.. Ewijk G. J. P. van. Godijn F. A., Haas A. J. G. de. Jansen R.. Koot W.. Kraats L. J. v.d.. Meer P. A. v.d.. Paauw J„ Renfrew C. J.. Roos E. T.. Rooxen P. M. H.. Slot C. W. v.d.. Tukker J. C. P.. Uil R.. Wessels A. J. M.. Winter P G.. Berg H. J. v.d.. Ciere P W. M Dorssen R. v.. Gaarman J. H. H Griekspoor R. A., Groot L. G. M. de. Hansen G.. Klaauw A. v.d.. Lans A. F. W. v.d.. Laros J. P.. Lijten A. C.. Mensen W. H.. Rooyakkers M. G. P.. Schle A. P. G. H. v.. Velzen R. C. M. v.. Zalm E. A. A. v.d.. Zandbergen J. Gediplomeerden van de avond-vervolgcur sus 1983: Inleiding lot de Beeturingatech- niefc, 1e etudlejaer Bastiaans L. J. H.. Bodenstaff R. J„ Boon J v.d.. Gips R., Go- riseen J.. Krul P. H., Laak L. C. ter. Leurs A J. C.. Overmans R. Ch.. Peet A.. Poel G. H. M. v.dSeegers J. S. A. F.. Spek J. C.. Terpstra ATuinen D J.. Waal J. J. A. de. Waal P. J. v.d.. Winkel G. van. Besturing»- en Regeltechniek. 2e etudle- jeer Best R. J. M. de. Bruyn J. P.. Hoog duin P. W Iperen O J. van. Isaac E.. Kroon T F.. Slangen E. L. M„ Wolvers A. H. M. Geslaagd voor het Theoretisch gedeelte van het eindexamen 1983: Elektrotechniek (Elektronice) Alkemade W. J. J„ Arnol dus H.. Duyn W. v.. Elferink F. H Francisco C. A.. Jong G. H. M. de. Koene R. R.. Leeuw T. G. H. de. Meywaard A. H. J.. Oosten J. P A. A. v.. Onstenk H. M.. Pias J. v. der. Pronk H. C.. Ruyter C. de. Rljmeman E. A. v., Schagen P. A. v.. Star B. A.. Steenvorden L. P.. Stroethott R. W. J Truyens M. P.. Turk R. W.. Veenis J.. Wassink M.. Wubbe L. J. Werktuigbouwkunde Boelee N.. Bolk M. M.. Bouwmeester E. T., Hageman M. P.. Hooymans C. A. W., Leouwenburg A. O.. Lü- decke E. J.. Ouwehand T.. Plasmeljer G. A. Th.. Visser A. de, Willemse J. W. J„ Berg P. H. A. M. v.d.. Oorp F. C. v.. Egmond G. v.. Geerlings W. C. J.. Hachmang Th. B. M.. Have W. J. ten. Hoogenboom W. A., Sessink Laboratoriumschoo! Rijn land - Leiderdorp MBO-Klinlech-chemisch A. S. M. Baan. C. J Duivenvoorden. S. M. Heessels M C. M. Hendriksen. A P A. Vink. J. Wilschut. HBO-A Chemisch H P G. van Amsterdam. J. A. C. Bierman. F. E. R. Dubbelaar M. van Duyvenvoorde. R. A. Herrendorf. C. H. R. Maagdelijn. W. M Otten HBO-A Microbiologie M. E. G. M. Bakker J. M. Borst. A. Bosma. A. M. Nijp. M. B. Rui- grok. W. A. Verbokken. C. Zintel. HBO-A Kliniach-chemiech B. F. C. Jonk man. D. v.d. Keur. M T. J M. Pulles. A. H. M. Rotteveel. R. van Veen. E. A. M. van der Voort R van der Waals. HBO-B Chemisch O Bekers. B. T. M. de Boer B. Colenbrander. R. J Dogterom F Salome. P. Salomons. A. A. Vletter. R. E. van der Vliet. J. H. F. van der Wart. HBO-A Hietocytopethologle I. M. du Per- ron-Sturop. C. J. A. de Groot. B. K. Kunke- ler. R. Pasha. H. H. M. Peeters. L. I. D. Spanjer-Motie. J C. van Tllburg-Steeneveld. E. M. van der Wereld. W. J. Windhorst. H. W. van Aalst. W. A. Sleeker P. Bolhuis. P n Diejen-Francke E O. Guy. W. Th. M. Klomp. F. Pals. J. W. Reussink. H. Zuid- I. M. G. van de W. Does. W W. - MBO Analytiech chemisch K Bera. M P. W Does. W W. m. van Eeden. l. I. C. Janga. T J. Kuiper. W. S Pieterse. E. A. P Reinerie. C. Veenhuis. Vet. L. G. Zandvliet. Jong C V. de. Kopperz R. F. H. t Ram broek W. HHeemskerk P. C. M., Hermar A. W. M.. Houwaart G. W.. Koelman P. W C.. Kusters P. W. C.. Nagtegaal R. J.. Ver meil P. J. P.. Viergever H Weljers J. J. M. Zwetsloot Th. M.. Leeuwenburg J.. Vrijburg Th. H. B.. Ippel R. N. A.. Langeveld J. P. J.. Schoo W. J. M.. Veld In "I H., Warmerdam N. A. HBoolman R. W.. Berg A. W. N. v.d.. Boemen A. J. v.. Franken H. V.. Heemskerk M. C. M.. Hulst A. P. G. v.d.. Keyzer H. J. P.. Koofcer A de. Leeuwen W. P. v.. Linden M. C. M. v.d.. Rijn J. F. v.. Voomevdd B.. Win- Open huis massaal bezocht NIEUWE WETERING De vakantieactiviteiten in Nieuwe Wetering slaan aan. Het dins dag van start gegane „open huis" in het Cultureel Cen trum leverde een record aan tal van 108 bezoekertjes op. Opvallend in Nieuwe Wete ring is ook dit jaar weer de medewerking van enige tien tallen ouders. De deelnemer- tjes hielden zich dinsdag en woensdag bezig met dammen, kleien, verven, tekenen, hand werken, plakken en tal van spelletjes. Gisteren was in het programma bovendien het on derdeel „bloemschikken" op genomen. Grote aantrekkings kracht blijkt de grabbelton uit te oefenen: tijdens de eerste twee dagen van „open huis" is er in totaal 370 keer gegrab beld. Aan het eind van de middag werd gisteren de prij- winnaartjes voor de diverse onderdelen gehuldigd. Prijswinnaars bij het kleine: 4- 5 jaar: Sandra Band; 6-7 jaar: Remco van Es; 8-9 jaar: Rob van Diemen; 10-12 jaar: groepswerk van Joyce Straa thof," Jerpen Quagebeur en Jasper Peters. Bij het verven wonnen: Heidy Koek, Brenda van Wenst, Nicole van Zanten en Marieke van der Luit. Te kenen: Johnny Struive, Kelly Peschier, Diana Vrijburg en Marion van der Lip. Plakken: Stephanie Mastenbroek, En- gelsbert Knibbe, Sebastiaan van den Broek en Jolanda Knibbe. Handwerken: 8-9 jaar: Annemieke Los; 10-12 jaar: Aline van Es. Sjoelen: Jerney van Want, Tino van der He den, Danielle van Rhoon en Perry van der Heden. Nederlaag cricketjeugd DEN HAAG Het Neder lands jeugd-cricketteam heeft in het Colts-toernooi te Den Haag zijn eerste nederlaag ge leden. Nadat in dit wereldtoer- nooi van de 100-jarige cricket bond was gewonnen van En- geland-Noord en Engeland- Zuid, bleek men gisteren te zwak voor de ploeg van Dene marken, die met 154 voor zes zegevierde. Nederland kwam tot 154 runs in 50 overs. Lefeb; vre bowlde 47, Janssen Schoonhoven 36 en Visée 27. Openluchtmuseum in Oude Haven Rotterdam ROTTERDAM Met het binnenvaren van een aantal oude zeilende bedrijfsvaartuigen is gisteren in de 'Oude Haven' in Rotterdam een begin ge maakt met de inrichting van het Openlucht Bin- nenvaartmuseum. dat medio september officieel moet worden geopend. De 'Oude Haven', die vroe ger de stad Rotterdam met de Maas verbond, moet op die manier uiteindelijk een beeld uit vervlogen tijden oproepen. In het museum krijgen ruim twintig historische schepen een vaste ligplaats, bij een timmerhuisje, een smederij en een 53-jaar oude. uit Groningen afkomstige, scheepshelling. De scheepseigenaren, ook van buitenaf, kunnen op de helling zelf hun schepen onderhouden, re pareren en restaureren. De stichting die het mu seum beheert, werkt nauw samen met de landelij ke vereniging tot behoud van het zeilend bedrijfs- vaartuig. Uitgeversbond: Leenrecht^ rol voorwaarde voor een pluriforme boekencultuur DEN HAAG Als er in Nederland niet snel een leenrecht ling wordt ingevoerd (d.w.z. dat auteurs en mogelijk ooi geverseen reële vergoeding krijgen voor het uitlener hun werk door bibliotheken) zal dat een onaanvaardbare^ schraling van het bibliotheekaanbod tot gevolg hebben. Dat mening van de KNUB (Koninklijke Nederlandse Uitge bond), die gisteren aan minister Brinkman van WVC het a exemplaar heeft aangeboden van een brochure over leent _J Na de overhandiging zei minister Brinkman, een voorstand,*, zijn van een billijke vergoeding voor de schrijvers en de f vers. De minister is zich bewust van het wezenlijke belanj het boek als cultuurdrager en van de essentiele rol van avj en uitgevers bij de instandhouding van een grote versche heid in de boekencultuur. In het najaar zal hij met zijn co van justitie een gesprek hebben over een te nemen politiek- ,/J slissing. In de brochure pleit de KNUBvoor „een evenwif^J cultuurbeleid, waarbij het bibliotheekgebruik wordt gel lueerd, terwijl tevens de belangen van schrijvers en uitgeve) adequate wijze worden behartigd". Invoering van het leeni is daarbij een absolute voorwaarde voor een pluriforme boa cultuur, aldus de KNUB. Al sinds de jaren zestig dringen s<| vers en uitgevers in ons land aan op een dergelijke regelin J in diverse Europese landen al geruime tijd bestaat. Begin di« heeft minister Brinkman van WVC een interdepartemei leenrechtcommissie ingesteld, die vóór het eind van het jaafl advies over deze kwestie moet uitbrengen. Drie prima tennisballen 2ar verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen vein een nieuwe abonnee voor deze krant Betaald wordt: 0 per maand met automatische afschrijving van bank/girorekening,nr: B 0 per kwartaal )n I Stuur een set tennisballen naar: 3ac Naam^e1' ~)eni I A a res|e c Postcode/Plaats_ I Stuur deze bon in open envelop-geen postzegel plakken- naar: racl Leidse Courant, Antwoordnummer 998.2500 VD Den Haag nb. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een on. abonnement worden geweigerdAfkje"

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14