blkiens Hobbit QIs hoorspelserie IJ lederlandse programma's Illegale videobanden wachten op wetgever PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's ^DIO/TELEVISIE CeidaeSoutcwi WOENSDAG 6 JULI 1983 PAGINA J3 'bmpcttist Harry '«Lines overleden j l<*5 VEGAS - In een ziekenhuis tink"#5 ^e8as overleed weinig da- s Vpina zijn opname de beroemde E E fipettist Harry James(67), die schoi^ de jazz dezelfde betekenis eve. R| als een figuur als Louis Arm- s!esA»ihg Zij bepaalden met nog en- n eérgj anderen het gezicht van de in de jaren '30/'60. G^'vanfry James leidde jarenlang 1% n w ^big band. Hij begon in zijn jonge jaren als trompet- Moogéby Benny Goodman, een klarinettist die muziek uit J ^instrument tovert. Harry James ging spoedig zijn ei- 'ikk°cr we£' ^em ^ree2 een zanger als Frank Sinatra de a kis zich te ontplooien. Zijn moeder stond bekend als van trapezewerkster, die een maand voor de bevalling ier n3 optrad. Van haar erfde hij het vermogen publiek te len. Zijn wonderlijke beheersing van zijn trompet en eigen jazz-idioom werden vermaard. Telefoonshow voor ouderen HILVERSUM „De Telefoonshow" heet een televisieserie van de RVU educatieve omroep, elke dinsdagmiddag 15.30-16.00 uur, vanaf heden tot en met 20 september op Ned. I. Deze serie van twaalf uitzendingen gaat over zaken waarmee men als ouderen in aanraking komt. Elke uitzending behandelt één aspect van ouder worden en begint met een inleidend film- je. Daarna hebben kijkers de gelegenheid rechtstreeks via de te lefoon te reageren. In de studio zal een aantal ouderen aanwezig zijn, die ervaring hebben of op een andere wijze deskundig zijn op het gebied van de betreffende uitzending. Zij zullen direct kunnen reageren op de binnengekomen telefoontjes. Het num mer van de Telefoonshow is: 035-44651. Er kan elke dinsdag middag van 15.30-16.00 uur gebeld worden, vanaf 5 juli „De Telefoonshow" is een direct programma en wordt gepresen teerd door Peter van Ingen. In de eerste uitzending, op 5 juli a.s., praten de schrijfster An Rutgers van der Loeff-Basenau, de actrice Georgette Hagen doorn en oud-hoogleraar staatsrecht prof. A. D. Belinfante over vooroordelen ten opzichte van ouder wordende mensen. NCRV-programma dingt mee naarJapanprijs 1983" HILVERSUM De NCR V-radio zal het litera- maprogramma "Anne Frank en Japan" inzen den ter mededinging naar de "Japanprijs 1983". Dit festival voor educatieve programma's wordt dit jaar voor de veertiende maal in Tokio ge houden, en wel van 28 oktober tot en met 8 no vember. Dit NCRV-programma dingt mee naar een prijs in de categorie volwasseneneducatie."Anne Frank en Japan" is vorig jaar mei door de NCRV-radio uitgezonden in het kader van een reeks programma's over Anne Frank. Het 25-jarig bestaan van de Anne Frank Stichting vormde daartoe de directe aanleiding. De titel van het gehele project was "Dag Anne Frank", ontleend aan een gedicht over Anne Frank van Wim Ramaker, eindredacteur van NCRV's Li- terama. Hans Prakke van AVRO naar NOS HILVERSUM Hans Prakke (34), parle mentair verslaggever van AVRO's Radio journaal, treedt per 1 oktober als redacteur/- verslaggever in dienst bij de politieke redac tie van het NOS-jour- naal in Den Haag. Prakke studeerde rechten aan de VU in Amsterdam. Hij heeft vanaf 1977 bij AVRO's Radiojournaal ge werkt. ^SLvERSUM In studio 6 Hl het VAR A-gebouw klinkt nber gezang. En tiental innen staan rondom een mi- riet, jfoon en zingt een lied uit mlod boek „De Hobbit" van J.R. n 6-|kien. Opeens de opmerking ven,: het veel te somber klinkt;, lid (aal in strijd met de vriende- merlje sfeer waarin althans een lij al van het hoorspel „De le tvbbit" zich afspeelt. Acteur van Ooyen improviseert op de piano en even later clavecimbel. Hij schudt maar een pittig mini-marsje zijn mouwen. En op die lodie wordt het lied uitein- ijdenijk opgenomen, jens^isseur van „De Hobbit" is te Ci van Eyk. De serie is de af- »pen weken opgenomen in f IMOUll ier*s va 4, 21 op het de VAR A-studio maar is het werk van de NCRV-radio. De eerste uitzending is op dinsdag 12 juli op Hilversum 4 om 16.00 uur. Dan volgen nog elf afleveringen, waarvan de laat ste op 27 september de lucht in gaat. De Engelse schrijver Tolkien werd vooral beroemd met zijn trilogie „In de Ban van de Ring", een omvangrijk boek, waarin een dwergensoort van eigen ontwerp (de Hobbits) een centrale rol speelt. De drie delen zou je een soort opkomst en ondergang van de kwade krachten die dit vrien delijke volkje bedreigen kun nen noemen. Bij hun strijd worden zij bijgestaan door een tovenaar, een algoede persoon- het hoorspel „De Hobbit" op NCRV-radio treden o.m. ir) Jan Wegter, Rob Fruithof en Piet Ekel op als dwer- IEDERLAND 1 B.55 Het mitrailleursnest. In pn vreedzaam dorpje in Noor- ♦Engeland maken jongens en isjes van dertien jaar hun ien oorlogsverhaal. Tijdens Tweede Wereld-oorlog lam er bij een luchtgevecht Duits vliegtuig naar bene- and«in' Een van de jongens van op. tl* dorp, Chas McGill. is een rwoed verzamelaar van oor- gs-souvenirs. Hij heeft tchts een rivaal, zijn aarstvij- id, een dikke opschepper, p een nog grotere collectie left, totdat Chas in het bos It vliegtuig vindt. Deze nieu- =fe •N vanavond start, werd 'aardigd naar het boek van bbert Westall, waarvoor hij in >75 de Carnegie Medal eeg. Dit is een onderschei- ng voor het beste jeugdboek, |t in dat jaar uitkwam, een •rt Gouden Griffel. 21 Kenmerk. De actualitei- rübriek van de IKON be- eedt aandacht aan de 1 juli- lespraak van de Surinaamse ïvelhebber D. Bouterse en left een reportage over '#reenham Common, de Ame- (aanse legerbasis in Enge- nd waar binnenkort kruisra- Itten worden geplaatst. Ver- lr opnamen van het Noord- ïabantse plaatsje Schijndel aar Zusters van de Liefde het pt eens zijn met de plannen Ito op het dak van hun moe- frhuis een meetpost te plaat- In voor o.m. het registreren jn kernwapens. I-28 Angst. In de maand juli Isteedt de VPRO-televisie, ^ils we al eerder schreven, m$r achtereenvolgende zenda- •nden aan het thema angst a een aantal documentaires I speelfilms. Op deze eerste lond wordt ter inleiding een >cumentaire uitgezonden van Bsanne Piët, die een studie aan dit onderwerp wijdde. Ze praten met mensen, die zich met de iedereen wel bekende emotie bezighouden, o.a schrijvers, regisseurs en de au tocoureur Niki Lauda. 21.20 Strawdogs. De eerste film, die dient als illustratie bij het thema angst is „Straw dogs" van Sam Peckinpah uit 1970 met Dustin Hoffman en Susan George in de hoofdrol len. David, een Amerikaans wiskundige, gaat samen met zijn vrouw Amy in Cornwall wo nen, omdat hij genoeg heeft van de Amerikaanse geweld dadige samenleving. In de buurt van het dorpje, waar zijn vrouw Amy is opgegroeid, huurt hij een huis, waar wat aan opgeknapt moet worden. Een van de werklieden uit het dorp is een vroeger vriendje van Amy, die toespelingen maakt op wat er vroeger tus sen hen is geweest. Op een avond dringt hij samen met een vriend het huis binnen, als David afwezig is. Beiden ver krachten haar. Dit is begin van een serie onafwendbare bloe dige gebeurtenissen. NEDERLAND 2 20.00 Zijn verborgen leven. Roger Ackerley, een gerespec teerd en beminnelijk man, ont ketende met zijn dood in 1929 een enorme consternatie in Engeland. Het bleek toen, dat hij niet alleen een wettige vrouw met twee dochters en een zoon naliet, maar tevens een vrouw met drie dochters. Beide gezinnen woonden een paar honderd meter van elkaar in Zuid-Londen, maar ze heb ben elkaar nooit gekend. Zo wel zijn wettige zoon Roger Ackerley als Diane Petrie, een van de dochters van de tweede vrouw schreven een boek over dit onderwerp, waarnaar Willi am Trevor het tv-spel „Secret orchards" schreef. Fredddie Jones speelt de rol van de merkwaardige Roger Ackerley. lijkheid, die wel iets van een godheid heeft, genaamd Gan- dalf. Tolkien zelf heeft zijn figuren nooit gevisualiseerd. Wel heeft hij ze uitvoerig beschreven, maar dan zodanig dat iedere lezer zijn eigen fantasiebeel den bij de beschrijvingen kan creëeren. Tolkien had bij zijn oorspronkelijke manuscript wel uitvoerige landkaarten van de fictieve wereld Mid den-Aarde gevoegd. In latere uitgaven is door verschillende tekenaars geprobeerd de Hob bits en de andere figuren uit de boeken gestalte te geven. Film „In de Ban van de ring" is ooit verfilmd (tekenfilm), maar ook daarin zijn de figuren be denksels van anderen dan Tol kien. En daar iedere lezer z'n eigen fantasieën op grond van de boeken heeft opgebouwd, komen tekeningen en film beelden soms heel afwijkend over. Om die reden heeft de NCRV dan ook gekozen voor de hoor spel vorm. Iets wat de Engel sen op hun BBC trouwens al een paar jaar geleden deden. Ab van Eyk: „We gebruiken de muziek van die Engelse versie, maar zoals je bij de op namen hebt gezien, zien we er niet tegenop, om daarvan af te wijken door gewoon zelf iets te maken". Het boek „De Hobbit" is ei genlijk een soort figurenschets, voorafgaande aan het grote werk „In de Ban van de Ring". In De Hobbit stelt Tol- V.l.n.r: Jaap Hoogstraten (hobbit Bilbo Balings), Cees van Ooyen (Gandalf), René Lobo (verteller) en Willem Wagter (Thorin Eikenschild). kien vrijwel alle voorkomende figuren voor; hij schetst welke plaats het land De Gouw (waar de Hobbits wonen) in neemt in de wereld Midden- Aarde. En tenslotte geeft hij in „De Hobbit" al het dramati sche kader aan, waarbinnen de gebeurtenissen van de trilo gie zich zullen afspelen. „De Hobbit" is wellicht voor Tolkien de vingeroefening ge weest, als voorbereiding op het imposante drieluik dat zijn le venswerk zou worden. Luisteraar Zoals bekend, heeft Ab van Eyk zijn stemmen materiaal deels gezocht in professionele hoorspelmakerskringen. Een aantal van de stemmen recru- teerde hij onder hobbyisten met ideeën over de stemmen die bij al die verschillende Tolkienfiguren zouden kun nen passen. Via toegezonden cassettebandjes kreeg hij heel wat aanbiedingen binnen. De stem van de kwade genius Gollem kwam op die manier binnen. Gollem is een glibbe rig en ongrijpbaar wezen, li chamelijk ziekelijk, maar gees telijk sterk, slecht en zielig, maar daarbij ongelooflijk slim, raadselachtig en uiteindelijk kortzichtig. Een kortzichtig heid die dit wezen de kop kost. „De stem die ik bij zo'n wezen denk, moet iets nattigs heb ben", aldus Van Eyk. Willem Verhulst kwam met een stern- suggestie die in de buurt kwam. Het effect wordt o.m. bereikt door hem te laten pra ten, terwijl zijn mond in een bakje water beweegt. Overigens viel het uiteindelij ke resultaat van de publieke cassette-auditie een beetje te gen. Er waren weliswaar circa vijftig inzendingen, maar daarvan zijn er vier overgeble ven. De al genoemde stem van Gollem dus, twee dwergenrol- len en de stem van een spin. De overige rollen worden door professionals vertolkt. De verteller - een belangrijke rol in de serie - wordt gespeeld door René Lobo, docent aan de Maastrichtse toneelschool en het afgelopen seizoen gastspe- ler bij toneelgroep Theater in het toneelstuk „Geen Vlees en geen Vis". Jaap Hoogstraten speelt hobbit Bilbo Balings. Cees van Ooyen geeft zijn stem aan de tove naar Gandalf (met een zachte g). Willem Wagter (een stem die lijkt op die van Paul Deen) speelt Thorin Eikenschild. Je rome Reehuis speelt de draak Smaug. Verder spreken Piet Ekel, Paul van der Lek, Jan Borkus en Jan Wegter verschillende dwergenrollen in. De techni cus is Fred de Beer, een be langrijk man bij een hoorspel- serie waarin allerlei techni sche foefjes moeten worden toegepast. GE TOL AMSTERDAM Het wachten is andermaal op de wetgever. De Nederlandse overheid lijkt het, zeker in vergelijking met landen als de Verenigde Staten, Engeland en Duitsland, nog altijd niet zo heel erg nauw te nemen met de bescherming van auteurs rechten. Daarvan zijn de kwalijke gevolgen dan ook niet uitge bleven. Het assortiment van de ruim 4.000 videotheken in ons land (een jaar geleden waren het er nog 3.000) bestaat volgens een vrij nauwkeurige schatting voor 70 procent uit illegale ko pieën, waarvoor nooit een cent auteursrechten is afgedragen Met deze grootschalige piraterij zijn jaarlijks vele honderden miljoenen guldens genoeid. De rechthebbenden hebben het na kijken. De handel in illegale videofilms heeft inmiddels zulke vormen aangenomen, dat het legale produkt uit de markt dreigt te wor den gestoten. De concurrentie van de piraten is zonder overdrij ving moordend te noemen. Niet alleen bieden ze een veel groter en aanmerkelijk goedkoper assortiment aan dan de legale distri buteurs, ze bestoken' de markt ook met films die pas in de bio scoop draaien of zelfs de Nederlandse premières nog moeten be leven. Het publiek vindt het allemaal prachtig, zodat de video- theekhqyder die het hoofd boven het woelige water wil houden gedwongen wordt illegaal gekopiëerde films tegen scherpe prij zen (twee voor een tientje of nog goedkoper is geen uitzonde ring) te verhuren. De rechthebbenden, die voor kapitalen worden gedupeerd, ne men het niet lan ger. „Grote wa renhuizen hebben leren leven met tien of vijftien procent verlies tengevolge van winkeldiefstallen, maar hier praten we over percenta- ges van 70 pro cent. Dat is na tuurlijk buiten proportioneel", zegt de secretaris van de Neder landse Bioscoop bond H.J.A.Tijs- sen. Hij is tevens woordvoerder van de op 19 ja nuari van dit jaar opgerichte Stich ting Video Veilig. Naast de Bio scoopbond heb ben ook de Ne derlandse Vereni ging van Videoproducenten en Distributeurs, de Stichting Stern- ra, The Motion Pictures Association of America, de Nederlandse Vereniging van Producenten en Importeurs van Beeld- en Ge luidsdragers en de Nederlandse Omroep Stichting zitting in dit uit nood geboren samenwerkingsverband van recht- en belang hebbenden. De stichting stelt zich de bestrijding van onrechtma tige exploitatie van films ten doel. In de korte periode, die de SVV nu actief is. heeft ze al enkele opmerkelijke successen geboekt. Waar de illegale copieën de spuigaten dreigden uit te lopen, werden in samenwerking met de plaatselijke politie invallen gedaan. In Amsterdam, Hoorn, Zaandam, Amersfoort en tal van kleinere plaatsen vonden re centelijk acties plaats, waarbij indrukwekkende hoeveelheden illegale banden in beslag werden genomen. Volgens SVV-woordvoerder Tijssen zullen dit soort acties in de toekomst in aantal toenemen, al verwacht de stichting er pas echt heil van als daarnaast de piraten en malafide videotheek- houders harder door de rechter worden aangepakt. Onmiddel lijk na de oprichting heeft de SVV in Den Haag aan de bel ge trokken. „Er is een toezgging gedaan om op korte termijn een bijstelling van de wet te realiseren, maar dat korte termijn is een rekbaar begrip in NederlandTijssen verwacht pas volgend jaar de eer ste resultaten van die toezegging. In beslag genomen illegale videobanden verdwenen onlangs in de verbrandingsoven van NV Afvalverwerking Rijnmond. Volgens een woordvoerder van de SVV zouden meer van dit soort acties moeten worden onder nomen Televisie vandaag NEDERLAND 1 19.21 NOS 19.46 20.00 VPRO 20.28 NOS 23.08 23.13 Het mitrailleursnest. Engelse dramaserie voor de jeugd. Eerste aflevering. Kenmerk. Actualiteiten. Socutera. Filmpje Prins Bernard Fonds. Journaal. Angst. Serie documen taires en speelfilms over het fenomeen „angst". Inleidende documentai re van Thijs Ockersen en Susanne Piët. Strawdogs. Amerikaan se geweldfilm van Sam Peckinpah (1972). Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.40 19.00 19.12 Studio sport extra. Sa menvatting Ronde van Frankrijk. Sesamstraat. Journaal. Van gewest tot gewest. Regionaal nieuws. Zijn verborgen leven. Engels tv-film van Willi am Trevor. Het Astor Piazolla-k- wintet speelt moderne tango's. Omnibus bericht. Kunstkroniek in 't kort. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Prof. Muliara Boheems uurtje. Serie in drie delen. 17.00 De speelhoek. Kinderprogram ma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualitei ten. Reglonalenieuwsrubriek. 18.15 Christian en Christiane. Serie. 18.40 Nieuws van gisteren. Oude nieuws berichten. 19.00 Stefan Karwowski'a ervaringen. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Daartussen. Debuutfilm van Doris Dorrle. 21.40 Beelden uit de wetenschap. 22.30 Achtergrondin formatie. DUITSLAND 2 16.35 Vakantiekalender. 17.05 De kleine zwerver. Kinderprogramma. 17.15 Enorm in vorm. Aerobic^oefe- ningen. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele- -magazine. 18.25 Beelden, die de wereld in beweging brachten. Olie- pest in het Kanaal. 18.57 ZOF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Consul Mollers erfgenamen. Tv-serie naar de roman van Adolph Witt- maack. Derde deel. 20.15 Balans. Economische rubriek. 21.00 Actuali teiten. 21.20 Woenadaglotto. 21.25 Da Denvar-clan (Dynasty). Ameri kaanse serie. 22.10 Dominee Johan nes Kuhn antwoordt. 22.40 Apropos film. 23.25 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Tv-cursus sociologie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actue le uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in... Informatie en amuse ment. 21.45 Verslaggever buiten land. De kust van Biscaya. 22.15 Aa- wathama. Indiase speelfilm van K.R. Mohanan (1978). 00.05 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmserie voor de jeugd. 18.05 Belfi en Lillibit. Teken filmserie voor de kleuters. 18.25 Cir cus Rondau. Vlaamse jeugdserie. Zesde aflevering. 18.50 Voorbij de muur. Australische documentaire over Binnen-Mongolie. 19.40 Mede delingen. Overzicht programma's. 19.45 Nieuws an sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Van 9 tot 5. Amerikaanse komische serie. Zes de aflevering. 20.40 Da dood van een scholier. Duitse tv-serie. Zesde afl.: Claus Wagner. 21.40 „Er ligt een vi deocassette in de soep". Over beeldschermkunst. 22.45 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). 23.10 Te- levox magazine. BELGIE BRT 2 uit Uhlenbusch. Duitse jeugdserie. Laatste aflevering. 19.40 Mededelin gen. Overzicht programma's. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Rijk en vreemd. Engelse komedie van Alfred Hitch cock (1932). 21.30 Geloof in de toe komst. Ontmoeting met Jan Kerk- BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Walloniö et a Bruxelles en coulsura. Spelprogramma. 19.08 Ce aoir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Ronde van Frankrijk. Samen vatting 20.10 La chaaaa aux tresors. Internationaal spelprogramma. 21.15 La temps d'une republique. Histori sche tv-serie over de Derde repu bliek. Derde deel. 22.40 Trekking Na tionale Loterij. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 La pensee et les hommes. Le- kenmoraal en -filosofie. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Boas cat. Tekenfilm. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Wildtrack. Over natuur en dieren. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.55 Triangle. 20.20 The incredible Rocky Mountain Race. Amerikaanse tv-film (1977).22.00 Journaal. 22.35 The black adder. 22.55 Come dan cing. 23.40 Stop smoking special. 00.15 Journaal. ENGELAND BBC 2 17.20 Cricket. Benson en Hedges- cup. 18.10 Arts. 18.40 Jeugdpro gramma. 19.55 Six fifty five special. 20.25 Journaal. Met: Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.30 Travel show. 21.00 Documentaire. 21.10 Wheels of fire. 22.00 Film buff of the year. 22.30 World's apart. 23.55 Cricket. Benson en Hedgescup. 00.00 Newsnight. 00.51 Technology. ENGELAND ITV 17.00 Rod, Jane and Freddy. 17 15 Tekenfilm. 17.45 What's happening? 18.15 Happy Days. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Cross roads. 20.00 Where there's life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Star- bust. 22.00 Jemima Shore investiga tes. 23.00 News at ten. 23.30 The test hard men. Am. fUm (1976). 01.25 Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 Gevangen (Caught). Ameri kaans liefdesdrama van Max Ophuis (1949). 17.10 Hoogtepunten uit de wereldmuziekliteratuur. Twee Sla visch dansen van Dvorak. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.25 Het programma met de muis. 10.00 Journaal. 10.03 Daartussen. Herhaling. 11.15 Ds. Johannes Kuhn antwoordt. 11.55 Umschau. 12.10 Balans. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor Ie dereen. 14.05 Videotext voor ieder een. 15.00 Onze kleine farm. Ameri kaanse familieserie. 15.50 Journaal. 15.55 Vrouwenverhalen. Portret van Lotti Huber. 16.40 Matt en Jenny (1). Jeugdserie. 17.05 Geen dag alt alle andere. Jeugdfilm. 17.30 Ronde van Frankrijk. Zesde etappe. 17.50 Jour naal. 16.00 Actualiteiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.15 ZDF-Uw programma. 15.17 Journaal. 15.20 Pinocchio. Tekenfilmserie. 15.45 Het hertekalfje. Jeugdfilm. 16.40 Vakan tiekalender. Vakantie-activiteiten. 17.00 Inleiding tot het strafrecht. Serie over het Duitse strafrecht. 17.30 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deel staten. 17.45 Tele-magazine. DUITSLAND 3 WDR 09.25 Het programma met da muis. 18.00 Telecollege I. Natuur kunde. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 16.00 Ronde van Frankrijk. Zesde etappe. 17.15 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Cine-vacan ces. Vakantieprogramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 12.00 Taletekat. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 14.00 Jour naal. 14.30 Bagpuas. Kinderprogram ma. 14.45 Kinderprogramma. 17.20 Play school. 17.45 Heidi. Jeugdserie. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Heggarty Haggerty. 13.10 Gat up and go. 13.30 The Sullivan». 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Emmerdale farm. 15.00 A plus. 15.30 Paardenraces. 17.00 Heggarty Haggerty. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (EO) Ronduit-extra - 18.06 Actualiteiten - 18.30 Jongerenpro gramma - 19.02 Van U wil ik zingen - 19.25 Zomerbijbelschool - 19.45 EO- metterdaad - 20.03 (NOS) Langs de lijn - 23.07 Met het oog op morgen - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 Metro polis - 2.02 Nachtexpress - 6.09 Van daag donderdag. HILVERSUM 2 - 16.00 Wat een taal - 16.32 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Leesoefeningen in de bijbel - 19.15 Zingen bij het boek Genesis - 19.30 Theologische etherleergang - 20.03 Leger des Hellskwartier - 20.18 De wereld zingt Gods lot - 21.00 Vaak voorkomende opvoedingsproblemen, herhaling - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 (NOS) NOS- servi ce voor Surinamers - 22.10 Radio- -volksuniversitelt 22.40 (NCRV) Ne derland en zijn buren - 23.00 Piano- werken uit de romantiek - 23.25 Mu ziek van eigen tijd. HILVERSUM 3 - 18.04 De avondsplts - 19.02 (KRO) Krachtvoer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 - 16.45 Gedichtenprogramma - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Kasteelconcert - 21.30 Eigen tijdse muziek uit Nederland. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.09 (NCRV) Vandaag donderdag - 8.06 Actualiteiten - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Muziek bij de koffie - 11.30 Twaal fuurtje - 12.40 Middagpauzedienst - 13.06 Actualiteiten - 13.20 Douce France - 14.03 Radio Tour de France - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) De AVRO-klok - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Een museum in Ot- terlo... - 10.03 Buiten - 11.03 Duime- land - 11.10 Praatpaal per adres ex tra - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 De AVRO-klok - 14.00 (RVU) In verbind u door... Programma voor ouderen - 14.33 Allemansmuziek: Griekenland - 15.03 (KRO) Boekenwijsheid - 15.20 Magazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.03 Continu muziek - 11.03 Polder- popparade - 12.03 Oe Nederlandstali ge top 10 en tips - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50. HILVERSUM 4 -7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 Feest der herkenning - 11.20 Muziek van Nederlanders - 12.05 Casino con cert uit Antwerpen - 13.05 Vera Baths, viool en Reinbert de Leeuw, plano - 14.00 Orkestmuziek van Stra vinsky - 14.30 (EO) Orgelbespeling - 15.00 Klassieke klank|uwelen - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hil versum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk hall uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. Alfred Hitchcock regisseerde in 1932 de film „Rijk en vreemd die vanavond op België BRT 2 om 20.15 uur op het scherm wordt gebracht. DUITSLAND 1 20.15 Daartussen De gevoelige de buutfilm van de 26-jarige regisseuse Doris Dorrie vertelt het verhaal van de eerste liefde van de 16-jarige Lau ra voor Felix, die achttien jaar is en een geheel ander leven leidt dan zij. Laura, een kind van gescheiden ou ders, woont nu eens bij haar vader in Attendorn, dan weer bij haar moeder en haar vriend in Keulen Aan het be gin van de grote vakantie gaat Laura zoals gewoonlijk naar haar moeder, die samen met haar vriend lid Is van een amateurband. waarmee zij voor de televisie -zullen optreden Laura leert dan Felix kennen, die een alter natieve werkplaats heeft en ,,roady" is in de band van haar moeder. Ze wordt verliefd op Felix, als ze met hem haar eerste tango danst Groot is haar teleurstelling als ze Felix bij een onverwacht bezoek met een meisje aantreft. DUITSLAND 3 22.15 Aswathama. „Rusteloos dolen de zielen", ofwel Aswathama is de eerste van de twee Zuldlndlsche fil men, die in het zomerprogramma bij de WDR te zien zullen zijn. Aswatha ma is een mythologische figuur uit het oude Indische epos ..Mahabaratha", een door de goddelijke vloek getrof fen „verloren ziel", net als de held van de film Kunjunni, een jonge le raar, die tot de kaste van de Brah- mln-priesters behoort Sinds zi|n jeugd houdt hij van Unniyema, maar op aandrang van zijn familie trouwt hij met Ittichiri, die zich in de huwe lijksnacht als een epilepticus ontpopt. Van dat moment af vervalt hij in een rusteloos leven. BELGIE BRT 2 20.15 Rijk en vreemd In de komedie van Alfred Hitchcock uit 1932 „Rich and strange" heefl Fred Hill (Henry Kendall) genoeg van zijn dageii|kse leven en zijn kantoorwerk. De situatie verandert, wanneer hij van een oom geld krijgt voor een bootreis om de wereld. Samen met zijn vrouw Emily (Joan Barry) stort hij zich In het avon tuur. MaSr een echte droomreis wordt het niet. ook al omdat hun ver houding in de loop der jaren heeft ge-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13