Minister Brinkman kondigt vacaturestop orkesten af Piet Struijck: „Aanval op culturele prijs kinnesinne Olaf tenBosQj uitgeschakeld ■I ;r GEVRAAGD VOOR DIREK' SCHOLIEREN „KLEINTJES" 071-122244 bekwaam banketbakker Studeren bij Boerhaave... Boerhaave wijzer Boerhaave Tel.beantw. COMPUTERS COMMODORE 64| 999. 4.660. KUNST QeidwQowuvnt WOENSDAG 6 JULI 1983 PAGIk DEN HAAG Minister Brinkman (WVC) heeft met ingang van 1 juli een vacaturestop afkondigd voor alle orkesten in ons land, die mede door zijn ministerie betaald wor den. Daaronder valt ook het Residentie Orkest. De maatregel maakt deel uit van de plannen die de mi nister heeft voor de her structurering van het or- kestenbestel. Brinkman zegt in een brief aan de Tweede Kamer, waarin de maatregel wordt aange kondigd, dat de maatregel vooruitloopt op de instel ling van een vacature bank, die, zo hoopt de mi nister, op 1 september kan starten. Over de opzet van de vacaturebank wil de minister nog gaan praten met het contactorgaan voor de Nederlandse or kesten en de kunstenaars- bond FNV. Directeur mr. H.B. van der Meer van het R.O. verwacht niet, dat deze maatregel het orkest in de problemen brengt. „We missen nog een altist op de aanvoerdersplaats en het is mogelijk dat maatregel van de minister deze vacature treft. Maar ik verwacht ook, dat er over te praten is, omdat het om een heel belangrijke plaats gaat". Vermindering Via de vacaturestop wil de mi nister het aantal arbeidsplaat sen bij de orkesten geleidelijk gaan verminderen, zodat bij zijn herstructureringsplannen minder gedwongen ontslagen hoeven te vallen. Bovendien wil hij de financiële gevolgen van de door hem voorgestane maatregelen inzake de orkes ten nu al in evenwicht bren gen met de beschikbare gelden op zijn begroting. De minister erkent dat in de wereld van de musici de vaca turestop tot problemen kan leiden. Gelijkertijd zegt de mi nister echter, dat de vacature bank dat probleem zal opvan gen. Als de vacaturebank er is zullen vacatures opgevuld mo gen worden met musici, die el ders weg moeten of onder be paalde voorwaarden met musi ci, die al elders werken in een door de overheid gesubsi dieerd orkest. Nu behoeft de aanstelling van musici de toestemming van de minister. Vanaf 1 juli wordt die toe stemming niet meer gegeven. Indien orkesten toch musici aantrekken, wordt dat niet in de subsidie meegerekend. De minister heeft de maatregel afkondigd voor de volgende orkesten: De Stichting Forum in Enschede, het Rotterdams Philharmonisch Orkest, het Utrechts Symfonie Orkest, het Residentie Orkest, de Neder landse Orkest Stichting tot be heer van het Concertgebouw Orkest, het Noordholland Philharmonisch Orkest, het Gelders Orkest, het Overijssels Philharmonisch Orkest, het Brabants Orkest, het Noorde lijk Philharmonisch Orkest, het Frysk Orkest, het Lim burgs Symfonie Orkest, het Nederlands Ballet Orkest, het Amsterdams Philharmonisch Orkest en het Nederlands Ka mer Orkest. Westlands Mannenkoor zingt opgewekt verder DEN HAAG „Het West lands Mannenkoor heeft wel degelijk een culturele bijdrage geleverd. Wat dat betreft is de Culturele Prijs van Zuid-Hol land drie maanden geleden te recht aan ons koor toege kend". Aldus dirigent Piet Struijck van dit mannenkoor, in antwoord op de aanval die het bestuurslid A.J.W. Jan maat van het Koninklijk Ne derlands Zangersverbond gis teren, zoals gemeld, in het bondsblad op de prijstoeken ning leverde. De heer Janmaat is van mening dat de provincie Zuid-Holland bol staat van werkelijke cultuur en er wel betere koren te bedenken zijn dan het Westlands Mannen koor, waarvan het repertoire door Janmaat wordt omschre ven als „een rotzooitje". Struijck: „Dat is gewoon kin nesinne. Het is waar, dat in de jury niet één muziekdeskundi- ge zat. Dat heeft Janmaat goed opgemerkt. Maar hij moet wel bedenken dat we een cultuur prijs hebben gekregen, geen muziekprijs. Het zou mij per soonlijk ook hebben gestoord, als ik als meneer Struijck de muziekprijs van Zuid-Holland zou hebben gekregen, maar dat is niet het geval. Het is waar, dat we behoorlijk aan de weg timmeren. We hebben twee weken geleden in Delft gezongen en goede kritieken gekregen. Volgende maand gaan we naar Bruinisse, Naaldwijk en Zevenhuizen en ga zo maar door. En wat ons repertoire betreft, kunnen we ons koor vergelijken met an dere koren die, zoals wij, ruim 130 leden hebben. Alleen zijn wij misschien wat feller. Maar ook wij hebben, behalve be kend werk, ook werk van componisten als Badings op het programma en werken we vernieuwend, waar dat maar mogelijk is". Uithaal De reden waarom Janmaat in het bondsblad zo'n felle uit haal naar het Westlands Man nenkoor heeft gemaakt, kan Piet Struijck zich wel voorstel len. „We zijn geen lid van het verbond en dat steekt natuur lijk, zeker als wij regelmatig succes boeken. Binnen het verbond speelt men elkaar de bal toe en wij doen daar niet aan mee. Ik heb niets tegen Janmaat, die ook moet weten, dat over smaak niet te twisten valt. Maar dan moet je wél smaak hebben. En als je tegen ons koor stompt, moet je we ten waar wij mee bezig zijn. Dat is: een koor laten zingen zoals dat koor dat wil, al heb ik natuurlijk ook mijn per soonlijke inbreng". Dat verbondsbestuurslid Jan maat commentaar heeft op het repertoire van het Westlands Mannenkoor, kan Struijck zich eveneens voorstellen. „Het zit al fout op de lagere school, waar niet meer behoor lijk zangles wordt gegeven. Nederland zingt met meer. Het is niet zo verwonderlijk, dat de gemiddelde leeftijd van de koorleden zo'n veertig jaar is. Dat betreft ons koor, maar datgeldt voor vrijwel alle mannenkoren. Ik zit nu veer tig jaar in het vak en ik weet dat de sociale functie van een mannenkoor belangrijk is, misschien belangrijker dan de muzikale. Daarom hebben we een culturele prijs gekregen en geen muzikale. Dat had Jan maat zich beter moeten reali seren". De prijs is een jaarlijkse onder scheiding, voor prestaties of leidinggevende en stimuleren de activiteiten, waardoor op bijzondere wijze het welzijn van van de Zuidhollande be volking in cultureel opzicht wordt bevorderd. Struijck: „Als men bijhoudt hoeveel uitvoeringen ons koor geeft, dan is de toekenning van de prijs aan ons koor te recht te noemen. Nog afgezien van onze medewerking aan de tv-produktie „De glazen stad", van vijftien jaar geleden". FRITS BROMBERG Overgelopen violiste vraagt asiel in V.S. STOCKHOLM De Russi sche violiste Viktoria Mullova die, zoals gisteren gemeld, deze week via de Laplandse grens in Finland in Zweden is aan gekomen, heeft om politiek asiel in de Verenigde Staten gevraagd. Een woordvoerster van de Amerikaanse ambassa de in Stockholm zei dat Mullo va gisteren om half tien naar de ambassade gekomen was, vergezeld door een Zweedse politiebeambte en dat „consu lair werk" was verricht. De violiste beschuldigde de Sowjet-Unie maandag van het „wurgen" van haar artistieke ontplooiing. De 23-jarige Mul lova heeft haar kostbare Stra divarius achtergelaten na een laatste concert op zaterdag in de Finse stad Kuusamo. Met haar begeleider, Vahtang Zjor- dania, liftte ze per auto naar Stockholm. In de Zweedse hoofdstad hou den Mullova en Zjordania zich verborgen, omdat, naar Bengt Hellstrom van de Zweedse im- migratiepolitie meededeelde, de Sowjet-Unie in het verle den overlopers heeft ontvoerd en naar de Sowjet-Unie terug gebracht. Graaf. Jlm Hoogstraten, Loes ledema. Hei- ma de Kievit. Hanneke de Koning. Corlne de Mooij, Jan de Mooi|, Gerard Nleuwenhuis. Christian Rehorst. Carl Riley. Gerard Star. Petra Verbeek. Marc Voskuil, Wllma de Vries. Albert de Weerdt. Marinus Willemsen. As|a de Wit. MAVO Oennis Aarts. Sandra Bakker, Roel van Berge Henegouwen. Zeger Berg- sma. Sandra Bharosa. Isaac Boot. Maureen Claprolh. Rina Crama. Jan Devllee. Esther Docters van Leeuwen. Martina van Egmond. Shui Chong Fu. Hans Geldhoff. Sylvia van Groeningen. Leone Hogewoning. Barbara Holierhoek. Monique Houttuin. Henny Kan bier. Sandra Kerpel. Leonie Kloosterman. Johan Kluivers. Wim Koorenneel. Wieland Koornstra. Lex Kooi|. Aad Koudljs. Esther Kramer. Ar|enne Kruider. Hugo de Leeuw, Bertran van Llngen. Esther Loerakker. Jac ques Meskers, Pauline Olivier. Jeanlne van Overloop. Ilonka Pranger. Edwina Scheer ders. Paul Schoneveld. Anton Schotel. Wen dy van der Sluijs. Carolien van Staveren. Sophie Verburg. Meivin Vervuurt. Usanne Vis. Mark Vring, Judith Wiederhold. Stedelijk Gymnasium dam. C. H. Estarippa. M. L. C. t W. J. H. Geerlings. B. M. Goem Hartog. W. Hazenoot. A. M. Hoi cobs. G. M. Janssen. J. G. Jonk C. M. E. van der Kiel). J. R. J. M. I 1. F. M. Kuljper. A. M. B. Kuljpers. R. hoven. F H. G. Lampe. I. J. Led E. C. A. van Leeuwen. J L. van i, J. M. L. de Louw. K M Mentink. N. Naar. M. van Osch. S. A G M A na K. A. Rits. P. L. Romijn, M. E E. innp sum. A. A. W. Ruijgrok. J. C. K J. C. J. van Schagen. J, B. T. Sch Schor. B. J. Tuit. E. P. P. Vonk. R. A. Abri boom. R. C. Altona. I P. H. B. Belt. F. T. M. van den Be A| als Gordijn, R. de Groot. N. W. J Haak. C. Haasnoot. A. M. E. I Hillenaar. A. L. Hof. P. H. I P. A. M. van der Hoorn. P Hulst. G. van Iterson. R. Jhin Jullen. W. C. N. van der Kolk. C.t Koning. F. T. Kortekaas. P T A. KJS "'Ijger. A B i. C. J R.K. College Leeuwenhorst, Noordwijkerhout VWO Uit Noordwijk: Astrld Mel|er. Ua de HAVO 2* tijdvak Uit Noordwijk: Jolanda v.d. Boon. Marianne Duivenvoorden. Anita de Ridder. Carola de Ridder. Monique Schrier; uit Noordwijkerhout: Judy Havik. Rachel Schri|ver; uit De Zilk: Niels Hulse bosch; uit Llsse: Bas Möhlmann. Fioretti College, Lisse ATHENEUM A Uit Llsse: Loes Dijkman. Edwin Vermeeren; uit Hlllegom: Jos Bakker. Janine Deen. Birgit Groothuls. Jan-Wessel Wierda; uit Sassenheim: Caroline van Beek; uit Nieuw-Vennep: Erwin Jonathans: uit Bennebroek: Paul Vernooy. ATHENEUM B Uit Llsse: Marcus van Op stal. Hans Rietkerk; uit Hillegom: André van Kruijssen. John van Roosmalen. HAVO Uit Lisse: Marco Augustinus. Joke Beljaards. Tom de Bruin, Yvonne Clemens, Monique van Dijk. Marco Elderbroek; uit s Rusman; uit Llsserbroek: Pati i van Hal; uit De Zilk: Slmone van Haaster; t Nieuw-Vennep: Jacqueline Bakker, Ma- Rijnlands Lyceum, Oegstgeest vwo Uit Voorhout: Jan Baan: uit Oegst geest: Allard Blom. Christian Liera, Birgit Muller. Ellen Tuinenburg. uit Leiderdorp: Fenneke de Graat. Rikjan Hennink; uit Kat wijk: Willem Guljt; uit Noordwijk: Robert Jan Huizing; uit Leiden: Andrè Koks. Renè van der Meij. Gaby Streedor; uit Nieuw-Vennep: Warner Prevoo. HAVO Uit Voorhout: Bert Beckers; uit Oegstgeest: Andrea de Bruin, sen; uit Nieuw-Vennep: Joop Marja de Jong; uit Noordwijk: cecioi nen- kens; uit Rijnsburg: Slmone den Hollander; Ria van Rossum. Chr. School voor MAVO, Noordwijk Uit Noordwijk: Herbert Dekker. Adri van GYMNASIUM - A. J M. Krleger E J. K. n Njjssen: D Leidse school voor MEAO MEAO R. M. Berkel. C. Boogaard. R A. Brehler, Y. E. M. de Bruijn, C. F. A. Duin- B. T. F van der Weide. E. M. M. Wolvers. A. W. J. vi Zirkzee. R. Zwaan. E. J. F. P. - J. P. J. Zwetsloot. Christelijke Scholengemeenschap „De Vlietschans", Leiden ATHENEUM Jan Joiet van Heuglen. Moenie van der Kleyn. Yvonne Koper. Mar tin Ouwehand. Adó van der Pias. Berry Ver- HAVO Mieke Anker, Peter Boersma. Mi chael Brender Brandis. Llesbeth Esselink. Korving. Petra Planje, Ton Roman. - Gijs Collè. Johanr Simone Leijten. Mlchèle van den Oord, Ge offrey van 't Oostende, Joyce Steg, Ira Ver- hoeft. Robert van der Waals. Frans Wassen. Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft VWO 2» tijdvak Marianne Baak. Vilanta Busono. Marjolelne Donkersteeg. Pieter Heemskerk. Henk Mastenbroek. Bert de Mooy, Arie Romein. Astrid Smits. HAVO 2a tijdvak Jos van Amerom. John van Berkel. Annemarie Bruljnes, Heieen Dankbaar. Arjan Dekker. Randy van Dlnter, Tim Dirken, Annel van Egmond, Kees de LEIDEN Olaf ten Bosch heeft tijdens het Forescate- toernooi een verrassende ne derlaag geleden tegen Frans Verdaasdonk. De OLTC'er, die tot nu toe overtuigde in de C- categorie, greep nog wel de eerste set, maar kwam er ver volgens niet meer aan te pas: 5-7, 6-3, 6-4. Bij de dames in C werd Room burg-speelster Nelleke Weijer- mans uitgeschakeld. Zij ver loor van de sterke Duitse Su zanne Veismann met 6-2, 6-4. Evelien Poell had niet veel problemen met René Dassen en bereikte via 6-1, 6-2 de vol gende ronde. Bij de B-heren verliep het toernooi volgens verwachting. Bub van der Zee gunde Jack Manuputty nog één game, Freek van der Capellen bleef Roy Mooyman gemakkelijk voor (6-3, 6-2) en Marcel van Rijn overtuigde tegen Jasper van Marwijk: 6-2, 6-1. Brigit van der Maarel greep bij de vrouwen haar eerste B-over winning van het seizoen. Wil lie den Hollander was haar slachtoffer: 6-1, 6-1. Artesia In Koudekerk werden er slechts enkele enkelspel afge werkt. Erik Snellenberg over leefde de eerste ronde in C te gen S. de Ruiter: 6-1, 6-2. In D jbe inn< handhaafde de favoriet, ifoo Vonk, zich probleemlo<t bo het toernooi met een 6-ïkie op Cock Zevenhoven.! he nummer twee, Ronald (aal keuken, had aanmerlje s meer problemen. Hij aan Arie Wesseling de t\ )bii set afstaan, maar henes i zich in het slotdeel: 6-4, 2 oj 4. hel Bakkum od Marius Pieters is tijdenijk Open Jeugdkampioensigiss pen van Nederland te C va cum dicht bij een sensatijpe overwinning op Leon P; geweest, de nummer twi Nederland in de leeftijdsl t/m 14 jaar. Pas in de tii ak behoefde de OLTC-speler te capitulei 5, 4-6, 7-6. Annemarie J( bereikte wel de laatste Na een walk-over ii ronde, ontmoette zij ve !f gens Coriene Diederik. k Noordwijkse won met 7-6 v 6-0. Ook Mark Nagelkerken li ficeerde zich voor de kw nales. Hij schakelde de |f| mer drie van Engeland, S Booth, uit 5-7, 6-2, 6-3. Heemskerk en Michael stra verloren in het troos WILLEM SPIERïJ Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zatero tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122248 en uw k[~" wordt nog dezelfde avond nabezorgd. LEIDSE COURANT KLEINTJES KLEIN GEZET Advertenties gezet over 1 kolom in kleine letters met een woord in hoofdletters. Prijs 35 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. KLEINTJES GROOT GEZET Advertenties gezet over 1 of 2 kolom met een ol meer grool gezette regels. Prijs 40 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, slechts 3x betalen. SIJTHOFF PERS KLEINTJES Worden geplaatst in de Leidse Courant. Haagsche Courant. Hei Binnenhof. Rotterdams Nieuwsblad en de Goudsche Courant Zij kunnen in alle rubrieken worden geplaatst over een of twee kolom, met een of meer groot gezette regels. Prijs 3,47 per mm. Minimum plaatsing 10 mm. ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3,48 pei plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag 2.76 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW. Wij kunnen geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden vooi schade van welke aard ook. ontstaan door niet, niet-tijdig of on- juist plaatsen van advertenties. Fouten in telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaar door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud i cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf var redenen advertenties te weigeren. DIVERS PERS. GEVRAAGD Wij zoeken een: Wij denken aan een vlotte werker, die zich volledig inzet en een goed salaris wil verdienen. Soil. Patisserie J. A. v.d. Burg, Haver kamp 234 Mariahoeve. Tel. 070-832677. Gevraagd bollenpellersjsters) gebr. Pennings b.v., Zeestraat 5-6, 211 XJ. Noordwijkerhout. Tel. 02523-2041. Gevr. In de zomervakantie jonge medewerker op bloemenkwekerij. Liefst met enige ervaring. P. Warmerdam, Zuideinde 103, Roelofarends- veen. Tel. na 18.00 uur 01713- 2553 Leerling Leidse Instr. School zoekt zelfstandige woonruimte Studente zoekt kamer met gebr. v. keuken, douche en toilet tot max. 300,- p. mnd. Tel. 078-1876Ï9. Graszoden 1e kw. Tuinaarde los en in zak ken. alles gratis aan huis be zorgd. Tuinaanleg en onder houd. Vr. bl. prijsopgave. Van der Meer, 01719-13939. Elektrotechnisch installatieburo Van der Salm de Bruynlaan 25, Hoogmade. tel. 01712-2318 al uw installatiewerk storingen en reparatie. AUTOMARKT Opel Ascona 1.6 S '76 3450. Opel Kadett nieuw mod. t'74 1450, Opel Kadett open dak '73 950, Ford Escort als nw. '73950, Toyota Coupé 2 Itr. '751450, Granada Consul Combi '75 1650, Peugeot 104 '73x VW Bus met ramen, nw. model '73 nette buslf Groot adverteren Is geen kunst; goed monteren wel! auto-uitlaten en trekhaken H. A. Lentink en Zn. Tel.: 02522-13657 Loosterweg 2a bij 't Soldaatje. Voorhout. Ook zaterdags geopend tot 12.00 uur. Radio of tv DEFEKT. bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen di-j rekt, ook voor wasautomaten; en geisers, ook 's avonds. I KUNST EN ANTIEK De hoogste prijs voor goud en zilver Goudmunt, Haarlemmerstr. 124, Leiden. Tel. 071-125280. SLOOPGOUD 16 voor 14 kt., tandengoud 20. Alles contant per gram. Van Ruiten, antiquair. Kort Rapenburg 12. Leiden. (Geopend van wo. t/m za.) Autoschade Jan Voortman autoschade bv Langeraarseweg 127 Langeraar Tef. 01722-2589/2216 Te koop: goed onderh. Subaru GL1400 Te koop Datsun 100A Te koop in g. st. verk. Ford Taunus 1600 L IVAKANTIEVERBL. kleur bordeaux rood, nwe. ban- BINNENLAND Hielen schokbrekers. met trek- Pension „HET WITTE HUIS",haak* 77 000 km- bouwjr. '78. Mamelis 5.6295 Lemiers/Vaals..Tel- 02521-16106. Het meest zuidelijke adres voor AUDI 100 LS 1977, 4-drs., kl. een prettig vakantieverblijf. Ge-I bruin met., i.z.g.st.. met gasinst. zellig terras. Veel bezienswaar-jen trekh. Tel. 01731-9545 tus- digheden in de buurt; dagtoch-jsen 16-19 uur. ten met eigen auto of' Van particulier georganiseerde bustochten) BMW 5281 1980 Kom voor uw vakantie naar Berg en Terblijt (gem. Valkenburg), mooi en rus tig gelegen. Volpension v.a. 42.50 p.d. Een week volpens. plus halen en brengen en 2 bui tenlandse dagtochten, 405 p.p. Inl.: Hotel Mooi Geulhem, Geulhemmerweg 22. 6325 PK Berg en Terblijt. telef. 04406- 40514. T.h. in bosr. omgev. van Roer mond VAKANTIEWONING. 4 slp.kmrs., dakterr. en tuin. Tel. teldak, sportvelgen, een perfec te wagen. Vraagprijs 18.000.- Snel beslissen. Na 18 uur 01731-8434. Citroën CX 2400 Pallas Inj., C-matic. okt. '79, met vele 5S., alle onderhoudspap. Prijs 8750,-. Tel. 070- 298757. Eend 2 CV 61978 73.000 km, nwe acc. en dyna- banden, remmen en uitl. 1982, rustig bereden. Pr. 2750.-. Tel. na 18 uur 070- Datsun 120 Y bj. '77 Fiat Miration bj. 1976 pr. st. Salvador Allendestr. 85. Vr.pr. f 1950,-. Tel. 070- 971960. lichte schade, LPG-install., b. Tel. 070-631912 v. 9.00 tot 16.00 u. Jeep Cherrocce 1980 4 wheel drive, 1e eig.. 44.000 miles. 4 versn., hoge en lage ge aring, vrijloopnaven, 120 Itr, LPG. Vraagprijs 19.500,-. Of ruilen Mercedes 300 D. Tel. 070-985064. Mercedes 280 SE aut. 1975 met. blauw, Pullman bekl., een trale vergrendeling, getint gl., stereo radio, km.st. 190.000, deze schitterende wagen ver keerd in 100% staat, elke keu ring toegest. Vr.pr. 13.000,-. Tel. 070-473070 (na 18.30) en 079-167844 (overdag). Saab 99 IE Combi Coupé aut. '74, nwe remmen en uitl., mooi en goed. Vr.pr. 1650.-. Tel. 070-904814. Sunbeam Tl okt. '80 Triumph Spitfire 4 sport kl. rood. met nwe zomerkap, nw gespoten, nwe banden, 1974, ANWB-rapp. Pr. 7500,-. Tel. 070-471283. Triumph Spitfire US dec. '79 Volvo 244 DL beige '79 JAN TEN BRINKSTR., D.H. In fantast, staat verk. beneden- won., pracht tuin (Z.W.), fruit, bloemen, betonnen schuur. Geen mak.kosten. Vaste pr. LESSEN EN CLUBS Manege de Poelruiters Aanvang nieuwe paardrijcursussen voor junioren en senioren. Inl. tel. 01711-10471 Haarlemmertrekvaart 37 Oegstgeest. u het niet te latenl De Rljl wassenenonderwijs Het is ons vak u voor wiskunde j MAVO, volwa: Autorijschool Egelantier biedt u een rijopleiding aan door rijksgediplomeerde instructeur. 1e 10 lessen 300.- per vol uur, tevens ingericht voor rijlessen aan kleine personen. Tel. 071-12.00.07. Spoedcursus autorijden binnen twee maanden rijexamen en niet meer betalen dan 32 voor een volledige rijles. De Centrale Tel. 895906 - Katwijk 01718- Rijwiel Cash Carry Enorme keus. De laagste prijzen! Kleuterfiets 79,90 Kinderfiets 145,- Tienerfiets 179,- Dames- of herenfiets 195,- Crossfiets 199,- Opoefiets rood blauw wit en zwart 310, Trommelrem 3 ver. fiets 479,- Hollands merk fiets 279,- Vouwflets 269,- Racefiets 10 ver. 369,- Sportfiets 5 ver. 299,- Hollands merk flets 3 ver. 369.- Wij ruilen in 2 jaar garantie op frame en vork. Dusoswa B.V., Turfmarkt 1-2-3, Leiden. Tel. 071-124409. T.k. gevr.: PUCH MAXI. (defect geen bezwaar). Tel. 071- 131079. Te koop KREIDLER RM veel chroom, bouwjaar '78, verze kering helm. 1000,-. Tel. ANWB in samenwerking met RENT A TENT, verhuurt op een aantal topcampings in Midden- en Zuid-Frankrijk kompleet ingerichte luxe bun galowtenten, vanaf ƒ399 per week. voor 5 personen, inclusief standplaats. Vraag documenta tie: 04750-15583 (dag en nacht). Te koop nieuwe stalen ROEI- /VISBOOTJES. Tel. 02260- 4092 b.g.g. 7051. SURFSCHOOL dag en avond, lessen en verhuur, incl. theorie en droogtraining of simulator, 't Meerhuis, R.a.veen, 01713- 2132. Kanoverhuur Kanoverkoop Felix Kanowerf, Kerkstr. 28, Oude Wetering. Tel. 01713-3256. Gevraagd zeer klein polyester VOLGBOOTJE en loopplank, plm. 2 meter. Tel. 071-140083. Stalen TOERBOOT, lengte 4 mtr., zeer stabiel met 9,5 pk. Evinrude aanhangmotor. Alles in prima staat. Te bevr.: Coster, Haarlemmerstr. 204. tel. Te koop gevraagd: Oude metalen lood, koper, zink, RVS, aluminium-kabelafval, ijzer, oud-papier enz. Zaterdags zijn wij tot 12.00 uur geopend. Tel. 071-766426. Fa. J. de Nobel, Zoeterwoudseweg 9-11, Leiden. Gordijnen gratis gemaakt. Gor dijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Zalenverhuur Knip uit! 120 nieuw en gebr. toercarr verhuur), nu extra korting? gebr. vouwwagens. Voortl Um 9-11 -30 en 2-4 uur. j0t748-2683. Dag. geop. ll Maand.-en dond.avond van 19-L 19.30. Fa. Berge Henegou-|u 18 u' 75x1.25 met metalen kozijn en 21 BOXëf t66f stuks van 1.25x1.25, plus een maaode„ oud. ,IC, reclamelichlbak zonder glas. :d ren 500 Tel 070-a Tel. 01720-32069. I plavuizen 25x25 6 kleuren per m2 28; boerenplavuizen 21.5x21.5 per m2 25; witte plavuizen 31x31 per m2 35; witte plavuizen 20x20 b-keus per m2 15; steenstrips Ruga oud bont per m2 49.50. Te vens keuze uit 40 kachels en al- lesbranders v.a. 400. Tevens zijn wij gespecialiseerd in het leggen van plavuizenvloeren. Onder garantie. Tegelhandel Mastrigt, Llsserdijk 543, Llsser broek (Ringvaart). Alleen geo pend zaterdags van 9 tot 4 uur. Donderdags koopavond. 02521-12840/01711-10918. Bij Henk Buitendijk kunt u terecht voor al uw bou ten. moeren, ringen en schroe- etc. Elke avond na 6 uur te- s maandag, vrijdag, zaterdag de gehele dag. Am bachtsherenweg 98, Zoeter-i woude. Tel. 01715-1789. I Kom eten in De Braadpan. Hol landse en Franse keuken. Ge rechten vanaf 5,50, bestaan de uit verse groenten, vlees, gekookte of gebakken aardap pelen. Gourmet tot 80 perso- Ook voor bruiloften en par tijen. Koude buffetten, kunnen afgehaald worden. Ook snacks om af te halen. Geopend vanaf 12.00 uur, zondag vanaf 17.00 Noordeinde 44, Leiden, tel. 071-144000. Wit marmer op maat gemaakt. Wagemaker natuursteen b.v.. Hoge Mors- weg 82, Lelden. Tel. 071- 760455. Communicatie is hel leven zelf. Leer communl- i en leer leven. Op een sim pele manier kan er een wereld voor u open gaan. Bel 071- 146386, (tussen 18.00-19.30 u.). in ons bedrijf T. M. LANGEVELD B.V| Hoofdstraat 32 - Sassenheim (nabij de Uiver) Telefoon 02522-13550 |ab: voor bollen pellen. j 2e vie 2o „we 5 k geheugen 4/5ifS 64 k geheugen, 16 kleuren Music synthesizer High-resolution graphics APPLE 11 E64K Bovengenoemde prijzen zijn incl. BTW. Let op: per september '83 starten wij i computercursus. VLASVELD COMPUTERS Morsweg 21 - tel. 071-120848.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12