oen ■berk mededelingen gemeentebestuur leiden 4 tm 8 juli '83 BANDEN SPORT? METDEKRAN1 OPOE I MICHELIN VAREN O Ruiten Troef Conserven fabriek B.V. VERSE DOPERWTJES TE KOOP „KLEINTJES" 071-122244 H Manege Bakker Studeren bij Boerhaave... Boerhaave wijzer Boerhaave i Montferland-Achterhoek-Natuur ERETRIBUNE. PAGINA 14 LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 JULI 198| S Kaasmarkt 2-7 bij Hooigracht/ Haarlem merstr. tel. 071-125341 Leiden Banden*, Beanen, Balanceren Motor Brandstof onderhoud WATERSPORT De belangstelling voor de watersport is nog steeds groeiend. Daarom zal de Leidse Courant in de periode van 13 juli t/m 17 augustus a.s. elke woensdag in de UITBIJLAGE ruime aandacht besteden aan Voor u wellicht een interessante gelegenheid om uw REKLAMEBOODSCHAP gericht onder de aandacht van de2e groep van WATERSPORTERS te brengen. Bovendien kent deze bijlage in die periode een EXTRA VERSPREIDING van ca. 32.000 exemplaren. Wilt u meer informatie over de adver- teermogelijkheden in deze krant, bel dan de LEIDSE COURANT 071-122244 De heer Kerkvliet of de heer Termeulen kunnen u alle informatie hierover ver strekken. v. Alkemadelaan 9, Roelofarendsveen vanaf 4 juli t/m 8 juli Uitsluitend per 10 kilo en afhalen tussen 9.00-16.00 uur. LEIDSE COURANT LESSEN EN CLUBS Manege de Poelruiters e paardrijcursussen voor junioren en senioren. Inl. tel. 01711-10471 Haarlemmertrekvaart 37 Oegstgeest. Schulpweg 62 Noordwijkerhout Strand en duinritten. Lessen, privé en in groepsverband Stalljng voor uw paard Inlichtingen 02523-2628 u het niet te laten! De Rijl wassenenonderwijs Het is ons vak u voor wiskundf MAVO, volwaï Autorijschool Egelantier biedt u een rijopleiding aan door rijksgediplomeerde instructeur. 1e 10 lessen 300.- per vol uur, tevens Ingericht voor rijlessen aan kleine personen. Tel. 071-12.00.07. Spoedcursus autorijden binnen in«ra twee maanden rijexamen en Ky KUNST EN ANTIEK i niet meer betalen dan 32 voor fig een volledige rijles. De Centrale antiekboerderu ds nooib- dop, Dr. van Noortstraat 19. Tel. 895908 - Katwijk 01/18- Stompwijk. Tel. 01715-2303, 71109. ruime sortering op 1500 m2. Commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden Maandag 4 juli a.s. om 18.00 uur in de B&W-ka- mer van het stadhuis Agenda: Nota inzake fonds routine-investeringen. Reactie op rapport "verdeling sterkte gemeente politie". Verordening tot wijziging apv i.v.m. route gevaar lijke stoffen. Vanaf 19.00 uur tot 20.00 uur gezamenlijke verga dering met Commissie voor Onderwijs, Samen levingsopbouw en Emancipatie Agenda: Vandalisme. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Commissie voor Volkshuisvesting Commissie voor Economische Aangelegenheden Commissie voor Financiën Maandag 4 juli a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis Agenda: Behandeling structuurschets Leidse Agglomeratie. Na afloop van deze vergadering zullen de nog reste rende punten van de vergadering van de Commissie Ruimtelijke Ordening van 29.6.83 behandeld worden. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254238, ken baar te maken. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Maandag 4 juli a.s. in de koffiekamer van het stadhuis Agenda: 9.30 uur: Uitspraak inzake het beroepschrift inge steld door aannemersbedrijf JOBO. 9.35 uur: Hoorzitting inzake het bezwaarschrift ingesteld door de heer £.J. Cohen. 10.00 uur: Voortgezette behandeling inzake het beroepschrift van Passage Noordwijk B.V. tegen de weigering bouwvergun ning voor de percelen Stationsweg 23 en 25. Vrijdag 8 juli a.s. in de koffiekamer van het stad huis Agenda: 17.00 uur: Hoorzitting inzake een bezwaarschrift tegen weigering tegemoetkoming in verhuis- en herinrichtingskosten. Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 6 juli a.g. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis Agenda: Stand van zaken ontwikkeling Stevenshofpolder.* Presentatie ontwikkeling bouwplan 103 premie koopwoningen.* Stevenshofpolder vlek 7a (noor delijk deel). Verkoop van 6 gemeentewoningen aan Woning bouwvereniging Werkmanswoningen. Aankoop Bloemstraat 36. Verkoop mede-eigendomsrecht perceel grond Le liestraat.* Bouvy van 4 eengezinswoningen Pieterskerk- .gracht. Beschikbaarstellen krediet voor uitvoering 2e fase aanleg polderpark "Cronesteyn". Reservering woonruimte voor medewerkers wijk zorgcentrum Stevenshof. Gemeente-garanties. Rioleringsubsidies. Deze punten worden gezamenlijk met de Commis sie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer behandeld. Commissie voor Financiën Donderdag 7 juli a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commjssies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Een gezamenlijke vergadering met de Com missie Maatschappelijke Aangelegenheden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport over "Res tauratie en herstel v.m. schoolgebouw Oude Vest 33e/Caeciliastraat 18" (20.00 u). Een gezamenlijke vergadering met de Com missie voor Economische Aangelegenheden - verlenen krediet t.b.v. nieuwbouw voor dir. R.H.W. - gescheiden inzamelen van probleemafvalstoffen. - krediet verbouw Koppenheemsteeg 6 (20.30 u). Slotwijziging 1982. Overbrengen restantkredieten van 1982 naar 1983. Heroverwegen lozingsrecht. Automatisering bij dir. woonruimteverdeling. Aanschaf rollenwasmachine drukkerij stadhuis. Vervanging volkswagen H.H.D. Beheer en verhuurovereenkomst Rembrandtstraat 12. Opheffing E.S.S.; instelling I en A; taakuitbreiding Vohu. Beschikbaarstelling jaarlijks bedrag voor kosten bouwprogrammeringssysieem en kosteninforma tiesysteem. Afrekening bijdrage exploitatietekort 1981 begraaf plaats Rhijnhof. Plan Harteveldtcomplex. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 8 juli a.s. in kamer 001 van het Stads- bouwhuis, Langegracht 72 Agenda: De commissie behandelt 6 bezwaarschriften gericht tegen de afwijzing van verzoeken om registratie als woningzoekende. 14.30 uur: Bezwaarschrift van mevrouw Wester hof. 14.50 uur: Bezwaarschrift van mevrouw van Wamel-Pelzer. 15.10 uur: Bezwaarschrift van bet Instituut Burger raadslieden namens de heer Labrujère. 15.30 uur: Bezwaarschrift van mevrouw van Mens-van Goudoever. 15.50 uur: Bezwaarschrift van mevrouw Schlag- wein. 16.10 uur: Bezwaarschrift van de heer van der Lin den. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het Informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Verleende bouw vergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 28 juni 1983 de' volgende bouwvergunningen verleend: - Lange Mare 33, vernieuwen aanbouw aan woning; - Appelbes 8, bouw verdieping op woning; - van Ravelingenstraat 6, plaatsen carport en terrein afscheiding; - van Ravelingenstraat 4, plaatsen carport en terrein afscheiding; - Maresingel,-verbouwen hoofdrioolgemaal; - Langegracht 46, bouw garage, brandtrap en per gola; - Oude Rijn 26, verbouwen woning; - Lorentzkade 29, plaatsen erfafscheiding; - Telderskade hoek Roosevëltstraat, bouwbedrijfs gebouw; - volkstuincomplex Veldheim aan de Haagse Schouwweg, wijzigen van het plan ,tot de bouw van een tuinhuisje op tuin 41, waarvoor reeds ver der vergunning is verleend; - volkstuincomplex Veldheim aan de Haagse Schouwweg, wijzigen van het plan tot de bouw van een tuinhuisje op tuin 62; - Hugo de Vriesstraat 77, plaatsen dakkapel in voor- geveldakvlak en inwendig verbouwen; - Hoge Rijndijk 240, vernieuwen huisriolering; - Plantage 4, verbouwen pand; - Langegracht 70, plaatsen hekwerk langs Maresin gel; - Grevenstraat 1a, verbouwen bovenwoning; - Kijfgracht 12, verbouwen eerste verdieping en wij zigen dakkapel in achtergeveldakvlak; - Hooigracht 72, wijzigen kozijn aan St. Pan- crassteeg; - Hansenstraat 49, verbouwen woning; - Maredijk 135, vernieuwen en veranderen huisriole ring; - Passiebloem 2, plaatsen dakkapel in voorgeveldak- vlak; - Passiebloem 1, plaatsen dakkapel in voorgeveldak- vlak; - Garenmarkt 1, vernieuwen bergruimte op eerste verdieping aan achterzijde woning; - Milanenhorst, plaatsen hekwerken rondom speel tuin; - Uiterstegracht 37, 39 en 41, 3e Groenesteeg 37c, 37d, 39, 39a, 56, 58 en 58a, verbouwen en restau- - Middelstegracht 47, verbouwen en renoveren; - Middelstegracht 53, verbouwen en renoveren; - Middelstegracht 55, verbouwen en renoveren; Middelstegracht 49, 51 en 51a, verbouwen en re noveren; Terrein aan de Plesmanlaan en Pesthuislaan, af bouwen eerste tranche eerste fase bouwdeel E - bovenbouw en bouwdeel J - bovenbouw, nieuw bouw AZL. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou- Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 - 254911). Ruimtelijke ordening Reconstructie Lammenschansplein Met ingang van 4 juli 1983 ligt voor een ieder gedu rende 14 dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, het door de provin cie Zuid-Holland ontworpen en uit te voeren plan voor reconstructie van het Lammenschansplein. Het plan houdt o.a. in, dat de bestaande rotonde wordt omgebouwd tot twee T-kruisingen. Voor het (brom)fiets- en voetgangersverkeer zijn enkele tun nels ontworpen. In het gebied waar de reconstructie is geprojecteerd zijn van kracht de bestemmingsplan nen Cronesteinse polder, Zuid-West en Vrouwen- weg-Vlietweg. Het plan is gedeeltelijk in strijd met genoemde bestemmingsplannen, omdat daarbij gronden met de bestemming openbaar groen zijn betrokken. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet vergunning te verlenen voor het plan. Zij die bezwaren hebben tegen dit plan kunnen gedu rende de termijn van de terinzagelegging schriftelijk bezwaren indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Leiden, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Ontsluitingsweg Roomburg Met ingang van 4 juli 1983 ligt voor een ieder ter inza ge gedurende 14 dagen in kamer 241 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72, het tracé van de ontslui tingsweg, zoals is opgenomen in het gebied van het bestemmingsplan Roomburg. Dit bestemmingsplan is door de Raad op 24 mei 1982 vastgesteld, maar nog niet goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zuid-Holland. De geprojecteerde ontsluitingsweg is niet in overeenstemming met de ter plaatse nog gel dende bestemming recreatieve doeleinden volgens het bestemmingsplan in hoofdzaak "Zoeterwoude". Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van'artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor de aanleg van de weg. Zij die bezwaren hebben tegen dit plan kunnen gedu rende de termijn van de terinzagelegging schriftelijk bezwaren indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Leiden, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Diversen Plaatsing pand Vreewijkstraat 8 op monumentenlijst Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 5 der Mo numentenverordening, ter openbare kennis, dat zij bij hun besluit van 3 juni 1983, no. 17377, zijn overge- .gaan tot plaatsing van het pand Vreewijkstraat 8 te Leiden op de Monumentenlijst. Genoemd besluit ligt met ingang van heden geduren de één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen dat het ingevolge artikel 10 der Monumentenverordening verboden is een beschermd monument te beschadigen, te vernie len of af te breken. Voorts is het verboden om zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zo danige vergunningen gestelde voorschriften een be schermd monument gedeeltelijk af te breken, te ver plaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel een be schermd monument te herstellen of te gebruiken op een wijze waardóór het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen belangheb benden schriftelijk bij de Gemeenteraad gemotiveerd beroep instellen tegen het genoemde besluit. Rapport Lokale Omroep Dezer dagen is een rapport verschenen onder de titel "Omroep Leiden". Het rapport is samengesteld door de "Werkgroep Omroep Leiden e.o." en behandelt de mogelijkheden en manieren om in de regio Leiden lokale of regionale omroep tot stand te brengen. Inhoud Het rapport bevat de volgende,hoofdstukken: Over de aard en funktie van streekomroep. Regionale, lokale en streekomroep. De organisatie van een streekomroep. Financiering. Over de programma's. Konklusies en aanbevelingen. Procedure Allereerst krijgen belangstellenden tot begin septem ber a.s. gelegenheid om hun opmerkingen, kritiek en suggesties kenbaar te maken aan de werkgroep. In de eerste helft van september volgt een openbare dis- kussie over het rapport. De reakties worden dan ver zameld en verwerkt in het ontwerprapport. Rond 1 oktober a.s. komt het definitieve rapport uit. Het rapport "Omroep Leiden" is voor belangstel lenden verkrijgbaar: Bij de Stichting Welzijn, Breestraat 117, Lei den. Bij de informatiebalies van Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis en het Stadsbouw huis. De kosten bedragen f. 2,50. Voorlichtingsavond kunst werken Merenwijk Op maandag 4 juli a.s. om 20.00 uur wordt in het Ker kelijk Centrum de Regenboog, Watermolen 1, een voorlichtingsavond gehouden over,kunstwerken voor de Merenwijk. Ontwerpen worden getoond voor een kunstobjekt in de omgeving van het winkelcentrum De Kopermolen en voor een objekt aan de Zijl, direct noordelijk van de Rozen. Leden van de Commissie Percentageregeling/Kunst opdrachten alsmede de kunstenaars die de ontwer pen hebben-gemaakt, zullen aanwezig zijn om toe lichting te geven en vragen te beantwoorden. Vakantie- grofvuil- ophaaldienst Tot maandag 29 augustus a.s. wordt er i.v.m. de vakantie geen grofvuil opgehaald. Vakantiecentrum Buiten „Dennendal" Nunspeet op de Veluwe. WIJ hebben nog plaats voor ul Ged. verz. v.a. 197.50 p.p.p.w. Geh. verz. v.a. 295.- p.p.p.w. Zwembad, sauna, tennisbaan, rekreatieprogramma's, etc. Voor boekingen en folders. Tel. 03412-52596. Te huur Zeeland voor 3 en 6 pers. aan Grevelin- genmeer, direct bij jachthaven en binnendijks recreatlecen-, trum. Met bowling, sauna, zwembad, squash, tennis, mini golf, manege, kanovijver en dis co. Vrij. na 30 juli. Tel. 01113- 1359. Te huur hartje Twente gezellige, gemeubileerde wo ning, alle comfort 350 p. week incl. Inl. na zondag. Tel. 074- ANWB in samenwerking met RENT A TENT, verhuurt op een aantal topcampings in Midden- en Zuid-Frankrijk kompleet ingerichte luxe bun galowtenten, vanaf 399 per week, voor 5 personen, inclusief standplaats. Vraag documenta tie: 04750-15583 (dag en nacht). I WONINGRUIL Woningruil t.h.a. 4 kamerflat huur 567, incl. w.w. en c. Gevr. eengezinswoning in de Veenstreek. Tel. 020-962577 of 726637. Elektrotechnisch installati.ebu Van der Salm de Bruynlaan 2£ Hoogmade, tel. 01712-231 al uw installatiewerk storingen en reparatie. Radio of tv DEFEKT, bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen di- rekt, ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. I BEDRIJFSOBJEKTEN Kijkduin Ter overname boetiek 30 m2. Uniek punt. Tel. 070-25.63.78 - na 21.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14