Cijfers spreken tegen Andrea Jaeger Colombianen zoeken heil in bergetappes Drie ploegen minder in Tour-karavaan TOUR DE FRANCE TOURPRIJSVRAAG Spelregels SPORT fieidAe6ou*cwl VRIJDAG 1 JULI 1983 PAGINA 11 F ranco Uncini knapt aardig op GRONINGEN Franco Uncini blijft nog een week in het Academisch Ziekenhuis van Groningen. De Italiaan se motorcoureur werd daar zaterdag opgenomen na een zwaar ongeval tijdens de 500 cc-race van de TT van As sen. De wereldkampioen van 1982 knapt, volgens verkla ringen van de artsen, aardig op van de zware botsing met de motorfiets van de Australiër Wayne Gardner. Uncini slaapt onder invloed van medicijnen veel. Hij praat nog niet, een slang in de mond verhindert dat. Un cini kan wel alle ledematen bewegen. Gistermorgen had de 28-jarige Italiaan een tien minuten durende hoestbui: een goed teken volgens de behandelende doktoren. Vol gens vader Ennio Uncini, een steenrijke elektronika-fa- brikant die met een andere zoon in Groningen verblijft, wordt Franco pas eind volgende week naar Italië ver voerd. Uncini heeft veel vertrouwen in de artsen in Gro ningen. Bovendien wil hij Franco voorlopig weghouden uit de massale drukte, die ongetwijfeld bij diens opname in het ziekenhuis van Ancona (twintig kilometer van Uncini's woonplaats Recanati) zal ontstaan. Nederland- IJsland in Groningen ZEIST De voetbalinter land Nederland-IJsland, voor het kwalificatietoernooi van het Europees kampioen schap, zal op woensdag 7 september in het Ooster park-stadion te Groningen worden gespeeld. Het sectie- bestuur betaald voetbal wees deze week ook het stadion aan waar Jong Oranje de jeugd van IJsland ontmoet. Dinsdagavond 6 september wordt deze kwalificatiewed strijd in stadion De Koel te Venlo afgewerkt. Geslaagd jaar Waarborgfonds DEN HAAG De Stichting Waarborgfonds Sport (SWS) heeft een geslaagd jaar achter de rug. In het jaarverslag over 1982 komt tot ui ting dat per 31 december 1982 in totaal 157 sportorganisaties informaties inwonnen over het verkrijgen van een waarborg. In het af gelopen jaar werden 16 waarborgen verstrekt over een totaal bedrag van 2,6 miljoen gul den. Bovendien slaagde de stichting er in na overleg met het bankwezen het waarborgka pitaal te verdubbelen tot ruim 25 miljoen gul den. De SWS werd in 1980 opgericht vanuit de Stichting Nationale Sporttotalisator, die 10 miljoen gulden als waarborgkapitaal ver strekte. De SWS stelt zich ten doel financiële waarborgen te verstrekken aan sportorgani saties die willen overgaan tot het stichten, uitbrêiden of verbeteren van sportaccommo daties en voor de financiering daarvan een beroep doen op het bankwezen. Belastingschuld betaalde clubs ruim vijf miljoen DEN HAAG Veertien clubs in het be taalde voetbal staan op het ogenblik nog voor in totaal 5.501.365 gulden in het krijt bij de fiscus. Van dit bedrag wordt 1.137.887 gulden aangevochten. Dat blijkt uit de antwoorden van staatssecretaris Koning van financiën op vragen van de Tweede Kamer-leden Kombrink en Wor rell, die gisteren werden gepubliceerd. De PvdA'ers wensten onder meer ophelde ring over de gang van zaken rond de kwijtschelding van een deel van de belas tingschuld van het in surseance van beta ling verkerende Willem II. Volgens Ko ning kunnen vier clubs zelfs niet aan hun lopende verplichtingen voldoen. Per 30 juni 1982 bedroeg de totale schuldenlast van de betaald voetbal-organisaties bijna dertig miljoen gulden. Sportwereld MANCHESTER De Schot Billy McNeill (ex-Celtic) heeft een driejarig contract getekend als manager van het naar de Engelse tweede divisie ge degradeerde Man chester City. ENSCHEDE John Scheve heeft zijn contract met FC Twente met twee jaar verlengd. Het afgelopen sei zoen speelde de 23- jarige verdediger op uitleenbasis bij PEC Zwolle. Weer verlies Westerkwartier DEN HAAG De softbalsters van Westerkwartier verloren gisteravond met 7-0 van Bloemendaal. Hoewel de Haagse hoofdklasser al in de eerste in ning met 1-0 achterkwam, kon Westerkwartier het tot de zesde inning redelijk bijbenen. In die slag- beurt liep Bloemendaal uit tot 5-0, waarna in de laatste inning de eindstand op 7-C werd bepaald. Dré Hoogeveen gooide voor Westerkwartier 7-4-6-4, haar Bloemendaalse collega Monique Fris 12-1-4-0. ADO behaalde in het bekertoernooi een overwin ning (5-4 na tiebreak) op eersteklasser Sullair Birds uit Zoetermeer. De roodgroenen kwam in de tweede inning met 1-0 voor door Irma van Oeveren. ADO bracht in de vijfde slagbeurt de voorsprong uit tot 3- 0 via Petra Samuels-Brusse en Marjolein Paul. Na dat Birds vier punten achter elkaar had gescoord, maakte Desiree van Tol voor ADO gelijk. In de tie break zorgde Irma van Oeveren voor de beslissing: 5-4. BEGELEIDER LUIS OCANA: „COUREURS NAAR MIJN HART' MARTINA NAVRATILOVA: EVENVEEL EERZUCHT ALS TALENT LONDEN Martina Na- vratilova moet voortaan maar bij de heren gaan spelen. Het zou het da mestennis verlossen van de wurgende greep van de oud-Tsjechoslowaakse en de categorie van de ande re sekse wellicht voorzien van een verfrissende di mensie. Die verzuchting kon gisteren worden opgetekend op het centre court van Wimbledon, waar eerst Andrea Jaeger haar landgenote Billie Jean King op weg hielp naar de vergetelheid en vervolgens Navratilova wel zeer korte metten maakte met Yvonne Vermaak. Beide halve finales namen samen niet meer dan anderhalf uur in be slag, waarvan de aanstaande kampioene slechts 36 minuten voor zich opeiste. Het is echter niet aannemelijk dat de internationale tennisfe- deratrie binnenkort met een Vriesekoop-achtige affaire wordt opgezadeld. Daarvoor is Martina Navratilova, die te genwoordig op wetenschappe lijke wijze wordt omringd door een heel team van begeleiders, te zeer gebrand op het predi kaat „beste tennisster uit de historie". Voorlopig is de oud inwoonster van Praag nog niet verder gekomen dan de „best verdienende sportvrouw". Voordat ze zich de sterkste al ler tijden kan noemen, zal ze toch eerst tweemaal grand slam moeten boeken, zeges in de vier belangrijkste toernooi en ter wereld: Australië, Frankrijk, Wimbledon en Flushing Meadow. Navratilova is er al een keer dichtbij ge weest, maar steeds ontstond er een gat in de reeks, zoals bij voorbeeld vorige maand in Pa rijs toen ze verrassend werd uitgeschakeld door Kathy Horvath. De bijna met even veel eerzucht als talent uitge ruste Navratilova, die voor elk onderdeel van haar functione ren als sportvrouw (beweging, voeding, conditie en taktiek) een begeleider heeft, kan nog slecnts door één speelster van de Wimbledon-titel worden af gehouden: Andrea Jaeger. Onmogelijke opgave Deze 18-jarige dochter van een voormalige Zwitserse bokser en een Duitse moeder lijkt echter voor een onmogelijke opgave te staan. Gisteren deel de ze tegen Billie Jean King, die haar eerste Wimbledon-ti tel veroverde op het moment dat Jaeger nog moest worden geboren (1961), weliswaar al snel de knock-out uit. Maar haar in 55 minuten bereikte triomf op King was groten deels een gevolg van een vol slagen off-day van de veelvou dige titelhoudster. „Ik raakte geen bal vandaag", verklaarde King na de twee maal 6-1. „Zelfs ballen die voor mijn gevoel op het mo ment dat ik ze raakte binnen de lijnen moesten komen, vlo gen decimeters uit. Mede daar door duurden de slagenwisse lingen zo kort, dat ik niet één keer aan het uitvoeren van mijn taktiek ben toe geko men". Andrea Jaeger, die King slechts eenmaal eerder had ontmoet in maart van dit jaar 'n New York en toen in drie sets had verloren, gaf toe dat de tegenstand minder was ge weest dan ze had verwacht. „Ik had op een lange en zware partij gerekend", sprak het blonde Amerikaantje, dat door het vlotte verloop van de par tij regelmatig een spontane lach op het wat bleke gezichtje produceerde. Over dat wat on gebruikelijke gedrag op de baan zei ze later: „Ik heb dat nodig, dat beetje ontspannen. Ik probeer ook tijdens een par tij zoveel mogelijk plezier te hebben. Maar ik moet het na tuurlijk niet te veel doen, an ders verstoort het de concen tratie". Dat voor de meeste van haar collega's toch zeer wezenlijke onderdeel behoefde Jaeger nauwelijks aan te spreken. De finaliste van Parijs van vorig jaar, die pas drie jaar geleden prof werd, kende zo weinig te genstand van Billie Jean King, dat het bijna pijnlijk was om de veterane in actie te zien. Zelf was deze ook wat scep tisch gestemd over haar toe komst als enkelspelspeelster. „Toen ik van de baan liep, heb ik nog één keer over mijn schouder naar dat centre court gekeken", vertelde King later. „Dat heb ik nog nooit eerder gedaan. Het zou inderdaad wel eens zo kunnen zijn dat ik hier voor een enkelspel niet meer terug kom". Aan stoppen denkt de 39-jari- ge Amerikaanse evenwel nog lang niet. Zoals ze een rentree maakte nadat ze in 1975 had besloten om te stoppen na en kele knie-operaties, zal ze te rugkeren op Wimbledon. Een Andrea Jaeger kan lachen. Haar halve finale Martina Navratilova had slechts 36 minuten tegen Billie-Jean King eindigde in een forse nodig om de Zuidafrikaanse Yvonne Vermaak overwinning voor de 18-jarige speelster. de weg naar de finale te versperren. toernooi dat haar aan het hart is gebakken, omdat ze er haar beste resultaten boekte: zes en- kelspel-titels en veertien in het dubbelspel. Een staat van dienst, die waarschijnlijk nim mer wordt overtroffen. Een record bleef buiten haar be reik. Zij werd niet de oudste finaliste op Wimbledon Die eer blijft in handen van de in middels verscheiden mevrouw Sterry, die in 1908 op ruim 37- jarige leeftijd de titel in de wacht sleepte. „Dit verlies zal mijn toekomstplannen niet be ïnvloeden", sprak Billie Jean King nog. „Ik voel me fitter dan de voorgaande acht jaar. Dus waarom zou ik stoppen? Ik heb er nog plezier in. dus ik ga gewoon door". Dat zal Andrea Jaeger ook moeten doen morgen in haar finale tegen Martina Navrati lova, die haar in veertien voorgaande ontmoetingen tienmaal versloeg. De laatste overwinning van Jaeger, die wordt begeleid door haar va der en elke dag in een video theek een film huurt om haar ledige uren te vullen, dateert van twee jaar geleden. De cij fers wijzen dus bepaald niet in de richting van een sensatie dit jaar. Martina Navratilova stond ooit bekend als een men taal labiele sportvrouw, die vooral onder grote druk nog wel eens wilde bezwijken. Het kunnen prolongeren van haar titel zal de Navratilova van nu echter niet meer van haar stuk' brengen. Daar heeft het bege leidingsteam van de titelhoud* ster wel voor gezorgd. FRANK WERKMAN 1e Etappe 2 JULI 159 km Speciale fiets Kuiper gestolen FONTENAY-SOUS-BOIS De 70e Ronde van Frankrijk is voor Hennie Kuiper en zijn Belgische ploeggenoot Eric Vander- aerden bijzonder slecht begonnen. In de nacht van woensdag op donder dag drongen dieven de opslagruimte van hun ho tel binnen en gingen er vandoor met de. speciale lichte fietsen voor tijdrit ten van het duo. Van de daders ontbrak elk spoor. De ploegleiding van de gedupeerde renners heeft geprobeerd nieuw licht materiaal uit België te la ten overkomen. FONTENAY-SOUS-BOIS Colombia en wieler sport. Het is een verhaal apart. Een paar weken ge leden nam een dozijn Eu ropese profs deel aan de Classico RCN. De eerste etappe werd op een geslo ten circuit in de binnen stad van Cali verreden. Tienduizenden toeschou wers zorgden voor een chaotisch tafereel. De jonge Franse sprinter Vin cent Barteau botste in de ach tervolging na een lekke band tegen een overstekende toe schouwer op en kwam lelijk ten val. Een andere kijker schoot toe en hielp de onge lukkige coureur overeind en zette hem weer op de fiets. Barteau knikte dankbaar om even later te ontdekken dat hij door zijn helper bestolen was van Zijn horloge. De dief was op dat moment allang" in de massa verdwenen. Een team Colombiaanse wiel renners maakt dit jaar hun de buut in de Ronde van Frank rijk in de hoop een overwin ning in een bergetappe mee te pikken. Ze rekenen op niets, al schijnen ze veel te kunnen. Hetgeen wordt bevestigd door de Belgische routinier Johan de Muynck, die de Zuidameri kanen met eigen ogen aan het werk gezien in de Ronde van de Toekomst. Daar nemen de Colombianen sinds 198U met behoorlijk succes aan deel. In 1980, toen alleen nog amateurs startten, zegevierde Alfonso Flores verrassend voor de Rus Sergei Soekoroetsjenkov. In 1981 was Flores geblesseerd. Patrocino Jimenez werd toen derde. In 1982 eindigde Chris- tobal Perez eveneens als derde en won Rafael Acevedo het bergklassement. De Colombianen zijn dus niet geheel vreemd in Frankrijk en met de Europese stijl van wiel rennen. Het enige waar zij vreemd tegenop zullen kijken, zijn de grote afstanden. Met het oog daarop werd voor de amateurs in de eerste „open" Tour de France een minimum- -leeftijd vastgesteld van 23 jaar. Ook de kasseiweggetjes in de Hel van het Noorden, waar de karavaan komende maan dag doorheen trekt, zijn hen onbekend. Al zijn de wegen, waar zij in eigen land op koer sen, doorgaans ook van slechte kwaliteit. De Colombianen zijn tien da gen geleden al in Frankrijk aangekomen om te wennen aan de laagland-zomer en be paalde trajecten van het sche ma te verkennen. De in Frankrijk wonende Spanjaard Luis Ocana, Tour-winnaar in 1973, fungeert in deze periode als adviseur van de renners en ploegleider Martin Rodriguez, De kleine Belgische klimmer Lucien van Impe (tweede van links) ging een kijkje nemen in het Colombi aanse trainingskamp en vocht al vast met (vlnr) Patrocinio Jimenez, Alfonso Flores en Cristobal Perez om het bezit van de bolletjestrui. om zijn Indianen-uiterlijk 'Co chise' genoemd. Ocana was in Colombia bij de Classico RCN, gewonnen door Samuel Cabre ra en de Ronde van Colombia, gewonnen door Alfonso Flo res. Ocana keerde terug in Frankrijk en riep enthousiast uit: „Voor geen goud zou ik nog willen ruilen met Cyrille Guimard of Peter Post". „De Colombianen zijn cou reurs naar mijn hart", stelt Ocana. „Ze rijden, zoals ik het vroeger deed: puur aanval lend. Afwachten doen ze nooit. Rekenen, zoals Zoetemelk, daar hebben ze nog nooit van gehoord. Kanshebbers voor de Tour-zege zijn ze natuurlijk geen van allen. Daarvoor mis sen ze de ervaring, maar ze zullen van zich doen spreken in de bergen, let maar op". Ocana baseert zijn enthousias me op wat hij in Zuid-Ameri- ka van hen zag in wedstrijden en vooral bij de eerste training op de Aubisque. „Ze reden in het, volgens mij, hoogst moge lijke tempo naar de top. Onge looflijk maar waar, op de top waren ze nog steeds met zijn elven bij elkaar". De taak van Ocana bij de for matie van Cochise Rodriguez is naast het informeren het wegnemen van de angst voor de beroepsrenners. De profs zierï natuurlijk niet graag, dat amateurs met een deel van hun prijzengelden gaan strij ken. Het is daarom logisch dat ze tegen hen samenspannen. Om die reden hebben alle Oostblok-landen de uitnodi ging van Felix Lévitan deel te nemen aan deze Tour naast zich neergelegd. Onschatbare ervaring Ocana: „De Colombianen zijn zelf al verstandig genoeg door op helemaal niets te rekenen in hun eerste Tour. Zij be schouwen het als een onschat bare ervaring. Alles wat er eventueel gewonnen wordt, is meegenomen. In de bergetap pes hebben ze een kans. Het zijn allemaal talentvolle klim mers. Ze komen ook allemaal uit het Andes-gebied, waar ze op hoogte leven. In de bergen is iedereen op zichzelf aange wezen en zal het voor de profs haast onmogelijk zijn combines te vormen". De Zuidamerikanen zeggen het te betreuren dat Bernard Hinault niet zal starten. Van de vier-voudige Tourwinnaar hadden ze het meest willen le ren voor de komende jaren als hun grootste talenten worden gestuurd. Luis Herrera is nog te jong Germon Castillo en Adelardo Rondon beginnen pas aan hun loopbaan. Volgens ploegleider Rodriguez zijn zij beter dan de huidige kampioe nen Flores, Perez en Jimenez die al tegen de dertig lopen. Als zij dit jaar figureren in het Tour-circus, moeten hun op volgers over enkele jaren de hoofdrol spelen. „Dat kan en dat moet", aldus Cochise Rodriguez, in 1971 we reldkampioen achtervolging bij de amateurs en enige jaren een verdienstelijk beroepsren ner in een Italiaanse ploeg. „De Europese profs zijn kans loos in onze Classico. tenzij ze voortaan de allerbesten zullen sturen. Dat is dit jaar geble ken. Agostinho was de beste op de 26e plaats met achttien minuten achterstand. Wij stu ren onze beste renners naar de Tour. Als we we wat ervaring hebben, staan ook onze ren ners bij de top-tien". FONTENAY-SOUS-BOIS Vanmiddag zijn in Fonte- nay-sous-Bois veertien ploegen van elk tien renners begonnen aan de 70e editie van de Tour de France. Het totaal van 140 renners betekent lang geen record. Dat werd vorig jaar gevestigd, toen in Bazel zeventien ploe gen met in totaal 170 renners vertrokken. De deelne mende ploegen zijn: Coop-Mercier-Mavic (shirt violet en blauw), ploegleider: Jean-Pierre Dan- guillaume. •Rugnummer 1. Joop Zoetemelk (Ned), 2. Kim Andersen (Den), 3. Pierre Bazzo (Fra). 4. Regis Clère (Fra), 5. Jean-Louis Gauthier (Fra). 6 Michel Laurent (Fra), 7 Pierre le Bigaut (Fra). 8. Raymond Martin (Fra). 9. Jacques Michaud (Fra). 10. Claude Moreau (Fra). Renault-Gitane (shirt geel. zwart en wit), ploegleider: Cyrille Guimard 11. Bernard Becaas (Fra), 12. Charles Berard (Fra). 13. Philippe Chevallier (Fra), 14. Lucien Didier (Lux), 15. Laurent Fignon (Fra), 16. Dominique Gaig- ne (Fra). 17 Pascal Jules (Fra), 18. Mare Madiot (Fra), 19. Pascal Poisson (Fra), 20. Alain Vigneron (Fra). T.I.-Ralelgh-Campagnolo (shirt zwart, geel en rood), ploegleider Peter Post. 21 Johan van der Velde (Ned), 22. Ludo de Keulenaer (Bel), 23. Theo de Rooy (Ned), 24. Johan Lammerts (Ned), 25. Henk Lubberding (Ned), 26 Bert Oos terbosch (Ned), 27. Jan Raas (Ned), 28. Leo van Vliet (Ned). 29. Gerard Veld- scholten (Ned), 30. Peter Winnen (Ned) 'Peugeot-Michelin-Shell (wit shirt met zwarte blokken), -ploegleider: Roland 34 Frederic Brun (Fra), 35. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra), 36. Dominique Gar de (Fra), 37. Hubert Linard (Fra). 38. Robert Millar (Gbr), 39. Stephan Roche (Ier), 40. Pascal Simon (Fra). Cilo-Aufina (shirt rood, wit en zwart), ploegleider: Auguste Girard. 41 Beat Breu (Zwi), 42. Thierry Bolle (Zwi). 43 Serge Demierre (Zwi), 44. Antonio Ferretti (Zwi), 45. Bernard Gavillet (Zwi). 46 Gilbert Glaus (Zwi). 47. Erick Machler (Zwi), 48. Marcel Russenberger (Zwi), 49 Hubert Seiz (Zwi), 50. Julius Thalmann (Zwi). Boule d'Or-ColnagoCampagnolo (shirt wit met rood), ploegleider: Willy 51. Daniël Willems (Bel). 52. Roger de Cnijf (Bel), 53. Guy Janiszewski (Bel), 54. Rudy Matthiis (Bel), 55 Noel Segers (Bel), 56. Eugène Urbany (Lux). 57 Jan van Houwelingen (Ned), 58. Patrick Vermeulen (Bel). 59. Jan Wiinants (Bel). 60. Ludwig Wijnants (Bel). Aernoudt-Hoonved (shirt wit en rood), ploegleider: Fred Debruyne. 61. Hennie Kuiper (Ned), 62. Marc Dierickx (Bel), 63 Nico Emonds (Bel). 64. Marcel Laurens (Bel). 65. René Martens (Bel). 66. Mark Manders (Bel). 67 Guy Nulens (Bel), 68. Rudy Rogiers (Bel). 69. Eric Vanderaerden (Bel). 70. Adri van der Poel (Ned). La Redoute-Motobecane (shirt groen, wit en blauw), ploegleider: Philippe Crepel. 71. Robert Alban (Fra). 72. Laurent Biondi (Fra), 73. Johan de Muynck (Bel), 74. Etienne de Wilde (Bel), 75. Guy Gallopin (Fra). 76. Pascal Guvot (Fra), 77. Christian Jourdan (Fra), 78. Bernard Vallet (Fra), 79. Jean-Luc Vandenbrouc- ke (Bel). 80. Didier Vanoverschelde (Fra). Wolber (shirt oranje, met zwarte en witte banden aan de zijkant), ploegleider: Marcel Boishardy 81 Jean-René Bernaudeau (Fra), 82. Dominique Arnaud (Fra). 83. Patrick Bonnet (Fra). 84. Mare Durant (Fra). 85 Marc Gomez (Fra). 86 Graham Jones (Gbr), 87. Philippe Leleu (Fra), 88. Jean-Francois Rodriguez (Fra), 89. Christi an Seznec (Fra). 90 Claude Vincendeau (Fra) Sem-Mavic (shirt oranje, groen en wit), ploegleider Jean de Gribaldy. 91. Joaquim Agostinho (Por). 92 René Bittinger (Fra), 93 Jonathan Boyer (Vst), 94. Eric Gantoux (Fra). 95. André Chappuis (Fra). 96 Patrick Clerc (Fra), 97. Eric Dall'Armelina (Fra). 98. Jean-Mary Grezet (Zwi), 99. Sean Kel ly (Ier), 100. Steven Rooks (Ned) Euro Shop-Splendor (shirt wit en blauw, met rode en gele stroken en onder aan zwarte en rode blokken), ploegleider: Albert de Kimpe 101 Claude Cnquielion (Bel). 102. Ronny Claes (Bel). 103 Hendrik de Vos (Bel), 104. Rudy Dhaenens (Bel), 105 Paul Haghedooren (Bel). 106 Eric McKenzie (Nwz), 107 William Tackaert (Bel). 108. Benny van Brabant (Bel), 109. Eric van der Wiele (Bel), 110 Jean-Mane Wampers (Bel) Metauroraoblll-Pinarello (shirt verticale blauwe en witte strepen), ploeglei der: Roberto Poggiali. 111. Lucien van Impe (Bel), 112. Pierangelo Bincoletto (Ita). 113. Marco Fran- ceschini (Ita). 114. Marco Groppo (Ita), 115 Louis Luyten (Bel). 116 Riccardo Magrini (Ita). 117 Nedo Pinori (Ita), 118. Frits Pirard (Ned), 119. Ole Silseth (Noo), 120. Alfio Vandi (Ita) Colombia (shirt geel, blauw en rood), ploegleider: Ruben-Dario Gomez. 121 Alfonso Flores (Col). 122 Samuel Cabrera (Col). 123. Fabio Casas (Col). 124. Edgar Corredor (Col). 125 Patrocinio Jimenez (Col). 126 Alfonso Lopez (Col), 127 Cristobal Perez (Col). 128. Abelardo Rios (Col), 129 Julio-Alberto Rubiano (Col). 130. Rafael Tolosa (Col). Reynolds (shirt blauw, hemelsblauw en wit), ploegleider: José-Miguel Echa- 131 Angel Arroyo (Spa), 132. Enrique Aja (Spa), 133. Pedro Delgado (Spa), 134. Julian Gorospe (Spa). 135 Anastasio Greciano (Spa). 136 Carlos Hernandez (Spa), 137 Jesus Hernandez-Ubeda (Spa). 138. José-Luis Laguia (Spa). 139. Ce- lestino Prieto (Spa), 140. Jaime Villamajo (Spa). GAZELLE-„TOUR-DE-FRANCE"-FIETS ALS DAGELIJKSE HOOFDPRIJS VRAAG 4 Hoeveel Nederlanders zijn er dit jaar gestart in de Tour de France? Maak de volgende limmerick at: Een oude wielrenner uit Leiden die 't stijf worden wilde vermijden. Zei aan niemand iets, nam stiekem zijn fiets (Antwoord moet uiterlijk dinsdag 3 juli In ons bezit zijn) INZENDER: Adres: Postcode;- „Woonplaats: 1. Dagelijks het antwoord op de vraag Insturen BI) voorkeur per brief kaart (frankering 50 cent). U moet daarvoor uitsluitend het invulformulier gebruiken, uit de krant knippen en op de achterzijde van een briefkaart plakken. Het Invulformulier kan ook worden Ingestuurd per brief (hanke ring open enveloppe 60 cent. gesloten enveloppe 70 cent) 2 inzendingen aan de Leldse Courant. Postbus 11. 2300 AA Leiden. Ook kunt u uw oplossing Insturen naar Apothekersdljk 34. 2312 DD Lei den. of daar in de bus doen 3. Op de briefkaart duidelijk uw naam en adres vermelden en In de lln- kertovenhoek: TOURPRUSVRAAG. 4. Alle Inzendingen moeten uiterlijk op de datum, die vermeld staat bij de vraag. In ons bezit zijn. Te laat binnengekomen antwoorden worden terzijde gelegd en zijn uiteraard ongeldig. 5. Deelnemers die roeds een prijs hebben gewonnen komen niet In aarv- mericlng voor een tweede prijs.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11