„Ergens leid ik wel een beperkt leventje m PLOEG POST: 51 TRIOMFEN Belangrijkste hindernissen EERSTEJAARS PROF GERARD VELDSCHOLTEN: Hennie Kuiper door ervaring wijs geworden Oosterbosch favoriet voor proloog-tijdrit Visitekaartjes van Nederlandse renners 1980 int TOURPRIJSVRAAG Spelregels SPORT SeidóaQowuvnt DONDERDAG 30IUN! 1963 PAGINjj PARIJS Sinds het debuut in 1976 was de ploeg van Peter Post zeer succesvol in de Ronde van Frankrijk. In totaal werden 51 etappes gewonnen. De Tour van 1980 was het hoogtepunt. Joop Zoetemelk bracht de gele trui in Parijs en onderweg wer den 11 etappes gewonnen. Negen van de 51 zeges werden behaald in een ploegentijdrit. De ploeg bleef ongeslagen sinds 1977 toen de ploeg van Merckx in Angers sneller was. Naast de ploegentijdritten waren de 42 winnaars: Gerrie Knete- mann 9, Jan Raas 8, Didi Thurau 5, Hennie Kuiper 3. Gerben Karstens 2. Henk Lubberding 2, Joop Zoetemelk 2, Johan van der Velde 2, Ad Wijnands 2, Paul Wellens, Leo van Vliet, Bert Oosterbosch. Cees Priem, Urs Freuler, Ludo Peetere en Frank Hoste. Meer doping dan voorgaande jaren PARIJS Sinds de wielerwereld in 1965 begon met de strijd tegen de doping en daarmee konsekwent en onver minderd doorging, bleven positieve gevallen voorkomen. Dit jaar relatief meer dan voorgaande jaren. Pascal Simon is de tweede prominente renner, die bij het winnen van een grote wedstrijd betrapt werd. Adri van der Poel was in Rond de Henninger Toren de eerste dit jaar. Verder werden dit jaar de volgende beroepsrennere op ge bruik van verboden middelen betrapt: Ronde van Valencia: Marc Sergeant (Bel), Mare Somere (Bel). Ronde van het Baskenland: José-Luis Laguia (Spa), Jesus Blanco (Spa). Kampioenschap van Zurich: Giovanni Renosto (Ita). Kustpijl te Knokke: Mare Maertens (Bel). ide van Midden-Zeeland: Jac van Meer (Ned). Rond Ronde van Italië: Maurice van Heer (Bel), Eddy Schepers (Bel). Dauphiné Libéré: Pascal Simon (Fra). Zoetemelk grossiert in records PARIJS Joop Zoetemelk is houder van ver schillende records in de Tour de France. Zo pres teerde hij veruit het regelmatigst van alle deelne mers in de afgelopen tachtig jaar. Bij twaalf starts haalde Zoetemelk alle twaalt keer de eindstreep in Parijs en finishte hij één keer als winnaar, tien keer bij de beste vijf en één keer als achtste. Zoetemelk won van de Ne derlanders, samen met Gerrie Knetemann, de meeste etappes: tien. Hij bezit ook het Nederlands record gele truien met 22. Slechts zes renners streden vaker dan Zoetemelk in de Ronde van Frankrijk. Onder hen bevindt zich ook de Belg Lucien van Impe. De Vlaamse klimmer start morgen voor de veertiende keer. De Portugese veteraan Joaquim Agostinho brengt zijn aantal starts, net als Zoetemelk, op dertien. PARIJS De belangrijkste hindernissen in deze editie van de Tour de France zijn: 10e etappe (Pau-Bagnères de Luchon): Aubisque, Tourma- let, Aspin. Peyreaourde. 13e etappe (Rochefort sur Soulzon-Aurillac): Cóte de Mont&alny. 14e etappe (Aurillac-lssoire): Puy Mary 15e etappe (Chamalieres-Puy de Dóme): Individuele tijd rit tegen de heUing van Puy de Dóme. met aankomst op 17» etappe (Bourgoin Jallieu-l'Alpe d'Huez): Cucheron, Granier, Grand Cucheron, Glandon. 18e etappe (l'Alpe dHuez-Morzine): Glandon. La Madelei ne. Arafis. La Colombière, Joux-Plane. 19e etappe (Morzine-Avoriaz): individuele tijdrit tegen de de helling van Avoriaz met aankomst op de top. 22e etappe (Alfortville-Parijs): hellingen van de Chevreu- OLDENZAAL Gerard Veldscholten mag dan doorgaan voor een soms ietwat eigenzinnig heer schap, een gebrek aan re lativeringsvermogen kan hem in geen geval wor den aangewreven. On danks een geslaagd eerste jaar als beroepswielrenner is de inwoner van Olden zaal met beide benen ste vig op de pedalen blijven staan. Uit zijn mond geen hoogdravende uitspraken, dat hij het wel even zal gaan maken. De Twentse nuchterheid die hem net zo eigen is als de zeven ki lometer verderop in De nekamp geboren Hennie Kuiper, doet hem besef fen dat hij nu eenmaal geen winnaarstype is, dat simpel koersen naar zijn hand kan zetten. Veld scholten laat zich dan ook niet misleiden door lie den, die hem binnen de kortste keren het kop- manschap binnen de ploeg van Peter Post toe dichten. Zoals hij ook wei gert te geloven dat takti- sche blunders, die hem ook regelmatig publiciteit bezorgen, maatstaven voor zijn carrière zijn. Ondanks de etappewinst in de Ronde van Romandië, zijn tot dusver enige triomf als prof, en de zevende plek in de Dauphiné Libéré, waarmee hij veruit de beste Nederlander was, laat Gerard Veldscholten zich het hoofd door niemand op hol brengen. De krachtpat ser uit Oldenzaal gaat morgen dan ook niet van start voor de Tour de france met de bedoe ling een hoofdrol te vertolken. Hij zal, vooral, in dienst moe ten fietsen van Peter Winnen en Johan van de Velde, die bij ontstentenis van Bernard Hi- nault tot de grote favorieten voor de eindzege behoren. Gerard Veldscholten, die tot de betere tijdrijdere behoort en wt>' Gerard Veldscholten, hier tijdens de Tour 1982 in gesprek met radio-verslaggever Theo Kpomen: „Doorzettingsvermogen is mijn belangrijkste wapen". mogelijk bij de proloog in Fon- tenay-sous-Bois hoge ogen kan gooien: „We hebben zoveel renners in de ploeg die alle maal graag wat willen winnen, dat ik me niet op een hoge klassering zal kunnen richten. Wil je in die top zitten, dan zou er gewoon voor je gefietst moeten worden, moet je zoveel mogelijk met je snuit tussen de wielen rijden. Dat zal echter niet het geval zijn. Ik denk dat ik gewoon als knecht meega en dat de hoofdzaak is dat ik redelijk mee kom om Peter en Johan waar nodig tot steun te kunnen zijn, door bijvoorbeeld een wiel af te staan". Veldscholten geeft grif toe, dat hij soms best eens met een scheef oog in de richting van de vedetten, die elkaar de Tour-winst betwisten, kijkt „Een goede knecht moet er het hele seizoen in hobbelen, con stant presteren, terwijl die gro te jongens alles op de Tour mikken, er dan ook staan en door bijvoorbeeld een belang rijke rit te winnen in criteri ums forse startgelden kunnen vragen. Ik vraag me inder daad wel eens af waarom de verschillen zo groot moeten zijn". Hij is er echter het type niet naar lang stil te staan bij dat soort zaken. Hij weet dat hij nog veel te leren heeft en dat de status van vedette in het peloton voor hem (voorlopig?) niet zal zijn weggelegd. En daar is hij niet eens echt rou wig om. „Een topper moet heel veel klasse en karakter bezit ten om zich steeds waar te kunnen maken. Natuurlijk is het zo dat je van een ezel geen renpaard kunt maken, maar ik ben toch vooral een renner die het van de rondes moet heb ben, van het goede gemiddel de. Misschien dat op de lange duur ook de lastige klassiekers wat voor mij zijn, nu is dat nog niet het geval. Maar misschien is het wel een voordeel dat ik geen echte winnaar ben, want daardoor moet ik er meer voor vechten als ik wat wil berei ken. En de winnaar laat zijn kop meestal gauw hangen als hij merkt dat die eerste plaats er niet meer in zit. Ik zal voor een dertigste plek nog knok ken en ik denk eigenlijk dat dat ook zo hoort". „Doorzettingsvermogen is mijn belangrijkste wapen. Voor het fietsen laat ik veel staan. Ik drink geen druppel alcohol en vooral in de zomer mis je een hoop aardige dingen. Al moet je de geest natuurlijk wel hel der houden, het fietsen mag geen obsessie worden. Zo nu en dan moet je je wel ontspan nen, want als het alleen een kwestie van moeten zou zijn, ging het ook gauw tegenstaan. Maar ergens lijd ik natuurlijk wel een beperkt leventje. Zo lang er echter wat tegen over staat, geeft het me wel voldoe ning en kan ik het ook gemak kelijk opbrengen er voor te le ven en te trainen. En als je er alles voor wilt doen, kun je een eind komen. Op karakter, door het bijltje er niet bij neer te gooien als het vandaag niet lukt. Je word ook niet van vandaag op morgen dokter als je gaat studeren, je moet jezelf de tijd gunnen". Oogkleppen Binnen de ploeg van Peter Post is dat laatste niet altijd even gemakkelijk, geeft Veld scholten toe. „In zo'n ploeg zit je hoog en dat betekent dat je ook diep kunt vallen. Hoewel je veel moet leren, wordt er te gelijkertijd ook veel van je verwacht. Ze hebben liever dat je vandaag volmaakt bent dan morgen en gaan er van uit dat je het vak binnen twee of drie jaar helemaal onder de knie hebt. Dat is niet zo een voudig. Zeker niet als jonge knaap, dan word ie zonder meer al kort gehouden. Als je geestelijk zwak in je schoenen staat, ga je onherroepelijk voor de bijl. Het is misschien wat overdreven om te stellen dat je oogkleppen voor moet hebben, maar je moet wel een beetje je eigen weg uitstippelen". Door dat te doen maakte Veld scholten het zichzelf trouwens al diverse malen lastig. Zoals onlangs nog tijdens de Dauphi né Libéré toen hij voor een zware bergrit het advies van Post negeerde om flink wat eten mee te nemen voor on derweg. Veldscholten: „Ik sta open voor goede adviezen, maar over bepaalde dingen heb ik een eigen mening. £o heb ik bijvoorbeeld het liefst vloeibaar voedsel bij me, want broodjes krijg ik met een tem peratuur van 35 graden niet door mijn keel. Ik kan er bo vendien slecht tegen als ik met een volle maag moet fietsen. In de Dauphiné had ik wel eten bij me, maar niet genoeg. Dat kwam gewoon omdat je onderweg enorm veel ver brandde. Maar je kunt toch moeilijk een aanhanger met voedsel achter je fiets meene men?" Observeren Eén en ander impliceert niet dat Gerard Veldscholten doof is voor kritiek. Hij erkent zon der dralen dat met name zijn koereinzicht nog veel verbete ring behoeft. „Bij de amateurs kon ie veel meer je eigen wed strijd rijden, het systeem van koersen is nu heel andere. Het is een kwestie van observeren, ik zal nog meer studie van de tegenstanders moeten maken. Eigenlijk zou je van iedereen in het peloton precies moeten weten wat hij wel kan en wat niet Maar dat is nogal om vangrijk, dus kun je nog wel eens mis zitten ook", aldus de ras-Tukker. In de Tour krijgt Veldscholten binnenkort de kans weer drie weken lang een flink brok praktijkervaring op te doen. Hij maakt er zich geen over dreven vooretellingen van. „Voor mij is het net als een andere Wedstrijd, niets aparts. Natuurlijk is het mooi als je in de Tour goed presteert, maar het evenement is vooral voor de sponsor interessant. En voor mensen die het mooi vin den om wielrenners te zien lij den op zo'n berg, hen kapot te zien zitten. Maar dat deden we in de Dauphiné op de Glandon ook. Vechten met jezelf, steeds tegen het maximum aanrijden. Soms denk ik inderdaad wel eens: wat is dit voor een vak, het is in feite niets. Maar ie verdient je brood er mee. Al doe je het natuurlijk ook niet alleen voor het geld, want wanneer je met tegenzin zou moeten fietsen was het denk ik snel gebeurd". Volgens Veldscholten, die veel Fransen en ook Steven Rooks in de kop van het klassement verwacht, zal bij het opmaken van de Tour-balans de renner triomferen die de schade bij inzinkingen het best binnen de perken heeft kunnen houden. „In de Tour heeft iedereen één of twee slechte dagen, nie mand ontsnapt daaraan. Die moet je goed zien te verwer ken, want anders krijg je klap pen. Het is zaak er zo weinig mogelijk van te laten merken wanneer je slechte benen hebt. En uiteraard Is het dan ook nog van belang of je op zo'n dag net zware cols tegen komt of juist een wandeletappe treft WILLEM PFEIFFER Etappewinnaars op weg naar de honderd PARIJS De kans is groot, dat dit jaar het aantal Neder landse etappe-overwinningen op honderd wordt gebracht. Vanaf 1936 wonnen 37 ver schillende Nederlandse ren ners 96 ritten. Theo Middel kamp was in 1936 in Grenoble de eerste, Adrie van Houwe- lingen in 1982 in Saint-Priëst 'de laatste. .De ranglijst van Nederlandse etappewinnaare is als volgt: 1. Gerrie Knetemann, Joop Zoe temelk 10; 3. Jan Raas 9; 4. Jan Janssen 7; 5. Gerben Karstens 6; 6. Wout Wagtmans 4; 7. Wim van Est, Hennie Kuiper, Jo de Roo, Rini Wagtmans 3; 11. Henk Lubberding, Theo Middelkamp, Jan Nolten, Henk Nijdam, Cees Priem, Theo Smit, Johan van der Vel de, Gerrit Voorting, Peter Winnen, Ad Wijnands 2; 21. Hans Dekkers, Leo Duyndam, Cees van Espen. Henk Faan- 1iof, Daan de Groot, Fedor den Hertog, Jo6 Hinsen, Adrie van Houwelingen, Jan Krekels, Jo Maas, Bert Oosterbosch, Henk Poppe, Albert van Schendel, Antoon van Schendel, Gerrit Schulte, Gerard Vianen, Leo van Vliet en Huub Zilverberg allen 1. Hennie Kuiper hoopt in de komende Tour op een plaats je bij de eerste tien. PARIJS Echt rekening houden doen de echte toppers niet met Hennie Kuiper, maar toch wordt zijn naam nog steeds ge noemd wanneer het rijtje favorieten voor de Tour de France wordt opgesomd. Het is begrijpelijk, want met hem weet je het eigenlijk maar nooit. De nu 34-jarige coureur heeft een staat van dienst opgebouwd, die gezien mag worden. Bovendien is hij in de loop der jaren behoorlijk gehaaid geworden. „Door ervaring wijs geworden", zegt hijzelf glimlachend. In ieder geval laat hij zich niet meer zo snel opjagen als vroeger. Hij wikt en weegt en behaalt ook in zijn nadagen nog fraaie successen. Eerst in Parijs-Roubaix bij voorbeeld en ook de prima vijfde plaats in de Ronde van Spanje mag best gezien worden. In het hooggebergte zal Kuiper tekort schieten. Maar toch leeft hij weer naar de Tour toe. „De conditie is niet slecht. Ik denk dat het een onrustige wedstrijd zal worden. Ik leef er helemaal naar toe. Al die onzekerheid over wel of niet deelnemen vooraf heeft mijn concentratie niet verstoord. En dat Fred Debruyne een reeks negatieve opmerkingen aan miin adres heeft gemaakt, heb ik me ook niet aangetrokken. Ik heb gemeend me als prof te moeten opstellen. Onze verhouding is momenteel redelijk tot goed. Daaraan zal het niet liggen. Ik probeer bij de eerste tien te komen. Of dit mijn laatste Tour wordt, kan ik nog niet zeggen. Daarop wil ik niet vooruitlopen". Bert Oosterbosch hoopt samen met ploegleider Peter Post de trap naar het succes weer te kunnen beklim men. PAKIJS De laatste drie jaar werd Bernard Hi- nault niet meer verslagen in de proloog van de Ron de van Frankrijk. De vier voudige Tour-winnaar ze gevierde achtereenvol gens in Frankfort, Nice en Binningen, telkens voor Gerrie Knetemann die in 1979 in Fleurance de pro loog won. Knetemann eindigde in totaal vijf keer als tweede. Beide renners zijn er morgen bij de start van de 70e Tour wegens blessures evenwel niet bij. Knetemann's ploeggenoot Bert Oosterbosch lijkt nu de voor naamste favoriet voor de over winning in de proloog-tijdrit in Fontenay-sous-Bois. In 1967 werd de Tour de France in Angers voor het eerst begon nen met een proloog. De Ne derlanders wonnen drie keer. Joop Zoetemelk in 1973 in Scheveningen, Jan Raas in 1978 in Leiden en Gerrie Kne temann in 1979 in Fleurance. Tot zijn belangrijkste tegen standers op het vijf kilometer lange parkoers rekent Ooster bosch Eric Vanderaerden (die een verloren Belgisch kampi oenschap wil goedmaken), diens landgenoot Jean-Luc Vandenbroucke (als hij inder daad mee doet), de Australiër Phil Anderson en de Ier Sean Kelly. Een andere voorname concurrent, de Fransman Alain Bondue, zal niet deelne men aan de Tour in verband met een knieblessure. „Ik ben voor niemand bang", stelt Oos terbosch zelfverzekerd, „Waar ik ze ook tegen kwam, ik heb ze allemaal verslagen". De aërodynamische fiets met klein voorwiel is al grondig door mecanicien Jan Legrand onder handen genomen voor de proloog. Oosterbosch mag van Post ook als één der laat- sten van de ploeg starten om richttijden te hebben. De rest moet hij zelf doen met zijn enorme versnellingen. Met het voorste kamwiel met 54 tan den en achter de ketting op een kransje van twaalf komt hij 9.61 meter vooruit met elke pedaalslag van 360 graden. Oosterbosch bezit als één der weinigen de gave zo'n „mo len" gedurende kilometers rond te draaien. Ook op een „vals vlak" parkoers als in Fontenay-sous-Bois. PARIJS In het veld van 140 Tour de France-rennere, waarvan pas morgen de volle dige lijst kan worden gepubli ceerd, is het Nederlandse aan deel zestien. Dat zijn er twee minder dan vorig jaar toen met achttien een Tour-record werd geboekt. De Nederlandse deelnemers en hun visitekaar tjes zijn: Jan van Houwelingen: 28, Ophe melt. Ploeg Jossart. Prof sinds 1979. Derde Tour. In 1981: uitgevallen 11e etappe. 1982: 99e. Overwinningen: 5, dit jaar 2, waarbij Ronde van Euro- &ennle Kuiper 34. Putte. Ploeg De bruyne. Prof sinds 1973. Negende Tour. 1975: 11e, 1976: uitgevallen 17e etappe, 1977: 2e, 1978: uitgevallen, 1979: 4e. 1980: 2e. 1981: 30e, 1982: 9e Winnaar 3 etappes. Overwinningen: 50, dit jaar 2. waarbij Parijs-Roubaix. Johan Lammerts: 23. Bergen op Zoom. Ploeg Post. Prof sinds septem ber 1982. Eerste Tour. Overwinnin gen: 1, dit jaar 1: criterium Oud-Gas tel. Henk Lubberding: 29. Voorst. Ploeg Post. Prof sinds 1977. Zevende Tour. 1977: 24e, 1978: 8e (witte trui). 1979: 18e. 1980: 10e. 1981: 54e. 1982: 46e Winnaar 2 etappes. Overwinningen 36, dit jaar 2. waarbij rit in Ronde van Romandie. Henri Manders: 23, Drunen. Ploeg Debruyne. Prof sinds 1983. Eerste Tour. Overwinningen: geen. Dit'jaar 56e in Ronde van Spanje Bert Oosterbosch: 25, Oudenbosch. Ploeg Post. Prof sinds 1979. Derde Tour. 1980: 36e, 1982: uitgevallen 2e etappe. Winnaar 1 etappe. Overwin- Amerika. Frits Pirard: 28. Dorst. Ploeg Poggi- ali. Prof sinds 1978. Tweede Tour. 1981: 94e. Overwinningen: 7, dit jaar 1 (in Zwijndrecht, België). Adri van der Poel: 24. Hoogerheide. Ploeg Debruyne. Prof sinds 1981. Tweede Tour. 1982: 102e. Overwin ningen: 17, dit jaar 3, waarbij Grote Prijs van Europa Jan Raas: 30. 's-Heerenhoek. Ploeg Post. Prof sinds 1975. Zevende Tour. Overwinningen: 129, dit jaar 9, waar bij Ronde van Vlaanderen en Neder lands kampioenschap. Steven Rooks: 22. Heerhugowaard. Ploeg De Gribaldy. Prof sinds mei 1982. Eerste Tour. Overwinningen: 2, dit jaar 2. waarbij Luik-Bastenaken- 1981: 39e, 1982: 19e. Overwinningen. 10, dit jaar: geen. Johan van der Velde: 26, Rijsber- gen Ploeg Post. Prof sinds 1978. Vijf de Tour 1979: 14e, 1980: 12e (witte trui), 1981: 12e, 1982: 3e. Winnaar 2 etappes Overwinningen: 48, dit jaar 3, waarbij Kampioenschap van Zu rich. Gerard Veldscholten: 23, Oldenzaal. Ploeg Post. Prof sinds 1982. Tweede Tour. 1982: 32e Leo van Vliet: 27, Oudenbosch. Ploeg Post. Prof sinds 1978. Vierde Tour. 1979: uitgevallen, 1980: 51e, 1982: 52e. Winnaar 1 etappe. Over winningen: 33, dit jaar 6, waarbij Gent-Wevelgem en Vierdaagse van Duinkerken. Peter Winnen: 25, Venray. Ploeg Post Prof sinds augustus 1980. Derde Tour. 1981: 5e (witte trui), 1982: 4e. Winnaar 2 bergetappes. Overwinnin gen: 6, dit jaar 1: etappe in de Ronde van Zwitserland. Joop Zoetemelk: 36. Germigny-l'E- vecque. Ploeg Danguillaume. Prof sinds 1970. Dertiende Tour. 1970: 2e, 1971: 2e. 1972. 5e, 1973: 4e. 1975: 4e. 1976: 2e. 1977: 8e. 1978: 2e. 1979: 2e. 1980: le. 1981: 4e. 1982: 2e. Winnaar 10 etappes, drager 22 gele truien. Overwinningen: 163, dit jaar 2, waar bij Grote Prijs Haut Var Wim van Est was ii de eerste Nederland! gele trui-drager. Tiental dragen gele leiderstrui PARIJS Niet mej dan tien Nederland ei hebben in de tachtig^ rige geschiedenis de Ronde van Frank rijk de gele trui gedrk gen. In totaal wen zestig keer een Nedei lander in het geel ga huid. Wim van Est was de eeri landgenoot in het geel. 1 veroverde in 1951 in etappe naar Dax de eera plaats in het algemee klassement. Een dag latei op de Pyreneeën-reus Am bisque, wilde hij on deI geen beding afstand doej van het meest begeerde t nue uit de wielersport. I probeerde in het spoor vai de Fransman Antonii Magne, die bekend stom als de beste daler van da moment terwijl Van Est matigste was, te blijven ii de afdaling. Daarbij vei loor de Nederlander macht over het stuur tuimelde in het ravijn. Mei aan elkaar geknoopte^- bandjes werd de wondei boven wonder ongedeerd! Van Est uit de groem diepte gehesen. In 1953 werd Van Esrif dorpsgenoot Wout Wagt> mans beroemd in de gelL trui. De Brabander reed erg dagenlang in rond. was in de tijd, dat Nedei land voor het eerst te ma l ken kreeg met de Tourl koorts. Het aantal geh[ truien van Wagtmant werd later in de hoogcooi junctuur van de Nedert landse wielersport tusse» 1975 en 1983 alleen oveiI troffen door Joop ZoetM melk, de Tourwinnaar vak flei div an Sw< ye we Radio Tour langer in de lucht HILVERSUM De uiü iri. dingen van „radio Tour France" (Hilversum 1, 14 17.00 uur) worden vijf ki nJ verlengd tot 17.55 uur, oral lie de etappes dan na vijf uur jet middags eindigen. Dat morgen gebeuren en op d dag 5 juli, maandag 18 woensdag 20 en vrijdag 22 Op alle zondagen zal rai Tour de France ook tot lï uur te beluisteren zijn. ind )ro ooi GAZELLE-,,T0UR-DE-FRANCE"-FIETS ALS DAGELIJKSE HOOFDPRIJS VRAAG 3 M In welk jaar droeg Joop Zoi gele trui in de Tour de I ce? O 1970 O 1971 O 1972 Maak de volgende zin zo origineel mogelijk af; Joop Zoetemelk is de favoriet - (Antwoord moet uiterlijk maandag 2 juli in ons bezit zijn) 1. Dagelijks het antwoord op de vraag insturen. Bi) voorkeur per brief kaart (frankering 50 cent). U moet daarvoor uitsluitend het Invulformulie» gebruiken, uit de krant knippen en op de achterzijde van een briefkaart plakken. Het invulformulier kan ook worden ingestuurd per brief (franker ring open enveloppe 60 cent. gestoven enveloppe 70 cent). 2. Inzendingen aan de Leldse Courant, F>ostbus 11, 2300 AA Lelden. Ook kunt u uw oplossing insturen naar Apothekersdijk 34. 2312 DO Lei den. of daar in de bus doen i en adres vermelden en in de lln- 4. Alle Inzendingen moeten uiterlijk op de datum, die vermeld staat bij de vraag, in ons bezit zijn. Te laat binnengekomen antwoorden worden terzijde gelegd en zijn uiteraard ongeldig. iCI

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12