üTïïTl TAFEL Poolse paus inspiratiebron voor katholieken binnen Sovjet-Unie kerk urareld KORTE METTEN Ds. W. van der Zee in 1985 opvolger dr. H. Fiolet bij Raad van Kerken Uitkeringen per 1 juli iets omlaag zeepost ACHTERGROND Efiidóc Souta/nt Hoewel de internationale aandacht zich de afgelo pen maanden heeft ge concentreerd op het tweede bezoek van de paus aan Polen, hebben de autoriteiten in Moskou momenteel hun handen vol aan een opleving van het katholicisme in de aan Polen grenzende re publieken in het westen van de Sovjet-Unie. Geïn spireerd door de aanwe zigheid van een Oosteuro- pese paus in het Vaticaan leggen de naar schatting zeven miljoen inwoners van Litouwen, Wit-Rus- land, de Oekraïne en Letland een godsdienstige ijver en een moed aan de dag die niet onderdoet voor die van de katholie ke gelovigen in Polen. Voor de Tweede Wereldoor log werd het Poolse katholi cisme altijd geassocieerd met territoriale aanspraken van Polen op de Baltische repu blieken. Maar nu hoeven de Litouwers, de Wit-Russen en de Oekraïners zich geen zor gen meer te maken over hun grenzen en de omvangrijke volksverhuizingen die in het verleden hebben plaatsgevon den. De historische vijand schap heeft daardoor plaatsge maakt voor een gevoel van verbondenheid met de Polen, die zo'n verbeten strijd leve ren om hun godsdienst te be waren en zo als natie te blij ven bestaan. Het is niet alleen de grote in vloed van de paus die het Kremlin verontrust, maar ook de opmerkelijke vitaliteit van de katholieke gelovigen in de Sovjet-Unie die zich geduren de veertig jaar intensieve on derdrukking niet de mond hebben laten snoeren. Nadat ze lange tijd zelfs door het Va ticaan zijn beschouwd als een „kerk van de stilte" hebben ze de afgelopen jaren lang zaam maar zeker hun stem te ruggevonden en zijn ze zelf verzekerder geworden. In Litouwen doet de situatie in veel opzichten denken aan de situatie in Polen voor de oprichting van het verboden vakverbond Solidariteit. De bevolking van drie miljoen inwoners bestaat voor onge veer tachtig procent uit ka tholieken die de kerk als het belangrijkste symbool van hun nationale identiteit be schouwen. In 1979 nog zetten 150.000 mensen hun handte kening onder een petitie waarin werd opgeroepen tot de heropening van een kerk in Klaipeda. Het godsdienstig verzet in Li touwen, dat wordt gesteund door de geestelijkheid, is wijd verbreid en goed ontwikkeld. Ruim tien ondergrondse tijd schriften verschijnen regel matig en sinds 1978 maakt het in Litouwen gevestigde, onof ficiële „Katholieke Comité voor de Verdediging van de Rechten van Gelovigen", mel ding van schending van gods dienstige rechten, niet alleen in Litouwen, maar ook in de Oekraïne, Wit-Rusland en el ders. De langdurige krachtmeting tussen kerk en staat in Litou wen lijkt nu een impasse te hebben bereikt. Vorig jaar zo mer ondertekenden de meeste katholieke geestelijken een verklaring die de officiële be perkingen. gesteld aan hun functioneren als priester, te buiten ging. Onder paus Johannes Paulus II heeft het Vaticaan meer belangstelling getoond voor de katholieken in de Baltische staten en Moskou enkele con cessies afgedwongen. Zo werd vorig jaar een gunstige oplos sing gevonden voor een al ge ruime tijd smeulend conflict over de benoeming van nieu we bisschoppen in Litouwen. In april kregen vier bisschop pen toestemming voor een be zoek aan Rome. Het was de eerste keer dat geestelijken Litouwen mochten verlaten sinds de republiek in 1940 werd opgenomen in de Sov jet-Unie. Begin dit jaar maakte de paus geschiedenis door de Russi sche bisschop Julijans Daivods uit Letland te benoemen in het college van kardinalen. Verder wordt algemeen aan genomen dat ook de uit Litou wen afkomstige bisschop, Ju- lijonas Steponavicius, die al twintig jaar huisarrest heeft zonder dat er ooit een proces is geweest, tot kardinaal is be noemd. De situatie van de katholie ken in de Oekraïne is een stuk moeilijker. In tegenstel ling tot Litouwen heeft de Sovjet-Unie bij het inlijven van de Oekraïne „deze natio nalistische" kerk verboden, de geestelijke leiders geliqui deerd en de vijf miljoen gelo vigen met geweld opgenomen in de Russisch orthodoxe kerk. Desalniettemin is de ka tholieke kerk in de Oekraïne ais een „catacombe-kerk" blij ven bestaan, compleet met ei gen klandestiene priesters en bisschoppen. Vandaag de dag is het waarschijnlijk het grootste verboden kerkge nootschap in de Sovjet-Unie. Sinds de verkiezing van paus Johannes Paulus II zijn de ac tiviteiten van de katholieken in de Oekraïne toegenomen, met name op het gebied van ondergrondse literatuur. .Rus sische commentatoren waar schuwen constant dat het Va ticaan de „de nog steeds aan zienlijke actieve kern van de katholieke kerk aanmoedigt" en daarmee het verzet stimu leert. Als waarschuwing wer den twee jonge „klandestie ne" priesters in 1981 veroor deeld tot acht jaar gevange nisstraf. Vorig jaar september werd er een commissie opgericht om campagne te gaan voeren voor de legalisering van de kahtolieke kerk in de Oekraï ne. In december werd de lei der van de groep, Iosis Tere- lya, die twintig jaar in gevan genissen en psychiatrische ziekenhuizen heeft doorge bracht, opnieuw gearresteerd. De huidige paus heeft de ka tholieken in de Oekraïne in het openbaar verdedigd, maar net als paus Paulus VI gewei gerd om de oprichting te er kennen van een patriarchaat voor de een miljoen Oekraïn- se katholieken in het westen. De Russische autoriteiten rea- feren op de opleving van het atholicisme met een aantal strenge maatregelen. Zo zijn in Litouwen een aantal acti visten gearresteerd, is de at heïstische propaganda opge voerd en worden in de media steeds meer aanvallen gelan ceerd op de paus. Gelovigen worden lastig gevallen en ge ïntimideerd en een aantal griesters uit Litouwen en de lekraïne is onder verdachte omstandigheden om het leven gekomen. Sinds de machtso vername door Andropov is het beleid nog harder gewor den. Het Interkerkelijk Vre desberaad (IKV) heeft de jaarrekening over 1982 af gesloten met een nadelig saldo van bijna honderddui zend gulden. Weliswaar zijn de inkomsten gestegen, maar de uitgaven zijn veel sneller toegenomen. Het te kort wordt gedekt door de reserves die in de jaren vóór 1982 zijn opgebouwd. De jaarlijkse actie onder de donateurs die in december heeft plaatsgevonden heeft tot nu toe aanzienlijk meer opgeleverd dan vorig jaar. In totaal heeft het IKV on geveer twaalfduizend dona teurs. Het IKV heeft zijn fi nancieel jaarverslag voor het eerst door een accoun tant laten goedkeuren. Vo rig jaar hadden onder ande ren de Nederlandse bis schoppen op een accoun tantsverklaring aangedron gen, nadat in sommige kringen twijfel was geuit over de herkomst van de fi nanciën van het IKV. Aan de Leidse universi teit is H. J. de Jonge gepro moveerd tot doctor in de letteren op een proefschrift, dat Erasmus' vertaling van het Nieuwe Testament tot onderwerp heeft. Dr. De Jonge, geboren in 1943 te Leiden, werkt sinds 1970 in de vakgroep Nieuwe Testa ment aan de theologische faculteit van de Universi teit van Amsterdam. Het proefschrift bevat een nieuw verzorgde uitgave van een latijns werk van Erasmus. Hierin verdedigt deze zijn latijnse vertaling van het Nieuwe Testament, die in 1516 verscheen, tegen de Spaanse theoloog J. L. Stunica, die de oude (latijn se) vertaling van Hierony- mus, de Vulgata, goed ge noeg vond. Het belang van de strijd tussen Erasmus en Stunica ligt volgens De Jonge onder meer daarin, dat met taalkundige en niet met onverifieerbare dogma tische argumenten over Nieuwtestamentische pro blemen werd gestreden. Ook hield Erasmus met succes het recht staande van het maken van nieuwe vertalingen uit de grond tekst. De hervormde predikant W. R. van der Zee (52) is be noemd tot tweede secretaris van de Raad van Kerken in Nederland. Het is de bedoe ling, dat hij in 1985 de huidi ge secretaris, dr. H. A. M. Fiolet, opvolgt, die dan de pensioengerechtigde leeftijd zal hebben bereikt. Ds. Van der Zee is sinds 1982 secreta ris van de Raad voor de Her derlijke Zorg en van de Raad voor de Zaken van Kerk en Gezin van de hervormde kerk. In 1980 stond Van der Zee eerste op de voordracht voor de opvolging van dr. A. H. van den Heuvel als secreta ris-generaal van de hervorm de kerk. De Gereformeerde Bond en de Confessionele Vereniging maakten toen be zwaar tegen de kandidatuur van ds. Van der Zee, die „te links" zou zijn. Daarop werd dr. R. J. Mooi benoemd. Ds. Van der Zee studeerde theologie te Utrecht. Hij was achtereenvolgens hervormd predikant te Hoogkarspel. Rotterdam (jeugdpredikant) en Den Haag. Van der Zee geniet een zekere bekend heid door zijn radiopraatjes voor de NCRV en zes popu- lair-theologische geschriften. Hij is redactielid van „Woord en Dienst", het veertiendaags orgaan voor het hervormde gemeenteleven. Van der Zee was secretaris van de com missie, die het rapport „Ver warring en herkenning" heeft opgesteld. Deze nota, waarin homosexualiteit zo wel aanvaard als veroordeeld werd, is kortgeleden door de hervormde synode met ge ringe meerderheid goedge keurd. Mistige besluiten HoE men ook over de inhoud van de betrokken besluit van de ministerraad denkt, het is in elk geval een gelukk bijkomstigheid dat het kabinet-Lubbers nog voor het zont reces van de Tweede Kamer zijn besluiten over de Ned landse kerntaken en de locatie van de eventueel in Ned land te plaatsen kruisraketten heeft bekendgemaakt. De mer krijgt zo de gelegenheid deze week te debatteren een zaak die de gemoederen van de bevolking intens bet houdt. Het debat is zeer noodzakelijk ook vanwege de schi mïge bewoordingen van het besluit over de kerntaken. WlE het communique van de Rijksvoorlichtingsdienst oi de ministerraadsvergaderingen van maandag en de gister door minister De Ruiter aan de Kamer gezonden brief oi de locatie Woensdrecht naast elkaar legt, komt in eerste stantie tot de conclusie dat de VVD vergeleken met het Cl redelijk tevreden mag zijn. Een paar weken geleden deel De Ruiter immers, daartoe genoodzaakt door „lekken" n de media, mee dat naar zijn mening vier van de zes Ned landse kerntaken ter discussie gesteld kunnen worden mededeling kwam na een campagne die tegen deze integi bewindsman zelf gericht leek te zijn. Duidelijk was al dat het kabinet verschil van mening over de oordeelsvormi van De Ruiter bestond. Volgens de minister van defensie een „voornemen" tot afstoting van vier kerntaken nu me NAVO overlegd moeten worden, maar een deel van het binet, onderwie de VVD-ministers, vond dat veel te gaan. En zo kwam het mistige compromis van maand avond (een brief naar de NAVO met „kanttekeningen overwegingen") tot stand, waarbij de VVD-ministers al m een een voorbehoud maakten voor het geval dat alsnog beslissing straks alsnog conform het oordeel van De Rui zou uitvallen. Kortom: een tijdbom onder kabinet en coali HET andere besluit van maandag, de aanwijzing Woensdrecht als mogelijke locatie van kruisraketten, roepi evenzeer veel vragen op. In het kamerdebat zal duidelijk tafel moeten komen waarom nu en niet in een later stadii (deze herfst) de plaats voor de raketten moet worden aan wezen. Goed, het besluit brengt opluchting voor de omgevi van De Peel en Volkel, maar nu zit Woensdrecht in de p blemen. Dat het kabinet tot aanwijzing is overgegaan is zichzelf correct (in het licht van het NAVO-lidmaatschi maar de vervroeging van het besluit kan allerlei psycholc sche consequenties hebben met betrekking tot de menin vorming in het kabinet over een al of niet te nemen pla singsbesluit. OoK achter de plaatskeuze zelf kan men vraagtekens pla sen, waarbij mede gedacht moet worden aan de nabijh van de grote agglomeraties Antwerpen en Rotterdam met daarbij behorende vitale havengebieden. Kortom: het kam debat kan en moet veel ophelderen. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaten tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071-122248 en uw wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Runderrolletje met andijvie en aardappelen karnemelkse rijstevla Voor twee personen hebt u nodig: 2 runderrolletjes, 35 g boter; 750 g andijvie, klein restje jus, zout, 1 lepel sesam zaad; 0,5 1 kg aardappelen; 2,5 dl melk, 25 g rijst, 15 g maizena, 2,5 dl karnemelk, bruine basterdsuiker. Bak de runderrolletjes in war me boter op een niet te grote pit bruin en gaar in twintig minuten. Pas op dat het geen moment te hard gaat, want het dunne lapje rundvlees aan de buitenkant van het rolletjes wordt heel vlug te hard en te droog. Maak de jus af, als het vlees uit de pan is, met weinig Spoel de hele kroppen andijvie zo schoon mogelijk, snijd ze in repen van zo'n drie centimeter en was die zo vaak als nodig is. Laat de groente uitlekken, zet haar op met aanhangend wa ter en laat haar na het slinken nog ongeveer tien minuten ko ken. Zet de andijvie even op een vergiet om uit te lekken en stoof haar nog even na in een restje jus. Voeg dan pas naar smaak zout toe. Rooster het sesamzaad in een droge koekepan al roerende licht bruin en strooi het over de an dijvie. Breng alle melk aan de kook. Spoel de rijst in een zeef onder de koude kraan af en strooi hem in de melk. Roer tot de melk weer kookt, doe een deksel op de pan en laat de rijst in een half uur zacht ko ken gaar worden. Roer in dat halve uur een paar keer. Meng de maizena met Weinig koud water tot een papje, schenk dat bij de rijst, kook het even mee en zet de pan af Laat de rijste pap lauw worden en roer er de karnemelk door. Geef de vla geheel afgekoeld met apart dc bruine basterd suiker. JEANNE DEN HAAG Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft de bedragen van de uitkeringen, daglonen en de premiepercentages voor de sociale verzekeringen per 1 juli 1983 gepu bliceerd. De uitkeringen liggen in het algemeen iets beneden het niveau van 30 juni 1983, aldus het ministerie. Aow bruto maanduitkering per 1-1-83 1-7-83 Gehuwde bejaarden 1.566,45 1.564,33 Ongehuwde bejaarden ƒ1.091,13 1.089,42 gehuwden bruto-vakantie-uitkering per maand 91.20 ƒ90,01 ongehuwden 63,84 ƒ63,01 De aww-uitkeringen voor weduwen met kinderen zijn ge lijk aan die van gehuwde bejaarden en die voor weduwen zonder kinderen gelijk aan die voor ongehuwde bejaarden. Voor wezen gelden de volgende maandbedragen. 16 tot 10 jr. tot 16 jr. tot 27 jr. 8,32 348,61 522,92 697,23 Kinderbijslag: De hoogte van de kinderbijslagbedragen is met ingang van I januari 1983 afhankelijk van de leeftijd van het kind, waarbij voor kinderen in de leeftijd van 0 tot en met 5 jaar drie verschillende percentages gelden: 50 procent geldt indien er slechts een kind in het gezin is, dat jonger is dan 3 jaar; 70 procent geldt: a. voor kinderen die geboren zijn na 31 december 1982 (tenzij het een eerste kind is, dan 50 pro cent); b. voor een oudste kind dat jonger is dan 3 jaar, in een gezin van tenminste twee kinderen; 95 procent geldt voor alle overige kinderen van 0 tot 6 Voor kinderen van 6 tot en met 11 jaar bedraagt de kinder bijslag 100 procent, voor 12- tot en met 17-jarigen 106 pro cent. De kinderbijslagbedragen van 100 procent zijn de vol gende: 1 kind 290.31 2 kinderen 380.77 3 kinderen 407.73 4 kinderen 445.36 5 kinderen 467.93 6 kinderen 492.54 7 kinderen 510.12 8 kinderen 531.12 9 kinderen 547.46 10 kinderen 560.53 II kinderen 571.23 12 kinderen 580.14 Aaw De aaw-grondslagen zijn per 1 juli de volgende. Tussen haakjes zijn de bedragen opgenomen zoals die sedert 1 ja- nauri golden. Individuele grondslag voor 21 jaar en ouder 77.62 77,36). Bejaardenziekenfonds: Met ingang van 1 juli 1983 worden de inkomensgrenzen voor de bejaardenziekenfondsverzekering gewijzigd. De premies veranderen niet. Voor ongehuwden en gehuwden Jot 19.288 19.273,19) is de maandpremie 35,70; Van 19.288 tot 19.804 (J 19.747,79) is de premie 71,20. Van 19.804 tot 20.309 20.222,99) is de premie 106,65. Voor ongehuwden is ver volgens tussen 20.309 en 23.808,96 (f 23.834,40) de premie f 142,10. Voor gehuwden zijn er nog twee categorieën: van f 20.309 tot 21.952 (J 21.977,40) is de premie 142,10. Van f 21.952 tot/23.808 {J 23.834,40) is de premie 213.05. Kortingsregeling ziekenfondsverzekering: Niet veranderd voor studerende, invalide, dan wel de moe der vervangende kinderen van 16 tot en met 26 jaar. Het bedrag blijft 82,05 gulden per maand. Ook voor gehuwden jonger dan 65 jaar blijven de premies ongewijzigd. Voor gehuwde bejaarden in de vrijwillige verzekering zijn bij gelijke premie de inkomensgrenzen 25,44 gedaald. Voor ongehuwden die recht hebben op een aaw-uitkering berekend naar een arbeidsongeschiktheid van 80 procent of meer en die niet ten laste van de AWBZ worden ver pleegd, is de inkomensgrens voor premiereductie met 100 opgetrokken tot 17.600. Gehuwden die naast een maximale aaw-uitkering een ge ring bedrag aan neveninkomsten hebben, zullen per 1 juli in aanmerking kunnen komen voor de hoogste premiere ductie. Awbz Met ingang van 1 januari 1983 is de eigen-bijdrage-regeling in de awbz afhankelijk gesteld van het inkomen. Deze re geling blijft per 1 juli 1983 ongewijzigd. Bij de bepaling van het bijdrageplichtige inkomen wordt rekening gehouden met alle inkomsten (inclusief die uit vermogen) van in principe het voorafgaande jaar. Voor ongehuwden blijft daarbij een bedrag van 303,23 per maand buiten beschou wing; voor gehuwden is dit bedrag 505,40 per maand. Te vens blijft 10 procent van de netto inkomsten uit arbeid buiten beschouwing. Premiepercentages Totaal werkg. werkn. akw 4,75 aaw 5,05 awbz 4.45 wao 21,15 Wachtgeldverzekering 4,75 5,05 4.45 2,95 Werkloosheidsverzekering 1) zfw 4,9 61.150 per jaar idem idem idem 262,00 per dag idem idem 152,00 per dag Rekening houdend met de premiepercentages over het eer ste halfjaar, worden de gemiddelde premies over 1983 als volgt: aow 11,65; akw 4,675; aaw 5,0; wao 21,0, waarvan ten laste van de werknemer 17,64; werkloosheidsverzekering 4,11. De premie vrije voet in de wao bedraagt 94,00 per dag. De premies voor de wachtgeldverzekering en ziektewet worden per bedrijfsvereniging vastgesteld. De hier opgeno men cijfers betreffende geraamde gemiddelden voor alle bedrijfsverenigingen. De loongrens van de verplichte ziekenfondsverzekering bedraagt 46.550. Nieuwkoop, Jan van Rijn.' Marcel Segaar. t Jack 8arnhoofn. Huig „Prinses Margrietschool" te Katwijk nemlek van Duyn, Ingrid van Duyn. in Duyvenbodi 'an Duyn, Leuntje van Duyn. Lydia van van Duyvenbode, Janna van ran Egmond, Anneke Groen. >st. Andrè van Ouljn. Rigi- van Egmond. Peter Haasnoot, Peter laveren. Sammy van der Mei), Gljsbert van oer Plas. Marlon Tjon Sièn Fat. Maarten Verdoes, Kees Zwaan. KIm 4mfc Leo van der Bent. Wlm de Boer. Ard van Duljn. Nico van Dul)n. Rob Duin- KuIJt. I Elly I PlaORo- o Schaap. Corlna de Jong. Corina Jonker. Petra Heleen' Krijgsman. Jolanda Kuyt. Karin Kuytt. Marjan Kuyt. Susan Kuyt. An|a de Meij, Mleke v.d. Meij. Anita Mei|vogel, Pas- calle de Mooi|. Hetty van de Noort, Petra KIm «mZ: Arjes van Elfen. Jan Houwaart. Jaap de Jong. Selly Nijman, Arie van der Plas, Marcel Swlnkels. Brian Tjon Slen Fat. i Souverl|n, Angellqu« Noordwijkerhout: Jacqueline v. Duivenvoor den. MHNO aid. Vormingaklaa Katwijk. Gaby Rijnsburg: Geraldirte Heemskerk. Annet Koeteman. Sonja te Nijenhuls. Voorschoten: Ingrid Coll|n. Wassenaar: Jeane de Roo. Marijke Stl|nls. Barbara Vermeulen. Valkenburg ZH: Anneke Slootweg. Christelijke Technische School „Katwijk" AMbbn, bouwkunde filmmeten) Christelijke Pedagogische academie cel Veloo; Elma Zevenbergen; Corlen van der Bent; Emlel van Doorn; Carta Mechelse; Arno de Muynck; Coble Ouwehand; Ingrid Plan)er; Frank van der Roest; Marjan Schaap; Sandra van Spanje: Hans Streeder; Annette van der Tang; Joke Tebeest; Con nie Tegelaar: William Bastiaan; Klaas Bos man; Annette Driebergen: Margriet Groot; Annesta Hartkamp; Henk Leyenhorst; Tine van Luik; Martin van der Meer; Sylvia Mul der: Nlek Oosterlee; Dera Petter; Rienk Poot. Eveline Prlnsze; Hanneke Schutte; i Duljn. I. Ary Hus. Tonny In Hugo I Arie van der F" de Ruljter. Alb KlM4b3: Leer Duljn. Dik van der Haak, Hette Roodbergen. an, Jaap de Vreugd. Ie van'Duljn. Gljs Haak. Hetie Ro. ft Sip, Freddy V berg. van Duljn. Cornó van Duljvenbode, han Iterson. Henry Knetscn. ronnie uuwe- Plug. Koos Plug. Gert Pronk. Dirk Remmer- rwaal. Wlm Ros. Stelan Schaap. Klaa 4a: John van der Berg, Dirk de Jong. Gljsbert Krayenoord. i <rljgsm, i volgende schepen kan ter post moet zijn bezorgd, staat a ter de naam van het schip vermeld. Australië ms ..Kangourou" 6 juli; Ca nada wekelijkse afvaart; India ms „Lanka Athula" 4 juli; Israël ms „Bal tic" 5 juli; Japan ms „Kamakura Maru" 6 juli; Kenya, Oeganda. Tanza- nië ms „City of Liverpool" 4 juli; Ned. Antillen ms ..Cordillera Express" (Wil lemstad, Oranjestad) 7 juli; Ver. Sta- 4 juli; Zuid Afrika (Rep.) ms „Nll Hoorn" 5 juli. DE BILT KNMI verwal voor morgen wisselend wolkt weer waarbij enk buien kunnen vallen. Af toe zal echter ook de zon voorschijn komen. De tenij ratuur is morgenmiddag on veer 18 graden. De wind matig en waait in hoofda uit westelijke richting. Na een lente, die de natste somberste was van deze eei bracht de maand juni v droog en zonnig zomerwe Op sommige plaatsen viel 3 tot 28 juni geen regen betekenis. Het weer in ons land staat onder invloed van een depi sie, die via het noorden van Noordzee naar Noorwegen Denemarken trekt. De depr sie breidt zich morgen midden Europa uit maar tegelijkertijd langzaam ven naar het oosten. Achter de pressie breidt zich een hc drukgebied naar onze ont ving uit. Het laat zich daar aanzien dat het weekeii droog en zonnig zal zijn. Eindhoven rog en Vllssingen regen Z -Limburg regen h.bew. 29 19

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2