eiderdorp stapt lit Woonwagenschap RK91 Zegge schrijve. Ja n Warmond laat inwoner 5 jaar in onzekerheid oorlopig geen aantrekkelijke UT-regeling in Leiderdorp ÜANLEG KUNSTGRASVELD LMHC LAN VOORWAARDEN GEBONDEN Aanleg winkelerf gestart CeidócSouxcmt Rioolheffing in Sassenheim afgekeurd «MEIDEN SaidóaOowumt DINSDAG 28 JUNI 1983 PAGINA 7 intigtal bezwaren gen woonwagenkamp IENHEIM Een twintigtal bezwaar- riften in op het gemeentehuis binnengeko- it v; n tegen het plan een woonwagenkamp in erisenheim in te richten. De gemeente heeft trijd i p'an gemaakt voor aanleg van zes woonwa- ■noejistandplaatsen langs het water aan de kop de Kastanjelaan bij de Concordiastraat. ministerie is zeer tevreden over de keuze de plaats wegens de optimale integratie in dorp en is daarom ook bereid de gemeente hogere bijdrage voor de realisering van het des np te geven. De omwonenden zijn echter ider tevreden. Twintig omwonenden hebben aar gemaakt met als belangrijkste redenen jst voor overlast en voor waardedaling van i huizen. De gemeente zal de bezwaren over ge tijd behandelen. "w,'ï Kringwedstrijden ruitersport LISSE De kringwedstrijd voor pony's en paarden wordt morgen gehouden in het ruiter- centrum aan de Rooversbroekdijk in Lisse. Deze wedstrijd wordt gereden met toestemming van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen. De dressuurwedstrijden voor pony's en paarden beginnen om zeven uur 's avonds. Het springen voor de pony's gaat om kwart over zeven 's a- vonds van start en het springen voor paarden om half negen. Men verwacht dat de uiteindelijke parade (te vens einde van de wedstrijd) om ongeveer ne gen uur gehouden zal worden. Aan deze kring wedstrijd wordt zoals gebruikelijk deelgenomen door de club „Kapitein v.d. Wal" uit Hoofd dorp. de Hofgeestruiters uit Santpoort, van Merlen uit Heemstede, de Venneper Ruiters uit Nieuw Vennep en St. Hubertus en de Poeleway uit Lisse. De toegang is gratis. PTT-beambte gewond SASSENHEIM Een 28-jarige PTT-beambte uit Sassenheim is gister middag omstreeks zes uur gewond geraakt, toen hij door onbekende re den met zijn busje tegen een boom reed. Het onge luk gebeurde in de bocht Elbalaan/Vijverlaan toen de PTT-er de bocht uit vloog. De man is met af gebroken tanden, een pijnlijke kaak en klach ten over duizeligheid naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. ASC zoekt alternatieven voor onderhoud voetbalveld OEGSTGEEST ASC laat het voetbalveld door de gemeente Oegst- geest onderhouden. Thans schijnen de kosten evenwel dusdanig geste gen te zijn, namelijk van 16.000 gul den naar 19.000 gulden, dat men op zoek is gegaan naar alternatieven. De Heide Mij. heeft een aantrekke lijke offerte gedaan waardoor men aanmerkelijk goedkoper uitkomt. Men doet wel minder maar dan kost het onderhoud 10.000 gulden. Wethouder Kohlbeck deelde gister avond mee het uit oogpunt van con currentie verstandig te vinden om eens onderzoek te plegen naar wat Oegstgeest voor dit bedrag nog zou kunnen doen. 'iDERDORP De ge- ge, enteraad van Leider- iai j p heeft gisteravond (Hi r regi0 Leiden twee angrijke besluiten ge ien zonder er al te woorden aan te wij- Het eerste betrof het (lyrstel tot uittreden uit gemeenschappelijke re- ing Woonwagenschap J3 pn Leiden en omge- ioi g. Een besluit dat door raad moeiteloos, zij het t juichend werd geno- n. „Het is te betreuren wij de solidariteit met ijden op moeten zeggen, 'n'{i ar het kost ons te ieu 1", zo stelde loco-bur- (D aeester Irma Gehner (yD), die de met vakan- zijnde burgemeester der Have verving. Aanleiding voor het uittreden van Leiderdorp - een voor beeld dat ook door Zoeterwou- de zal worden gevolgd is het feit, dat Leiderdorp mee moet betalen aan de extra investe ring om het Leidse kamp aan de Haarlemmertrekvaart in stand te houden terwijl Lei derdorp zelf als eerste vam de regiogemeenten een eigen kampje heeft ingericht. VVD- raadslid J. de Waard beschul digde de nalatige regioge meenten van bewuste tegen werking, om eigen kampjes in te richten. „Uiterst bedenke lijk tegenover de woonwagen bewoners", noemde hij dit. Onzekerheid over de uittreed- som die maximaal 617.086,- kan bedragen werd door de raad voor lief genomen. De raad wilde het besluit van de algemene vergadering van het woonwagenschap daarover niet afwachten. Bezwaren be staan er tegen de bijdrage die het dagelijks bestuur van het schap verlangt in het exploita tietekort van het Leidse kamp gedurende twee jaar waarvoor 60.000,- op tafel moet ko men. De raad wilde echter niet het risico lopen te laat te zijn met de mededeling dat Leiderdorp wil uittreden. doen, kregen alle lof toege zwaaid voor de voortvarend heid waarmee de bezwaren procedure in Leiderdorp is af gewerkt. Wethouder AH. Meerburg (CDA) zei te hopen, dat de provincie snel een posi tief besluit zou nemen. Meubelboulevard De vaststelling van het be stemmingsplan Elisabethhof had nog minder voeten in de aarde. Inhoudelijk werd er niet meer op de in totaal 15 te gen de meubelboulevard inge diende bezwaarschriften inge gaan. Daarvoor was de behan deling in de raadscommissie Zuur CDA-fractievoorzitter J. den Boeft maakte het loco-burge meester Irma Gehner in een discussie over de beperking van de zittingsduur van de le den van de commissie beroep en bezwaarschriften erg zuur. De mededeling van mevrouw Gehner in onze krant van vrijdag j.l. dat het voorstel om ruimtelijke ordening, die alle de zittingsduur tot maximaal bezwaren van de tafel had ge- twee perioden van vier jaar te veegd, te gedegen geweest. Het beperken, werd teruggeno- college en de ambtenaren die men, viel bij Den Boeft niet in het werk hadden moeten goede aarde. „Hoe kunt u zo maar voorbijgaan aan een una niem advies van de commissie bestuurszaken", aldus Den Boeft, die het argument van voorzitter mr. B.K. Olivier dat de continuïteit van de commis sie in gevaar zou komen bij beperking van de zittingsduur niet overtuigend vond. Mevrouw Gehner bleek overi gens wel een voorstander een maximale zittingsperiode van acht jaar maar wilde dit niet in een verordening laten vast leggen. Uiteindelijk kwam het tot een compromis waar Den Boeft en de rest van, de raad zich mee kom verenigen. Na tussenkomst van wethouder Meerburg werd besloten in de raadsvergadering van augustus in de verordening vast te leg gen dat er een maximum komt van acht jaar waarmee voor komen kan worden dat ie mand die tussentijds benoemd te snel ontslagen wordt. Laterglijbaan "Mierenweide erl« houder J. Bergman heeft eren de veertig meter lange Q er-glijbaan in het Katwijkse ini^ mbad „De Mierenweide" de pend. Niet. zoals menigeen c loopt had. door op z'n buik n ir beneden te glijden maar het vrijmaken van de met Katwijkse vlag afgesloten Terwijl een recla- Wfegituig de overige Katwij- attent maakte op de ope- van de glijbaan nam de I direct na de door de louder verrichte opening van de baan. zwembad is op een zeer rdelige manier aan de su- glijbaan gekomen. Direc- D. Timmermans heeft in van dit jaar een groot tal bedrijven benaderd met i/raag of zij geïnteresseerd en in de sponsoring van dit eet. Dankzij het enthou- me van de bedrijven het ipdigde geld (50.000 gul- in zeer korte tijd boven bic DERDORP Er komt vei lopig geen regeling in Lei- da|orp om het vervroegd uit te Jen voor ambtenaren aan- eltjejkelijker te maken. Over voorstel van het college geen stemming plaatsge- toe\ iën. Het college vond het r de resultaten van het elijke overleg tussen de teg^bonden en de minister van vol Binnenlandse Zaken af te wachten. Wel werd er over het voorstel gesproken. Daarbij werd niet duidelijk of er een meerder heid voor het aanvankelijke voorstel was. N. van Jaarsveld (CDA) bracht in elk geval naar voren, dat een minder heid in zijn fractie geen voor stander was van het geven van extraatjes aan ambtena ren. Kritiek was er van de kant van VVD-fractievoorzit- ter mevr. C. Huigen-van Bo ven, die het voorstel onvol doende onderbouwd vond. Schiet er wel iets over om schoolverlaters aan het werk te helpen", zo vroeg zij aan het college. Mevrouw Gehner ant woordde dat het aspect werk gelegenheid het uitgangspount van de regeling was geweest en zeker niet was bedoeld om de gemeente aan een finc- ncieel voordeel te helpen. To verlei Er komt mischien een oplos sing voor de huisvestingspro blemen van de Leiderdorpse toneelvereniging Toverlei, die de ruimte in de Koningin Juli- anaschool moet verlaten. Wet houder J. Bezemer (PvdA) zei voorzichtig met de gedachte te spelen de leegstaande kleuter school Het Kwetternest voor Toverlei te bestemmen. Aantal illegale boten Warmond neemt niet af WARMOND Het aantal il legaal afgemeerde voertuigen in de wateren rond Warmond neemt ondanks alle inspannin gen om dit terug te dringen, niet af. Rond Warmond liggen 401 van dit soort boten. In bij na alle gevallen gaat het om plezierjachten die alleen in de zomermaanden veel worden gebruikt. Deze gegevens maakte de gemeente War mond gisteren bekend tijdens een zitting van de Raad van State. Volgens een woordvoerder van de gemeente treedt de po litie in Warmond niet op tegen de illegalen omdat er voor deze botenbezitters geen alter natief is. Dit alternatief hoopt de gemeente Warmond in de toekomst te bieden door in Zuid een haven in te richten. Hier zouden de illegale boten heen moeten. Tijdens de zit ting van de Raad van State werd wel duidelijk dat van deze zogenaamde „sanerings haven" ook niet alles te ver wachten hoeft te zijn omdat veel recreanten hun nu vaak mooie plekje niet willen ver ruilen voor een drukke haven. In andere gemeenten zijn hier mee proeven genomen. Deze liepen op niets uit. De zaak waarom het uiteinde-' lijk ging, bezwaren van Wa tersportvereniging De Kaag en de Stichting Zuidhollands landschap tegen de plannen voor een gemeentelijke haven, werden niet behandeld omdat de twee groeperingen niet op kwamen dagen. NOG GEEN BESLUIT ONDERNEMERS OVER BIJDRAGE SASSENHEIM De aanleg van het winkelerf is dan ein delijk begonnen. Gisteren zijn de Werkzaamheden onder lei ding van aannemer De Bolster uit Leiden van start gegaan aan de kop van de Hoofdstraat bij de hoek Teylingerlaan- Oude Haven. De verbinding Hortuslaan-Kerklaan wordt gelijktijdig aangepakt. Zoals bekend kost de aanleg van het winkelerf 1,4 miljoen gulden waarvan het rijk de helft bijdraagt, de gemeente vijf ton en van de Onderne mers Vereniging Sassenheim (OVS) wordt 240.000 gulden verwacht. Officieel heeft de OVS nog niet bevestigd dat de ondernemers dit bedrag op ta fel zullen leggen, maar daa- voor hebben zij nog tot 12 juli de tijd. Volgens voorzitter N. van Leyen is de OVS nog druk bezig met het inwinnen van advies, onder meer van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond, maar zal er alles aan worden gedaan om voor 12 juli het antwoord klaar te hebben. Op die fatale datum vergadert namelijk de gemeenteraad over de kwestie van het winkelerf. Is er dan nog geen besluit van de OVS, dan zal de gemeenteraad be sluiten tot de invoering van baatbelasting voor de onderne mers. iets waar deze helemaal tegen zijn. i - v-T. De kop van de Hoofdstraat. WARMOND/DEN HAAG „Je kunt als gemeente een burger niet vijf jaar in onzekerheid laten. Dat verwijt ik de gemeente Warmond", zo luidde een fikse uitbrander die verte genwoordigers van de ge meente Warmond gister morgen te horen kregen •van leden van de Raad van State. Het ging om een beroep van de heer J.C. van Winsen die bezwaar had tegen het door de gemeente geplande rijwielpad dat zijn bedrijf naast de Schip- holspoorlijn gaat doorkruisen. De leden van de Raad van State maakten zich vooral boos over het feit dat de gemeente vijf jaar geleden al wist waar het fietspad moest komen, maar dat ze nooit ter plaatse zijn gaan praten met de heer Van Winsen. De betrokken tuinder verwacht dat als het fietspad doorgaat, hij een scha de lijdt van vele tonnen. Het pad loopt dwars over zijn ei gen bedrijfsweg die hij dus moet gaan verleggen. Ook rij den de fietsers straks over de plaats waar nu een gashuisje staat en een koelhuis. Verder moeten voor het rijwielpad een schuur en een ketelhuis wijken. De verdediger van de heer Van Winsen noemde het dan ook een „ondoordacht" plan. „Het lijkt net of er vanaf de tekentafel een lijn is ge trokken zonder dat er ooit ie mand is gaan kijken", aldus de raadsman die tot zijn verba zing moest constateren dat de gemeente inderdaad zeer slecht op de hoogte was van de situatie. Eén van de gemeente lijke argumenten voor de kaarsrechte doorsnijding van het bedrijf was dat „Een rech te lijn de kortste verbinding is". Een woordvoeder van de provincie kwam tot verrassing van de gemeente met een plot seling afwijkend standpunt: „We hebbben het plan nog eens goed onder de loupe ge nomen. Waarschijnlijk is het financieel niet haalbaar", zo zei de woordvoerder die daar mee de provinciale goedkeu ring twijfelachtig maakte. Slang wasmachine gesprongen ALPHEN AAN DEN RIJN Een gesprongen waterleiding van een wasmachine heeft vanmorgen in de Vliestroom voor flink wat overlast gezorgd. In totaal kregen vijf woningen water bin nen. Om half negen vanmorgen schakelden bewoners van de Vliestroom de Woningbouwvbereniging en de brandweer in om dat er water hun huis in kwam. De brandweer trof ir. een van de huizen een wasmachine aan met een lekkende slang. De be woners waren niet thuis. 1STGEEST De raads- missie openbare werken steravond over de aspecten van de g van een kunstgrasveld hockeyvereniging C. Dat daarbij een aantal i nciële aspecten onherroe- k om de hoek kwamen ;n, was niet te vermijden, ivond komen deze tijdens ijeenkomst van de raads- ^iiissie financiën uitge- |H® aan de orde. fgKns de discussies over het stel met betrekking tot kunstgrasveld waren ook n van de Sportraad aan- dig Sv Zoals men weet zal de ^eente Oegstgeest zich bij aart lannen van LMHC „bud- n, ir neutraal" opstellen, zoveel wil zeggen dat ;bio de gemeente niets mag "eeI ;n. Een belangrijke zaak is sja.er dat als LMHC kans ziet a e{ unstgrasmat te realiseren hig! nnen 7 jaar een herinves- ig moet plaats vinden voor anging van het kunstgras, lidd i W stellen aan de Oegst- ïrdi se gemeenteraad voor: iidd Sen fonds „vervanging tgrasmat" te vormen ïn met ingang van het be e ngsjar 1984 gedurende ze- eetj jaren een deel van de ren- liooan het recreatiefonds, ad. 9000 gulden wordt gestort en jaarlijks de voor dat jaar bere kende omslagrente wordt bij geschreven. Indien blijkt dat LMHC financieel hulp nodig heeft, wordt een bijdrage gege ven, die in ieder geval niet meer bedraagt, dan het gere serveerde bedrag. b) De terugbetaling te garan deren van de hoofdsom en rente van een door de LMHC te Oegstgeest aan te gane geld lening van 160.000 gulden, bij lapijtfabriek H. Desseaux N.V. Te Oss zulks onder de ontbindende voorwaarde dat: 1. Door de vereniging schrif telijk wordt aangetoond, dat een onder de leden van de vereniging gehouden financië le actie een netto opbrengst van tenminste 60.000 gulden. 2. Dat van de Nederlandse sportfederatie een subsidie wordt ontvangen ten bedrage van 40.000 gulden. 3. Het verlenen van een rechtvan opstal, overeenkoms tig bijgevoegde conceptacte, tot het hebben en houden van een kunstgrasveld met bijbehoren de werken op gemeente eigen dom. Met name het zogenaam de fonds „vervanging kunst- grasmat" kreeg nogal de nodi ge aandacht van de commissie leden. Ten aanzien van de ge hele uitvoering, zoals LMHC die ziet werden nogal wat vra gen gesteld. De socialist Haas noot vreesde voor financiële consequenties voor de ge meente: „Temeer daar er de komende jaren een golf van bezuinigingen over ons heen komt". Ook de radicaal Sanders was niet erg enthousiast. Hij vreest een daling van het ledental in de leeftijdsklasse van 12 tot 16 jaar en hij vroeg zich verder af wat er gaat gebeuren als LMHC over 7 jaar de kunst- grasmat niet kan vervangen. „Dan moet een mooi grasveld dat voor de aanleg van het kunstgras is omgeploegd, weer in een behoorlijke staat wor den teruggebracht. En dat kost waarschijnlijk veel geld". De voorzitter van LMHC, de heer Goslings verdedigde een aan tal standpunten en lichtte ze toe. Donderdag houdt LMHC een belangrijke algemene le denvergadering. Ook de sport-, raad moet zijn uitspraak nog doen over het gemeentelijke voorstel. De raadscommissie openbare werken leverde het volgende beeld op: D'66-VVD en CDA zullen gunstig advise ren. De PvdA, PPR en sport raad behouden zich nader fractieberaad voor. Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor een luxe Parker balpen Naam_ I Ad res _als nieuwe abc ee van de Leidse Courant Postcode/Plaats. Straatnamen voor Hoge Rijndijk West ZOETERWOUDE Hoewel de gemeenteraad van Zoeterwou- de al enkele jaren geleden besloot tot straatnaamgeving in het gebied Hoge Rijndijk West II, is het door een veranderde verka veling binnen dit gebied noodzakelijk om nieuwe straatnamen vast te stellen. Daartoe is door burgemeester en wethouders ad vies ingewonnen van de commissie straatnaamgeving. Daar bij de verkaveling het behoud van de bomen een belangrijke rol heeft gespeeld, stelt de commissie voor om de straten nu namen van bomen te geven. De voorgestelde namen zijn: Vleugelnoot- laan, Platanenlaan, Beukenlaan, Essenlaan, Elzenhof, Kastanje laan, Zelkovalaan, Lindenlaan, Wilgenhof, Moerascypreslaan, Eikenlaan en Populierenlaantje. Deze week zal de gemeenteraad de uiteindelijke beslissing nemen over de naamgeving in het be stemmingsplan waar vorige week dinsdag de eerste paal de grond in ging voor een projekt van 26 woningen. Betaald wordt D per maand (met automatische afschrijving) -C per kwartaal Stuur een luxe Parker balpen naar: Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon I Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel I plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, ^2500 VG Den Haag (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Van Amelsvoort (Binnenlandse Zaken) heeft een door de gemeente Sassenheim gedachte invoe ring van rioolrecht afgekeurd omdat met de heffing ervan als mede enkele andere belastingen in de gemeente, de lasten voor de burgers met meer dan 50 procent zouden toenemen. Dit is in strijd met het beleid van de rijksoverheid dat tarieven van de overheid dit jaar maximaal vier procent mogen stijgen. De staatssecretaris heeft de gemeente nu gevraagd het tarief voor het rioolrecht te verlagen of af te zien van invoering ervan. Dit blijkt uit antwoorden van de bewindsman op vragen van de kamerleden Dijkstal, Wiebinga en Hermans (allen VVD). Van Amelsvoort wijst erop dat Sassenheim naast invoering van het rioolrecht ook tarieven- voor onroerend goed belasting, honden belasting en afvalstoffenheffing wilde verhogen. Over het optrekken van tarieven ter dekking van tekorten bij de gemeente zegt de bewindsman dan dit wel kan, maar dan gefaseerd. Zo wijst Van Amelsvoort erop dat de gemeente, in dien het rioolrecht 40 gulden zou bedragen, 170.000 gulden per jaar zou binnenkrijgen, ruim voldoende om een korting op de uitkering aan de gemeente uit het Gemeentefonds van 90.000 gulden mee op te vangen. Van Amelsvoort ontkent dat er met zijn ingrijpen een ombui ging van beleid plaatsvindt. Ook tornt hij niet aan de gemeente lijke autonomie inzake bepaalde belastingen. Het rijk houdt im mers de verantwoordelijkheid voor prijs- en inkomensbeleid, al dus de bewindsman.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7