Weer klap voor Connors AMERIKAAN RAAKT NA VROUW OOK WIMBLEDON-TITEL KWLIT Amateurs voor WK wielrennen Sportwereh .onder loep SPORT Ceidoe Somont DINSDAG 28 JUNI 1983 PAGINA 11 Oostduitse atletiekzege LOS ANGELES Oost Duitsland heeft de twee daagse atletiek-interland tegen de Verenigde Staten gewonnen met 197 tegen 181 punten. Bij de heren waren de Amerikanen sterker: 125-97, maar dat ver schil werd teniet gedaan door een ruime Oostduitse zege bij de dames: 100-56. Oud-Olympisch kampioen Alberto Juantorena won tijdens wedstrijden in Los Angeles, die naast de in terland werden gehouden de 800 meter. Bij zijn eer ste internationale optreden van het seizoen maakte de Cubaan een tijd van 1 minuut 45,82 seconden. Na zijn overwinning vertelde Juantorena dat hij zich Zijn deelneming bij zowel de wereldkampioenschap pen in Helsinki als de Pan-Amerikaanse Spelen in Caracas zal beperken tot de 800 meter. Cór Lambregts zegevierde gisteravond tijdens een stratenloop over 11,2 kilometer in Woerden in een tijd van 31 minuten en 52,5 seconden. Met een ach terstand van ruim tien seconden eindigde Gerard Nijboer van Daventria als tweede. Bij de dames zege vierde Carla Beurskens. Toestand Uncini verbeterd GRONINGEN In de toestand van motorcoureur Franco Uncini, die zaterdag tijdens de wedstrijd in de 500-cc klasse bij de TT van Assen ernstig gewond raakte, is verbetering gekomen. De Italiaan is inmiddels bij kennis gekomen. „Het gaat de goede kant op met hem. In verschillende berichten is er sprake geweest van een her- senkneuzing, dat is echter niet het geval. Dat zou namelijk beteke nen dat hij bloed in zijn hersenen zou hebben. Aangezien dat niet zo is, spreken we hier van een erg zware hersenschudding", aldus de artsen van het academisch zieken huis in Groningen. Peter Houtman. Houtman krijgt Zilveren Schoen PARIJS Peter Houtman is als tweede geëindigd op de lijst van Eu ropese topscorers. De spits van Feye- noord kwam in 34 competitieduels tot 30 treffers. Hij werd daarbij slechts overtroffen door de Portu gees Fernando Gomes. De spits van het op de tweede plaats geëindigde FC Porto scoorde 36 keer in 30 wed strijden. Dimitros Anastopoulos van Olympiakos Piraeus werd derde met 28 treffers uit 34 wedstrijden. Het Franse voetbalblad, dat de strijd om de gouden-, zilveren- en bronzen schoen organiseert, wees FC Aber deen, de winnaars van de UEFA- Cup, aan als de beste club van Euro- Tips Duindigt WASSENAAR Twee rennen en negen draverijen staan morgenmid dag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze prognoses voor deze meeting luiden: HAVELTEPRIJS: Winni First. Wies- je Norton en Wilma Up. HARFSEN- PRIJS: Wio van de Lente. Venus Ulandia en Udet P HARDERWIJK- PRIJS: Virginia Zuilen. Udo Wind- spicl en Ukie D. JUPITERPRIJS: Tavita. Gadina en Ma Cherie. HAU- LERWIJKPRIJS: Vanka Pnde, Uni- ta Ossewaard en Upper Tefka. HA- RENPRIJS: Voila Cartouche, Ufo en Winston Hazelaar. SATURNU- SPRIJS: Songs Pride. Racy First en Sir Raaphorst. HARDENBERG- PRIJS Vidon Hazelaar. Vip D en Vi deo Buitenzorg. HARMELENPRIJS: Udet Westlandia. Rezatonka en Tre- sor Kandia. HAAMSTEDEPRIJS; Trust Skoatter, Tont The Butler en Pijlsnel. HATTEMPRIJS: Utahbon, Ulaan en Robby Performer. Dick Jol naar Kortrijk DEN HAAG Dick Jol speelt volgend sei zoen bij KV Kortrijk. De 27-jarige Scheve- ninger, die eerder in België voor SC Me nen en Berchem Sport uitkwam, is voor één jaar uitge leend aan de eerste klasser, waar Wim Reijers de opvolger wordt van trainer Henk Houwaart. Laudrup uitgeleend TURIJN Juventus heeft zijn nieuw aanwinst, de Deen Michael Laudrup, v< het komende voetbalseizoen uitgeleend a Lazio Roma. De Turijnse club kan nog ge gebruik maken van de capaciteiten van Deen, omdat het in de Pool Zbigniew I niek en de Fransman Michel Platini al 1 maximale aantal van twee buitenlanders 1 het veld brengt. De 28-jarige Hongaarse international Til' Nyilasi kreeg officieel toestemming zijn cl Ferencvaros in de herfst in te ruilen vc een buitenlandse vereniging. In Hongar' geldt de regel, dat spelers pas op 30-jari1.1 leeftijd naar het buitenland mogen vertre ken. Voor Nyilasi wordt een uitzonderi gemaakt vanwege zijn grote verdienstr voor het Hongaarse voetbal. Valencia Austria Wien hebben de middenvelder e contract aangeboden. LONDEN Het zal even wennen zijn, de laatste zes dagen van Wimbledon zonder Jimmy Connors. Voor het eerst in tien jaar ontbreekt de naam van de huidige nummer één van de wereld bij de laatste vier van één van de grote toernooien. Dat hij giste ren in de achtste finales reeds door de Zuidafri kaan Kevin Curren werd uitgeschakeld, mag gerust als de grootste verrassing van het naoorlogse tennis worden beschouwd. Connors, tweevoudig Wimble- don-kêmpioen en titelverdedi ger. wilde eerst de schok in alle eenzaamheid verwerken. Hij vertrok direct na de sensa- tionale uitschakeling naar zijn geheime verblijfplaats, ergens buiten Londen. Waar voor het eerst sinds jaren niet meer zijn echtgenote Patty aanwezig was óm hem te troosten. Zoals bekend is het echtpaar Con nors uit elkaar en waar Patty vorig jaar deelde in zijn groot ste triomf (de herovering van de Wimbledon-titel na acht jaar), waren nu slechts zijn va der en broer beschikbaar om, bijna twaalf maanden later, met hem het zwartste moment uit zijn loopbaan te verwer ken. Ironisch genoeg was het een klein half jaar geleden ook Kevin Curren, die Connors in Brussel versloeg. Waarna de Amerikaan onmiddellijk terug vloog naar Los Angeles in een poging zijn toen nog wanke lende huwelijk te redden. Connors raakte dus in kort be stek twee gewaardeerde le- vens-elementén kwijt: zijn vrouw en de Wimbledon-titel. Waarvan de laatste hem waar schijnlijk dezer dagen het meest aan het hart ging. Want na zijn definitieve uiteengaan met Patty kwam de bijna 30- jarige Belleville Kid bijna als herboren terug. Zijn op ondub belzinnige wijze veroverde ti tel op Queens, vlak voor dit Wimbledon, was daar een sprankelend bewijs van. Maar gisteren had waarschij- lijk niemand Kevin Curren van de overwinning kunnen afhouden. De 25-jarige Zuida frikaan, die enige jaren gele den naar Texas verhuisde en van daaruit begon te werken aan een tenniscarrière, had in alle opzichten zijn „dag". Waar het bijvoorbeeld Chris Lloyd vrijdag in alle opzichten had tegen gezeten, had Curren gis teren bijna alles op zijn hand. Krankzinnig Jimmy Connors, die vocht voor zijn leven zoals dat van hem al meer dan tien jaar be kend is, kon daar niet de af doende wapens tegen vinden. Het dit jaar krankzinniger dan ooit verlopende Wimbledon begroette zijn meest illustere slachtoffer. Dat, hoe kon het ook anders, viel op de beruch te baan 2, de door de vedetten gevreesde „Begraafplaats". De opslag was gisteren het ma gische middel van Kevin Cur ren om zijn naam met hoofd letters op de lijst van beulen van baan 2 gebeiteld te krij gen. Nadat de stofwolken rond de uitschakeling van Connors waren opgetrokken, bleek de Zuidafrikaan niet minder dan 33 aces te hebben geslagen, een bijna onwaarschijnlijk hoog aantal. Dat echter, hoe curieus het ook mag klinken, nog niet eens als record kan worden geboekstaafd, want de Brit John Feaver schijnt ooit in een partij op Wimbledon 42 van die dodelijke opslagen van zijn racket te hebben laten vertrekken - overigens in een duel dat hij verloor van John Newcombe. Maar terug naar Jimmy Con nors, op wie gisteren uiteraard alle aandacht van welke ten- nisliefhebber waar ook ter we reld was gericht. De Ameri kaan staat te boek als de beste opslag-retourneerder in zijn métier, maar die kwalificatie heeft hem gisteren nauwelijks kunnen helpen. „Ik had ver wacht", vertelde een nauwe lijks aangedane Curren later, „dat ik het met mijn service tegen Connors moeilijk zou krijgen. Hij heeft niet voor niets de reputatie de opslag als beste te beantwoorden. Maar hij heeft waarschijnlijk te gro te problemen gehad met anti ciperen. Ik wist soms zelf niet waar de bal terecht zou ko men....". Onvoorspelbaar Kevin Curren, die tot aan het duel met Connors nog geen enkele servicebeurt had ver speeld en dat ook tegen Con nors niet zou doen, behoeft overigens hoe merkwaardig dat ook moge klinken, niet als een extreem harde serveerder te worden aangemerkt. Zijn geheim ligt in het volslagen onvoorspelbare van de rich ting die de bal zal kiezen. „Dat is een gevolg van het feit dat ik meer dan menig ander op het laatste moment mijn pols kan draaien. Dat maakt het zo moeilijk voor een tegenstander om er afdoende op te reage ren". Hetgeen Billie Jean King, zelf gisteren doordrin gend tot de laatste acht bij de dames door een zege op Wen dy Turnbull, beaamde. „Ik heb wel gemengd-dubbelspelen te gen Kevin gespeeld", vertelde de bijna 40-jarige Amerikaan se. „Maar op die opslag was absoluut geen peil te trekken". Kevin Curren, die na afloop zijn zege op Connors nuchter kwalificeerde als „één van mijn beste overwinningen", zorgde er gisteren voor dat de atmosfeer rond baan 2 om te snijden was. Maar riep tevens vragen op over het beleid van het toernooicomité, dat op nieuw één van de grote trek pleisters op een buitenbaan had ingedeeld. En dan boven dien nog op baan 2, waar al zo veel reputaties zijn gekraakt. „Ik was zeer verbaasd", meen de opnieuw King later, „dat Connors daar tegen Curren moest spelen. Zo'n partij hoort op één van de twee belangrijk ste banen. Niet alleen omdat die in betere conditie zijn dan de rest, maar tevens vanwege alle toestanden er omheen. Heen en weer lopend publiek, over de omheining hangende toeschouwers, kortom alle mo gelijke zaken die de concentra tie kunnen verstoren". Jimmy Connors wenste er door zijn onmiddellijke ver trek geen commentaar op te leveren, Kevin Curren werd er niet naar gevraagd. Voor hem gold de gouden regel: voor de winnaar, en zeker één in zo'n partij, bestaan geen problemen. De Zuidafrikaan, die enige games van racket wisselde wanneer hij moest serveren, had zelfs geen moei lijkheden gekend met bepaal de opmerkingen die Connors hem tijdens het enerverende gevecht had toegevoegd. „Hij probeerde mij kennelijk uit mijn ritme te halen. Maar het deed me niets. Op momenten dat ik het wat moeilik had, dacht ik slechts aan het feit dat ik mijn service nog niet één keer was kwijt geraakt. En dat hielp". Hetgeen uit de score bleek: 6-3, 6-7, 6-3, 7-6. De krap die Kevin Curren, slechts vijftiende op de we reldranglijst en tot dusver zijn beste resultaten boekend in het dubbelspel met Steve Den ton, overschaduwde gisteren alle overige resultaten. Die overigens nog een geplaatste speler (dertiende) „het leven" kostte: Brian Gottfried. Hij werd verslagen door Mei Pur- cell, die nu Chris Lewis ont moet. Deze Nieuwzeelander brak de opmars van Nduka Odizor abrupt af. John McEn roe, die zich bijna voorbeeldig gedroeg tegen Bill Scanion, liep wel een openbare waar schuwing op, maar geen ver dere averij: 7-5, 7-6, 7-6. Hij treft nu Sandy Mayer, die Mike Leach terug bracht in de realiteit. Curren kan zich ver der opwerken als hij in de kwartfinales Tim Mayotte uit schakelt. Deze remde John McCurdy af. De meest interes sante ontmoeting bij de laatste acht is ongetwijfeld Roscoe Tanner-Ivan Lendl, die giste ren afrekenden met respectie velijk Robert van 't Hof en Pat Cash. Bij de dames stoomde Martina Navratilova onverbiddelijk door naar de laatste acht. Na een zege op de Westduitse Claudia Kohde ontmoet ze daarin echter niet de verwach te Hana Mandlikova, maar een landgenote van Kevin Curren, Jennifer Mundel. Deze bezorg de Mandlikova haar zoveelste desillusie door de Tsjechoslo- waakse in drie sets te verslaan. De „wedergeboren" Virginia Wade was vlak bij verlies te gen de Westduitse Eva Pfaff, maar won wéér. Zij treft nu Yvonne Vermaak, die het tweede geplaatste slachtoffer (Virginia Ruzici) voor haar re kening nam. Kathy Jordan speelt tegen Billie Jean King en Barbara Potter komt uit te gen Andrea Jaeger (17), die het nog twee jaar jongere Ca nadese filmsterretje Carling Bessett versloeg. Zoals gezegd, al deze partijen werden gisteren overscha duwd door de nederlaag van Jimmy Connors. Die zijn laat ste optreden op Wimbledon wel eens kan hebben gemaakt. Hoewel, Jimbo is al eerder te rug gekomen. FRANK WERKMAN WOERDEN Piet Librej de wegcoach van de KNW heeft een kerngroep v twaalf amateurwielrenners selecteerd voor de wegwj strijd om het wereldkampicw schap, die begin september Zwitserland wordt gehoudt Ook stelde Libregts een gro voor de 100 kilometer ploege tijdrit en een Jong Oran team samen. Het ligt in de doeling van de KNWU rr deze selecties naar de Olym sche spelen toe te werken. De uitverkorenen zijn: Individuele wegwedstri Hans Boom, Henk Bouwma Hans Daams, Maarten Ducn Mathieu Hermans, Peter H< land, Ron Snijders, Gert-J Theunisse, Nico Verhoeve Teun van Vliet, Henk v; Weers en Bert Wekema. 100 kilometer: Jos Alber Henk Boeve, Ralf Elshi Jean-Paul van Poppel, Gee^ Schipper, Gerrit Solleveld. 13 Jong Oranje: Johnny Boge Eric Breukink, Gert Jakoip' Pascal Kolkhuis-Tanke, Chi Koppert, Erwin Nijboer Twan Poels. WOERDEN De Ier Se Kelly en de Amerikaan Gr Lemond zijn de prominer buitenlandse deelnemers de mini-profronde van Ned land. die op 25 augustus Boxmeer begint. Vrijwel complete Nederlandse top eveneens van de partij. Alli met de ploeg van Joop Zot melk moeten de onderhar lingen nog worden afger< WOERDEN Nationaal kaijl( pioen Jan Raas heeft de pr fronde van Woerden gewc nen. In de eindsprint verslo hij de Belg Eric Vanderaerde de Ier Sean Kelly, Piet vi Katwijk en Joop Zoetemelk. DEN HAAG In de hoof klasse van de softbalcompetii won Terrasvogels gisteravoi op eigen terrein met 5-0 v EDO. TAIPEI Het Nederlands d mesbasketbalteam won tijde het toernooi om de Jones Ci met 54-52 van de Verenig! Staten. Anita Blangé we topscoorster met 11 punten, sportuitslagen 200 meter: 1. Myrlcks (Vst) 20.59, 2. Smith (Vst) 20,76, 3. Bringmann (Odl) 20.89. 4. Prenzler (Odl) 20.94. •00 meur 1. Wagenknecht (Odl) 1.46.06, 2. Patrick (Vst) 1.46.48. 3. Mogalle (Odl) 1.46,55, 4. Mack (Vst) 1.46.80. 5000 melen 1. Kunze (Odl) 13.35.47, 2. Schilthauer (Odl) 13.35.60, 3. Clary (Vst) 13.37,19, 4. Henderson (Vst) 13.45,66. 110 meter horden: 1. Foster (Vst) 13.20. 2. Munkelt (Odl) 13.54. 3. Gault (Vst) 13.55, 4. Oschkenat (Odl) 13,95. Hoogspringen: 1. Stones (Vst) 2.26. 2. Williams (Vst) 2.26. 3. Sam (Odl) 2,26. 4. Slebert (Odl) 2,22. Vereprlngen: 1. Grimes (Vst) 8.04, 2. Spry (Vst) 7.91, 3. Novak (Odl) 7,89, 4. Reichelt (Odl) 7.50. Discuswerpen: 1. Powell (Vst) 66.56, 2. Warnemunde (Odl) 66,00, 3. Schuit (Odl) 66.00. 4. Plucknett (Vst) 65.64. Kogelsiingeren: 1. Haber (Odl) 79,02. 2. Steuk (Odl) 75.52. 3. McKenzie (Vst) 74,50. 4. Burke (Vst) 72,78. 4x400 meten 1. Verenigde Staten 3.02,46, 2. Oost Duitsland 3.02,99. 20 kilometer snelwandelen: 1. Gau- der (Odl) 1.26,16, 2. Weigel (Odl) 1.26.16, 3. Evonuik (Vst) 1.27,07. 4. Heiring (Vst) 1.28.12. Eindstand heren: Verenigde Staten 125 punten; Oost Duitsland 97 pun- SxTmeter 1. Wöckel (Odl) 22,52. 2. Cheeseborough (Vst) 22,56. 3. Glvens (Vst) 22.92. 4. Gladisch (Odl) 23,13. 800 meten 1. Schröder (Odl) 1.58.93. 2. Wachtel (Odl) 1.59.40, 3. Campbell (Vst) 1.59.72. 4. Richburg (Vst) 2.03.39. 3000 meter: 1. Bruns (Odl) 8.57.46. 2. Meinet (Odl). 3. Keyes (Vst) 9.01,27, 4. Webb (Vst) 9.15.43. 100 meter horden: 1. Knabe (Odl) 12,74. 2. Jahn (Odl) 12,81, 3. Page (Vst) 13,07, 4. Fitzgerald (Vst) 13.30. Kogelstoten: 1. Slupianek (Odl) 21,81. 2. Schmuhl (Odl) 19,51, 3. Grif fin (Vst) 17.71, 4. Wood (Vst) 16.95. 4x400 meter: 1. Oost Duitsland 3.24.89, 2. Verenigde Staten 3.28,12. Eindstand dames: Oost Duitsland 100 punten; Verenigde Staten 56 punten. Wedstrijden in Los Angeles 200 meten 1. Phillips (Vst) 20,51 se conden. 800 meten 1. Juantorena (Cub) 1.45.82; 2. Wuyke (Ven) 1.45.87. 5000 meter: 1. Yoneshige (Jap) 13.40,22, 2. Castro (Mex) 13.40.56. 3. Heine (Wdl) 13.44.21. 400 meter horden: 1. Greg Rolle (Bah) 50,09. 20 kilometer enelwandelen: 1. Da Milans (Ita) 1.25,53; 2. Belluci (Ita) 1.27.42. Hoogspringen: 1. Belkov (Sov) 2.30 200 meten 1. Taylor (Can) 23,03 se conden. 3000 meten 1. Joyce (Ier) 9.00,95. 400 meter horden: 1. Krug (Wdl) 55,74; 2. Fllntoff (Aus) 56,22. TENNIS Wimbledon Herenenkelspel, 4e ronde: Roscoe Tanner (Vst)-Robert Van 't Hof (Vst) 6-2, 6-3, 6-3; Sandy Mayer (Vst)-Mike Leach (Vst) 6-1. 7-6. 6-1; Kevin Cur ren (Zaf)-Jimmy Connors (Vst) 6-3, 6- 7. 6-3, 7-6; Chris Lewis (Nwz)-Nduka Odizor (Nig) 6-1, 6-3, 6-3; Tim Mayot te (Vst)-John McCurdy (Aus) 6-0. 6-2. 6-4; Mel Purcell (Vstj-Brian Gottfried (Vst) 4-6, 6-3, 6-3, 6-2; Iv^n Lendl (Tsj)-Pat Cash '(Aus) 6-4. 7-6. 6-1; John McEnroe (Vst)-Bill Scanion (Vst) 7-5, 7-6, 7-6. Damesenkelspel, 4e ronde: Martina Navratilova (Vst)-Claudia Kohde (Wdl) 6-1, 6-2; Yvonne Vermaak (Zaf)-Virgi- nia Ruzici (Roe) 6-3, 6-2; Barbara Potter (Vst)-Lisa Bonder (Vst) 7-5, 6- 4; Billie Jean King (Vst)-Wendy Turn bull (Aus) 7-5. 6-3; Jennifer Mundel (Zaf)-Hana Mandlikova (Tsj) 5-7, 6-4, 6-4; Kathy Jordan (Vst)-Kathy Rinaldi (Vst) 6-2, 6-4; Andrea Jaeger (Vst)- Carling Bassett (Can) 6-4. 6-3; Virgi nia Wade (Gbr)-Eva Pfaff (Wdl) 3-6, 7- 6. Herendubbelspel, 2e ronde: Frltz Bühning/'Brian Teacher (Vst)-John Lloyd/Bruce Manson (Gbr/Vst) 6-3, 6-4, 7-6; Anders Jarryd/Hans Sl- monsson (Zwe)-Ross Case/Brad Dre- wett (Aus) 7-6, 6-4, 7-6; Sammy Gi- ammalva/Henrik Sundsfröm (Vst/Zwe)-Nick Brown/Steve Shaw (Gbr) 6-1, 3-6. 6-3. 6-4. 3e ronde: Tim Gullikson/Tom Gullikson (Vst)-Sandy „Wat ben ik blij dat ik ermee gestopt ben. Ik vind het nog steeds iets prachtigs om naar zo'n Roberts en Spencer te kijken, die strak sturend een hele wedstrijd geen foutje maken. Maar als ik ze dan met de slingerende motoren van het rechte eind de S- bocht zie induiken, ben ik prachtdag gehad, als dat stomme ongeluk met Uncini niet gebeurd was". (Oud-motorcoureur Wil Hartog in De Telegraaf) „Als leerling had ik natuur lijk altijd het gewicht tegen. Het is wel fijn als je voor een eigenaar met ontheffing mag rijden, maar feitelijk had ik daar nooit iets aan omdat ik door mijn hoge gewicht meestal niet voldoende ge bruik kon maken van die ontheffing. Ik moest de meeste overwinningen bin nenhalen met tweede keus paarden. Lang gingen bij ons aan stal de beste ritten naar de eerste jockey. Daar is nu gelukkig verandering in ge komen. Ik tel nu volkomen mee in de rensport. Ook de eigenaren laten graag hun paarden aan mij over. Met Carmona zijn wij straks kansrijk in de derby. Als een paal boven water staat vast dat de derby gaat tussen Wouter Raaphorst en. Carmo na". (Jockey Jan Luyten in Paardesport in Ren en Draf) „Mijn ouders zijn voor mij een geweldige steun. Met hun hulp kon ik die surfshop beginnen. We staan er nu al lemaal in. Mijn oudste broer Ron ontwerpt nieuwe plan ken. Ik probeer ze uit en wanneer ze goed zijn, worden ze in produktie genomen. Je hebt in dat surfwereldje bijna ongekende mogelijkheden. Kees Rijvers: basis gelegd Bijna iedereen doet het. Wij hebben nu een eigen kle- dingsmerk. Alles zelf opge bouwd. Geen cent hebben wij cadeau gekregen. Mijn vader is een doodgewone man. Ging in een woonboot wonen omdat wij geen huis konden betalen. Gebruikte voor zijn plezierboot een jute zak van de bakkerij als zeil. Door hard werken zijn wij nu goed terechtgekomen. Als je wil hebt lukt dat". (Wereldkampioen plank- zeilen Stephan van den Berg in de Haagsche Cou rant) „Eigenlijk is het onvoorstel baar dat we zover zijn geko men. Pas tijdens het Euro voetbaltoernooi, een kleine week voor het vertrek naar Mexico, had ik mijn team duidelijk voor ogen. Daar voor ontbrak helaas de gele genheid om veel met elkaar te oefenen. Wat we in acht dagen in Guadalajara hebben gepresteerd was geweldig. De inzet, de drang naar prestatie, en een groot saamhorigheids gevoel. Ik hoop dat vanuit deze kernploeg een groot aantal spelers zal doorbre ken. In ieder geval is hier in Mexico een basis gelegd". (Bondscoach Kees Rijvers in Voetbal Totaal) „Ongelooflijk wat een pech ik heb dit seizoen. Ik heb nog geen race in de 250 cc uitge reden. En altijd van die klei ne dingetjes waar je geen re kening mee houdt. In Spanje hadden wij zelfs een extra klemmetje om de ophanging van de uitlaat gedaan. Voor het geval dat. En ja hoor, ze breken er allebei af. Een an der doet jaren met één klem. Het begon donderdag al met een valpartij. Weer een .on voorziene schade van 2000 Wil Hartog: blij dat ik gestopt ben.. gulden. De hele nacht zijn wij in de weer geweest om vrijdag dan een respectabele tijd neer te zetten. Wij dach ten dat wij het redelijk voor elkaar hadden, maar na één ronde was het alweer over. Niet meer aan de praat te krijgen". (Motorcoureur Mar Schou ten in het Algemeen Dag blad) Mayer/Ferdi Taygan (Vst) 7-6, 6-1, 7- 5; Brian Gottfried/Paul McNamee (Vst/Aus)-Wayne Hampson/Chris Johnstone (Aus) 6-4. 6-4, 6-4. Damesdubbelspel, 2e ronde: Cathe rine Tanvier/Andrea Temesvari (Fra- /Hon)-llana Kloss/Pam Teeguarden (Zaf/Vst) 7-6, 4-6, 6-4. 3e ronde: An drea Leand/Mary Lou Piatek (Vst)- Sandy Collins/Helena Sukova (Vst/Tsj) 6-1, 3-6, 6-4; Svetlana Tsjer- neva/Larissa Savtsjenko (Sov)-Rosa- lyn Fairbank/Candy Reynolds (Vst) 3- 6, 7-6, 6-4; Barbara Potter/Sharon Walsh (Vst)-Ann Kiyomura/Paula Smith (Vst) 6-2, 6-1; Mima Jausovec- /Kathy Jordan (Joe/Vst)-Billle Jean King/Chris Evert Lloyd (Vst) 5-7, 6-4. 6-3; Rosie Casals/Wendy Turnbull (Vst/Aus)-Lea Antonopolis/Barbara Jordan (Vst) 6-4. 6-0. Gemengd dubbelspel, 1e ronde: Da vid Lloyd/Sue Barker (Gbr)-Jaime Fil- lol/Sharon Walsh (Chi/Vst) 6-4, 5-7, 9-7; 2e ronde: Charles Strode/An drea Temesvari (Vst/Hon)-Connie Van Rensburg/Martlna Reinach (Zaf) 6-2, 6-7, 6-3; Colin Dowdeswell/C- hristina Jolissaint (Gbr/Zwi)-Dennis Ralston/Betty Stóve (Vst/Ned) 6-4, 3- 6, 6-3; Frew McMillan/Jo Durle (Zaf/Gbr)-David Graham/Beth Herr (Vst) 6-2, 6-7, 6-3; Rodney Harmon- /Zina Garrison (Vst)-John Newcom- be/Andrea Leand (Aus/Vst) 3-6, 6-4, 6-3. Vrijspraak flessengooier WARSCHAU De 26-jarige Poolse voetbalsupporter, die op 22 april tijdens de Europa Cup-voetbalwedstrijd Widzew Lodz-Juventus een fles tegen het hoofd van de Nederlandse grensrechter De Vrieze gooide, is door de rechtbank vrijge sproken. Dit werd door de Poolse televisie omgeroepen. De Vrieze heeft na een half uur, waarin een bleodende hoofdwond werd verbonden, de wedstrijd wel uitgevlagd. Volgens de televisie waren er tegenstellingen in de getuige- -verklaringen. De „dader" zou zijn vodka-roes hebben liggen uitslapen tijdens het incident. STOCKHOLM Sture Pet- tersson, één van de vier Zweedse broers die eind zesti ger jaren driemaal wereld kampioen werden in de 100 kilometer ploegentijdrit, is op 40-jarige leeftijd overleden. VRAAG 1 Hoeveel keer heeft Jan Raas de Tour de France uitgere den? (Antwoord moet uiterlijk vrijdag 1 juli in ons bezit zijn) INZENDER:., Adres: Spelregels: 1. Dagelijks hef antwoord op de vraag Insturen. Bij voorkeur per brief kaart (frankering 50 cent). U moet daarvoor uitsluitend het Invulformulier gebruiken, uit de krant knippen en op de achterzijde van een briefkaart plakken. Het Invulformulier kan ook worden ingestuurd per brief (franke ring open enveloppe 60 cent, gesloten enveloppe 70 cent). 2. Inzendingen aan de Leidse Courant. Postbus 11, 2300 AA Leiden. Ook kunt u uw oplossing insturen naar Apothekersdijk 34. 2312 DD Lei den, of daar in de bus doen 4. Alle Inzendingen moeten uiterlijk op de datum, die vermeld staat bij de vraag, In ons bezit zijn. Te laat binnengekomen antwoorden worden terzijde gelegd en zijn uiteraard ongeldig.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12