Leimuiden had vorig jaar vier ton over dagpuzzel Hazerswoude wil jonge burgemeester Weinig belangstelling voor opname „Leestafel" bioscopen LEIDEN/REGIO GeidoeQowuxiit DONDERDAG 23IUNI1983 PAGIN 8000 woningen extra in Zuid-Holland-oost ALPHEN AAN DEN RIJN Het oos ten van Zuid-Holland heeft tot 1990 achtduizend woningen meer nodig dan de dertigduizend die eerst waren bere kend. Ook moet het oostelijk deel 125 hectare meer bedrijfsterrein krijgen. Dit staat in de „Bijstelling streekplan Zuid-Holland Oost", die de provincie onlangs heeft uitgebracht. Onder ande re Alphen aan den Rijn moet meer kantoren krijgen. Ook zal Alphen nog flink wat woningen extra moeten bou wen. De gemeenten en de burgers krij gen eerst nog inspraak op de provincia le plannen. De door Zuid-Holland ge noemde getallen liggen dus nog niet vast. Provincie beter voorbereid op bestrijding botulisme DEN HAAG De provincie heeft voor het eerst richtlijnen opgesteld om botulisme te bestrijden. Nu de temperaturen weer flink oplopen wordt de kans op de gevreesde ziekte groter. Ook heeft de provincie een folder opgesteld met daarin sugges tie voor de bestrijding van de vogelziekte. Vorig jaar kwamen zeventienduizend meldingen van kadavers bij de provincie binnen. Van de 450 uit het water geviste dode vogels, bleek driekwart met botulisme besmet. Naast vogels zijn er ook en kele gevallen van vissen met botulisme voorgeko men. In de folder die is uitgegeven, staat de waar schuwing dat het publiek (water)vogels niet mag voeren om concentraties van dieren te voorko men. Waar veel watervogels tegelijk zijn, is de kans op optreden of uitbreiden van botulisme na melijk groter dan elders. De voorlichtingsfolder is te krijgen bij het provinciehuis, telefoonnummer: 070-264111. Officier wil Van Puffelen niet vervolgen LEIMUIDEN De officier van justitie in Den Haag is niet bereid een strafzaak tegen het Lei- muidens raadslid mevrouw T. van Puffelen te beginnen. Burgemeester en wethouders hadden onlangs een klacht tegen haar optreden bij de officier ingediend. Het ging met name om uitla tingen van het raadslid over het bestuur Stich ting Eigen Woningbezit dat zij ervan beschul digde belasting te ontduiken. De reden voor het niet vervolgen is volgens het college van B en W dat een uitspraak niet van- tevoren te voorspellen is. Het is kortom te veel risico om de zaak te beginnen want als de uit spraak positief uitvalt voor Van Puffelen, wor den de betrokkenen „in veel sterkere mate be laagd", aldus het college. B en W concluderen dat de geloofwaardigheid van het gemeentebe stuur in diskrediet is gebracht. Maandag praat de gemeenteraad over deze kwestie. UIT ZOMERNOTA BLIJKT: LEIMUIDEN B en W van Leimuiden blijkt vo rig jaar 416.000 gulden „over" gehouden te heb ben. Dat is 10.000 'gulden meer dan het jaar daar voor. Het college schrijft dit in de deze week uitge komen zomernota. Hier aan verbinden burge meester en wethouders de conclusie dat de belastin gen volgend jaar in ieder geval niet verhoogd hoe-- ven te worden. Het gun stige resultaat is te dan ken aan de lage rentes tand en doordat Leimui den een paar jaar geleden al had extra afgeschreven. B en W zouden nu het liefst weer opnieuw extra afschrij ven. Helaas is de laatste jaren te weinig geld uitgegeven aan grote projecten om vervroegd af te schrijven. Van het geld dat overblijft aan het einde dit jaar, kan volgens het college een groot deel worden ge bruikt voor een fonds voor de inrichting van het voormalige parkeerterrein van Centraal Nederland aan de Stapenséa- straat. Volgens het college kan 130.000 gulden van het positie ve resultaat over '82 in deze pot worden gestort. Opgeteld bij de 110.000 gulden die al in het fonds zit, is er volgend jaar 240.000 gulden beschikbaar voor de reconstructie. Onder andere wil de gemeente de voormalige tuin van de artsen bij het parkeerterrein inrich ten als een wandelparkje. In de zomernota ook nog wat minder vrolijk nieuws over de bezuinigingen van het Rijk. In '86 verwacht de gemeente 225.000 gulden minder inkom sten. Goed nieuws daarente gen is het voorstel van het collge om de tarieven voor het zwembad, het Spant en de sportvelden niet te verhogen. Dit ondanks de mogelijkheid die de gemeente heeft om deze tarieven jaarlijks aan te pas sen. Het college vindt dat de burgers door de daling van het besteedbaar inkomen het al moeilijk genoeg hebben, daar entegen wil het college in '84 wel de rioolrechten, begrafe nisrechten en de precariorech ten met vier procent verho gen. De andere gemeentelijke belastingen gaan, zoals de ge meenteraad ook uitdrukkelijk wenste, niet omhoog in '84. Uit de zomernota van B en W blijkt ondermeer dat de ver koop van de grond in de Meer- ewijck voor vrije sectorkavels, de gemeente geen windeieren heeft gelegd. De bouw van de bungalows aan het water le verde Leimuiden dit jaar ruim twee ton op. Verder blijkt uit het overzicht van het college dat van het gemeentelijk wo ningbezit nog zeventig wonin gen (15 procent van het totale bezit) nog in de nabije toe komst moet worden opgeknapt of gerenoveerd. Nog dit jaar wil de gemeente hier wat aan gaan doen. Zo moeten deze woningen een modernere elec- trische installatie krijgen en moet er wat worden gedaan aan de wateroverlast. In de Beleidsnota '84 komt de ge meente met plannen voor aan passingen. Verder blijkt uit de cijfers dat van bijna de helft van het aantal huizen van de gemeente al het onderhoud in clusief woningverbetering is uitgevoerd. Automobilist rijdt in op file WOUBRUGGE Bij een bot sing van vier auto's is gister avond een 27-jarige man uit Waddinxveen gewond ge raakt. Hij is met verwondin gen aan het hoofd naar het ziekenhuis Rijnoord in Alphen aan den Rijn gebracht. De aanrijding gebeurde rond half twaalf. Drie auto's ston den te wachten voor het ver keerslicht dat wegens werk zaamheden is geplaatst op de Herenweg richting Alphen. Een vierde automobilist, een 47-jarige man uit Reeuwijk, die vermoedelijk onder in vloed van alcohol reed, botste met een snelheid van 100 kilo meter per uur op de drie wachtende auto's. Twee auto's werden totaal vernield en de andere twee zwaar beschadigd. Het slachtoffer bestuurde de achterste van de drie auto's. De twee bestuurders voor hem, een 41-jarige man uit Waddinxeen en een 62-jarige man uit Delft, raakten niet ge wond. De man uit Reeuwijk is mee genomen naar het politiebu reau voor een bloedproef en een proces verbaal. Legodieven aangehouden KATWIJK De politie van Katwijk heeft gisteren aangehouden. Het tweetal, een 25-jarige en een 19-jarige Kat ker heeft bekend gisternacht te hebben ingebroken bij Di aan de Visserijkade. De ketting van het toegangshek werd een kniptang doorgeknipt en vervolgens werden kratten b chips, lego en dinky toys buitgemaakt. De oudste Katwi; heeft bovendien nog een diefstal bij een slagerij op 22 mei ^ln fr Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men ,,UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. Centraal. Station, tel. 471656): Gandhi (al); 14.00, 20.00. BA BYLON II: Flying high (al); 19.00, 21.15. do. vr. ma. dl. 14.00. BA BYLON III: An officer and a gen tleman (al); 19.00, 21.30. do. vr. 14.00. CINEAC I (Buiten hof 20. tel. 630637): Wurgende tralie* (16); 14.00, 18.45, 21.30. 18.45, 21.30. CINEAC II: Coup de torchon (16); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00. 18 45. 21.30. CI NEAC III: De „hot bubblegum" maagd (12); 14.00. 18.45, 21.30. 4.00. DU MIDI (De Carpentierstraat 141, tel. 855770): Le* uns et Ie* autre* (al); 20.00. (beh. ma.) Annie Hall (16); ma. 20.15. EUROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): Stripes 4.00, 20.00. za. wo. niet om HAAGSFILMHUIS (Den- neweg 56, tel. 459900): Persona (16); 20.00. 22.00. A yellow hand kerchief (16); do. 20.30. A distant cry from spring (16); vr. 20.30. Tora San, our lovable tramp (16); 4.30. Floating clouds (16); zo. 20.30. A wande- notebook (16); ma. 20.30. Le crime de monsieur Lange (16); di. 20.30. The inheritance (16); wo. METROPOLE I: De lift 4.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. ME TROPOLE II: Sophie's choice (16); 14.00. 20.30. METROPOLE Tootsie (al); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15. 16.00. 18.45. METROPOLE IV: 48 Hours (16); 14.00, 18,45, 21.30. :o. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE V: One from the heart (16); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 16.00. 18.45. 21.30. ODEON I (Herengracht 13. tel. Negen sollicitanten van CDA- en VVD-huize Normaliter wordt het radio programma in de studio ge maakt en de onderwerpen ha ken dan in op de actualiteit van de afgelopen week. Eind redacteur Wim Schreurer zoekt uit publicaties in lande lijke dag/week en andere bla den onderwerpen die moeten passen in een van de vier pro- grammablokken waaruit de Leestafel bestaat zoals gezond heidszorg, bejaarden, consu menten en algemene zaken. Deze zomer gaat men „op lo- katie" en Alphen is een van de dertien middelgrote steden die worden aangedaan. Na een korte visie op Alphen hield presentatrice Marion Os kamp gesprekken met onder andere dokter Funke, die als schoolarts de inslaapproble- men bij kinderen in het afge lopen jaar nader bestudeerd heeft. Burgemeester Paats en de heer Bloemendaal van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten spraken over het grote finan cieringstekort in Alphen en de mogelijkheid van steun door het rijk in ruil voor toezicht van het Rijk. Alphen is slechts één van de vele gemeenten die met financieringsproblemen kampen. De sloperij van Van Schip, on gewenst in Zwammerdam, waar het bedrijf nu gevestigd is, ook ongewenst in Alphen op het industrieterrein waar het naar toe zal verhuizen, wal voor disru^ie fnwon Alphense kinderen zwemmen voor „zelfreddingsbrevet" Prachtig weer kenmerkte het 'afzwemmen' in buitenwater van ongeveer 150 kinderen en 8 volwas senen in Alphen aan den Rijn. Zij moesten in het open water van de Zegerplas 25 en 50 meter volledig gekleed zwemmen als onderdeel voor het behalen van het 'zelfreddingsbrevet'. Dit brevet is gekomen in de plaats van het zware C-diploma dat door veel kinderen, die reeds in het bezit zijn van hun 'A en B' zijn, nog niet kan worden gehaald. Wel is van belang dat zij zich kunnen redden als ze onverhoopt in het water terecht komen. De omstandigheden zijn dan natuurlijk nooit zo als in het binnenbad geoefend werd. Daarom wordt bij het 'zelfredden' de nadruk gelegd op het on verwachte van de gevaren en worden situaties gespeeld. Bijvoorbeeld varen met een bootje en dan omkieopn Na de hele winter oenefend te hebhen ntetoren de nroto buitonnmof Door telkens één letter bij de vooraf gaande te voegen, kunnen woorden van navolgende betekenis worden verkregen: 1. klinker; 2. dwarshout aan een mast; 3. mannetjesbij; 5. roofvogel; 6. niet op dezelfde wijze; 7. visje; 8. vrouwelijke dienaar. Oplossing Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabe- zorod Jubileum De viering van het veertigjarig bestaan van de voetbal DE] vereniging Hazerswoudse Boys wordt zaterdagavond de afgesloten. Om negen uur begint in het clubhuis ee.tersc feestelijke samenkomst, waarbij men kan sjoelen oieft het kampioenschap van Hazerswoude. Iedereen kajunis meedoen aan deze jubileumactiviteiten. Op deze avondarsc vindt de trekking van de prijswinnende nummers vazges f de groots opgezette loterij plaats, 's Morgens om halis c acht op deze zaterdag begint een viswedstrijd aan dl hei Poel. Lei jr h< Polksstokspringen Recreanten kunnen zondag voor polsstokverspringen te™r recht bij de polsstokverspring-vereniging Leeuwenhorst L lIy~ Noordwijkerhout. Dan wordt een recreatiewedtrijd gehou 'e den vanaf half drie. Het is de eerste wedstrijd van dit sei zoen. omdat de wedstrijd op Hemelvaartdag moest wordeii.] afgelast. Iedere ongeoefende kan zondag een kans komei wagen om de tien meter brede poldersloot over te sprin gen. Inschrijven kan ter plaatse op het terrein van de niging aan de Leeweg. Zeilwedstrijden De Watersportvereniging Leimuiden organiseert dag open zeilwedstrijden op de Westeinderplassen Vier klassen kunnen aan de strijd meedoen, namelijk^ de jeugd, de surfers, open boten en kajuitboten. Vooi de laatste twee klassen is de starttijd tien uur. Een uui daarvoor begint de wedstrijdinstructie. De surfers et de jeugd beginnen om twee uur. De instructie is eeA half uur eerder achter Bakhuislaan 28. Telefonisch f aanmelden is mogelijk bij Jos Bakker, 02520-18539. Taf schrijfgeld is vijf gulden voor alle klassen. Openluch tconcert Muziekvereniging Arti uit Ter Aar geeft zondag bij got weer een openluchtconcert voor de Unico-markt in Langej. raar. De aanvang'is half één. Mocht het weer tegenvallenf^JJ dan verplaatst het concert zich naar het Parochiehuis. liat h> Scheepvaart genr De tentoonstelling over Zoeterwoudse Schippers Scheepvaart die een aantal dagen in de oudheidkamei u( Suetanborgh is gehouden is inmiddels al door onge^ r 900 mensen bezocht. In verband met deze grote 1 langstelling zal de expositie behalve komende zatedar dag, aanvankelijk de laatste dag ook komende zondag n< nog te bezichtigen zijn. Van half drie tot half vijf kunp's, nen belangstellenden terecht bij Suetanborgh, op cfyer hoek Noordbuurtseweg/Watertje. oegi Rijntamboers fer" De leden van de Zoeterwoudse drumfanfare „de Rijntamr h< boers" trekken er zaterdag voor de laatste maal vóór c/Aers vakantie op uit om oud papier en lompen op te halen. Me4rek wordt verzocht de „handel" in dozen, plastic zakken of ge bundeld aan te bieden. jrief joudi Film Het Alphense Hooftstraattheater vertoont morgen^0P avond de film „La femme enfant" van Raphaël le BiP"A letdoux. De filmvoorstelling begint om negen Klaus Kin ski speelt op bijzondere wijze de rol va\ stomme tuinman. hteb< fe bri HAZERSWOUDE In een gezamenlijk opgestelde profiel schets hebben de fracties van de gemeenteraad van Hazers woude hun wensen omtrent de benoeming van een nieuwe burgemeester, als opvolger van de per 1 december met pensi oen gaande J. ten Heuvelhof, kenbaar gemaakt. Tijdens de gisteravond door de commissaris van de koningin in Zuid- Holland, mr. Maarten Vrolijk, bijgewoonde vergadering werd duidelijk dat de raad géén carrière- of eindstationbur gemeester wil, maar iemand die in elk geval meer dan één ambtsperiode mee wil. De man of vrouw (de SGP/RPF wil een man) moet iemand zijn tussen vijfendertig en vijftig jaar. Mr. Vrolijk deelde mee dat zich tot nu toe negen sollicitan ten, van CDA- en VVD-huize, binnen de officiële inzendter mijn (op 20 juni formeel gesloten) hebben aangemeld. Presentatrice Marion Oskamp achter haar tafel op de binnenplaats van de Bron. ALPHEN AAN DEN RIJN was gisteren weinig belang stelling voor de opnamen van KRO radioprogramma „Leestafel" een programma dat elke dinsdag op Hilversum te beluisteren valt. Slechts handjevol mensen bracht het op om enige tijd op de bin nenplaats van het kerkelijk gemeenschapscentrum „De Bron" te toeven. een afgevaardigde van de be langenvereniging Zwammer dam, een vertegenwoordiger van de Stromenwijk die naast het industrieterrein ligt en de betrokken wethouder Van Leeuwen. Voor muziek werd gezorgd door de journalist Peter van Eijk die piano speelde; en het saxcofoonokest Fifty-Fifty uit Aarlanderveen. Klemens Kortenbach sprak over het onderwerp dat hem zo na aan het hart ligt, „in elke wijk een beeld", de Al phense beeldenroute. Dit is vrijwel uniek in Nederland. Naast Alphen kent alleen Am sterdam dit gegeven. Het gisteren opgenomen pro gramma wordt 12 juli tussen tien en twaalf uur uitgezonden om Hilversum II. Iemand die ervaring heeft in het uitoefenen van een openba re bestuursfunctie èn die begrip heeft voor kerkelijke activi teiten, is in Hazerswoude gewenst. Hij dient de deelgebieden ruimtelijk ordening, financiën en personeelsbeleid te beheer sen. Dit bracht CDA-fractieleider J. Rietveld onder meer naar voren namens de gehele raad. De kennis op het terrein van de financiën dient vooral betrekking te hebben op het financieel management. De nieuwe burgemeester moet be grip en creativiteit hebben bij het oplossen van de problemen van het grote aantal jongeren; zowel wat betreft het vinden van werkgelegenheid als bij het zinvol vullen van de vrije tijd. Een grote democratische gezindheid, goede contactuele eigenschappen, tact en veel geduld worden eveneens ver wacht. Het bezitten van veel nevenfuncties wordt niet wen selijk geacht. Over aanvaarding en behoud hiervan moet, al dus valt te lezen in de profielschets, overleg plaatsvinden met de commissie algemene zaken. Mr. Vrolijk vindt de door de gemeenteraad voorgestelde leef tijdperiode (35 tot 50 jaar) van de te benoemen burgemeester niet onredelijk. „Ook jongeren zouden hier in Hazerswoude een goede start kunnen maken", voegde hij er echter aan toe. Hij deelde voor alle duidelijkheid mee bij de selectie van de sollicitaties steeds rekening te houden met de politieke situa tie ter plaatse. Zomermarkt Pri Burgemeester mr. J.M. Bonnike van Noordwijk opei1W( morgenochtend om elf uur de eerste toeristische Z vo mermarkt. De vereniging „Hoofdstraat Koopcentrun >°n organiseert deze zomer drie van dit soort markte\,y" Deze eerste duurt van elf tot tien uur. De drie popmuziekleraren. De slagwerkgroep en verschillende popgroepen van Muziekschool Bloembollenstreek treden morgen op ir grote zaal van Artopa in Lisse. Het is de start van de zo ruitvoeringen van de muziekschool. De groepen staan der leiding van Reneé Gervais, Frans Veldhuizen en Frai van Meegen. Deze docenten leiden de leerlingen op ti pop-musici, leren ze hoe ze voorbereid de studio in moete gaan en vertellen vooral veel over de instrumenten. Gra\ kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar bij de m uzi el school aan de Bondstraat 11 in Lisse of bij Idé aan de Ki naai straat 70. Muziekschool

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4