Gerechtelijke uitspraken hollen euthanasiewet uit TAFEL mm £cidóc6ou/ia/n HTTïïTl Honduras en Nicaragua slechts enkele granaten van echte oorlog verwijderd HONDURAS NIET ZO BLIJ MET AMERIKAANS TRAININGSKAMP H kerk wereld weer zeepost BISSCHOPPEN: HURLEY: SOCIALE LEER YAN KERK TE GOED OM THEORIE TE BLIJVEN KORTE METTEN Bisschop Tutu: Vreedzame oplossing in Zuid-Afrika alleen door toekenning burgerrechten aan allen Ruding in de branding ACHTERGROND f&dóeQowumt WOENSDAG 22IUNI1983 PAGI „Er is een glijdend proces aan de gang waardoor de huidige euthanasiewet wordt uitge hold. Daardoor worden die burgers gediskwalificeerd die de fundamentele menselijke waardigheid, zoals in de wet vervat, willen handhaven". Dit schrijven de Nederlandse bisschoppen in een brief aan premier Lubbers. De bisschoppen zijn bezorgd over de uitspraken en de pro cesgang in twee recente eut- hanasiezaken in Rotterdam en Alkmaar. In beide zaken is de geldende wet niet volledig gevolgd, zo stellen de bis schoppen. Zij vragen de rege ring medici en andere hulp verleners erop te wijzen die wet te respecteren. Ir» een pastorale brief willen de bis schoppen verder ingaan op de diepere achtergronden van euthanasie en hulp bij zelfdo ding. De bisschoppen schrij ven, dat een mens de zin van het leven niet altijd kan erva ren of duidelijk aangeven. „Maar van het oordeel dat een leven verder zinloos is, moeten wij ons als mensen en als gemeenschap van mensen onthouden", vinden zij. De rechtbank in Alkmaar ontsloeg onlangs een huisarts uit Purmerend, die euthanasie had verricht op een 95-jarige patiente, van rechtsvervol ging. Dat was de eerste maal in de Nederlandse rechtsge schiedenis dat een actieve euthanasie wel bewezen maar niet strafbaar werd geacht. De rechtbank overwoog in het vonnis, dat het zelfbeschik kingsrecht inzake de beëindi ging van het eigen leven bij een uitzichtloos en ondraag lijk lijden maatschappelijk in steeds bredere kring wordt aanvaard. De rooms-katholieke kerk heeft een schitterende sociale leer, maar neigt er vaak toe het bij theorie te laten. De kerk zou praktische metho den moeten ontwikkelen om de leer in praktijk te brengen. Dat zei aartsbisschop Denis Hurley, de voorzitter van de bisschoppenconferentie van Zuidelijk Afrika, tijdens een congres in Galway ter gele genheid van het tienjarig be staan van „Trocaire", het or gaan voor ontwikkelingssa menwerking van de Ierse bis schoppenconferentie. Hurley betoogde, dat het sa mengaan van theorie en praktijk van de sociale leer van de kerk verreikende ge volgen kan hebben, zoals de uitwerking van een christelij ke visie op de samenleving. Al te vaak hebben katholie ken die het kapitalisme afwij zen, voor het socialisme of zelfs het marxisme gekozen, aldus Hurley. Misschien is er een christelijk model, dat de creativiteit van het kapitalis me koppelt aan de bezorgd heid en de bereidheid tot de len van het socialisme en iets geheel nieuws produceert, dat onmiskenbaar in Christus zijn bron heeft, aldus Hurley. Hij noemde verder een sport- boycot het enige effectieve protest tegen het apartheids- beleid in Zuid-Afrika. Vol gens hem hebben economi sche sancties geen effect. In 1984 zal het tweehonderd jaar geleden zijn, dat de r. k. kerk in Korea werd geves tigd. Ter voorbereiding van de viering van dit tweede eeuwfeest is uit de bisschop penconferentie een commissie gevormd, die als thema voor die viering heeft gekozen: „Licht voor dit land". Met „dit land" is geheel Ko rea bedoeld en „licht" ver wijst. zinspelend op het evan gelie van Johannes, naar Christus en zijn boodschap. Hoofddoel van de jubileum viering is, volgens de bis schoppen, de vernieuwing van de kerk door de persoon lijke navolging van Christus door ieder persoonlijk. Deze vernieuwing behoort echter niet individueel te blijven, maar moet ertoe leiden, dat het geloof in geheel Korea wordt verbreid. Vijf van de veertien bisschoppen van het land maken deel uit van de commissie, die geleid wordt door aartsbisschop Victorinus Kong-Hi Youn. Het Instituut voor Evangeli satie in Doorn kampt met een tekort van 450.000 gulden over het eerste deel van 1983. Vorig jaar had het instituut slechts een tekort van 25.000 gulden. Het instituut heeft vo rig jaar de nationale evangeli satieactie „Er is hoop" ge voerd. Volgens directeur Leo Habets heeft deze actie goede gevolgen gehad. Maar na de eerste actie is in de financiële steun een duidelijke terugval gekomen. Verder worden de financiële problemen veroor zaakt, doordat de kerken, groepen en individuele chris tenen veel geld geinvesteerd hebben in de aankoop van het evangeliserende magazine, dat deel uitmaakt van het tweede deel van de actie. Dat heeft ertoe geleid, dat de gif ten voor het algemene werk van het Instituut voor Evan gelisatie zijn verminderd. De Nederlandse ambassa deur in Teheran heeft op dracht om in zijn normale contacten met Iraanse autori teiten de „afschuw" van de Nederlandse regering over de executies van Baha'i-gelovi- gen over te brengen. Dit heeft de woordvoerder van het mi nisterie van buitenlandse za ken gisteren in Den Haag meegedeeld. De Westduitse ambassadeur in Teheran heeft reeds namens de tien landen van de Europese Gemeen schap zijn verontrusting uit gesproken, nadat bekend was geworden dat het afgelopen weekeinde zestien Baha'i we gens spionage waren terecht gesteld. De Bondsrepubliek bekleedt tot het einde van deze maand het voorzitter schap van de Gemeenschap. Volgens bisschop Desmond Tutu, de algemeen secretaris van de Zuidafrikaanse Raad van Kerken, is de toekenning van de burgerrechten aan alle Zuidafrikanen beslissend voor een vreedzame oplossing van de problemen van Zuid-Afrika. Tutu sprak in het kader van de bijeenkomst van de Raad van Kerken (SACC) die deze week wordt gehouden. De bijeen komst staat in het teken van de vraag, hoe men vrede in Zuid-Afrika kan bereiken. Tutu deelde mee, dat het vraagstuk van het geweld, zowel dat van de voorstanders van het apartheidsbeleid als dat van de tegenstanders ervan, een hoge prioriteit heeft. De bijeen komst is een van de belangrijkste in de geschiedenis van de SACC. Niet alleen neemt het geweld in Zuid-Afrika toe, maar ook ontstaan er in de kerken spanningen over de houding te genover het apartheidssysteem. Met name in de engelstalige kerken die officieel het apartheidsbeleid afwijzen en voortdu rend de regering bekritiseren, zijn er moeilijkheden tussen de zwarte en blanke leden over de vraag, wat de afwijzing van de apartheid voor de christen in zijn dagelijks leven betekent. Volgens vele blanke leden van deze gemengde kerken, waar in de zwarten sterk in de meerderheid zijn, houden de ker ken zich teveel bezig met politieke, sociale en economische vragen en verwaarlozen zij de bijbelse leer en de relatie tus sen God en de gelovige. Verder staan de bij de SACC aange sloten kerken onder druk van de charismatische beweging en de Pinkstergemeenten die met name onder de conservatieve leden van de kerk aanhang winnen. De SACC ondervindt nog de naweeën van het proces tegen zijn vroegere algemeen secretaris, John Rees, die onlangs tot tien jaar voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 77.000 gulden is veroordeeld, omdat hij fraude heeft gepleegd met geld van de SACC. De Eloff-commissie, die is ingesteld door de Zuidafrikaanse regering, heeft zojuist een onderzoek afgesloten naar de financiële gang van zaken binnen de SACC. Generaal Johan Coetzee, het hoofd van de Zuidafri kaanse veiligheidsdienst, heeft tegenover de Eloff-commissie verklaard, dat de SACC tot verboden organisatie moet wor den verklaard. Dit zou betekenen, dat de raad geen geld meer mag aannemen uit het buitenland. Aangezien de buitenlandse geldgevers momenteel voor 96 procent van de inkomsten van de SACC zorgen, zou daarmee de doodsteek aan de SACC worden toegebracht. Evangelische Kerk DDR wil terugkeer van Roland Jahn De Evangelische Kerk in de DDR gaat zich inspannen voor de terugkeer van Ro land Jahn naar de DDR. Jahn, lid van de onafhanke lijke vredesbeweging in de DDR, is 8 juni over de grens met de Bondsrepubliek gezet. Hij was in januari onder meer wegens „belastering van de staat" tot een jaar en tien maanden gevangenis straf veroordeeld, maar werd een maand later voorwaarde lijk vrijgelaten. Manfred Stolpe, een der lei ders van de Evangelische Kerk van Berlijn-Branden- burg, verklaarde, dat de Evangelische Kerk eerst wil uitzoeken, of Jahn naar de DDR terug wil. Volgens Stol pe heeft Jahn tijdens zijn verblijf in de gevangenis schriftelijk verzocht te mo gen emigreren en dit verzoek later alleen mondeling inge trokken, hoewel hem her haaldelijk de kans werd ge geven dat schriftelijk te doen. De omstandigheden waaronder hij uiteindelijk vertrokken is, doen eraan twijfelen, of Jahns emigratie geheel vrijwillig was, aldus Stolpe. Bisschop Gottfried Forck deelde mee, dat diverse men sen die na een verzoek om te mogen emigreren hun baan verloren hadden, bij de Evangelische Kerk van Cott- bus waren aangesteld. Slechts één persoon is gearresteerd en tot gevangenisstraf ver oordeeld, aldus Forck, maar deze had tevergeefs gepro beerd naar het westen te vluchten. Hij beschuldigde de media in het westen ervan de belangen van de mensen die naar het westen willen, vaak schade toe te brengen. Het is min of meer gebruikelijk geworden dat de miii van financiën vlak voor het grote begrotings-„gevecht"i j zijn tanden laat zien. De huidige bewindsman dr. Rudin i deze traditie voort: afgelopen maandag liet de minister b t opening van een bankkantoor in Utrecht weten dat err hem betreft geen sprake kan zijn van een langzamer t< dringen van het torenhoge financieringstekort. Kei a deelde hij mee, dat het kabinetsplan om in deze parleme -i re periode het financieringstekort van 12,5 tot circa 7,5 cent te laten dalen voor 1984 neerkomt op een extra besi. trig in de collectieve uitgaven van „duidelijk meer dan miljard gulden". Ten overvloede voegde Ruding er aar dat dit „bepaald meer" is dan de zeven miljard gulden ui h regeerakkoord. „Als we het financieringstekort langzj zouden terugdringen zou de rekening simpelweg aan vol de generaties worden gepresenteerd", zei de minister. De schatkistbeheerder verkeert nog niet zo heel lang irjjj Haagse circuit, maar hij weet bijzonder goed, dat hij de mende weken spitsroeden zal moeten lopen. Financieel-tic nisch heeft hij het gelijk aan zijn kant, maar de polid werkt wel eens anders. Juist in deze tijd wordt van een!t nister van financiën het uiterste gevergd: hij moet aan11! Korte Voorhout 's rijks financiën verantwoord beh^j maar anderzijds dient hij juist in de komende moeizamt k grotingszittingen in de Trèves-zaal aan het Binnenhof i ning te houden met de politieke verlangens van zijn c d ga's. En het kabinet als geheel moet zich richten op sign i uit de maatschappij en de parlementaire haalbaarheid. I {e om zijn die zomerse kabinetsvergaderingen vaak zo gei pliceerd en is met name de positie van de minister va nanciën allesbehalve benijdenswaardig. ia ni De katalysator in dit proces van begrotingsvoorbereidi de minister-president. Wie de gangen van premier Luier de laatste tijd gevolgd heeft, weet dat hij er op financiee n bied genuanceerder standpunten op na houdt dan zijn m al ter van financiën. En minister Ruding is zich ervan be dat de politiek zeer ervaren, financieel deskundige en weer vindingrijke Lubbers wel eens aan het langste einc 0€ kunnen gaan trekken. Dat is wellicht mede een verklanr voor de huidige harde houding van Ruding, die er overi w verzekerd van kan zijn dat Lubbers hem niet zal laten er len; de premier zal ongetwijfeld weer zeer inventief r( opereren. Zonnige perioden DE BILT (KNMI) Met een oostelijke stroming wordt mor gen nog steeds warme lucht aangevoerd. Dit betekent dat er perioden met zon zijn en dat de middagtemperatuur tot 25 graden kan oplopen. De lucht is echter vochtig, waar door zich in de loop van de middag op een aantal plaatsen buienwolken ontwikkelen, die mogelijk ook onweer brengen. De wind is morgen oost en is matig, kracht 4. In dit we pe komt tot na het weeki maar weinig verandering blijft vrij zonnig met vooi de middag kans op een bi middagtemperatuur echter geleidelijk een graden lager, zodat wi grootste hitte dan weer vc pig achter de rug hebben Weerrapporten van vanmorgen 07 i Waar Max Min lamp lamp Amsterdam onbew. 28 15 Kruidige krabbetjes met postelein en aardappelen griesmeelpudding met aardbeiensaus. Voor twee personen hebt u nodig: circa 500 g krabbe tjes, 20 g margarine, uitje, knoflook, zout, tijm, bo- nekruid, rozemarijn; 650 g postelein, zout, 10 g margarine, 10 g bloem; 0,5 1 kg aardappelen; 4 dl melk, 40 g griesmeel, 30 g suiker 200 g aard beien, suiker naar smaak. Houd bij het kopen van de krabbetjes rekening met de hoeveelheid bot. Gebruik wei nig margarine, omdat, dit „vlees" meestal tamelijk vet is. Bak de krabbetjes lichtbruin in warme margarine, op het laatst met snippers ui en even tueel knoflook. Voeg weinig lauw water toe met zout, tijm, bonekruid en rozemarijn en stoof de krabbetjes in circa een uur gaat. Het vlees moet ge makkelijk loslaten van de bot ten. Zeef de jus. Snijd de gewassen postelein heel grof en zet ze op met aan hangend water. Laat de groen te slinken en kook ze in een paar minuten gaar. Zet de pos telein op een vergiet. Laat de margarine smelten, roer er de bloem door en in gedeelten een deciliter kooknat. Laat de saus heel even koken, doe er de postelein bij en maak de groente af met zout. Breng alle melk aan de kook, strooi er al roerende de gries meel met suiker in en laat de pudding vijf minuten heel zacht koken. Roer wel af en toe. Spoel twee kleine pud dingvormpjes of kommetjes om met koud water en schenk er de hete pudding in. Laat de puddingen koud worden, keer ze ieder op een bordje en leg er een aardbeiensaus omheen. Maak die saus door goed uitge lekte aardbeien te ontdoen van hun kroontje, te prakken en naar smaak te zoeten. JEANNE Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. TEOTECACINTE De schermutselingen tussen de Sandinistische rege ringstroepen en de anti- Sandinistische opstande lingen is in de buurt van Teotecacinte, een klein stadje aan de noordgrens van Nicaragua, geësca leerd tot een fel gevecht tussen de regeringstroe pen van Honduras en Ni caragua. De strijd, die nog in volle hevigheid woedde toen ik onlangs een bezoek bracht aan het gebied, brengt de twee landen gevaarlijk dicht aan de rand van een regelrechte oorlog. Om het Nicaraguaanse front te bereiken moesten we bijna een kilometer afleggen over een totaal onbeschutte weg. Terwijl we met een vaart van honderd kilometer per uur over het modderspoor raasden in een auto die daar niet op was gebouwd, werd de grond vlak voor ons door boord met kogels uit machi negeweren en kwamen naast en achter ons mortiergrana ten tot ontploffing. Zowel de machinegeweren als mortieren werden be diend vanuit de Hondurese heuvels op minder dan twee kilometer afstand. Het ge weervuur toonde aan waar om het Nicaraguaanse leger zich ruim een kilometer had teruggetrokken van de grens en de rechtse Somozisten had toegestaan de verlaten ta baksplantage El Porvenir te bezetten. Gezeten in Nicaraguaanse loopgraven met slechts enke le honderden meters tussen ons en El Porvenir, begon Julio Sozon, officier in het speciale elitebataljon van het Nicaraguaanse leger, uit te leggen hoe de zaken ervoor stonden. Hondurees artillerie tra's El Porvenir aangevallen en omsingeld. Achttien solda ten van net uit 69 man be staande Nicaraguaanse garni zoen waren daarbij gedood. Daarna waren de guerrilla's opgerukt naar het drie kilo meter verderop gelegen stad je Teotecacinte. Sozon zei dat deze aanval werd onder steund door zwaar Hondu rees artillerievuur. Tijdens ons gesprek steeg er rook op uit de Hondurese heuvels boven ons. De Sandi nisten hadden net een gra naat afgevuurd op een nest machinegeweren. Tot dusver was het leger ervoor terugge deinsd om het vuur aan de andere kant van de grens te beantwoorden, maar nu had het geen andere keus. Sozon zei: „Als wij niet hun posities raken, zullen veel van onze jongens sterven". Sozon riep de soldaat bij zich die de veldradio bediende en samen luisterden we naar wat volgens hem radiover keer van het Hondurese le ger was. Het Hondurese ac cent en dialect waren onmis kenbaar: „Agua roept Pluna op, stuur ons het voedsel snel. We zijn bezig met het opzetten van een hinder laag", luidde een boodschap. Onze ervaringen toonden aan hoe de guerrilla zich lang zaam ontwikkelt tot een con ventionele oorlog vanuit vas te posities. De Somozisten hebben zich nu ingegraven in versterkte posities in de bezette plantage El Porvenir met steun van mortieren. De Sandinisten tegenover hen hebben een groot deel van het gebied bezaaid met mij nen om te voorkomen dat ze worden overvleugeld in een verrassingsaanval. De Hondurese radio berichtte begin deze week dat de be woners van Las Trojes, een Hondurees dorpje dat vanuit El Porvenir zichtbaar is, hun boerderijen en huizen in de steek laten terwijl de Hondu rese troepen in het gebied worden gemobiliseerd over inderhaast gebouwde nood wegen en noodbruggen. Verstoorde nachtrust De nacht die we in Teoteca cinte doorbrachten, werd verstoord door granaatont ploffingen en geweervuur. Sommige van de mortier- bommen deden onze auto schudden. Het kleine stadje had oorspronkelijk ruim 1.000 inwoners die werkten op een twaalftal plaatselijke boerderijen, die voor een deel eigendom waren van de staat en voor een deel coöperaties. De inwoners zijn nu geëva cueerd naar de departe mentshoofdstad Jalapa waar reeds 5000 vluchtelingen zijn opgenomen. De Somozisten proberen al sinds december de vallei van Jalapa te vero- In Teotecacinte zijn elf hui zen helemaal verwoest door mortieren en staan er tiental len huizen met beschadigde daken. Op de boerderijen rond het stadje zagen we droogschuren voor tabak die helemaal waren afgebrand. Terwijl we rondliepen waar schuwden de Nicaraguanen ons onbeschutte stukken uit de weg te gaan vanwege een Somozistische sluipschutter die de bijnaam „zwerver" had gekregen en die we in de verte hoorden schieten. In geld uitgedrukt werden de verliezen van de laatste we ken geraamd op bijna vijftien miljoen gulden. Bezittingen ophalen Toen het weer licht was, kwamen de bewoners tussen de mortieraanvallen door met tractoren naar de stad om hun laatste bezittingen op te halen. In Jalapa spraken we enkele vluchtelingen die ons niet wilden vertellen hoe ze heetten. „Als we terug gaan naar Teotecacinte, zou den de contra's ons kunnen ontvoeren", legde een van hen uit. Hij vertelde dat hij had gezien dat een dode Hon durese soldaat naar Teoteca- cinte werd gebracht. „Hij droeg een uniform met links op zijn borst het opschrift Hondurese Leger". Een andere vluchteling ver telde ons: „Wij willen ge woon in vrede leven, de re gering moet onderhandelen, maar de regering-Reagan houdt haar tegen". Een van de mensen die in Teotecacin te was achtergebleven, be schreef de aanval. „Ze kwa men tot op driehonderd me1 ter; toen kwamen de vliegtui gen en lieten bommen op hen vallen. Het leger zegt dat 140 van hen zijn gedood. De mor tieren regenden op ons neer. Het was gewoon misdadig. Als u niet gelooft dat het Hondurese artillerie was, moet u me maar eens vertel len hoe de contra's dan aan die mortieren zijn gekomen". TONY JENKINS Copyright The Guardian Twee Amerikaanse journalisten bij beschieting gedood WASHINGTON Twee Amerikaanse journalisten en hun Hondurese chauffeur zijn gisteren in Honduras bij de grens met Nicaragua om het leven gekomen, toen hun auto vanaf Nicaraguaans grondge bied werd beschoten. Dat heeft de Amerikaanse ambas sade in Honduras bekendge maakt. Volgens de ambassade is de wagen van de journalis ten getroffen door een gra naat. De slachtoffers zijn Dial Torgensen van de Los Ange les Times en Richard Cross van US News World Re port. Pogingen om de lijken van het drietal op te halen werden belemmerd doordat vanuit Nicaragua voortdurend werd geschoten op de Hondu rese troepen, die naar de plaats van het incident waren gestuurd. TEGUCUGALPA On danks eerdere zware kritiek is het parlement van Hondu ras toch akkoord moeten gaan met de vestiging van een Amerikaans trainigs- kamp voor de opleiding van Salvadoraanse troepen op Hondurees grondgebied. Van de 82 parlementsleden steun den 79 een decreet van de president, waarin toestem ming wordt gegeven voor de bouw van de basis, die overi gens al aan de gang is. Maar onder de Hondurese bevol king blijft de weerstand te-, gen de komst van de Ameri kanen en Salvadoranen groot. Het Hondurese parlement werd begin deze maand voor een voldongen feit geplaatst, toen bleek dat legerleider Gustavo Alvarez de inrich ting van het kamp al had goedgekeurd zonder daarbij de volksvertegenwoordiging te raadplegen, zoals grond wettelijk is verplicht. Hij kon dit doen omdat hij, ondanks het feit dat er verkiezingen zijn gehouden en een parle ment en een president zijn gekozen, nog steeds wordt gezien als de sterke man in Honduras. Vorige week kwam al een groep van 120 Amerikaanse legerinstructeurs in Hondu ras aan, die begon met het opzetten van het kamp. Vol gende week worden de 2.400 Salvadoranen verwacht, die er zullen worden getraind in het bestrijden van het verzet in hun land. President Ro berto Suazo Cordova van Honduras heeft verklaard dat Hondurese soldaten ook een opleiding zullen ontvan gen op de basis om de demo cratie in het land beter te kunnen verdedigen. Hij ont kende dat de Amerikaanse basis een „koloniale enclave" op Hondurees grondgebied zal worden. Maar desondanks blijven veel inwoners v^n Honduras, ook politici uit de regerings partij, bezwaren hebben te gen de basis. Het is zo dat voor en tegenstanders dezelf de argumenten gebruiken. Legerleider Alvarez waar schuwde onlangs dat de Sal vadoraanse oorlog zich naar Honduras kan uitbreiden, in dien geen assistentie wordt verleend bij de training van Salvadoraanse militairen. De tegenstanders zijn afkerig van hulp aan El Salvador, omdat Honduras daardoor nog meer dan nu al geval is betrokken raakt bij de con flicten in Midden-Amerika. Zo verleent de Amerikaanse inlichtingendienst CIA al steun aan vanuit Honduras opererende somozistische op standelingen, die invallen doen in Nicaragua. Verder spelen nog altijd sentimenten een rol die dateren van de „voetbaloorlog" tussen Hon duras en El Salvador van Deo Heldar onbew 22 17 Lh. R'dam onbew 28 17 Twente onbew. 27 17 Z.-Limburg zw.bew. 28 Innsbruck Klagenfurl Kopenhagen Mal lor ca Malts München ZOrich Casablanca Us Palmas zw.bew. 25 21 21 zijr 15 hs z Met de volgende schepen kani dt post worden verzonden. De djricl waarop de correspondentie uijhti, ter post moet zijn bezorgd, staa -r ter de naam van het schip verrr Australië ms „Australian Ventur aP juni. Canada wekelijkse afvaart, ms „Neerlandia" 30 juni. Ned. len ms ..Hector" (Phlllpsburg) 3( raa Nieuw Zeeland ms Australian ture" 28 juni. Suriname ms „H«|K 30 juni. Ver. Staten van Arnerik o „Atlantic Song" 27 juni. Zuid- (Rep.) ms „Transvaal" 27 juni. kin NEDERLANDS HERVl DE KERK Beroepen te Boskoop: .Kortleve te Benschop. CHRISTELIJK GEREI MEERDE KERKEN Beroepen te Nieuwl vail J.Brons te Urk. ^y don noe GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BI] UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZII THEATER, RECREATIE.EXPOSITll EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2