Leids asiel merkt iiiets van topdrukte Voor Piertje Precies. lilliliSMBUPg EBR begint bedrijfsschool H 1onderden dierenvriendjes evolken Stadhuisplein ^fclDEN Ccidae Courant MAANDAG 20IUNI1983 PAGINA 3 Stroom In de Openbare bibliotheek aan de Nieuwstraat wordt tot en met 1 juli een expositie gehouden onder het mot to „Tegen de stroom in". Het is een expositie over ener gie en maatschappij, waarbij aandacht wordt besteed aan alternatieve vormen van energieopwekking en -ge bruik. De expositie is naar Leiden gehaald door de lo kale afdeling van de Werkgroep Energie Diskussie. Ter afsluiting van de twee expositieweken zal de WED een forumavond houden over gemeentelijk energiêbe- sparingsbeleid, toegepast op de inpassing van windmo lens en zogenaamde warmte- krachtinstallaties. De bij eenkomst wordt waarschijnlijk gehouden op 30 juni. Voor nadere informaties: tel. 148333 tst 7429 en 7422. Kooi zicht Gedurende ongeveer vijf weken wordt gewerkt aan de herbestrating van de Kooizicht. De straat is gedurende die periode (soms gedeeltelijk) afgesloten voor rijdend verkeer. Dè bewoners wordt gevraagd de huisvuilzakken geduren de deze periode naar een plek te brengen waar de ophaal- auto kan komen. Strandwandeling Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) houdt zondag 26 juni een strandwandeling onder lei ding van natuurgidsen. De wandeling begint om negen uur 's morgens en duurt ongeveer anderhalf tot twee uur. Het startpunt is de noordkant van de oude uitwa teringssluizen van Katwijk. Deelnemers wordt geadvi seerd warme kleding en laarzen mee te nemen. Excursie De Afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren houdt zaterdag 2 juli voor jonge ren een excursie naar de zeehondencreche in Pieterburen en ook de schaapskooi in Oldebroek wordt bezocht. Deel name aan de excursie kost twintig gulden per persoon. Het vertrek is gepland om zeven uur vanaf het station Lam menschans en de bus is 's avonds om acht uur weer in Lei den terug. Inlichtingen en aanmelden kan bij het secretari aat van de vereniging, telefoonnummer 149398. Zwemvierdaagse in De Does LEIDERDORP In het Leiderdorpse zwembad De Does aan de Hoogmadeseweg wordt deze week tot en met 24 juni weer de nationale zwemvierdaagse georganiseerd. Vier avonden zwem men, verdeeld over vijf avonden. Men kan dus zijn eigen „rust dag" uitkiezen. Traditiegetrouw zal de zwemvierdaagse muzi kaal worden omlijst en zullen diverse verenigingen demonstra ties verzorgen van onder meer snorkelduiken en fietscrossen. De Leiderdorpse Reddingsbrigade laat zien hoe te handelen als een auto te water raakt. In september start de brigade in Leider dorp een cursus „auto te water" in samenwerking met zwembad De Does. Op de laatste dag van de zwemvierdaagse, vrijdag 24 juni wordt om acht uur het startschot gegeven voor de nacht- zwemmarathon. De nachtzwemmarathon, die voor de tweede keer wordt gehouden moet een jaarlijks terugkerend evenement worden. Ongeveer 45 teams zullen tot de volgende morgen 08.00 uur proberen een zo groot mogelijke afstand te zwemmen. De gehele avond en nacht wordt er gebarbecued rond het zwembad en zijn er bruisende activiteiten in en om het water. Tijdens de nachtmarathon is de toegang voor supporters en toeschouwers „'oorschoten 3nder stroom RSCHOTEN Een groot >1 van de gemeente Voor- iten heeft vanmorgen zon- elektriciteit gezeten. De nom viel om tien minuten ir negen uit. De storing is ioedelijk ontstaan doordat w hoogspanningskabél in ijrdden beschadigd raakte bij -jrkzaamheden aan een dam- nd. Door de storing zat de k Noord-Hofland helemaal fder stroom, net als gedeel- i van de wijk Adegeest en Veurseweg. Rond kwart (r tien was het ongemak holpen. Parkeermeters leeggehaald LEIDEN Een flink aantal parkeermeters langs de Apothekers- dijk is zaterdag opge broken en vervolgens leeggehaald. Een aantal andere me ters was al zodanig voorbewerkt, dat het leeghalen nog maar een kwestie van een paar seconden zou zijn geweest. Uit die meters heeft de politie honderd gul den gehaald. Voettocht naar ambassade Uruguay LEIDEN De gezamenlijke Uruguay-comités in ons land houden op 26 en 27 juni een estafet te-voettocht vanaf Koog aan de Zaan via Heemskerk, Haarlem en Leiden naar Den Haag. In de residentie wordt maandag dan een petitie aangeboden aan de Uruguayaanse am bassade. In de petitie wordt gepleit voor herstel van de democratie in dit Zuid-Amerikaanse land. Leidenaars worden opgeroepen aan het Leidse deel van de voettocht deel te nemen. Maandag vertrekt men om kwart voor elf van de hoek van de Rijnsburgerweg/Wassenaarse- weg om vervolgens via Rijnsburgerweg, Chur- chilllaan en Voorschoterweg de gemeentegrens met Voorschoten te bereiken waar om onge veer twaalf uur anderen de estafette zullen voortzetten. Er wordt in gewoon wandeltempo gelopen. Autodieven na achtervolging gepakt LEIDEN/AMSTERDAM Na een achtervolging, die op het Kort Rapen burg begon, heeft de Leidse politie in samenwerking met de politie van Am sterdam vannacht bij Amsterdam drie autodieven aangehouden. Het drietal, afkomstig uit Voorschoten en Amster dam, zat met nog twee mannen in een BMW. Deze twee konden ontsnappen. Bij controle bleek dat het kenteken op de auto toebehoorde aan een Ford. De Duitse eigenaar van de BMW had een paar dagen geleden in Amsterdam aan gifte van de diefstal van zijn auto ge daan. ™HET GAAT DE LAATSTE TIJD JUIST ZO GOED" 0 Fietstassen leeggeroofd LEIDEN Binnen een uur zijn zaterdag middag de fietstassen van vier fietsen leeg geroofd. De eigenaars van de fietsen liepen met hun fiets aan de hand op respectieve lijk het Noordeinde, de Stille Mare, de Hoogstraat en de Nieuwe Rijn. De die ven gingen er vandoor met totaal ruim 500 gulden, giropassen, sleutels en een rijbe wijs. Dure busrit NOORDWIJK/LEI- DEN Een 23-jarige Leidenaar heeft zon dag veel moeten beta len voor een busrit. De man wilde niet beta len en maakte ruzie met de haltechef van de NZH op het Piqué plein. Na tussenkomst van de politie bleek hij alsnog bereid in de buidel te tasten, wat dieper dan gewoonlijk, want hij moest 25 gul den boete betalen. |IDEN De asiels in Leidse regio merken ct?}ts van een extra groot jSbod van huisdieren. Vichten, dat de Neder- asiels de drukte e'* menteel niet aankun- onfi, gaan voor deze regio )p )oluut niet op. Leids ^°pl-beheerder Wil Tiele A irijpt niet waar deze •an!rmerende berichten idaan komen. „Het it de laatste tijd juist zo id," zegt hij. ïatHet Leids asiel is geen spra in dvan een topdrukte. Inte- blijtfeel, in dit asiel zitten mo- eeifteel 12 honden. Ook lenftgeest kan bepaald niet ïken van een hoogseizoen. ienr verblijven momenteel 3 Volgens Wil Tiele is ik in de asiels van Gouda aan den Rijn zeer Ommekeer „Vroeger was het rond deze tijd altijd erg druk in asiels. Dat schijnt elk jaar dus zo te moeten zijn. Plotseling duiken er dan weer berichten op, dat de asiels worden overstelpt met honden," zegt de heer Tie le. „Maar het gaat juist zo goed, er is echt sprake van een ommekeer in de hondenwe reld. Mensen zoeken niet met een naar een dure rashond, maar gaan eerst in de asiels kijken," aldus de asiel-beheer der. De heer Tiele zegt, dat hij de laatste dagen is overstelpt met telefoontjes en dat er zeer veel bezoekers naar het asiel kwa men. „Die mensen waren bijna verontwaardigd, dat ze geen overvolle kennel aantroffen." Ook wat het aanbod van kat ten betreft, is er in Leiden geen sprake van een 'panieksi tuatie'. In het Leids asiel zitten nu 45 katten, de heer Tiele noemt een aantal van 55 nor maal. „Echt, er is helemaal niets aan de hand," benadrukt hij. Asielraad Volgens een woordvoerder van de Centrale Asielraad hebben de Nederlandse die renasiels in de afgelopen twee weken echter te kampen ge had met een explosief groot aanbod van huisdieren die door vakantiegangers worden aangeboden. In tegenstelling tot andere ja ren is er als gevolg van het koude voorjaar, waardoor mensen hun vakantietochten hebben uitgesteld, thans een piek ontstaan in de afgifte van huisdieren, voornamelijk kat ten en honden, aan de plaatse lijke dierenasiels. Doorgaans wordt het aanbod van huisdie ren uitgesmeerd over een paar maanden vóór de zomer- of jury bij een van de deelnemende dieren en zijn bazin. EN Robert Volmer is zijn hamster de winnaar irden van het eerste die- ;t dat zaterdag door de markt werd gehouden, honderd kinderen bega- zich in de loop van de ind met hun favoriete lier naar de jury om mee igen naar de prijzen. Al |al zorgden de kooplieden dag voor een kleurrijk, ichtig en vooral „geurig" op het Stadhuisplein. pony's, geiten, hon- kippen, cavia's, hamsters Slfs een heuse woestijrat, Jrden zich gebroederlijk n. Af en toe moest er wei- worden ingegrepen, it bijvoorbeeld een pony jen geit elkaar niet zo la- ury beoordeelde de die- JPresentatie van het dier, Jhandeling ervan, de ge- pamheid en dergelijke b doorslaggevende aspec- Uiteindelijk wezen die- Muurling, de heer wein (voorzitter van de dierenbescherming) en de kunstenares mevrouw M. Rijnsburger Robert als win naar aan. Hij kreeg een* cross- fiets en zal met zijn hamster door mevrouw Rijnsburger worden geschilderd. De twee overige crossfietsen gingen naar Marlien Boskamp .op haar paardje Pie en Danny Koudijzer met zijn cavia Floortje. De gewone fiets werd gewonnen door Michiel Duve- kot met zijn hondje Floepie, een „verloren" beestje dat lief derijk uit Drenthe werd mee genomen. Verder werden nog 16 prijzen, variërend van hor loges tot rollerskates, uitge reikt. Overigens zijn de mark- thandelaren van plan vaker een dergelijk evenement te houden, maar dan grootser van opzet. Volgend jaar wil men alle scholen benaderen en ook dierensportverenigingen. Popconcert voor raadhuis trekt 500 bezoekers WASSENAAR Het vredige dorp Wassenaar beleefde zaterdag voor het eerst sinds elf jaar weer een heus popconcert. Zo'n 500 bezoekers keken naar de zeven Wassenaarse bands die ter gele genheid van de Kulturele Weken gratis speelden op het gras veld 'De Paauw'. De bands presenteerden bij deze gelegenheid een verzamel-l.p., getiteld „De Wassenaarse Slag", die, met eni ge subsidie van de gemeente tot stand gekomen, een aardige mo mentopname geeft van wat er zoal op Wassenaars popgebied ge beurt. Een drumband, bestaande uit verschillende leden van de optredende bands, marcheerde door de Langstraat om het pop spektakel aan te kondigen. Een tocht, die eveneens werd beslo ten voor het raadhuis De Paauw. wintervakantieperioden. Veel asiels zitten thans vol. Dieren die daar aangeboden worden, worden overgebracht naar an dere asiels. Allergie Volgens de woordvoerder ge ven acht van de tien personen als reden van afstand allergie op, ook al hebben ze het dier al jaren in huis. De economi sche recessie kan, volgens hem, een rol spelen. De woordvoerder schat dat in 1983 tenminste evenveel kat ten en honden als verleden jaar aan de Nederlandse asiels worden aangeboden. Voor 1982 waren dat 25.000 zwerf honden en 21.000 „afstands honden". Na de vakantieperio de gingen van deze 46.000 die ren 14.000 terug naar de eige naars. Voor katten waren de cijfers 20.000 zwerfkatten, 14.000 afstandskatten en 3.000 terug naar de eigenaar. Hagenaars mishandelen jongen(17) OEGSTGEEST Vijf inwo ners van Den Haag, in leeftijd variërend van 15 tot 19 jaar, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden wegens openlijke geweldpleging. Het vijftal sloeg een 17-jarige Oegstgeestenaar in elkaar. Dat gebeurde nadat de vijf, komend vanuit een disco in Noordwijk, langs de Rijnzicht- weg hun behoefte wilden doen. De Oegstgeestenaar fiet ste met een vriend langs en maakte daarover een opmer king. Voor de Hagenaars was dat het sein voor de achtervol ging. Het slachtoffer reden zij klem. De vriend kon ontko men en de politie waarschu wen. De jongenliep bij de kloppartij een hersenschud ding, vermoedelijk een gebro ken neus en een bult boven zijn oog op. Het vijftal heeft bekend en is na het opmaken van een proces verbaal naar huis gestuurd. Reddingsbrigade Wassenaar wint wipkampioenschap WASSENAAR De Wasse- naarse Reddingsbrigade bleek zaterdagmiddag over de sterk ste beenspieren te beschikken bij de door hun georganiseerde wipkampioenschappen. De verrichtingen van de verschil lenden deelnemers op twee grote wippen werden ditmaal door aanzienlijk minder be langstellenden bekeken. Voor de organisatie is de vraag dan ook gerezen of dit evenement volgend jaar nog herhaald moet worden. Zowel het da mes- als het herenteam van de Reddingsbrigade legden beslag op de eerste plaats. Brand inwoning aangestoken Een uitslaande brand heeft gis teravond voor ruim 30.000 gul den schade aan een woning aan het Begijnhof aangericht. Volgens de politie en de de brandweer is de brand aange stoken. In het pand werden twee brandhaarden ontdekt. De brandweer is van half tien tot half een bezig geweest met het blussen van de brand. De brand ontstond op de eerste verdieping van het pand en sloeg door naar de zolder. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De politie heeft vanmorgen een nader onderzoek ingesteld naar de precieze oorzaak van de brand en naar de mogelijke daders. Motorrijder gewond LEIMUIDEN Een 23-jarige motorrijder uit Amsterdam is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de pro vinciale weg 7. De bestuurder reed stapvoets richting Alke made en sloeg ineens linksaf. Bij de kruising stuitte hij op een 57-jarige automobilist uit Ter Aar. Deze kon een botsing niet meer vermijden. De mo torrijder is met een gewond been vervoerd naar het Aca demisch Ziekenhuis Leiden. Diefstal broeken NOORDWIJK Een politie man in burger heeft zaterdag middag twee Hagenaars aan gehouden die tien broeken wilde meenemen zonder te be talen. Het voorval speelde zich af in een kledingzaak aan de Hoofdstraat in Noordwijk. De broeken werden in een doos gedaan en de Hagenaars, 20 en 17 jaar oud, wilden de broeken op deze manier onopvallend naar buiten loodsen. Het duo is na verhoor heengezonden. Hersenschudding na aanrijding DE ZILK Een 59-jarige mo torrijder uit De Zilk is zater dagmiddag met een hersen schudding naar huis gebracht na een aanrijding op de Beek laan. Ter hoogte van de kerk botste hij op een 18-jarige in woner van Nieuw-Vennep die op zijn fiets plotseling de weg over stak. De fietser raakte ge wond aan kuit en neus, maar hoefde ook niet naar het zie kenhuis te worden gebracht. LEIDEN Het Energie Bedrijf Rijnland (EBR) is van plan een bedrijfs school te beginnen. Dat meldt het blad van de ambtenarenbond CFO. Volgens de CFO kan het voorstel een doorbraak betekenen in de discussie over het inleveren van de prijscompensatie per 1 ja nuari van dit jaar. De bonden zijn met het EBR in overleg over arbeidstijdver korting, waardoor meer banen bij het EBR gecreëerd zouden kunnen worden. Het EBR wil in de bedrijfsschool de werk nemers een leer-werkovereen- komst aanbieden van twee jaar. De docenten van de school zijn afkomstig van de Leidse streekschool. De streekschool werkt ook mee het opzetten van de bedrijfs school van het EBR. Het EBR is verder van plan de opleidin gen voor het stadsverwar mingsproject ook in de be drijfsschool onder te brengen. Het is nog niet bekend wat de plannen gaan kosten en hoe veel leerlingen op de school geplaatst kunnen worden. In het verleden is door het EBR gezegd, dat mogelijk plaats is voor twintig leerlingen. Door het inleveren van prijscom pensatie is volgens het CFO 370.000 gulden beschikbaar. De vakbonden vinden het voorstel van het EBR een goed initiatief. Volgens de bonden moet de school op 1 september van start gaan. De bonden zijn van mening dat opleidingen voor de stadsverwarming niet uit de prijscompensatie betaald mogen worden, omdat deze opleidingen ook zonder een ei- f;n bedrijfsschool door het BR gegeven moeten worden. Openlucht-theater in overvol Leidse Hout Honderden belangstellenden hebben zondagmiddag in de Leidse Hout in het zonnetje ge noten van het openlucht-thea ter dat door de vereniging Raadsherenbuurt werd geor ganiseerd. Voor het eerst dit jaar moest de vereniging het zonder gemeentelijke subsidie stellen en de collecteflessen gingen dan ook rond om het evenement financieel rond te krijgen. Het jaarlijks georgani seerde evenement kost zeker, en dat terwijl veel artiesten voor een veel lager bedrag op treden, rond de 800 gulden. Voor het publiek, dat voorna melijk uit kinderen bestond, maakte dat niet veel verschil. Met gierend gelach werd geno ten van het Noordwijkse clownstrio Poki, Pico en Me neer Jan, geluisterd werd naar de gitarist Kees Ouwejan en de vuurspuwster/eetser en glas loopster Nathalie Bosbrandt liet iedereen de adem inhou den. Ook een balletgroepje trad nog spontaan op. Het was een jazzgroepje van de ballet school Ann Schalet. De menig te op het open theaterveldje In de „Hout" kwam niet even kij ken tijdens de wandeling, zoals de vereniging Raadsheren- buurt had verwacht, maar bleef zittend op het gras in het zonnetje van het hele gebeu ren genieten. Adres. Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar: Naam Adres Plaats/Postcode. Telefoon Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, 2500 VG Den Haaq ■2" £eidóe Qowuvnt Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. Naam. Noteer m.i.v I van de Leidse Courant .als nieuwe abonnee

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3