W ielertoekomst Hinault lijkt onzeker Henk Janssen in halve finale Stoop blijft in hechtenis Peloton uitgerust naar j Zwitserse Alpe Ook Middelbun niet naar NK in Helmom SPORT CcidócSomont ZATERDAG 18 JUNI1983 PAGI Van Kuilt opvolger Schellekens NIJMEGEN Bekerfinalist NEC heeft gisteren de amateur Wim van Kuik aangetrokken als opvolger van de naar FC Groningen vertrokken doel man Harrie Schellekens. Van Kuik komt van de zondag-eer steklasser UDI '19 uit Uden. De 23-jarige doelman heeft een contract voor één jaar ge tekend. De eerste-divisieclub is voor de bezetting van de doelrnanspositie ook nog in on derhandeling met Peter van Dijk van het Groesbeekse Achilles '29. Jan Lammers op zesde startplaats LE MANS Autocoureur Jan Lammers vertrekt vandaag uit de zesde positie voor de 24-uurs- race van Le Mans. Dat kwam gis teren na de afsluitende training vast te staan. Lammers, woens dag nog ziek (waterpokken) in bed gebleven, stuurde de Porsche 956 van het trio donderdagavond in 3 minuten en 27,48 seconden rond. Die tijd werd gisteren in de slottraining niet meer verbeterd. De beste uitgangspositie voor de lange-afstandsrace is voor zes voudig winnaar Jackie Ickx, die het dertien kilometer lange cir cuit bijna elf seconden sneller af legde dan Lammers. Jurrie Koolhof torst de Presidents Cup, die hij als aanvoerder van PSV juist in ontvangst heeft genomen, mee in de ereronde en wordt geflankeerd door clubmakkers Huh, Willy van de Kerkhof en rechts Brandts. PSV wint toernooi in Zuid-Korea SEOEL PSV heeft in Seoel de dertiende editie van het toer nooi om de Presidentsbeker ge wonnen. De Eindhovense ploeg won voor 30.000 toeschouwers de finalewedstrijd met 3-2 van het nationale elftal van Zuid- -Korea. De stand bij de rust was 2-2. Jurrie Koolhof, die na ne gentien minuiten PSV op gelij ke hoogte had gebracht met de Zuidkoreanen, was ook verant woordelijk voor de beslissende treffer. Hallvar Thoresen was de maker van het tweede Eind hovense doelpunt, dat PSV na een half uur op voorsprong bracht (2-1). Oostduitse zwemt Europees record GERA De veertien jarige Astrid Strauss heeft bij de Oostduitse zwemkampioenschap- pen in Gera het Euro pees record op de 400 meter vrije slag verbe terd en gebracht op 4 minuten en 08.25 se conden. Het oude re cord stond met 4.08.58 op naam van haar landgenote Ines Diers. PARIJS De wielertoe- komst van Bernard Hi nault lijkt onzeker gewor den. Nadat gisteravond bekend, dat de Fransman niet zal deelnemen aan de Tour de France, werd druk gespeculeerd over zijn verdere loopbaan. Daarover worden overi gens grote twijfels uitge sproken. Hinault heeft daaraan trouwens voedsel gegeven door zijn misnoe gen te laten blijken over het nomadenbestaan van een profwielrenner en het feit enorm gehecht te zijn aan zijn gezin. Aan de andere kant filosofeer de hij ook regelmatig over de aanstaande Tour en zag daarin perspectieven voor een nieuwe triomf dagen. „Naar mijn me ning wordt de Tour de France 1983 de zwaarste van de laat ste tien jaar. Voor mij is dat in ieder geval geen nadeel". Deze woorden sprak een minzame Bernard Hinault kort nadat de Tourdirectie vorig jaar had be kend gemaakt welke hinder nissen de renners zouden moe ten nemen op weg naar Parijs. Natuurlijk, ook hij protesteer de tegen de beslissing van Lé- vitan, maar dat was meer om principiële redenen. Echt ver velend werd hij dan ook niet met zij uitspraken. Diep in zijn hart vond de Franse kracht patser het eigenlijk zelfs wel een aardige gedachte de ge schiedenis in te kunnen gaan als winnaar van de eerste open Tour de France. Gisteren werd hij evenwel een illusie armer. Na overleg met ver schillende. artsen moest hij be kend maken, dat er dit jaar voor hem geen Tour de Fran ce in zit. Zijn rechterknie be zorgde hem nog te veel proble men. De kans om met enig succes zonder voorbereiding over de hoogste toppen te ge raken moest worden verwaar loosd. Veilige wee Hinault besefte, dat en besloot de veilige weg te kiezen. Dit maal bedankte hij voortijdig voor de eer en voorkwam daarmee een afgang zoals hij in 1980 meemaakte. Toen ver liet hij de meerdaagse ritten- wedstrijd met stille trom na de tijdrit naar Laplume. Hij maakte daarmede ongewild de weg vrij voor Joop Zoetemelk die in Parijs de laatste gele trui mocht aantrekken. Wie dit jaar van de afwezig heid van de Franse kampioen zal profiteren bleef gisteren uiteraard onbekend. Wel werd onmiddellijk geconstateerd dat de Tour dit jaar meer open zou worden dan ooit tevoren. Zelfs Lévitan zal dat verheugen al had hij met het uitspreken van het woord open aanvankelijk andere bedoelingen. Hinault dus voor de tweede keer in zijn carrière uitgescha keld. Evenals in het verleden zal ongetwijfeld weer worden gediscussieerd over de vraag of hij met te grote verzetten heeft gereden. Of de belasting van de knieën te groot is ge weest. Toch zal voorzichtiger worden gereageerd dan in 1980 toen Hinault alle critici afstrafte door tijdens de we reldkampioenschappen in Sal- lanches sterker terug te ko men dan iemand ooit voor mo gelijk had gehouden. Of hem dat een tweede keer zal luk ken, mag echter toch worden betwijfeld. De „das" maakte dit seizoen minder indruk dan in het ver leden. Zijn eerste opzet - het winnen van Milaan-San Remo (hij ontkende dat later natuur lijk) - lukte niet. Pas in de maand april kwam hij weer in de buurt van zijn oude niveau met als absoluut hoogtepunt het binnen twee dagen winnen van de Grote Prijs Cerami in Wasmuel en de klassieker De Waalse Pijl. Vooral in Was muel maakte Hinault indruk. Hij fietste het hele internatio nale peloton op grote achter stand. Daniel Willems werd een roemloze tweede op ruim 5 minuten! Ook in de Ronde van Spanje kwam Hinault tot succes. Hij bracht de tijdrit en een van de laatste bergritten op zijn naam en liet zich voor de tweede keer in zijn carrière gjggHgraggrt Bernard Hinault moest zijn knieën in het verleden wel vaker extra laten verzorgen. De krachtpatser uit Breg- tagne vergde altijd veel van zichzelf. Misschien wel te veel, waardoor hij nu niet kan deelnemen aan de Tour de France. als eindwinnaar huldigen. Toch konden toen al enkele opmerkelijke zaken worden geconstateerd. In de achtste etappe, een tijdrit bergopwaarts werd hij door Lejaretta genadeloos versla gen. Het betekende op dit ter rein zijn eerste zware neder laag sinds de beklimming van de Puy de Döme in de Tour enkele jaren geleden toen Zoe temelk hem het nakijken gaf. Daarbij bleef het echter niet. In de etappe naar Lagos de Enol moest hij de Spaanse klimmers wederom laten gaan. De oorzaak moest nu worden gezocht in leverklachten. Al thans dat wilde het verhaal. Desondanks kwam hij - puur 9P zijn karakter - terug. Op 6 mei nam hij - geforceerd? - re vanche op al zijn rivalen en werd alsnog winnaar van een van de zwaarste Fuelta's uit de laatste jaren. Bergafwaarts Daarna bleef het echter berg afwaarts gaan met Hinault. In de Ronde van 'de Oase ver scheen hij niet aan het ver trek. In het criterium van Plu- melec staakte hij de strijd, de Dauphiné Liberé liet hij lopen. Hij zou zich via de Ronde van Luxemburg en Zwitserland voorbereiden op de Tour. In het Luxemburgse Pogny werd echter eveneens de pijp aan Maarten gegeven. Gisteren viel evenwel definitief het doek. De peesschede-ontste- king aan de achterkant van de rechterknie maakte ondanks ultrasone behandelingen een verder optreden voorlopig on mogelijk. Hinault heeft altijd uitgeroe pen „op mijn 32ste (14-11-1986 PvP), stop ik moet koersen". Wanneer het tegenzit kan dat moment wel eens eerder zijn aangebroken dan iedereen heeft verwacht. Hinault heeft recentelijk aan de oevers van de Rance, een rivier in Bretag- ne, vijftig hectare landbouw grond gekocht. Nog niet zo lang geleden merkte hij op: „Soms wil ik dat mijn wieler- carrière reeds ten einde was. Het zigeunerleven komt mijn strot uit. Ik baal van het voortdurend gezeul van hotel naar hotel". Als hij pech heeft zal hij zijn wens sneller in ver vulling zien gaan dan hij ooit heeft vermoed. ALTSTATTEN Het wielerpeloton in de Ronde van land heeft zich in de aanloop naar de Alpentoppen ooli derde etappe niet extra vermoeid. Vandaag gaan de i voor vier dagen het hooggebergte in. De favorieten ded| dag geen trap te veel in de rit van Meilen naar Altstöttei Kelly toonde in de eindsprint aan dat hij volledig is herstl de sleutelbeenbreuk, die hij opliep in de Ronde van de M -Pyreneeen. Steven Rooks, zijn Nederlandse ploeggeno® de sprint voor hem aan en eindigde zelf als vierde. De i Daniel Gisiger, die in de eerste groep van 29 coureurs 1 kwam, bleef leider in de algemene rangschikking. Massasprint De Belg Eric Vanderaerden won de tweede etappe van <i Libre, een rit over 184,5 kilometer van Ales naar Bezielt deraerden zegevierde in een massale eindsprint, waarin fOt derlander Adri van der Poel negende werd. De Fransmaklë René Bernaudeau behield de leiding in het algemeenT ment. tg Dubbel succes De Zwitserse amateur Andreas Maurer heeft de Ronde v) den gewonnen. Maurer veroverde op de eerste dag de leid|'s en heeft die niet meer afgestaan. Door de tweede plaats vjng niel Wyder eindigde de Ronde van Baden in een dubbe^n sers succes. De laatste etappe, een rit over 160 kilometre Bonndorf naar Lörrach werd gewonnen door de Pool Tfrib Piotrowicz, die in de eindsprint de Nederlander Jan Pee) s? sloeg. km Teruggevallen jCh Bert Wekema is in de derde etappe van de Ronde van Zjon teruggevallen van de tweede naar de dertiende plaats injt t gemeen klassement. Wekema kwam binnen in het pelot) «n in de rit van Skovde naar Husqvarna over 164 km ruim halve minuut verspeelde op ritwinnaar Alessandro Bert I te ma is in de derde etappe van de Ronde van Zweden teruftje len van de tweede naar de dertiende plaats in het algjid klassement. Wekema kwam binnen in het peloton dat in| Bt van Skovde naar Husqvarna over 164 km ruim anderhalf nuut verspeelde op ritwinnaar Alessandro Paganesi, die alf b( in het klassement was. urfj. Misschien ploeg De Goede in Ton' ALTSTATTEN De aanvraag om nog een gecombineei! derlands/Belgische ploeg in te mogen schrijven voor de j' van Frankrijk is volgens ploegleider Jaak de Goede door <jl r-organisatie positief ontvangen. De Zwitser Stefan Muttè vorige week door zijn baas zonder pardon op de keien we) zet, moet de kopman van die ploeg worden. Peter Bonthui nager van de Nederlandse beroepswielrenners, heeft hel zoek te mogen starten ingediend bij Jean-Francois Pescheï secretaris van tourbaas Felix Lévitan. Begin volgende wel' De Goede uitsluitsel krijgen. DEN HAAG Motorcou reur Jack Middelburg zal niet deelnemen aan de wegraces in Helmond, de derde wedstrijd in een se rie van zes om de Neder landse kampioenschap pen. De Helmondse orga nisatie weigert Middel burg een startgeld van 4000 gulden te betalen. Eerder haakte om die fi nanciële reden Boet van Duimen, de titelverdedi ger in de 500cc-klasse, af. Aanvankelijk wenste Middel burg, die met twee overwin ningen het klassement van de nationale titelstrijd aanvoert, in Helmond zonder startver goeding toch te rijden. De 'hi| Westlandse Honda-cJ die in 1979 zijn laatste f landse titel behaalde, dJ Brabant via zijn derde zei kampioenschap veilig te nen stellen. Deze week? scheen echter de motorrf Heerlen van 28 augustus"^ nitief als zesde NK-we<P op de kalender. Vier v»— zes resultaten tellen, waa Middelburg zondag in. |J mond de titel niet kon vg gen. JT Die ontwikkeling, de af\)0 heid van Van Duimen cM ontbreken van een stafo j goeding waren de redenosch de leiding van de Stid°dn Nederlands Racing s} (SNRT) donderdag besla coureur Middelburg tertka trekken. Hans Spaan, valoi. zelfde team, ziet ook vanfj c neming af. f W aterpolodames blijven op kop QUEBEC Het Nederlandse waterpolo-damesteam heeft bij het toernooi om de wereldbe ker in Quebec zijn eerste ne derlaag geleden. De tweede wedstrijd tegen Canada A ging met 8-5 verloren. Daarna werd met 17-10 gewonnen van Ca nada B en met 13-7 van Au stralië. Nieuwe indeling zaterdagvoetbal ZEIST De wedstrijdafdeling van de KNVB heeft de nieuwe indeling van de top van het zaterdagamateurvoetbal be kend gemaakt. De hoogste ca tegorie bestaat nu uit drie eer ste klassen van dertien clubs; daaronder komen vijf tweede klassen. Het besluit tot een meer regionale indeling is uit het oogpunt van de reiskosten genomen. Indeling: Eerste (dasse A: Altena, ASWH, Ba- rendrecht. Excelsior M, Heerjans- dam, Kozakken Boys, Nieuw Lek- kerland. NSW, PPSC. Spijkenisse, SSS, Zwart Wit '28 en De Zwerver. Eerste klasse B: Bennekom, DTS '35. GVVV. Huizen. Noordwijk, Nun- speet. Quick Boys, RCL, Rijnsburgse Boys, Spakenburg, Valleivogels, Vo- lendam en VVOG. Eerste klasse C: ACV, SC Angelslo, AWV'66, DETO, DOSK. DOVO. Fle- vo Boys, Go Ahead Kampen, Oranje Nassau, OWIOS, SC Genemuiden. IJsselmeervogels en UW. Tweede klasse B: Be Fair. DUNO, 's-Gravenzandse SV. FC Lisse, Lyra. Spirit. RVVH, SC Everstein, Vitesse Delft, Xerxes, Zwaluwen Vlaardin- gen en De Zwervers. LEIDEN Ingrid Chau- dron is in het B-toernooi van De Munnik de enige die voor een echte verras sing heeft gezorgd. Zij be reikte de halve eindstrijd ten koste van Christel Verwoert. Bij de heren in B verloopt het toernooi nog volgens plaatsing. Op de aan Ivar de Jong (griep) toebedachte halve finaleplaats is de De Mun nik tennistrainer Henk Janssen terecht gekomen. Janssen bleef Jan Willem Lugthart met 6-4, 6-4 de baas. Hans Tönjann en Freek van der Capellen zijn de andere halve fina listen, terwijl de winnaar van het treffen tussen Herman van der Capellen en Robbert Jan van der Feen zich bij voornoemd drietal voegt. In C hebben wel enige ge plaatste spelers het veld moe ten ruimen. Zo maakte Tho mas Koemans een eind aan het toernooi voor de voorzitter van de Leiderdorpse club, Jos Gerrese. Dit mag nauwelijks een verrassing heten, want Koemans vond zijn naam ten onrechte niet op de plaatsings lijst vermeld. Marco Visser schakelde eveneens een ge plaatste speler uit. De Delfte naar Heiko Loos, de papieren nummer twee, mocht met een 6-2, 6-3 nederlaag aan de broek gaan douchen. Naast Visser kwalificeerde ook Freek Tanis zich bij de laatste vier. Bij de dames bereikten twee De Munnik-speelsters de halve eindstrijd. Voor de favoriete Brigit van der Marei lag dit in de lijn der verwachtingen - een 6-1, 6-2 zege op Jacquelien Paauw -, Marion Post had daar waarschijnlijk niet op ge rekend, al kwam de 6-3, 6-3 overwinnig op Elisan de Vil der schijnbaar moeiteloos tot stand. Hetty Bosch, die van Tini van Velzen won (6-3, 6-1) en Annemiek Oudshoorn zijn de andere halve finalisten. Lisse Met grote moeite heeft Anne Jan van der Meer een halve finaleplaats kunnen bewerk stelligen. Tegen Leidse Hout speler Marcel van Rijn had Van der Meer drie sets nodig: 6-3, 1-6, 6-3. Voor Frans Grim bergen liep het soepeler: 6-1, 6-1 tegen Kees Heemskerk. Ook Marcel Vink behoefde Stephan Faas geen set af te staan: 6-4, 6-4. Bij de dames in B bereikte Annette Hins naast Ingelise Driehuis, Henny Feh- ling en Ellen Henneman de laatste vier. De Leidse deed dat door Cathy Collé met 6-1, 6-3 terug te wijzen, WILLEM SPIERDIJK Overige uitslagen De Munnik: HEB: F. van der Capellen - A. van der Capellen 6-3. 6-3; H. van der Ca pellen - J. van Marwijk 7-6, 6-3; H. Tönjann - B. van Overbeeke 6-1, 7-6. DEB: M. van Overloop - L. Poots 6-2, 7-5. I. Chaudron - C. Verwoert 6-0, 6- 4. HEC: F. Tanis - P. Chin a Fung 6-3, 6-1. Overige uitslagen Lisse HEC: R. Warmerdam - L. van der Geest 6-3, 6-0; G. Geerlings - T. Grimbergen 6-2, 6-4; E. de Graaf - F. van Gerven 6-2, 7-6; W. Albers - M. van Maren 6-1, 6-3. DEC: R. van Balen - J. J'unger 6-1, 7-5; A. Jünger - W. den Hollander 6- 3, 6-2; W. den Otter - M. Schuiten 2- 6. 6-3. 6-4; M. Kuipers - L. Hoger- vorst 5-7, 6-3, 6-4. AMSTERDAM Dé Stoop blijft in voorlopige hechtenis. Een bijzonderde voorwaarde daarbij is dat de ex-voorzitter van FC Amsterdam geen contact mag hebben met de buitenwereld. Dit heeft de persofficier van justitie, mr. H.P.Wooldrik, meegedeeld. De directeur van de Vooiburgse liftenfabriek Starlift en voor malig lid van het sectiebestuur van de KNVB werd begin deze week door de FIOD aangehouden op verdenking van valsheid in geschrifte en uitlokking van valsheid in geschrifte. Hij zou het in 1979 als voorzitter van de toenmalige voetbalclub met tien spelers op een akkoordje gegooid hebben en salarissen onder het mom van een lening hebben uitbetaald. Een lening hoeft niet opgegeven te worden aan de belasting en salarissen wel. Op die manier ontdoken de spelers samen voor ruim twee ton de fiscus, aldus Wooldrik. Stoop werd gisteren voorgeleid voor de officier van justitie, mr. J. de Bruin, en de rechter-commissaris. In het belang van het onderzoek en omdat de verdachte nog geen bekentenis heeft af gelegd, besloot deze Stoop nog vast te houden. De verdachte ver ruilde vrijdag zijn cel op een Amsterdams politiebureau voor een politiecel in Heerhugowaard, wegens plaatsgebrek in de hui zen van bewaring. sportuitslagen TENNIS Halve finales herentoernooi In Bris tol: Johan Kriek (VStpRicardo Acuna (Chi) 6-4, 6-7. 6-4; Tom Gulliksorr (VSt)-Marcos Hocevar (Bra) 6-4. 6-4. Halve finales damestoemooi in Eastbourne: Martina Navratilova (VSt>-Zina Garrison (VSt) 6-2, 6-3; Wendy Turnbull (Aus)-Tracy Austin (VSt) 6-1, 1-0 (gestaakt). WIELRENNEN Derde etappe Ronde van Zwitser land (Meilen-Altstaetten, 153 km): 1. Sean Kelly (Ier) 4.03.51; 2. Greg Le- mond (VSt); 3. Acacio da Silva (Por); 4. Steven Rooks (Ned); 5. Johan van der Velde (Ned); 6. Harald Maier (Oos); 7. Bruno Leall (Ita); 8. Mare Sergeant (Bel); 9. Stefan Mutter (Zwi); 10. Wladimiro Panizza (Ita) z.t.; 36. Theo de Rooy op 13 sec, 38. Peter Winnen z.t.; 40. Henk Lubberding op 0.34, 42. Gerard Veldscholten z.t.; 52. Frank Hoste (Bel) op 0.59; 64. Jacq van Meer op 2.43, 69. René Koppert op 5.28, 71. Bert Oosterbosch, 74. Tips voor Duindigt WASSENAAR Drie rennen en acht draverijen staan er morgenmid dag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. Wies van Dongen. 76. Jan Jonkers, 77. John Broers, 78. Emlel Kerstens, 80. Hans Langerijs, 83. Johan Lam- merts, 87. Jan Raas, 98. Heddie Nleuwdorp z.t.; 107. Jacques van Hooydonk op 6.45, 109. Mario van Vlimmeren z.t.; 115. Aad van den Hoek op 7.31. Algemeen klassement: 1. Gisiger (Zwi) 14.38.9; 2. Vlsentini (Ita) op 1 seconde; 3. Kelly (Ier) op 0.05; 4. Le- mond (VSt) op 0.09; 5. Leall (Ita) op 0.17; 6. Grezet (Zwi) op 0.18; 7. Be- rard (Fra) op 0.21; 8. Mutter (Zwi) op 0.28; 9. Sergeant (Bel op 0.29,; 10. Winnen (Ned) op 0.36; 23. Van der Velde op 0.54; 27. Rooks, 28. De Rooy op 1.00; 36. Lubberding op 1.12; 44. Veldscholten op 1.34; 58. Oosterbosch op 5.33; 61. Lammerts op 6.21; 66. Broers op 6.36; 67. Raas, op 6.43; 68. Jonkers op 6.46; 73. Van Meer op 10.42; 88. Kerstens op 17.34; 93. Langerijs op 18.34; 98. Nieuwdorp op 22.52; 99. Koppert op 24.02; 100. Van Dongen op 24.09; 108. Van Vlimmeren op 25.58; 110. Van Hooydonk op 26.19; 125. Van den Hoek op 38.04. Tweede etappe Midi Libre (Ales-Be- ziers, 184,5 km): 1. Eric Vanderaer den (Bel) 4.46.40; 2. Patrick Bonnet (Fa); 3. Benny van Brabant (Bel); 4. Ferdl Van den Haute (Bel); 5. Philippe Martinez (Fra); 6. Didier Vanover- schelde (Bel); 7. Sean Yates (GBr); 8. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel); 9. Adri van der Poel (Ned); 10. Stephan Roche (Ier) z.t.; 24. Zoetemelk (Ned) 4.46.40; 47. Kuiper (Ned); 55. Schip per (Ned) z.t; 71. Tak (Ned) 4.55.54; 73. Van Dongen (Ned); 79. Manders (Ned) z.t. Moritz en Van den Broek kwamen na het sluiten van de contro le In Beziers en werden uit de strijd genomen. Algemeen klassement: 1. Bernau deau (Fra) 9.46.52; 2. Zoetemelk (Ned) op 2 sec; 3. Bonnet (Fra) op 1.07; 4. Van der Poel (Ned) op 1.07; 5. Roche (Ier) op 1.07.; 29. Kuiper op 10.00; 52. Schipper op 14.56; 76. Tak op 24.47; 81. Manders op 31.27; 89. Van Dongen op 46.35. Laatste etappe Ronde van Baden (Bonndorf-Lörrach, 160 km): 1. Pio trowicz (Pol) 4.17.05; 2. Peels (Ned) z.t; 3. Wöstmann (WDI) 4.17.22; 4. Ommer (WDL) 4.17.36; 5. Kluge (WDI) 4.17.48; 6. Jennen (Ned) 4.18.01; 7. Wyder (Zwi) 4.18.04; 8. Poels (Ned) 4.18.21. Derde etappe Ronde van Zweden (Skovde-Husqvarna, 164 km): 1. Pa ganesi (Ita) 3.59.7 (3.58.57); 2. Olsen (Den) 3.59.15 (3.59.09); 3. Prim (Zwe) 3.59.29 (3.59.26); 4. Wreghitt (GBr) 3.59.29. Algemeen klassement: 1. Paganesi (Ita) 10.57.4; 2. Wreghitt (GBr) op 44 seconden; 3. Prlm (Zwe) op 1.07; 4., Krasnov (Sov) op 1.21; 5. Christians- son (Zwe) op 1.23; 13. Wekema (Ned) op 1.48. ZEILEN EK Starklasse bi] Kiel (zesde wed strijd): 1. Ficker/Sonksen (Bel), 2. Carreia/Bello (Por), 3. Dahlman/Gal- len (Fin), 4. Vogt/Risom (WDI), 5. Wrede/Borowy (WDI), 6. Hacker- /Waack (WDI). Eindstand: 1. Hagen- /Hösch (WDI) 54,7 punten. 2. Griese- /Marcour (WDI) 63,7. 3. Wright/Coz- zens (VSt) 67,4. 4. Gorostegui/Dores- te (Spa) 71,7, 5. Carlsson/Eyermann (Zwe) 79, 6. Buchan/Erickson (VSt) 85. OVERSCHIEPRIJS: Welldone Zim- en Happy Warrior, bn, Wheeping Willow en Vladimir J. HILLEGERSBERGPRIJS: Way to AUTOPRIJS: Mickemans, Wortwell Fortuna, Udo Windspiel en Wimbert en Country House. S. OMMOORDPRIJS. Winstgever, Wie- ALEXANDERPOLDERPRIJS: ky Sypcsteyn en Upstar H. Worthy Boy Laren, Wishbone Fortu- NATIONALE NEDERLANDEN- na en Wil van de Lente. PRIJS: Double Payment. Lin Chung MAN VROUWPRIJS: Olden Timer, Signal Raaphorst, Racy First. HAVENPRIJS: Teetje Ossewaard, Tovaritsj en Romeo Hollandia. SCHIEDAM PRIJS: Tempo Olivier. Vino Buitenlust en Treze Hanover. ROTTERDAMPRIJS: Olaf Pride, Ros Performer en Sam Avon. MAASPRIJS: Thor Volo, Rusty Oost- wijck en Titus van Echten. TV - uitzendingen^ Wimbledon Lie tsari in gevaar LONDEN Een stakiiTS de BBC bedreigt de teleflB -reportages van het tenni^ nooi van Wimbledon, jtaat maandag begint. T*s. h BBC-personeelsleden l{®n woensdag bij het opnameF 9' paardenrennen in Ascol werk neer wegens een ccf over de onkostenvergd gen. De BBC staakte de zending, riep zijn med( kers naar huis en gaf ook| beelden van de wereld strijd cricket. Volgens wj voerders van de BBC za niet leveren van tv-bei van Wimbledon de omro^ ganisatie op een schade ruim een miljoen pond miljoen gulden) kornet staan. De schadeclaims a vooral uit de Verenigde S komen. Brouwer en T.! Willem II E definitief E uiteen TILBURG Jan Brouwé^] trainer niet meer gewerf Willem II, gaat definitij^ Helmond Sport werken. I der deze week verkl jQ Brouwer dat hij pas meSUK ontslag bij de Tilburgse zou instemmen, als het bdrp - duidelijkheid had venj^y over de redenen van ziji slag. Dat is donderdag. ,us~( laat gebeurd. Nadat de moeilijkheden (NC praat, werd gezamenlij Muï volgende verklaring uil ven: „Het geschil tussen sua lem II en Jan Brouwer (TR( gelost. De reden van de 1 is gebaseerd op voetbalaeAcl legenheden en laat geen fear" voor verdere speculaties' in

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10