Inderzoek Synthese kost tatwijk 169.000 gulden Ustaat als lastig bekend ns COMMISSARIS VAN DER WOLK TOT BURGEMEESTER: T~W Noordwijkerhoutse Brink herschapen Katwijkse muziekschool gaat dicht voor kinderen uit buurgemeenten Nieuwe parochievergadering Zoeterwoude deze week bijeen l ^ÊN CeidócSouoont DINSDAG 14IUNI1983 PAGINA 7 ;0Nsrkgroep wil beter draagvlak 'GEEST De werkgroep ont- lingssamenwerking. Er werd een werk- ingssamenwerking in Oegstgeest groep samengesteld die echter niet tot bepaald project in de derde we- een besluit kon komen vanwege „ideo- in ondersteunen. Aansluiting bij logische" verschillen. Intussen kwam itaand project, zoals de acties er een tweede werkgroep die de fouten ipper-Volta in Noordwijk wordt van de eerste moest vermijden. 'l niet uitgesloten. Men wil echter afdoende ondersteuning hebben De samenwerking in de tweede werk- t iets op dat gebied wordt onder- groep lijkt aanzienlijk beter te verlo- Tot nu toe heeft slechts de helft pen. De werkgroep is voorzichtig opti mistisch over het bereiken van een „wezenlijk draagvlak" waarop de actie kan steunen. Niettemin wil men nog v©rbaJge de zogenaamde motie Bec- even verdere reacties afwachten tot Kaag. (%eft de gemeente Oegstgeest des- men definitief besluit om een project een bedrag van 50.000 aan te pakken. De werkgroep komt op Biom en n te reserveren voor ontwikke- 29 juni wederom bijeen. 1 instanties gereageerd op de aan- lavo, ing van de werkgroep. Statenvragen over Landscheidingsweg DEN HAAG Het provinciale statenlid E. Kohier (PSP/CPN/PPR) wil van gedeputeerde staten weten of het klopt dat de aanleg van de Verlengde Landscheidingsweg niet doorgaat. Köhler gaat daarbij af op een artikel in de Haagse stadskrant, waarin staat dat het rijk geen geld heeft voor aanleg van de weg. De Verlengde Landscheidingsweg wordt als een van de belangrijkste voorwaarden gezien voor aanleg van LeiNo, de bouwplaats tussen Leid- schendam en Nootdorp. Zonder deze weg komt LeiNo stedebouwkundig gezien te geïsoleerd te liggen. Köhler vraagt GS of nu niet beter naar Wateringen als grote bouwplaats gekeken kan worden, in plaats van naar LeiNo. Commissie sporthal geïnstalleerd LEIDERDORP Tiidens de gisteravond in sportzaal „Op Dreef' gehouden vergadering van de sectie binnensporten van de Leider- dorpse Sportraad heeft voorzitter Rien van der Vlies de commissie sporthal geïnstalleerd. De commissie heeft tot taak te onderzoeken of de bouw en de exploitatie van een sporthal in Leiderdorp een haalbare zaak is. De commissie bestaat uit Pim Dijkman (Spotvogels), Theo Koorn (Velocitas), Carel Kooter (Sportraad, voorzitter) en Alfred Fetter (Sportraad, secreta ris). De commissie wordt nog gecompleteerd met twee vertegenwoordigers van BVL en van de volleybalverenigingen Leython en DVO of van de hockeyclub Alecto. Het rapport van de commissie moet vóór 1 november aanstaande klaar zijn. Vrachtwagen gekanteld: RIJKSWEG GESTREMD LEIDSCHENDAM Door een gekan telde vrachtwagencombinatie is een rij baan van de rijksweg 4 gistermiddag bijna vier uur gestremd geweest. De vrachtwagen kreeg een klapband toen hij op weg was richting Amsterdam. Daardoor raakte hij van de weg en be landde in de sloot. De 25-jarige chauf feur uit Heerenveen liep alleen een snijwond aan zijn gezicht op. Door de ravage, die ontstond, was de politie ge noodzaakt tussen kwart voor twaalf en half vier de ene rijbaan af te sluiten voor verkeer. De file, die daardoor ont stond loste zich rond vier uur weer op. Fotodief aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen heeft gisteren een 22-jarige Amsterdammer aan gehouden die zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van foto-ap- paratuur. De man nam fototoestellen en toebehoren mee uit winkels in winkelcentrum Ridderhof en brak met hetzelfde doel auto's open. Hij is na verhoor ingesloten. L"?chiin|IJK/DEN HAAG paratie elinister Winsemius milieubeheer heeft, geheel in de ver nissen ing lag. goedkeuring ?n aan de uitvoering aantal plannen 41. cjosbodemsanering in aaistoei bolland. Een van "bannen betreft de nthese in Katwijk. ,e ken is overigens dat macnineSneente zelf voor de van dit bodemon- dustriewq 3. Voorf derzoek moet opdraaien. B en W zullen de gemeen teraad zo snel mogelijk vragen hiervoor de beno digde 169.000 gulden be schikbaar te stellen. De minister ging onder meer akkoord met betaling van de kosten van onderzoek naar het voormalige fabrieksterrein Synthese in Katwijk, waar nu woningen staan. Het gaat hier om met aromaten en alifaten verontreinigde grond. Nog dit jaar zal worden onderzocht hoe diep de vervuiling in de grond is gedrongen en hoe de funderingen van de 32 wonin gen en een flat zijn. Daarna zullen voorstellen voor zuive ring van de grond worden ge daan. Met dit onderzoek is een be drag van ruim 207.000 gulden gemoeid. Het ministerie heeft dat echter verminderd tot 169.000 gulden vanuit het oog punt van de bezuinigingen. Eis voor financiële hulp van het rijk is dat gemeenten voor een dergelijk onderzoek een tientje per inwoner zelf moeten bij dragen, tot een maximum be drag van 200.000 gulden. Kat wijk met zijn ruim 38.000 in woners zal dus het hele bedrag zelf moeten opbrengen. Met het onderzoek heeft de ge meente verder niets te maken. Dat gebeurt geheel door de provincie. De minister wilde geen geld beschikbaar stellen voor het afvoeren en verwerken van verontreinigde grond uit het gebied Lommerlust in War mond. Deze vervuilingszaak valt volgens Winsemius niet onder de Interimwet bodemsa nering. Aan de Herenweg 109 is in het verleden sterke ver ontreiniging door lekkage van gas-olie geconstateerd. De ver ontreinigde grond is wegge haald en opgeslagen op het in dustrieterrein Veerpolder. De vervuilde grond moet afge voerd en verwerkt worden. De kosten van het onderzoek naar verdere vervuiling en de mogelijkheid om die op te rui men waren geraamd op 192.000 gulden. enkingen ^i!)ijt}ragf. jw schipiekscnool in "Hdwijkerhout des Ben£WIJKERH0UT De mOtOreflmmissie voor financiën Wij zor^nst'£e bedenkingen te- deskunP'jdrage van 165.000.- eren kedordwijkerhout moet le- watergaan de streekmuziek- oliekoeliTijdens de vergadering jrenweg teravond werd zelfs de Tel. ie gedaan uittreding te jen. Desondanks zullen de raad toch voorstel- begroting van de jziekschool goed te it 2-4, jiuzi 01719-. Sailbol Hurricaal gaan er 170 leerlin- en P\ Noordwijkerhout naar ikmuziekschool. Dit be- dat de gemeente onge- Bizend gulden per leer- njt is. Met B en W de heer Van Duin ;ieh af waarom het al- vormende deel van ziekonderwijs niet ge- tan worden op de lage- len en dan dus meteen leerlingen in plaats flividueel aan zo'n 170 Daarna kan altijd herder gespecialiseerd vond hij. Verder was >egroting van de mu- |ool niets van reorgani- H|nnen te merken en ad de gemeente toch druk om gevraagd, overige drie gevraagde pn had de raadscom- aanzienlijk minder 1 Voor de verbouwing Egelantierschool in De ird besloten een bedrag rekken van 160.000,-. wing is nodig in ver let de integratie kleu- i basisonderwijs. Ook (t exploitatietekort van ker gemeenschapshuis npan 50.000.-) en de rijkerhoutse bibliotheek maakte de raads- e geen problemen. rdieven (apt CHENDAM De poli- ft vannacht twee jon- heterdaad betrapt bij van enkele kratten peide Leidschendam- 1 en 19 jaar oud, wer- L_Jien door een medewer- n de nachtveiligheids- ien zij bij een groot- laan de St. Willibror- |t kratten klaar zetten, ïsnelde politie kon bei- jhouden. 99 99 WASSENAAR „Toen ik de sollicitanten vroeg wat voor beeld ze had den van de burgemeester van Wassenaar, zei de heer Van der Wolk: U staat als lastig bekend. Tóen ik daarop thuis kwam en mijn familie vroeg of ik lastig ben werd meteen gezegd: ,,Die man moet je nemen. Hij heeft volkomen ge lijk". Burgemeester mr. K. Staab gaf giste'ren een amusant kijkje in de overwegingen die hadden geleid tot de voor dracht van de Haagse hoofd inspecteur J.C. (Joep) van der Wolk tot commissaris van politie van Wassenaar. De Wassenaarse burgervader deed dat tijdens de officiële installatie van de heer Van der Wolk. die werd bijge woond door enkele honder den vertegenwoordigers van onder meer gemeente, pro vincie en openbaar ministe rie. De burgemeester en de com missaris hebben de eerste werkcontacten met elkaar al achter de rug. Burgemeester Staab vertelde gisteren dat de eerste werkbespreking tussen de commissaris en hij zelf al meteen in het water dreigde te vallen. „Ik zat al een minuut te wachten en hij was er nog steeds niet. Ik ben dan iemand die gelijk de tele foon pakt. Ik vroeg heel voorzichtig: Hadden wij om twee uur geen afspraak? Er volgde even een stilte en toen de woorden: Ik was zo verdiept in mijn werk, ik was de tijd even vergeten. Ik zou u toch willen vragen, meneer Van der Wolk: pro beer mij als burgemeester niet helemaal te vergeten", aldus burgemeester Staab gis teren tot de commissaris. Commissaris Van der Wolk liet in een razendsnelle speech weten na dertien da gen werk in zijn nieuwe functie niet te kunnen en willen zeggen waar het in het korps allemaal beter kan. „Als ik al een mening zou hebben over waar het alle maal beter kan. zal ik dat eerst binnen het korps zelf aan de orde stellen. Ik heb tot nu toe dertien dagen ge zellig gewerkt en het eerste wat ik nu ga doen is een week op vakantie om bij te komen van deze emotievolle dag". Van der Wolk besteedde, evenals hoofdofficier van jus titie mr. R.J.C. graaf Van Randwijck, waarnemend korpschef P. van Sint Maar tensdijk en de Voorburgse commissaris F. Lamens, ook aandacht aan de huidige pro blemen voor het politieappa raat. „De slechte economi sche omstandigheden hebben een grotere werklast tot ge volg, die nog wordt vergroot door bezuinigingen bij de po litie. Men eist. met minder mensen, een efficiënter poli tieapparaat. Dat is een slech te zaak", aldus Van der Wolk. In de verschillende redevoe ringen kreeg P. van Sint Maartensdijk, die na het plot seling overlijden van com missaris Rijken optrad als waarnemend korpschef, alle lof toegezwaaid. „We hebben niets gemerkt van enige te ruggang in effectiviteit bij het korps", aldus burgemees ter Staab. „waarvoor ik mijn oprechte waardering wil uit spreken". Burgemeester Staab in zijn speech tot commissaris Van der Wolk: „Probeer me niet helemaal te vergeten". jje School Leiden-Noord heeft, na jaren in ver fde gebouwen gehuisvest te zijn geweest, de Marijkeschool aan de Pasteurstraat als definitief Momen toegewezen gekregen. Binnenkort zullen 'ste klassen zich bij de reeds in de Pr. Marijke school bevindende kleuterklassen voegen. De school zal ingrijpend, naar de inzichten van Rudolf Steiner, worden verbouwd. Het sombere uiterlijk van het gebouw zal worden opgefrist door de gevel wit te schilderen. De speelplaats op de hoek Maresingel/Pasteurstraat wordt uitgebreid en opnieuw ingericht tot een pleintje met bo men. Het is de bedoeling dat de gehele verbouwing vol gend jaar voltooid wordt. De afgelopen weken heeft de Brink in Noordwijkerhout een volledige gedaantever wisseling ondergaan. Het plaveisel is vernieuwd, er zijn plantsoenstroken aange legd en er zijn sierlantarens neergezet. Maar het voorkomen van de nieuwe Brink wordt sinds enige dagen vooral bepaald door de containerbomen, bomen die spe ciaal geteeld zijn om in kisten te groeien. Tijdens de kermis kunnen deze contai ners met boom en al door middel van een vorkheftruck verplaatst worden. De hele reconstructie kostte f 200.000,-. Voorlopig zal het plein dienst blijven doen als parkeerplaats. De vrachtwagens zullen daarom pas verdwijnen als de gemeente een alternatieve parkeerplaats heeft aangewezen. WEGENS WEIGERING FINANCIËLE BIJDRAGE TE LEVEREN KATWIJK De gemeente gaat een harder beleid voeren tegenover buurgemeenten die gebruik maken van Katwijkse voorzieningen. Dit geldt met name voor de muziekschool waar een aantal jeugdige Val- kenburgse en Rijnsburgse leer lingen staan ingeschreven. Nu blijkt dat deze gemeenten niet bereid zijn een evenredig deel van de kosten van hun reke ning te nemen, is de gemeente van plan leerlingen uit Rijns- burg en Valkenburg niet meer tot de instrumentale opleidin gen toe te laten. De raadscom missie voor vorming, zorg en personeelszaken is met dit voornemen inmiddels akkoord gegaan. Hoewel de gemeentelijke mu ziekschool geen streekfunctie heeft, staan er toch nogal wat leerlingen uit Rijnsburg en Valkenburg ingeschreven. Tot nu toe is door deze gemeenten niets bijgedragen in de kosten die de gemeente Katwijk hier voor moet maken en de ver antwoordelijke wethouder N. Parlevliet is nu van mening dat hier een einde aan moet komen. „Wanneer beide plaat sen ons netjes zouden behan delen konden we zeker 50.000 gulden per jaar tegemoet mo gen zien". De gemeente Rijnsburg wei gert ronduit om ook maar een cent te betalen terwijl ook Valkenburg tot nu toe nog niet over de brug is gekomen. „En dat", aldus Parlevliet vorige week, „ondanks het feit dat we met name Valkenburg heel netjes behandelen. We hebben ons echt gedragen als de grote broer die de buurgemeente het vel niet over de neus wil ha len. We hebben een bedrag voorgesteld van 7500 gulden per jaar maar zelfs daarover heeft men tot nu toe nog geen beslissing genomen". De wethouder stelt dan ook voor om de jeugdige leerlingen g en Valkenburg )lg nog wel toe te laten tot de algemene muzika le vorming (een theoretische opleiding) maar niet meer tot de instrumentale opleidingen. Elke leerling kost de gemeente Katwijk namelijk handen vol geld. Leerlingen uit de twee buurgemeenten, die nu al een instrumentale opleiding vol gen, mogen deze afmaken maar worden dan niet meer toegelaten tot de zogenaamde „bovenbouw" van de school. Deze nieuwe maatregel geldt overigens niet voor jeugdige leerlingen waarvan de ouders bereid zijn om het zogenaamde volwassenentarief te betalen. Deze bijdrage is nagenoeg kos tendekkend. Het bibliotheekbestuur heeft inmiddels te kennen gegeven dat ook zij ingeschakeld wil worden bij gesprekken met de gemeente Valkenburg over een eventuele bijdrage voor het Katwijkse bibliotheekwerk waarvan erg veel Valkenbur gers gebruik maken. ZOETERWOUDE De paro chievergadering van de Zoe- terwoudse parochie Sint Jan komt donderdagavond in nieuwe samenstelling bijeen. De vertegenwoordigers die in april zijn gekozen zullen dan hun opwachting maken terwijl voorts afscheid wordt geno men van degenen die de vori ge zittingsperiode hebben vol- gemaakt. WEGENS HANDEL IN COCAINE Noordwijkerhouters gearresteerd NOORDWIJKERHOUT/ENSCHEDE In verband met handel in cocaïne zijn maandag in Enschede vier en in Noordwijker hout drie mannen aangehouden. Bij de arrestatie in het centrum van Enschede nam de politie ruim twee kilo cocaïne in beslag. De handelswaarde hiervan bedraagt volgens de politie ruim tweehonderdduizend gulden. Bij de aanhouding op drie adressen in Noordwijkerhout vond de politie in totaal 350 gram cocaine en een bedrag van 50.000 gul den, dat volgens de politie afkomstig is van de handel in cocaï- De vier in Enschede gearresteerde mannen zijn: de 38-jarige W.M., de 41-jarige C.S. (beiden uit Noordwijkerhout) en twee Colombianen (27 en 34 jaar oud), die tijdelijk in Noordwijker- Bij de verkiezing van de paro chievergadering zijn 361 stem men uitgebracht waarvan 4 ongeldig. Na het tellen van de biljetten bleken de volgende personen gekzoen te zijn: de dames Trudy van Leeuwen. Imelda Oostdam. Wilma Veld- huyzen en de heren Paul Cas- pers, Ben van der Geest. Jac. Pieterse, Ton de Rooy en Hein Versteegen. Zij zullen zich de komende periode gaan inzet ten voor het reilen en zeilen binnen de parochie, daarin bij gestaan door vele andere vrij willigers. Nu hun officiële be noeming namens het bisdom bekrachtigd is, kunnen zij daadwerkelijk gaan functione ren. Afscheid zal tijdens de eerstvolgende bijeenkomst worden genomen van de da mes G. van Kleef en M. van - Leeuwen alsmede de heren J. van Diemen. A. Noordman. Jac. Paardekooper. Q. van Swieten. J. Versteegen. L. Hoogeveen en G. van Hoorn. De twee laatstgenoemde heren blijven in hun funktie als lid van het parochiebestuur de parochievergadering nog bij wonen tot het einde van het jaar. Dan hebben de heren Hoogeveen en Van Hoorn de maximale ambtstermijn als lid van het parochiebestuur ver vuld. SASSENHEIM Geboren: Nicolaas J., z.v. J. Helmus en I. Stoute; Kevin. z.v. J.G. Hoogervorst en J.K. Broer; Dirk J„ z.v. D.J. Oudshoorn en M.S.M.J. van de Vall. Gehuwd: HA Faas en C.J.P.M. Kleijhorst; E.C.J. Zuidhoek en M.S. Wagenma kers. Overleden: J. Minnee; C.J. van der Laan: J van Hpt Tang. w.v De Boer; W.L. Ger- rits; H.R.J. Sikking; A. Zijer- veld. VALKENBURG Geboren: Johannes D., z.v. J.S. van der Meij en J.G. Spiering; Wilhel- mina F.M., d.v. M.H.J. van Stijn en A. van der Zwart; Mirjam A.R.. d.v. R. Wiersma en N Paauw; Johan P H.. z.v. P J. Tol en H.A. Karnebeek. Ondertrouwd: A van Duijn en M.M.J. Kallenberg: C. de Wit en H. van der Veen; R. de Jong en M. van Starkenburg Gehuwd: A. van Fruchten en W A Knpne

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7