gehoordgezien ars van vrouwen 4oor oerwoudhei ïili j ederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's na AJDIO/TELEVISIE fjeidwOounant DINSDAG 14 JUNI 1983 PAGINA IS nroep heeft in 1983 820 miljoen te besteden LVERSUM De Nederlandse omroepwereld (de gezamenlij- omroepen en de NOS) heeft dit jaar 820 miljoen gulden te iteden Oorspronkelijk was de omroepbegroting nog 14 mil- n gulden hoger voorgesteld, maar minister Brinkman van fC heeft op een aantal punten bezuinigingen weten te berei- minister heeft de begroting inmiddels goedgekeurd, zo heeft regeringscommissaris voor de omroep, mr. M. Custers, aan NOS-bestuur laten weten. De NOS krijgt met bijna een half Ijard gulden het grootste deel van de omroepgelden. De iRA krijgt 47 miljoen gulden, en de AVRO, de NCRV en de 10 ieder ruim 46 miljoen, terwijl de TROS 45 miljoen ont- ïgt. Veronica kan op ruim 27 miljoen gulden rekenen, de EO de VPRO ieder op bijna 14 miljoen, IKON/RKK samen op 13 joen en Teleac op bijna 10 miljoen gulden Het NOS-bestuur irde het financiële jaarverslag van de NOS over 1982 goed. NOS draaide vorig jaar op een begroting van ruim 483 mil- i gulden. Er werd ruim zes ton meer uitgegeven dan voor- i was, volgens de Raad van Beheer van de NOS "een alles- acceptabel resulaat". Paus in Polen op KRO-tv en radio HILVERSUM KRO-tv zal ook na gister avond aandacht besteden aan de reis van paus Johannes Paulus II naar Polen en wel op zon dag 19 juni van 23.20 tot 23.40 uur. Ned. 1: sa menvatting aan de hand van beelden van de Poolse televisie. Dinsdag 21 juni van 17.10 tot 17.30 uur, Ned. 1: samenvatting. Donderdag 23 juni van 23.05 tot 23.25 uur, Ned. 1: samenvatting. Zondag 26 juni van 11.50 tot 12.20 uur, Ned 1: terugblik op de reis van de paus naar Polen. Voor KRO-radio zullen Lydia Janssen en Bert Bakker de reis van de paus volgen. Vanuit Po len zullen zij verslag doen in o.a. de actualitei tenrubriek Echo en de kerkelijke rubriek Kruispunt. Radio voor minderheden HILVERSUM Gedurende de hele zomer zendt NOS-radio onder de titel NOS-Service programma's uit voor in Nederland wonende etnische minder heden. Daarin wordt onder meer infor matie gegeven over sociale wetgeving, huisvesting, onderwijs, vakantierege ling, vrouwen-emancipatie, juridische problemen, enzovoort. Er zijn program ma's voor Molukkers, Surinamers, An- tillianen, Portugezen, Grieken, Kaap- Verdianen, Marokkanen, Italianen, Spanjaarden, Joegoslaven, Turken en ook voor het eerst voor Pakistani. Alle programma's worden steeds in de eigen taal uitgezonden en hebben een ombudsman-achtig karakter. Dat bete kent o.m. dat vragen van luisteraars nog tijdens de uitzending telefonisch kunnen worden gesteld. Een panel van deskundigen is in de studio aanwezig en voor zeer specialistische vragen is een aantal mensen direct per telefoon te bereiken. De bedoeling is dat een aantal vragen die onder grote groepen buitenlanders leven, in een keer wor den opgelost. Er zijn daarvoor contac ten gelegd met de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD), Voorlichtings centra voor Sociale Verzekeringen, di verse ministeries, waaronder die van Volkshuisvesting en Sociale Zaken, het Inspraakorgaan Utrecht, een aantal ad vocaten, het bureau Voorlichting Ge zondheidszorg Buitenlanders en andere landelijke instellingen. De eerste uitzendingen die in mei plaatsvonden gaven aan dat in een soms enorme behoefte wordt voorzien s Tö eme .VERSUM Na WO II Cap amen uit alle delen van de reld verhalen los over per- fim nlijk beleefde gruwelijkhe- nisa Bijvoorbeeld dat over die n- erikaanse soldaat van de *Pe" dingstroepen, die op vijf 'de atsen op het eilandenrijk in >ld v Verre Oosten ingezet werd Pk de invasie. Hij zag zijn inden om zich heen sneu- en en, maar ook sterven aan tij oi r opgelopen besmettelijke eten. Hij overleefde als eni- Lo< van zijn compagnie alle leeli yelden en ziekten en keer- °i» als gedemobiliseerde gees- ^r®jk ontredderd in zijn ge- ;t rij rtedorp terug. Nadat hij woi r feestelijk welkom was ge- "fi e en, stierf hij binnen een fEA daverend van de koorts, k v< Een erbij geroepen arts moest vaststellen, dat hij aan vijf be smettelijke ziektes tegelijk leed. De schrijver Nevil Shute kwam ook een oorlogsverhaal ter ore, waarvan hij een ro man schreef, die over de hele wereld werd gelezen. Deze handelt over een groep Britse vrouwen, die met hun kinde ren na de Japanse inval in 1941 in Maleisië werden ge scheiden van hun mannen en vaders en naar een interne ringskamp verwezen, waar zij te voet heen moesten. De Au stralische tv maakte van dit boek onder de titel „Mars door de hel" een zogeheten mini-se rie, die in drie delen van an derhalf uur door AVRO-tv (an Paget, een rol van Helen Morse, was de vrouw die ar verhaal aan de hele wereld vertelde. DERLAND 1 NEDERLAND 2 lek (VS >v (Ro 3; Tn !5 Het geheim van Vreden- Br) 6 In het vierde deel van Vre- nds lhof 9aat burgemeester ;_3. p. ihoorn zich intensief met de Stj 7 eimzinnigheden bemoeien. Yea nen met dr. Brandt van het Bfuu. D ontdekt hij wie Han Smit merkelijkheid is. De kinderen Barb len gewonde jachtopzie- Heat en komen opriieuw in mi silijkheden. :rph«!8 De Tv"#bow. Voor de ihow is de laatste afleve- >-41 van het seizoen aangebro- ReynoDaarin heeft Ivo Niehe ge- vratiiojkken met een aantal men- '2- over adoptie in Nederland iauso' r aanleiding van het feit, 3; Aiy er in de Verenigde Staten er (V :elijks kinderen via de tele- stM 5 worden aangeboden. Drie F, hoden zullen ter sprake ko- IrstH l: re9u,'ere adoptie, het ie wi ter Parents Plan en de 'opa i-o. oma'- adoptie'. Daarnaast G« ivo Niehe van Patricia Paay 1 'len, hoe het met de Andrew »i herers vergaan is, sinds zij, Wiiki r moeder en haar zusje het 7-5.6 een jaar geleden in het le- geroepen hebben. Ook .frDi fdinspecteur Derrick, die ie' (Aings in Cannes tot de beste iur in een politieserie werd •nde! eroepen, zit bij Ivo aan de I, vergezeld van zijn assis- Fjny| Harry Klein, ofwel Fritz i Krai >per. Kimo )lly Ri 3ui) 410 TROS sport extra. Ver- Lasa van het Grand Prix toer- 6-4' 'i van Queens (Groot-Brit- lië). Dit toernooi, dat tra- leel gezien wordt als voor- eiding op het grote Wim- lon toernooi telt onder de Inemers onder anderen my Connors. 19.12 Ronduit. In dit EO jonge renprogramma een optreden van het duo Stewart en Kyle uit Ierland. Allison Stewart is accountant, Chris Kyle is arts. Ze maken muziek voor hun plezier. In het programma praat Jan van den Bosch met het tweetal over hun werk en vrije tijd. Nummers die het duo zingt zijn o.m. Once You Were Here, Keep On en Robin's Song. 20.20 Honden en mensen. In de documentaire over het ge drag van wolven en honden in relatie tot de mens bespreekt de zooioog J. H. Frijlink de vraag: hoe komt de hond aan zijn gedrag. De film bevat beel den uit Canada, Schotland, het Burgers Dierenpark te Arnhem, parken in Nederland en gezin nen waar de hond een trouwe huisgenoot is. 21.40 Omnibus. In deze weke lijkse kunstkroniek aandacht voor de kindertheatergroep Sirkel uit Sittard en Poetry In ternational in Rotterdam. Ver der praat Theo Stokkink met een dekundige hoogleraar in het arbeidsrecht over de vraag of kunstenaars kunnen blijven werken met behoud van een uitkering. 23.00 Beeldspraak. In de vier de aflevering van 'Beeld spraak' is het de beurt aan Willem van Toorn om een ge sprek te hebben met de schrij ver Hans Faverey over zijn ge dichtenbundel 'Lichtval'. Hans Faverey werd in 1933 in Para maribo geboren. Hij debuteer de in 1968 met de bundel 'Ge dichten'. wordt uitgezonden, te begin nen woensdag op Ned. II om 19.40 uur, en vervolgens op 24 en 27 juni. Die vrouwen wacht een lange voettocht, maar bij aankomst in het hun toegewezen kamp worden zij geweigerd en door verwezen naar weer een ander kamp. Ook daarheen moesten zij te voet. Dit leidde tot een barre tocht, waaraan geen ein de leek te komen. Als paria's zwierven Zij van dag tot dag verder. Ontberingen Dit verhaal is snel verteld. Maar gaat wel over ellende die elke dag duurde. Want het le ven gaat ook in die omstandig heden door. Er moet gegeten worden, er wordt gestorven, kinderen peigeren af. vrou wen storten in, menigmaal kunnen zij niet verder. Pure ontberingen, geestelijk en li chamelijk. Maar zij moeten verder en ook gevoeligheden eisen hun tol. Er ontstaan sympathieën en daarmee sa menhangende complicaties en gevoeligheden. De Japanse soldaten, die ter bewakling van deze groep meeliepen, worden van vijanden zelfs vertrouwelingen, die spelletjes meespelen met de kinderen. Tot hun meerderen zich weer vertonen en zij onmiddellijk in het gelid dienen te springen. Om de aandacht voor zulk een verhaal vast te houden, dient er op de juiste wijze gedoseerd te worden. Dit bleek de schrij ver Shute en vervolgens de Australiache tv wel toe te ver trouwen. Elke dag brengt weer andere belevenissen en Televisie vandaag NEDERLAND 1 19.02 19.25 21.25 22.10 22.45 23.40 23.50 Wat geen oog heeft ge zien. Serie over gods diensten. Derde afl.: 330 miljoen goden. Er was eens... de ruim te. Tekenfilmserie. Flappie's wonderbaar lijke reis (4). Voor de kleuters. Dierenmanieren (4). Serie over het omgaan met dieren. Het geheim van Vre- denhof. Jeugdserie van Wibo van der Linde. Vierde afl.: De ontvoe ring. Journaal. De tv-show. Ivo Niehe voor de laatste keer. Falcon Crest. Ameri kaanse wijnboerenserie. TROS Aktua tv. Actuali teiten. Harten twee. Ameri kaanse detectiveserie. Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. TROS Sport. Samenvat ting finale tennistoer nooi van Queens. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 EO 19.12 19.30 20.20 NOS 21.40 22.30 22.45 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Ronduit. Jongerenpro gramma. De Waltons. Ameri kaanse familieserie. Honden en mensen. Documentaire over het gedrag van wolven en honden. Van U wil ik zingen. Koorzangprogramma. Tenslotte. Kort slot woord door ds. L. Wullschleger. Omnibus. Kunstkroniek. Journaal. Den Haag vandaag. Beeldspraak. Serie lite raire portretten. Vierde afl.: Hans Faverey. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.15 Het steengrijz* risico. Tips voor bergbeklimmers. 17.00 Stad, land, rivier. Kinderprogramma. 17.50 In de dorpen, waar de vrouwen doortrokken, werden zij door de plaatselijke bevol king hartelijk ontvangen en geholpen. intussen zeulen de vrouwen voort, tot zij geen been meer hebben om op te staan. De voettocht van deze vrou wen en kinderen en hun helse ervaringen kwamen pas aan het licht, toen na de oorlog een van de overlevenden, Jean Paget, gespeeld door Helen Morse, met een erfenis en een jurist te maken krijgt. Hem vertelt zij haar verhaal, dat men als kijker als een blik in het verleden krijgt voorge schoteld. Zij stort haar hart uit over wat haar en al die andere vrouwen overkomen is niet al leen om tegenover die erfenis- bewaker haar identiteit veilig te stellen, maar ook omdat al haar familie is overleden en zij de smartelijke ervaringen uit eindelijk ook een keer aan ie mand kwijt moet. Drie jaar Aan de vervaardiging van deze tv-serie is door de Au stralische tv drie jaar gewerkt. Uiteraard is er uitgebreid in het oerwoud gefilmd, maar de omstandigheden verschilden ganselijk van die van toen. Toen ging het om uitgemergel de vrouwen, die van de ene dag in de andere voortstrom pelden en van wie het boven dien niet zeker was, dat zij 's anderendaags nog in leven zouden zijn. Men kan van een dozijn actrices en bovendien kinderen daarbij niet verlan gen. dat zij terwille van hun rollen vrijwillig ontberingen op zich zouden nemen om al thans uiterlijk enige gelijkenis te vertonen met die mensen van toen in die barre toestand. Daar moet men aan deze serie ook aan voorbijzien. Men ziet bijv. welgedane en welgescha pen kinderen moeheid spelen, terwijl zij destijds in werke lijkheid aan uitputting ten prooi moeten zijn geweest. Wat dit betreft stond schrijver Nevil Shute sterker dan nu de tv-makers, omdat de schrijver door zijn woord beelden op kan roepen die de filmer met zijn beelden van vandaag niet waar kan maken. Hieraan moet bij het bekijken van deze serie dan ook worden voorbij gezien. In wezen biedt deze tv-serie kijk op een stuk menselijk lot, wat in het geval van deze vrouwen slechts noodlot bete kent. Dit speelt in dit verhaal mee als ondergeschoven dra ma. De kijker van nu weet meer dan die vrouwen van toen. die zwervend van het ene kamp naar het andere ble ven hopen uiteindelijk ergens een bestemming të vinden. Ook vonden zij troost in de ontvangst door de plaatselijke bevolking van de dorpen waar zij doorheen trokken. Dat die ellende aan de zielen van de overgebleven vrouwen is blijven knagen, mag afgeleid worden uit het feit, dat Jean Paget haar verhaal kwijt moest en dit deponeerde bij de beheerder van de erfenis, die op zijn beurt schrijver Nevil Shute weer op de hoogte TON OLIEMULLER WILLEM Willem Duyn wil niet ont breken op het truckersfesti val, dat de TROS komende zaterdagnacht gaat vieren. Temidden van de forse mannen van de weg wil hij zijn lied uitvoeren, daartoe uitgenodigd door alle dee- jees van die omroep, t.w. Tom Mulder, Ferry Maat. Kas van Iersel, Adje Roland en Hugo van Gelderen. Zij zullen elkaar afwisselen. Terwijl de ene een pilsje hijst zal de ander temidden van de algemene heisa het woord doen. daarin weer bijgestaan door een stal van artiesten, gevormd door Dolly Dots, Canyon Drive Band, Peter Koelewijn, Jack Jersey en niet te ver geten Tina Trucker. Tot motto voor dit festijn is ge kozen met verwijzing naar Rembrandt „Midzomer- nachtwacht" en als plaats van handeling is gekozen Gendt bij Nijmegen, om precies te zijn op het circuit „Gannita". waar je goed met je truck kan wenden en keren, een soort discodans op vier wielen. Op Hilver sum 1 kan dat allemaal be luisterd worden. MICHEL Michel van Huiten, oud staatssecretaris. gaat mee doen aan de KRO-radioru- briek „Leestafel", die dit seizoen uit de studio komt en het land ingaat om ter plekke uitzendingen te ma ken. Men opereerde al van uit Doetinchem en nu was Emmeloord aan de beurt. Alphen a/d Rijn, Veenen- daal. Enkhuizen. Geleen, Oldenzaal, Tiel, Goes, Win schoten, Ameland en Assen volgen nog. Van Huiten loopt met een voorstel rond om de Rijksdienst Ijssel- meerpolders. waarin men sen zitten die alles van be vloeiing e.d. afweten, in te zetten voor hulp in de derde wereld. Die mensen hebben de know how hoe water daar te krijgen waar dat no dig is. Elke dinsdag van tien tot twaalf is dit Leestafel programma te beluisteren op Hilversum 2. Allerlei za ken komen aan de orde. zo als gezondheid, ouderdom, consumentenweetjes etc. Het omroeppastoraat ont breekt in deze uitzending niet. Wim Scheurer doet de redactie en hij spreekt plaatselijke journalisten aan om van hen te vernemen hoe de zaken er ter plekke voorstaan. Het nieuws uit de eerste hand dus. RENEE Renee Innemee, bekend van The Walkers, bracht onder de naam Ray T. Jo nes al eens Creedence Cle arwater Revival-werk on der het volk. Zijn stem is dus bekend. Die plaat werd in het buitenland beter ver kocht dan hier en wel on der de uitroep ..Hey To night". Onder zijn eigen naam komt Renee nu met nieuw werk. Titel „Dead or alive" en hij legt daarin zijn zwak aan de dag voor „El- Journaal. 18.00 Actualitaitan. Streeknieuws. 16.25 Hallo Larry. Se rie. 19.00 Rijk an arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 Banana*. Muziek en nonsens. 21.00 Report. Actualiteiten. 21.45 De lijfwacht (Minder). Engelse serie. Afl.: Alleen smerige trucs. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 He denavond. Joachim Fuchsberger praat met Jupp Derwall. 23.45 Jour- DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Voor de derde leeftijd. Aansluitend: Jour naal. 16.35 Strandpiraten. Jeugdse rie. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele- -magazine. Tips en Informatie. 17.50 Een woord van muziek. Spel en ple zier met Heinz Eckner. Aansluitend: Journaal. 18.20 Mijn naam ia haasl Takanfilmaaria met Buga Bunny. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Oudbeieree miniatu ren. Twee eenacters van Ludwig Tho- ma. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.30 Wordt het wonen onbetaal baar? Reportage. 22.05 Coamoa. Wetenschappelijke serie van Carl Sa- gan. Eerste deel. 22.50 Het gaat zijn gangetje. Tv-spel naar de roman van E. Loest. 00.35 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Arbaid - voorbeelden tar humanise- ring 18 00 TV-cursua wiskunde- •algabra. 18.30 Saaamatraat. 19.00 Hat actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Sport-plaats. 21.00 Nummer aan. De ARD-hltparade. 21.45 Spie gel van hat land. Cultuur in gesprek. 22.15 Het Duitse leven. 23.00 Nieu we wegen? 20ata Evangelische ker- kendag. 23.45 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Apple. Tekenfilmserie. 18.05 Saaamatraat. 18.20 Drakendagen. Tekenfilm voor kleuters. 18.30 Fablan van Falleda. Vlaamse jeugdserie. Tiende aflevering. 19.00 Tijdrover: Lieve plantjes. Vandaag: Madeira (6). 19.15 Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Fietsers. 19.20 ACV-informatief. Uit zending door derden. 19.40 Medede lingen. Overzicht programma's en lotto. 19.45 Journaal an sportberich ten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 Da Benny Hill show. Programma rond de En gelse komiek. 20.45 Op zoek naar Adam. Serie over de geschiedenis van de mens. Eerste afl.: De lange weg. 21.35 Centraal Stattion. Herha ling tv-serie van Hans Keuls. Eerste afl.: Met onbekende bestemming. 22.45 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Hat geheime laven dar dieren. Documentaire over neushoorns. 19.25 Jukebox. Met: Rolling Stones en Madness. 19.30 Enter Hamlet. Korte film van Fred Mogubgub. 19.35 Kijk uitl Verkeerstips. Afl Fietsers. 19.40 Madedelingen. Overzicht pro gramma's en lotto. 20.10 Kunstza ken. Kunstactualiteten. 20.15 Luther. Engelse gedramatiseerde biografie van Guy Green (1974). BELGIE FRANS 1 DUITSLAND 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacance*. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleur*. Speiprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten 19.26 Lotto-be richten. 19.30 Journaal. 20.00 Lea sentiers du monda. Documentaire serie. Afl.: Birma 21.10 Lea foliaa Of- fanbach. Herhaling serie over Jac ques Offenbach, Eerste afl.: Les bouf- fes Parisien. 22.05 L'aventure de l'art moderne. Documentaire serie. Twee de deel: Het kubisme. 23.00 Jour- 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 10.23 Liefde heeft tijd nodig. Vier korte verhalen. 11.25 Coemoa. Documentaire serie 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13 00 Journaal. 13.15 Videotex! voor ie dereen. 15.40 Videotext voor ieder een. 16.10 Journaal. 16.15 Dat waren nog eene tijden. Programma over Hazy Osterwald. 17.00 Wij kinderen van klas 3 D. Reportage over Integra tie gehandicapte kinderen. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regio nale nieuwsrubriek. DUITSLAND 2 BELGIE FRANS 2 10 00 Zie Duitsland 1. 15.25 Enorm In vorm. Aerobic-oefeningen. Herha ling. 15.40 Videotext voor iedereen. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Anderland. Kinder programma. Aansluitend: Journaal. 16.35 Kiwi - avontuur in Ni*uw-Z*e- land. Jeugdserie. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelsta ten. 17.15 Tele-magazine. 17.53 Ro kend* Colte (Gunsmoke). Ameri kaanse westernserie. Aansluitend: Journaal. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.15 Your songs of praise choice. 16.51 Unbilled ethnic health com mercials. Spaans 16.55 Play school. 17.20 Scooby Doo whore are you? 17.40 Taka two. 18.05 John Craven's newaround. 18.10 Think of a number 18.35 Jeugdprogramma. 18.40 Jour naal. 19.00 Nationwida. 19 45 Trian gle. 20.10 Looking good, feeling fit. 20.40 Teles of the Gold Monkey. 21.30 Sorry. Serie met Ronnie Cor bet. 22.00 Nieuwe. 22.25 The Falk land experience. Documentaire 23.15 People and power. 23.55 Fla mingo Road. Serie. 00.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.05 Schooltslevisie. 17.00 School televisie. 18.00 Tv-cursus Engels. BELGIE BRT 1 ENGELAND BBC 2 18.00 Apple. Tekenfilmserie. 18.10 Education. 18.35 Cotter. Jeugdprogramma. 19.50 Journaal. 19.55 RUgby. New Zealand tour. 20.40 Mutiny on the Bounty. Ameri kaanse speelfilm (1962). 22.00 Spot light. Dick Emery 22.45 In at the deep end. 23.35 Racing. Royal As- BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Clne-vacancea. Vakantieprogramma voor de jeugd. nuing eduection. 01.05 Maths. ENGELAND BBC 1 ENGELAND ITV 07.30 Breakfast time. 11.00 You and me. 11.35 WK Cricket. 12.00 Words and pictures. 12.15 WK Cricket. 12.40 Watchl 12.55 WK Cricket. 14.05 Journaal en financieel nieuws. 14.30 The Flumps. 14 45 WK Cric ket. 15.01 Wstchl 15.18 20th century history. 15.40 Merry-go-round. 16 00 WK Cricket. 16 51 Unbilled ethnic health commercials. 16.55 Play school. 17.20 Boss cat. 17.40 Jeugd programma. 17.00 Cocklaahell Bay. 17.15 Teken- film. 17.20 Razzmatazz. 17.45 CB TV-channel 14. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Niauws. 19.00 About An- glia. 19.35 Crossroads. 20.00 Make me laugh. 20.30 Knight Rider. 21.30 The Gaffer. 22.00 No excuses. 23 00 Nawa at tan. 23.20 Anglia late news. 23.30 Sir Robert Meyer. 00.30 The myeteriee of Edgar Wallace. 01.30 Tuesday Topic. Televisie morgen ENGELAND BBC 2 NEDERLAND 1 07.05 Schooltelevisie. 10.50 Ghar- bar. 11.15 Play school. 11.40 WK Cricket. 13.30 Community educa tion. 14.35 WK Cricket. NOS 09.30 Nieuwe voor doven en slechthorenden. 11.00 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuwe voor doven en slechthorenden. VARA 15.30 VARA's Filmclub. 17.00 Liedjes uit de Film van Ome Willem. ENGELAND ITV 07 00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13 00 Rod, Jan* and Freddy. 13.10 Rainbow. 13.30 Play it again. 14.00 News at On*. 14.20 Anglia News. 14 30 Crown court. 15 00 A plus. 15.30 Paardenrace*. 17.00 Rod, Jane NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor dovan an slechthorenden. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 18.06 (AVRO) Radiojournaal - 18.25 Schaduwparlement- over drugsbeleid - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20 03 Fragmenten uit operettes en musicals - 21.02 Mag ik me even voorstellen? Mijn naam is Cox! (8): hoorspelserie - 21.38 Lichte grammo- foonmuziek - 22.02 Sportpanorama Eretribune - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 TROS-allerlei - 18.20 Politieke partij en - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Tros-klantenservice - 20.30 Woordpuzzel - 21.00 Rubriek over li teratuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Finale - 23.22 Oe beer. Luister spel van Tsjechow. HILVERSUM 3 - 18 04 (NOS) De avondspits - 19.20 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- HILVERSUM 4 - 16.00 (NCRV) Informatie over kunst en cultuur - 17.00 Overname Hilver sum 2 - 20.00 (NCRV) Symfonische gedichten van Franz Lehar - 21 30 Li- terama - 22.25 Orgelwerken van Max Radio morgen HILVERSUM 1 w - 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Juke box - 15.03 Toeters en bellen - 15.30 Kinderrubriek: Mijn idool - 16.30 „Apekool" - 17.02 (EO) Onderweg. HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 De reactie-telefoon - 8.40 Consumen teninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haarl - 11.33 Leet-tijd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.36 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook: over rollenpatronen - 15.32 NOS- wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.32 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten. HILVERSUM 3 - 7 02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu - 10.34 Weg mei de genera tie-kloof - 12.34 Muziek - 13.02 Eind examenfestival. HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Hel levende woord - 7.10 Preludium - 8.05 Platennleuws - 8.45 Musica Sacra - 9 15 Onder de hoogtezon - 10.00 Jong talent op het Begijnhof (II) - 10.30 Orkestpalet - 12.00 Symfonieën van Mozart (V) - 12.25 Werken van Johann Christian Bach - 13.05 Holland Festival Jour naal - 13.07 Kerkconcert uit Ulven- hout - 13.30 (AVRO) Muziek van Si- bellus - 14.30 Het Omroepkoor en -Kamerkoor - 15.00 Rdalo Filharmo nisch Orkest - 16.45 Gedichtenpro gramma - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7,00. 8 00. 13.00. 18.00 20 00. 22,30 en 23.55 uur Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7 00 tot 24 00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. Cor Witschge «peelt de rol van in specteur Schimmel in „Centraal Station". België BRT 1 om 21.35 uur. DUITSLAND 1 21.45 De lijfwacht. Arthur Daley is zeer verrast als hij de attractieve Jo Williams weer als taxichauffeur ziet werken. Ze verloor niet alleen haar man bij een verkeersongeluk, maar ze was ook het slachtoffer van een oplichter, die haar het geld van de verzekering afhandig maakte. Ze had hiermee een huis op Mallorca willen kopen. Arthur wil dat Terry de zaak gaat onderzoeken 23.00 Hedenavond. De trainer van het Westduitse voetbalteam Jupp Derwall zit vanavond bi| Joachim Fuchsberger op de praatstoel. DUITSLAND 2 22.50 Het gaat zijn gangetje. Het te levisiespel 'Het gaat zijn gangetje' naar de roman van Erich Loest be handelt het probleem, dat de moder ne mens weinig betrokkenheid meer kent. De fabrieksarbeider Wolfgang Wulff in Leipzig is een tevreden mens. Hij is getrouwd, heeft een kind en een klein autootje. Risico's gaat hij ijverig uit de weg. Zijn vrouw Jutta. de doch ter van een voormalige fabrikant haat deze levenswijze. Op een dag raakt Wolfgang echter buiten zichzelf. In het zwembad scheldt hij een vader voor fascist uit als deze zi|n bange zoontje keer op keer in het water gooit. Hij krijgt een bekeuring en een dienstreisje gaat met door. Jutta laat zich daarop van hem scheiden. Wat doet Wolfgang met zijn plotselinge vrijheid? BELGIE BRT 2 20.15 Luther. Het toneelstuk 'Luther' van John Osborne vormde de basis voor de Engelse biografische film van Guy Green, die wordt uitgezonden naar aanleiding van de 500ste ge boortedag van Maarten Luther. Stacy Keach speelt hierin de hoofdrol. -De film begint In het jaar 1506 In Saksen De monnik Luther wordt voortdurend door een diep zondebesef geplaagd Zijn vader verwijt hem. dat hij zijn le ven vergooit door In het klooster te gaan. In 1517 is Luther een bekend theoloog geworden en doceert In Wit tenberg. Wanneer de Dominicaan Jo- han Tetzei aflaten komt verkopen, re ageert Luther zo heftig, dat hij zijn bekende stellingen over hervormin gen aan de poort van de kerk in Wit tenberg nagelt. Rome bestempelt zijn ideeen als ketters. Hij weigert ze ech ter te herroepen, zodat hl) geëxcom municeerd wordt De breuk met de K^rk van Rome is een telt

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15