Joksen in de open ucht niet voor lerhaling vatbaar 7 Lillak weer 's werelds beste speerwerpster ER; ffiüindigt Goed begin van Marcella Mesker in Eastbourne Kuiper toch naar de Tour .onder Bernard Hinault niet in Ronde van Zwitserland Sheene en Middelburg willen vijf miljoen schadevergoeding Sportwereld ?ORT Qtid&zQowiant DINSDAG 14 JUNI 1983 PAGINA 13 HC eerst naar pselmeervogels jX De eerste wedstrijd om llgemeen amateurkampioen- p voetbal van Nederland, »n IJsselmeervogels (zater- jnateurs) en zondagkampi- pHC, zal op het veld van de lenburgse vereniging wor- afgewerkt. De wedstrijd t komende zaterdag plaats |6.00 uur. Het tweede duel, in I, wordt op 22 juni gespeeld 19.30 uur. Als na deze twee loetingen de kampioen nog bekend is, wordt op neu- terrein (plaats is nog onhe il op 29 juni een beslissings- jtrijd gespeeld. „Dolle" Dries Van Wijhe gaat het rustiger aan doen OOSTERWOLDE „Dolle" Dries van Wij he zal na dit seizoen niet meer in actie ko men als amateurwiel renner. De 37-jarige coureur gaat het wat rustiger aan doen. Van Wijhe zal volgend jaar een veteranenli- centie bij de KNWU aanvragen. Hij wil voorlopig nog wel bij het marathonschaatsen op topniveau blijven meedraaien. Bokser overleden MANILLA De profbokser Rudy Hi dalgo van de Philip- pijnen is zaterdag nacht aan de gevol gen van een hersen bloeding overleden aan het einde van een gevecht over vier ronden in het het vlieggewicht. De 22- jarige Hidalgo is sinds januari 1982 de ze vende bokser op de Philippijnen, die in de ring aan de gevolgen van een gevecht over leed. Twee B-groepen in FIRA-Cup MADRID Het Neder landse rugbyteam is voor de strijd om de FIRA- Cup ondergebracht in een groep met België, Denemarken. Spanje en Portugal. Deze ploegen vormen de B 1-groep van de bekerstrijd. Tijdens het 41e congres van de internationale amateur-rugbyfederatie (FIRA) in Madrid is de opzet van het evenement veranderd. Het voorstel om naast de A-groep tot twee B-groepen te ko men, werd aangenomen. Sanchez Torres niet naar Real AMSTERDAM De transfer van Manuel Sanchez Torres naar Real Madrid gaat niet door. In een hotel bij Schiphol konden de delegaties van de Spaanse topclub en FC Twente het gisteren na ruim zes uur onder handelen uiteindelijk toch niet eens worden. Real Madrid bleek niet bereid de uiterste prijs van FC Twente (450.000 Amerikaanse dollar) op tafel te leg gen. Knetemann als gast KNWU naar WK-wielrennen WOERDEN De Koninklijke Neder landse Wielerunie (KNWU) heeft Gerrie Knetemann uitgeno digd de WK wielren nen op de weg, die op 3 en 4 september in het Zwitserse Altenr- hein worden gehou den, als gast bij te wo nen. De renner, die momenteel hersteld van een zware val, heeft het aanbod ge accepteerd. Blanchard terug in de ring ROTTERDAM Alex Blanchard verdedigt zaterdag in Izegem (België) zijn Benelux- titel in het halfzwaar- gewicht tegen de Belg José Seys. Het is de eer ste keer dat Blanchard weer in de ring komt, nadat hij op 15 novem ber 1982 van Rudy Koopmans verloor in de strijd om de Europe se titel in het 'half- zwaargewicht. Blan chard veroverde vorig jaar september het Be- nelux-kampioenschap in Rotterdam. )RDAM Promo- id Westerlaken gaat jrganisator van prof- /edstrijden geen uit de weg. Bracht het verleden al en- keren een boksmenu als voorgerecht be- jie artiesten in het Rotterdamse Hilton- gisteravond zorgde boen ^et voetbalstadion ^het Rotterdamse Ex- or voor een profboks- in de open lucht. En \.ClSin een tijd dat buiten ten als voetbal, hand- korfbal steeds meer aan de grond probe- e krijgen in sporthal- tllei itra th zes partijen stonden er «programma. Ruim dui- toeschouwers kwamen er Boksen in de open lucht niet nieuw voor Neder- De laatste partijen wer- (ehouden in 1953 in het m Feyenoord tussen Bep van Klaveren en Luc van Dam. Bep van Klaveren was gisteren als toeschouwer aan wezig, maar moet het na de pauze op Woudenstein behoor lijk koud hebben gehad. Toen het gala rond de klok van acht uur begon, zorgde de zon voor de nodige warmte. Maar, toen tijdens de hoofdpartij tussen Roy Somer en de Fransman Dominique Cesari de verlich ting boven de ring werd ont stoken, was de zon al verdwe nen en was de temperatuur op Woudenstein aanzienlijk ge daald. Na de veel te lange pau ze, waarbij zich bijna niemand te goed kon doen aan de kof fie, omdat kennelijk niet op een grote toeloop was gere kend, bleken vele toeschou wers al huiswaarts te zijn geto gen. Boksen in de openlucht lijkt niets voor Nederland met zijn onberekenbare en vooral 's avonds kille klimaat. Dertig jaar geleden was men verstan diger in het Feyenoord sta dion. Toen waren de wedstrij den in de middaguren. De zon stond hoog aan de hemel en het was toen uit te houden. =dps IENAAR Twee ren- i» negen draverijen staan nmiddag op het pro- |na van de Wassenaarse Puindigt. De eerste start i 14.00 uur en onze tips [deze meeting luiden: 'plENPRIJS: Wieske Z. Welldo- i Whispering B. IGORPRIJS White Spirit, ito en Wapper M. ORPRIJS: Varsity Laren, b Fórtuna en Wacky Woman. "OWPRIJS: King, Cocky •n Amend. WILLIAMSPRIJS: Spencer K. )n Violetta Weber SAINTPRIJS: Victory King, pse en Ukase. WELLPRIJS: Master Royal, Ved en Duchess Ricky. APRIJS: White Honey. Vuur- i Udeta Buitenzorg. 5TERPRIJS. Uwe. Thor n Ulaan. pPRIJS: Umberto K. Parioca o Fortuna. fPRIJS: White Power. Voila i Unimars. Onbezet Promoter Aad Westerlaken: „Het is leuk het een keertje te doen. Jammer, dat er niet wat meer toeschouwers gekomen zijn. Er bleven veel dure plaat sen onbezet. Toch is het pu bliek aan zijn trekken geko men". Dat laatste was dan voorname lijk het geval met de hoofdpar tij van de avond. Roy Somer heeft zijn kwaliteiten ais tech nisch bokser eindelijk beloond gezien. Hij behaalde de natio nale proftitel in het vederge wicht na een prestatiepartij over tien ronden tegen de Fransman Dominique Cesari. De 29-jarige Somer bokste te gen Cesari, die enkele jaren geleden om de Europese titel uitkwam, een uitstekende par tij, waarin hij tien ronden lang het initiatief had. De combina ties kwamen goed door op hoofd en lichaam van de Fransman, die niet veel had in te brengen. In de zesde ronde kwam de Fransman in moei lijkheden na een serie en een rechtse hoek. Cesari moest Een overzicht van het openluchtboksen op het terrein van het Rotterdamse Ex celsior, dat na zonsondergang toch een kille bedoening zou blijken. Niet mee Bij de zwaargewichten viel de Brabander Maik Krol niet erg mee tegen de elf kilo lich tere Westduitser Helmuth Ulka. De weinig overtuiend boksende Krol, die denkt een goede gooi te kunnen doen naar de Europese titel won op punten. Lahcen Oumghar kwam tegen de Fransman Ka- mel Kessaci slecht voor de dag en verloor terecht op punten. De Amsterdamse Marokkaan was technisch beter, maar liet te dikwijls het initiatief over aan zijn tegenstander. ARTHUR VAN RIJSWIJK EASTBOURNE Marcella Mesker heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi voor da mes in Eastbourne. Op het Britse gras boekte de Haag se speelster een knappe overwinning in twee sets op het jonge Canadese talent Carling Bassett, 6-2 en 7-6. Bulgarije heeft in Sofia de derde ronde bereikt van het toernooi om de Davis-beker door een zwaar bevochten zege van 3-2 op Finland. Krassimir Lasarov hielp zijn land gisteren een ronde verder door de Finse nummer één Leo Palin in vijf sets te ver slaan: 5-7, 4-6, 6-4, 7-5, 6-4. De Roemeense tennisser Ilie Nastase heeft na zijn overwinning in het toernooi van Bristol op Pat Clash flink uitgehaald in de richting van de organisatoren van Wimbledon. Nastase, die in Bristol bij vlagen briljant speelde, maakte zich druk om het feit dat hij geen „wild card" heeft gekregen voor het belangrijkste Britse tennisevenement. Hij moet nu zijn plaats veroveren via het kwalificatietoernooi. Daar voelt hij zich op zijn 37e niet meer toe in staat. DEN HAAG Hennie Kui per start zeer waarschijnlijk toch over ruim twee weken in de Tour de France. Gisteren is alsnog een mede-sponsor ge vonden voor de ploeg van Kuiper en Van der Poel, die aanvankelijk had geweigerd het inschrijfgeld en overige kosten (een bedrag van twee ton) te betalen. Eén van de redenen waarom de huidige sponsor van onder anderen Kuiper, Van der Poel en de Belg Vanderaerden wei gerde te betalen is het feit dat de drie renners nu al zeker zijn van hun vertrek aan het eind van dit seizoen. Kuiper en Van der Poel gaan naar de nieuwe ploeg van Raas, Van deraerden gaat naar de ploeg van Post. De supporters van de Italiaanse eerste- divisieclub Pisa doen hun best het Wim Kieft naar de zin te maken. Zij verwelkomden de ex-voetballer van Ajax gisteren met bloemen op het vliegveld. Nu wachten de „tifosi" nog geduldig op het moment, dat de Amsterdammer zijn faam als topschutter gaat waarmaken. Si ld at ten we eerlijk zijn: dit ib Brugge is toch een mid- matig elftal. Het verbaast dan ook, dat wij zo ver in strtijd om de Belgische be- zijn gekomen. Vorig jaar inapte de club aan degra- oor mij is de dit jaar ilde zesde plaats in de ipetitie toch zeker geen ht resultaat. Ook al' om- ik me het afgelopen jaar 'eel met het op poten zet- van de organisatie heb eten bezig houden. In het uwe seizoen geef ik alle 'dacht aan de selectie, ider Europees voetbal, ja. ar dat heb je als je op een ne manier je laatste verspeelt". tiner Georg Kessler Club Brugge in het Al gemeen Dagblad) ressuur is de basis van het rdrijden. Je leert waar de en waar het gaspedaal 'ij een paard en je leert cies hoe je met hem moet Baan. Het is een indivi- e sport en daar houd ik Ik zou in een team niet inen functioneren. Als ie- nd anders verpest wat ik id heb gedaan, dan zou ik edend worden. De meeste nsen interesseren zich niet 0r dressuur, jammer ge- *g. Het moeilijkste vind ik altijd, dat je te maken hebt met een jury. Wat dat betreft, kun je beter springen, want daar kan iedereen zien of je fouten maakt". (Dressuur kampioene An* nemarie Sanders in het Olympisch Palet) „Dat was het compliment, dat ik twee jaar geleden in het Amerikaanse Eugene van de bekende topatleet en nu trainer Dick Quax kreeg. Hoewel er toch toptijden door de wereldtop werden gelopen zei hij, dat ik met mijn 2.22,49 de wedstrijd had gemaakt. Zoiets doet me wat". En: „Je merkt wel eens dat ze de pee in hebben als je ze passeert. Ik kan me dat best voorstellen. Er uitgelo pen worden door „een oude man" is niet leuk. Er zijn er die echt niet willen luisteren, of te weinig willen aanne men van een trainer. Ze wor den kriebelig van die raadge vingen. Mijn ervaring is, dat je ze al gauw niet meer ziet. Ze stoppen waarschijnlijk". (Marathonveteraan Piet van Alphen in Atletiekwe- reld) „Ik ben ook al 26 jaar. De spoeling wordt al maar dun ner, om nog ergens een fi nanciële klapper te maken. Als ik het hier vier a vijf jaar weet vol te houden, hoef ik me niet meer druk te maken. Ik wil me niet het verwijt maken, dat ik later een paar stappen terug moet doen". En: „Albertsen heeft geloof ik acht wedstrijden reserve gezeten. Maar hij wordt kam- Tom Okker: ...prettig rondstappen... pioen en dan voldoe je hier altijd". (Voetballer Tscheu-la Ling in het Algemeen Dagblad) „Bij mooi weer is het heel prettig rondstappen op zo'n fraaie golfbaan. In Noord- wijk is het prachtig, tussen het bos en de duinen in. Ik mijd meestal de drukte. Het is nu 's avonds lang licht en dan is het heerlijk rustig. Ik heb ook wel op andere banen gespeeld. En ik moet zeggen, dat de golfbanen in Neder land doorgaans bijzonder fraai zijn. De Kennemer, de Haar, Wassenaar; het is over al even mooi. Ja hoor, dat be valt me altijd prima. Alleen wanneer het, zoals nu. re gent, dan loop ik niet zo hard". (Tennisser Tom Okker in het maandblad Golfsport) „RBC was niet meer de toon aangevende hoofdklasser, die het eens was. We zagen die bedreiging juist uit de hoek van de ons omringende clubs. Clubs, die op het ogenblik erg veel gebruik maken van onze jeugdopbouw en die een grote zuigkracht uitoefenen de laatste jaren. Spelers, die als ze bij ons in het tweede kwamen, afvielen en dan weggingen. Want bij Alliance of DOSKO kwamen ze wel in het eerste en dan kwamen ze in de krant. Op die manier zijn we er vorig seizoen heel wat kwijtgeraakt. Toen heb ben we op een gegeven mo ment gezegd: als er nou nog meer hoofdklassers komen, zijn we straks onze aanvoer kwijt. (Ron Verstraeten, lid com missie betaald voetbal RBC, in de Haagsche Cou rant) „Een jaar geleden vertelde KNLTB-voorzitter Koen He- henkamp dat de training bin nen de tennisbond in de toe komst drastisch zou verande ren. Maar wat is er in een jaar veranderd: totaal niets. Frew McMillan zou naar Ne derland komen. We hebben nog nooit gehoord, waarom die man niet is gekomen. Er zit totaal geen creativiteit in de bond. Ik zie het zo: de bond is een grote, logge tan ker, die jaren nodig heeft om van koers te wijzigen. De mensen van ons. dat zijn de Georg Kessler: Club Brugge middel matig... speedboten en die cirkelen om die grote tanker heen. (Henk Steinvoorte, voorzit ter Stichting Toptennis in Nederland, in Trouw) „Er is niets mooier dan een echte race rijden, alles geven en dan winnen en vervolgens je tegenstander complimente ren. Dan voel je je voor hon derd procent voldaan. Ik ben echt met motorfietsen opge groeid. Er is echter nooit eni ge druk op me uitgeoefend. Mijn vader zei altijd: als je niet wil zet hem dan maar lekker aan de kant. Het ging echter vanzelf. Eerst op de 100 cc dirt-tracks, later op de zwaardere machines". (Motorcoureur Freddie Spencer in De Telegraaf) SEOEL PSV heeft in Seoel ook zijn laatste voorrondewed strijd in groep B van het toer nooi om de Presidentsbeker in Seoel gewonnen. Het sterke Zuidkoreaanse clubteam Yu- kong werd met 3-1 opzij gezet. PSV komt in de halve finales uit tegen de Olympische ploeg van de Verenigde Staten. Kromme naar Groningen voor oog-operatie STADSKANAAL Willem van Hanegem laat zich bin nenkort opereren in het Refa- ja-ziekenhuis in Stadskanaal. Van Hanegem lijdt aan grijze staar aan de ogen. Hij wordt behandeld door de wereldbe roemde oogspecialist dr. J.G.F. Worst, die aan het Kanaalster ziekenhuis is verbonden. De 39-jarige oud-voetballer, die twee weken geleden zijn afscheidswedstrijd voor Feye noord speelde, zou in eerste in stantie in het Ooglijdersgast- huis in Utrecht worden geope reerd. „Willem zou daar pas in au gustus geholpen kunnen wor den en dat duurde hem te lang. Hij wil in augustus direct beginnen met zijn nieuwe baan bij Feyenoord. In het Re- faja-ziekenhuis kan hij wel eerder terecht. Bovendien schijnt dr. Worst de beste op dit gebied te zijn", aldus zijn vrouw Truus. De operatie is noodza kelijk omdat Willem van Ha negem met één oog helemaal niets meer ziet en met het -an dere nauwelijks meer. sportuitslagen BOKSEN Profwedstrijden in Rotterdam (ve dergewicht): Roy Somer w.o.p. van Dominguez Cesari (Fra); lichtgewicht: Kamel Kessaci (Fra) w.o.p. Lahcen Ounghar (Amsterdaro); zwaarge wicht: Maik Krol (Oss) w.o.p. van Hel muth Bulka (Wdl); vedergewicht: Wim Thijssen (Zwijndrecht) w o.p. van Joseph Pupella (Fra); weltergewicht: Gerry Sloof (Rotterdam) wint door opgeven in tweede ronde van Jean Spengler (Fra): middengewicht: Jan Lefeber (Rotterdam) wint van José Batient (Fra). De partij werd in de derde ronde op medisch advies ge- WIELRENNEN Ronde van Baden (tweede etappe van Buchen naar Karlsruhe, 200 km): 1. Toine Poels (Ned) 4.39.23 uur; 2. Tadeusz Plotrowicz (Pol); 3. Peter Gansier (WDI); 4. Han Vaanholt (Ned); 5. Mike Kluge (WDI) z.t. Algemeen klassement: 1. Stefan Maurer (Zwi) 8.11.21 uur; 2. Mike Klu ge (WDI) op 52 sec.; 3. Daniel Wyder (Zwi) op 52 sec.; 4. Wim Jennen (Ned) op 2.45 min.; 5. Johnny Bogers (Ned) op 3.40 min.; 10. Hans Daams (Ned) op 5.05 min. ZEILEN Open NK Tornado-klasse op Noord zee bij Noordwijk (eindstand): 1. Robert White (Eng) 3 pnt; 2. Gerard Duyndam (Ned) 17.4; 3. R. Marlens (WDI) 21.7; 4. E Trost (WDI) 6.4; 5. D. Stadler (WDI) 45 4. Open NK Ynglingklasse op IJssel- meer bij Lelystad (stand na zes wedstrijden): 1. Frank Verhagen (Maas en Roer) 3 pnt; 2. Heerema (Braassem) 35,4; 3. Mlnks (Sneek) 40.7; 4. Menkes (De Kaag) 57.7; 5. Brugts (Spakenburg) 66.0 EK Olympische Starklasse bij Kieler Bocht (eerete wedstrijd): 1. Kent Carlsson/Henrlk Eyermann (Zwe); 2. William Buchan/Steve Erickson (VSt); 3. Achim Griese/Michael Marcour (WDI); 4 Alexander Hagen/Vincent Hösch (WDI); 5. Hubert Raudasch- l/Karl Ferstel (Oos). PARIJS De Franse wielrenner Bernard Hinault heeft zich gisteren definitief afgemeld voor de Ronde van Zwitserland, die vandaag in Seuznach is begonnen met een proloog. Hinault, die last heeft van een pee sontsteking in de rechterknie, heeft gisteren een be zoek gebracht aan dokter Megret in het Bretonse plaatsje Lannion. Aan de hand van bloedonderzoek en röntgenfoto's van het pijnlijke gewricht besloot de arts de knie van Hinault van een gipsverband te voorzien en hem een week rust voor te schrijven. Hinault zal zich zaterdag opnieuw bij zijn arts vervoegen voor verder onderzoek. Afhankelijk van de verdere ontwikkelingen ten aanzien van zijn blessure zal hij een beslissing nemen over het vervolg van het wielerseizoen. Als zijn gezondheid het toe laat zal de Breton starten in de Tour de l'Aude (van 20 tot 24 juni) als voorbereiding op de Ronde van Frankrijk, die op 1 juli begint in Fontenay-sous-Bois. TAMPERE De Finse atlete Tiina Lillak heeft giste ren het wereldrecord speerwerpen heroverd. Zij over brugde bij internationale wedstrijden in het Finse Tampere een afstand van 74,76 meter. Zij verbeterde hiermee de beste wereldprestatie, die sinds 26 septem ber 1982 met 74,20 meter op naam stond van de Griek se Sofia Sakorafa met 56 centimeter. De 22-jarige Lil lak, die vorige week de aandacht al op zich vestigde met afstanden van 72,38 en 72,58 meter, voerde in 1982 ook al eens de wereldranglijst aan met een worp van 72,40 meter. Dat record hield toen nog geen twee maanden stand. Moses Een week voor de Amerikaanse atletiekkampioenschappen in San Francisco heeft Edwin Moses bij wedstrijden in Villanova (Pennsylvania) de beste wereld-seizoentijd gelopen op de 400 meter horden. In de tijd van 48.43 seconden bleef hij sinds 26 augustus 1977 voor de 75e keer ongeslagen in even zovele races In de schaduw van Moses zorgde de Keniaan Sammy Kosei voor de tweede beste seizoenprestatie in Villanova. Met 1.44,40 ver sloeg hij op de 800 meter de Amerikaan James Robinson (1.45,37) duidelijk. Voor verdere goede resultaten zorgden op de 200 meter bij de heren James Butler (20,44 seconden) en bij de dames Grace Jackson (22,87 seconden). Plucknett Bij wedstrijden in Berkeley (Californië) gooide Ben Plucknett de discus 71,14 meter ver. Daarmee bleef hij slechts 74 centimeter onder het twee weken oude wereldrecord van Joeri Doemtsjev (Sovjet-Unie). Tiina Lillak tijdens haar poging, die een wereldrecord zou opleveren. DEN HAAG Barry Sheene en Jack Middelburg ei sen een schadevergoeding van f 5 miljoen van directie van het circuit van Silverstone. Beide motorcoureurs raakten vorig jaar tijdens de training voor de GP van Engeland op dat circuit gewond, toen de Fransman Igoa ten val was gekomen. Volgens een waarnemer van de internationale motosportfedera tie zou de aanwezigheid van baancommissarissen erger voorko men hebben. Sheene verspeelde zijn kansen op het WK in de 500cc-klasse door maandenlange uitschakeling, Middelburg stond een maand op non-actief. De verklaring van de Zuidafrikaan Jon Ekerold zou in de Civiele procedure van belang kunnen zijn in deze zaak. Hij reed vlak achter het duo. toen het ongeluk gebeurde. BARCELONA Anderlecht raakt wellicht zijn stervoetballer Lozano voor f twee miljoen kwijt aan Barcelona. De Spaanse club zal dan mogelijk zijn Westduitse ster Bernd Schuster moe ten verkopen. KARLSRUHE De Nederlandse amateurwielrenner Toine Poels heeft de tweede etappe van de ronde van Baden gewon nen. Han Vaanholt werd vierde. De Zwitser Stefan Maurer bleef leider NOORDWIJK Het open Nederlands kampioenschap in de Tornado-klasse op de Noordzee voor Noordwijk is gewonnen door de Brit Robert White. De Nederlander Gerard Duyndam werd tweede.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13