Kopgroep veredelaars van freesia's uitgebreid Ook nu weer cursus voor tuinbouwmedewerkers t Poetry in het paii emotioneel en muzikaal ingeze IMMIih'ilfllIi LAND EN TUINBOUW EcidAcSoimmt MAANDAG 13 JUNI 1983 PAGIl^ De veredeling van freesi- a's is vele jaren het werk geweest van een handje vol specialisten dat werd aangevoerd door de grote drie: Wülfinghoff's Bloembollenbedrijf uit Rijswijk, Penning Freesia B.V. uit Honselersdijk en Van Staaveren B.V. uit Aalsmeer. Dit jaar is de Jan Goemanstrofee, die de freesiaveredelaars el kaar ieder jaar fel betwis ten, gewonnen door een betrekkelijk nieuw ge zicht op dit terrein: de Hillegomse kwekerij Gebrs. van Zanten B.V. Hun mooie crèmegele aanwinst Angelique ging bij de beslissende keuring winnend over de finish. Dat gebeurde overigens na een nek-aan-nek-race met de oranjegele Mira- bella van Van Staaveren. Ter verduidelijking: de Jan Goemanstrofee is genoemd naar de heer Jan Goemans, een oud-Hillegommer die in Engeland eigenaar is van de bekende Parigokwekerij. Daar worden jaarlijks niet alleen de nodige Freesia's gecreëerd, maar vanuit dat veredelingsbedrijf begon de Alstroemeria aan de grote opmars, die overigens nog lang niet tot staan is ge bracht. Wülfingshoff ver kreeg de rechten voor West- Europa en heeft van dit arti kel een bijzonder populaire snijbloem gemaakt. Vooral de grote houdbaarheid en in later jaren de fraaie kleuren hebben dit gewas sterk om hoog gestoten. Jan Goemans is de laaste ja ren trouwens nijver bezig geweest een nieuw ras gla diolen te winnen, een mid delgroot type en met een korte trektijd. Enkele aan winsten zijn al in de prak tijk getest en zullen stellig spoedig een plaats in het as sortiment veroveren. Terug naar de freesia's: het winnen van de Jan Goe manstrofee was niet alleen een mooie opsteker voor de gebroeders Van Zanten maar ook voor hun mede- rwerker Fred. Ketelaar die een kleine tien jaar geleden Freesia's. de veredeling van freesia's voor de grote bloembolle nexporteurs begon. Gestart werd met de hybriden, maar al gauw bleek dat men op het verkeerde paard had ge wed. Men schakelde over naar de klonen-selectie en van dat moment af ging het beter. En nu dus de hoogste prijs die er op freesiagebied te winnen valt. Ketelaar steekt het niet onder stoelen of banken dat het winnen van nieuwe freesia's geen simpe le zaak is. Als men werkelij ke verbeteringen van het bestaande assortiment wil creëren, dan is dat geen peu- leschil. Daar komt nog bij dat men voortdurend moet inspelen op de smaak van het publiek, want die pleegt nog al eens te veranderen. Kon men bv. vroeger arran gementen van witte bloe men aan de straatstenen niet verkopen, vandaag gaan de boeketten met uitsluitend witte bloemen als warme broodjes over de toonbank. Waren zog niet zo lang gele den de donkergele en oran jegele freesia's het meest in trek, vandaag legt het pu bliek weer een duidelijke voorkeur voor crème en crè megele freesia's aan de dag. Angelique volgt, wat de kleur betreft, dus de trend, maar heeft daarnaast ook de nodige andere goede eigen schappen. Waar let een freesiaverede- laar nu op? Op tal van pun ten natuurlijk, maar van werkelijk cruciaal belang is de goede knoppresentatie. Alle freesia's worden nu eenmaal in knop geveild. En als ze onder de klok komen moeten ze aan het bos een forse en goed kleurende knop tonen. Is dat niet het geval, dan kan men het wel vergeten. Daarnaast moet de kam aan de forse kant zijn, moet er een goede steel q der zitten en mag de bj dontwikkeling niet al weelderig zijn. Een punt ook zwaar weegt is bloemproduktie. Voor e bloemkweker is het aanl bloemen dat per vierkaiT7 meter gesneden kan wf den, een zaak van grote ij portantie. En dan is er nog veel meK Is de aanwinst geschikt v<y voorjaarsbloei en dus vc planten in het najaar? K men de zaailing in het vo» iaar planten'' voor bloei D! het najaar en de winter? m die testen moeten wordn uitgevoerd in combing met grondkoeling. Op j proefstation in Naaldwijk" op volkomen neutrale grcr: dus worden jaarlijks P\ nodige freesia's aan de tael gevoeld. Ook Van Zanfh laat de nieuwe freesia's der testen. joi Zijn vandaag de crèmegjn rassen sterk „en vogue", Le wil niet zeggen dat menf Van Zanten uitsluitend', deze kleur wil gokken. tfJ mers: over een paar jaar het publiek wel weer op andere tint gaan vallöe Men heeft in Hillegom 4b ook zaailingen in divqn; tinten in aantocht. Onie] meer een juweel van te| rose aanwinst die de na. Cherrybell heeft gekrec. en daarnaast een schoonh?1 van een blauwe creatie nog geen naam heeft, mi die een prima knoppreserfz* tie heeft, een beste prodtn tie heeft en op het wq s< niet verkleurt. Heel ^tj blauwe freesia's hebbent minder prettige eigenschke pen om in de vaas sterkig- verbleken. jn pi Kortom: het ziet er naartei dat Van Zanten zich de pr< mende jaren vaster in lv' kopgroep van de freesiahil redelaars zal gaan nestelt Het Kursus Centrum Glas Tuinbouw organiseert ook in het studiejaar 1983-1984 een cursus Algemene Vorming Tuinbouw Medewerkers. Het doel van deze A.V.T.M.-kur- sus is medewerkers in staat stellen meer inzicht te krijgen in bedrijfssituaties en daarbij tevens een bijdrage te leveren aan hun algemene ontwikke ling. In de herst van 1981 ging de eerste kursus van start. Het initiatief hiervoor werd geno men door een werkgroep, be staande uit vertegenwoordi gers van de stands- en werk nemersorganisatie en het K.C.G.T. in De Lier. Er is ge tracht een programma samen te stellen dat zo dicht moge lijk bij de praktijk aansluit. Men kwam tot vijftien midda- t gen en avonden waar teelt- ling heeft en dat ook iets aan tracht wordt begin septet^ kundige, sociaal-economische computergebruik zou moeten te starten. |jjc en maatschappelijke aspekten worden gedaan. aan bod kwamen. Voor deelname aan het ko- Aanmelden kan via de wt Tijdens een evaluatiegesprek mende studiejaar moet men nemersorganisatie of met de werkgevers en -ne- zich tijdig aanmelden. De dingsbond, via de Stichf mers die aan de cursus heb- deelnemers moeten 21 jaar of Personeelsbeleid en -vooi ben deelgenomen, bleek dat ouder zijn. Er is geen voorop- ning in Bleiswijk, tele! allen over het algemeen te- leiding vereist, wel enige ja- 01892-7222 of in Honsel vreden waren. Er kwam naar ren ervaring in de glastuin- dijk, telefoon 01740-24301 voren dat bijvoorbeeld de bouw. De kursus duurt onge- via het K.C.G.T., telej teelttechniek de belangstel- veer vijftien weken en ge- 01745-3927. mw. E. M. P. v. Laere. mw. T. C. J. C. Larts- bergen-e.v Kok. mw. C. G. M. Maessen, mw. W. C. M. Menken-«.v. Schoonder- woerd. mw. P. J. M. Ouwerkerk-e.v. Regoor. mw. M. D. Parmenller. dhr. A. R. Polder man. mw. H. M. Polderman-e.v. Fraanje. mw. G. v.d. Pompe. dhr. I. J. A. Pl|nacker, dhr. R. E. de Rooi), mw. M. Rosler-e.v. Erv trop. dhr. P. F. K. Rublngh. mw. G. C. Schouw, mw. S. W. Sterag. mw. C. M. A. Ul- |ee. dhr. J. G. M. v.d. Velde. mw. E. P. Ver heul. mw. P. M. M. Verheljen-e.v. Llgtvoet. mw. A. C. C. Verhoef.'dhr. H. de Vries. mw. C. H. Wesselius-e.v. de Ru. dhr. K. W. Wies- sing. dhr. P. R. Wies sing. mw. 8. J. N. ter Wolbeek-e.v. Sllggera. mw. H. W. Woudstra- R.K. Technische School „St. Paulus", Hillegom Bouwtechniek Peter v.d. Luljt uit Brtns- dorp, Erwin Huurman en Ton de Vries uit Bennebroek. Johan Weljers en William Wall er» uit Heemstede. William v. Berk. Paul Oaudei). Kart Degens. Alex Donderwinkel. Bené Hamoen. Arend Hobljn, Marcel Koete- mans. Marcel v.d. Lans. Fred v. Leur. Jan v. Uerop. Peter v. Marls, Nico Mulder, René v. Nleuwpoort, Joop Oudshoorn. Jurgen Rot teveel. Rob Sei)sener. Martin Snijders. Henk Versteeg. Erik v. Vuren. Peter Walters. John Warmerdam, Erlk-Jan v.d. Westen en Erik Zonneveld uit Hillegom. Tom Bakkenes, Jacky Doeswtjk, Gillis Dolleslager. Jan van Duin. Clen Jonkman, Rick Koolloos, Michael Koomen. Jon Lascarls. Erik Steffens. André v. Turen hout, Henk Tljsen. Fred Vink en Flené Wassenaar uit Lisse. Richard Bader. Fred v.d. Burg. Peter Duindam. Cor de Groot. André Kuisebosch en Hans van Kee- ken uit Noordw1|kerhout. Hans Rutten uit Oegstgeest, Jeroen van Nobelen en Jacob de Ridder uit Sassenhelm. Marcel Warmer dam uit Vogelenzang. Ruud Angevaare. Ron v.d. Geer en Richard v.d. Stelt uit Voorhout. Hans van Rijn uit Warmond. Elektrotechniek Rleks van Rozen uit Aalsmeer. Ramon v. Elf. Wlm v. Rooljen en Monique Vreeken uit Bennebroek, Kees Adema en André van Vol sen uit Heemstede. Robert Deudei). Sander den Haan. Rob Hoogkamer. Leo Kor bee, Wilbert Philippo. Ronald v. Rood en. Martin Sanders. Rob v. Schée. Robert Vlaskamp en Arthur Winke laar uit Hillegom. Robert Keijzer. Remond Meurs. Julian Rueb en Ronald Verhaar uit Liese. Peter van Eeuwijk uit Usserbroek, André Brandsma uit Noordwljk, Ton v.d. Voet uit Noordwijkerhout, Roop Dhanlgan- lansing, Frans Jonkman en Erik Perfors uit Sasaenhelm, Gerard van Dlemen uit Voge lenzang. Antonie van Noort uit Voorhout. Mechanleche techniek Fred van der Veld uit Bennebroek. Peter Griffioen uit Haarlem, Abenasser Amenkour, Marco v. Andel. Theo Caspers. Mark-Paul de Jong. Fred Klinkenberg, Peter de Koning, Paul v.d. Linden. Peter Parmentier. Dirk-Jan Rui ter. Erwin Stroombergen, Mirjam Veth. Wal ter Zeeman en Frans Zwaneveld uit Hille gom. Fred Numan uit Hoofddorp. Nico Bouwmeester. Paul Broekhof. Cok Koning, Iwan v.d. Lans. Harry Seljsener. Peter War merdam en Henk Wassenaar uit Llsse. Karl- Heinz Eireiner. John Kamp. Maurice Kauff- man en Henry Phillpse uit Llsserbroek. Ri chard Alkemade uit Noordwllk. Addle Jan sen. Gert Möhlen. Klaas van Nes en Harry van Paridon uit Noordwijkerhout, Relnlet Berkhout. André Beijk en Bert Spies uil Sassenhdm. Paul Apswoude en Frank Ded- dlng uit Vogelenzang. Fred van Klaveren en Marcel van Werkhoven uit Voorhout. Hans Groeve uit Warmond. Frlts Klinkenberg Fred v. Steijn en Wlm v Steijn uit De Zilk. Motorvoertuigentechniek Nico Gabel Rudolf Knopper en Eric v.d. Linden uit Ben nebroek. Leo Adema uit Heemstede. Ri chard Berkhout. Frank Brouwer. Ton v Dooren. Paul de Groot. Werner Kortekaas René Looijmans, Peter Men se. Bert Migge- lenbrlnk. Render van 't Slot en Jan Vleddet uit Hillegom. Ronals Baars. Frans Bierman Jan Obdam, Louis v. Kesteren, Peter v. Kes- teren. Henny v. Kooien, Erwin Montenlj Kees v. Vugt en Roberl Woerlee uit Llsse Marco v.d. Ham en Peter v.d. Hoorn uit Lis- aerbroek. Jos Langelaan en Troy Malie paard uit Nieuw Vennep. Rob Verloop er Ronald Zuidhoek uit Noordwljk, Jacco Dui venvoorde. Waller Hermans. Ron Meeuwe noord, Ronald Turk en Jos Warmenhover uit Noordwijkerhout. René Berghorst. Herrt Jorna. uit Sassenholm, Dlck Stokman ui' Vogelenzang. Aad Heemskerk en Ruud var der Hulst wit Warmond. Paul Geerlings er Wlm van der Holst uit Do Zilk. Prins Willem- Alexanderschool voor Chr. M.A.V.O. te Leiden UI! Lelden: Yolande Arbouw. Bart van Bem- mef. Joke Bink. Joke Bloem. John v.d. Blom, Richard Braxhoven. Rleneko Chou- Rob van de Wijngaard jeugdkampioen biljarten ZOETERWOUDE Ter af sluiting van het biljartseizoen hebben de jeugdspelers van de Zoeterwoudse vereniging „Rij- negom" een onderling toer nooi gespeeld. Winnaar van de strijd op het groene laken werd Rob van de Wijngaard. Deze week spelen de senioren hun finalewedstrijden om het algemeen clubkampioenschap. Bij de strijd om de derde en vierde plaats wist Willem-Jan Kliffen vanuit een kansloze positie toch nog zijn opponent Collin Zwetsloot te verslaan. In de grote finale bevestigde Rob van de Wijngaard zijn zeer sterk gespeelde toernooi met de eindoverwinning het geen betekende dat hij zich in alle gespeelde partijen de sterkste had getoond. De veel belovende Henri van Egten mocht zich als een eervolle nummer twee laten huldigen. Een bijzonder geslaagd toer nooi waarbij Rob van de Wijn gaard ook nog de prijs voor de technisch beste toernooispeler kreeg uitgereikt. Morgen avond wordt in café „Rijne- gom" een begin gemaakt met de finale van het senioren kampioenschap. Tot die eind strijd zijn doorgedrongen Ma- rius van der Bent, Paul Brui nes, Mart Leuering, René van Velzen, Piet Wondergem en Gerard Koek die reeds „On- derlingen kampioen" is. Titel houder Dirk Tijssen is al in een vroeg stadium uit het toer nooi gestoten. Auto uitgebrand NOORDWIJK Vermoede lijk door kortsluiting in de be drading is zaterdagavond om half negen een personenauto geheel uitgebrand. Dat gebeur de op de Piet Heinstraat in Noordwijk. De auto was eigen dom van een Leidenaar. Nie mand raakte gewond. Als dank voor promotie-acti vi teiten Cheque van 15 mille voor „Oud Katwijk" KATWIJK De Katwijkse haringverwerkende bedrijven en rederijen hebben afgelopen zaterdag hun erkentelijkheid betuigd voor de promotie-acti viteiten die het Genootschap Oud Katwijk in de afgelopen weken heeft verricht. Dit ge beurde tijdens een bijeenkomst in het Katwijks museum waar de voorzitter van de'Reders- vereniging, de heer L. E. Ou wehand, de voorzitter van het museum een cheque van 15.000 gulden overhandigde. In klederdracht gestoken da mes van „Oud Katwijk" heb ben een belangrijke rol ge speeld bij het promoten van de „Hollandse Nieuwe", zoals die dit jaar weer door Nederlandse schepen kon worden aange voerd. Voor een plaats als Kat wijk, waar een groot deel van deze haring wordt verwerkt en verhandeld, is een goede publiciteitscampagne rond de maatjesvisserij van het groot ste belang. Bij de activiteiten die door de Katwijkse dames in dit verband zijn ontplooid behoorde ondermeer het aan bieden van haring aan de mi nisterraad. De voorzitter van de Stichting Katwijks mu seum, de heer C. van Duyven- voorde, toonde zich afgelopen zaterdag zeer verrast met de gift van de bedrijven die waarschijnlijk zal worden be steed aan de aanschaf van vi- deo-apparatuur. Michel de Jong kampioen Yoshi HAZERSWOUDE Tijdens de clubkampioenschappen van judovereniging Yoshi voor jeugdleden, heeft Michel de Jong beslag gelegd op de titel „stijlkampioen van 1983,,. De ionge judoka kreeg de wissel beker die voor dit doel be schikbaar is, overhandigd door Yoshi's technische leider Jos Lotens. Michel werd bij de jongens van 10 en 11 jaar eer ste in de categorie 30-35 kilo gram. Andere kampioenen bij Yosi werden Paul Kapteyn (6 e 7 jaar), Tom Swerts (8 en 9 jaar), Peter de Haas (eveneens 8 en 9 jaar), Marco van Amsterdam (10 en 11 jaar), Pieter Hudig (12 en 13 jaar), Collin Zuid wijk (eveneens 12 en 13 jaar), Mike Wesselingh (12 tot en met 16 jaar) en Marcel Doze (even eens 12 tot en met 16 jaar). Autodieven actief in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Amsterdam en Alpnen aan den Rijn zijn druk op zoek naar autodieven, die het hebben voorzien op perso nenauto's van het merk Opel. Aan de Lupinesingel werd af gelopen vrijdag een Opel Re- kord gestolen. Aan het Kla verhof en in de Roerdomp- straat werd getracht twee Opeis te stelen. Beide malen bleef het bij een poging tot diefstal, de sloten van de au to's werden vernield. In Rid derhof werd op 8 juni een in Amsterdan gestolen Opel aan getroffen en op 4 juni vond de Amsterdamse politie een Opel, die in Alphen aan den Rijn was gestolen. De Amsterdamse politie is de dief op het spoor. Auto in sloot ALPHEN AAN DEN RIJN Een 20-jarige Amsterdammer reed op de Ziendeweg in Al phen een bocht met te hoge snelheid in. Zijn wagen kan telde en kwam ondersteboven in een moddersloot terecht. De Amsterdammer en de drie in zittenden, een 22-jarige Kou- dekerker en een 21- en een 18- jarige Oegstgeestenaar, kwa men met de schrik vrij. Het viertal werd bevrijd door een in de buurt wonende veehou der en enkele passanten. ROTTERDAM Met veel muziek, maar ook met boeiende poëzie is gis teren in het park bij de Rotterdamse Euromast Poetry International be gonnen. Duizenden waren gekomen om een zonnig „Poetry in het park" bij te wonen, dat verder elke avond in De Doelen tot en met zaterdag 18 juni wordt voortgezet. Gisteren stond Poetry in het teken van muziek, dans en theater uit landen als Joego slavië, Marokko, Palestina, de Kaapverdische Eialnden en Turkije. En natuurlijk was Breyten Breytenbach een van de hoogtepunten, die bewogen een gedicht las over de dood van de vrijheidsstrij ders Thelle Simon Mongoe- rane, Jerry Semano Mosloli en Marcus Thabo Motaung, die donderdagochtend on danks protesten uit de hele wereld zijn opgehangen. Enerzijds waren het de dich ters en musici die een mu sisch begin maakten van Poetiy; publiek er, bij graag wilden maar ook dankbaar veel zon er een middagje uit van lekker kebab zaten te kelen. Wat dat betreft de woorden van bach: „Ik moet huil, mkr kan nie huil nie" niet apt dereen besteed. Zekerfvi als weer een kind bleek, hoewel het zich- woon door een leeftEI nootje tot clown liet scp> ken. De bli Politiek en poëzie liggjjtL deze festivals ver uitelkaar, zoals avond zal blijken speciale nacht van dichters. Elke middagtk( een colloquium op de^g foyer van De Doelen, nTa, Onderwerp de poëzie 4en schiedschrijving. Het venn project is dit jaar gewij d de poëzie van Remco én pert en als vanouds Ure de laatste avond alle diflin nog eenmaal op, met Bijwl] Breytenbach als cen| spits. Lo Van de tienduizenden die gisteren Poëzie in het park bezochten waren er velen di' demonstratie van African hairdressing volgden. Wederzijds eindeloos geduld. Omzet bloemenveilingen in april lager dan vorig jaar Na de gunstige ontwikkelingen in de bloemenhandel in het eerste kwartaal van dit jaar, heeft het beeld over de maand april zich enigzins gewijzigd. In die maand is de omzet van de twaalf veilingen aangesloten bij de Vereniging van Bloemen veilingen Nederland (V.B.N.) vergeleken bij april vorig jaar gedaald met 7,7% tot 252 miljoen gulden tegen 273 miljoen vo rig jaar. Bij groter aanvoer was een lichte prijsdaling het ge val. Van invloed op de cijfers wordt ook genoemd dat de paas week dit jaar in maart viel en vorig jaar in april met beter prijspeil. Was dit het geval bij de snijbloemen, de potplanten- handel deed het met 1.5 beter dan vorig jaar en gaf een om- zetbedrag van 69 miljoen gulden in april, waardoor de totale omzet van de bloemenveilingen in dit jaar op 1.015 uitkwam hetgeen de V.B.N. veilingen een omzetverhoging met 6.5% betekende. Blijkens een overzicht van de V.B.N. is het aandeel van de bolbloemen zoals gewoonlijk in april rond de 50% komen te liggen. Slechts 3 van de 14 bolbloemsoorten werden in april méér aangevoerd. Dit zijn de anemoon, hyacinth met bol en de lelietak. De anemoon liet in de eerste 3 maanden van dit jaar ook al positief aanvoerbeeld zien. De aanvoerstijging heeft zich in april met 8% voortgezet, maar de gemiddelde prijs kwam hierdoor voor het eerst in 1983 zakte namelijk van 0.65 tot 0.60. De leliekelk laat bij een veel lagere aan voer precies een omgekeerde ontwikkeling zien, namelijk een aanvoervermindering met 28% resulteerde in een 17% gere sulteerd. Van de belangrijkste bolbloemen, de tulp, werden in april dit jaar zo'n 15 miljoen stuks minder aangevoerd. De ge middelde prijs bleef daarbij gelijk op/0.19. Deze prijs va rieerde per week overigens zeer sterk. Begin april moest nog 29 cent voor een tulp worden betaald, terwijl eind april 11 cent werd genoteerd. Als reden hiervan wordt genoemd dat medio april de stroom „buitentulpen" op gang is gekomen. Bij de andere bloemsoorten zijn april aanvoertijgingen gereali seerd bij de gypsophilia, de grootbloemige cymbidium per tak, de trosroos en sering. Eerstgenoemde is in deze periode nog voornamelijk een importprodukt, maar de binnenlandse aan voer is ten opzichte van vorig jaar verdrievoudigd. Het aantal takken met grootbloemigen cymbidium steeg met pl. 150.000 waarvan de grootbloemigen die per stuk worden aangevoerd er met 1.5 miljoen minder. In tegenstelling tot de veilingomzet van snijbloemen is die van potplanten in april met 1% gestegen. Deze omzet komt hiermee op 69 miljoen gulden. De uitvoer van potplanten in april steeg met 14,6% waarbij de export naar België en Lu xemburg zich meer dan verdubbele in waarde. De aanvoer in stuks aan de 14 veiling ging echter met 3% achteruit, doch de omzet is desondanks gestegen, omdat de gemiddelde prijzen iets hoger waren. De lagere aanvoer werd in april volledig veroorzaakt door de bloeiende planten. De aanvoer hiervan daalde namelijk met 7% tot 8,1 miljoen stuks. Dit gebeurde bij een lichte stijging van het grijspeil. Van de groene platnen werden er 3% meer aangevoerd. Omdat de vraag voldoende groot was kon de gemiddelde prijs gelijk blijven. Het aandeel van de groene planten in het totaal is gestegen tot 45% in april. Bij elkaar kwamen er die maand 14,6 miljoen potplanten de klokken. De verminderde aanvoer van bloeiende planten is over het hele sortiment waar te nemen. Onder de grotere soorten is het vooral de begonia die terrein verliest. De aan voer hiervan deelde met 15% terwijl de belangrijkste bloeien de plant, de Saint Paulia slechts met 4% terug liep. Slechts één bloeiende potplant werd méér aangevoerd namelijk de palargonium Peltatum. In de eerste maand dat deze plant op de veilingen verschijnt wordt er 23% meer van aangevoerd voor een gemiddelde prijs die 22% hoger lag. De Pelargonium zonale opent het seizoen met 8% minder aanvoer in april. Bij de groene planten is er dus een toegenomen aanvoer. Als geheel dus een interessant verloop van de handel aan de Ne derlandse bloemenveilingen! B. Mooljeklnd. mw. C. M. F. Müntering-e.v. Vootjs. mw. H. Nap-e.v. v. Egmond. mw. J. M. Olijerhoek-e.v. v.d. Po«l. mw. C. G. M. Omtrigt. mw. T. Oranje-e.v. Wijnands. mw. H. W Ordrtman-e.v. de Boer. mw. G. A. M. Paridorve.v. Warmerdam, mw. A. J. Pet-e.v. Waasdorp, mw. S. v.d. Ploeg-e.v. v.d. Meer. mw. J. Poeder, dhr. P. J. Pljnnaken. dhr. M. N. Raïs. mw. C. H. M. Randsdorp-e v Meij er. mw. P. A. Rortofs. mw. T. J. Roodak- kers-e.v. Mulder, mw. G. W. J. v. Rijn-e.v. v. Beelen. mw. C. A. M. Slerke-e v de Ruiter, mw. C. M. F. v. Rijn. mw. N. v. Rljn-e.v. Smitten aar. mw. J. E. M. Sassen, mw. M. T. A. J. Scheepens-e.v. Verreck. mw. J. M. Scheffers. mw. J. M. Srtders-e.v. Wieden hof. mw. A. Seller-e v. v. Musscher, mw. M. A. Slats-e.v. Vink. mw. J. W. v. Spronsen, mw. G. J. Steenvoorden-e v. v. Dijk. mw. A. S. Stlkketonim-e.v. Ruytenbeek. mw. E. M. Straathof-e.v. v. Kampen, mw. C. M. J. v. Trtjllngen-e.v. v.d. Lubbe. dhr. L. J. A. M. Turk. mw. O. W. M. Turnhout, mw. G. W. M. Verhel jen-e.v. Schalkwijk, mw. J. J. P. Ver hoeven. mw. E. A. P. Vliet Vllrtand-e.v. Ver- sluljs. mw. J. Voofjs-e.v. v. Rijn. mw. O. Vrlend-e.v. Boogert, mw. H. L. Westdorp- e.v. v.d. Helden, mw. M. Westrtn-e.v. Sljp- kes. mw. A. J. Weljenbergh-e.v. Romljn. mw. E. M. de Winter, mw. M. v. Wljngaar- den-e.v. Vlasveld, mw. S. R. Zuljderduln-e.v. Koenen, mw. J. A. M. Zuyderwijk-e.v. den Elzen, mw. W. Zwanenburg-e.v. Lange. mw. M. C. P. Zwetsloot-e.v. v.d. Berg. mw. C. T. M. Zundert-e.v. de Grauw. HAVO mw. L. v. Aalst. dhr. A. J. Borde- wijk. mw. L. A. M. Daalderop. dhr. R. M. N. A. I. R. C. Dool. mw. G. H. Klinkhamer, mw. M. H Ouwehand-e.v. Barnard, mw. C. H. Rietdijk, mw. K. v.d. Schenk, dhr. H. J. A. J. Sleeker, dhr. F. G. N. v. Spaandonck. mw. J. A. Strijk, mw. S. I. E. Taytrtbaum. mw. E. Vermaak. Beoogde aantal certificaten (deetdlpto- ma'e) HAVO: dhr. J. H. M Bayer, mw. C. M. Berger, mw. A. M. C. Bierhoff-e.v. Man- houdt. mw. L. T. v. Buur en. mw. P. J. M. v. Eeden. mw. K. I. Ferdinand-e.v. v.d. Filer, mw. C. a M. Genet. mw. T. F. Hekker-e.v. Hulsebosch. dhr. J. H. Homier, mw. J. Hoogendam-e.v. v.d. Schaaf, mw. H. E. v. Iter jon, mw. M. A. v.d. Kletersteeg. dhr. A. Lagendijk, mw. A. G. M. v. Leeuwen-e.v. Straathof, mw. H. C. M. v. Leeuwen, mw. C. L. Marlens, mw. P. A. Netten, mw. P. C. Niesten, dhr. J. R. Oldenburger, dhr. J. Oos- terloo. mw. S. M. Osinga-e.v. Trouwee, mw. J. M. Rietbroek-e.v. Röst. mw. S. Rueb. mw. E. N. Schouten-e.v. Matser. mw. P. C. F. Schrama-e.v. Boom. mw. C. E. Streng, mw. M. Streng, dhr. J. Trouwee. mw. T. Utberg- e.v. v.d. Meulen. mw. P. A. Volders, mw. G. Vermelj-e.v. v. Soest. mw. A. Visser-e.v. v. Bekkm. mw. C. W. Weber. dhr. H. West- strtjn. mw. A. L. Wlelkens. dhr. A. L Wouda. dhr P. C. M. Zwinkels, mw. W. M. v. ZIJI-e.v. v. Seeters. VWO dhr. S. J. Beurze, mw. J. M. Bou rn an-e.v. George, dhr. H. v. Brandwijk, mw. M. S. G. v.d. Burg-e.v. v. Dam. dhr. J. J. Burgh, mw. A. C. Corbeau, mw. J. v. Dam. dhr. P. A. Oubbelaar, dhr. C. J. M. Duiven voorden. mw. A. K. v. Dljk-e.v. de Graat, mw. J. v. Ciijk-e.v. Houwaarl. dhr. E. C. J. v.d. Geest. mw. W. J. M. v.d. Geest. dhr. H. J. Gérard. dhr. S. S. Goerdat. mw. L. M. Groenendijk, dhr. R. M. C. Haakman, dhr. H. N. M. Hachmang, mw. J. M. v. Hofwegen- e v. Elderhorst, dhr. J. J. Jacobs, mw. M. R. de Jong, dhr. E. v. Kaam, mw. J. v. Kam pen hout-e.v. Verwey. mw. D. A. v.d. Kloes, Koppenol-e.v. Monster, dhr. K. A. Lau. dhr. B H. Llem. dhr. B. O. W. v. Loon, mw. L. Meulemeester. mw. S. Motte-e.v. Steen- beek. mw. J. G. M. Neuteboom. mw. J. A. M. v. Oorschot-e.v. Mosterd, dhr. C. Ouds hoorn. dhr T. Ouwehand. mw. C. C. Pad- ding. mw. S. J. v. Rhljn-e.v. Corporeal, dhr. A. P. M. Rodenburg, mw. S. C. Rondeel, mw. G. H. Rozler-e v. Rot. mw. M. G. v. Rl|n. mw. M. O. Scherte, mw. A. C. W. Slerat, mw. A. M. Smit. mw. M. A. V. Strijk, dhr. E. F. L. Stubbé, mw. P. J. v.d. Tang-e.v. v. Ble zen. dhr. R. J. Tegelaar. dhr. E. P. Tienstra. mw. R. I. M. v.d. Veer, mw. Y. M. v.d. Veer, mw. S. L. Vellekoop, mw. M. A. P. Wafel bakker. Beoogde aantal certificaten (deeldlplo- ma's) VWO: mw. J. M. G. Arlaens, dhr. L. Annokkèe, mw. G. C. Breedevetd-o.v. Wo- bor, mw. A. Dijkman-e.v. Verwaal, mw. A. C. A. T. Eppink, mw. E. Görtz-e.v. Brinks, dhr. J. de Grauw. mw. L. M. Groenendijk, mw. A. G. Groeneveld. dhr. L. O. A. do Haan. mw. A. Haasnoot-e.v. v.d. Berg. dhr. C. H. Haje- ma, mw. S. ter Harmsel. dhr. L. v.d. Heden, mw. F. C. v. Heemskerck-e.v. Voeckens, mw. H. A. Hensel-e v. Versteege, mw. Q. J. W. de Hollander, mw. M. E Janssen-e.v. de Lorme v. Rossem. mw. Y. M. T. Jongen-e.v. Blom, mw. G. S. Kamphuis-e.v. Colljn. dhr. J. G. Kemperman. mw. A. Y. Kluls-e.v. Schoordijk, mw I. KoelewIJn. mw. H. Kraay- enoord-e.v Kreft, mw. J. Krotjo-e.v. Bakker. M. P Klngma-e.v. Dusseldorp, mw. J. E. S. Kltse- laar. mw. M. A. v.d. Kletersteeg. mw. S. C M. de Kleyn, mw. E. Kling, mw. M. J. P Kompler-e.v. v.d. Meer. mw. J. Koppenhol, mw. M, A. C. v.d. Krogt-e.v. do Brabander, mw. F. J. M. T. Lampo-e.v. Bekkering, mw v. Leeuwen-e v. Rovers, dhr A. O. Lovtnk, dhr A. Maas. mw H J. M. Marwijk-e.v. v.d. Hoeven, mw. W. C. S. M. v.d. Meer-e.v Dag- en Avond scholengemeenschap 'Boerhaave' L

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8