i m oordwi ik op Bracht geklopt Richard Ippel weer sterkste Karin van de Berg schaart zich bii Nederlandse top If ONNE VAN DORP HAALT EK-LIMIET ^langrijke zege cricketers Ajax RTTRIBUIME MAANDAG 13 JUNI 1983 16 Met vier Haagse aanval de Ajax-score de 30 runs uit. Bij een totaal van 101 runs werd Schotte met 33 runs in gerekend. Op het snel lopende Ajax-veld aan de Hofbroucfcerlaan had de thuisploeg meer runs nodig om het de geroutineerde bat- tingside van HCC lastig te ma ken. Hiervoor zorgden Van ;wijt (6 voor 1). Huib der Berg (39) en Meindert-Jan Andy Jackman van Erp Taalman Kip (39), die de score voor Ajax naar 135 voor 7 tilden. Mede dankzij Huib-Jan van Langevelde, die (TG EEST l batslieden Ajax in de thuiswedtsrijd het Haagse HCC 3 een kende score van maar (194 runs laten noteren, antal waarop de Hage- geen antwoord hadden, battend was Ajax zijn ,gsbat Danny Eldering echter voor staan en een fraaie score op. il zeer gretige Jackman ilde op 56 met een per- jke scorevan 31 runs. Sa- m Ijiet Ray van der Berg ThrniP gehotte op de matige Leon" Van meet af aan was duidelijk, dat de Haagse battingside wei nig tegen de befaamde Oegst- geester aanval had in te bren gen. Via 38 voor 3 werd het 67 voor 5. De staart van de Haag se batslieden roerde zich enigszins (106 voor 8 en 137 voor 9), maar was bij lange na niet krachtig genoeg om het Ajax-totaal ook maar te bena deren. Met name in de slotfase kenden de thuisbowlers Jack man en De Jongh weinig me dedogen. HCC derhalve all out met 15 not out bleef, werd het voor 139 runs. Ajax staat nu Ajax-totaal nog 194 voor 9, dit tweede op de ranglijst achter LEIDEN Nadat hij vo rige week zijn concurren ten in de spurt versloeg, bracht Swiftjunior Ri chard Ippel gisteren in Rijen de zege tot stand middels een solo. Amateur Paul Kooijman zegevierde in Swift's Revanche Club kampioenschap. Ippel demonstreerde Bra bant opnieuw zijn talent, dat echter tot nog toe nauwelijks aan de oppervlakte is geko men in de vorm van klinken de uitslagen. In de Leren Zool ontsnapte de Leidenaar twaalf ronden voor 't einde met twee man. Niet lang nadat 14 man de aansluiting hadden gevon den met de kop, sprong één concurrent nogmaals weg. Ip pel was de enige die hem terug kon pakken, en reed meteen van hem weg om vervolgens na een solo van zes ronden zijn tweede zege te binnen te ha- Minder fortuinlijk was zijn Swiftcollega Jan Hendrik La- gerwey, de enige "Leidse" ju nior die zaterdag mocht deel nemen aan het NK in Ulestra- ten. De Woubruggenaar werd getroffen door een lekke band en kwam na een vermoeiende achtervolging niet meer in aanmerking voor een redelijke klassering. De derde junior in het blauw die regelmatig van voren zit, Gertjan Zwaan, werd negende in Oudekerk aan de Amstel. Achter twee koplopers bevond hij zich ditmaal met zeven an deren in het tweede groepje. In de spurt hield hij slechts één renner achter zich. De beslissing in het Revanche Clubkampioenschap van Swift, een koers over 100 kilo meter, viel pas na 47 van de 55 ronden. Zes man bleken de hard waaiende wind het beste te hebben verteerd, en van hen was Paul Kooijman on aantastbaar. Hij won niet al leen afgetekend de sprint, maar sleepte ook de leiders- prijs in de wacht. Amateur Jo ris Zandbergen werd tweede voor de liefhebbers Adrie Krüger en Pieter Evelein. De vijfde en zesde stek waren voor de amateurs Gijs Zand bergen en Jan Huigsloot. 1EK STERKER IJSSELMEERVOGELS PAKT ZATERDAGTITEL 5.H J J_ 3. Jeéj ere^ipERWIJK Het :«inier1re fystek bleek za- m. <Z in de derde, beslis- wedstrijd om de Ne- ien vjidse titel bij de za- Dennjramateurs, van gro- Suzettfaarde dan de betere jncy Hek. Waar Noordwijk 3 L.'iua veldspel ook in i.3Ó.8;pffen weer duidelijk ^Duhjtere ploeg toonde, 'arplasFt het krachtig spe- Edwarc IJsselmeervogels Domoor een 3-1 zege de i970:jagtitel voor zich op- iZC)^Fen nederlaag waar- akker (Noordwijks vertrek- "en s n oe^enmeesfer Serena afloop van het in Hees (jrwijk afgewerkte emh«p ëeen excuses wilde aanvoeren. „Op zich", zo stelde de nieuwe trainer van RCH, „is er van daag ook niets fout gegaan. Er is door Noordwijk goed ge voetbald, de opdrachten wer den zowel verdedigend als aanvallend goed uitgevoerd, de fysieke inzet was naar Noordwijkse mogelijkheden ook optimaal. Dan heb je als trainer gewoon niets te klagen. Dat IJsselmeervogels de partij uiteindelijk won is een ander verhaal. De ene keer geeft de techniek de doorslag, de ande re keer de kracht. Ik denk ook dat, als je deze ploegen tien keer tegen elkaar laat spelen, er in winstpunten uiteindelijk een 10-10 gelijkspel uitrolt. Al leen is dat een stelling waar Noordwijk op dit moment niets aan heeft. En dat is wel triest. Want wat mij betreft was ik graag nog een paar we ken Noordwijk-trainer ge weest..." Het dienstverband van Buter met Noordwijk zit er echter nu wel op. Geen verlengstuk meer in de vorm van mini maal twee wedstrijden om de algemene amateurtitel, maar slechts de resterende weten schap dat het zo sterk verjong de Noordwijk zich dit seizoen toch maar weer als een zater dagtopper heeft laten gelden. Stevig Een topper die het van routine overlopende IJsselmeervogels zaterdag evenals in Noord wijk in de aanvangsfase ste vig tegemoet trad. In tegen stelling tot in dat tweede tref fen evenwel, liet IJsselmeer vogels zich nu niet aftroeven, al werden de Spakenburgers in het eerste kwartier wel de gelijk voor de eigen veste te ruggedrongen. In die fase werd echter ook direct duide lijk dat Noordwijk het beslist niet eenvoudig zou krijgen bij de pogingen het Vogels-bas tion definitief te slopen. De in Noordwijk nog driemaal sco rende René van Hensbergen ontmoette in Wim Muys een gewaarschuwde en derhalve voor twee tackelende bewaker en ook Gert-Jan Bakker en Timo Gerlof kenden in Peter de Graaf en Piet Slechtenhorst weinig toegeeflijke mandek kers. Hoewel ook Noordwijk in bewakend opzicht in Sjaak Sluys (op Jaan de Graaf) en Frans van der Veen (op Henk rematie van IJsselmeervogels in beeld. Drie Noordwijkse-voorwaartsen. waaronder Klaas Vink en de half zichtbare Geert- kker, moeten het afleggen tegen Vogels' Ruth van de Groep. de Graaf), geen doetjes" had ingezet, kregen de met Jan Vedder aangevulde Spaken- burgse smaakmakers regelma tig toch meer ruimte aangebo den van hun directe opponen ten. En juist dan is IJsselmeer vogels een opmerkelijk recht lijnig opererende, uiterst slag vaardige ploeg. Slimme vos Vedder bewees dat in de acht tiende minuut als eerste. Na dat Van Hensbergen op het middenveld balverlies had ge leden tegen Wim Muys en Slechtenhorst onmiddellijk Vedder had aangespeeld, zag de 37-jarige middenvelder di rect zijn kans. Vedder liet de wijkende Noordwijk-verdedi- ging in zijn diagonale ren naar het roodwitte doel eenvoudig links liggen om de bal vervol met de zwakkere rechter voet over de uitgekomen Dick Dortmundt in het doel te tik ken: 1-0. Onmogelijk Nog geen tien minuten later werd de 2-0 een feit. Jaan de Graaf (even eerder was hij door Dortmundt nog fraai ge stuit op weg naar een tweede Spakenburgse goal) en Adri Bettink wonnen na een verre, hoge trap van laatste man Ruth van de Groep tot twee maal toe een kopduel in het Noordwijkse strafschopgebied, waarna de bal richting Henk de Graaf zeilde. Staande op de zestien meterlijn zag ervaren De Graaf Dortmundt te ver voor zijn doel staan. Een lo bachtige kopbal richting twee de paal volgde en Noordwijk stond voor de taak een 2-0 achterstand goed te maken. „Een vrijwel onmogelijke taak", stelde Buter later vast. „Op achterstand komen tegen IJsselmeervogels betekent in wezen een vrijwel zekere ne derlaag. Op'zo'n moment heb je nog maar weinig aan een betere techniek, aan een sur plus aan snelheid in de voor hoede. Dan telt vrijwel uitslui tend nog maar de fysieke kracht. Daarbij krijgt Vogels dan ook nog eens meer moge lijkheden om het geliefde counterspelletje te spelen". Eén van die typerende uitbra ken bezorgde IJsselmeervo gels, zeven minuten na de 2-0 ook een riante marge van drie treffers. Enkele seconden na dat Siem van Beveren heel hard inkoppend het absoluut onwetende hoofd van de op de doellijn geposteerde Peter de Graaf op zijn weg naar de aan sluitende treffer had gevon den, was Jan Vedder op links al weg. De voorzet op maat bracht Jaan de Graaf in stel ling en de 3-0 was een feit. Het was vervolgens aan John Ma- rijt te danken dat de wedstrijd vanaf dat moment nog niet he lemaal gelopen was. Marijt krèeg van de nog nagenieten de Vogels-ploeg de gelegen heid om van meer dan twintig meter vrij uit te halen, deed dat ook en vond zeer fraai de rechterbovenhoek van het Spakenburgse doel: 3-1. Overbrugbaar Ondanks het feit dat de marge weer overbrugbaar leek, kwam Noordwijk na de her vatting niet meer echt terug in de wedstrijd. Weliswaar werd de Spakenburgse formatie di rect na rust duidelijk terugge drongen en kon Gerlof bij een vroege doorbraak door vervol gens slechts geboekte Van de Groep uitsluitend met grof schopwerk worden afgestopt, echt wankelen deed Vogels toch niet. Ook al omdat Noordwijk de weg naar succes te vaak met hoge ballen door het met lange mensen bezette Spakenburgse centrum zocht, kwam invaller-doelman Jan Ruizendaal eigenlijk nauwe lijks in problemen. Het pleit voor Noordwijk dat laatste man Ton Marijt al spoedig door extra-spits Klaas Vink vervangen zag (later kwam ook Andries Wendt nog voor Van der Veen in het veld) dat tot het laatste fluitsignaal wel met goed voetbal werd ge tracht alsnog een doorbraak te forceren. Evenmin als het po sitieve hoekschoppensaldo in dat tweede part (negen tegen drie) én de toevallige boogbal op de lat (zes minuten voor tijd, van Klaas Vink) verande ring in de score brachten, kon dat betere voetbal evenwel in treffers worden vertaald. Waarna de Spakenburgse ko lonie derhalve een feestje kon bouwen op het schitterende complex van VVOG. En Noordwijk slechts de herinne ring restte aan een turbulent, maar toch redelijk succesvol ]aar GERT-JAN ONVLEE 18: Vedder 1-0, 27: Henk de Graaf 2- 0; 34 Jaan de Graaf 3-0; 36 John Ma rijt 3-1. Noordwijk: Dortmundt, Anton Marijt (Vink), Sluys, Van Beveren, John Marijt. Gerlof. Van der Veen (Wendt), Bogers, Smits, Van Hens bergen, Bakker IJsselmeervogels: Ruizendaal. Van de Groep, Peter de Graaf, Wim Muys, Slechtenhorst, Koelewijn. Vedder (Theo Muys), Henk de Graaf, Jan Muys, Jaan de Graaf, Bettink DHC kampioen zondag- amateurs GROESBEEK IJsselmeer vogels gaat samen met DHC uitmaken wie zich algemeen amateur kampioen van Neder land mag noemen. De Delfte naren veroverden namelijk gistermiddag de landstitel bij de zondagamateurs door in de uitwedstrijd Achilles'29 met 1-1 te bedwingen. DHC werd daarmee onbereikbaar voor de concurrentie. De ploeg van trainer Guus Haak heeft het gelijkspel in Groesbeek overigens bepaald niet cadeau gekregen. Al vroeg in de wedstrijd keek DHC tegen een achterstand aan (treffer van Wijnhoven) en bovendien moest er een éi gen doelpunt van Peters aan te pas komen om de stand weer gelijk te trekken. En al had de Delftse équipe dan het betere van het spel, in de slotfase speelden zich hachelijke mo menten voor het doel van Sui ker af. Verscheidene malen werd de bal ingeschoten, maar het lukte de thuisclub toch niet de Delftse doelman voor de tweede maal te passeren. Waren de Groesbeekers daar wel in geslaagd, dan zou het komende woensdag in Delft te spelen duel tegen Geldrop nog interessant geweest zijn voor het landskampioenschap. Nu is dat niet meer het geval. c. w) mSS O J 1 HJBoddpN Karin van de l8«nJ2/vieeft zich tijdens een e. voliometer wedstrijd in ^^^geschaard onder de Nederlandse at- aller tijden. In Den hep Yvonne van widijanide vereiste elektro- m. van 4 limiettijd voor de 'n deV aFse jeugdkampioen- 1 E Jen op de 200 meter. ll'fWVZp !;23Jkm wedstrijd in Lisse Degenaiaterdag onder ideale an Box,tiigheden verwerkt en 3. j. Winterde goede tijden op. atlete Karin van de lijvoorbeeld, schaarde de beste vijf atletes derland via een tijd 13.58 uur. De („aller-tij- 1.28.8,Ranglijst ziet er nu als lit: le Carla Beurskens '»ur. 2e Annie van Stip- 1.1. Janïf8.54, 3e Eefje van Wis- Middeib!|0.15, 4e Marja Wokke en 5e Karin van de i. m. v»i33.58 uur. Met deze tijd Boon r00r ^an 3e Berg zelfs len op enige internatio- E' Krn^<^strij(^en heren z/vj Vwe wedstrijd gewonnen h Bodé Belg Hugo van Duysse aketM.orS uur, vóór ex-Bataaf Jik (1.18.32 uur). Derde werd Jan Laan van de NSL in 1.18.49 uur. Verdere NSL'ers waren Victor Zonneveld, die eerste werd bij de veteranen hetgeen overeen kwam met 'een zesde plaats in het totaal- klassement, zijn tijd: 1.19.22 uur. Voorts liep Mart Zuider duin zich via 1.25.02 uur bij de eerste twintig. .Jan Kapteyn miste dit net door 1.25.40 uur te lopen met als vijfde strand- loper Ad Uleyn in 1.26.54 uur. Bataaf Koos Verhoeven wist zich hier tussen te werken, fi nishte in 1.23.35 uur en werd derde veteraan. Bij de vetera nen 2 werd Willem Ravens- bergen (B) eerste in een tijd van 1.28.02 uur, daarmee aan tonend weer op de weg terug te zijn. Van het organiserende De Spartaan werd Wim van Gerven de beste man met 1.29.10 uur. EK-limiet Tijdens de open Haagse kam pioenschappen kwam de beste regionale prestatie op naam van Yvonne van Dorp (H), die op de 200 meter de electroni- sche (en officiële) limiet voor de Europese jeugdkampioen schappen realiseerde (24.50 se conden). In de series had zij al laten zien snel te zijn, door 24.3 seconden te lopen. Aange zien er met een verschil van 0,24 seconden tussen elektro nisch en hand geklokte tijden gerekend wordt, is de 24.50 toch de betere prestatie. Op de 100 meter had Van Dorp ove rigens ook al een „magische" grens doorbroken, door 11.99 seconden te lopen. Maar niet alleen Van Dorp was snel, ook anderen wisten de klokken eerder dan voorheen stil te la ten staan. B-junior Menno Swier (H) gebruikte de wed strijd om eens aan een 400 me ter horden te wennen en deed dit voortreffelijk. Swier is na tionaal kampjoen op de 300 meter horden, maar denkt aan de Europese kampioenschap pen waar louter 400 meter horden gelopen word. Daarom deze test, die met 54,8 secon den in de series al geslaagd was en in de finale zelfs een tweede plaats opleverde achter een andere junior (Mike Teve- reden) in een (electronische) tijd van 55.12 seconden. Op de 100 meter was er sprake van enig windvoordeel, maar toch waren de 11.4 seconden van Erik Taal (H), de 11.5 van Kees van de Knaap (S), de 11.4 van Kees Tieleman (B), de 11.4 van Ger Egberts (A) en de 11.2 en 11.50 seconden van Hans Baljet (H) van erg goed gehal te. Bij de jongens B een goede 11.8 voor Nico Gijsman en 12.0 seconden voor Ronald van de Vlekkert (B). Esther Wezel (B) liep bij de meisjes B twee maal een persoonlijk record door eerst 13.2 en in de finale 13.39 seconden te laten noteren. De' 200 meters gaf Yvonne van Dorp dus haar limiet maar an dere Holland-atleten presteer den ook voortreffelijk. Erik Taal 23.2 en 23.42 seconden, Jaap Dirkx 23.3 en 23.54 se conden en junior Hans Baljet 22.4 en 22.61 seconden in de fi nale waarmee hij eerste werd, Bataven-atleten Kees Tiele man en Gert Velthuizen kwa men in de series niet verder dan 23.5 en 23.8 seconden, wat voor beide toch beste tijden Op de 400 meter liep Ger Eg berts (A) zich met 51.5 secon den in de finale waar hij ech ter verstek liet gaan. Door on oplettendheid overkwam dit Gert Velthuizen (B) eveneens na een goede 52,0 seconden in de series. Bij de dames kwam Edith Radder tot 59,5 seconden en bleef daarmee net achter de beide Bataven jongens B Cas per Ravensbergen (57.0) en Ronald van de Vlekkert (59.2). Op de dubbele afstand een ontketende Jan Verloop (B), die in de finale verrassend de kop nam, maar helaas op het laatste stuk uit de medailles werd gelopen. Zijn tijd in de serie 1.55.5 minuut en in de fi nale 1.55.9 minuut. In de series kwamen Paul Straathof (S) met 1.56.9 minuut en Rob Zwetsloot (B) met 1.58.9 mi nuut tekort voor de finale. Paul Grimbergen (S) ver schoot zijn kruit in de serie met 1.55.1, zodat in de finale nog slechts 1.58.5 minuut over bleef. Bij de jongens A een erg goede 1.58.9 minuut van Gijs de Wit, een junior van AAV'36, die vorig jaar nog '2.11 minuut liep. Hij was snel ler dan clubgenoot Rob van Loon, die 0,1 seconde boven de twee minuten bleef. Casper Ravensbergen (B) was bij de jongens B erg snel met 2.06.6 minuut. Tactiek Op de 1500 meters uiteraard veel tactische races waardoor er te weinig aan de tijd ge dacht werd. Met 3.57.3 en 3.58.0 minuten waren Martien van de Hoorn en Theo van der Veer (beiden Holland) nog enigzins voorin te vinden. Kees van Klink en Kees van Beelen van de Bataven wer den het slachtoffer van de tac tiek, maar wisten toch in 4.01.5 en 4.02.1 minuten te finishen. Bij de jongens A viel Co Jan sen (S) op met een tweede plaats in 4.03.6 minuut en bij de dames een langzaam maar zeker herstel'van Marian van Klink (B), nu in 4.57.5 minuut. De langste afstanden van de kampioenschappen, de 5000 meter heren en de 3000 meter jongens B werd een Leids feestje met Jan Jansen als grandioos winnaar bij de he ren in 14.48.2 minuten. Piet Waaning (S) kwam met 15.25.9 ruim tekort voor de medailles maar wist toch in totaal Jaap Duivenvoorden(B) 15.34.6, Wim van Klaveren (S) 15.48.2 en Henk Ravensbergen (B) 15.55.9 minuten voor te blij ven. De 3000 meter jongens bracht Peter Huiser (H) de winst in 10.21.8. en Dick Lam- boo (B) het zilver in 10.23.0 minuten. Op de 110 meter horden komt John van Loon (S) weer in vorm, blijkens zijn 15.1 en 15.13 seconden. Bij de jongens A twee AAV'ers voorin: Ruud van Maurik 15.21 en Dik van Doorn 15.70 seconden. Jacque line Baljet (H) won bij de meis jes A in 14.8 seconden, terwijl Marinda van de Meer (S) bij de dames met 16.2 en 16.1 se conden redelijk voor de dag kwam. Van de Meer kwam bij het hoogspringen weer tot 1.65 meter hoewel zij dit nu zonder enige tegenstand moest doen. De twee Alphense hoogsprin gers Ruud van Maurik en John Nieuwmeyer wisten bei den weer eens over de twee meter te komen. Bij het ver springen jongens B was de van oorsprong Alphense Eddy van der Jagt veruit de beste met 6.87 meter terwijl deze Austra lische jongeling de 100 meter ook al in 10.9 seconden afge legd had. Met 5.92 heeft Nico Gijsman (H) goede vooruit zichten op de felbegeerde zes meter. Bij het werpen viel Nico van Noort (H) op met een discus worp van 48.86 meter, die winst betekende. Bij de jon gens B kwam Marco Beelen (S) tot 32.18 meter en bij de dames werd Karin Komdeur net geen medaille-winnares met 35.22 meter. Wel goed voor een prijs waren de speer worpen van Tanja Mahieu (H) en Klarien Winkelmolen (S) van 36.94 en 34.02 meter. Bij de jongens zilver voor Paul Boere (A) door een worp van 57.56 meter. Interland Tijdens de door Nederland zo schandalig verloren heren in terland tegen België kwamen enkele atleten uit de Leidse regio in actie. Han Kulker (B) werd op de 800 meter vijfde met 1.54.71 minuut en Frans Blom (H) werd zesde op 400 meter in 49.23 seconden. Bei den missen blijkbaar de inter nationale ervaring om ook tij dens zo'n belangrijke wedstrijd ontspannen aan de start te verschijnen. Die ervaring heeft een man als Gijs de Rui ter wel. Deze medicijnen stu dent kwam eindelijk over de zo lang verwachtte 5.00 meter bij het polsstokspringen waar mee hij, na Eltjo Schutter en Chris Leeuwenburg, de derde Nederlander is die deze hoogte overbrugde. De eveneens in Leiden studerende Karin de Nijs werd tijdens de dames in terland, die wel gewonnen werd, derde op de 1500 meter in de redelijke tijd van 4.28.90 minuten.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15