Het water is ons tot de lippen gestegen**' Bub van der Zee sterk op TEAN Ik ben voorstander van het delegeren van taken üt 'olitie ontzet iardhandig ;igen bureau sa weigeren VV REIDEN/REGIO £cidóc6ommtt ZATERDAG 11 JUNI 1983 PAGINA 3 j-ofielschets (irgemeester ERSWOUDE Zoals bekend in Hazerswoude een nieuwe ;emeester komen in verband de pensionering van burge- ,'Ster J. ten Heuvelhof op 1 de- ïber van dit jaar. De commissaris we» de koningin, mr. M. Vrolijk zal an fcnsdag 22 juni naar Hazerswoude -j jpen voor de vaststelling van de i jfielschets van de nieuwe burge- fester. De commissaris zal de ge- e UIbnteraad vragen welke eisen zij 'e dften aan de nieuwe eerste burger, 'oeijat daar bij de sollicitatieprocedu- iketfrekening mee kan worden ge- ,a dden. De vergadering begint om nil1 uur 'n ^et 6emeente^u's- echj Topless zwemmen in De Fluit LEIDSCHENDAM Het zal vrouwen binnenkort worden toegestaan om topless te zwemmen in zwembad De Fluit in Leid- schendam. Het gemeentebestuur heeft po sitief gereageerd op een aanvraag over dat onderwerp. Zoetermeer en Voorburg zijn de gemeente daarin overigens al voorge gaan. Raadsleden lieten zich onlangs in een commissievergadering eveneens in po sitieve zin uit, toen wethouder mevrouw Van Nievelt de zaak voorlegde. De com missie, waaraan de CDA-vertegenwoordi- ger overigens ontbrak, zag geen bezwaren. Volgens VVD-er en oud-scheidsrechter Charles Corver zou topless zwemmen wel eens positief kunnen uitwerken op de be zoekcijfers, met name die van de mannen. Oplevering raadhuis Lisse LISSE De oplevering van het nieuwe ge meentehuis van Lisse is een feit. Gistermiddag tekende aannemer en burgemeester Gerrits of ficieel voor de overdracht, zodat de gemeente lijke vlag fier vanaf het dak kon wapperen. De officiële opening van het raadhuis zal plaats hebben in september. Commissaris van de ko ningin mr. M. Vrolijk zal dit karwei op zich nemen. Rond dit gebeuren zal een aantal fees telijkheden op stapel worden gezet. De burgers krijgen dan gedurende vier dagen de gelegen heid het gebouw te bezichtigen. Tijdens de of ficiële opening zal ook het cadeau van de bur gerij aan de gemeente worden aangeboden. Dit wordt een groot wandkleed naar ontwerp van mevr. Diepraam. Het is een dorpsgezicht van Lisse anno 1700. Sterkste man van Zoeterwoude ZOETERWOUDE Huub Duivenvoorde is leider van het klassement voor de Sterk ste man van Zoeterwoude. Hij wordt ge volgd door Adrie Borst en Peter Berg/Ar- nold Mooijman. Morgen worden de laatste onderdelen van de titelstrijd vanaf elf uur gehouden op het Loethe-veld. Het betreft de onderdelen accu-heffen, stenen tillen, band slingeren en logge lorry trekken. Gis teren werd gestreden in de onderdelen op trekken en muurzitten. Arnold Mooijman was de sterkste in het optrekken: het lukte hem 14 keer. Tweede werd Berto Spieren burg met 11 keer. Het muurzitten werd ge wonnen door Huub Duivenvoorde die 6.05 minuten bleef zitten. Tweede werd Adrie Borst met 5.46 minuten. Leerlingen van de basisschool verdringen zich rond de kolossale taart. ls 'jele deelnemers bestuderen het ontwerp voor het door hen te e is/aardigen tableau. 'ht-<j rofiordwijkse burgemeester straatmaker 'G SjRDWIJK Met het instraten van een gedenkplaat maak- iurgemeester mr. J.M. Bonnike gistermorgen een begin aan Uitvoering van de tweede „Straatmaker-aan-zee-show". 1 hd -! jgedenkplaat ligt aan de drempel van een nieuw plateau in de •eep, pal tegenover de vuurtoren Dit stukje duinterrein was ;ren en vandaag het toneel van een wedstrijd tussen zestien ;e straatmakers, die aan het eind van hun vijf jaar durende ,'iding zijn gekomen, en nu in ploegen van twee onderling at Ihaken wie als de beste uit de bus komt. De deelnemers verte len; woordigden de opleidingsscholen te Amsterdam, Den Bosch, norimen, Groningen, Leiden, Roermond, Rotterdam en Zaan- Het winnende koppel mag vandaag de „Biemans-wisselbe- naar zijn school meenemen, deze „straatmaker-aan zee-show" willen de organisatoren ingstelling wekken voor het straatmakersvak. Aangifte mishandeling D-ft tf00BlLEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag straim vijf uur op uiterst hardhandige wijze een groep- riftsio krakers, een gemeenteraadslid en enkele journa listen het bureau aan de Zonneveldstraat uit gesla- >oo-|en. .De krakers waren het bureau binnengegaan lchl lm aangifte te doen van mishandeling door de poli tie tijdens de ontruiming op donderdagmorgen van >n: nien pand aan de Scheepmakerssteeg. 10.3( lATlr kekers hadden vrijdagmiddag al twee keer het politie- jen. |ureau bezocht om hun klacht over het optreden van de po- Huipjtie te deponeren. Beide keren zouden de politiefunctiona- sch issen de aangifte hebben geweigerd. In het bijzijn van en- srzejgie journalisten en het gemeenteraadslid J. van der Putten 'y TSP), wilden de krakers het vrijdagmiddag om vijf uur nog GÈfljsns proberen. Hen werd eerst te kennen gegeven, dat 's a- I, Alfonds om zeven uur de klacht geaccepteerd kon worden, 033jmdat de betreffende hulpofficier van justitie eerst dan aan- "s*$ezig zou zijn. Na enig aandringen van de krakers, bleek de n 'betreffende functionaris toch aanwezig te zijn. Hij vertelde lereiet groepje van ongeveer vijftien jongeren, dat men pas emaandagmorgen terecht zou kunnen. De jongeren reageer- en emotioneel op deze verdere verwijzing en werden ver- olgens door een vijftal agenten de straat opgeduwd, et groepje bleef nog enkele minuten voor de deur proteste- :n tegen de politionele behandeling. Een van de geëmotio- eerde krakefs werd vervolgens het bureau ingesleurd en ikele seconden later stormden een zevental agenten wild aar buiten. Met de gummiknuppel werden rake klappen itgedeeld om het groepje uiteen te jagen. Daarbij werden ik de journalisten niet ontzien. Voor het bureau werd een ordon geposteerd. Enkele minuten later werd de jongeman, ïENlie het bureau was ingesleiird, de deur uitgezet. Rond half '0. Ses keerde de rust op de Zonneveldstraat terug. M1_>e politie zegt in een verklaring over-de gebeurtenissen, dat Mien in de loop van donderdagavond en ook vrijdagmiddag 1 een aantal aangiften van mishandeling in ontvangst heeft enomen, die later zullen worden behandeld. Toen de politie chter bedolven dreigde te worden onder een lawine van angiften werd besloten de registratie vrijdagmiddag te stop en. Dit ook omdat de commissaris maar één hoofdinspec- ;ur heeft aangewezen om de aangiften te administreren. E Toen de krakers hiermee geen genoegen namen en in het olitiebureau en daarna daarbuiten vernielingen begonnen an te richten waren we genoodzaakt op te treden", aldus de ;nwl olitie. 19 2 EAN leider Alphense portontmoeting NPHEN A/D RIJN De tennisvereniging TEAN is na de ?ede dag leider van de „Alphense Sportontmoeting", de zesde tie van de onderlinge wedstrijden van Alphense sportvereni- 12 'gen. TEAN heeft drie wedstrijdonderdelen afgewerkt, even- AAV '36, DAC en ARC, die de eerstvolgende plaatsen bezet- Vijfde op de ranglijst is de voetbalvereniging Alphense ys, die nog maar twee onderdelen heeft afgewerkt, iv steravond hielden de verenigingen zich bezig met de finales eltennis en softbal. Het tafeltennis werd gewonnen door de missers var. TEAN, gevolgd door Alphense Boys, de korfbal - s van Tempo en AAV '36 (atletiek). Het softbal werd vrij ge- lühkkelijk gewonnen door de hockeyvereniging HCA. ARC rd tweede, gevolgd door TEAN en Atlantis, wedstrijden duren tot en met vrijdag 17 juni. Voor vandaag |tHs"Jan de volgende onderdelen op het programma: voetbal aan )71 ympiaweg (9.00 - 13.25 uur), surfen op de Zegerplas (11.00 uur) -15 handbal aan de Olympiaweg (13.50 - 17.50 uur). ONDERNEMERS STATIONSPLEIN EN STEENSTRAAT VECHTEN VERKEERSLOOP AAN LEIDEN/DEN HAAG Het verbod om vanaf het Stationsplein linksaf de Stationsweg op te rijden wordt mogelijk opgehe ven. Dat hangt af van de uitspraak die de Raad van State volgende week woensdag zal doen in een zaak die door de Onder nemingsvereniging Actie comité Stationsweg-Steen straat tegen de gemeente is aangespannen. De ondernemingsvereniging heeft bij de Raad van State be roep aangetekend tegen de be slissing van de gemeente om de verkeerssituatie rond het Stationsplein, de Stationsstraat en de Steenstraat te verande ren. Zo werd ook de rijrichting van de 2e Binnenvestgracht omgedraaid. De onderne mingsvereniging vecht de hele verandering aan maar in af wachting van een behandeling door de Raad van State van deze zaak, is gevraagd het linksafverbod op het Stations plein alvast op te heffen. De voorzitter van de vereni ging, de heer W. Barning be toogde gisteren dat de onder nemers in de Stationsstraat en de Steenstraat grote schade leiden als gevolg van de maat regelen van de gemeente. Uit een enquete, die onder 13 on dernemers is gehouden, zou blijken dat de omzetten in ver gelijking met dezelfde maan den van vorig jaar aanzienlijk zijn gedaald. In sommige ge vallen zou dat zelfs 25 procent zijn. „Onze winkels zijn voor een groot deel afhankelijk van het verkeer uit de regio, dat voorbij komt en niet zozeer van de omwonenden. Een structurele daling van de om zetten blijkt duidelijk. Het wa ter is ons tot de lippen geste gen", werd gesteld. Ook de Kamer van Koophandel en de Stichting Leidse Binnenstad zouden tegen de genomen maatregelen zijn. „Het verkeer van de Schipholweg en de Rijnsburgerweg heeft geen en kele mogelijkheid meer om bij onze winkels in de buurt te komen. Alleen met hele stuk ken omrijden kan het nog en dat probeert iedereen zoveel mogelijk te vermijden". Een vertegenwoordiger van de gemeente zei, dat het verbod om linksaf de Stationsweg in te rijden deel uit maakt van „een breed pakket van maat regelen". Met de aanleg van de weg om Molen de Valk heen, wil de gemeente het verkeer dat in de binnenstad moet zijn en het verkeer dat alleen maar door de binnenstad heen wil rijden, zoveel mogelijk schei den. „De verkeerssituatie op het Stationsplein is nu een stuk veiliger geworden. Vooral voor de fietsers, de voetgan gers en het openbaar vervoer is de situatie een stuk verbe terd en dat is één van de uit gangspunten van het ver keersbeleid van de gemeente Leiden. Van autootje pesten is zeker geen sprake. Wanneer het linksaf verbod wordt opge heven, zal het sluipverkeer weer sterk toenemen. Het is ook niet zo dat de Stationsweg voor de auto nu onbereikbaar is, de verkeerssituatie is alleen maar veranderd". MMim W Leerlingen Vliegend Hart bouwen eigen zeilboot Voor de leerlingen van de derde klas van de Vliegend Hartschoo! was het gistermiddag feest. Na zes maanden werken kon de zeilboot „Lady Curzon" genoemd naar een Engelse soep in de Zijl te water worden gelaten. De boot is door de leerlingen van de school niet alleen gebouwd, ook de benodigde financiën werden zelf met stukjes en beetjes bij elkaar gebracht. In de school werd een kantine begonnen en uit de opbrengst van de verkoop van soep werd de 800 gulden bij elkaar gebracht, die nodig bleek om het materiaal voor de boot aan te schaffen. Het bootje zal door leerlingen gebruikt worden tijdens een zeilkamp. LEIDEN De kwartfinales van het tennistoernooi van het Alphense TEAN leverden bij de heren in B de eerste serieu ze confrontaties op èn een aan tal verrassingen. Voor de grootste surprise zorgde Bub van der Zee. Hij won niet al leen van de als tweede ge plaatste Herman van der Ca- pellen, hij deed dat ook nog met overduidelijke cijfers: 6-1, 6-3. Bob van Overbeeke kegel de ook een Van der Capellen het toernooi uit; hij was met 7- 5, 6-3 sterker dan Freek. Hans Tönjann had drie sets nodig voor een overwinning op Edwin Westrate: 6-4, 3-6, 7- 5. Ivar de Jong ontmoette in de kwarteindstrijd een beken de tegenstander. In het verle den had hij het tijdens natio nale jeugdtoernooien nog al eens tegen de Limburger Mau rice van de Donk opgenomen, waarbij Maurice nog al eens de sterkste was. Op de TEAN ba nen liep het anders. Zelfs toen Ivar de Jong bij de stand 7-6 en 5-4 in zijn voordeel wegens krarnp onderhands moest ser veren, kon zijn tegenstander niet profiteren. Onbeheerst sloeg hij de ballen in het net of uit en de voormalig TEAN- speler won het tweede deel met 6-4. In de herendubbel speelden Hans Tönjann en Freek van der Capellen een aantrekke lijk duel tegen Ivar de Jong en Edwin Westrate. Omdat Tön- jann/Van der Capellen aan het net een overwicht hadden, trokken zij de partij naar zich toe: 6-4, 7-6. Districtstrainer Peter Klein (met Munniker Henk Janssen aan zijn zijde) besloot zijn tweede optreden op gravel dit jaar niet met een overwinning, al waren er in de tweede set tegen Herman van der Capellen en Bob van Overbeeke wel kansen op een derde set in de vorm van vier setpoints: 6-4, 7-6. Bij de dames een B won Margot van Over loop ondanks een tijdens de partij opgelopen enkelblessure van de als tweede geplaatste TEAN-speelster Nathalie Bergwerf: 7-6, 6-1. In de C categorie zijn drie hal ve finalisten bekend. René Cardinaal plaatste zich ten koste van D-speler Carl van Uden: 6-1, 6-1. Mare Nagelker- ken deed hetzelfde via een zege op Rob Ubink, terwijl Thomas Koemans het aanmer kelijk moeilijker had. Na 6-4 winst in de derde set in de af gebroken partij tegen Roger van Houdt, had de Koudeker- ker ook tegen Robbert van Splunter een beslissende derde set nodig: 6-3, 3-6, 6-3. De Merenwiik Tijdens het duobelspeltoernooi van De Merenwijk stevenen Freek Tanis en René Steen beek rechtsreeks op de finale af. Wim Kooreman en >Jan Karstens kwamen slechts tot één game. Ook Han Lacourt en Robbert Lepelaar kwamen een ronde verder. Dat gebeur de ten koste van M. Hoekstra en L. Klomp: 5-7, 6-2, 6-4. Bart en Martijn Krans zegevierden met 6-2, 7-6 over Leo van Ton geren en Frans van Veen.: 6-2, 7-6. In de mixed tikten Els en Jan de Groot het als tweede ge plaatste koppel Inge van Zuur- en/Dick Zaadnoordijk uit het toernooi: 7-5, 6-2. Datzelfde deden Jan van Duyn en Hei- ma Kallenberg met de Meren wijk mixed Hans Thuis/Anne ke Wijnveld: 6-4, 6-2. Erik Rooderkerk en Corinne Troost kwamen er tegen Peter van Paridon en Cynthia Volten niet aan te pas: 6-4, 6-2. In de damesdubbel haalden Axiane Renaud en Ilonka van Riet de toebedachte halve fi naleplaats niet. Die was weg gelegd voor Jannie Goudsmit en Hannie Verwoert die voor meld duo in drie sets klop ga ven: 6-2, 4-6, 6-4. Een ander De Munnik duo, Truus Hen- nipman en Wil Paauw, kwam eveneens een ronde verder dankzij winst op W. Baas en T. Rinzema. WILLEM SPIERDIJK WASSENAARSE KORPSCHEF VAN DER WOLK: 9? WASSENAAR De di plomatieke contacten, al tijd goed in een gemeente als Wassenaar, heeft hij al. De band met zijn collega's en de overige inwoners van Wassenaar moet nog groeien. J.C. (Joep) van der Wolk (38), de nieuwe commissaris van politie in de Haagse randgemeente, bekijkt de toekomst wat dat betreft met gematigd optimisme. De besnorde dertiger wordt maandag officieel in zijn nieuwe functie geinstalleerd. Van der Wolk heeft in zijn vo rige werkplaats Den Haag ja renlang de contacten onder houden met het corps diplo matique, zogauw dit, om welke reden dan ook,' in contact kwam met de Haagse politie. De Naaldwijker weet niet of deze bijzondere taak van in vloed is geweest op zijn benoe ming in Wassenaar, maar hij acht het niet onmogelijk. Sinds een week heeft hij zijn verblijf op het Wassenaarse politiebureau. Een week die hij. heeft benut om de 76 voor hem nieuwe gezichten van het korps te leren kennen. „Ik weet in de meeste gevallen wie hier wat doet. Vraag me echter niet naar de namen, die gooi ik nog wel door elkaar. Maar dat kan je ook moeilijk verlangen, in een week tijd". De hoofdinspecteur had op het moment van zijn benoeming, per 1 juni, zestien jaar erva ring opgedaan in het Haagse korps gemeentepolitie. In die zestien jaar beklom hij verras send snel de hiërarchieke lad der, met als hoogtepunt de lei-' ding van het bureau inlichtin gendienst. Van der Wolk wil de echter toch nog een stapje verder: „Ik heb zestien jaar in Den Haag gewerkt, dat leek me een mooie tijd om eens iets anders te doen. Ik wilde toch een meer zelfstandige functie, dan kom je terecht bij een functie als korpschef. Daar naast wilde ik wel in deze con treien blijven, ik heb hier na melijk mijn hele leven ge werkt en gewoond. Ik ben ge- J.C. van der Wolk, de nieuwe korpschef van Wassenaar. boren in Voorburg. Wassenaar bood voor mij de kans al die wensen te verenigen". Joep van der Wolk komt in een primair leidinggevende functie terecht. Een functie waarin hij niet of nauwelijks contact zal hebben met wat wel eens wordt aangeduid als „de man in de straat". Is dat geen nadeel? „Dat contact speelt hier natuurlijk wel veel meer dan in Den Haag, dit is een veel kleinere gemeente. Maar ik ambieer niet elke in woner van Wassenaar per soonlijk te kennen. Dat hoeft ook niet. De wijkvereniging die graag ziet dat voor de deur aanvullende verkeersmaatre gelen worden getroffen kan beter terecht bij de chef uni formdienst, tot wiens speciale taken dat behoort", aldus de Wassenaarse korpschef. Hij zal wat het dagelijkse werk in de gemeente betreft dan ook veel overlaten aan de be oordeling van zijn onderge schikten. „Ik ben een voor stander van het delegeren van taken, als je dat niet doet krijg je ontevreden personeel. Ie dereen moet een ruime vrij heid van handelen hebben, een eigen Verantwoordelijk heid. Daar heeft iedereen be hoefte aan". Van der Wolk heeft niet de in tentie Wassenaar als spring plank te gebruiken voor een nog hogere functie in de poli- tie-organisatie. „Voorop staat bij mii dat ik het naar mijn zin moet hebben. Misschien bevalt het me zo goed dat ik hier niet meer ben weg te branden. Hou het voorlopig maar op een x- aantal jaren". Reuzentaart voor de Kinderarcke RIJNSATERWOUDE De kinderen van basisschool De Kinderarcke in Rijnsaterwou- de waren bijzonder ingenomen met de grote taart, die gister morgen naar binnen werd ge dragen naar aanleiding van het eerste lustrum van de school aan de Herenweg. Het door bakker Vink gebakken gevaarte, met een grootte van één meter in het vierkant kon maar net door de schooldeu ren. Niettemin werd de constellatie van gele room, slagroom en mandarijntjes, versierd met Nederlandse vlaggetjes en be rekend op 135 eters binnen en kele uren tijd volledig opge peuzeld. De taart was maar één van de attracties op de feestelijke dag naar aanleiding van het vijfja rig bestaan van de school. Het onderwijzend personeel had een korte speelfilm gemaakt met veel slapstickachtige ef fecten, die door de leerlingen bijzonder werd gewaardeerd. Ook in de film draaide alles om een taart, bestemd voor een zieke onderwijzeres, die opnieuw met scheerschuim moet worden opgebouwd als de leerlingen hem hebben op gesnoept. De leerlingen konden zich verder uitleven in een speur tocht door de nieuwbouw, de speelgoedbeurs en de rommel markt. Het schoolbestuur had nog een cadeau in petto: een professionele cassetterecorder voor onderwijskundige doel einden. Mr. Vrolijk bezoekt Ter Aar TER AAR Mr. M. Vrolijk, de commissaris van de konin gin in deze provincie, brengt maandag een werkbezoek aan de gemeente Ter Aar. Mr. Vrolijk arriveert met zijn vrouw en zijn kabinetschef mr. G. Blauw om tien uur bij het gemeentehuis. De commis saris vergadert daar met het college, terwijl zijn vrouw een bezoek brengt aan de r.k. kerk in Langeraar. Ook wordt de r.k. kerk H. Hadrianus be zocht. Na dit deel staat om elf uur een bezoek aan de openbare bibliotheek „De Aarlezer" op het programma. Directrice mevrouw P. van Leeuwen zal een en ander vertellen en bur gemeester P.J. Verhoef spreekt over de financiële pro blemen bij het realiseren van de bibliotheek. Het hele gezel schap zal na twaalf uur gaan lunchen in het Dorpshuis in Aardam en daar spreken met verschillende vertegenwoordi gers van de sectoren uit het Welzijnsplan onder het motto: „Samen een boom opzetten over welzijn in Ter Aar". 's Middags zal de commissaris vanaf twee uur een rondrit door de gemeente maken, waarbij aandacht wordt be steed aan de woningbouw, de ontwikkeling in de tuinbouw en.renovatie van het bejaar dencentrum „De Aarhoeve". Na deze rondrit zullen de da mes een bezoek brengen aan het gezondheidscentrum aan de Essenlaan in Aardam. De commissaris schaart zich om vier uur met de gemeenteraad rond de tafel in het raadhuis in een openbare bijeenkomst Gesproken zal worden over de recessie in de woningbouw en woningbouw in het licht van het streekplan Zuid-Holland Oost, de verkeersveiligheid en aanleg van fietspaden en de tuinbouwproblematiek en re constructie van de glastuin bouw. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER, RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3