roen licht voor aanleg elbegeerde wielerbaan Gemeente garant voor inzamelingsproject van ,,'t Steuntje" ,Weer een gat boulevard gevuld' Spel- en opvoedhuis vecht weigering subsidie aan CeidfiaQowiant roEORGEN OVER WESTELIJKE OMLEIDINGSWEG Hotel met 100 bedden in Katwijk Toch braderieën in Noordwijkerhout ie u w onderkom en ijkvereniging Hd „De Schelp Lissese raad laakt houding van bollenstreekgemeenten Takkenkneuzer in Warmond ENTHOUSIASME OVER BOUW KUURHOTEL ■EIDEN DONDERDAG 9IUNI1983 PAGINA 7 ANEenrichtingverkeer DEBpekkelaan - parcours ewLISSE Ren- en tourvereni- "?ing (RTV) De Bollenstreek 5'aat deze maand weer wed- ;rijden houden. Tijdens die wedstrijden zal op het Spekke- jaan-parcours eenrichtingver- an teer gelden. van; renipe wielerspektakels zullen in tfich 6aan afspelen op het par- [ours Spekkelaan, Looster- veg-zuid, Essenlaan en Ach- De data zijn: zondag 1, zondag 19 en zondag 26 ini van 09.00 tot 10.30 uur, roensdah 22 en woensdag 29 inivan 19.30 tot 20.45 uur. Nieuw sportcomplex Katwijk in zicht KATWIJK Door een wijziging van de plannen is het volgens wethouder J. Bergman mogelijk het nieuwe sportcomplex van voetbalvereniging Katwijk sneller te realiseren dan tot nu toe voor mogelijk werd gehouden. De wethouder zei gistermiddag in de raadscommissie voor openbare werken dat door een herin deling van het terrein het kleed- en kantinecomplex op Kat- wijks grondgebied kan worden neergezet en niet, zoals men eerst van plan was, op Noordwijkse grond. Dit vereenvoudigt de procedures aanzienlijk en Bergman ver wacht dan ook dat het groene licht voor de bouw net zo snel zal worden verkregen als destijds voor de realisering van het ten- niscomplex KLTV is gebeurd. Bouwplannen in het gebied rond De Krom dienen altijd over meer schijven te lopen dan normaal gebruikelijk is vanwege de nabijheid van de verontreinigde vuilnisbelt. De voetbalvereniging Katwijk is al jarenlang de dupe van de vertragende werking die hier van uit gaat. Nu lijkt ér echter schot in de zaak te zitten, temeer omdat de wethouder gistermiddag direct een krediet vroeg van 30.000 gulden voor het maken van de eerste tekeningen. Steun Noordwijk voor Dierenpark Wassenaar NOORD WIJK De raadscommissie voor welzijnszaken is gis teravond zonder veel commentaar akkoord gegaan met een voorstel van het college van burgemeester en wethouders om vijfendertig cent per inwoners beschikbaar te stellen voor een provinciaal fonds, waaruit de inrichting van het dierenpark Wassenaar wordt gefinancierd. In totaal komt dit neer op 8050, In de toelichting op het voorstel wordt onder meer opgemerkt, dat bij het opstellen van het renovatieplan voor het dierenpark, de tegenwoordige opzet van het Noorderpark in Emmen model heeft gestaan. Daarin staat de presentatie van de dieren cen traal. Door vermindering van het huidige dierenbestand ontstaat de mogelijkheid om de dieren onder te brengen in zeer ruime, natuurlijk ingerichte verblijven, waarbij zo min mogelijk ge bruik wordt gemaakt van hinderlijke hekwerken en tralies. Door de indeling van het park in geografische zones wandelt de bezoeker als het ware van het ene werelddeel naar het andere. Om het renovatieplan te realiseren moet een bedrag van 5,5 mil joen gulden bijeengebracht worden. u ilSSE De Lissese ge meenteraad is gisteravond p meerderheid akkoord jegaan met de aanleg van jen wielerbaan rond bortpark Ter Specke- Lid. Na jaren van over wegingen en heroverwe- iingen gaat de droom van i .,,n Ie ren- en tourvereniging ing. j)e Bollenstreek dan toch jindelijk in vervulling. it och was er gisteravond nog j2,.nige aarzeling in de raad te èspeuren. Weliswaar loopt i ilisse financieel nog wel niet haar wenkbrauwen, de bo dem van de kas komt met ras se schreden in zicht en met nog allerlei andere wensen op het programma, waaronder het realiseren van de bepaald niet goedkope westelijke om- leidingsweg, wordt de spoeling wel erg dun. Geen wonder dus dat de raad daarover meer wilde weten tijdens de gister avond gehouden gemeente raadsvergadering en de vraag stelling zelfs zo ver ging dat het er even op leek dat het on derwerp; aanleg westelijke omleidingsweg aan de orde was. Het een had echter finan cieel gezien heel wat met het ander te maken en mede daar om greep burgemeester mr. Gerrits in die discussies niet in. Meevallers Het CDA stelde bij monde van de heer Smith, dat men in elk geval voor de aanleg van dit circuit is. Het CDA rekent evenwel op een paar meeval lers in de toekomst. Als groot voordeel van de nieuwe wie lerbaan noemde hij het feit dat deze tegelijk als parkeerter rein voor 300 auto's dienst kan doen. Bepaald oneens met het voor stel was de fraktie SGP-GPV- RPF het en het was de heer Boogerd die dat ter tafel bracht. Met stijgende verba zing heeft hij de desbetreffen de stukken gelezen en zich op een gegeven moment afge vraagd of het nu ging om een parkeerplaats waar gefietst kon worden, of om een wieler baan waarop geparkeerd kan gaan worden. De heer Boogerd schilderde aan de hand van cijfers, dat de zaak financieel eigenlijk helemaal niet haal baar is en dat als het allemaal ongunstig uitpakt, de bevol king van Lisse zal worden op gezadeld met een belastingver hoging. De VVD-er Robertus ver klaarde dat de aanleg van de wielerbaan door moest gaan. Hij trakteerde de aanwezigen op een reeks cijfers die nauw keurig waren uitgezocht en waarvan de uitkomst was dat het uiteindelijk allemaal nog wel eens mee kon vallen. Mis schien blijft de gemeente met een gat van een halve ton zit ten, iets dat men moet durven investeren als ondernemersri sico, aldus Robertus. Aanvullend op de beraadsla gingen vertelde burgemeester Gerrits. dat het financiële plaatje betreffende de westelij ke omleidingsweg wel rond is, doch dat men nu sleutelt aan de uitvoering daarvan. KATWIJK Met „aan zeker heid grenzende waarschijnlijk heid" zal het veelbesproken hotel in het badcentrum kun nen worden gerealiseerd. Dit deelde wethouder J. Bergman gistermiddag mee in een ver gadering van de raadscommis sie voor openbare werken en stadsontwikkeling. Bergman zei dat de toekomstige eige naar de financiering van het complex vrijwel rond heeft. Het hotel, waarvoor het ge meentebestuur jarenlang naar een kandidaat heeft gezocht, zal honderd bedden tellen. Door verschillende raadsleden is altijd met de nodige scepsis naar de hotelplannen van het college gekeken. De PvdA-er Jaap Haasnoot had het altijd over „de jongensdroom van B en W" en hij liet niet na om voortdurend in ironische be woordingen te informeren waar dat „hotel van allure" nu wel bleef. Wethouder Berg man heeft daarentegen altijd geloofd in de haalbaarheid van het plan. Wié de eigenaar van het hotel zal worden zei hij gisteren niet, maar de kandi daat moet in ieder geval het nodige geld op tafel leggen. Naar verluidt bedragen alleen al de grondkosten zo'n 500.000 gulden. ~~JATWIJK Het nieuwe onderkomen van wijkvereniging pomes /Rijnsoever is gisteravond door burgemeester mr. C. A. As officieel geopend. Dit gebeurde met de onthulling van een J Wandschildering in de grote zaal van het gebouw. In deze wand die gemaakt is door één van de leden, zijn alle acti- teiten die de wijkvereniging ontplooit, uitgebeeld, lornes/Rijnsoever is nu gehuisvest in de voormalige kleuter- ïool „De Schelp", die door een kleine groep vrijwilligers ver- iuwd is tot een zeer compleet wijkgebouw. De gemeente heeft x| or de aanpassing van de kleuterschool 195.000 gulden beschik- II ar gesteld, terwijl de wijkvereniging zelf rond de 35.000 gul- ^jn aan materiaalkosten heeft geïnvesteerd. -pornes/Rijnsoever heeft als de grootste wijkvereniging in Kat- ijk lang moeten wachten op een geschikte zelfstandige behui- m tig. Begonnen werd in 1971 in de kantine van een confectiebe- lijf waar men enkele avonden per week gebruik van mocht X«iiken. De snelle groei van de vereniging noodzaakte echter uit zien naar een tweede onderkomen dat uiteindelijk gevonden ;rd in de Prins Willem-Alexanderschool. In 1972 werd het j-;«ormalige noodkantoor van een bank betrokken, een gebouw dat ook al spoedig te klein zou zijn voor de zich steeds uit- l eidende vereniging. Een vierde tussenstation was het school- Ibouw in de Suurmondstraat dat echter na een jaar alweer best worden verlaten. De wijkvereniging werd toen door wet- uder H. Haasnoot, zoals burgemeester Bos het uitdrukte, het jlencomplex Tripodia ingepraat. Echt tevreden over deze gang zaken was men niet. De wijkvereniging bleef zich inzetten tar een zelfstandig onderkomen en kreeg uiteindelijk in de zo- j/br1 van toestemming om de voormalige kleuterschool 'De ■riïjbelp' als wijkgebouw in gebruik te nemen. f voorzitter van de wijkvereniging, de heer J. A. Halfwerk, mt vooral burgemeester Bos als de persoon die uiteindelijk jtanoop heeft doorgehakt. "Hij was het die mij uiteindelijk op- jjlde met de vraag of wij belangstelling hadden voor het school- Dat was toen wethouder J.J. van Oosten was ver en plotseling niets meer gehoord werd over de uitbrei- jngsplannen van Tripodia". Wel zei Halfwerk gisteravond met teleurgesteld te zijn in het aantal vrijwilligers dat zich yflJeft ingezet voor de verbouwing van het nieuwe onderkomen, ve hebben 1400 leden, waarvan er zich slechts 10 tot 15 daad- :rkelijk voor het nieuwe wijkgebouw hebben ingezet". [ïbraak in Kunstuitleen LPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in de Kunstuit- bn aan de Rijnkade is voor 517 gulden buitgemaakt aan geld po tzegels. De inbrekers zijn in de nacht van dinsdag op )en lag het pand binnengekomen door een ruit in te slaan, iarc^or konden zij de voordeursleutel bemachtigen. Uit het tad hebben zij een geldkistje met 485 gulden en voor 32 gulden in postzegels weggenomen. De politie vermoedt dat de daders isten waar het geld stond, omdat het geld zeer goed opgebor- ;n was. NOORDWIJKERHOUT Er komen toch braderieën in Noordwijkerhout. Hoewel de standpunten aanvankelijk zo ver uiteen leken te liggen dat de ondernemers gedreigd had den maar helemaal van de or ganisatie af te zien, kwamen afgelopen maandag wethouder Heemskerk en de heren Schouten en Looijestijn van de Noordwijkerhoutse onderne mersvereniging (NOV) tot en compromis. Daarbij was voor de landelijke KNOV de heer Van der Loos aanwezig. Er ko men nu twee evenementen en r braderieën, waarvan er één tegelijk met een evene ment zal plaatsvinden. Er ko men geen kramen in de Zee straat maar wel bij de Witte Kerk. Oorspronkelijk hadden B en W vergunning verleend voor maar drie braderieën om zo te gemoet te komen aan de be zwaren van de tegenstanders. Om verkeerstechnische rede nen wilde het college de Zee straat en de Dorpsringweg rond de kerk vrij houden. In een bezwaarschrift schreef de NOV dat er maar vijf echte te genstanders waren en dat met hen al rekening was gehouden door geen zes maar vier brade-. rieën te organiseren. Drie bra derieën zouden de kosten ver houdingsgewijs te hoog maken en bovendien bestaat er toch al het risico van een verregen de dag. In het gesprek met het college voelde de NOV zich gesterkt door een uitspraak van de Raad van State over de brade rie van het vorige jaar, die on der meer inhield dat „aan een braderie in het centrum van de gemeente niet alleen voor delen maar ook risico's ver bonden zijn". Dat door de bra derie winstderving bij sommi ge ondernemers zou hebben plaatsgevonden. achtte de Raad van State niet aange toond. werd doorbroken toen 12 on dernemers van de Zeestraat zich terugtrokken uit het bra- deriegebeuren „omdat de an dere straten niet het slachtof fer mochten worden van de patriarchale houding van B en W". Dit naar aanleiding van het dreigement van de NOV om helemaal niets te organise ren als de Zeestraters niet mee mochten doen. NOORDWIJK De raads commissie voor welzijnszaken heeft gisteravond gunstig gere ageerd op een voorstel van burgemeester en wethouders om tot een maximumbedrag van ƒ5000,garant te staan voor een eventueel exploitatie tekort op een schillen/oud-pa- gierproject van de stichting 't teuntje. Met dit project wil de stichting tien werklozen, met behoud van de uitkering, aan de slag helpen. Het is de be doeling van 't Steuntje om bij wijze van proef in de woonwij ken Boerenburg, de Grashoek en de kern van Noordwijk- Binnen schillen, groente- en fruitafval, oud brood en derge lijke zaken te laten ophalen. Zes veehouders uit de omge ving zijn bereid om het ingeza melde materiaal voor een dub beltje de kilo af te nemen. Men denkt in totaal zo'n 156 ton per jaar bij elkaar te krij gen en dit zou bij elkaar ruim 15.000,in het laadje bren gen. Veel hangt af van de me dewerking van de burgerij. Zij krijgen een plastic emmer om daarin schillen, brood, etc. te deponeren. Iets dergelijks gaat er ook gebeuren met oud pa pier. Jaarlijks wordt in Noordwijk ongeveer 2400 ton oud papier opgehaald. Ongeveer de helft van deze hoeveelheid komt in aanmerking om opnieuw te worden gebruikt. Van deze 1200 ton wordt circa 300 ton ingezameld door verenigingen en ongeveer 100 ton verdwijnt in de papiercontainers, die vo rig jaar zijn neergezet. Deze containers zijn van een parti culier bedrijf. De bevolking voelt er kennelijk weinig voor om hun kranten en ander pa pier in de gleuven van deze bakken te frommelen. Ver wacht wordt dat de firma de containers wegens gebrek aan belangstelling zal weghalen. Vast staat, dat jaarlijks zeker zo'n 800 ton bruikbaar oud pa pier met het gewone huisvuil naar de VAM gaat. De afvoer van deze hoeveelheid komt de gemeente op ongeveer 50.000,'t Steuntje denkt van dit kwantum ongeveer 120 ton te kunnen inzamelen. Vol gens de begroting van de stichting zou het papier 18.000,opbrengen. Om haar actie te kunnen starten heeft 't Steuntje 27.000,no dig. Het Koningin Juliana Fonds is bereid om dit bedrag in de vorm van een subsidie te verstrekken, mist de gemeente garant staat voor een even tueel exploitatietekort. Hoewel de vertegenwoordigers van de raadsfracties hier en daar vraagtekens zetten bij de verwachtingen van 't Steuntje, bleek men bereid de stichting een royale kans te geven om het project uit te voeren. „Het is een erezaak voor 't Steun tje", aldus mevrouw Coen- raads Nederveen (VVD). „Ik ben blij, dat de stichting tot dit project is gekomen", Wijnands (CDA), en zijn fractiegenote mevrouw De Graaff-Schriek deed het Steuntje de idee aan de hand om de inzameling uit te breieden tot textiel. Me vrouw Voorham (PvdA) atten deerde op de ideële zijde van het project. De mensen blijven bezig en daarmede vergroten zij hun kansen tot herplaatsing in het arbeidsproces. Een ge dachte waarmede wethouder Bedijn het volledig eens kon zijn. WEGENS SCHRAPPEN SUBSIDIE GEHANDICAPTENSPORT LISSE Een aantal gemeen ten in de Bollenstreek zijn niet meer van plan subsidie te ver lenen aan de stichting Sport en Recreatie Gehandicapten. Deze beslissing werd gister avond tijdens een vergadering van de Lissese gemeenteraad door enkele leden gelaakt. Een en ander geschiedde tijdens de behandeling van het jaarpro gramma van het sociaal cultu reel werk in de gemeente voor 1983. Het VVD-raadslid mevrouw Michels stelde nadrukkelijk dat haar fractie het jaarpro gramma met de daarbij ge noemde subsidiebedragen al leen maar voor dit jaar wil vaststellen. Zij acht het niet uitgesloten dat de VVD vol gend jaar voorstellen zal doen om de subsidies hier en daar te verlagen. Tevens bracht zij de rol van het SKOL (Sociaal Kultureel Overleg Lisse) ter sprake. Deze organisatie was door het college niet om advies ge vraagd over het jaarprogram ma. De heer Van der Voet van de PPP zei te weten dat er in tern nogal wat problemen le ven bij het SKOL. Hij drong er bij het college op aan een bemiddelingspoging te onder nemen. Voorts stelde Van der Voet het schandalig te vindén dat andere bollenstreekge meenten hun aandeel in de subsidie voor de gehandicap tensport niet willen betalen. Wethouder mevrouw Meule- mans (VVD) deelde mee dat de SKOL op het moment druk bezig is zich te formeren. Der halve is het logisch dat nóg niet op het jaarprogramma is gereageerd. Zeker zal het SKOL worden ingeschakeld bij het opstellen van het pro gramma voor 1984. SlllilM»! 9», iïïT—- Saasr WÈmMMWf - WARMOND De leden van de commissie financiën konden gisteren geen eensluidend advies geven omtrent de aanschaf van een takkenkneuzer. Het voorstel van B en W om tot aan schaf van zo'n kneuzer over te gaan werd door drie leden van de commissie gesteund. Zij vonden het belangrijk het apparaat steeds bij de hand te hebben en zo onnodig transporteren en op- slaan.van snoeihout te voorkomen. Vier leden van de commissie achtten het verstandiger eerst eens een jaar een kneuzer te hu ren en dan de aanschaf opnieuw in overweging te nemen. Tennisvereniging Overbos zal in eigen beheer een groot deel van de uitbreiding van het tenniscomplex uitvoeren. De kantine en de uitbreiding van de tennisvelden wordt door de tennisvere niging uitgevoerd. Wel staat de gemeente garant voor de geldle ning. De kleedaccommodatie en de ontsluiting worden door de gemeente uitgevoerd. De woningstichting Warmunda wil onder zoeken of De Burcht, die al jaren leeg staat, geschikt kan wor den gemaakt voor een- en tweepersoonshuishoudens. De raads commissie ging akkoord met het voorstel 10.000,- beschikbaar te stellen om een haalbaarheidsonderzoek in te stellen. Een maquette van het kuurhotel, gezien vanaf de hoek Koninging Wilhelmina boulevard en het Schuitegat. NOORDWIJK Van vershil- lende kanten is in Noordwijk enthousiast gereageerd op de toestemming voor de bouw van het kuurhotel aan de Ko ningin Wilhelmina boulevard. Het Hoogheemraadschap Rijn land heeft, zoals gisteren al werd gemeld, toestemming ge geven voor de bouw, hoewel een deel van het project niet in overeenstemming is met de eisen van de Deltawet. Zowel de Vereniging Horeca Noord- wijk als de VVV in de bad- plaaats zijn blij dat „de kogel eindelijk door de kerk is". Secretaris H. Oostdam stelt als eerste reactie: „Wij juichen dit toe. Wij hebben het altijd al jammer gevonden dat er men sen tegen waren". De heër Oostdam stelt als belangrijkste punten dat het aanzien van de badplaats verbetert, er meer hotelkamers komen en het „gat" in de boulevard wordt opgevuld. VVV-directeur W. Rovers stelt dat het goede nieuws van de toestemming goed uitkomt, nu Noordwijk de laatste weken erg in de belangstelling staat. „Het heeft verschrikkelijk lang geduurd, maar het is een goed toeristisch aspect. Vooral nu de onderbouwen van Heemborgh en Hoogduin ook in gebruik zijn genomen, er wat met het Gat van Palace gebeurt en ook dit gat wordt ingevuld. Het is toeristisch ge zien een enorme vooruitgang als de boulevard helemaal klaar is. Vooral in de tijd dat meer Nederlanders in eigen land vakantie gaan houden en ook de Duitsers en Engelsen het dichter bij huis zoeken". Met name is de VVV-directeur te spreken over de komst van de hotelkamers voor ruim 200 personen. „Dat is een heel goe de zaak. Er is de laatste jaren veel hotellerie verloren ge gaan ten koste van koop-ap partementen en hotelkamers brengen een boulevard meer tot leven". Het enthousiasme van de VVV spitst zich vooral toe op het kuuraspect van het bouwpro ject. De heer Rovers loopt al iaren te zinnen op iets derge lijks nadat het niet is gelukt een casino in_ Noordwijk te krijgen. „Dat is een bijzonder aspect in je naar buiten treden en daardoor kan de badplaats beter de concurrentie met an dere kustplaatsen aan. Vooral omdat Noordwijk dan de eer ste badplaats is die een echt kuurhotel heeft. Bovendien zijn de Duitsers erg gevoelig voor dit soort zaken en mis schien komt de Nederlander ook wel zover gezien de ont wikkelingen in de gezond heidszorg, fysiotherapie en dergelijke". De heer Rovers is ervan overtuigd dat het kuur hotel naar buiten toe hoge ogen kan gooien op toeristisch gebied. LEIDERDORP Heeft de gemeenteraad onredelijk ge handeld door aan de stichting spel- en opvoedhuis „De Kringloop" geen subsidie te verlenen. Voor deze vraag zag zich gisteravond de^commissie Beroep- en Bezwaarschriften gesteld. De gemeenteraad wees bij de vaststelling van het soci aal-cultureel plan eerder dit jaar een subsidieverzoek van de stichting af omdat de activi teiten te veel overeenkomst toonden met die van de speel- o-theek „De Grabbelton". Een stelling die door het spel en opvoedhuis in een bezwaar schrift werd aangevocKten. Mevrouw Lansink betoogde namens de stichting dat kreten als spel- en opvoedhuis en speel-o-theek weliswaar in el- kaars verlengde liggen, maar dat bij nadere bestudering van doel en doelstelling er weinig raakvlakken zijn. „De speel-o- theek heeft tot doel het uitle nen van speelgoed en streeft naar integratie tussen gehan dicapten en niet-gehandicap- ten. Het spel- en opvoedhuis echter is een ontmoetingsin formatie- en begeleidings plaats voor alle ouders met kinderen tot en met de lagere schoolleeftijd in Leiderdorp die nauwe betrokkenheid voe len, niet alleen voor spel, maar ook voor opvoeding en ouder zijn", zo trachtte zij de com missieleden te overtuigen. Of zij daarin is geslaagd werd gisteravond nog niet duidelijk omdat de commissie in beslo tenheid een advies aan de ge meenteraad voorbereidt. Wel liet voorzitter mr. B. K. Oli vier doorschemeren dat de raad zich wat al te karig had opgesteld. Met name zette hij vraagtekens bij het verweer van ambtenaar Schnerr die het raadsstandpunt moest ver dedigen, dat de stichting in het verleden voor opvoedingsacti viteiten ook zonder subsidie had gedraaid. Olivier vroeg zich af waarom de raad het had gezocht in een gedeeltelij ke subsidiëring om de aan schaf van speelgoed te bekosti gen. In dit verband noemde hij een bedrag van 1.800, Schnerr achtte een toekomsti ge subsidiëring niet uitgesloten mits aan een uitdrukkelijke voorwaarde van de raad wordt voldaan, dat er een samenwer king tussen het spel- en op voedhuis en de speel-o-theek tot stand komt. De vorm van samenwerking die men nu ge vonden heeft door naar ei kaars activiteiten (De Kring loop-opvoeding, De Grabbel ton-uitlening) te verwijzen vond hij onvoldoende.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7