gehoordgezien Iet kabel-tv kan men nog alle kanten uit t EINDEXAMENFESTIVAL GRATIS VAN DE KRO iderlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's -hDIO/TELEVÏSÏË Ctod&zQowuvnt DONDERDAG 9 JUNI1983 PAGINA 13 I' Jemith door Res. Orkest op NOS-radio ERSUM NOS-radio zendt vanavond tijdens een recht- e uitzending vanuit Theater Carré in Amsterdam twee uitgevoerde opera's van Paul Hindemith uit. De opera'5, >r, Hoffnung der Frauen" en „Sancta Susanna" worden in "Lder van het Holland Festival uitgevoerd door het Residen- kest o.l.v. Reinbert de Leeuw, met medewerking van het lands Kamerkoor en een aantal vocale solisten eenakters, die hun (rumoerige) première beleefden in 1921 12 zijn toonbeelden van het Duitse expressionisme in de twintiger jaren. Vooral „Mörder, Hoffnung der Frauen" indemith zien als een zeer veelzijdig componist, als vele jn tijdgenoten enorm ontvankelijk voor allerlei culturele atschappelijke invloeden. Het extreem expressionisme, dat pera kenmerkt, is eigenlijk nauwelijks met Hindemith in id te brengen. Invloeden van Richard Strauss en Wagner lidelijk aanwijsbaar. ia Susanna", hoewel niet minder extatisch, is veel poëti- en wordt veel meer gekenmerkt door een eigen persoonlij- izikale kleur. ei betfi Hat HILVERSUM Op woensdag 15 juni is er in Den Bosch KKO's 'eindexamenfestival': een dag vol muziek en informatie, die KRO-radio rechtstreeks uitzendt op Hilversum 3, van 's middags één uur tot 's avonds tien uur. Plaats van handeling: de Maas- pooorthallen in Den Bosch, waar zo'n 3000 jongeren die net eindexamen hebben gedaan, de gast van de KRO kunnen zijn. Op dit festival zullen zes groepen uit Nederland en het buiten land optreden: The Nits, Het Klein Orkest, Vitesse, China Cri ses. Mari Wilson, The Stranglers. de presentatie van deze dag wordt niet verzorgd door de vertrouwde disc-jockey's, maar door zeven leerlingen van het Bisschop Bekkers College in Eindhoven. Tussen de vele muziek door zullen zij in gesprekjes met leerlingen, leraren en andere gasten terugkijken op de mid delbare schooltijd en vooruitkijken naar de toekomst. Elk heel uur staan die gesprekken in het teken van een thema: de ver houding leraren/leerlingen (straffen, grappen, wat is een 'goede' leraar of leerling, enz.), buitenschoolse aktiviteiten (o.a. feesten. werkweek, sport, schoolband), de beïnvloeding van leerlingen door de school (interviews met leraren die in de klas laten blij ken VVD-er of SP-er te zijn. keuze van het vakkenpakket, wor den meisjes anders behandeld dan jongens?), groepsvorming op schoool (kleren, kroegen, muziek, punk, en de invloed van leer lingen en leraren daarop), de toekomst (vervolgopleiding, een baan zoeken, in dienst gaan, dienst weigeren, je eigen werk cre ëren) en ten slotte een duscussie over de vraag 'heeft het papier tje zin?'. Ieder uur zal ook een bekende Nederlander vertellen over zijn of haar schooltijd. Tussen één en twee uur wordt de prijs voor de Schoolkrant-van-het-jaar uitgereikt. De festivaldag wordt besloten met een concert van een uur door de groep The Stranglers (2122 uur). Het eindexamenfestival is gratis toegankelijk. Kaarten kunnen aangevraagd worden bij KRO-receptie, postbur 9000, 2101 DH Hilversum, met vermelding van naam en adres, eindexamen- naam van de school. Jt nog wel een en ander >len en te doen, maar in jste toekomst hoef je de r uit voor een II iste film op je scherm, oneelstuk, een voetbal- rijd, een gemeenteraads- t lering, je boodschappen kruidenier, een concert, tie dagelijks nieuws dan larmering bij rampspoed, umt dan allemaal per ka de beeldbuis de huiska- iinnen Ons land is voor Ded deel al bekabeld en dien worden in Zuid- irg. Dordrecht en Zalt- el proeven genomen met aamde twee weg-kabel- en en zaken als kies-tv. maken o.a. tweezijdig fcr mogelijk, is het niet zo. dat de „zender" lurend aan het woord is ..ontvanger" met stom- ?slagen blijft Een dood le taalcursus op tv krijgt s werkelijk effect. De kan de leerling op zijn uitspraak corrigeren, m, je kan iets terug zeg- istmuziek, maar ook iaarltoskomst met muziek, ■dwi genoemde tele-proeftuin- n ,v rijgen zorgvuldige weten- £,e pelijke begeleiding, na- 4)6 gevolgd door het omzet- van de daar verworven b in praktische toepas- leid. al vergt dat soms ja- XI elde Philipsverkoper S. J*3 en Berge op een demon edag in Vlaardingen, dat grfl vindingen voor hem pas )en, ssant wórden als hij er h{ ien klanten mee kan ireaen. „Technisch is alles rtfj| ijk. Ze zetten een autoo- M de maan en kunnen het jjtier uit precies de kant op rijden die men wenst. (Ie kabel is het niet an- Jhj Vlleen zie ik het nog wel Door middel van satelliet het buitenland binnen bereik. tien jaar duren voor de jongste vinding, de glasvezelkabel, overal in de grond ligt. Ik lees ook graag futuristische verha len, maar daarmee kan ik niet bij mijn klanten terecht". De glasvezelkabel lijkt voor de naaste toekomst aangewezen voor verzending van beeld en geluid. Die moet de koperen kabel vervangen en gaat dat ook doen. Door het koper wor den electrische impulsen ver zonden. Door het glas wordt de informatie verstuurd met behulp van lichtstralen. Aller lei voordelen. Glas is goedko per, ook veel lichter materiaal, snellere verzending en een menigvoud van impulsen meer vergeleken met koper, terwijl die glasvezel uiterst dun kan blijven. Het verschil tussen po'lsdikte en vingerdik te, al vergt ook glasvezel over zekere afstanden versterkers om de kwaliteit van beeld en geluid op peil te houden. Al leen de las blijft vooralsnog problemen opleveren. Het las sen is tot nu toe alleen moge lijk onder laboratoriumom standigheden. Men kan moei lijk bij elke las, dit is bij elke aftakking naar een woning, een laboratorium rond de ge wenste plaats opbouwen. Komt die las niet gaaf tot stand, dan ontstaat er breking van het licht met als gevolg storing in beeld en geluid. Dat is niet te verkopen. Daarom wordt er hard aan gewerkt om een gemakkelijk hanteerbaar apparaat te verkrijgen, waarbij zulk een las in een handom draai kan worden gelegd. Bij aftakkingen in de haarvaten- naar de huizen toe moeten die lassen honderd procent zijn, anders regent het klachten over ruis en streep- storingen. En commerciële mensen wensen kwaliteit te verkopen en geen klachten. Maar dan nog. Er ligt voor miljarden aan koperkabel in de grond. Het is geld weggooi en die er nu weer uit te halen en te vervangen door glas. Dan moeten er ook nog weer vaklieden opgeleid worden die met die glasvezel uit de voeten kunnen. Dat vergt nog jaren, maar intussen wordt er volop met koperkabel gewerkt en geëxperimenteerd. Amerikaanse kleur Als te snel begonnen wordt met het invoeren van de glas kabel wordt mogelijk dezelfde narigheid opgeroepen als eer der ervaren werd in Amerika op het gebied van kleur. Vele jaren eerder dan hier beschik te men daar destijds over kleur op de buis. Maar de voorafgaande experimenten werden onvoldoende door vorst. Gevolg: zender en ont vanger raakten niet probleem loos op elkaar afgestemd, kwestie van verkeerde combi natie van beeldlijnen. In ons land werkte men langer aan de voorbereiding daarvan. Toen kwam men ook met fer me kleur. Op de Amerikaanse buizen is de kleur nu nog er barmelijk. En dat is ook niet meer bij te stellen, omdat de keuzes zijn gemaakt en ten koste van veel geld gereali seerd. Zij zitten daar aan de verkeerde systemen vast. Die zaken nemen geen keer. Die nu alsnog opnieuw op elkaar af te stemmen zou onnoemelij ke bedragen aan vervanging vergen. Van die bedroevende Amerikaanse kleurervaringen hebben wij hier veel geleerd. De kleur hier is beter dan de Amerikaanse. Daarom moeten die glasvezel en de lassen ervan volmaakt zijn eer dit algemeen toepas baar en verkoopbaar wordt. En dan nog blijven er landen waar men geen behoefte heeft aan via de kabel c.q. satelliet te betrekken programma's uit het buitenland. Vertelt verkoper v.d. Berge: „In het algemeen ligt het zo, dat hoe groter een land is hoe geringer de belangstelling voor het buitenland. Duitsers, Fransen en Italianen spreken geen woord buitenlands en be lieven geen Engels op de buis. In tegenstelling tot de kleinere of meer afhankelijke landen als Nederland, België, Dene marken en het geïsoleerd lig gende Oostenrijk en Zwitser land. Daar is de gerichtheid op het buitenland veel groter. Daar spreekt men meerdere talen. Daar verkoop je gemak kelijk kabel, omdat in die lan den er belangstelling voor bui tenlands bestaat. Maar de eer ste tien jaar zie ik mezelf geen glas slijten, ook hier niet". Experimenten Intussen duren de experimen ten voort. De reeds geplaatste en nog te plaatsen gemeentelij ke centrale antennesystemen, de CAI's, kunnen van speciale schakelingen worden voor zien, door middel waarvan het mogelijk is het menselijk tele- verkeer uit te breiden. Bij voorbeeld een alarmsysteem bij (dreigende) rampen. In zulk een geval laat men de si rene loeien om de bevolking op te roepen het toestel in te schakelen. Op een bepaald ka naal dan wel op alle kanalen gelijktijdig kan men dan via de alarmpost vernemen wat er aan narigheid boven het hoofd hangt en welke maatregelen getroffen dienen te worden. Zo kan men de bevolking waarschuwen via hetzelfde kabelnet als waarmee films, theater, voetbal, de kruidenier en de cursus binnen bereik ge kregen kunnen worden. In Dordrecht gaat men kies-tv beproeven. In de wijk Stad- spolders daar kan men uit een ruim aanbod eigen beelden kiezen. Van vermaak tot ver heffender zaken. Zal het Ro meo en Julia wezen. Net als bij de telefoon zit men aangeslo ten op een tikker, die de mi nuten kijkplezier optelt. Dit kan uiteindelijk alleen achter af nog worden vergald door hoog uitgevallen rekeningen. Toch interessant om te zien hoeveel geld men voor derge lijk kijkaanbod over heeft. Bij die experimenten staan op het waslijstje van onderzoe kers begrippen en gebruiks mogelijkheden als betaal-tv, abonnee-tv, kabelkrant, be jaardenalarmering, beveiliging van huis en haard en lokale omroep. Zodra dergelijke behoeften ge wekt en het produkt honder pet betrouwbaar en bedrijfsze- ker zal zijn, staat de commer cie gesteund door de techniek klaar om het aan de man te brengen. In die kringen wijst men er op, dat dergelijke ap paratuur 24 uur per etmaal voor dit soort zaken open staat,- maar dat door het bin den van beeldverschaffers aan zendmachtigingen het kijkple zier beperkt blijft tot een aan tal uren per dag. Ook hierin wil de handel wel voorzien. Het volk kan krijgen waar het om vraagt. Maar dat is een heel ander verhaal. TON OLIEMULLER HENK Henk Bouwman van de KRO hebben we de laatste tijd gemist op KRO Hilver sum 3, waar hij als door de wol geverfde deejee zinvol le symboliek wist te putten uit teksten van pop en de overgave waarmee die wer den gezongen. Nochtans verdween die stem opeens uit de ether. Dat heeft te maken met het overlijden onlangs van Robert Kaesen, in leven chef ontspanning van KRO-radio. Henk moest van de ene dag op de andere diens werk overne men. Tijdelijk dus, want in tussen is een procedure op gang gekpmen om uiteinde lijk definitief in die functie te voorzien. Naar binnens kamers verluidt gooit Henk in deze procedure hoge ogen, maar wat is zeker in dit leven? Mede een over weging voor zijn kandida tuur mag heten, dat hij on derhand wel aan het sfeer tje op 3 is ontgroeid en dat hij zwaarwegender werk aan kan. Dan vindt hij ge lijk een stevige klus. want zijn omroep gaat in het na jaar het nodige doen aan het beroemde boek van George Orwell „1984". Dat jaar staat dan vlak voor de deur en dan zou de periode van de ingekapselde mens in de visie van Orwell aan breken. Vandaar. Henk wil dat gedegen aanpakken en niet alleen maar met de vi sie van een omroepman voor de dag komen Hij zoekt momenteel contact met lezers van dat boek, al thans mensen die door dit boek sterk zijn aangespro ken en er een eigen kijk op hebben. In een reeks pro gramma's moeten dus ook luisteraars aan het woord komen. Even een briefje naar Henk van de KRO, Emmastraat te Hilversum en men krijgt een micro in de hand gestopt. Voor elke uiting staat hij dag en nacht open, ook al heeft hij als vervangende chef momen teel nog wat meer aan zijn hoofd, zoals op woensdag 15 juni het eindexamenfestival in Den Bosch en de nodige popfestivals, zoals Pinkpop, Werchter en het verschijn sel Rocktempel. Dan komt er ook nog de nodige coun try and western aan, zoals Country Time met de Ri ders in the Sky op 8 juli. Ga daar allemaal maar aan staan. Dat doet Henk nu dus. Maar Orwell houdt hem voorlopig elk uur van de dag bezig. DENIECE Nog voor je de kans krijgt een nieuwe plaat op de draaitafel te leggen word je al overstroomd door bege leidend drukwerk van de firma in kwestie. Zo nu weer van Deniece Williams. Daar hebben we van ouds her enige kijk op, maar bij elke nieuwe plaat wil je toch eerst even beluisteren of zij opnieuw op hetzelfde niveau voor de dag komt of zelfs beter dan voorheen. Van de platenmaatschappij hoeft dat niet eens. In dat begeleidende drukwerk le zen wij, dat zij haar songs ook nu weer met overgave ten gehore brengt, zeer ge voelig is voor de juiste kleur in haar werk, een karakter volle persoonlijkheid uit straalt en meent wat zij zingt. En dat komt dan neer op nieuw liedwerk als „So Deep In Love" en „I'm So Proud". En dan voegt De niece er ook nog gezongen aan toe, dat zij kunnen zeg gen wat zij willen, „They Say" dus, maar dat zij er geen moeite mee heeft haar eigen hartsgeheimen uit te zingen. Li HERLAND 1 nummer van Doblings auto. Commissaris Koster deelt de vrouw van Dobling, Inge, mee, dat haar man iemand heeft Met BZN door Europa. atste vier jaar kreeg de vermoord. Ze kan zich dat niet 'amse popgroep BZN voorstellen. Ze vreest echter NCRV regelmatig zend- het ergste als haar man con- m nieuwe elpee on- tact met haar opneemt en haar liarè^e aandacht te brengen, in het geheim wil ontmoeten, n de achtergrond van 20.55 Waakzaamheid... de Sche locaties, zoals Corfu, prijs voor de vrijheid. Ter ge- anse Alpen en Schotland tegenheid van het zeventigjarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht stelden Gerard 58.4 programma's verzamelde Trebert en Ger Roos een do- i CRV een selectie, waarin cumentaire samen, waarin de rootste successen te ho- dagelijkse gang van zaken bij zijn, o.a. „Blue eyes", de Luchtmacht onder de aan- 4$ kin the trolls", „Chanson dacht wordt gebracht. Vooral )ur" „Just an illsion". voor het vliegend materiaal, Mary Benjamin. Er wor- dat in NAVO-verband dienst :jjv allerlei vreemde cadeaus doet, is veel meters film inge- ary Benjamin aan huis be- ruimd, maar ook de mens, de I. Ze is daar allerminst ge- technicus, de verkeersleider, mei mee en vraagt zich af de specialist en de vlieger zijn G* aar achter steekt. In het belangrijk. Zij moeten altijd pa- jnhuis heeft ze al haar raat zijn, altijd waakzaam. Dat 1 acht nodig voor een meis- is de prijs, die betaald moet iei at anorexia nervosa, dat worden voor de vrijheid, aldus beslist weer bovenop wil de samenstellers van het pro- 1. gramma. Professor Q E D. Lord 21.30 Markant. In de eerste jpy Saradon (lan Ogilvy), van een korte reeks „Mar don van een groot-indus- kant"-uitzendingen staat de en een vriend van Jenny Russische schilder llya Repin belangstelling voor pro- centraal. Repin wordt be schouwd als de vader van het Russisch realisme. r Deverills toestel, waar machines op afstand be- kunnen worden. Zijn be- pre#igen zijn, zo blijkt, niet 1ele aard. g« f>J )ERLAND 2 Ko(P Onze ouwe. Op een rus zondagmiddag wordt Ar- Dobling weggeroepen, er zijn problemen op de Een paar uur later ziet ►tografe vanuit de lucht, Jn man in een steengroe- 12.1 neergeslagen. Ze legt vliegensvlug met haar ca- vast en gaat naar de po- tetl De gezichten op de foto's )X keiaas niet scherp, maar 4! nummerbord van de auto 'steengroeve valt duidelijk toderscheiden. Het is het Karl Heinz Vosgerau als Theo Kundler in „Op zoek naar Ar- min" van de Duitse politiese rie „Onze Ouwe". Ned. II, 20.00 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Minibios. Met de speel film ..Four summers". 16.25 North Sea Jazz Festi val. De Mono Santa Ma ria-set. 16.55 Ontdek je plekje. Van middag: Hindeloopen. 17.05 Honderd beroemde schilderijen. „Tuin met vogels" van Paul Klee. NCRV 18.55 Yakari. Tekenfilmserie. 19.05 Met BZN door Europa. Muzikaal programma. 20.00 Journaal. 20.28 Mary Benjamin. Ameri kaanse serie rond een hoofdverpleegster. 21.20 Hier en nu. Actualitei ten. 22.00 Professor Q.E.D. Engel se serie over een ge leerde speurder. Afl.: De helse machine. 22.50 Muzikale meditatie. Or ganist Volker Brautigam speelt drie koraalvoor spelen van Bach. 23.05 Journaal. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 TROS 19.12 20.00 20.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Op volle toeren. Hol landse artiesten, gepre senteerd door Chiel Montagne. Onze ouwe. Duitse poli tieserie. Afl.: Op zoek naar Armin. Waakzaamheid... de prijs voor de vrijheid. Documentaire over de zeventigjarige Koninklij ke Luchtmacht. Markant. Serie portret ten van kunstenaars. Vanavond: portretschil der llja Repin. i Journaal. Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek, i Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 Schmeck (3). Jeugdserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. 18.25 Gaatapieldirektion Gold. Duitse se rie. 19.00 Op de zachte toer (The gentle touch). Engelse politieserie. 20.00 Journaal. Aansl.: Het zevende zintuig (verkeerstips). 20.18 De televi- eie-discusaie. 21.00 Muziekwinkel. Internationale tv-discotheek. 21.45 Het criminele uur. Misdaadverhalen. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Kamer met uitlicht op zee. Tv-film van Janusz Zaorski en Manciej Kar- pinski. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Lichaamstaal. Serie over lichamelijke uitdrukkings middelen. Aansl: Journaal. 16.35 Gri- su, de kleine draak. Italiaanse teken filmserie. 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele- -magazine. 17.50 De burgemeester. Duitse serie over gemeente-politiek. Aansl: Journaal. 18.20 Patiënten ge noeg. Duitse ziekenhuisserie. 18.57 ZDF-Uw progremme. 19.00 Journeel. 19.30 Artiestencocktefl '83. Interna tionaal showprogramma. 21.00 Ach tergrondinformatie. 21.20 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 22.05 Kerkendag. Beelden en impressies. Aansl.: Journaal. zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd middagprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Autant aavoir. Schoolmoeheid- 20.30 La darniare corvee. Ameri kaanse dramatische komedie van Hal Ashby (1973). 22.10 Le carrousel aux images. Filmmagazine. 22.50 Jour- BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 3 WDR: 17.00 Schooltel.vi.ie, 18.00 Telecollege I. Natuurkunde (22). 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Jour naal. 20.15 Liefde met vieren (Four's a crowd). Amerikaanse film van Mi chael Curtiz (1938). 21.45 Spiegel van het land. Economie-reportage. 22.15 Nachtachakelaar onderweg; Hamburg. Reportage binnenhuisar chitectuur. Aansl.: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Apple. Tekenfilmserie. 18.05 Chips. Amerikaanse jeugdserie. Afl.: Het afspraakje. 18.50 Tijdrovar. Brid ge stap voor stap (17). 19.00 Uitzen ding door darden. Programma van de KDO. 19.40 Overzicht program ma's an medadelingan. 19.45 Jour naal an sportberichten. 20.10 Kunst- •zakan. Kunst- en cultuuractualitei ten. 20.15 The best of midnight spe cial show. Gastheren: The Commo dores. 21.05 Panorama. Actualiteiten. 21.55 Dallas. Serie. 22.45 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Drakendegen. Tekenfilm voor de kleuters. 19.10 Telecommunicatie (2). De geschiedenis van de telegra fie. 19.40 Medalingen. 19.45 Jour naal en sportberichten. 20.10 Kunst taken. Kunst- en cultuuractualitei ten. 20.15 Edward Curtia en z'n Indi anen. Amerikaanse documentaire van T.C. McLuhan. 21.40 Oi for England!. Engelse tv-film van Tony Smith. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk- 18.00 Treaora das cinemalhaquaa. Nathan de Tel-Aviv. 19.00 La pensee socialists. Politieke uitzending. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Photo de clasae. School jaar 1981-1982. Vioolklas Konlnkli|k Conservatorium. 20.55 Concert. Vier de int. festival van de gitaar. 21.30 Videegraphe. Portrettengalerij van Marie Andre. naai. 10.03 Artiesten-cocktail '83. 11.35 Globus. Milieuprogramma. 12.05 Elkaar begrijpen - met elkaar laven. 12.10 Kenteken D. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Vi- daotext voor iedereen. 15.40 Video- text voor lederoen. 16.15 Journaal. 16.20 Jonas an de walvis. Reportage kinderkerkdag. 17.05 Alles klaart? Jeugprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streek nieuws. DUITSLAND 2 ENGELAND BBC 1 16.55 Play achool. 17.20 Hong Kong Phooey. 17.40 Heidi. Jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Jeugdpro gramma. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 20.00 Tomorrow's world. 20.25 Top of the popa. 21.00 Fame. Serie. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal 22.25 Jury. Serie. 23.15 Question time. Debatprogramma. 00.18 Journaal. 00.20 The world of ENGELAND BBC 2 20.35 Journaal. Met: Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.40 Fancy fish. 21.05 Twee speelfilms. Aansl. Verkiezingsuitslagen ENGELAND ITV 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Crossroads. 20.00 Gambit. 20.40 North by northwest. Am. film (1959). 23.00 The nation decides. Verkie- zingsprogr. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 07.00 Engelse verkiezingen. Uitslagen, reacties en commentaren. 09.30 Nieuws voor doven en slecht horendon. 11.00 Schooltelevisie. Weekjournaal. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV: 16.00 Met BZN door Europa. Herha ling. 16.45 De uitvinder. Poolse te kenfilmserie. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 10.00 Jour- 10.00 Zie Duitsland 1. 15.25 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. Herha ling 15.40 Videotex! voor iedereen. 15.57 ZDF-Uw programma. 1600 Journaal. 16.04 De Smurfen. Teken filmserie. 16.15 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelsta ten. 17.15 Tele-magazine. 18.00 Bri gitte en haar kok. Kooktips. DUITSLAND 3 WDR; 08.00 Gymnastiek (7). 08.10 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevi sie. 18.00 Telecollege I. Maatschap pijleer (3). BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 13.00 T.letek.l 14.00 Schoollel.vi- eie. 17.15 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Plein jeu. Ge varieerd programma. BELGIE FRANS 2 18.00 Treaora des cinematheque*. De 'Illustration' of het geheugen van de wereld. ENGELAND BBC 1 07.00 Breakfast time. 11.40 Mind- stratchera. 12.00 Capricorn gams. Avonturenserie 13.03 Let's go. 14.00 Journaal. 14.30 Postman Pat. Kin derprogramma 15.02 Scans. 15.25 Tennis: Queen's. 16.55 Play achool. 17.20 Now Schmoo. 17.40 Maks 'em laugh. Larry Semon. 18.00 Newt- round extra. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.00 Verkiezingsprogramma. 16.30 Paardenraces. 17.00 Rainbow. 17.20 Sylvester jr. 17.25 Animals in action. 17.50 Freetime. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Kleuterprogramma - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in vrije tijd 20.03 Vier kant - 21.02 Op de vrije zomertoer - 22.02 Sportprogramma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 Engel se verkiezingen - 2.30 Niemandsland - 6.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 - 18.10 Een week Europese politiek - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON- -programma - 19.00 (KRO) Berichten uit het achterland - 19.15 Wat geen oog heeft gezien - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Het platen-antiquariaat - 21.30 Teleac - 22.40 Gehoord en ge lezen - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondSpits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 (41) - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wlm van Puttens lp-show. HILVERSUM 4 - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theolo gie naar de H.Schrift - 17.00 Overna me Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Hol land Festival 1983. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.02 (KRO) Ontbijtshow - 8.06 Actu aliteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Muziek op bestelling - 1103 Ratel - 11.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 12.03 Vakantiewerk met Hans van Willigenburg - 13.06 Actua liteiten - 13.16 Souvenirs: programma van Knopper en Kool - 14.03 Zomer in, winter uit - 15.03 Non-stop muziek - 16.02 Tussen wal en schip. HILVERSUM 2 - 7,20 (VPRO) Radionieuwsdienst VPRO - 9.33 Kunst op de radio. Ra dio als kunst - 11.00 (VARA) School radio - 11.30 (NOS) Homonos - 12.00 Regio-lokaal - 12.36 Forum van om roepmedewerkers - 13.10 De stem van de sprekende minderheid 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Radioweek blad VARA - 15.10 De media deze week - 15.32 De rode draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Con frontatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Ronduit op drie - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek Motief - 10.30 (NCRV) Popstation - 12.03 (VOO) Mono: Erik de Zwart - 13.03 Bart van Leeuwen met de Tipparde - 15.03 Veronica top 40. HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 8.05 Ochtendstemming (vervolg) - 9.00 Veronica's Meesterwerken - 10.30 Muziek voor miljoenen -. 12.00 Strauss en Co - 13.05 Holland Festi val journaal - 13.07 Veronica klassiek - 14.30 (VPRO) Kunst op radio. Radio als kunst - 17.00 Overname Hilver sum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00. 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Commodores' Thomas McClaryz Is te zien in „Best of the midnight spe cial show". België BRT 1 om 20.15 DUITSLAND 1 23.00 Kamer met uitzicht op zee. De Poolse tv-film van Janusz Zaorski en Maciej Karpinski hekelt de psycholo gie met haar stromingen. Een jonge man betreedt een kantoor op een van de bovenste etages van een flatge bouw in een Poolse havenstad en gaat op de vensterbank staan. Hij is blijkbaar van plan naar beneden te springen. De inmiddels gealarmeerde politie haalt er een jonge psycholoog bij, die de agenten verwijst naar zim vroegere leraar, een professor, die in middels is gepensioneerd. Op de plaats des onhells probeert deze met de jongen te praten en hem ervan te overtuigen van zijn poging af te zien. De aanwezige officier van justitie gaat het echter niet snel genoeg, waarop hij de jonge psycholoog verzoekt in te grijpen. DUITSLAND 3 20.15 Liefde met vieren. Oe uit 1938 stammende romantische komedie van Michael Curtiz „Four's a crowd", waarin Errol Flynn en Olivia de Havil- land de hoofdrollen spelen, gaat over twee stellen in de kourmalistieke we reld. die elkaar na wat geharrewar in het huwelijksbootje slepen BELGIE BRT 2 20.15 Edward Curtia en z'n India nen. De Amerikaanse documentaire van T.C. McLuhan geeft een overzicht van het studiemateriaal van de toto- graaf. cineast en antropoloog. Ed ward Curtis, die tweeendertig jaar van zijn leven besteedde aan de ob servatie van diverse Indianenstam men. Op film legde hij zijn waarne mingen vast. Originele muziek van al deze stammen dient ter illustratie. 21.40 Oi for England. In de door de Engelse commerciële televisie ge maakte film „OI for England" naar een verhaal van Trevor Griffith treedt een werkloze punkgroep op. De vier jongelui, die zichzelf ..Ammunition" noemen, zijn hard. gedesillusioneerd en haatdragend in een milieu, dat door rassenhaat verscheurd wordt, maken ze alleen maar protestmuziek Zoals alle artiesten, hebben ze een droom, succes oogsten Hiervoor hebben ze alles over Bij relletjes zijn ze er als de kippen bij. maar als ze tenslotte de kans krijgen om op te treden, aarzelen ze

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13