Ursula Kliniek bestaat 60 jaar „Rijnsoever" één dag houder wereld-duurrecord „KLEINTJES" 071-122244 HCC Caravans Boerhaave Praktijkdiploma Boekhouden bij Boerhaave LEIDEN/REGIO £eidóc(2owuvnt MAANDAG 6 JUNI 1983 PAGINI Omstreden Vermeulen volwaardig erkend AMSTERDAM Niet alleen door zijn muziek, maar ook door zijn recensies en andere schrifturen is Matthijs Ver meulen (1888-1967) een ge ruchtmakende en omstreden persoonlijkheid geweest. Hij ageerde onafgebroken tegen de eenzijdigheid van de sym fonische voorziening in ons land en manifesteerde zichzelf in grote symfonieën met een polymelodisehe en contrapun- tische structuur waar zijn tijd genoten het danig moeilijk mee hadden voor zover ze al thans de kans kregen er nu en dan mee in aanraking te ko men. De laatste tien. vijftien jaar heeft het Residentie-Or kest het meest voor Vermeu- lens erkenning gedaan; daar vóór deden Van Beinum en Flipse wat toen in hun vermo gen lag. De twee jaar geleden opgerich te Vermeulen-Stichting heeft er met grote voortvarendheid voor weten te zorgen, dat zijn compositorische werk volledig op acht platen wordt vastge legd. zodat er. bij wijze van spreken onbeperkt, kennis van kan worden genomen en het ter discussie kan worden gesteld. Bij de aanbieding van het eerste van vier dubbelal- bums. die Donemus vóór het eind van het volgend jaèr zal uitbrengen, heeft voorzitter Otto Ketting zaterdagavond in het Concertgebouw de feiten van Vermeulens leven en werk tot hun juiste proporties teruggebracht. In zijn toe spraak tot de weduwe van de componist liet hij alle patheti sche heldenverering achterwe ge. Hij bracht dank aan het Ministerie van WVC, het Prins Bernhard Fonds, het Amsterdamse Kunstfonds, de NOS en de Wereldomroep voor hun daadwerkelijke me dewerking. Omdat het eerste album aan Vermeulens kamermuziek is gewijd, werd de plechtigheid omspeeld door drie van zijn kamermuziekwerken. Rachel Ann Morgan gaf een magnifie ke vertolking van het indruk wekkende anti-oorlogslied „Les Filles du roi d'Espagne". Pianist Maarten Bon die sug gestief begeleidde, speelde sa men met Anner Bijlsma de eveneens uit de Eerste We reldoorlog daterende eerste cello-sonate, overwegend ele gisch, zelfs apathisch van stemming, met enkele mar kante en veelzeggende onder brekingen. Geheel anders van aard was het boeiende strijkkwartet uit 1961, waarvoor het Schönberg- Kwartet zich inzette. Een ge denkwaardige avond. JOHN KASANDER Gebroken been NIEUWVEEN Een 30-jari- ge inwoner van Nieuwveen is zaterdagavond met een open onderbeen-breuk naar het Academisch Ziekenhuis Lei den gebracht. De man reed op zijn motor op de Burgstraat en week volgens eigen zeggen uit voor een steen. Daatdoor raak te hij van de weg af, raakte een verkeerspaal en enkele ij zeren en betonnen paaltjes en belandde tenslotte tien meter verderop in de bosjes. As van Ingrid Bergman boven zee verstrooid GOTENBURG De as van de op 29 augustus van het vorig jaar overleden Zweedse filmactrice In grid Bergman is zaterdag ter hoog te van het kleine vissersdorp Fjaellbacka op de Zweedse west kust boven zee uitgestrooid. Aan de plechtigheid namen o.a. deel Ingrid Bergmans ex-man Lars Schmidt, haar dochter Ingrid en haar zoon Robertino uit het huwe lijk met de Italiaanse regisseur Ro berto Rossellini en zijn vriendin, prinses Caroline van Monaco. Aanwezend was ook dominee Len- nart Sjoestroem van de Zweedse gemeente in Londen, waar Ingrid Bergman op haar 67e verjaardag aan kanker overleed. Acteur Rex Harrison procedeert NEW YORK De Britse acteur Rex Harrison heeft langs gerech telijke weg een schadevergoeding van 150.000 dollar geëist van de eigenares van het gebouw waarin hij zijn flatwoning heeft en de fir ma die het voor haar beheert, om dat een werknemer voor 150.000 dollar aan zilver en waardevolle voorwerpen zou hebben gestolen. Harrison en zijn vrouw zeggen dat de diefstal niet zou hebben plaats gehad als de werknemer door ei genares en beheerder afdoende op zijn antecedenten was onderzocht Het zilver en de voorwerpen wer den in 1981 en 1982 gestolen, vol gens de Harrisons donderdag voor het hof in Manhattan. Zsa Zsa Gabor uit dinertheater gezet PHILADELPHIA De directie van een dinertheater in Philadelphia heeft de ac trice Zsa Zsa Gabor ontslagen omdat zij opdracht zou hebben gegeven tot het uit de buurt van het podium verwijderen van een groep gehandicapte bezoekers. John Kinnamon, producer van dinertheater 'City Line', zei tegen een juichende me nigte van 250 betogers dat Miss Gabors re vue „Forty Carats", die een maand lang te zien zou zijn, was geannuleerd. De 64-jari- ge, in Hongarije geboren Zsa Zsa Gabor, spreekt tegen dat zij de opdracht gaf. Ze had niet eens geweten, zei ze, dat „die arme mensen" in de zaal waren. Ze was altijd opgetreden voor gehandicapten en was bereid er in Philadelphia een liefda digheidsvoorstelling voor te geven. Herbert von Karajan in ziekenhuis HANNOVER De Oostenrijkse di rigent Herbert von Karajan is giste ren wegens hevige rugpijn opgeno men op de neurochirurgische afde ling van het ziekenhuis Nordstadt in Hannover. Naar een woordvoer der meedeelde wordt de behande lende arts van de vaste dirigent van de Berliner Philharmoniker van daag van een verblijf in de Verenig de Staten terugverwacht. Daarna zal een besluit over de behandelwij ze worden genomen.Tot medio mei vertoefde Karajan al ter observatie in het Nordstadtziekenhuis. In We nen werd toen gezegd dat hij waar schijnlijk een kraakbeenoperatie aan de ruggewervel dergaan. MINDERHEDEN RICHTEN OMROEPSTICHTING OP DEN BOSCH Zes landelijke organisaties van AntiV lianen, Molukkers, Surinamers, buitenlandse werkne mers en woonwagenbewoners hebben besloten een stichting op te richten om hun gezamenlijke belangen op omroepgebied te behartigen. De stichting heet STOA: Stichting Omroep Woonwagenbewoners en Al lochtonen. Met het ministerie van WVC en de NOS is overlegd om het plan te verwezenlijken. In nota's van de NOS en uitgelekte onderdelen van de concept-medi anota is de roep om meer zendtijd voor deze groepen overgenomen. Een eigen omroep werd echter nog niet mogelijk gemaakt. In de doelstelling van de nieuwe stichting staat het streven naar een eigen zendmachti ging omschreven en wordt ook samenwerking met be staande zendgemachtigden nagestreefd. De STOA gaat op korte termijn praten over de bereidheid van de NOS om etnisch-culturele groepen medeverantwoordelijk heid te geven bij minderhedenprogramma's. Ryan de Waf met p Tsjaikowski AMSTERDAM jr n De Nederlandse plijff- nist Ryan de Wjeor een van de final» Wi ten van het Brussjeek se Konigin Elisab#reei Concours, treffd morgenavond opVper de zaal van het Ci °V( certgebouw. Met #tie Amsterdams PHend harmonisch OrkJ>za onder leiding v) Fe Arpad Joo, speelt Panci het eerste pianoc»ran eert van Tsjaik sky. Elsa Lioni overleden AMSTERDAM De Amster damse operazangeres Elsa Lio ni is op 59-jarige leeftijd over leden. De crematie van het stoffelijk overschot is woens dag in het crematorium West- gaarde in Amsterdam-Osdorp. De zangeres, die voortdurend met haar lichaamsgewicht overhoop lag, tot zij die onge lijke strijd opgaf, heeft tijdens haar leven met haar opgewek te levensvisie vele vrienden gemaakt, ook buiten haar vak. De zangeres trad op in tal van tv-produkties en werkte, on danks haar conservatoriumop leiding op latere leeftijd ook aan het volkstoneel. Als le- vensgenietster heeft Elsa Lio ni, die werkzaam was voor de Nederlandse Operastichting Elsa Lioni, ook na e zich eigenhandig eei ongeval de opgewektheid zelve, laam op- kunst heeft nooit iemand ge- KATWIJK Nog geen volle dige dag heeft Rijnsoever zich houder van het wereldduurre- cord handbal mogen noemen. Voordat de spelers helemaal bekomen waren van de zeven entwintig uur durende slijta geslag kwam uit Den Haag het bericht dat de vereniging Hel las het Katwijkse record met enkele uren had verbeterd Een domper op de feestvreug de van het Katwijkse team, dat wel, maar niettemin wordt er toch met tevredenheid op Beurs van Amsterdam „Het was al met al toch een groots even ment voor Kat wijk", zo blikt één van de or ganisatrices, Annelies van Bommel, terug op het evene ment. „Er zijn rond de 2000 mensen in de sporthal geweest en ook het ledental is in de af gelopen dagen gestegen. We zijn daarmee toch bij het uit gangspunt, het promoten van het handbal, beland". Bij de spelers overheerst daarbij toch ook de voldoening over de ge leverde prestatie. Van vrijdag avond zes uur tot zaterdag avond negen uur is door het- team continue gehandbald en werden zelfs een groot aantal van de vijfentwintig tegen standers op een nederlaag ge trakteerd. „Het geeft je doening wan schillende malen volkomen kapot te hebben gezeten toch de moraal kunt opbrengen om door te gaan", vertelt Henk Si- monis, die als voorzitter van de vereniging en trainer/spe ler van het eerste team een flink aan deel in de prestatie leverde. Na het bevrijdende laatste fluitsignaal werd de ploeg zaterdagavond uitge breid gehuldigd. Zo werd on dermeer een gigantische beker in ontvangst genomen en kreeg Henk Simonis te horen dat hij tot erelid van de hand balvereniging was benoemd. Motorrijder schept vrouw RIJNSATERWOUDE Een 72-jarige inwoonster van Rijn- saterwoude is gisteren gewond geraakt na een botsing met een motorfiets. De vrouw, die doof is reed op haar fiets op de Herenweg in de richting van Leimuiden en sloeg onver wacht af. De 24-jarige motor rijder, eveneens een inwoner van Rijnsaterwoude kon haar niet meer ontwijken. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar ziekenhuis Rijnoord in Alphen. De fiets werd zwaar beschadigd, de motorfiets licht. Kamerleden steunen pop TILBURG Kamerleden van CDA. VVD en PvdA onder schrijven het advies van de Landelijke Werkgroep Orkes- tenbestel dat het geld dat vrij komt door bezuinigingen bij de symfonie-orkesten, gedeel telijk moet worden besteed aan de subsidiëring van jazz- en popmuziek. Dat bleek za terdag tijdens een forumdis cussie in Tilburg over „pop muziek en overheid". WASSENAAR De Ur sula Kliniek, centrum voor psychiatrie in Wasse naar bestaat deze maand 60 jaar. Rond de officiële herdenking op 24 juni als stichtingsdatum, is een ge- variëerd programma in voorbereiding van open bare concerten, een open huis voor de bevolking en feestelijkheden voor pa tiënten, personeel en oud- medewerkers(sters). De feestelijkheden worden op 22 september besloten met een discussiemiddag over regiona lisatie en planning van de psy chiatrische voorzieningen tus sen de overheid en de psychia trische ziekenhuizen in Zuid- Holland. Hiervoor zullen de leden van Provinciale Staten, De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid en andere, bij het beleid betrokkenen, worden uitgenodigd. Historie Opgericht in 1923 door dr. Ed. Hoelen als psychiatrisch zie kenhuis onder de naam St. Ja- cobusstichting, werd de naam in 1936, bij de uitbreiding met de afdelingen neürologie en neurochirurgie, veranderd in Ursula Kliniek. Hoewel de kli niek de katholieke signatuur draagt, is bij de opname van patiënten en het aanstellen van personeel geen sprake van enig onderscheid in geloofs richting. De kliniek is de eerste oorlogs jaren betrekkelijk rustig door gekomen, maar tegen het ein de moest vele malen worden verhuisd en werd aanzienlijke schade geleden, waarbij ook slachtoffers vielen. In 1978 werden twee nieuwe paviljoens in gebruik genomen voor in totaal 120 patiënten, waardoor het grootste deel van de patiënten thans op moderne wijze is gehuisvest. Ook de voorzieningen voof de overige patiënten zijn zodanig dat een goed leef- en behandelingskli- maat wordt bereikt. Zij be schikken namelijk over een- en tweepersoonskamers. Grote slaapzalen heeft de kliniek nooit gekend. In 1979 werden de afdelingen neurologie en neurochirurgie overgebracht naar het nieuwe Westeinde Ziekenhuis in Den Haag. Voor die operatie vond reeds in 1971 bestuurlijke inte gratie plaats; het gemeen schappelijk bestuur wordt thans voorgezeten door de heer Th. M. Hazekamp. Nadat de Ursula Kliniek we derom, zoals vóór 1936. uitslui tend psychiatrisch ziekenhuis was geworden, werden de voorzieningen uitgebreid met een afdeling voor jeugdigen onder de 21 jaar en een afde ling voor observatie en behan deling van psycho-geriatrische (bejaarde) patiënten. Voor de overige patiënten biedt de kli niek alle faciliteiten en behan delingsmogelijkheden van kortdurende intensieve opna men tot de zogenaamde .reso cialisatie' die van een modern, algemeen psychiatrisch zie kenhuis worden verwacht. Daar onder valt natuurlijk ook de poliklinische behandeling. Verblijfsduur Mede ten behoeve van de dienstverlening aan de bevol king van Wassenaar, beschikt de kliniek ook over een rönt gen- en EEG-afdeling en een laboratorium met een depen dance in het Wassenaarse Ge zondheidscentrum. Ook zijn daaraan een internist en neu roloog verbonden. De Ursula Kliniek, die circa 250 medewerkers telt, heeft een capaciteit van tweehon derd bedden waarvan 95 pro cent doorlopend bezet. Jaar lijks vinden tussen de vijfhon derd en zeshonderd opnamen plaats, waarvan ongeveer tachtig procent uit de regio Den Haag. Het aantal langdu rig verblijvenden is zeer ge ring; de gemiddelde verblijfs duur is drie maanden. In 1982 had ruim 82 procent van de patiënten de kliniek binnen zes maanden verlaten. Een onderwerp dat de geeste lijke gezondheidszorg in Zuid- Holland al jaren bezighoudt, is het voornemen van de rege ring te komen tot een betere spreiding van psychiatrische voorzieningen in deze provin cie. De ligging van de psychia trische voorzieningen ten overstaan van de woongebie den van de bevolking en de verhouding tussen de klini sche capaciteit en ambulante zorg zijn voor verbetering vat baar. Daartoe is uiteraard sa menwerking nodig tussen de plannenmakers aan overheids- zijde en de besturen en direc ties die voor de uitvoering van de plannen verantwoordelijk Jolanda Knfjnenbur a Westhoek. Jeanet Wigbers. Het Rijnlands Lyceum, Wassenaar Rijnlands Lyceum Sassenheim t Bevelander. Ingrid M. F. Hoogkamer. lurl c iroi rsPfl dë wen, Hennie v Nieuwkoop. Charlotte Oele; Pieter Overbeek: Monique Passchier. Gert grid de Romph; Caroline de Rooy. Loet de Cees Sabel. Marcel Schaap. Casper ge: Peter T.ggel- alkhoft. Rene v.d. Vetthuyzen. Ellen Verpoorlen; Dijkstal. J W G Hardenberg, R. Kra J nam. E. A. C. Saldaha, R H van Selm Speelman. A. t. Stevens. G. W. Weterii 1 man: Brigitte P F Of»! R I hoi H .1 Prins T J Rrtl Lucas-College, Voorschoten i Altewischer, Nancy Geen krant ontvangen? B ,d tussen 18.00 en 19.00 uur, zLe terdags tussen 14.00 en 15.(,ii uur, telefoonnr. 071-122248 krant wordt nog dezelfi avond nabezorgd. LEIDSE COURANT i kleine letters n KLEINTJES KLEIN GEZET Advertenties gezet over 1 kc in hoofdletters. Prijs 35 cent per mm Minimum plaatsing 10 mm. KLEINTJES GROOT GEZET Advertenties gezet over 1 of 2 kolom met een of meer grool gezette regels. Prijs 40 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3,48 p< plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag a 2.76 per exemplaar. Wij kunnen geen erikele aansprakelijkheid aanvaarden schade van welke aard ook. ontstaan door niet, niet-tijdig c juist plaatsen van advertenties. nisch opgegeven k handschrift va 3 worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf var ities te weigeren. DIEREN EN PLANTEN Tuingrond/Tuinturfstrooisel rechtstreeks uit Drenthe, hoogwaardig zuivere kwaliteit voor aan- legverbetering van uw heide of plantentuin. Los gestort 5-10 of 20 m3 v.a. 48.- per m3 bezorgd. G. J. Lubbers, tel. 05244-1245. Met de grootste collectie toer- en stac met de grootste service. Wij verkopen Safari, Dethleffs. Rijksstraatweg 179, Montana en Silverstar. g op het gebied van caravan-ri HCC Caravans 01751-12561. Voor een gebruikte caravan of vouwwagen koopt u beter bij een erkend bedrijf bij de HCC Rijksstraatweg 179. Wassenaar. Het van ouds bekend adres, vindt u ruime keuze vouw- en tourcaravans o.a. bijna nieuwe Wal ker. Paradiso, La Boheme, Alpkreuzer Scouten en nog vele re merken. Ruime keuze toer- en stacaravans, altijd voorradig. Nu kopen is geld besparen. Bij de HCC Rijksstraatweg 179, Wassenaar. Tel. 01751-12561. Ski-gymnastiek Getraind en in goede GYMNASTIEK! Cursusplaats: Leiden. Start septembei op wintersport? Dan eerst SKI- Stichting opleiding vrije verzorgende Postbus 3028, 2301 DA Leiden. Bandageren en taping Leiden. Start september a.s. Inlichtingen en informatie: Stichting opleiding vrije verzorgende Postbus 3028. 2301 DA Leiden. Motorbotenmarkt, iedere donderdag op terrein van 15.000 m2. Aanleg moge lijk. Makelaar aanwezig. Bree- vaartstraat 38. Spaanse Polder, Rotterdam, telef. 010-269604. Ook aankoop en inruil. lichtgewicht tent LESSEN EN CLUBS Manege de Poelruiters e paardrijcursussen v Volwassenenonderwijs uiten Leiden! Dag-MAVO's in Noordwijk. Katwijk en Roelof- arendsveen. Lage lesgelden dankzij Rijkssubsidie. Inlichtingen: Noordeinde 1-3, tel. 071-140043. Aerobic-dancing (Nog) geen wachtlijst! Directe deelname mogelijk. Maandag 19.00-20.00 uur Zaterdag 10.00-11.00 uur Inlichtingen en informatie: telefoon 071-210955. Stichting opleiding vrije verzorgende Sportmasseur een vrij beroep! Opleiding in Leiden. Start ber a.s. Inlichtingen en informatie: Stichting opleiding vrije verzorgende beroepen Postbus 3028, 2301 DA Leiden. s leerling van de afdeling MEAO kunt u zich tevens voorber< den op het examen Spoedcursus autorijden binnen maanden rijexamen en neer betalen dan 32 voor rolledige rijles. De Centrale gens. Caravanservice aan alle merken. Tel. 01751-19213 na 18.00 uur 17323. VAKANTIE DIVERSEN Postbus 3028, 2301 DA Leiden met vol pension van zat. - zat. Rustig gelegen vlakbij station. Ka mers met douche en toilet met 3 bustochten Zuid-Limburg, Duits land en België 410.-. Halen en brengen en 3 bustochten 455.-. Verlenging mogelijk dagprijs 45.50 p.p. voll. Gratis koflle aan komst. Gratis koffie met bingo-avond. Afscheidsavond met ver rassing. Hotel-Pension Spronck, Spoorlaan 39, 6301 GB Valken burg (L.). tel. 04406-13017. VAKANTIEVERBL. BINNENLAND Camping Het Zand Betuwe, heeft nog mooie sta-seizoen en weekplaatsen bes baar. Tevens div. mooie stacaravans te koop. Desgewenst zorgen wij voor een compl. fin. incl. staanplaats. Vraag onze folder: 03444-1395. Ochten. Margraten, Z.-L., 1e-klas pension „Marjo" (keurig). Log. m. ontb., 20 p.d. koffie m. gebak "s av. Pr. kam., tuin. bed., gezelt. zithoek, hele jr. geop. Termaar 24, 04458-1477. Teh i raangeboden zomerhuisje met kl.t.v., koelkast, eigen toilet enz. te Noordwijkerhout. Van 2 t/m 16 juli 450.- p.week. Tel. 071-125212 na 18.00 u. 071- 130013. ANWB in samenwerking mei Rent a Tent, verhuurt op eer aantal topcampings in Midden- en Zuidfrankrijk kompleet ingerichte luxe bun galowtenten, vanaf 399.- per week voor 5 personen inklusief standplaats. Vraag documenta tie 04750-15583 (dag en nacht). Handels onderneming biedt aan uto's met 1 jaar garantie, veel- I teruggenomen tegen boek- AUTOMARKT Sloperij De Concurrent t. Ook 's avonds. Gebr. Opdam BV 'alkenburg (ZH) naas Inkoop van sloop en schade auto's it wettelijke afstandsverklaring Verkoop van plaatwerk starters, dynamo's, accu's motoren en versnellingsbakken MOTORBOTENMARKT, iedere donderdag op terrein van 15.000 m2. Aanleg moge lijk. Makelaar aanwezig. Bree- vaartstraat 38. Spaanse Polder. Rotterdam, telef. 010-269604. lOok aankoop en inruil. ADVERTEER MEER! Escort 2650. Golf diesel 7950. Escort Station 5950- Opel Rekord 8950, Peugeot 604 4950. VW Golf Special 6950. Mercedes 230 9950, Mercedes 230 6950, Mercedes 230 aut. 4950. Ford 1.6 gas 6950, Ford 2.0 4-drs. 4950, Capri 1.6 GT 3950, Ascona gas 4950, Mazda 626 9950, BMW 318 9950, Celica liftback gas 8950, Renault 5 1950, Kadett Station 6950, Opel Diesel 1950, Granada 2.8 aut. 6950, Citroen GS Pallas 3650. Renault 4 2250. Mini 3950, Alfa Guilletla 1.6 7950, Golf GTI 15950. Audi 100 gas 5950, Chrysler aut. 40.000 km. 3950, 2x Chrysler 1308 3950, Kadett Caravan 4950, Renault 20 gas 4950, Renault 5 GTL 6950, 2x VW Golf 4950, VW Polo 3950, Citroen GS gas 4950, Peugeot 104 4950, Peugeot 104 3950, Manta 1.6 S 5950, Prelude aut. 16950, Honda Civic 5950, Fiat 133 plaatje 2950, Verkoper P. van Tol Oegstgeesterweg 1 Rijnsburg 01718-27916 of 01726-16023 (ook 's avonds) T.k.a. Datsun Laurel T.k.a. Honda 750 model Fll met kuip, kledi i eig helm, laarzen, uitst 3.600.-. Tel. 01751-18971 18.00 uur. ring ikeli6 financieringskantoor: Off the roads. Zeer speci aanbieding: Kawasaki 500 (enige exempl in Nederland) Kawasaki KL 250 off Kawasaki KE 175 Kawasaki KE 125 Kawasaki Enduro's KLX 250 Kawasaki KLX 400 Diverse nieuwe e Crossmotoren. Tevens goedkope Suzuki GT 500 Yamaha RD 250 Suzuki T 350 Voorschoterweg 51. Vall burg (Z-H). Naast Kwantum len. Tel. 071-766559. gebrui I WATERSPORT Te koop nieuwe stalen RO /VISBOOTJES. Tel. 022 4092 b.g.g. 7051 Motorbotenmarkt iedere donderdag op terr van 15.000 m2. Aanleg lijk. Makelaar aanwezig vaartstraat 38, Spaanse Pold Rotterdam, telef. 010-2696 -Ook aankoop en inruil. T.k.: Flytour lef. 01729-8113. T.h.: motorkruisers .9 tot 11 meter. Van der La gpp Woubrugge. Vrouwgeest* ,71. telef. 01729-8113.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8