mededelingen gemeentebestuur leiden 6tkn10juni'83 I PAGINA 14 LEIDSE COURANT VR1IDAG 3IUNI 196gp Commissie vergaderingen Monumentencommissie Maandag 6 juni a.s. om 19.30 uur in de koffieka mer van het stadhuis. Agenda: Diskussie over de opgestelde inventarisatie van de aktiehaarden 00-08 en 00-09 (tussen Botermarkt, Koornbrugsteeg, Breestraat en Gangetje) en de ak tiehaarden 00-10 en 00-12 (tussen Breestraat, Ke- telboetersteeg, Langebrug en Steenschuur). Bespreking van het verbouwplan voor Vree wijkstraat 8. Diskussie over het Mosterdkomplex (Uiterste gracht 86 t/m 136 en Middelstegracht 83 t/m 89b). Diskussie over Weddesteeg 4. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer Maandag 6 juni a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Provinciaal onderzoek naar bodemverontreiniging in Leiden. Voorstellen met betrekking tot de Gijselaarsbank. Voorstel kredietaanvulling overkluizing Kort Ra penburg. Notitie ontwikkeling bestemmingsplan de Kwaak. Voorstel inwerkingtreding Afvalstoffenbesluit. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer Woensdag 8 juni a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel kredietaanvulling en -verlening walmuur- vernieuwing Rapenburg, verlichting Pieterswijk en diverse civiel-technische werken in deze wijk (RV 176). Notitie inzake het al dan niet in beroep gaan tegen de gedeeltelijke goedkeuring van het bestem mingsplan Academiewijk. Notitie met betrekking tot realisatie 58 woningen Doelenterrein. Verslag Beleidsgroep Stadsvernieuwing dd. 3.3.83. Plan van actie voor de stadsvernieuwing. Notitie inzake bouw van 4 zelfbouwwoningen Pie terskerkgracht. Overzicht restauratie grote monumenten. Stand van zaken Lammenschansrotonde. Voorstel exploitatieovereenkomst en kredietverle ning voor de bebouwing van het terrein van de v.m. Leidse Broodfabriek (RV 175). Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254238 ken baar te maken. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport Donderdag 9 juni a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Uitwerking taakverdeling diverse commissies S.W. Inloophuis. Telefonische hulpdiénst. Nota inzake verdeling gymnastieklokalen, sporthal en sportzalen. Onderzoek vermindering energieverbruik en de mogelijkheid tot aansluiting op de stadsverwar ming van het Stadsbouwhuis en vier andere ge meentelijke gebouwen. Extra vergadering Commissie voor Volkshuis vesting Woensdag 15 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal. Agenda: Voortzetting behandeling ontwerp-woonruimte- verordening 1983. Ontwerp-statuut voor de commissie woonruimte verdeling. Verleende bouw vergunningen Overige vergaderingen Werkgroep Academiewijk/Levendaal-west Maandag 6 juni a.s. om 15.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Voorstellen Gijselaarsbank. Diverse verkeerszaken, zoals lussenplan Rapen burg, rekonstruktie Kort Rapenburg. Plan rolschaatsbaan Sijthofkomplex. Marinekomplex. Bestemmingsplan Garenmarkt. Bouwplan Doelenterrein. Bouwplannen Sliksteeg/Medisch Archief en Noordeinde/Rembrandtstraat. Werkgroep Transvaal Maandag 6 juni a.s. om 20.00 uur in het buurt huis het Mierennest, Morsweg 59. Agenda: Geluidschermen langs de spoorbaan/Churchill- brug. Stand van zaken ontwerpbestemmingsplan Rijn- zicht 2. Aanpak verbetering particuliere woningen/ge meentewoningen. Voortgang rioleringswerkzaamheden; herbestra ting etc.; planningsschema van Civiele Werken d.d. 27 mei. Inrichting terrein v.d. Berg. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en Wethouders hebben op 31 mei 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Dopheide 30, bouw schoorsteenkanaal in woning; - Prins Hendrikstraat 32, uitbreiden aanbouw; Violaduin 4, bouw duivenhok; - Zonneveldstraat 17, verbouwen woning; - Wassenaarseweg 52, wijzigen van het plan waar voor reeds eerder vergunning is verleend; - Waldeck Pyrmontstraat 25, bouw berging; Haarlemmerstraat 138, Janvossensteeg 65, 67, 69, 71, van der Werfstraat 7a, uitbreiden grootwinkel bedrijf; - Willem de Zwijgerlaan 347, 349, 351, 365, 367 en 369, renoveren woningen; - Willem de Zwijgerlaan nabij de Kooilaan, bouw tun nel. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Ruimtelijke ordening Bouwplan voor de ver- en nieuwbouw Vijf Meilaan 7 c.a. (Automobielbedrijf Rijnland) Met ingang van 8 juni 1983 ligt voor een ieder gedu rende 14 dagen in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ter inzage het bouwplan voor de ver en nieuwbouw van het pand Vijf Meilaan 7 c.a. t.b.v. de uitbreiding van automobielbedrijf Rijnland b.v. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan "Leiden Zuid-west her ziening 1959" m.n. de realisering van een kantoor ruimte binnen de bestaande bebouwing en de bouw van een wasplaats aan de kant van de Roose- veltstraat. Voor onderhavig gebied nam de Raad op 30 mei 1983 (raadsvoorstel no. 142) een voorbereidingsbesluit. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet vergunning te verlenen voor het bouwplan. Zij die bezwaren hebben tegen dit bouwplan, kunnen gedurende de termijn van de terinzagelegging schrif telijk bezwaar indienen bij het College van Burge meester en Wethouders van Leiden, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Voorbereidingsbesluit gebied globaal begrensd door de Hoflaan, Vijf Meilaan en de Rooseveltstraat. In het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 kamer 241 ligt voor een ieder ter inzage het besluit van de gemeen teraad van 30 mei 1983, no. 142, waarbij wordt ver klaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Leiden Zuid-west herziening 1959" voor wat betreft de op de tekening 52 ST 8845 met een stippellijn aangegeven gronden. Diversen Inschrijving achterlatend, komen voor deze woningen in aan merking. Voor beide soorten woningen geldt dat zo mogelijk voorrang wordt gegeven aan mensen die vroeger ge ruime tijd in de Camp hebben gewoond. Bij onvoldoende belangstelling van deze zijde, zal overwogen worden de woningen toe te wijzen aan jongere alleenstaanden. Deze kandidaten zullen dan geworven worden uit de groep geregistreerde alleenstaanden die qua registra- tieduur en inkomen aan de beurt zijn voor een toewij zing van zelfstandige woonruimte middels de Directie Woonruimteverdeling. De kale huur van de twee-kamerwoningen is voorlo pig vastgesteld op plm. 1 310,— per maand; de kale huur van de woningen voor alleenstaanden op plm. f 279,— per maand. Gegadigden kunnen zich tot en met 15 juni 1983 schriftelijk opgeven bij de Directie Woonruimteverde ling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden, onder vermel ding van bovengenoemd complex, gezinssamenstel ling, brutomaandinkomen en het korrespondentie- nummer bij de Directie Woonruimteverdeling. Bouw van 19 Bejaardenwoningen en 10 wonin gen voor alleenstaanden in de St. Ursulasteeg en De Caeciliastraat (achter de Haarlemmer straat) van de Stichting tot exploitatie van Be jaardencentra De bouw van bovengenoemde woningen bevindt zich in een vergevorderd stadium. Voor de overgebleven twee-kamer-bejaardenwonin gen en de een-kamerwoningen die geschikt zijn om door alleenstaanden bewoond te worden, worden kandidaten gezocht. Wie komen voor deze woningen in aan merking? De bejaardenwoningen: - Gehuwde of samenwonende bejaarden en al leenstaande bejaarden vanaf 65 jaar en ouder die een goedkope huurwoning van een der Leidsè bouwverenigingen achterlaten. - Gehuwde of samenwonende bejaarden en al leenstaande bejaarden van 65 jaar en ouder die in het bezit zijn van een geldig registratiebewijs, afge geven door de Directie Woonruimteverdeling, dan wel bejaarden die geregistreerd kunnen worden. Aan de eerste groep zal bij de toewijzing voorrang worden gegeven. Voor de een-kamerwoningen: Conform het gestelde in de statuten van de Stichting tot exploitatie van Bejaardencentra, moet bij de toe wijzing van deze woningen voorrang gegeven wor den aan oudere alleenstaanden, b.v. vanaf 55 jaar. - Alleenstaanden ouder dan 55 jaar, in het bezit van een geldig registratiebewijs dan wel een goedkope huurwoning van een der Leidse bouwverenigingen Bedrijfsverzamelgebouw aan de Stadspolderweg Zoals bekend is de gemeenteraad akkoord gegaan met de goedkeuring van het bestemmingsplan "De Hallen". Bestemmingsplan "De Hallen" is het gebied dat be grensd wordt door de Slaaghsloot, de Gooimeerlaan, de Willem de Zwijgerlaan. Floris Versterlaan, Gabriël Metzustraat, Haarlemmertrekvaart en spoorlijn Den Haag-Amsterdam. De bedoeling is om een gedeelte van dat gebied ge schikt te maken voor kleine bedrijven die vanwege de stadsvernieuwing uit hun wijk naar elders moeten verhuizen. Voor stadsvernieuwingsaktiviteiten bestaan reeds ge ruime tijd verschillende subsidiemogelijkheden om o.a. bedrijven uit de stadsvernieuwingsgebieden fi nancieel de helpende hand te bieden. Zo heeft onder meer het ministerie van Economische Zaken de ge meente laten weten bereid te zijn subsidie te verstrek ken voor de ontwikkeling van een Bedrijfsverzamel gebouw in "De Hallen" t.b.v. bedrijven, die bij de stadsvernieuwing betrokken zijn. Het bedrijfsverzamelgebouw zelf Het aannemersbedrijf C.J. de Boer B.V. is in samen werking met de Gemeente bezig met de bouw van dit bedrijfsverzamelgebouw aan de Stadspolderweg. De oplevering van de verschillende units zal in juli a.s. plaatsvinden. Het gebouw bestaat uit zestien eenhe den met een totale bruto oppervlakte van 1.638 m2. waarvan 7 eenheden met een netto oppervlakte van 52 m2, 5 eenheden met een netto oppervlakte van 105 m2 en 4 eenheden met een netto oppervlakte van 160 m2. De uitgifte van de grond en de opstal zal plaatsvinden d.m.v. verkoop, waarbij de verkoopprijs ca. f 650,— per m2 exkl. B.T.W. zal bedragen. Wie kunnen zich hiervoor aanmelden? Bij het selekteren van de aanmelders genieten bedrij ven uit aangewezen stadsvernieuwingsgebieden de voorkeur. Ook binnenstadsgebonden bedrijven wor den als serieuze kandidaten aangemerkt. De reeds genoemde koopprijs ligt belangrijk onder de kostprijs door de subsidiebijdrage van het rijk. Inlichtingen Indien u belangstelling hebt voor de aankoop van een ruimte in dit bedrijfsverzamelgebouw en hierover na der geïnformeerd wenst te worden, kunt u kontakt opnemen met de Direktie Grondzaken, (H.A.J. v/d Wiel, tel.: 254512). Inspraak gelegenheid nieuw beleid Sociale Dienst De Gemeentelijke Sociale Dienst (G.S.D.) zal binnen kort overgaan tot hantering van soepelere beleidslij nen. Het betreft hier met name groepen uitke ringstrekkers, die langer dan 12 maanden onafgebro ken werkloos zijn, doch ook zij die ouder zijn dan 45 jaar. En voorts degenen die met toestemming van de ge meentelijke Toetsingscommissie Vrijwilligerswerk - dus onbetaalde arbeid verrichten. Daarnaast zijn er meerdere zaken welke van belang zijn voor het voeren van een ander beleid. Genoemd hierbij kan worden, de sterk toegenomen werkloos heid sedert begin 1981. De vorig jaar verschenen nota Zicht Op Werk gaat daar uitvoeriger op in. Hoe en in welke opzet het nieuwe beleid tot stand moet komen is te lezen in een ruim 40 bladzijden tel lende nota die de Direktie Maatschappelijke Dienst verlening van de Sociale Dienst onlangs heeft gepro duceerd - onder de naam "G.S.D. en het Sanktie- beleid". Wegvallen sollicitatieplicht?? Het Sanktiebeleid (goedkeuring dwangmiddel) van de Sociale Dienst is een wettelijke maatregel, die ge volgd gaat worden als blijkt dat een cliënt b.v. in on voldoende mate tracht passende arbeid te vinden. Het vervallen van de uitkering is dan vaak het gevolg. Deze (sanktie)-maatregel en meerdere voorbeelden, komen bij goedkeuring van de G.S.D. nota in het ver volg te vervallen en is van toepassing op de hier bo ven genoemde groep uitkeringstrekkers. Inschrijving en aanbieding van werk via het Geweste lijk Arbeidsbureau blijft overigens normaal van kracht. Gelegenheid tot inspraakreacties De raadscommissie voor Maatschappelijke aangele genheden (M.V.C.S.) zal spoedig de nota G.S.D. en het Sanktiebeleid ter goedkeuring worden aangebo den, waarna het college van Burgemeester en Wet houders haar definitieve goedkeuring zal geven voor het nieuw te voeren beleid. De nota is tevens aange boden aan een aantal Leidse Instellingen voor rechts hulp en werklozen belangen behartigers. Bedoeling is dat belanghebbenden en belangstellen den, hun reacties over deze nota schriftelijk aan het College van Burgemeester en Wethouders kenbaar maken. Gelegenheid tot reageren is mogelijk tot en met drie weken na verschijnen van deze mededeling. Uw reactie kunt u sturen naar het college van Burge meester en Wethouders postbus 9100, 2300 PC Lei den. Alle binnengekomen reacties zullen in samengevatte vorm de commissie M.V.C.S. en het college passe ren. Nota maandag verkrijgbaar De nota G.S.D. en het Sanktiebeleid is vanaf maandag 6 juni voor f 5.00 verkrijgbaar aan de infor matiebalies van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis en Stadsbouwhuis. Voorts is de nota in te zien in het Informatiegedeelte van het stadhuis en Openbare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. Meer informatie?? Wie meer wil weten over de inhoud in het alge meen of wie iets niet geheel duidelijk is, kan bellen met de heer P. Rosielle van de Direktie Maat schappelijke Dienstverlening van de Sociale Dienst, telefoon 254744. Inspraak over Nota Vrijwilligersbeleid Onlangs is de gemeentelijke nota Vrijwilligersbeleid verschenen en door het kollege van Burgemeester en Wethouders voor inspraak aangeboden. In deze nota wordt aangegeven hoe de gemeente in haar welzijns- en personeelsbeleid om zal gaan met vrijwilligers werk. Inhoud Na een aantal paragrafen waarin het vrijwilligerswerk vanuit verschillende invalshoeken wordt belicht, spitst de nota zich toe op gemeentelijke uitgangspun ten en beleidsaanbevelingen inzake het vrijwilligers werk. Daarbij komt onder meer aan de orde: - de plaatsbepaling van het vrijwilligerswerk ten op zichte van gemeentelijk beleid; - de voorwaardescheppende rol van de gemeente in zake vrijwilligersinitiatieven; - een aantal overwegingen over de verhouding be roepsmatig verricht werk/vrijwilligerswerk; - de mogelijkheden van de gemeente om te voorko men dat vrijwilligerswerk konkurrerend is voor be taalde arbeid. Inspraak Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld om tot 2 maanden na verschijning van deze advertentie schrif telijke reakties in te dienen op de nota bij Burge meester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. De nota is voor 1 2,50 bij de balie's van het stadhuis en van het Stadsbouwhuis verkrijgbaar en ligt voorts op de volgende plaatsen ter inzage: het informatie centrum op het stadhuis, de Stichting Welzijn, buurt en klubhuizen en bibliotheken. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen bij mw. J. Les- terhuis, Direktie maatschappelijke dienstverlening (tel. 254811) of bij dhr. R. Roos, Direktie sociaal kul- tureel werk (tel. 254183). Ten onrechte parkeren op Oude Rijn aangepakt Op het ogenblik is de gemeente druk bezig met de walmuurrestauratie langs de Oude Rijn tussen de Kerkbrug en Gepekte brug. Ondanks het daar geldende parkeerverbod blijken er veelvuldig auto's geparkeerd te staan. Dit geeft veel overlast voor het bouwverkeer en door de beperkte ruimte is er in sommige gevallen schade ontstaan aan stoepen, gevels of funderingen. Maatregelen. Om een snelle voortgang van het werk te bevorderen en verdere schade te voorkomen, heeft de gemeente tot het volgende besloten: 1De Oude Rijn zal vanaf de Pelikaanstraat (bij de Ge pekte brug) worden afgesloten d.m.v. "sleutel paaltjes". Voor bedrijven en bewoners is een regeling getrof fen dat zij in dringende gevallen over de sleutel kunnen beschikken. 2. Ten onrechte geparkeerde auto's zullen van nu af zonder pardon worden weggesleept. Dit brengt voor de eigenaar veel ongemak, een flinke boete en aanzienlijke kosten met zich mee. Informatieavonden Migrantennota. Op de volgende avonden zal een bespreking plaats vinden van de ontwerpnota Migranten in Leiden. Maandag 6 juni voor Marokkanen. Woensdag 8 juni voor Nederlanders. De avonden beginnen om 19.30 uur en vinden plaats in het Antonius-klubhuis, Lange Mare 43. Op de eerstgenoemde avond zal een tolk aanwezig zijn. Aan het begin van de avond zal een korte film over Marokkanen in Leiden worden vertoond. De Nota-Migranten is verkrijgbaar voor f 2,50 bij de informatiebalie in de hal van het Stadhuis. Een sa menvatting in het Turks en het Arabisch is daar ook gratis verkrijgbaar. Inschrijving voor: Energiezuinige premiekoop woningen voor kleine huishoudens aan de Kerksteeg De Gemeente heeft het initiatief genomen om op en kele open plekken in de binnenstad een aantal pre miekoopwoningen van een zeer bijzonder type te laten bouwen. Het bijzondere eraan is dat de wonin gen voorzien zijn van diverse energiebesparende maatregelen en voorzieningen. Dat zit 'm vooral in de isolatie, in de toepassing van zonnewarmte en in een energiezuinig systeem voor verwarming en lucht- cirkulatie. Dat alles levert een geweldige besparing op (meer dan 50%) op de energierekening. Lokatie Kerksteeg Een vorige oproep heeft al veel belangstellenden op geleverd. Waar het nu nog om gaat zijn 5 woningen aan de Kerksteeg (in het gat tussen de Vestestraat en de Herengracht). Dit worden woningen die door hun grootte en indeling bij uitstek geschikt zijn voor kleine (1 a 2 persoons) huishoudens. De bouw kan in het najaar van start gaan waarmee de huizen vóór de zomer van 1984 gereed kunnen zijn. Wat voor huizen Het gaat om premie-A koopwoningen met een koop prijs van f 115.000,— (exkl. erfpacht van om streeks f 1.300,— per jaar). Het zijn 3 4 kamer-woningen zonder tuin, maar met berging en een plaatsje en met een aantrekkelijke daktuin/terraskamer op de bovenste verdieping. Reservelijst De ervaring heeft geleerd dat sommige belangstellen den zich later terugtrekken. Daarom hanteert de Ge meente graag een reservelijst. Die lijst zal ook gelden voor de andere energiewoningen, waarbij ook grotere (gezins-)woningen zijn. Als u alsnog belangstelling heeft gekregen kunt u zich daarom aanmelden om op de reservelijst te staan. Als er dan uitvallers zijn, kunt u in aanmerking ko men. Wie komen in aanmerking De voorkeur van de gemeente gaat, in volgorde van belangrijkheid, uit naar de volgende kandidaten: 1. Huurders van een woningbouwvereniging of van de Leidse Woningstichting. 2. Leidse partikuliere huiseigenaren die hun woning verhuren aan een Leidse woningzoekende (verkla ring van wederverhuur). 3. Geregistreerde woningzoekenden. 4. Leidse partikuliere huiseigenaren die hun woning verkopen aan een Leidse woningzoekende. Voor meer informatie en aanmeldingen De gemeente wil graag zo snel mogelijk in kontakt komen met serieuze gegadigden. Voor meer informa tie en overleg kunt u terecht op één van de on derstaande adressen: Renovatiewinkel "de Pancrat", Ir. Driessenplein/ Middelstegracht. Dagelijks tijdens kantooruren en dinsdag tot 20.00 uur, tel. 134380. Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 113. Dagelijks tijdens kantooruren bij voorkeur tussen 11.00 en 12.00 uur, tel. 254417. Gratis rondleiding museum de Lakenhal In het Stedelijk Museum "De Lakenhal" wordt op zondag 5 juni a.s. te 15 uur een gratis rondleiding gegeven langs de collectie van het museum. Naast de eigen verzameling zijn de volgende tentoon stellingen te bezichtigen: Leidse ateliers IV (Itta Smeets, Krikor Momdjian en Leon van den Eijkel) Schilderijen zoeken sponsors II. Entreeprijs bedraagt voor volwassenen f 2, 6-*6 jaar 1, boven 65 jaar f 0,40. Museumjaarkaart en C.J.P. gratis. Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 6 juni Wijk 2 en 8 woensdag 8 juni Wijk 5 en 7 donderdag 9 juni Wijk 4 en 6 vrijdag 10 juni

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14