Zingen kost geen cent QeidóaQowumt Veel Japanse dans op Holland Festival-tv Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's gADIO/TELEVISIE DONDERDAG 2IUNI1983 PAGINA 15 n gebaar' levert 4.000 lieuwe Amnesty-leden op MSTERDAM De VPRO- W j/-uitzending „Een Gebaar" Aet Koot en Bie en Freek de inge en tal van artiesten als •nefiet-optreden voor Am- (esty International heeft de •ganisatie binnen een week lim 4.000 nieuwe leden opge- jverd. Amnesty heeft nu leer dan 70.000 leden. Alleen op de avond van de uitzen- ing zelf gaven 1.700 Neder- inders zich op als nieuw lid an de organisatie die opkomt oor politieke gevangenen raar ook ter wereld. HILVERSUM De tekeningen, die vanavond zijn te zien in de actualitei tenrubriek „Hier en Nu" van NCRV- tv, Ned. I om 21.20 uur, waarin speciaal aandacht voor het misbruik van de psychiatrie in Rusland, lijken verdacht veel op die, welke destijds door gevan genen in de Duitse concentratiekampen tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn gemaakt. Het enige verschil is. dat de tekeningen van toen in zwart-wit zijn en die van nu in kleur. Op verzoek van de redactie van „Hier en Nu" heeft de NCRV een „in eigen beheer" gemaakt antwoord uit Rusland ontvangen op vragen, die enige tijd ge leden waren ingediend. Prof.dr.Wladi- mir Morozov, hoofd van het Serbski Instituut en voorzitter van de Russische Psychiatrie in Rusland misbruikt vereniging van psychiaters, reageert daarin op de beschuldiging, dat mensen onder dwang worden opgenomen in psychiatrische inrichtingen en dat Rus land psychiatrie gebruikt voor politieke doeleinden. Hij weerlegt die beschuldi ging met: „Specialisten weten, dat er vormen van psychische aandoeningen zijn, waarbij de psychiatrische patiënt niet in staat is zichzelf als psychisch ziek te beschouwen. De patiënt heeft dan allerlei reformatie-ideeën. Hij wil de wereld veranderen; hij is bereid al lerlei straffen te ondergaan, maar het enige, dat hij niet toegeeft is, dat hij psychisch ziek is. En dat is voor bepaal de kringen steeds weer een reden om dergelijke beschuldigingen te uiten naar aanleiding van dergelijke patiën ten". Dezè uitspraak van prof. Morozov komt door de overige beelden en inter views in de uitzending in een dubieus daglicht te staan. Vooreerst is daar de Nederlandse psychiater drs.D.M.Sterre- man, die lid is van de werkgroep psy chiatrie en mensenrechten. „Prof.Mo- rozov doet alle mogelijke moeite de Russische werkelijkheid voor het wes ten te verbloemen. Hij vergeet, dat de psychiaters van de twaalf inrichtingen, waarin dissidenten worden opgenomen in dienst zijn van de overheid en dus onder druk staan van regering en ge heime dienst. Hij vergeet ook, dat het een vaststaand gegeven is, dat wie an ders denkt dan de staat niet goed bij zijn hoofd is, derhalve als dissident wordt aangemerkt en dus in een in richting wordt opgesloten. En tenslotte vergeet hij, dat er in Rusland een werkgroep van zes psychiaters was, die steling nam tegen de vorm van psychi atrie, zoals die in dat land wordt bedre ven. Die zes Russische psychiaters, die zelf werkten in inrichtingen voor dissi denten, zijn nu zelf opgesloten". Nog schrijnender zijn in deze Hier en nu-uitzending de woorden uit de mond van ex-gevangenen uit inrichtingen en 'ite psychiaters. GUILLAUME SPIERING >EN HAAG The Little Ri- B er Band heeft de laatste jaren B Set te klagen over succes, ze- Ier niet in de Verenigde Sta in waar de zes Australiërs issen 1978 en 1982 elk jaar en Top-Tien-hit hebben ge oord. Evenals de groepen n C/DC, Air Supply en Men t Work hebben ze met hun icces een deel van de Ameri- aanse en Europese markt is jengebroken voor andere ustralische groepen, jhn Farnham, de nieuwe jnger van LRB, zegt hier- I ver: „Door het werk van poepen zoals AC/DC en Men it Work is Australië weer on er de aandacht van de mu- lekliefhebber gekomen. Het ëeft er ook voor gezorgd dat tuzikanten bij ons weer meer ertrouwen in zichzelf kregen, e moet niet vergeten dat we ij geïsoleerd liggen. Een moet 12.000 mijl reizen ir hij in Amerika is", •hn Farnham, die zondag •t The Little River Band te n is in „Countdown" (Ned. 19.30 uur) gelooft dat er ge talent is in Australië, eem John English, een fan- tische rock roll-zanger, ;né Gaya, één van de beste julzangeressen die ik ken of i new wave band In Extasy. let probleem is echter: geld. mensen, die een tournee liten Australië willen finan- ren zijn niet op elke straat- ik te vinden". |olo-artiest ordat John Farnham onge- jaar geleden Glenn hor rock bij The Little River (and verving, had hij er al m 15-jarige carrière als solo- piest opzitten. „Studeren zag helemaal niet zitten. Na lijn schooltijd ging ik als 15- rige dan ook als leerling- «dgieter werken. Dat heb ik vee jaar gedaan. Twee dagen pordat mijn eerste single Sa- Sng The Cleaning Lady ver meen nam ik ontslag. Twee [eken later stond die nummer »n in heel Australië. Het was ïat je noemt een nogal explo- leve start". lie eerste plaat, die in novem- er 1967 werd uitgebracht, was JOHN FARNHAM VAN THE LITTLE RIVER BAND: 99 The Little River Band met nieuwe zanger John Farnham (zittend rechts). tot vorig jaar in Australië de best verkochte single aller tij den. John, begiftigd met een mooie stem, maakte niet alleen pla ten. Hij trad ook met veel suc ces op in blijspelen, in theater stukken zoals Charlie's Girl en Pippin (in de laatste speelde hij de hoofdrol) en deed televi sieshows. Zingen was echter zijn eerste liefde. „Ik heb ge merkt, dat ik geen echt goede acteur ben. Dat is met zingen even anders. Dat is voor mij het mooiste dat er bestaat. Als ik zing voel ik geen pijn en heb ik geen zorgen. Bovendien kost het mij geen cent. Het geeft mij zoveel vreugde, dat is echt met geen pen te beschrij ven". Juiste tijdstip De aanbieding van The Little River Band kwam voor John op het juiste tijdstip. „Ik was helemaal niet van plan om bij een groep te gaan zingen, toen ik werd gevraagd. Ik had net een tournee met mijn eigen band achter de rug en had wat tijd vrij gemaakt om nieuwe nummers te schrijven voor een volgende elpee. Na twee weken raakte ik echter be hoorlijk gefrustreerd omdat het niet wilde lukken, maar ook omdat er geen uitdaging wachtte. De stimulans om iets te doen was weg. Ik zat op een doodlopend spoor. Om mij te bezinnen, besloot ik met mijn vrouw, kind en schoonmoeder een korte vakantie aan te kust bij Melbourne te nemen ?n vertrok naar het strandhuis van een vriend. De volgend dag kreeg ik om half twee 's middags een telefoontje van mijn manager Glenn Wheat- ley, die ook de zaken van LRB regelt met de vraag of ik langs wilde komen voor een ge sprek. Hij vertelde mij dat Glenn Shorrock net de groep had verlaten en dat de andere leden van The Little River Band er over dachten mij als vervanger te vragen. Het ge sprek vond om tien uur plaats, ik stemde toe om elf uur en om twaalf uur stond ik in de studio voor de eerste opnamen van de elpee The Net. Zo snel ging het". Meningsverschillen Glenn Shorrock is inmiddels met veel succes een solo-car rière begonnen en heeft mo menteel een dijk van een hit in Australië met de al eerder genoemde zangeres René Gaya. De reden van zijn ver trek waren muzikale menings verschillen. Bovendien was Glenn, na tien jaar samenwer king, op de rest van de groep uitgekeken. Veel problemen om Glenn Shorrock te vervangen waren er voor John niet. „In Austra lië lag dat nog even anders dan elders. In eigen land beho ren we beiden tot de groep „bekende persoonlijkheden' In Amerika en Europa is The Little River Band echter een gezichtsloze groep. Dat ont dekte ik onlangs nog in Ame rika toen iemand tegen mij zei dat hij drie jaar geleden ook naar The Little River Band was komen kijken en dat hij toen zo van mij genoten had. Ik moest die fan vertellen dat ik er drie jaar geleden nog niet bij was. Hij kon het nauwelijks geloven". John Farnham is blij met de nieuwe elpee The Net. „Voor The Little River Band is het een stap vooruit. Hij is minder melancholiek. Er staan dit keer geen strijkers op, alleen hier en daar wat piano en een saxofoon. Voor de rest worden de instrumenten door LRB be speeld. Bovendien zijn er di verse stijlen op terug te vin den. Daar houd ik van. Het geeft de mogelijkheid om in te spelen op trends. De single keuzes in Europa en Amerika verschillen dan ook van el kaar. Ze zijn aangepast aan het muziekgebeuren. In Europa is You Driving Me Out Of My Mind uitgebracht in Amerika is dat het nummer We Two". Zenuwen Hoewel John Farnham elke avond bijna sterft van de ze nuwen voordat hij op moet, zou hij niet zonder concerten kunnen leven. „Zelfs als we vakantie hebben, vormen drummer Derek Pellicci, gita rist Stephen Housden, bassist Wayne Nelson en ik een klein bandje om in pubs te spelen. Ik zie het dan ook niet zo gauw gebeuren dat The Little River Band een studiogroep wordt. We vinden het veel te leuk om een nieuw publiek voor ons te winnen en in le venden lijve te laten horen wat we waard zijn". HANS PIËT Dans zoals te zien in de Japanse bijdrage aan het Hol land Festival. HILVERSUM Behalve meermalen wekelijks op Hilversum 4 brengt de NOS in juni drie uitzendingen in het kader van het Holland Festival op tv. In deze uitzendingen komen verschillende vormen van de Ja panse cultuur in beeld. In de eerste uitzending (zondag 5 juni, Ned. I 20.45-23.00 uur) wordt rechtstreeks verslag gedaan van een Japanse muziekhap- pening in de zalen en de foyers van het Concertgebouw in Am sterdam. Tijdens deze manifestatie, die overigens al 's middags begint, brengt een keur van ensembles en solisten werken van vrijwel alle belangrijke Japanse componisten ten gehore. Behal ve hedendaagse instrumenten zullen instrumenten als koto, sha- misen, biwa en shakuhachi te beluisteren zijn, toegepast in zo wel traditionele als hedendaagse muziek. De beelden van deze happening worden afgewisseld met delen uit het Bunya-poppenspel, waarvan NOS-tv eerder in het Haag se Diligentia opnamen maakte. Dit poppenspel, de Bunya Nin- gyo, is ontstaan in de zeventiende eeuw en leeft voort op het eiland Sado. Nogal melodramatisch. Zwaarden flitsen, koppen rollen en tranen vloeien in overvloed, bedoeld voor de platte landsbevolking van honderden jaren geleden. De meester-pop- penspeler is Moritaro Hamada. In de tweede uitzending (zondag 12 juni, Ned. I 20.45-23.00 uur) wordt aandacht besteed aan Japans bewegingstheater. In deze uitzending is een voorstelling te zien die de dansgroep Sankai Juku in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag geeft. De le den van deze dansgroep beoefenen de „Buto", een vorm van modern Japans bewegingstheater, die in de jaren vijftig in Tokio is ontstaan. Kenmerken van „Buto" zijn het overheersen van ui terst trage bewegingen van naakte, witte lichamen én de drama tische sfeer van schoonheid en geweld als van oude, Japanse ri tuelen. De voorstelling die Sankai Juku brengt is getiteld „Jo- mon Sho", een éénakter uit 1982. De leider van de groep is Us- hio Amagatsu. Poppenspel tenslotte weer in de derde Japan-uitzending door de NOS-televisie (woensdag 22 juni. Ned. II 20.10-22.00 uur). In deze uitzending scènes uit „Imoseyama Onna Teikin" vanuit het Rai-Congrescentrum in Amsterdam. De vijf zangers/vertellers en de vijf shamisen-bespelers hebben hun eigen podium naast het poppen verhoog. In Japan is dit an tieke werk met als thema's opoffering, heldenmoed en harts tocht enorm populair. Behalve in deze drie speciale Japan-uitzendingen wordt in de wekelijkse kunstkroniek van NOS-tv, Omnibus (dinsdagavond, Ned. II 21.40-22.22 uur) aandacht besteed aan verschillende ma nifestaties in het kader van het Holland Festival. Ook de radio doet mee aan het Holland Festival, steeds op Hil versum 4, vanavond van 20.00 tot 23.00 uur vanuit Amsterdam de opera „Der Schuhu und die fliegende Prinzessin" van Udo Zimmerman. Zaterdag van 20.00 tot 23.00 uur Kleine Zaal Con certgebouw werken van Matthijs Vermeulen door het Schön- berg Strijkkwartet. Zondag van 16.00 tot 17.00 uur vanuit het Concertgebouw impressies „Dag van de Japanse muziek". EDERLAND 1 .05 Cliff Richard. De in 1940 iboren Harry Webb is een de weinige sterren in de iwbusiness, die een con- nte populariteit wist te indhaven. Harry Webb, beter ikend als Cliff Richard, is het iderwerp van een vierdelige umentaire, die door dê IC werd gemaakt omdat hij jaar in het vak zit. Het eer programma. getiteld 'Rock roll juvenile' omvat de be- ijaren van de zanger, toen |j nog optrad met The Sha- Zie voor verhaal de nt van gisteren. 28 Mary Benjamin. Het ant Memorial Hospital kan dove Ben door middel van operatie zijn gehoor terug- 'en. Tot grote verbazing van try is hij helemaal niet blij iet dit bericht. Ze gaat het ^Tbfcarom hiervan onderzoeken n ontdekt, dat Bens reactie let een jonge dove vrouw te •{Anteken heeft. JCI fe.00 Professor Q.E.D. De let- rs Q.E.D. staan voor Quentin rerard Deverill, waarachter in briljante geleerde schuil ïat, die er merkwaardige eeën op na houdt en een on- ïdwingbare speurneus. En de Iters betekenen ook nog lod erat demonstrandum 'at te bewijzen was). In de euwe Engelse televisieserie is aanrl öfessor Deverill (Sam Water- y on) in het jaar 1912 net ver- je w. 2 Hsd naar Engeland, omdat hij orscjv Jortdurend met de academi- :he staf van de Amerikaanse 1 iversiteit Harvard overhoop Nauwelijks woont hij in Inden of hij gaat op zoek lar een vermiste jonge ge arde. Samen met zijn butler i klusjesman, alias taxichauf- ur en een Amerikaanse jour- Z^list stranden ze op de Duitse HHttt waar ze gevangen geno- ï»»n worden door ene dr. Ste- Kilkiss, die de professor wil ÉÉBbruiken om een vernieti- {ngswapen te maken. A.C. Weary speelt de rol van Charlie in de nieuwe NCRV-serie „Professor Q.E.D." op Ned. I om 22.00 uur. NEDERLAND 2 19.55 KRO's Wereldcircus. Het beroemdste circus ter we reld Ringling Bros and Barnum Bailey geeft voor de KRO een voorstelling, die gepresen teerd wordt door spreekstal- meester en acteur Paul Sorvi- no. Internationaal bekende groepen als The Flying Vaz quez Family aan de trapeze, The Silagi Troupe met hun springboard act en The Slavovi Family met acrobatiek op on gezadelde paarden zorgen voor adembenemende span ning. Daarnaast zien we het optreden van de clown Lou Ja cobs en de dompteur Gunther Gebel Williams. 20.45 'Ik ben niks anders dan 'n minnaar'. Aan de Jezuïeten pater en studentenpastor in ruste Jan van Kilsdonk wijdt de KRO een portret, dat door Leo Akkermans werd samen gesteld. Hierin praat pater van Kilsdonk over zijn jeugd, zijn twijfels, zijn talent om lief te hebben en vertroosting te bie den. Want mensen met proble men helpen heeft hij zich sinds zijn pensionering vorig jaar tot taak gesteld. De KRO zendt een portret uit van pater Jan van Kilsdonk op Ned. II om 20.45 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Informatie, herhalingen en aanvullingen. 16.15 Sons and daughters. Australische serie. 17.00 Weekend weersver wachting. Door Jan Pel- leboer. NCRV 18.55 Yakari. Tekenfilmserie. 19.05 Cliff Richard. Serie mu zikale documentaires. Eerste deel. 20.00 Journaal. 20.28 Mary Benjamin. Ameri kaanse serie rond een hoofdverpleegster. Af}.: Hoor je me? 21.20 Hier en nu. Actualitei ten. 22.00 Professor Q.E.D. Engel se serie over een ge leerde speurder. Van avond: Het vernietings- wapen. 22.55 Huilen zonder tranen. Serie over Terre des Hommes. Derde deel. 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 KRO 19.12 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. 19.55 20.45 Tom Jerry. Ameri kaanse tekenfilmserie. 19.30 Op de praatstoel. Kin deren in gesprek met een bekende Nederlan der. Vanavond: Wim Po lak. KRO's Wereldcircus. Het Ringling Bros. Bar num Bailey Circus. 'Ik ben niks anders dan 'n minnaar'. Portret van pater Jan van Kilsdonk. i Terug naar af. Pro gramma-serie over onze economie van de afge lopen 35 jaar. Laatste afl.: Schaduwen op het behang. I Journaal. i Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek, i Studio sport extra. Tennis en basketball. DUITSLAND 1 16.25 Kaaper Schmeck (2). Jeugdse rie. 17.10 Franae tenniskampioen schappen. Halve finale dames. 17.35 Bij Sacramentsdag. Religieuze over denking. 17.50 Journaal. 18.00 Edith Stein. Documentaire. 19.30 Vuist en kromstaf. De Kerk In Zuld-Afrika. 20.00 Journaal. 20.18 In het brand punt Actualiteiten. 21.30 Bij Bio. Show- en praatprogramma met Al fred Biolek. 23.00 J. Brahma-concert. Door de Wiener Philharmonlker o.l.v. Leonard Bernstein. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.05 Opstanding. Duits-Italiaanse dramatische film van Rolf Hansen (1958). 17.45 Da burge meester. Duitse serie over gemeente politiek. 18.10 Beschrijvingen. Re portage over het leven In Wittenberg, de stad van Luther. 18.58 ZDF-4Jw programma. 19.00 Journaal. 19.15 Het brood. Ter gelegenheid van Sa cramentsdag. 19.30 Komedianten. Komische fragmenten uit Duitse films. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Weinig hoop voor het Nabije Oos ten. Reportage. 22.05 De terugkeer van de familie Arzik. Tv-spei van Bri gitte Krause. 23.05 Vragen aan... Een actueel interview. 23.25 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege L Natuurkunde (21). 18.30 Het programma mat de muis. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Jour naal. 20.15 De man met de röntgen- ogen. Amerikaanse film van Roger Corman (1963). 21.30 Filmtip. 21.45 Spiegel van het land. Filmreportage over Tannenbusch. 22.15 Verhaaltje op drie: Wreker* en volkshelden. Reportage over D. Hobsbawn. 23.00 BELGIE BRT 1 18.00 Apple. Tekenfilmserie 18.05 Funnies. Tekenfilm. Afl.: Manusje-va n-alles. 18.10 Chips. Amerikaanse jeugdserie. 19.00 Tijdrorer. Bridge stap voor stap (16). 19.20 Uitzending door derden. Librado-lnfo. 19.40 Overzicht programma's en medede lingen. 19.45 Journaal an sportbe richten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst en cultuuractualiteiten. 20.15 The beet ol midnight special show. Hoogtepunten. 21.00 Panorama. Ac tualiteiten. 21.50 Dallas. Serie. 22.40 Journaal. Aansluitend: Coda (mu ziek). BELGIE BRT 2 19.00 Drakendagen. Tekenfilm voor de kleuters. 19.10 Telecommunica tie. De gecshiedenis van de telegra fie. 19.40 Medelingen. 19.45 Jour naal en sportberichten. 20.10 Kunst- •zaken. Kunst- en cultuuractualitei ten. 20.15 Anthony an Cleopatra. Af levering uit de Shakespeare-serie van de BBC onder regie van Jonathan Miller. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein Jeu. Geva rieerd middagprogramma. 19.08 Ce eoir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Autant sa voir. Pensions. 20.30 L'etat sauvage. Franse dramatische film van Francis Girod (1978). 22.20 La carrousel aui image*. Filmmaga zine. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 Prsssnce protestante. 19.30 Nieuw* voor doven en slechthoren den. 20.00 Werther. Opera van Jules Massenet door de Opera Royal de Wallonië. ENGELAND BBC 1 16.55 Play schoot 17.20 The drack pack. 17.40 Hekli. Jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Jeugdprogramma. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.00 Tomorrow's workL 20.25 Top ol the pop*. 21.00 Fame. Serie. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal 22.25 Jury. 23.15 Question time. Debatpro- gramma. 00.18 Joumaat 00.20 Ths world of goif. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 Sscond sight 19.30 Dear heart. 19.55 Jour naal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 Honourables members. 20.20 Norman Mailer at sixty. 21.00 Behind the scenes with... Sir Georg Solti. 21.30 Food and drink. 22.00 The young ones. 22.30 Britain in the thirties. 23.05 West Country tales. 23.45 News- iht 00.36 Science. 01.00 Social "'tencea! 3 ENGELAND ITV 17.45 Home. 18.15 Emmerdaie farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.25 Arana. 19.40 Crossroad*. 20.05 Gambit 20.35 Shamus. 22.30 Michael Barrymor*. 22.30 Tv eye. 23.00 News at ten. 23.30 Mildenhall Air Show. 00.00 Me and my camera. 00.30 Making a living. 01.00 That's Hollywood. 01.30 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nisuwe voor doven en slechthorenden. 11.00 Schooltelevi sie. Weekjournaal. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV: 16.00 Speel's met licht klas siek. Herhaling. 17.00 De uitvinder. Poolse tekenfilmserie. NOS: 17.10 Studio sport extra. Tennis en EK Basketball. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schoolnioitia. 10 00 Jour- naai en achtergrondinformatie. 10.23 Bij Bio. Herhaling. 11.25 Wit tenberg: het leven in de Luthers tad. Herhaling. 12.10 Open Tenniskampi oenschappen Frankrijk. 16.15 Jour- naaL 16.20 Vechten tegen de bier kaai. De campagne van Greenpeace. 17.05 Teletechnicum. 17.50 Jour naal 18.00 Actualiteitec. Streek- nieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 12.10 Weinig hoop voor hel Nabije Oosten. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal. 15.25 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. Herhaling. 15.40 Videotex! voor ie dereen. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Prikbord. Acti viteitenkalender. 16.15 Erbij blijven! Jongeren tussen school en beroep. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazi ne. 18.00 Brigitte en haar kok. Kook tips. DUITSLAND 3 WDR: 08.00 Gymnastiek (2). 08.10 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevi sie. 18.00 Telecollege L Maatschap pijleer (2). BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 17.15 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Plein jeu. Ge varieerd programma. BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 07.00 Braakfast time. 14.00 Jour- naaL 14.30 Postman Pat Kinderpro gramma. 15.02 Scene. 16.55 Play school. 17.20 New Schmoo. 17.40 Make 'em laugh. Buster Keaton. 18.00 Newsround extra. ENGELAND BBC 2 07.05 SchoolteloiM. 11.30 Play ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 School tele visie. 13.00 Topper's tales. 13.10 Rainbow. 13.30 Doing it herself. 14.00 News at On*. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 A plus. 15.30 Paarden races. 17.00 Rainbow. 17.20 Tefcen- film. 17.25 Animals in action. 17.50 Frsetime. Radio vandaag Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in de vrije tijd - 20.03 Vierkant - 21.02 Op de vrije toer - 22.02 Sportprogramma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Niemandsland - 6.02 Ontbljtshow. HILVERSUM 2 - 18.10 (KRO) Een week Europese po litiek - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON-programma - 19.00 (KRO) Be richten uit het achterland - 19.15 Wat geen oog heeft gezien - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Platen- Antiquarriaat 21.30 Teieac - 22.40 Gehoord en ge lezen - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondSpits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek In de Jaren '50 en '60 (40) - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Puttens lp-show. HILVERSUM 4 - 16.00 (EO) Woord en lied - 16.40 Theologie naar de H.Schrlft - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Van het Nederlands concertpodium - 21.00 Onder de groene linde - 21.15 Nederlandse muziek 22.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.02 (KRO) Ontbljtshow - 8.06 Actu aliteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Muziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 12.03 Vakantiewerk met Hans van Willigenburg - 13.06 Actua liteiten - 13.16 The complet - 15.03 Non-stop muziek - 16.02 Tussen wal en schip. HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst VPRO - 9.33 Kunst op de radio. Ra dio als kunst - 11.00 (VARA) School radio - 11.30 (NOS) Homonos - 12.00 Regio-lokaal - 12.36 Forum van om roepmedewerkers - 13.10 De stem van de sprekende minderheid - 14.33 Teieac - 15.03 (VARA) Radioweek blad VARA - 15.10 De media deze week - 15.32 De rode draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Con frontatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy In the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand 10.03 Muziek Motief - 10.30 (NCRV) Popstation - 12.03 (VOO) Mono: Erik de Zwart - 13.03 Tipparade 15.03 Veronica top 40. HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 8.05 Ochtendstemming (vervolg) - 9.00 Veronica's Meesterwerken - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Strauss en Co - 13.05 Veronica klas siek - 14.30 (VPRO) Kunst op radio. Radio als kunst - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00. 8.00, 13.00. 18.00, 20.00. 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Scène uit „Antonius en Cleopatra" met Janet Key als Charmian. Cassia McFartan* als Iras, Jane La porie als Cleopatra en Colin Blakoly als Anto nius. België BRT 2 om 2a 15 uur. DUITSLAND 1 18.00 Edith Stein. De film over het le ven van Edith Stein toont haar ont wikkeling van joodse vrouw tot at- heiste. vervolgens tot filosofe en weer later tot christen, waarna ze tot de Orde van de Carmelitessen toetrad. In het concentratiekamp Auschwitz vond ze de dood. DUITSLAND 2 19.30 Komedianten. In de tweede af levering van de door Gustav Frohlich gepresenteerde serie 'Komedianten' worden o.a. fragmenten uit de vol gende films vertoond: Viktor und Vik- toria (1933). Fanfaren der Liebe (1951). Charley's Tante (1956). Ca priccio (1938). Sieben Ohrfeigen (1937). Wiener G'schichten (1940), Liebe ist zollfrei (1941). Anton der Letzte (1939), Der Herr Burovorsteher (1931), Sergeant Berry (1938). DUITSLAND 3 20.15 De man met de Röntgen-ogen. In de Engels SF-ftlm van Roger Cor man is dokter James Xavier (Ray Mil- land) bezeten van het idee het ge zichtsvermogen van de mens ultra gevoelig te maken. Daarom heeft hij een middel ontwikkeld, dat hij eerst op apen uitprobeert. Tegen de waar schuwing van een bevriende collega in past hij het middel ook op zichzelf toe. Het resultaat is verbluffend. Hij kan door papier, stof en zelfs door mensen heen kijken. Er is echter een nadeel aan verbonden, zijn ogen wor den enorm lichtgevoelig. BELGIE BRT 2 20.15 Antonius en Cleopatra. In de BBC-serie William Shakespeare-to- neelstukken zendt de BRT Antonius en Cleopatra uit. Dit tweetal wordt in Egypte verliefd op elkaar De Romein se veldheer moet echter naar zijn land terugkeren als er onenigheid ontstaat binnen het groepte machts hebbers. Die problemen worden op gelost als hij met de zuster van Octa- vianus huwt. Antonius laat zi|n vrouw echter vrij snel weer alleen achter.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15